Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5DEFİNECİLİĞE, FORUMA ve HAYATA DAİR <>5DEFİNE ARAMALARI
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

YENİ MACERA nacibabadan*******

Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: YENİ MACERA nacibabadan*******
    Gönderim Zamanı: 08/Mart 2017/2011 Saat 05:17

HERKESE SELAMLAR VE SAYGILAR

Bir yer var  tabya  ve antik bir yerleşim sahası  hem de 1.ci dereceden sit alanı koruma altında  köylere uzak bir bakir yer  geleni geçeni de yok olsa da gündüzleyin ancak .. 2 de höyük var
1 çok eski tek göz kemerli köprüsü var  altı kısımdan dere geçer yağışta tabi şu an kurudur ..

Ve bu yerin  düzgün bir araç yolu da yoktur anca arazi aracınlan traktörlen motosikletlen ..
siperler de var aralıklarlan uzar gider aradan geçmiş 150 küsur sene halen de yer yer gözükür tabyası olduğu gibi durur ayakta  5 adet aralıklarlan güzel halen suları akan çeşmeleri de var  bu yerleşimin içinde  genelliklen bizans fazlaca oturmuş burda roma düşük  sonraları osmanlı  durmuş..Yel değirmenleri de var da yarıları durur 1 tane sağlam o da binası olaraktan yuvarlak şekilde  içinin döndürme aparatları da artık bitmiş çürümüş şekilde  ağaca diş açmışlar yani dişli yapmışlar  pervane tahtası aşağı dikine inen taşı çeviren tahtanın üst kısımlarında bu dişli görülmekte  değirmen taşı bile duruyor  diğerleri lav olmuş bunlar rüzgarlan çalışıyorlar  suylan değil  dere boylarında da inceleme yaptım ama suylan çalışan değirmen yok  belki varsa da yıkılmış tır ...

bu dediğim yer koskaca bir yusyuvarlak bir alan olarak düşünün yüksekte bir yer  300 metre denizden yüksekliği vardır bazı yerleri daha da yüksektir ..
Ben buraya aralıklarlan düzgün yağışssız çamursuz zamanlarda giderim  kurşun çok sırf kurşuna çalışıyorum  ve buraya da gelince bu kurşunu eritip arındırıyorum   %50 kurşun  %50 de kalay katıp  lehim yapma makinesi var  10--20 makara lehim yapıyorum kendime kullanmak için ..
bunun haricinde de o yerleşim alanını dolaşıyorum para işine ama hep bozuk çarık şeyler çıkıyor burasını kısım kısım  bilinçli tarama dan geçiriyorum ..

Bu ordaki  höyüklere hiç gitmemiştim etrafını bile taramadımdı  çünkü höyük işinden çekinirim cezası büyüktür hem olmaz  bana ters gelir  mezar işi ters gelir lahit filan da ters gelir ben bunlardan uzak dururum oldum olası  ölmüş gitmiş milliyeti ne dinli mi dinsiz mi imansızmı neyin nesi neyin fesi olan hiçbir meftayı rahatsız et mem prensip meselesi  dir benim için  bir de arazilerde mesela tarla tarlanın belli bir yeri beyazlıktır amaaan bundan da uzak durun hiç de merak etmeyin bunlar hastalıktan ölen toplu gömülerin oldukları yerdir o beyazlıkta kireçtir  eskiden işte vebadan diğer başka bulaşıcılardan ölenlerin toplu gömüldükleri yerler oluyor bu beyazlık olan yerler  her yerleşimin böyle bir bölgesi muhakkak surette vardır ...

her nekadar tasvip etmesem de mezar işini yapan aramızda  bir yüzde ilen versem %50 kişiler yapmaktadır maalesef .. ne söz ne bişi yoktur çaresi onlar bildiklerini yaparlar  tamam yapsınlarda şu sözlerime de kulak versinler azıcık ..
Bakın genç yaşlarda ölmek istemiyorsanız lütfen  beni dinleyiniz  komple bir tulum yaptırın 5---10 tane çünkü her seferinde gömüceksiniz bunları  çizme   eldiven  inşaat işçisinin kullandıklarından yedek te bulundurun  gözleri ve burnunu içine alan deniz gözlüğü  ve hijyenik maske  kafayı da sarıcaksınız  bu şekillerde kazın açın elleyin aksi mikrop kaparsınız ordaki mikroplar uykudalar sizde canlanırlar  sonrası genç yaşta bu dünyaya elveda dersiniz bakın benim hiçbir arkadaşım kalmadı hepsini gömdük birer birer kaldım yalnız hepsi mezarcıydı  en fazla yaşayanı 40 yaşı civarındaydı  benden söylemesi dinleyen dinler dinlemiyen öteye gider ..

