Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5RESİMLER - FOTOĞRAFLAR - HARİTALAR -BELGELER <>5Tarihî olan her nevî uygun Resim, Belge ve Bilgi
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Gertrude Bell 'in arşivinden 20yy. başında Anadolu

Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
magistratus Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Magistratus

Son Giriş: 15/Şubat 2017/2011
Durum:
Gönderilenler: 397
  Alıntı magistratus Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Gertrude Bell 'in arşivinden 20yy. başında Anadolu
    Gönderim Zamanı: 23/ocak 2017/2011 Saat 14:51
Gertrude Margaret Lowthian Bell (14 Temmuz 1868 – 12 Temmuz 1926)
58 senelik bir yaşama sığdırdıkları

İngiltere'nin Durham County kentinde asilzade bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen ünlü İngiliz kadın seyyah ve casus.

Bell'in babası ünlü bir aileden gelen Thomas Hugh Bell'di. Gertrude Bell, henüz 3 yaşındayken annesi vefat etti. bunun üzerine babası Thomas birkaç yıl sonra seçkin bir aileden gelen ve oyun yazarı Florence Oliffe ile evlendi. İlk ve orta öğrenimini Londra'daki çeşitli okullarda tamamlayan Bell, Tarih okumak için Oxford Üniversitesi'ne gitmeye karar verdi. Burada başarılı bir eğitim dönemi geçirerek okuldan birincilikle mezun olmayı başaran ilk kadın oldu.

Okuldan mezun olduktan sonra seyahat etmeye karar veren Bell, Avrupa ve daha sonra da Ortadoğu'ya çok sayıda seyahatlerde bulundu. İlerliyen yıllarda dağcılık ve dünya turlarıylada ilgilenmeye başlayan Bell, 1897 - 1898 ve 1902 - 1903 olmak üzere iki kez dünya turuna çıktı.1899 yılında Kudüs'e yaptığı ziyaretten sonra Araplara karşı büyük bir sevgi ve ilgi duymaya başladı. Arap çöllerinde seyahatler yaptı ve batılılara çöl hayatını anlatan yazılar yazdı. Araplar ona "Çölün Kızı" ve "Irak'ın Taçsız Kraliçesi" isimlerini verdiler.

Bell, 1907'in Mart'ında arkadaşı arkeolog William Ramsay ile birlikte Anadolu'ya geldi ve bir süre sonra İngiltere'ye döndü. Daha sonra Ocak 1909'da Mezopotamya'ya bir gezi düzenleyen Bell, bu sırada Geç Hitit dönemine ait olan Kargamış'da önemli keşif ve incelemelerde bulundu ve bu bölgede kısa süreli kazılar yaptı. Sonra Irak'taki ünlü antik şehir olan Babil'e gitti.

Sonraki yıllarda Orta Doğu'da Büyük Britanya'nın çıkarları için çeşitli faaliyetlerde bulunmaya başlayan Bell, Orta Doğu'da İngilizlerin şimdi bile aktif oldukları Orta Doğu politikasının kurucusu ve planlayıcılarından biridir. Ünlü İngiliz casusu Yarbay Thomas Edward LAWRENCE 'in de hocası olan nam-ı diğer DİŞİ LAWRENCE Mezopotomya bölgesindeki Arap kabileleri Türklere karşı kışkırtan faaliyetlerde bulunmuştur. Ayrıca 1919 yılındaki Paris Konferansı'na delege olarak katıldı ve Irak devletinin sınırlarının belirlenmesi için çalışmıştır.

Hiç evlenmemiş olan ve yalnızca bir kez nişanlanan Bell, nişanlısını Çanakkale Savaşları sırasında kaybetti. Yalnızlık ve sağlığınında bozulması sebebiyle bunalıma giren Bell, 12 Temmuz 1926 yılında yüksek dozda uyku hapı alarak intihar etti ve cenazesi Bağdat'a gömüldü. Geride özellikle tarihi eserleri ve gezilerini anlatan çok sayıda yayın bıraktı.

