Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5ÜYE ARKADAŞLARA : DEĞERLİ DOSTLAR ; LÜTFEN OKUYUN <>5DEFİNECİLİK SUÇMUDUR
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

suçmu ,değilmi,nedir,yolu bu işin

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: suçmu ,değilmi,nedir,yolu bu işin
    Gönderim Zamanı: 19/Şubat 2017/2011 Saat 11:11

KONUYA  GİRİŞ.......................................................................................................................
BU YAZIMI HERKES AMA HERKES ÇOK DİKKATLİ BİR ŞEKİLDE TAKİP EDİP  MESLEKLERİ NE OLURSA OLSUN BU KONUNUN ANALİZLERİNİ BURDAKİ YAZANLARLAN DA BAĞDAŞTIRIP KÜLAHINI DA ÖNÜNE KOYUP DÜŞÜNÜP BİR OLUR YAKLAŞIM SERGİLESİN  AMA BU YAKLAŞIM SON ŞEKİL OLUCAK HİÇBİR YAN ,EK GİBİ GİRDİLER ARTIK OLMUYACAKTIR YANİ ŞÖYLE OLSAYDI BÖYLE OLSAYDI ŞUNU DA EKLEMEK LAZIM ŞUNU ÇIKARMAK LAZIM GİBİ KAVRAMLAR OLMUYACAK EN SON ŞEKLİ OLUCAK BİR ÇÖZÜM ÖNERİYORUM  KOLAY GELSİN KATILANLARA VE DÜŞÜNCELERİNİ BELİRTİCEK OLAN TÜM HERKESE ......................nacibaba..................onk..

NOT>Konuda tüm bu siteyi takip eden kuruluşlar özel tüzel kişiler defineciler bu işin gönül verenleri   jandarma,,polis,,hakim,,avukat,,kanun yapıcılar ,,bürokratlar ,,konuylan ilgili olan tüm herkes bu sayfaya kendi öz düşüncelerini yazssınlar..
NOT--(2)> DİKKAT BURDA HERKİM NE YAZMIŞSSA SORUMLUSU SADECE YAZANDIR  NACİBABA SİTESİ VE İDARECİLERİNCE SORUMLULUK KABUL EDİLMEZ  .....
YAZILARINIZI DÜŞÜNCELERİNİZİ  DÜZGÜN KAVRAMLAR İÇİNDE YAPINIZ  ÇOK AYKIRI OLANLAR ZATEN GÖRÜLDÜĞÜ YERDE SİLİNİCEKTİR  ARGO--KÜFÜRLÜ BİR YERLERİ SUÇLAYICI İTHAM EDİCİ YAZIMLARDAN UZAK DURUNUZ  YAPMAYINIZ...
ARKADAŞLAR--BURDA  BU DEFİNECİLİK KAVRAMI İÇİNDE MAKİNECİLİK KAVRAMI İÇİNDE VE ARAZİDEKİ İSTEKLERİNİZ NELERDİR NELER OLMASI LAZIMDIR NELERİN DEĞİŞMESİ LAZIMDIR  EMNİYET GÜÇLERİNİN DEFİNECİ VE MAKİNECİYE BAKIŞ AÇILARI NASIL OLMALIDIR
YANİ TOPYEKÜN BİR ÇÖZÜM  ÇÖZÜMLERİN EN SONU EKSİKSİZ VE EN DOĞRUSU NASIL OLMALIDIR  KONU BUDUR VE HERKESİN DE SÖYLİYECEĞİ HERHALDE BİR SÖZÜ VARDIR DİYORUM .. HERKESİN KONUDA ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMASI ŞARTTIR KONU HEPİMİZİ İLGİLENDİRİYOR BU ASIRDA BU SEVİYELERDEKİ BİR TÜRKİYEDE  BU KANIYAN YARAYA DAHA KANGREN OLMADI  TUZ BAŞKA YAKICI ŞEYLER BASMAK YERİNE  HEPBERABER OTURUM SONUCA GİDELİM  BEN DE DAHA YAŞIYORKEN BUNU DA GÖRÜP ÖYLE ÖLEYİM  DİYE DE DUA EDİYORUM BİRİNCİ İSTEĞİM ZATEN RAHMETLİ ÖZALLA OLDU NEYDİ  O KONU  ((TELSİZ )) KANUNU   SERBEST BIRAKTI  VE ARKASINDAN GÖRÜLDÜKÜ TÜM TÜRKİYENİN %80 Nİ KONUNUN MAĞDURUYMUŞ BİRDEN HALK BANDI TELSİZİ CENNETİ OLDU TÜM MEMLEKET  %100  İLK BAŞ O DEVİRDE CEP TELEFONU YOKTU   BU TELSİZLERLEN BİNLERCE HAYAT KURTULDU  DENİZDE HAVADA KARADA   MİLYONLARCA  ARKADAŞLIKLAR EDİNİLDİ HER MESLEKTEN  HERKES BİR OLDU SEN BEN YOKTU  NE ZAMANA KADAR CEP TELEFONU ÇIKANA DEK BUNLAR SÜRDÜ  VE ŞU AN İYİCE GERİLEDİ  AMA HERKESİN BU KONUDA UNUTUĞU BİŞİ VAR  O DA CEBİNİZDEN TEK KURUŞ KONUŞMA ÜCRETİ ÇIKMIYORDU  AMA ŞİMDİ CEPTE PARA BIRAKMIYOR YENİ TEKNOLOJİ CEP TELEFONLARI YALANMI .....???????..................ONK.......

RAHMETLİ ÖZALIN  2.Cİ EN BÜYÜK SERBESTLİĞİ  DÖVİZİ SERBEST  BIRAKTIRMASI İŞİDİR
3.CÜ EN BÜYÜK İŞİ DE SİLAH RUHSATLARI HERKESİN SİLAH EDİNMESİ  İŞİDİR
ithalat --ihracat kapılarının açılması gümrük düzenlemeleri  daha birçok işler yapılmıştır her yeni gelen de birçok taşı üstüne koyuyor  eskinin bıraktığı yerden bayrağı alıp daha iyiye daha ileriye götürmeye uğraşıyor  bunları hiçkimse inkar edemez  ama tc tinde bugüne dek te görülmemiş bir hız bu devirde olmaktadır bu da inkar edilemez çünkü göz görüyor ...
beğenelim veya beğenmiyelim erdoğanı  ama yapılan işler çok mükemmeldir  kafalardaki sorun ve sorunlar takıntılar da  atatürkten bu yana gelen otoriteler sistemler  i benimsemiş bir halk vardı ama gerçekleri ört bas edilmiş  kitlelerdik  erdoğan bu perdeyi de araladı azıcık ve hakikatler gözükmeye başlayınca da  her kafadan sesler çıkmıya başladı  işte bu sesler yavaş yavaş yerine gerçeğin sesleri olarak geri dönücektir  her perdeyi aralıdıkça yeni şeyleri hep beraber görücez .. ve diyorum ki türkiye cahillikten arınmış aklı başında olan fertlerin ülkesidir kimse de yanılmasın  .. en ucraa köye yolumuz var köyümüzün bir okulu var öğretmeni var içme suyu var bugünlerde en fakirinde bir traktörü var tarlası arazisi var  akşam kahvede tw den seyrediyor herkes ne olup bitiğini  her köye gazete ulaşıyor  binlerce tw kanalı var  her evin tepesinde bir kaç yöne çevrili çanak var yani var oğlu var  onun içindir ki türkiyemiz hiçbirzaman  komşularımız  ve uzakça olan kamşularımız  gibi asla olmaz  o komşular bizden belki 100 sene geridir bazıları 50 sene  biz dünyadan kaç sene geriyiz  çok azdır  az da kalmıştır geçmiye . onun için hiçkimse telaş etmesin  son sözü söyliyen daima halktır  başka birilreri veya kurumlar değildir .ve şu da unutulmamalıdır ki dünyanın en sabırlı halkı da türk halkıdır .. neyse fazla da uzattım gene ana konumuza dönelim  diyorum..................................................................nacibaba.........................onk..  
HER GELEN BİR LİDERİN GERİSİNDE BIRAKTIĞI ÇOK OLUMLU ESERLERİ VARDIR YÖNETİM ŞEKLİ HARİÇ TABİİ  ONA GİRMİYORUM BEN SADECE OLUMLU OLAN İŞLERE BAKIYORUM  DAHA DA BEKLİYORUM ÖLMEDEN İNŞAALLAH GÖRÜRÜZ DİYE  OLUCAK BUNLAR DA OLUCAK TA NE ZAMAN OLUCAK BAKALIM .?????????