Ve yukarda bahsetiğim bu yerin tarifi dedim ya yusyuvarlak çok geniş bir alan tepelik yer  aşağılara kadar  da magilik yeşillik alanlar  sağda solda kesilmekten kurtulan  ufak ormanımsı alanları da mevcut ..
Ben her buraya gelişimde  tek bir keçi yolu tabirli oldukça düzgün  en çok ta 50 santim genişliği olan bir  yol tamamiylen magilik içinden kıvrımlarlan aşağı iner ana yola deniz tarafına  gelişte de burasını kullanıyorum gidişte de  çünkü en emniyetli sıkıştınmı kaçış yolu burasıdır ..
çalışıyorum burda 2 saati geçmiştir tahmini   motoru işte bu keçi yolu tabirli yerin tam başı olan çok sık ve ancak havaya zıplarsan ilersini göreceğin bir çalılık içinde çok gizli hiçbiryerden görünmiyen bir mevkiye park ediyorum  bir kulağımda scannerin kulaklığı öbüründe de makinenin kulaklığı  takılı  scanneri 50 ayrı hafızaya bağlamışım geçeni kaçanı dinliyorum tüm bana lazımlı olan frekansları yani ..Bu birinci höyük te motora 50 metre tahmini mesafede  arkası 2 metre ötesi magilik ön kısımları çıplak işte bu alana bakıyor alan da dediğim işte yerleşim yeri oluyor  geldim höyüğün yanına başladım fırdola eteklerini dolaşmıya tık bir tane roma gümüşü az ilerde bitane daha  bi daha filan derken 10 taneye yakın çok iyi gümüşlerden  topladım derken kuaklıktan jandarmanın telsizi başladı  işte birbirlerine kod isim takmışlar deneme yapıyorlar  sesim iyi geliyormu geliyor falan scannerin sinyal alıcısına baktım ülen fuul vuruyor bunlar buralarda bir yerlerde haydii işe bak şimdi hepsinde birer telsiz araziye dağılıyorlar taramaya giricekler  belliki birini arıyorlar o da benim muhakkak  ve iş de gündüz halbuki gündüzleri hiç girmem de bu yer çok tenha olduğu için girdim  hemen toparlandım makineyi çantaya kendimi de toparladım magiliğin içinden yavaşçana motora doğru başladım seyirtmeye  makine kulaklığını  taktığım kulaklığa kulak arkası sağır işitme cihazını geçirdim  öbüründe telsiz konuşması devam onu dinliyorum  birden önümde kuvetli hışırtılar oluşmaya başladı hemen olduğum yere çoktüm bekliyorum  hışırtı giderek artıyor biri tam üstüme doğru geliyor  tamam dedim artık bunca sene yakalanmadın şimdi moku yedin filan  nefes bile almıyorum çıt yok  inanırmısınız asker 1 metre ötemden magileri yararaktan geçti beni görmedi  arkasından aynı yolu diğer arkadaşı geçti  ve az ilerde duerdu çişini yaptı gene devam etti ben yine bu sefer daha dikkatli motora doğru başladım gitmeye  ve hasarsız bir şekilde geldim motorun yanına  hemen bağladım bağlanıcakları  hazırladım kendimi tam olaraktan  tam çıkıp bayır aşağı salıcam bir asker daha gelmiye başladı bu sefer tam üstüme doğru geliyor kendi kendine de söyleniyor ne olduysa  şimdi ben yalnız olsam motorsuz biyerlere doğru seyirticem de motorlan olmaz  resmen üstüme geliyor geldi geldi  ve karşılaştık bir irkildi önce  ne yapıyon hemşerim burda dedi ben de sus işareti yaptım  geldi çöktü yanıma sigaran varmı dedi var dedim ver bi tane kafam bozuk dedi verdim yaktı  birkaç derin nefes çekti  sonra ne iş dedi bana bende olduğu gibi doğruyu söyledim  meğerse bu da süper bir makineci defineciymiş  şimdi askerliğini yapıyor  burda  2 tane gümüşü aldı hatıra susu payı  bayağı muhabbet ettik bu telsizden bu tarafın istikametini vererek  göya bu tarafı arıyor  buralarda bişi yok öbür taraflara bakın diye diğerlerini başka yöne sevkediyor  ne dedi biliyormusunuz giderken de  çünkü çağrıldılar dönüceklermiş ihbar asılsız çıktı hesabına girdiler halbuki burdayım  herneyse  arkadaş asker doğulu  dedi ki niye tutayım ki seni bizde böyle şeyler çok ayıptır  ne ispiyon ne şikayet bizim tarafta yaşatmazlar  varsa çıkarsa böyle kişiler dedi hadi selametlen ben seni izin zamanı gelirim yanına muhabbet ederiz dedi  e dedim uzağız bayağı km var aramızda olsun ben bulurum seni dedi gitti  ben de motora  hiç çalıştırmadan saldım aşağı taaa asfalta kadar  çıkınca yola gazladım geldim mekana  ..

Düşünüyorum da şimdi  bunca senelik definecilik binlerce araziler aramalar taramalar  başıma neleri geldiydi de böylesini hiç aklımın ucundan dahi geçiremezdim bu da oldu ....

SAYGIALAR......................................................................NACİBABA............................ONK..  
NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11/Mart 2017/2011 Saat 11:59

SELAM HERKEZE

Bu yazımdan sonra bayağı telefon geldi bana  hiç böyle şey olurmu diye ??
ne bileyim bunca senelik hayatımda bunu da gördük oluyormuş işte bu yaştan sonra sizlere hikaye mi uyduruyorum  ne bileyim ne demeye getirirler arkadaşların bir kısmı oluyormuş işte