İşte 1900'lerde Anadolu'yu karış karış gezen, gördüklerini fotoğraflayan Dişi Lawrence'ten geriye kalan ve şu an Newcastle Üniversitesi'nce yayınlananlar;

dede
dede

Düzenleyen nacibaba - 16/Mart 2017/2013 Saat 21:12
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26/ocak 2017/2011 Saat 00:48

HERKESE SELAMLAR SAYGILAR

ŞİMDİ ARKADAŞLAR BU RESİMLERİ HERKES YÖRESİNE GÖRE TABİ ÇOK DAHA İYİ BİLİR TANIR HERKES KENDİ YERİNİ YURDUNU BAKIN BAKALIM BU RESİMLERDEKİ TARİHİ ESERLER BU GÜN DE YERİNDE DURUYORMU YOKSA UÇUP GİTMİŞLERMİ  KALANLARI VAR İSE SİZ DE AYNI YERDEN BUGÜNKİ BİR FOTOĞRAFINI ÇEKİP BURDAN YAYINLAYIN DEYİNKİ RESİMLERİN İÇİNDEKİ İŞTE ŞU ALBÜMÜN FLANCA NOLU RESMİ DEYİN KOYALIM YANYANA BAKALIM 110 SENE SONRA NELER DEĞİŞMİŞ NELER OLMUŞ BEN BUNU MERAK EDİYORUM ŞİMDİ ..

BAKIN HEM DE BİR KADIN BU ALBÜMLERİ ÇEKİP 110 KÜSÜR ÖNCE HEM DE CESARETE BİR BAKIN AZİME BİR BAKIN DAĞ TAŞ DEMEDEN NELER BULMUŞ  AKILLARA ZİYAN İŞLER  TAAA NERELERDEN KALKMIŞ GELMİŞ O ZAMANLARIN VASITALARI ULAŞIMLARINI DA BİR GÖZ ÖNÜNE GETİRİN  VE RESİMLERDE DE BUNLAR YANSIYOR ZATEN O ZAMANKİ HALKIN GİYİM KIYAFETLERİNİ DE AYAKLARINA DA BİR BAKIN  TEKKELER CAMİLER ZAVİYELER HANLAR KALELER KİLİSELER DAĞDAKİ TAŞTAKİ TARİHLER  HELE BİR İZMİRİN O ZAMANKİ HALİNE BİR İSTANBULA BİR ADANAYA  TARSUSA MERSİNE ANTAKYAYA   BAKIN BAKALIM ŞİMDİKKİ ZAMANLAN BİR MUKAYESESİNİ YAPIP RESİMLEYİP BURDAN YAYINLIYALIM İHMAL ETMEYİN  BUNLAR ÇOK ÖNEMLİ ŞEYLERDİR  İLERKİ NESİLLERE AKTARILACAK   VE VAY BE NEYMİŞ O ZAMANLAR NEYMİŞ ŞİMDİKKİ ZAMANLAR  DİYECEKLER   ŞİMDİ HERKES ŞANSLIDIR HİÇOLMASSA AYAKLARINDA HERKESİN BİR AYAKKABISI VAR 100 SENE ÖNCE YALINAYAKMIŞLAR  VE 500 SENE ÖNCESİ ACABA NASILDI  200 VEYA 300 SENE DEMİYORUM 1000 --2000 SENE ÖNCELERİ  DE DEMİYORUM  100 SENE ÖNCESİ BÖYLEYSE ONDAN ÖNCEKİLERİN DE HERHALDE HİÇBİŞİLERİ YOKTU BİR BEZ PARÇASINLAN MI SARINIYORLARDI ACABA   VE ŞEHİRLERDEKİ YAŞAMA DA BİR BAKIN SADECE ONLAR DA KISITLI KALIYORLAR  AZ SAYIDALAR KIYAFETLERİ DÜZGÜN AYAKKABILARI VAR  ÜST BAŞLARI VAR  BUNLAR MUHAKKAK ZENGİN VEYA MEMUR TABAKASI TÜCCAR  GİBİLERİN AİLELERİN HERHALDE  BUNLARIN HARİCİNDEKİLER SEFİLLERİ OYNUYORLAR ..