ŞİMDİKKİ HÜKÜMET  TAYYİP ERDOĞAN İLE  HEPSİNDEN DAHA ÇOK ADIMLAR ATILMIŞTIR BUNLAR İNKAR EDİLEMEZ AMA SORUNLAR O KADAR ÇOKTUR Kİ HANGİ BİRİ ELE ALINSIN
ARKADAŞLAR HER KESİMİN KENDİNE GÖRE BİR KANGREN OLMUŞ YARASI MESELESİ MEVCUTTUR  BİZLER İSTİYORUZ Kİ  BİR İKİ BAĞIRIP  SESİMİZİ DUYURUP İŞİMİZİN HALLOLMASINI İSTİYORUZ EEE BİZİM GİBİ BÖYLE 100 LERCE SORUNU OLAN İNSANLAR DA BAĞIRIYOR  HÜKÜMET NE YAPSIN  BİR ANDA HERKESİN SORUNUNA CEVAP VERİLEMEZ HER KONU İNCELENİP TARTIŞILIP NİHAYİ SONUÇLARINI ALINCA O MESELE HAL YOLUNA GİDİLİR
VE BU KÖŞEYİ DE BU DEFİNECİLİK YASASI KANUNLARINA BİR IŞIK TUTMASI NİYETİNLEN BURDAN BU İSTEKLER ŞİKAYETLER OLUMLU OLUMSUZ NE VARSA TÜMÜ ELE ALINIP SONUÇ ÇIKMASI DİLEĞİMLEN AÇIYORUM  İNŞAALLAH YARARI OLUR DİYORUM ..
HA GEYRET YAYYİP ERDOĞAN  VE ARKADAŞLARI  BİR OMUZ ATIVERİN ŞU İŞE DE  TÜRKİYENİN YARISI DEFİNECİ ZATEN   HEM ACAİP BİR OY ARTIŞINIZ OLUR HEM DE SEVAP İŞLEMİŞ OLURSUNUZ  SAYGILARIMLAN.......................................nacibaba.....................................onk..
not>arkadaşlar çok samimi söylüyorum  şimdiye dek bu yaşa kadar  belki 2 ayrı partiye oy atmışlığım vardır parti tutmam  yapılan işlere bakarım  yapana bakarım .. futbol veya başka bir spor dallarında  takım makım tutmam seyretmem bile çünkü vaktim yoktur  insanın en önemli sermayesi geçen vaktidir bunu kaçırmamak lazımdır saniyeleri bile ..................................onk..

+++++++++++++++++++++++++++++

konumuzun başlangıç yeri   bu
noktadan sonra  başlamaktadır
 BEN KONUYU HER YÖNÜYLEN ELE ALIP O ŞEKİLDE ANLATACAĞIM  BU KISIMDAKİ YAZILAR DÜŞÜNCELER HERŞEY SADECE BENİ BAĞLAR  TAMAMİYLEN  BU DEFİNECİLİKTE GEÇİRDİĞİM YILLARIN BİRİKİNTİLERİDİR BU ANLATACAKLARIM  DÜŞÜNÜN 50 SENEDEN FAZLA  BİR MAKİNECİLİK DAĞ BAYIR SOĞUK SICAK BUZ AFAN TUFAN YARI ÖMÜR GEÇMİŞ ÇADIRDA ARAÇ İÇİNDE İKİ BÜKLÜM UYUMUŞSSUN UYKU TULUMLARI İÇİNDE VAHŞİ HAYVAN SALDIRILARI NE İSTERSENİZ VAR BU YAŞAMIN İÇİNDE TABİİ BUNLARIN GETİRDİĞİ SIKINTILAR DA VARDI AMA O GÜNKÜ ŞARTLAR ÇOK KISITLIYDI VE  HEP HAYELLER KURARDIK  O GÜNLER GELİCEK DERDİK  BİZ DE BUNLARA SAHİP OLACAĞIZ RAHAT EDECEĞİZ DERDİK AMA MAALESEF ÇOK UZUN SÜRDÜ BUNLAR VE BEN ÖLÜP GİDECEĞİM BENDEN SONRAKİLER DE YAŞLANIP BELKİ ÖLÜP GİDİCEKLER AMA BAZI ŞEYLERE ULAŞAMADAN OLUCAK BUNLAR  İŞTE BU ŞEKİLLERDE DÜŞÜNÜRKEN RAHMETLİ ÖZAL  KENDİ DEVRİNDE  BANA EN BÜYÜK İYİLİĞİ  TELSİZİ SERBEST BIRAKMASI  SİLAHI SERBESTLEŞTİRMESİ   GİBİ EN ÖNEMLİ UNSURUN YOLUNU AÇMIŞ OLDU  EVET ARTIK DAĞLARDA  KENDİMİZİ KORUYACAĞIMIZ  BİR TAŞIMA RUHSATLI TÜFEĞİMİZ YİVLİ  BELİMİZDE GERÇEK BİR SİLAHIMIZ VARDI  ARTIK KİM TUTARDI BİZİ DAĞLARDA  VE EN ÖNEMLİSİ DE HERHANGİ BİŞİDE YARALANMA HASTALIK ARACIN ARIZASI KAZA GİBİ BİR SÜRÜ ŞEYLERİ EN KISA SÜREDE ARACISIZ ANINDA BİLDİRMEK İÇİN DE TELSİZİMİZ VARDI O DEVİRDE CEP TELEFONU YOKTU MAALESEF  TELSİZ VE SİLAH BİZİM İÇİN EN BÜYÜK NİMETTİ  VE İTHALATTAKİ GENİŞLETMELERDEN SONRA ÜLKEYE GİREN  KALİTELİ ARAÇLAR DAN TUTUN DA HERŞEY  BULAMADIĞIMIZI ARTIK BULUYORDUK ALIYORDUK KARABORSA DA DEĞİLDİ ONA BUNA RİCA MİNNET DE ETMİYORDUK  ..BİR MOTOSİKLETİN LASTİĞİNİ BİLE YUNANLI TAKSİCİLERE YUNANDAN GETİRTİYORDUK ARAÇ LASTİKLERİ DE ÖYLE  KAR LASTİĞİ YOKTU BUZ İÇİN ÇİVİLİ LASTİK YOKDU BOLCANA KALİTESİZ DEVAMLI KOPAN DUR TAMİR ET YÜRÜ ZİNCİRLER VARDI  ÇOK ÇEKTİK BİZ BİZİM DEVİRLERDEKİLER DE ŞİMDİKİLER ÇOK ŞANSLIDIRLAR NİMETLERİN İÇİNDE YÜZÜYORSUNUZ BUNUN DA KIYMETİNİ BİLİNİZ ...
MEMELEKETİMİZDEKİ  SORUNLAR O KADAR ÇOKTURKİ BUNLAR YILLARCA İHMAL EDİLMİŞLERDİR  İŞTE ÖZALLA BAŞLIYAN  ATAKLAR GÜNÜMÜZDE TAYİP ERDOĞANLAN SÜRMEKTEDİR YAPILANLAR İNKAR EDİLEMEZ HER KİM BEĞENİR BEĞENMEZ O KENDİ SORUNUDUR  BEN BU PARTİYE OY DA VERMİŞ DEĞİLİM DEVAMLI DÜNE KADAR ŞÜPHE İLEN YAKLAŞIMIM OLMUŞTUR  AMA YAPILAN İŞLER GERÇEKTEN GÜZELDİR BEN BUNLARI TAKDİR EDİYORUM  SORUNLARIN TÜMÜNE NE BUGÜNKİ HÜKÜMET NE DE İLERKİLERİN PEK KOLAY ÇÖZECEĞİ DE SÖYLENEMEZ  ÇÜNKİ İNSANIN ÖMRÜ YETMEZ OKADAR ÇOK SORUN VARDIR İŞTE BU SORUNLARIN ARASINDA BİZİM DEFİNECİLİKLEN İLGİLİ DE HAYATİ ÖNEM TAŞIYAN SORUNLARIMIZ DA VARDIR  ,, MÜZELER SORUNU VARDIR,,AÇIK ALAN TARİHİ YERLERİN SORUNU VARDIR.. KOLLEKSİYONERLİK SORUNLARI VARDIR  BUNLAR SAYMAKLAN BİTMEZ DE  BAKANLIĞIN İLK ÖNCE BU TARİHİ ESER TAHRİBATINA YÖNELİK  TEN TUTUN DA MAKİNE KULLANIMI ŞEKLİNE  VE DEFİNECİLİĞİN  HAKİKİ NASIL YAPILACAĞINA DAİR KURSLARIN AÇILMASI EĞİTİMİ ŞARTTIR  NASIL Kİ HALK EĞİTİM MERKEZLERİ VARDIR AYNI ŞEKİLDE DE TÜM TÜRKİYEDE BUNLARI KURSLAR ŞEKLİNDE İDAME ETİRMEK LAZIMDIR  DERKEN KİMLER VERİCEK BU KURSLARI HANİ NEREDE BU YETİŞMİŞ ELEMANLAR  KOMİK OLUYOR  DEĞİLMİ