YARIN DA  CUMARTESİ  BU ARKADAŞLAN KURTLARI DÖKMEYE GİDİCEZ HEMDE  NİYE OLMASINMIŞKİ  BAKIN İŞE BİLE ÇIKIYORU Z  HAVA DA BUGÜN GÜNLÜK GÜNEŞLİK ISINDI DA  HEM DE BAŞKA BİŞİ DAHA DAHA DA VARDIR  ARKADAŞIN ARABASI DA VAR HAFTA SONU İZİNLERİNDE ÇIKINCA GEZİYOR  LADA JEEP LERDEN .. BAKALIM ARACININ BAGAJINDAN BİR DE DEDEKTÖR DE ÇIKMASIN ÇIKARMI ÇIKAR HERŞEY OLUR  HAYAT BU HERGÜN YENİ BİŞİ  İLEN KARŞILAŞIR İNSAN  HERŞEY SÜPRİZDİR  NERDEN NEREYE  HAYAL GİBİ İŞLER..HERNEYSE OLUCAKLARI YAZARIM BURDAN NE YAPTIK NE ETTİK .NELER BULDUK FİLAN  BULURSAK TABİİ
O GÜN BENİ TUTMADI ACEP YARIN Bİ TEZGAH OLABİLİRMİ  OLURMU OLUR HERŞEY OLUR ONUN İÇİN TEDBİRLİ OLMAK LAZIM  AYNI YERE GİTMEM ZATEN  TAA ÇIKIŞIMIZA KADAR DA NEREYE GİDİCEZ SÖYLEMEM  ANA YOLDA GİDERKEN  ŞU İLERDEN SAP SAĞA DERİM KAYBOLURUZ  ARAZİNİN İÇİNDE ANCAK BÖYLE OLUR  SONRA O BENDE SCANNER OLDUĞUNU BİLMİYOR DİNLİYORUM  TÜM FREKANSLARI  SONRADAN BİLDİRİRSE O BAŞKA ALIRIM TERTİBATIMI ONA GÖRE DURUMA GÖRE ...  AMA SAĞLAMSA DEDİĞİ GİBİ DELİKANLIYSA  ELİNİ DE ÖPERİM  BU YAŞIMDA BEN DE BÖYLEYİM  DOBRA DÜRÜST OL CANIMI AL ŞEKİL BÖYLE HER KESİN Bİ İŞİ VAR  BEN SAKAT İŞLER YAPMIYORUM  ZATEN TÜM MÜZELER KOLLEKSİYONERLERDE TANIR  BENİ ÇIKANIN NERELERE GİTİĞİ BELLİDİR  ESERLERİ DE TAHRİP ETMİYORUM YIKMIYORUM  .....MEZARCILIK LAHİTÇİLİK HÖYÜKÇÜLÜK DE YAPMIYORUM  GEZİYORUM KONYA ALTI SAAT ARAZİLERDE  TARLALARDA MİLLETİN MAHSÜLÜNÜN İÇİNE DE GİRMİYORUM ZARAR DA YAPMIYORUM ..KANUN KARAKOL BENİ NE YAPSIN B ENİM GİBİ ADAMI ÖPSÜN BAŞINA KOYSUN  ÖYLE DEĞİLMİ  BİLİNÇLİ İŞ YAPILDIKTAN SONRA ..
SİMSARLARA DA MAL VERMİYORUM  ARACILARA DA  BU KESİMLEN ZATEN HİÇ İŞİM YOKTUR
ESKİSİ GİBİ DE ARTIK ÇIKMIYORUM KIRK YILDA BİR ODA KURTLARI DÖKMİYE HAVA ALMIYA DİYE İŞTE  KİM BENİ NE YAPSIN  ......................

SAYGILAR HERKESE....................................................................NACİBABA.................ONK...

MERAK EDENLER İÇİN DE SONUNU YAZIYORUM BU İŞİN....................................ONK....

ARKADAŞ İLLE DE YİNE O AYNI YERİ BANA DİRETTİ BEN DE HUYLANDIM İYİCENE  DİYORKİ ORDA ÇOK İYİ GÜMÜŞLER ÇIKIYOR BAŞKA YERİ NE YAPICAZ DİYOR BEN DE DİYORUM Kİ ŞİMDİ GİDECEĞİMİZ YERDE SIRF ALTIN TOPLUYACAĞIZ DİYORUM O BUNU GAAYLE ALMIYOR DEVAMLI ORASINI DİRETİYOR BEN DE ORAYA ŞU AŞAMADA GİDEMEM DEDİM VE BENİ GETİRİP BIRAKTI YERİME MECBUREN  ALTIN İŞİ DE HİKAYE KAFADAN ATIYORUM Kİ TEKLİFİNİ DEĞİŞSSİN DİYE BU KIZDI SENLEN ARTIK BİDAA İŞİM OLMAZ KEŞKİ O ANDA SENİ TUTUKLASAYDIM VS VS SAYDI SAYDI GİTTİ .. ARKASINDAN BEN MOTORU ÇIKARDIM  HİÇBİŞİ YANIMA ALMADIM  ÖYLESİNE TAM GAZ SÜRETLEN O YERE ÇOK FARKLI BİR YERDEN ÇIKTIM VE BU ÇIKTIĞIM BU TEPENİN AYNI SEVİYEDE BİR İKİZİ OLUYOR  VE EVET AYNEN TAHMİN ETİĞİM GİBİ BU JEEPLEN ÇIKTI YUKARI  VE JANDARMAYLEN BULUŞTU DÜRBÜNLEN MANZARAYI TAKİP EDİYORUM BİR 10 DAKKA KONUŞULDU VE TOPLANIP GİTTİLER ..
OLSUN NE YAPALIM  DEMEKKİ SÖYLEDİKLERİNLEN  KENDİNİN HİÇ ALAKASI YOK ..