VE BİR DE AYNI TARİHLERDE OLAN ÇANAKKALE SAVAŞLARINI KURTULUŞ SAVAŞLARINI  GÖZ ÖNÜNE BİR GETİRİN YOKLUKLAR İÇİNDE  ZATEN 20 YAŞINA GELMİŞLER 15 YAŞ DA VAR SAVAŞLARDA  VE BU MEMLEKETİ  BİZLERE HEDİYE ETMEK İÇİN  EN KIYMETLİ ŞEYLERİ OLAN YAŞAMLARINI CANLARINI VERMİŞLER BİZLERİN RAHAT ETMESİ İÇİN  ONUN İÇİN DİYORUM Kİ KENDİNİZE BİR YENİ AYAKKABI BİR GÖMLEK BİR PANTOLON BİR CEKET PALTO ALIRKEN  BUNLARI DÜŞÜNÜN GÖZÜNÜZÜN ÖNÜNE BİR GETİRİN ALMAYIN GİYMEYİN DEMİYORUM  FAKAT OLMUYANA DA ALIN GÜCÜNÜZ YETİĞİ KADAR BUNU YAPIN  BU GARİBANLAR ONLARIN VARİSLERİDİR BUNU ASLA HİÇKİMSE UNUTMASIN  ZENGİN YİNE AYNI TAS AYNI HAMAMDIR ONLAR 1000 SENE ÖNCE DE AYNIYDI ŞİMDİDE 1000 SENE SONRADA  ÇÜNKÜ BU ZENGİN KISMI CAHİL TAKIMIDIR DÜŞÜNEMİYEN ALGILIYAMIYAN DUYAMIYAN HİSSEDEMİYEN  VARLIKLARDIR  BUNLAR SIRF KENDİLERİNİ DÜŞÜNÜRLER  ALT TABAKA VE GARİBAN TABAKASI DA BUNLARI DOYURAN ZÜMRELERDİR  GARİBAN ÇALIŞIR BUNLAR YER ONLARIN MALLARI MÜLKLERİNDE BOĞAZ TOKLUĞUNA ÇALIŞILIRLAR AŞAĞILANIRLAR HORLANIRLAR AMA NE YAPSINLAR Kİ NE DESİNLERKİ  EKMEK KAPISI O KAPIDIR  BÜKER BOYNUNU  AMA O BÜKÜLEN BOYUNLARI ALLAH ÇOK GÜZEL GÖRÜR BİLİR VE BİR BİR YAZAR  VE HERŞEYİN BİR VAKTİ ZAMANI SAATİ VARDIR  O SAAT VAKİT GELİNCE SEN ZENGİNİ GÖR BAK NE HAVASI OYNUYOR
KİTABIMIZDA DA YAZAR DA KISA VE MANASINININ AÇIKLAMASINI SENİN ANLIYABİLME KABİLİYETİNE BIRAKMIŞTIR DA BEN İZAH EDEYİM  SEN ZENGİNİ KENDİNİ BEĞENMİŞİ SON YOLCULUĞUNDA KABİRE GİRDİKTEN SONRA  NEREDE DUYUCAN ONUN FERYADINI NEREDE GÖRÜCEN ONUN PİŞMANLIĞINI  O ALLAHA YALVARIR DURUR NE OLUR BENİ YENİDEN DÜNYAYA GERİSİN GERİYE YOLLA DA  O İNSANLARA HAKLARINI GANİ GANİ VEREYİM  BEN BİR KÖPEK KÜLÜBESİNDE  YAŞAYIYAYIM ONLARI ZENGİNLİK İÇİNDE YAŞATAYIM DER AMA TABİKİİ KABUL OLMAZ  İŞ İŞTEN GEÇMİŞTİR ..
ALTINA SIRF ZEVK OLSUN DİYE VEYA ONLAN BUNLAN SİDİK YARIŞTIRAYIM YERİNE  YATLARA KOTRALARA ARABALARA VİLLALARA VERDİĞİN PARAYI  GİYİN TEDBİLİ KIYAFET GEZ BU GARİBANIN İÇİNDE TEK TEK BELLE HAKİKİ İHTİYAÇ SAHİPLERİNİ  VE ONLARA YARDIM ETSEN DAHA İYİ DEĞİLMİ  HİÇ İMKANI VARMIDIR İŞTE BEN DE AKIL BÖYLE SÖYLÜYORUM ŞİMDİYE DEK NERDE GÖRÜLMÜŞTÜR Kİ  HİÇ DUYDUNUZMU GÖRDÜNÜZMÜ MİLYARDA 1--2  ÇIKAR EVET VARDIR HATTA ÇOK GİZLİ YAPANI DA VARDIR DA BİLİNMEZ ALLAH BİLİR SADECE O KULLARINI ..
HER NEYSE AÇTIRMAYIN BAYRAMLIK AĞZIMI YİNE YAZACAM BURDA SAYFALARCANA  KİME NE ANLATIRIM KİM NE DİNLER KENDİM ÇALAR KENDİM OY NARIM HEP BÖYLE OLMUŞTUR NEYSE 