EN İYİSİ DEFİNECİLİK AKEDEMİSİ  AÇALIM  MECBURİ BİR OKUL  MEZUN OL AL DİPLOMANI ARAZİDE DE JANDARMAYA DİPLOMANI GÖSTEREMESSEN İÇERDESİN  OLURMU BÖYLE ACABA ??? 
VEYA HER MAKİNE SATICISI İLK ÖNCE SENİ KENDİ BÜNYESİNDE GELİŞTİRDİĞİ BİR MAKİNECİLİK KURSUNA TABİİ TUTUCAK  (EHLİYET ALMA ŞEKLİ GİBİ ÖZEL KURSLAR SONUÇTA İMTİHAN KAZANAN ALIR DİPLOMAYI  DAĞDA BAYIRDA ARTIK SERBESTSİN MAKİNE İLEN DOLAŞMIYA SONRA DA MAKİNE SATILACAK DİPLOMAYI ALANA DİPLOMAYI ALAMIYANA MAKİNE FİLAN YOK HATTA 2.Cİ EL BİLE EL ALTINDAN BİLE SATIŞ YASAK YAPANA ALANA SATANA HAPİS
HEM DE  AĞIR HAPİS .....????

BAK NASIL AVCILIKTA ÇIKARMIŞSSINIZ YASAYI BİR AYI VURMAK CEZASI ŞUKADAR KEÇİ,,DAĞ KEÇİSİ BİLMEM NE YAKALANDIMI ACAİP HAPİS VE PARA CEZALARI YUKARDAN HELİKOPTERNEN  AVCI TAKİBİ ZIIIIT İN YANINA DUR KAÇMA LEN GEL BURAYA FİLAN  NE GÜZEL BAKIN BU HAKİKAT ŞAKA MAKA DEĞİL ....???

YAPSANA SEN DE SİT ALANLARINI TARİHİ ESERLERİ  HAVADAN KONTROL  NEREDE BENZİN PARASINI BULUCAN DA HELİKOPTERİ HAVALANDIRICAN DA  TABİİ KİMSEYİ TUTAMIYACAN  NİYE TUTULMADIĞI DA MALÜMDÜR  30 KİŞİDE BİR KURBANLIK OLUR O DA MECBURİ EN SAFINI BULURSAN OLUR ...??

VEYA BÖYÜK MİLLETİZ PARAMIZ DA ÇOKTUR HÖKÜMET UZAYA SIRF BU İŞ İÇİN BİR UYDU YAPTIRIP FIRLATSIN UZAYDAN TÜM TÜRKİYEYİ MOBESELİYELİM BAKIN BU FİKİR ÇOK GÜZEL TUTARDA  GECE GÜNDÜZ HİÇ FARKETMİYEN SİSTEMLERLEN  MALI TOPLAYIP ADAM NEREYE GİDİYOR TAKİP DE EDERSİN HANGİ EVE GİRDİĞİNE KADAR SONRA YOLLA EMNİYETİ TUTSUNLAR  OTURDUĞUN YERDEN İŞ  NE SAHTE İHBAR NE DE Bİ SÜRÜ AJAN BESLİYİCEN  NEDE DAĞ BAYIR PEŞLERİNDE KOŞUCAN BENZİN ZAMAN HARCIYACAN BAKIN  BU EN GÜZEL FİKİR  OLURDA  OLMAZI YOKTUR .....
BU SİSTEMİN YANINA  DENİZCİLİĞİ DE SOKUN  HANGİ GEMİ NEREYE İSTİNE SUYUNU  VEYA PİS SUYU SALIYOR  ANINDA TAKİP ANINDA RESİMLEME ANINDA TEPESİNE BİNME BUNLARDAN İYİ CEZA PARASI DA ÇIKIYOR ...
SINIRLARI DA TAKİP ET  KİMLER CİRİT ATIYOR ANINDA BELLE  KAÇAKÇISINI BİLMEMNESİNİ  NE İSTİYORSAN KONUDA ONU YAP
KARAYOLLARINI DA TAKİPLE KİMLER TRAFİK KANUNLARINI ÇİĞNİYOR  NE YAPIYORLAR SAATİ ZAMANI YERİ RESMİ KIVIRTMA YOK HİÇ BAS GÖZÜNÜN YAŞINA BAKMADAN CEZAYI OLAMAZMI BAL GİBİ DE OLUR ..

KUR ÇOOK BÜYÜK BİR UYDU GÖZLEM EVİ ŞEKLİNDE KİMLER HANGİ BRANŞLARDA İŞ YAPACAKLARSA BÖLÜM BÖLÜM HERKESİN TAKİP EDECEĞİ SAHA BAŞKA OLUR BİR YERDE KAÇ KURUM İŞ YAPAR  ANINDA BİLDİRİM  HABERLEŞME SİSTEMLERİNİ DE EKLE HER POLİS OTOSUNA BİLGİSAYAR  TRAFİKLERE BİLHASSA  ÖYLE TELSİZLEN MERKEZE KİMLİK OTO RUHSAT EHLİYET SORGUSU OLMUYACAK HEMEN ARABADAN KOY EHLİYETİ TARAYICIYA SAHTE Mİ HAKİKİ Mİ NERDEN ALINMIŞ NE OLMUŞ BİTMİŞ ANINDA ÇIKTISINI AL YAP İŞLEMİ ..

HİKAYE AMA HAKİKİ İSMİ HİKAYE not yerleri geldikçe aralara da serpiştireyim  böyle ......onk.

HANGİ İLİN TRAFİĞİ DEMİYECEĞİM  HANGİ GÜZERGAH DA DEMİYECEĞİM HANGİ OTOBÜS FİRMASI DA DEMİYECEĞİM  SADECE OLAYI ANLATACAĞIM BAYAĞI DA OLDU BU İŞ BİR 25 SENEYİ GEÇİKTİR BELKİ .......