ŞİMDİK  ONUN BANA DÜKKANA GELDİĞİNDEKİ KONUŞMALARIN BİR BÖLÜMÜNÜ AKTARAYIM BURAYA GEREKLİ OLANLARI TABİKİİ
BU DİYORKİ O GÜN İYİ MALLAR BULMUŞUN DEMEKKİ SEN İŞİ BİLİYON  MEMLEKETTE  BENDE DE Bİ SÜRÜ BÖYLE SIRF GÜMÜŞ ALTIN PARALAR VAR KENDİ BULDUKLARIM BUNLAR YALNIZ ALICI BULAMADIM Bİ NOKTADA DA KORKTUM  GÖSTERMEDİM ORAYA BURAYA DA  ÇOK YAKINDA İZİNE GİDİCEM SENİN BURALARDA BUNLARI MUHAKKAK VERDİĞİN BİR YERLER VARDIR  BANA DA YARDIMCI OL BUNLARI ELİMDEN ÇIKARAYIM NE  ALIRSAK YARI YAPARIZ TAMAMMI DİYOR BANA VE ARKASINDAN EKLİYOR BU ALANLARI  BANİ DE TANIŞTIRSANA DİYE  YANİ MEVZU BU  BÖYLE ISRARLAN DEVAM EDİP AYNI KONUYU ÇEVİRİP DURUYOR ..
DEDİMKİ BİTTİMİ KONUŞMALARIN BİTTİ DEDİ ..
BAK OĞLUM BEN ORAYA BURAYA MAL VERMİYORUM,,,,,,,YA NE YAPIYORSUN,,,,??
BEN YA MÜZEYE VERİRİM VEYA MÜZE KAYDI BULUNAN RESMİ OLAN KOLLEKSİYONERE  VERİRİM  BUNU HARİCİNDE BAŞKA BİR ŞEKİL BENDE YOKTUR   
SANA DA BİRKAÇ KOLLEKSİYONUN ADRESİNİ VERİRİM GÖTÜRÜRSÜN ONLARA BAKARSIN İŞİNE İŞİNE GELİRSE VERİRSİN GELMESSE DE VERMESSİN OLAY BUKADAR BASİT ...O SENİN DEDİKLERİN BENİM İŞİME GELMEZ ONLAR YARISININ DA YARISINI VERİRLER MÜZE İSE HEPTEN SAKAT  SEN HAKİKİ ALICI BİLİYORSAN ONLARIN ADRESİNİ VER BEN DE DİYORUM  BU ŞEKİLDEN BAŞKA BİR YERİ TANIMIYORUM HEM SANA KİM SÖYLEDİ KOLLEKSİYONERİN  ÖLÜ FİAT VERDİĞİNİ SANA ????
KOLLEKSİYONER ZATEN SANA SENİN ELİNDEKİ PARANIN KATALOĞUNU AÇIYOR VE SENİN ELİNDEKİ PARA 10 ÜZERİNDEN GÖRÜNÜMÜ KAÇLIKSA ALACAĞIN PARA DA O OLUR  HATTA KOLLEKSİYONERDE DİYELİM SENİN GETİRDİĞİN PARANIN  ONDA AYNISI OLABİLİR AMA ONUN ELİNDEKİ DÜŞÜK KONDİKSİYONLU OLABİLİR SENİNKİ ÇOK TEMİZ OLUR VE BU DURUMDA NE YAPAR EDER SENDEKİ O PARAYI ALIR VE FİAT DA ÇOK YÜKSEK DE OLABİLİR NİYE SEN BU ŞIKKI REDDEDİYORSUN  ARKASINDAN ARABANIN YÖNÜNÜ O TARAFA DA ÇEVİRİNCE HEPSİNİ ANINDA BİRLEŞTİRDİM FİLMİ YENİDEN OYNATTIM OĞLUM SENİ SAKADA GÖTÜRÜYOR BU DEDİM VE BEN ORAYA GİTMEM İŞTE YUKARDA ANLATIĞIM ŞEKİL OLDU O KABUL ETMEDİ İŞ YATTI BENİ BIRAKMASINLAN BERABER BEN ONDAN DAHA ÇABUK YERE GİTTİM AY NEN DE YAZDIĞIM GİBİ İŞİ DE GÖZÜMLEN GÖRDÜM  VE BU İŞ DE BÖYLE NOKTALANDI...

SAYGILAR HERKEZE................................................................NACİBABA................ONK....

BUGÜN İSİMSİZ  TEL NOSU ÇIKMIYOR O ŞEKİLDE BİR TELEFONDA BİRİ DİYORKİ......

UNUTMA ÇEKİRGE 3 KERRE ZIPLAR SONRASI MALÜMDÜR DEDİ BEN DE BEN ÇEKİRGEMİYİM Kİ  BENİ ÖYLE Mİ GÖRÜYORSUN DEDİM EHHH BENDEN SÖYLEMESİ DİYOR SEN KİMSİN BİR AÇIKLASANA DİYORUM KAPATTI TELEFONU .....................................
PAZARTESİ  SABAHI SAAT 9  DA         14--3--2011    DE BU TELEFON .....