DİYECEĞİM BU RESİMLERİ HER KES KENDİ MINTIKASINDA BAKSIN İNCELESİN VARMI YOKMU KALKGİDELİMMİ OLMUŞ NE OLMUŞ  VARSA ŞİMDİKKİ HALİNİ RESİMLEYİP BURAYA KOYUN İSTEDİĞİM BU  ÇOK BİŞİ DEĞİL MADEM BU İŞİN İÇİNDEYİZ SİZLER DE BU TAŞIN ALTINA  AZICIK ELİNİZİ SOKUNUZ HADİ EN KISA ZAMANDA BEKLİYORUM KOLAY GELSİN HEPİNİZE

SAYGILARIMLAN.............................................................NACİBABA............................ONK...

NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31/Aralık 2017/2011 Saat 19:59

HER KİM BU DEFİNECİLİĞİ YAPICAM KISA SÜREDE DE ALICAM  DİYENİNİZ VARSA BU AŞAĞIDAKİ YAZIYI BİR KERRE İYİCE ANLIYARAKTAN OKUSUN  VE AYNISINI VAKİT GEÇİRMEDEN DE TATBİKİNİ YAPSIN  YOKSA HEPİNİZ BOŞA GEZERSİNİZ .......ONK.....
BENDEN SÖYLEMESİ   BEN BOŞ KONUŞMAM BUNU DA HERKEZ BİLİR

NE OLDU BE ARKADAŞLAR BEN DUVARLARLA MI KONUŞUYORUM HİÇKİMSEDEN BİR TIK YOK DEFİNECİLİK DEMEK KENDİ MUHİTİNDEKİ TÜM ESKİ YERLEŞİMLERİ VE KALINTILARI GİTMEK GÖRMEK İNCELEMEKTEN GEÇER BUNLARI YAPMIYAN CAHİL KALIR BU YOLDA BUNU BİRKERRE HERKES BENİMSESİN  TARİHİ İNCELEYECEKSİNİZ MUHİTİŞNİZDE NE VAR NE YOK GEZİP GÖRÜP FOTOĞRAFLAYIP BURDAN BAŞKA YERDE YAYINLIYACAKSINIZ  BU İŞİN TEMELİ BÖYLEDİR YOKSA GEZ GEZ ONUN BUNUN PALAVRALARINLAN ORAYA BURAYA GİDİN KIYMETLİ VAKİTLERİNİZİ ZİYAN EDİN BOŞ DÖNÜN DEFİNECİLİK BİLGİ İSTER ÖĞRENMEK İSTER ÇOK OKUMAK ÇOK ARAŞTIRMAK İSTER KİMSE NERDE NE ARAYACAĞINI BİLMİYORKİ  BOŞUBOŞUNA GEZİYOR  ARANILACAK VE KISA ZAMANDA KÖŞE DÖNÜLECEK  İŞLERE BAKACAĞINIZA BOŞ İŞLERLEN UĞRAŞIYORSUNUZ  BAKIN BU İŞİ HER KİM YAPICAM DİYENİNİZ VARSA  DİNLEYİNİZ