Olay şöyle cereyan ediyor  bir kasabadan istanbula çalışan bir otobüs firmasının kabadayı aniden parlayan bir şöförü vardır  ve bu kişi hiç kural tanımamazlığınlan da meşhurdur  sen dersin 70 len gidicen bu yolda o gider 140 lan  buldumu kırmızıda da geçer gider onu bunu sıkıştırır trafiği de zora sokar  konuşanı da önünü kesip bi ton sopa da atarlar yolda  adamın şekli böyle yani
her allahın  günü de ceza yer trafikten bundan bıkmış çare arıyor  bi gün istirahat anında  yani izinli  bir gazetecilik muhabirlik yapan bir arkadaşına rastlıyor yaz günüdür de  otururlar  bir kahvenin dışı kısımdaki masaya çay içerlerken  muhabirde bir telsiz vardır elinde her tarafı  çekiyor  bunun kafasına bir şeytanlık  gelir o anda  derki muhabire bunun aynısından bana da bi tane ayarlasana kaç paraysa veririm para önemli değil  yalnız göndermesi de olucak ve de kuwetli olması lazım ne yapıcan sen der bunları   buda der çok ceza yiyorum yollarda bunları dinliyicem ona göre gidicem ceza yememek için  o da der bulurum  hem de der içinden 2 katı da bundan para da kazanırım ...
ve kısa sürede bi tane bulur  muhabir senelerin dinlemecisi olduğundan  tüm frekansları tek tek de bilmektedir  bu der filanca ilin tüm trafikleri merkezi  şehir içi dışı neyi varsa hepsini hafızala sıra ilen  50 tane de hafıza vardır telsizde  bu da o cvarda havada kimin frekansı varsa hepsini kayıtlar  bu şöförün 19 yaşında bir de serseri babası gibi karekterde bir de oğlu vardır kendi özel arabaları da vardır  ve zaten radarın yeri hep aynıdır  başka bir yere gidilmez çünki en çok sürat yapılan bir düzlük seçmişler  burda da sıraya 3 tane benzinlik var  bu radara en yakın benzinliğe gider çocuk orada park eder   ve babasının gelişi zamanı da bildiğinden  uzaklardan da babasının otobüs görününce  bu trafiğin frekansını başlar mandallamaya tabi radar ilerki durdurucu  trafiğe bilgi geçemez hale gelir  otobüs de gelir geçer bu her gün devam eder  ve trafik de düşünür kanal değişiyorlar o bloke orada da oluyor zaten bir kaç kanalları var sonuçta toplanıp gitmekten başka çareleri kalmıyor .. derlerki hep o otobüsün geçtiği zamanlara denk geliyor bu iş  demekki bu iş bu otobüsten kaynaklanıyor  bir gün benzinliğe boş bir otobüs getirirler beklemiye alırlar bu mimli otobüsü de bu benzinliğe sokarlar  içindeki yolcuyu tek tek üst araması bagaj aramasından geçirip öbür otobüse transfer ederler jandarma da vardır bu iş olurken ve savcıdan mahkemeden de  yapılan  yapılacak her iş için izin de alınmıştır  ve obu otobüsü benzinliğin kuytu bir yerine çekip didik didik başlarlar aramaya hiçbişi de bulamazlar  ve şöför derki siz ne arıyorsunuz  böyle söylemezler bişi ama şöför işi çakar  çocuk öbür benzinliğe gider bu radar ekibi yeniden kurar takımı  bakalım ne olucak diye hayret yine bloke vardır  ama artık otobüsten ve şöföründen şüpheleri kaldırırlar bu iş başka yerden geliyordur . bu sefer polis kademesinden teknik eleman getirtirler ankaradan  bu iş için o da derki eleman  bu bloke anında hiç bakıyormusunuz sinyal metredeki ledlere kaç tane yanıyor veya fuulmu onlarda hiç dikkat etmediklerini söylerler  . sonra çocuk bana geldi  konu hakkında hiç çaktırmadan ağız arıyor yani artık iş anlaşıldı  bulamamaları için nelerin yapılması lazım  misaller açıyor kurnazlıklan bana ama ben de saf yapıyorum kendimi   şüphelenmesin diye  ama olsa bile böyle bişi ben de şikayetçiyim aynı ekipten ama çare bulamıyorum  sustum kimseye de bişi söylemedim  çünkü benim de çok canımı yaktılardı  bir noktada hakediyorlardı  ve kimi kime şikayet ediyorsunuzdu şekil de öyleydi yalnız benmi birsürü kişi illallah ediyordu bunlardan her neyse  ben de dedimki buna yakın mesafeden uzaklaş filanca dağın tepesinde röle istasyonu var tüm bu konuşmaları röle idare ediyor yoksa konuşamazlar  yakın durursan bir uzman sinyal yoğunluğundan anlar  ve yakalanırsın  o devirde de öyle bir cihaz çıkmıştıki furuno nun  hem denizde hem de kara için kullanılıyordu senin aracı kuzey önünü yapıyorsun bu şekil duruyorsun telsizin ön yüzünde dairesel bir ekran var kuzey güney doğu batı   kim aynı frekansta mandal basarsa bu ekranda bu mandal basanın hangi yönde olduğu belli oluyordu  ve de yaklaşık mesafe de veriyordu  ama röleye yaklaşırsan bu cihaz kaput oluyordu nerden çıktığı belli değil tek adres röle gözüküyordu bu durumda rleyi de gittiler kontrol etiler hatta orda eleman ları varken de aynı mandallama işi oluyordu  en sonunda pes ettiler  o bölgeden çıktılar başka da  sürat yapmıya müsait yol da olmadığından  o iş yattıydı .
Gelelim bunlara ben niye gıcık olduğuma ben de  85 de bir pleymouth  52 model istanbul vilayetinden makam arabası  siyah renk ama aynı acente gibiydi  hatta inönünün vilayet önünde kurşanlandığı araba diye de şaiyası da vardı  araba 3.5 ton ağırlığında  tamamı zıhrlı bir araçtı ve her yerei de orijinaldi bereket benzin ucuzdu o devirde  motorun şanzımansız ağırlığı tam 725 kilo gelmişti  bir debriyaj arızası için söküldüğünde yakındaki araç kantarında tarttıktı sırf meraktan  ve bu aracın da öyle acaip hayret verici de maceraları da vardır  anlatırım onları da . Bi gün  gece saat 1 civarlarında bu ekibin trafik kontrolüne takıldım 6 tane araç var  önümde bana sıra geldi ne lan bu araba dediler  araba işte beğenmedinizmi herşeyi tamam tüm evrakları ruhsatı sigortası pulu cama yapışık  aç bagajı açtık  bune be dediler  yaz günü olmasına rağmen yedek 2 adet teker  zincirler çekme halatı avrupa orijinal  garaj krikosu ki bu arabanın krikosu tanpondan vuruluyor krom nikel tanponlar düşünün tanponların sağlamlığını eczaa çantan nerde burda içinde yok yok orijinal mersedesin çantası  orta boy 2 adet de yangın söndürücü 2 adet takoz demir orijinal dünyanın takımı taklavatı  demezmi sen kaza yapan araçları mı soyuyorsun nerde ise birbirimize giricez araya girdi diğerleri bu bişiyi bulamadı ya hırslandı da sen git arka stop lambasına vur tekmeyi kırdı camını lamba da gitti  demezmi bak işte arka lmbandan biri yanmıyor ulen şimdi sen vurdun kırdın  gene buna hucüm  artık ağzıma geleni söylüyorum ki bu kırılan  lamba ve çerçevesini taa amerikadan detroitten stoktan getirtmen lazım dünyanın işi türkiyede de yok aynısı ..ceza kesicekmiş bana valla sen kes cezanı imzalamam bir ikincisi şimdi gidiyorum vilayete suç duyurusunda bulunucam hakkında senin  şahidin varmı diyor bana olsun olmasın ben gidicem  yaka nosunu da aldım kestiler cezayı da göz göre göre  gazladım geldim vilayete gittim emn. müdürlüğüne  şikayetçiyim dedim git yarın savcıya anlat derdini deyip kapı dışarı etiler inad değilmi bekledin erftesi günü saat 10 da savcı geldi girdim anlattım derdimi  oğlum şahidin filan yoksa bunlar kaç kişiyse orda hepsi böyle olmadığına senin bunlara mok atığını söylerler sen gidersin güme en iyisi sen hiç oralı olma git var işine benden söylemesi dedi yani muhakkak kendilerini haklı çıkarıcak bişiler bulurlar olan sana olur dedi mecburen gittim istanbulda  galatasarayın arka kesiminde bu lambayı buldum tek amerikan oto yedek parçacısıymış ve devhassa içersi genişlikte aldık tabi dünyanın da parasını verdimdi yedek de aldımdı hem sağın hem solun bulmuşken  bu hadise için de memur trafik arkadaşlardan beni kınayan bişiler yazılar da gelmesin lütfen benim yerime kendinizi koyun  ona göre davranınız.