BU BÖLGEDEKİ TÜM JANDARMA KOMUTANLIKLARI  BAKINIZ  BEN HAKİKATTEN BULDUKLARIMI  YA MÜZELERE YA DA KOLLEKSİYONERLERE VERİP ALINDI KAĞITLARINI DA YANIMDA TAŞIMAKTAYIM YANİ ARTIK CEPLERİMİN ALAMIYACAĞI KADAR  ALINDI KAĞIDI VARDIR ÜZERİMDE ONUN İÇİN KİMSE BOŞ KONUŞMASIN BENİM İŞİM RESMİDİR AMA  DEDEKTÖRLEN ARAMAK FİLAN  YASAKMIŞ  ORDAN DEM VURURSANIZ GELİN YAKALAYIN  MURADINIZA ERİNİZ
 DİYORUM AMA 75 YAŞINDAYIM 60 SENEDİR GİDER GELİRİM DAHA HİÇ KİMSE DE BENİ TUTAMAMIŞTIR  BUNU DA Bİ ZAH MET  OTURUP DÜŞÜNÜN NİYE ???????
İLK DEFA BU KADAR YAKIN BİR İŞ BAŞIMA GELDİ VE TAMAM DEDİM BURAYA KADARMIŞ AMA İŞİN RENGİ DEĞİŞTİ BİRDEN İŞİN İÇİNE BAŞKA BİÇİMLER GİRDİ AMA GENE DE OLMADI  AMA BENİ ORDA TUTAYDINIZ TAMAMDI MURADINIZA ERİCEKTİNİZ OLMADI ŞANSINIZA KÜSÜN  BELKİ O ÜSTÜME GELEN ASKER DE İŞİN SENERYASU GEREĞİYDİ İTİMADIMI KAZANIP BENDEN BİŞİLER ÖĞRENMEKTİ İŞLER AMA ONLAR DA OLMADI ÇÜNKÜ AKTÖR HAVASINDA DEĞİLDİ RÖLÜNÜ ÇOK ACEMİCE OYNADI KAYBETTİ .

BAKINIZ TÜM BRİMLER TÜM ARKADAŞLAR  TÜM EMNİYET GÜÇLERİ TÜM JANDARMALAR ŞU TÜRKİYE SINIRLARI İÇİNDE BİLİNÇLİ ÇALIŞAN VE TEK TÜK İYİ KÖTÜ BULDUKLARIMI DA MÜZELERE VE KAYITLI KOLLEKSİYONERLERE VEREN TEK BENİM  ONUN İÇİN  BU İŞLERDEN VAZ GEÇİNİZ , ONUN BUNU DEDİĞİNE DE İNANMAYINIZ,  BEN ŞEFFAĞIM HER KONUDA ,VE HER KİM AKLINA KOYUP TA GELİP BENİ ARAMIYA GELİRSE ,SAKIN SAVCILIKTAN HAKİMDEN KAĞIT İZİN MİZİN ALMASIN  BU KAPI ARDINA KADAR AÇIKTIR HEPİNİZE , GECE GÜNDÜZ HER KİM ARAYACAKSA GELSİN HER YERİ ARASIN ,  İSTERSENİZ KAPININ BİRER YEDEK ANAHTARLARINI DA YAPTIRIP KARAKOLLARA DA VEREYİM SİZLERE KOLAYLIK OLUR ..
VE BUNLARI SÖYLÜYORUM YA BURASINI DA REFERANS OLARAK KABUL EDEBİLİRSİNİZ ETMEZSSENİZ SİZLERİN HEPİNİZE BU KONUDA SERBESTSİNİZ DİYE YAZILI İMZALI KAĞIT DA VEREYİM İSTERSENİZ NOTER ÜZERİNDEN AYNI KAĞIDI VEREYİM  BEN BUKADAR AÇIĞIM .. TEK İSTEDİĞİM İŞ SAKIN OLA KİMSENİN LAFINA SÖZÜNE İSPİYONLUĞUNU CİDDİYE ALMAYINIZ ....
BOŞUNA BURALARA KADAR GELİRSİNİZ BOŞUNA EMEK SARFEDERSİNİZ  O OLUR BAŞKA BİŞİ OLMAZ   VE BENDEN DE HİÇKİMSE ADRES İSİM CİSİM İSTEMESİN ZATEN SÖYLEMEM HEM BİLMEMKİ ..

SON OLARAKTA BİŞİ DAHA SÖYLİYEYİM
HER KİM KİMLEN DÜŞÜP KALKIYORSA ARKADAŞI ARKADAŞLARI CEMİYETİ KİMLERSE ONLARDA NE DOLAPLAR ÇEVİRİYORSA O KİŞİ DE ONLARDANDIR  YANİ
KEŞLEN DOLAŞAN  KEŞTİR HIRSIZLAN DÜŞÜP KALKAN HIRSIZDIR  KİŞİ KİMLERLEN DÜŞÜP KALKIYORSA ONLARDANDIR  BUNU TÜM BİRİMLER BİLİR  EEE BEN 24 SAAT BU DÜKKANIN İÇİNDEYİM BİR GİTİĞİM YER BAKKALDIR İHTİYAÇLARIMI ALIR GELİRİM  NE BİR ARKADAŞIM VARDIR NE GELENİM NE GİDENİM YALNIZOĞLU YALNIZ BİRİYİM  ONUN İÇİN BANA DEĞİL DE BAŞKA ADRESLERE BAŞKA KİŞİLERE BAKINIZ ..

SAYGILARIMLAN...................................................NACİBABA.................................ONK....

NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
yasin Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
  Alıntı yasin Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26/Temmuz 2017/2011 Saat 13:21
işin gücün yalan osman bey senin...he jandarma seni görmüs tutmamış olmaz aga öyle şey..mıhlar jandarma seni..bi güzel de ıslatırlar..senden ne öğrenecek jandarma çeker karakola konuşturur..zaten sende de oraya girince bülbül gibi ötersin..burda ahkam kesme
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27/Temmuz 2017/2011 Saat 17:06

YASİN EFENDİ BAK EYİ DİNLE DE AHKAMI SEN KESME BİLMEDİĞİN ŞEYLERE DE BURNUNU SOKMA ANLADINMI...

BENİM YAŞIM 76
60 KÜSUR SENEDİR BU İŞLERİ YAPARIM
VE TÜM TÜRKİYE SATHINDAKİ TÜM JANDARMA VE POLİS NOKTALARI  BURDAN SİZLERE SESLENİYORUM  BUNCA SENEDİR HANGİ JANDARMA BENİ YAKALAMIŞ  KALKSIN SÖYLESİN DESİNKİ ŞU TARİHTE ŞU YERDE BİZ SENİ TUTTUK ALNINI KARIŞLARIM ONUN VE DE HERKİM BÖYLE BİŞİ SÖYLERSE YALAN SÖYLER ANLADINMI BU BİİİR..

İKİNCİ ŞIKKA GELİNCE DE SEN BENİ KENDİN GİBİ YAVŞAKMI ZANNEDERSİN 2 TOKATTA ÇÖZÜLÜP KONUŞACAKMIŞIM HİÇBİR MAKAM TEK FİSKE DAHİ VURAMAZ BUNU KAFANA YAZ BİR TARAFLARINA DA YAZIVER HEM SONRA NE MECBURİYETİM VARMIŞ YALAN KONUŞUYORMUŞUM İŞTE SİTE İŞTE BENİM YAZIM ÇIKSIN BİR HERHANGİ MAKAM DESİN BAKAYIM  BİZ NACİBABAYI ŞÖYLE BÖYLE ESKİTTİK FİLAN HERKİM DERSE YALANCININ DİK ALASIDIR..

SONRA ŞUNU DA KAFANA BİR SOKUVER  TEK PARMAĞINLAN BİR KULAĞINI TIKA DA ÖBÜR TARAFTAN AKIP GİTMESİN
HERKESİN BİR İŞİ VAR HERKEZ İŞİNİ YAPIYOR SEN TERBİYESİZLİK YAPARSAN ABUKSABUK KONUŞURSAN KARŞINDAKİ DE SENİ BİRAZ ESKİTİR AMA SEN EFENDİ VE DOBRA OLURSAN HİÇBİŞİ OLMAZ ..
SEN HERTÜRLÜ TEDBİRİNİ ALIRSAN ABUKSABUK İNSANLARLAN DÜŞÜP KALKMASSAN ÇENENİ DE DİLİNİ DE TUTMASINI BİLİRSEN BİR ÖMÜR YAŞARSIN BAŞINA DA HİÇBİŞİ GELMEZ  BU GENEL KAİDEDİR ANLAŞILAN SEN ÇOK TOYSUN VE ÇOK BOŞ BİR KİŞİSİN KARAKTERİN ANINDA HEMEN BELLİ OLUYOR ZATEN..
ESASINDA SANA CEVAP BİLE VERMEK HARAMDIRDA GENE DE SENİ BİR İNSAN YERİNE KOYUP BUNLARI YAZIYORUM..
BEN BU SİTEDE NE YAZIYORSAM DİREKT SİZLERİ UYARMAK BİLGİLENDİRMEK İÇİNDİR TÜM ÇABAM  VE SENİN DAHA YAŞIN NE BAŞIN NE 76 YAŞINDAKİ BİRİNİ YALANCILIKLAN İTHAM EDİYORSUN  BENDEN SANA BİR BABA NASİHATI KENDİNİ BİR AN ÖNCE TOPARLA  BU ŞEKİLDE GİDERSEN YALNIZ KALIRSIN ....

............................................................................................NACİBABA..........................ONK..
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07/ocak 2017/2012 Saat 19:11

1968 DE BAŞIMDAN GEÇEN İLGİNÇ BİR OLAY DAHA  YALNIZ BUNUN DEFİNECİLİKLEN İLGİSİ YOKTUR  BAKIN NELER GELDİ BAŞIMA ..
HANİ DERLER YA İNSANLAR ÇİFT YARATILIRMIŞLAR  BENİM DE AYNEN BİR BENZERİM BAK ONA BAK BANA HİÇBİR FARK YOK ..