İLK ÖNCE BU ERDOĞAN ATAKIN NUMUSMATİK KİTAPLARINDAN ALICAKSINIZ
1>ANTİK ROMA KATOLOĞU //TÜM TÜRKİYEDE ÇIKAN PARALAR YERLERİ DARPHANELERİ YER YER UYGARLIKLAR KRALLAR KİŞMLER PARA BASMIŞ ALTINMI GÜMÜŞMÜ BAKIRMI BRONZMU NEDİR  BUNLARIN YAŞADIKLARI YERLER ŞEHİRLER  EN İNCE AYRINTISINA KADAR ANLATILMAKTA  HER PARANIN HAKİKİ EBADINDA ÖNDEN ARKADAN ÇEKİLMİŞ RESİMLERİ  VE GÜNÜMÜZDEKİ EDER FİATLARI VS VS UZUN UZUN  ANLATILMAKTADIR ORAYA BURAYA DÜNYAA PARALAR HARCARSINIZ KAÇ PARA DIRKİ BUNLAR SONRA SORARSINIZ RESİM ATARSINIZ BU NEDİR KAÇ PARA YAPAR DİYE SONRA DA Bİ GÜZEL KAZIKLANIRSINIZ ELİNİZDEN DE UÇAR GİDER  BUNLARIN OLMAMASI İÇİN BUNLARDAN EDİNİN BİLGİLENİN BENDEN SÖYLEMESİ
2>ANTİK BİZANS KATALOĞU  / GERİSİ YUKARDAKİ YAZININ AYNISIDIR
3>ANTİK GREEK  KATALOĞU  /  ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
4>TÜM OBJELER KATALOĞU  /kılıçlar silahlar halılar kilimler çömlekler vazolar  yüzük bilezik süs eşyaları  vs vs tahmin edemiyeceğiniz kadar çok bilgiler..
5> TÜRKİYE GENELİNDEKİ BU UYGARLIKLARIN DARPHANE YERLERİ
6> TÜRKİYE GENELİNDEKİ EN GEÇERLİ PARALAR KATOLOGLARI

BUNLARI ALIN İNCELEYİN BAKIN BULDUKLARINIZI BU KATOLAKLARDA AYNISINI BULUN FİATINI DA ÖĞRENİN SONRA PAZARA ÇIKARIN UNUTMAYIN Kİ BULDUĞUNUZ BİŞİYİ SİZİN ELİNİZDEN  BELKİ EDERİ 10 BİN LİRAYSA 1 PARANIN SİZE VERİYORLAR 100 LİRA BUNU %99 ALICI YAPAR YAPIYORDA  CAHİL OLMAYIN KURTULUN BİLGİLENİN  VE BOŞUNA DAĞDA BAYIRDA GEZMEYİN KIYMETLİ VAKİTLERİNİZİ BOŞA HARCAMAYIN

YÖRENİZDE BU KİTAPLARDA OLAN BİR UYGARLIĞIN VARLIĞINI BİLE ÖĞRENİP ORDA ÇALIŞAN KAZANIR UNUTMAYIN  OLMAYAN YERLERDE BİŞİLER ARAMAYIN

BAKIN KADIN BAŞINA 110 SENE ÖNCE NE ZOR ŞARTLARDA GEZMİŞ RESİMLEMİŞ İLERKİ NESİLLERE BİR İPUÇLARI BIREAKMIŞ BUNLARDAN FAYDALANIN İŞTE BU YERLERDE PARA ARANIR UYGARLIK BÖYLE YERLERDE KENDİNİ GÖSTERİR DAHA NE DİYEYİM SİZLERE ..