bir gün lodos havada şarköde  deniz kenarında piyade tabir edilen kayığı karaya çekmiye uğraşıyorlar 4 kişi  kayık uzun ve ağır da  bi türlü de çekemiyorlar sahibi emekli albaydı  arkadaş naci dedi  bağlıyalım senin bu arabaya yavaşça çek bunu tamam dedim  önden tampona bağladım  ipi başladım geri çekmiye derken bir çatırdı koptu kayık 2 ye ayrıldı bana bağlı olan kısm ı yola çektim arkası da orda kaldı meğer zaten orta yerinden alttan yara almış delinmiş biz de tamını yaptık herfkes şaşırdı ne oluyor diye sonra başladık hepten gülmiye ...

ana yolda hakkının benzinliği yanı az bir bayır yol var ana yola çıkan arkadaş traktörlen gelirken mecbur durmuş bu yolun başında arka kasada kum yüklü  stop da etirmiş marşı da basmıyor bağla len dedim tampona bak dedi araban kopar bişi olur peşinen söyhliyeyim mesuliyet kabul etmem  sen bağla dedim ve geri çekmiye başladım ama traktörün ilk önce ön tekerleri yolu kazıyarak bana doğru kafasını döndü ve çekm iye başladım  vurdurmaylan çalıştırdı halatı aldılar  bu hadise günlercene konuşuldu kasabada ...

büyük caminin arkasında uzuuuun yalaklı çeşme var  arabayı orda yıkıyordum devamlı ben  ve çeşmenin arka tarafına dönük şekilde önümde de taş duvar var yığma nerden bakarsanız bakın kalınlığı da vardır 1.5 metre öte tarafı da bahçe bostan şeklinde kullanıyorlar  benim birinci hanımdan olan çocuk ta vardı o zaman 15--16 yaşında o da yanımda  arabayı yıkadık da göderi ilen suyunu alıyoruz derken ben çocuğa dedim camiye kadar tuvalete gidiyorum sen devam et ben öyle dememişim de ... bu gir içine kontak da üstündeydi çevir tak bire ayağını kaldırmasıylen debriyajdan gaz da vermiş o taş duvarı yarmış girmiş bahçeye bir feryat figan koptu bi de geldim bunun benzi atmış heykel gibi duruyor çok korkmuş  len dedim arabaya bak be ne sağlammış çizik dahi ezilme bile yok araçta hayret edilecek bişiydi bu olay  duyan da geldi seyrediyorlar her kafadan bir ses tabi arka tekerler askıda kalmış bir traktörlen çektirdik geriye aldık  hiçbişi yok olan duvara oldu neyse buldum bir usta yaptırdım yeniden adamın duvarını ...

Bir gün de korudağdan aşağı iniyorum vitesten de attım  kontağı da kapadım  böyle eşeklik hiç yapmazdım da o gün nasıl olduysa oldu işte hep 3 üncü vites zaten son vites  viteslen inerdim motor freni şeklinde hızlandıkça hızlandı  kaç ton araba kurşun gibi gidiyor frene bir dokundum o da ne fren yok  pedal dibine dek gidiyor  eyvah dedim hayatımda bunca araba geldi geçti ilk defa fren patladı  artık pür dikkat kaldı 2 viraj dua ediyorum karşıdan gelen olmasa bari ve olmadı bıraktım iyicene artık evreşe ovası düzlüğüne ama kilometre ters döndüydü süratten  sonra hızı kendi kendine azaldı  el freninini devreye sokup aldım yol kenarına yaptığım ilk kontrelde ön sol tekerin fren hortumu yarılmış  ve yavaş yavaş el freninlen geldim di şarköye kadar  orda değiştirdikdi..

NEYSE BUKADAR MACERALAR YETER .....................................NACİBABA...................ONK.....

DEVAM EDECEM ARA ARA ..... 

NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19/Şubat 2017/2011 Saat 11:11
ek ilave sayfa yedek ayrılmıştır konu için .....................................nacibaba.....................onk..
Yukarı Dön
lorut Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 02/Haziran 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 21
  Alıntı lorut Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15/Nisan 2017/2013 Saat 00:44
selamlar konuyla alakali nacizane benim fikrim cok basit bu ulkede dedektoru sorgusuz sualsiz satiyorsun dedektor derken kastettigim define arama icindir digerleri malum guvenlik vs, bu aletin amaci belli ne icin kullanacaksin diye bir soru sormuyorsun ee bunun kullanim alani varmi bu ulkede yok heryer yasak bu noktada insanlari suca tesfik ediyormusun evet ediyorsun diyeceksin ki izin al yasal kazi yap kotu bir makinayla tek tek para toplayan adam neyin kazisini yapacak hem basedilen izni turkiyedeki dedektor sahibi insanlarin % 90i alamaz neden sizce ? sadece dedektorle calisan yani tek tekci diye tabir edilen insanlar tam olarak defineci bile sayilmaz definecilik guc ister bilgi ister kac makinacida var bu ozellik o yakmislar yikmislar talan etmisler dedikleri huyukler tumulusler bir inceleyin bakalim kimler tarafindan talan edilmis iclerinde tek tekcide varmiymis dedektoruyle bu isleri yapanlarinda %90i devletin cesitli kadrolarindaki insanlar olusturuyor hal boyle olunca olan garibana oluyor bu ulkede arkeoloji ve ayrilan dallari calisacak alan bulabiliyorlarsa bunu definecilere borclular fazla uzatmayayim gunumuzde yolda giderken guvenlik konturolunde dedektorler aliniyormu bilmiyorum ama suc ustu yakalanmayan her dedektorcu dedektoru alinmasi durumunda guclu bir avukatla bulacagi hazineden cok parayi bu devletten alir insan haklari mahkemesi benim gorusum cozum cok basit demistim evet sit alanlari haricini serbest edeceksin vereceksin bir teskere bulgulari hakkiyla alacaksin bu noktadan sonra kanunsuzluga istedigin cezayi ver kimsenin tiki cikmaz dedektorden verigi aliyorsun burada bir anormallik yokmu sizce bir devlet halkini keriz yerine koyarmi koymaz diye umit ediyorum bu konuyla ilgilenmen lazim devlet baba
kmyc
Yukarı Dön
cef Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 19/Ekim 2017/2014
Durum:
Gönderilenler: 6
  Alıntı cef Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16/Nisan 2017/2013 Saat 16:57
parası olan dudugu calıyor ıste..daha ne olsun..Allah buyuk onlar doymaz doymadıkca bolye devam ederler ama ancak bunun otekı tarafı da var T.C. başta olmak üzere yola devam....geri vites yok bizdeeee,
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19/Nisan 2017/2013 Saat 00:11