1968 SENESİNİN HAZİRAN AYI ORTALARIYDI  ŞARKÖYDEN İSTANBULA GELDİM O DEVİRDE OTOBÜS TERMİNALİ TOPKAPIDAYDI  İŞİM ACELE KARAKÖYE GİDİCEM ELEKTRONİK MALZEME ALIP HEMEN GERİSİN GERİYE DÖNÜCEM ONUN İÇİN ACELE EDİYORUM TOPKAPI SUR İÇİ AKSARAY  TARAFININ BELEDİYE OTOBÜS DURAĞINDA VASITA BEKLİYORUM  OTOBÜS GECİKİNCE DURAKTAN DAHA İLERİYE YÜRÜDÜM DOLMUŞLAR DURAĞIN İLERSİNDE İNDİR BİNDİR YAPIYORLARDI ONUN İÇİN O TARAFA SEYİRTTİM  BEKLEMEDEYİM..
BİRDEN HEMEN ÖTEME KALDIRIM KENARINA YANAŞAN ÇOK LÜX BİR LACİVERT RENKLİ ARABADAN BİR TAKIM İNSANLAR İNİP ÜSTÜME DOĞRU GELMİYE BAŞLADI GELENLER GENÇ BİR BAYAN YAŞLI BİR BAYAN VE YAŞLI BİR BEY VE DE 2 ERKEK ÇOCUK ÇOCUKLAR YAPIŞTI AĞLIYORLAR BABA BABA  DİYE GENÇ KADIN GELDİ ALİ SEN NERELERDESİN 5 SENE OLDU KAYIPSIN DEDİ O DA SARILDI SARILAN AĞLIYOR ÖBÜR YAŞLILAR DA GÖYE ANNEM VE BABAMMIŞ KALDIM ORTALIK YERDE KENE GİBİ DE YAPIŞTILAR  ULEN DEDİM BU İŞ BAŞKA BİŞİ OLMASIN AMA CİDDİ BİR İŞE DE BENZİYOR ZAMAN GEÇTİKÇE  VE BENİ ARABAYA SÜRÜKLEYİP İÇİNE ATILLAR MECBUREN ŞİMDİLİK SUSUYORU M BİŞİ DEMİYORUM ...GÖRÜYORMUSUNUZ İŞİ DURUP DURURKEN .. HER NEYSE  4 LEVENTTE BİR ÇOK GENİŞ VE LÜX BİR VİLLAYA GELDİK ARABA BAHÇE KAPISINDAN İÇERİ GİRDİ KAPALI GARAJIN TAM 2--3 METRE GERİSİNDE DURDU  YİNE GENÇ KADIN DA GÖYA BENİM KARIMMIŞ KOMPLE HEP BİRLİKTE EVE GİRİYORUZ EVİN İÇİNDE UŞAK TA HİZMETÇİ KIZLAR DA VAR ONLAR DA AYNI SEVGİ GÖSTERİSİNİ YAPIYORLAR
ANAM OLAN YAŞLI HANIM BEYİNE YANAŞIP BİŞİLER DİYOR AMA BEN DUYUYORUM ŞİMDİ BEN HİÇ KONUŞMADIM KONUŞMUYORUM APTAL APTAL  SADECE BAKINIYORUM İŞ NEREYE VARICAK DİYE  YAŞLI KADIN KOCASINA DİYORKİ VAH VAH BEY BİZİMN OĞLAN GALİBA AKLINI YİTİRMİŞ NE YAPICAZ ŞİMDİ O DA ONA DUR BAKALIM HELE AZ ZAMAN GEÇSİN VS VS GİBİ KONUŞUYORLAR  ÇOCUKLAR DA 10 YAŞINDA BİLE YOKLAR O ARADALAR YANİ  NEYSE BEN SALONDA BİR YUMUŞAK KOLTUĞA ÇOKÜYORUM AĞZIM DİLİM KURUDU İLK DEFA KONUŞUYORUM HİZMETÇİYE İÇİCEK BİR MEŞRUBAT VS VARMI SOĞUK DİYORUM TABİİ DİYOR VE GİDİYOR AZ SONRA GELİYOR ELİNDEKİ TEPSİDE 2 ŞİŞE BİRA BİR BARDAK KIZIM BEN ALKOL KULLANMAM SEN BUNU GÖTÜR KOLA GİBİ  MEYVE SUYU GİBİ BİŞİLER VARSA GETİR DİYORUM ŞAŞIRIK ŞEKİLDE BAKIYOR HERKES MEĞER ÖBÜR BEN YANİ ALİ ALKOLİK DERECESİNDE İÇKİCİYMİŞ VE O DA SİGARA İÇMEZMİŞ BEN HORTUM GİBİ İÇİYORUM BİR TERSLİKLER VAR AMA KİMSE AKIL ERDİREMİYOR DERKEN BÜFE ÜZERİNDEKİ RESİMLER GÖZÜME ÇARPIYOR ULEN RESMEN BENİM  BURDAKİ RESİMLERDE  BUKADAR OLMAZ DERKEN O ANDA BİR TAM BENZERLİK KURBANI OLDUĞUMU ANLIYORUM FAKAT HERKEZ ÖYLE MUTLUKİ BİRDEN BUNU BOZMAK İSTEMİYORUM  BANYO NERDE SORUYORUM GÖSTERİYORLAR Bİ GÜZEL YIKANDIM YENİ ÇAMAŞIRLAR VE ALİNİN ELBİSELERİNDEN GEÇİRİYORUM ÜSTÜME Bİ DE TRAŞ OLDUM CİNNOP GİBİYİM  KEYFİM YERİNDE DE BU DURUMDAN MÜTHİŞ RAHATSIZLIK DUYMAYA BAŞLIYORUM ZAMAN GEÇTİKÇE  NASIL ÇIKICAM BU İŞİN İÇİNDEN ??????