İLGİLENMEDİĞİNİZ ÇOK AÇIK OLARAK BELLİ  ŞU SİTEYE DÜNYANIN BİLGİSİNİ YAZIYORUM ÇIKIP TA İKİ KELİME EDENİNİZ HİÇ YOK İSTİYORSUNUZKİ HEP HAZIRLOP AMA BUNLAN BİR YERE VARILMAZ HADİ KIRIN KABUKLARINIZI DOĞRU OLARAKTAN HAREKET EDİN  KISA SÜREDE DE İSTEDİĞİNİZE KAVUŞUN BENDEN ŞİMDİLİK BUKADAR .
YAHU 77 YAŞINDA BEN SİZLERE BİŞİLER VEREBİLMEK İÇİN ÇIRPINIYORUM AMA SİZLER ÇOK DUYARSIZSSINIZ  BEN BUGÜN VARSAM YARIN YOKUM BENDEN SONRA BU SİTE DE KAPANIR  KALIRSINIZ ÇAPULCULARIN ELİNE BUNUMU İSTERSİNİZ  HERNEYSE ..

SAYGILAR.................................................................NACİBABA....................................ONK...
Yukarı Dön
byviva Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 19/Kasım 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 6
  Alıntı byviva Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01/ocak 2017/2012 Saat 06:46
Naci baba bu kadın güzel yerleri resimlemiş ben eminim bunlar boş alanlarda gezip zaman harcamaz fakat bu tarz yerler den ben uzak duruyorum güç meselesi tecrübe meselesi olarak baktığım için benim boyum dan büyük geliyor böyle yerler bana  daha basit daha küçük objeler biraz daha bana cazip gelmek te 
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01/ocak 2017/2012 Saat 19:26

byviva

BEN DİYORUM Kİ MUHİTİNDE BÖLGESİNDE BÖYLE YERLER OLANLAR VARSA GİTSİN BU YERLERDE ARAŞTIRSINLAR SİT ALANLARI VE KORUNAN YERLERİN DIŞINDA DAHA VARLIĞI BUGÜN BİLE BİLİNMİYEN NİCE YERLER VAR O YERLERİ BULUN BU YERLERİ DE ÇUBUKLAR ÇOK GÜZEL BULUYOR  HABERİN OLSUN...DEMİYORUM BU KADININ DOLAŞTIĞI YERLERE GİT ORDAKİ ARKADAŞLAR DA İŞTE BU YERLERDE DOLAŞSSINLAR  BİZ BURALARDAYIZ ETRAFIMIZDA NELER VAR ONLARA BAKICAZ  BU DEVİRDE MÜMKÜN DEĞİL ZATEN TAA ORALARA GİTMEK KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ AMA BİR KÜP BULANIN GÜCÜ O KÜPÜ BİTİRENE KADAR YETER  DİYORUM....

SAYGILARIMLAN................................................................NACİBABA.............................ONK...
Yukarı Dön
yatay Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 16/Mayıs 2017/2017
Durum:
Gönderilenler: 3
  Alıntı yatay Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01/Ekim 2017/2012 Saat 06:22
 osman amca merhaba bahsetmiş olduğunuz kitabı nasıl temin edebilirim  ayrıca bu sizin imalatını yaptığınız çubukları ab+ kan gurubu nasıl kullanabilirmi fiyatı nekadar yardımcı olabilirmisiniz saygılar.. 
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01/Ekim 2017/2012 Saat 08:21

KİTAP İSTEME ADRESİ

TOLGA  ATAK
P.K.NO--6   BURHANİYE /BALIKESİR
0 266 416 37 53
0 266 412 52 86

ANTİK  ROMA KATALOĞU
ANTİK BİZANS KATALOĞU
ANTİK GREEK KATALOĞU
OBJELER  KATALOĞU
VE EN SON TÜRKİYEDEKİ ÇIKAN TÜM PARALARIN  GENEL KATALOĞU
DAHA DA BAŞKA BİŞİ  VARMI ONU DA TOLGA ATAKTAN SORARSIN

DEKİ ONA BENİ GELİBOLUDAN SENİN BABANIN EN YAKIN ARKADAŞI OSMAN NACİ KANAT  YOLLADI ONA GÖRE BANA HESAPLI İŞLEM YAPICAKMIŞSSIN KONUDA DEMEYİ DE UNUTMA
NACİ ABİNİN DE SELAMI VAR DERSİN

EVET KİTAP İŞİ BU ADRES BU  HEPSİNİ ALMIYA BAK  EKSİK OLMASIN ..