SEYRETMİYENLER SEYRETSİN
DUYMAYANLAR DUYSUN
BİLMEYENLER BİLSİNLER

BİZLER NEYMİŞİK DE HABERİMİZ YOKMUŞ

SEYREDİN BU VİDOYU  SONRA DA DÜŞÜNCELERİNİZİ YAZINIZ
<> NOT KÜFÜR ETMEK YASAKTIR AMA İÇİNİZDEN EDEBİLİRSİNİZ O SERBESTTİR

..................................................................................................................................ONK....
Yukarı Dön
lorut Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı lorut Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19/Nisan 2017/2013 Saat 02:39
cok vahim bir konu guya jandarma operasyon yapiyor uctane sikke bir bronz hac ve mesaj veriliyor tarihi eser kacakciligi ile mucedele devam ediyor yahu bu istihbarat bukadarmi acemi nacibabanin deyimiyle kargalar bile guler buna bir takip et bakalim son noktaya kadar turkiye gorsun arkeoloklari pasalari brokratlari amirleri memurlari evet aynen videoda soylendigi gibi organize olmadan olmaz yapamazlar vay anam vay uctane burjuvali cikmis konusuyor markette ekmek kac para diye bir sorun bilmez   turkiye gerceginden bi haber adam tutmus dedektor tamamen yasaklanmali bu resmen bir teror diyor ve birde turkiyedeki arkeolojik alanlarin sayisi ve niteligi bilinmiyor diyor bildiklerinizi nasil ogrendiniz peki masa basinda otururken kuslarmi soyledi bu ulke definecisiyle barismadigi surece organize olmus kodomanlar tarafindan somurulmeye mahkum kalir ve asla arkeolojik anlamda yeni bir kesif yapamaz sonra oyle dunya muzelerini gezesiniz ve hmmm buda bizim ordan cikmis haci vay beee dersiniz parayi veren dudugu caliyor usta NOT: kufur etmedim adamlada ekmeginin pesinde sektorde ayaklarina takilanlar var demekki
kmyc
Yukarı Dön
lorut Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı lorut Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19/Nisan 2017/2013 Saat 03:50
cok pardon videodaki can alici noktayi es gecmisim ,hani diyorya KOYLUNUN HABERI OLMADAN DISARIDAN GELEN BIRISI ORADA BIR SEY YAPAMAZ %100 DOGRU SOYLUYOR AMA DEMIYOR KI BU DEVLETIN HABERI OLMADAN YURT DISINDAN GELEN BIRISI BU ULKEDEN TARIHI ESER CIKARAMAZ YADA YURT ICINDEN BIRISI. HANI DIYORYA O KOYDEN KIMSEYI GORMESEDE KOYLU ONU MUTLAKA GORUR NE GUZEL SOYLUYOR GOZUNU SEVDIGIM BENDE AYNI SEYI SOYLUYORUM ISTE DEVLET MUTLAKA GORUR ADAMLAR KAMERAYA OYNUYOR SADECE DEFINECIYEDE TERORIST MUAMELESI YAPIYORLAR ...
kmyc
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19/Nisan 2017/2013 Saat 19:55