BAHÇEYE ÇIKILIYOR ORDA ÜSTÜ KAPALI KENARLARI AÇIK KAMELYE Mİ NE DERLER İÇİ DE YUSYUVARLAK KOLTUKLU ORTASI GENİŞ ÜSTÜ CAM SEHPALI  HER YANINI ÇİÇEK ASMASI SARMIŞ RENGARENK ÇOK GÜZEL  BABAYI ÇEKTİM BİR KENARA VE DURUMU ANLATTIM NUFUS KAĞIDIMI EHLİYETİMİ  BİR DE ESNAF SANATKAR KİMLİĞİ. VARDI ADAM BİR ANDA ŞOK OLDU AMA HALEN İNANMAZ BUKADAR BENZERLİK OLMAZ DER BAŞKA BİŞİ DEMEZ  HEM BEN EVLİYİM 2 DE ÇOCUĞUM VAR BAKIN BEN ŞARKÖYDE YAŞIYORUM SENELERDİR UFAKLIĞIMIZ DA BURDA İSTANBULDA GEÇTİ OTURDUĞUMUZ YER ŞİŞLİ OSMANBEY VS VS ANLATIYORUM ANLATIYORUM ADAM İNANMAK İSTEMİYOR SONRA KARISI GELDİ ONA DA OLAYI ANLATTI BİR DE BENDEN DİNLEDİ KADIN BAŞLADI AĞLAMAYA  ONUN DA İNANASI GELMİYOR ..

BABA FABRİKATÖR BÜYÜK BİR FİRMANIN PATRONU ALİ DE ORADA İMİŞ  NEREDE İSE ONA DEVREDİCEKKEN ALİ ORTADAN BİR ANDA KAYBOLUYOR  TAM BEŞ SENEDİR İŞTE SONUNDA BANA ALİ DİYE RASTLIYORLAR  SONRA ALİNİN KARISINA DA OLAY ANLATILDI KADIN KABULLENMEK İSTEMİYOR ÇOCUKLARA BİŞİ DİYEMEDİLER  VE TAM İKNAA OLMALARI İÇİN BABA ANNE VE ALİNİN HANIMI BEN BU OTOMOBİLLEN ŞARKÖYE GELDİK ORDAKİ YAPTIKLARI TÜM SORUŞTURMALARIN SONUCUNDA BEN VE ALİNİN AYRI KİŞİLER OLDUĞU MEYDANA ÇIKINCA ADETE HEPSİ BİR ANDA YIKILDILAR VE SONUÇTA YİNE HEP BERABER İSTANBULA GELDİK VE HÜZÜNLÜ BİR AYRILMADAN SONRA BEN KARAKÖYE MALZEME ALMIYA GİTTİM
VE YİNE GERİ DÖNDÜM KENDİ AİLEMLEN DE ÇOK UZUN BİR ZAMAN BU MESELE GÜNDEMDEN DÜŞMEDİYDİ  EVET BÖYLE BİR OLAYI BİZZAT YAŞADIM ARKADAŞLAR...

2.Cİ BİR BENZETME OLAYI DAHA
BİR ELEKTRONİK MÜHENDİSİ OLAN ÇOK SAMİMİ ARKADAŞIM  RUSYADA BİR TELEVİZYON FABRİKASI İLEN ANLAŞIP TÜRKİYEDE MONTAJINI YAPIP SATMA ŞEKLİNDE ANLAŞIYORLAR VE HERŞEY KURULUYOR  İMALATA GEÇİLİYOR İSTANBULA GİTİĞİMDE ONA DA UĞRAR SOHBET EDERDİM BU AYDA  BELKİ DURUMLARA GÖRE 4--5 SEFER RUSYAYA GİDİP GELİYOR  ARTIK MOSKOVADAN MI BAŞKA YERDENMİ GEÇMİŞ ZAMAN  BU FABRİKA TAŞRADA İMİŞ BURAYA DA UFAK PERVANELİ ÇİFT MOTORLU 20 --25 KİŞİLİK UÇAKLAR GİDİP GELİYORMUŞ  VE PİLOT KABİNİN ARKASI AÇIK  KOMPLE GÖRÜNÜYORMUŞ  İKİ PİLOT BİR TELSİZCİ BİR UÇUŞ MÜHENDİSİ VARMIŞ 2 DE HOSTES BAYAN BİR ARA SOLDAKİ PİLOT YERİNDEN KALKMIŞ ARTIK WC YE Mİ GİDİCEK NE BİZİMKİ PİLOTU GÖRÜNCE LAN NACİ DİYOR SEN NE ZAMAN ELEKTRONİKÇİLİĞİ BIRAKIP PİLOTLUĞA BAŞLADIN DİYE ADAMA  SARILIYOR BEN ZANNEDİYOR ONU  ADAM BAŞTAN RUSÇA KONUŞUYOR TABİİ BU ANLAMIYOR BU DA İNGİLİZCEYLEN KONUŞUNCA O ZAMAN ANLAŞIYORLAR ADAMA DA BİR OSMANLI EL ENSESİ DE ÇEKMİŞ AY NI ANDA  ADAM DA YANİ PİLOTTA ÇOK ŞAŞIRMIŞ NE OLUYOR DİYE SONRA CEBİNDEN BERABERCENE ÇEKTİRDİĞİMİZ BİR FOTOĞRAFI DA GÖSTERİNCE BU SEFER ŞAŞIRMA ŞEKLİ PİLOTA GELMİŞ BU BENİM YAHU DERMİŞ SONRADAN ANLAŞMIŞLAR TABİİ DE  BÖYLE BİR ANI DA VAR

DAHA VAR BÖYLE ANILAR ONLARI DA FIRSAT BULURSAM BURADAN EKLERİM
BENİM DE BENZETİP YOLDAN ÇEVİRDİKLERİM VAR..

.........................................................................................NACİBABA.........................ONK... 
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50