ÇUBUK İŞİNE GELİNCE  250 TL DİR 1 TAKIMI
KAN GURUBU KONUSU  DA ŞÖYLE  SENDE TEK BAŞINA ÇALIŞMASSA KARŞINA BİR KİŞİ ALIRSIN BU ŞEKİLDE BAŞKA HİÇBİR ŞART ARANMIYOR ANINDA ÇALIŞIR SORUN YOKTUR
KAN GURUBU  SIFIR ER AŞ NEGATİFLERDE ACAİP ÇALIŞIYOR TEK BAŞINA 2 ÇUBUKLAN

Bİ DE SENİN MESAJ KUTUN DOLUYDU  VE SANA MESAJDAN ULAŞILAMADI BU YÜZDEN
BİR DFX Mİ XLT Mİ BİŞİDEN BAHSEDİYORDUN  AYARA MI GİRİCEK PROGRAMLANICAKMIYDI  NEYDİ SEN DAHA İYİ BİLİRSİN O İŞ NE OLDU   ONU DA BURDAN Bİ ZAHMET YAZIVER

SAYGILAR................................................................................NACİBABA.....................ONK...  
Yukarı Dön
yatay Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 16/Mayıs 2017/2017
Durum:
Gönderilenler: 3
  Alıntı yatay Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01/Ekim 2017/2012 Saat 10:16
cihaz bana henüz ulaşmadı geldikten sonra size ulaştıracam  çubuk konusunda karışmdaki kişiyle 4 lü çubukmu kullanılacak karşımdaki kişinin kan gurubu fark edermi ayrıca kitapla ilgili yardımlarınız için teşk. ederim saygılar.

YUKARDAKİ YAZDIĞIM YAZIYI  AZICIK DİKKATLİ OKU (SORUN) ZATEN ORDA CEVAPLANMIŞ ŞEKİLDEDİR.....

Düzenleyen nacibaba - 01/Ekim 2017/2012 Saat 12:39
Yukarı Dön
hopss35 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 23/Aralık 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 17
  Alıntı hopss35 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21/Şubat 2017/2013 Saat 06:03
selam hocam sizin yazdıklarınız çok mantıklı vee insanı okurken heyecanlandırıyor.hocam ben izmirin konak ilçesinde ikamet ediyorum.bizim burada altındağ diye bi ilçe var buranın fotoğraflarını size en yakın zamanda yollucam buranın tarihçesi çok güzel vee define aramaya müsait bii yer ben belki burada çalışma yapamam ama belki abilerim kardeşlerimin ilgisini çeker belkide bişeyler bulurlar.bu yer de bi kaç yüzyıllık çınar ağacı mağaralar büyük kaya parçaları doğal kaynak suyu akan bii kaç tane yer var hepsinin fotolarını çekip en kısa zamanda forumda paylaşıcam            NOT:ben burda çalışma yapama derken yanlış anlaşılmasın benim dedektörüm yok vee bu konularla ilgili fazla bii bilgim yok yaniii daha öğrenme aşamasındayım araştırmalarım öğreneceklerim var hocamın da dediği gibi ilk önce bilgili olmak önemli
some bady stop me
Yukarı Dön
sinan Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 01/Haziran 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 15
  Alıntı sinan Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07/Mart 2017/2013 Saat 15:45
nacibaba eline bilgine saglık hiç bu kadar gerçeyi söyleyen birine rastlamadım helal sana boş söz yok işte bu sitede en başta gelmesi gereken bir konu bu bizlere yardımcı oldugun için sana tşk ederim
ASBENDİM
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50