ARKADAŞLAR BAKINIZ ŞİMDİ BİRDE BENİ DİNLEYİNİZ ...KONU NEDİR  KÖYLÜNÜN HABERİ OLMADAN O KÖYÜN ARAZİSİNE GİRİLMEZMİŞ LAFI VAR YA  ÇOK SAÇ.MADIR BUNU HERKİMLER SÖYLÜYORSA ..İLK ÖNCE CERYAN TRAFOLARI KÖYLERİN GİRİŞİNDEDİR BU GTRAFONUN  DİREĞİNDEN AŞAĞI DOĞRU BİR KOL İNER BU KÖYÜN CERYANINI KESMEK İÇİN ŞALTERDİR BUNU İNDİRİRSİNİZ AŞAĞIYA KÖY KARANLIĞA GÖMÜLÜR  SONRA KÖPEKLERİN İŞİNİ HALLEDERSİNİZ  VE BU YERE BİRKAÇ KERRE GELİNCE DE BU KÖPEKLER SENİ TANIR  AHA DERLER ETLER GELDİ SESSİZCE HER YANINDA BAŞLARLAR DOLAŞMAYA  ZOKAYI YUTAN GİDER UYUMAYA SONRA DÖNERKEN DE ŞALTERİ KALDIRIRSIN  CERYANI VERİRSİN.........YAAA 
BENDENİZ VAR YA  -------->>DİYELİM BİR KÖY  BU KÖY  GELMİŞ TARİHİ HARABELERİN İÇİNE KÖYÜ KURMUŞLAR ZAMANINDA  HER YER TARİHİ ESER  BÖYLE BİR KÖYDE BEN ADAMLARIN EVLERİNİN AVLUSU İÇİNDE TEKTEK YAPTIĞIMI BİLİRİM  KÖPEKLER İÇİN SADECE ÇOK MASRAFIM VARDI  BAŞKA BİR OLAYLAN HİÇ KARŞILAŞMADIM  NEMBUTAL DİYE BİR DÜNYANIN EN GÜÇLÜ BİR UYKU İLACI VARDIR BİR KAPSÜL İÇTİNMİ HİÇ KALKMADAN 3 GÜN YATAR UYURSUN ETİN İÇİNE YAYDIRMA ATARSIN HEPSİNİN ÖNÜNE BİRER PARÇA  ARTIK BİR HAFTA SONRA UYANIRLAR BUNLAR SORUN DEĞİLDİ .DERSEN YA ADAM GECE TUVALETE ÇIKIP TA SENİ GÖRÜRSE TÜM KÖYLERDE TUVALETLER DIŞARDA TABİİ  ADAM UYKU SERSEMİ ÇIKIYOR BAKTIĞI YER ZATEN ÖNÜ  AYAĞIM BİR YERE TAKILMASIN DÜŞMEYEYİM DİYE TUVALETE GİDER ZATEN HALEN AYAKTA UYUYORDUR SENİ BENİ GÖRECEK HALİ YOKKİ  ONLAR BAKAR SADECE KÖPEKLERİN ÇOK HAVLAMASINDA ALIR ELİNE TÜFEĞİNİ ÇIKAR BAKAR NE OLUYOR DİYE  EE
KÖPEKLERDEN DE TIS YOK NİYE NİÇİN BİŞİLERDEN HUYLANSINKİ DİMİ...
AMA BAZI KÖYLERDE BU GİBİ YERLERDE GÜNDÜZDEN GELİP TE O KÖYDEN TANIDIĞINDA MİSAFİR OLARAK KALAN MAKİNECİ KİŞİLERDE VAR  BİRKAÇ KERRE RASTLADIM AMA GÖRÜNMEYECEKSİN ONLARIN ÇALIŞTIKLARI YERİN TERSİ İSTİKAMETTE ÇALIRSIN OLUR BİTER ..ARABAYI ZATEN KÖYÜN DIŞINDA KÖYDEN GÖRÜLMİYEN BİR YERE VE YOLDAN GEÇENİN DE GÖREMİYECEĞİ BNİR YERE SAKLARSIN  O İŞ DE HALLOLUR...
SOKAKLARDA DA ARARSIN  EVLERİN AVLULARINDA DA ARARSIN HERYERDE ARARSIN İŞİN BİTİNCEDE GÖLGE GİBİ ÇEKER GİDERSİN ..
KÖYLÜ ZATEN YAZIN İŞTEN GELİYOR TURŞU GİBİ OLMUŞ BİR YEMEK YALLAH YATAK  ERKENDEN YATARLAR  SENİ BENİ DUYUCAK HALLERİ YOKKİ  ÖYLEMİDİR YANLIŞMIDIR  ????
YALNIZ BİR GÜN YİNE BÖYLE BİR ARAMADA İKEN TEK BAŞIMAYIM KİMSE YOK YANIMDA  GERİ GERİ GİDEREK BİR YERİ ARAMAK ZORUNDA KALDIM AZ ÖTEM DE KÖŞE BAŞI  ÖYLE BİR İŞE KAPTIRMIŞIM Kİ KENDİMİ  BİR ELİN İŞARET PARMAĞINLAN ARKAMDAM OMUZUMA SANKİ KAPI ÇALAR GİBİ BİRİ VURUYOR BELİŞMDEN SİLAHI KAVRADIĞIM GİBİ ANİDEN DÖNDÜM KAFASINA DAYADIM  BU PARMAĞINLAN SUS İŞARETİ YAPIYOR DEVAMLI DA  GÜLÜYOR ÜSTÜ BAŞI PERİŞAN SAÇI SAKALI KARIŞMIŞ  30 LU YAŞLARDA BİRİ CİGARAN  VARSA Bİ TANE VER DİYOR AN LADIM KÖYÜN DELİSİ BU ADAM BENLEN BERABER  DE DOLANDI DURDU Bİ PAKET SİGARANIN DA DİBİNİ DE GÖRDÜ  TAA ARABAYA KADAR DA GELDİ ONA YEDEKTEN 4 PAKET DE SİGARA BİRDE ÇAKMAK VERDİM SEVİNCİNİ GÖRECEKTİNİZ AÇMIŞ TA  Bİ DE YEMESİ VAR  HEY GİDİ  GÜNLER HEY NELER NELER  ..
BAZI TESADÜFİ OLARAK GECE ANİDEN RAHATSIZLANMIŞ  KADIN KIZ ERKEK ÇOCUK VEYA DOĞUM SANCISI TUTMUŞ DA YA KANAMA BAŞLAMIŞ YA TERS GELME VAKKASI  TELAŞLAN YOLA ÇIKMIŞLAR ARAÇ ARIYORLAR DENK GELDİM BÖYLE AŞAĞI YUKARI 10 VAKKADAN FAZLADIR ALDIM HASTANEYE YETİŞTİRDİM İLGİLENDİM KENDİ HISMIM GİBİ BEKLEDİM ECZANEDEN İLAÇLARINI ALDIM 5 KURUŞ MASRAF ETİRMEDİM TABİ ERTESİ GÜNÜ TABURCU ALDIM KÖYE GETİRDİM  ORDAN KÖY KAHVESİNE  HABER ÇABUK YAYIYILIYOR  ADAMI EL ÜSTÜNDE TUTARLAR SONRADAN BÖYLE YERLERDE ALENA ÇALIŞTIM  NE ŞİKAYET NE BİŞİ HELE BİR KÖY VARDI ANTİKMİ ANTİĞİN AĞABABASI BİR YER  KÖY MEYDANININDA KARŞI KAHVELER  VE CAMİİ CAMİNİN BAHÇESİ DUVARLAN ÇEVRİLİ  VE ÇOK DA GENİŞ BİR BAHÇE AMA BURDA ACAİP ROMA GÜMÜŞLERİ ÇIKIYORDU BEN ÇALIŞIYORKEN BİR SKODA  KAMYONET GELDİ  KAHVELERİN ÖNÜNDE DURDULAR  SKODANIN ARKA KASASIDA TENTENELİ BRANDALI YANİ  2 KİŞİ ÇIKTI İLK ÖNC E BİR 5 DAKKA KADAR KAHV ENİN ÖNÜNDEKİ SIRALARDA OTURDULAR B EN DE PÜR DİKKAT GÖZETLİYORUM  CAMİNİN DUVARININ ARKASINA SİNDİM  BAKIYORUM BEN İLKTEN JANDARMA ARACI SANDIM ONU AMA SONRADAN BELLİ OLDU SİVİL ALENA BİR ARABA SONRA KALKTI İKİSİ DE O KAHVENİN KAPISINI ÇOK RAHAT AÇTILAR İÇERİ GİRDİLER  Bİ DE BAKTGIM KAHV ENİN TELEVİZYONUNU YÜKLENMİŞLER SKODAYA KOYDULAR
YAN YANA 4 TANE KAHVE VAR SIRADAN GİRDİ,LER BUNLAR 2 CİYİ DE ALDILAR BEN HEMEN BENİM ARABAYA KOŞTUM CAMİNİN ARKASINA DOĞRU GÖRÜNMİYEN BİR YERE ÇEKMİŞTİM HEMEN MAKİNEYİ  ELİMDEKİLERİ BAGAJA KOYDYM  ÇOK KUVVETLİ YAPIŞKANLI KOLİ BANTI VARDI ONU DA ALDIM YANIMA  BUNLAR 3.CÜ KAHVEDEKİ TELEVİZYONU DA SÖKÜP ALDILAR 
4.CÜYE DE DALDILAR BEN DE GELDİM BUNLARIN SKODASININ TERS TARAFINA SİNDİM BENİ GÖREMİYECEKLERİ BİR POZİSYONA VE 4.CÜYÜ DE GETİRİP KOYDULAR ARKA KAPAĞI DA KAPADILAR TAM KAPAKLAN MEŞGULLERKEN DOLANIP ARKALARINDAN ELLER YUKARI  ELLERİNİZİ ENSENİZE KİTLEYİN TERS İŞ YAPARSANIZ VURURUM DEDİM BUNLAR AFFALADILAR  BAKTILŞAR ELİMDE SİLAH VAR  İTİRAZ ETMEDEN YAPTILAR DEDİKLERİMİ  ÜSTLERİNİ ARADIM  2 SİNDEDE  KASAP BI ÇAĞI GİBİ BIÇAK ÇIKTI  ELLERİNİ ARKADAN Bİ GÜZEL KOLİ BANTINLAN BANTLADIM  AYAKLARINI DA   YERDE YATARLAR YALVARIYORLAR ABİ BIRAK BİZİ DİYE YOK LEN ÖYLE YAĞMA  TELEVİZYONU ÇALINMADIK KÖY KALMADI BE SONRA HAVAYA 3 EL ATEŞ ETTİM  BEKLEDİM  BİR İKİ MKİŞİ ELLERİNDE TÜFEKLEN  GELDİ NE OLUYOR DİYE MUHTARI ÇAĞIRIN BANA DEDİM ONUN ODASINDA TELEFON VAR SADECE  ÇAĞIRDILAR O DA ELİNDE TÜFEK GELDİ NE O HAYROLA  DEDİM ŞU ARABANIN KASASINA BİR BAKIN  Bİ FENER TUTTULAR TELEVİZYONLARI GÖRDÜLER İŞİ ANLADILAR HEMEN DE  YEMİNLEN YİNE İYİ BİR KÖYMÜŞ ORASI  BUNLARI LİNÇ MİNÇ ETMEDİLER DÖVMEDİLER BİLE  TELEFON AÇILDI JANDARMAYA   JANDARMA TESLİM ALDI BUNLARI  HA UNUTTUM BUNLARIN ELLERİNİ AYAKLARINI BAĞLADIKTAN SONRA GİTTİM BENİM ARABAYI ALIP  BUNLARIN KAMYONETİNİN  ARKASINA DOĞRU YANAŞTIRDIMJANDARMA BENİM SİLAHIN RUHSATINI SORDU ONU GÖSTERDİM  SEN NE YAPIYORDUN BURDA BU SAATTE DEDİ BANA  GEL AZ DEDİM HERKESTEN UZAK BİR YERE ÇEKİP DEDİMKİ YALAN DOLAN YOK BEN  DEFİNECİYİM SATIH TARAYISIYIM KAZMAM DEDİM  BU İŞLERE BAKIYORUM ÇIKÖANI DA BAK DOOĞRU MÜZEYE VERİYORUM Bİ TOMAR MÜZE KAĞIDINI DA GÖRÜNCE TAMAM DEDİ  ADRESİMİ ALDILAR  BİR İLE ÇAĞRILDIĞIM ZAMAN BUNLARIN MAHKEMESİNE GİTMEK İÇİN 56 ADET TELEVİZYON ARAKLAYIP SATMIŞLAR O GÜNE KADAR AMA 3 SEN E DE  CEZA ALDILARDI  1 SENE DE HER GÜN SEMT KARAKOLUNA GİDİP İMZAA VERME CEZASI VERDİ HAKİM .....
Bİ DE DİYORLAR KÖYLÜNÜN HABERİ OLMADAN KUŞ MUŞ UÇMAZMIŞ O KÖYDE FİLAN GEÇİN BUNLARI BİRKAÇ KALEM  ADAMIN AYAĞINDAN UYURKEN EVİNDE DON UNU BİLE ALIRLAR HABERİN OLMAZ  YAAA PROFLAR SİZLER NE GÖRDÜNÜZKİ AHKAM KESERSİNİZ ..
BOŞ LAFLAR BOŞ BOŞ KONUŞURLAR .

SAYGILAR....................................................................................NACİBABA...................ONK..     

YANİ KISACASI  BEN SENELERCE  HER YERDE  ÇALIŞTIM HİÇBİR VAKKA İLEN DE KARŞILAŞMADIM
Yukarı Dön
lorut Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı lorut Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20/Nisan 2017/2013 Saat 10:06
HAKLISIN NACIBABA AMA GUNUMUZDE HERSEY FARKLI ARTIK KOYLRIN TEKNOLOJIK ACIDAN HIC BIR EKSIGI YOK ILETISIM ULASIM HERSEY VAR EN GARIBAN COBANDA BILE CEP TELEFONU VAR SADECE KONUSMUYOR NETE GIRIP DUNYAYI DOLASIYOR AZ SONRA BU YAZIYI BILE YUZLRCE COBAN OKUYACAK BELKIDE KOYLERDE SU AN EN YAYGIN PROBLEM HAYVAN HIRSIZLIGI YANI BIR KOYUN GIRISI YADA CIKISINDA ARACLA BEKLEMEK COK SAKINCALI ANINDA BILERLER TEPENE HELE HIC TANIMADIGIN BIR BOLGDE COKDAHA THLIKELI SONUC OLARAK KOYLU GORUR INCELER UZAKTAN HIRSIZ DEGILSEN ORALI BILE OLMAZ KISIYE VE DURUMA GORE DEGISIR TABI BUNLAR
kmyc
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21/Nisan 2017/2013 Saat 09:39

ONUN DA ÇARESİ VAR  DÜNYAA DURDUKÇA  HER YENİ BİŞİNİN ÇARESİ DE MUHAKKAK ÇIKACAKTIR  ARTININ KARŞISINDA DAİMA  EKSİ OLMASI ŞARTTIR YOKSA ÇARKLAR DÖNMEZ

BİR YASAKLI İŞİ YAPACAKSAN  KESENİN AĞZINI DA AÇIP HER TÜRLÜ KORUMAYA KENDİNİ ALACAKSIN AKSİ  İŞLER AYNEN SENİN DEDİĞİN ŞEKLE DÖNÜŞÜRLER ..

JAMMER CİHAZIN YOKSA O YÖREDEKİ  ANTENLERE GELEN CERYANI KESERSİN OLUR BİTER DE BU DA ÇARE DEĞİL ÇÜNKİ CERYAN KESİLMESİNDE KENDİ AKÜLERİNLEN  CERYAN ÜRETİP CERYAN GELENE DEK DEVAM EDİYOR .. YA NE OLACAK  KUWETLİ BİR SİNYAL KESİCİ  BU JAMMERLERDEN  KULLANICAKSIN  EN AŞAĞI 50 KM KARE SAHAYI ETKİLİYECEK TÜRDEN ARACA MONTELİ  BAK BAKALIM O BÖLGEDE HANGİ CEP TELEFONU KONUŞABİLECEK 
HER YENİ BİŞİNİN ALTERNATİFİ MUHAKKAK VARDIR  AMA YAPMASSAN BUNLARI KAFADAN  YA ALLAH DİYE DALARSAN SONRA AYIKLARSIN PİRİNCİN TAŞINI  TAMAMMI.....

SAYGILAR.................................................................................NACİBABA....................ONK....

HEM SONRA ÖYLE BİR HATLI NORMAL TELEFONLARI BİLE KLESEN  CİHAZLAR VAR  BUNLARI DA  KÖYÜN  O BÖLGENİN ŞEHİRE GİDEN TELEFON DİREĞİNE SAPLIYORSUN AÇIYORSUN TAMAMDIR 24 SAAT PİLİ YETİYOR O HATTAN  KAÇ YÜZ KİŞİ FAYDALANIYORSA HEPSİ KAPUT OLUR SONRADAN GİDERKEN ALIYORSUN BUNLARI  DAHASI DA  SCANNER CİHAZLARI VARDIR  HAVADA NE GEÇİYORSA HEPSİNİ YAKALAYIP DİNLİYORSUN İSTERSEN BAS MANDALLA BLOKE ET KONUŞAMAZLARDA  YANİ BÖLGEYE GİRMİŞ CEP ÇALIŞMIYOR TELSİZLEN KONUŞALIM DERLERSE O DA KAPUT  NORMAL HATLI DA KAPUT HEPSİ BİTMİŞTİR..YOKKİ GERİ KALAN Bİ,Şİ ARTIK YAPACAK BİŞİ DE YOK   BAK SONRA UFAK BİR DENİZ RADARI AL ARACA MONTE ET   ANTENİ DE KAPALI BOX İÇİNDE DÖNENLERDEN  O ÇALIŞACAĞIN YÜKSEK BİR YERİNE TÜNE  ADAMLAR AŞAĞIDA ÇALIŞIRKEN SEN BİR TARLA FARESİNİ BİLE TESPİTEDERSİN DEĞİ,L İNSAN ARAÇ VS  ŞİMDİ BUNLAR RADAR DEMAODE OLDU 500 METRELİK GÖRÜŞ ALANI OLAN GECE GÖRÜŞ  CİHAZLARI VAR TAK GÖZÜNE BAK AYNI GÜNDÜZ GİBİ GÖRÜYORSUN  BUNLARIN ÇOK GÜÇLÜLERİ DE  ASKERİ JET UÇAKLARINDA VE  GECE SEYREDEN HELİKOPTERLERDE DE KULLANILIYOR...
ESKİDEN ATRAFIMIZ SARILDIMIYDI  KÖYLÜ TARAFINDAN ÇOK KUWETLİ SİS BÖMBALARI VARDI 5 TANE ÇEŞİTLİ YÖNLERE DOĞRU SALIP TA ÇEKTİNMİ PİMİNİ GÖZ GÖZÜ GÖRMEZ  AMA BİZ ELİMİZDEKİ PUSULANIN YÖNÜNÜ AYARLARDIK HEP AYNI YÖNE GİDEREKTEN VE KÖR GİDİŞLEN TABİİ  ARABANIN YANINA GELİRDİK ONLARDA SİSLEN BOĞUŞURLARDI  SAATLERCENE AKIL AKILDAN ÜSTÜNDÜR TÜM ÇARELERİ DE KULLANACAKSIN  KULLANMADINMI  İŞLER SAKAT OLUR GAZTELİK MECMUALIK TW LİK OLURSUN ...........ONK... 

Düzenleyen nacibaba - 21/Nisan 2017/2013 Saat 09:40
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  12>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50