Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5DEFİNECİLİĞE, FORUMA ve HAYATA DAİR <>5DEFİNE ARAMALARI
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

40 deve yükü altın araması ( Görüntülü )

Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 40 deve yükü altın araması ( Görüntülü )
    Gönderim Zamanı: 12/ocak 2017/2011 Saat 19:05

40 DEVE YÜKÜ ALTIN OLAN MAĞARA SÖYLENTİSİ

Balıkesir - Bigadiç 'e bağlı Yörecekler Köyü'nde, beş kişi define için kepçeyle arama çalışmalarını sürdürüyor. Köylüler, akın akın sarp araziye giderek merakla kazı çalışmalarını izliyor.

Bigadiç'e, 7 kilometre mesafedeki Yörecekler Köyü'nde, geçen yıl, 40 deve yükü altın olan bir mağara olduğu söylentileri dilden dile dolaşmaya başladı. Kömür ve yem tüccarı İbrahim Duru, babası Mehmet Duru, Sındırgı'ya bağlı Armutlu Köyü Muhtarı Halil Altan, çiftçilik yapan oğlu Veysel Altan ve Bigadiç'in Kayalıdere Köyü eski Muhtarı Halil İbrahim Aşık biraraya gelerek defineyi aramak için Balıkesir Müze Müdürlüğü ve diğer gerekli yerlerden izinleri aldı. Beş kafadar, geçen 23 Aralık'ta İpek Yolu'nun geçtiğini ileri sürdükleri Yörücekler Barajı'nda Balıkesir Müze Müdürlüğü'nde görevli arkeolog Tarkan ÖZAL ve jandarma eşliğinde kazı çalışmalarına başladı. Sonbaharla birlikte kapakları açılan barajdaki suyun boşalmasıyla birlikte kepçeyle başlayan kazı çalışmalarında halâ defineye rastlanmadı. Sarp araziye tüm tehlikeleri göze alarak traktörle Simav Çayı içinden geçerek gelen defineciler, kazı çalışmalarını sürdürürken, meraklı köylülerde bölgeye akın ediyor.

Kazıyı yapanlardan Halil Altan, umutlarının hiçbir zaman kaybetmediklerini belirtip, temkinli konuştu. Şimdilik bir şey söylemek için erken olduğunu ifade eden Altan, "Defineyi bulduğumuzda gereken açıklamaları yapacağız" dedi.

Arkeolog Tarkan ÖZAL, burada define olduğunu iddia eden beş kişi gerekli izinleri alıp arama yaptığını belirterek, "Bulgulara göre burada Roma Dönemi'ne ait bir uygarlık kalıntıları mevcut. Ancak, define varmıdır hep birlikte göreceğiz" dedi.

Yörecekler Köyü'nde kahvehane işleten Ramazan Çınar ise müşterilerinin çoğunun kazı alanına gittiğini belirterek, "Define arayanlar amacına ulaşır mı bilemem. Ancak, herkes sabah merakla kazı çalışmalarını izlemeye gidip, akşam dönüyor. Bu nedenle gündüz çay içmeye bile gelen olmuyor. Neredeyse sinek avlıyoruz. Akşam kahvehaneye gelenlerin ise tek konuştuğu konu bu define işi " dedi.
Yukarı Dön
pargalı Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 11/Şubat 2017/2011
Durum:
Gönderilenler: 5
  Alıntı pargalı Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05/Şubat 2017/2011 Saat 08:23
" İnsanın, elinle mi koydun be MÜBAREK ? " diyesi geliyor.
  Hep birlikte izleyip, görelim bakalım...

Yukarı Dön
Titus Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 10/Haziran 2017/2011
Durum:
Gönderilenler: 4
  Alıntı Titus Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05/Şubat 2017/2011 Saat 10:54
Bravo, Clapyilmadan kazmaya devam etsinler. Sonucunda ya altini ya bol miktarda dogalgaz ( havagazi ) cikarirlar...Big%20smile
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07/Nisan 2017/2011 Saat 12:59

SELAM ARKADAŞLAR.....................................................................................NACİBABA......ONK

Bu konu ilen alakalı bir tarihi durum vardı bunu takip  ede ede en son bu bilgilere rastladım hepsi de bundan ibarettir doğru yanlış veya yerin yanlışlığı hakkında bir bilgiye ulaşılamamıştır.
Bu 40 deve yükü  altın büyük hareket halindeki bir ordunun iaşe parasıymış  ;bu develerden hariç daha sürüsünlen olanı da var erzak işte gerekli araç edevat taşıyanıymış bu söylenilen yere yakın kurulan  1 haftalık dinlenme  durumunda aniden bir gece bu ordu baskın yiyiyor gecenin karanlığında kim ne yapıyor belli değil derken gündüz şafak söküyor  fakat bu 40 deveden sorumlu olanı develeri bu yerden uzaklaştırıyor o hengamede de kimse bu develerin ayrıldığının farkına varmıyor derken baskını yiyen bu ordu telef oluyor kaçan kaçıyor ölen ölüyor vs vs ......
sonra gündüz oluyor etraf daha iyi görünüyor ......( deniyorki her iki yanı da  sarp olan bu dere vadisine girdik çok ilerlememiştikki orda yarda çıkılır biraz zor da olsa büyücek bir mağra gördük ve tüm develerin yükünü bu mağraya boşalttık yanımıza yarım deve yükü altını alıp )) bu mağranın ağzını uzun seneler dahi geçse kimseler tarafından  bulunamıyacak bir hale getirip kapattık ......................???
Akşam olunca bir deveyi boğazladık  yüzdük kestik 25 bir de ben 26 kişiyiz  develer artık yüksüz gidip te yükünü boşaltan bir kervan şekline döndürdük kendimizi  ve kızartıp yedik  hep berabercene 2 inci akşam yine bir deve daha kesildi yalnız ben bunu zehirledim ve yiyen bu etten telef oldu  bunların ölürkenki halleri dayanılmaz bir şekildeydi ve ordan uzaklaştım benim atım vardı  ve artık bu  mağrayı benden başka bilen yoktu  3 gün sonra etrafımı bi sürü atlı eşkiya çevirdi tüm altını aldılar  üzerimde mağrayı belirliyen harita da vardı onu da aldılar bu ne diye sordular ben bilmiyorum kralımız bilir dedim zorladılar beni çok işkence yaptılar  ve öylece sadece atımı bir tulum su bırakıp gittiler ...
Ben memleketime gittim 10 senedir görmediğim avratıma 4 çocuğuma kavuştum bi daha da köyümden dışarı çıkmadım  öleceğimi hisetiğim hasta yatağımda en büyük oğluma bu yerin hem anlatımını hem çizdirdim ona bikaç defa daha anlattım neler olduğunu da anlattım .......son....

ŞİMDİ BU MESELE  300 SENE NÖNCESİ NE AİT BİR İDAADIR  BABA ANLATTI ÇOCUK DİNLEDİ ÇİZDİ NE KADAR ZAMAN ARADI BU YERİ BULDUMU BULMADIMI MEÇHUL  COCUK DA HERHALDE ONA BUNA YUKARDAKİ HİKAYEYİ ANLATTI O ZAMANDAN BU ZAMANA GELEN BİR SÖYLENTİLERİN SONUCUNDA BU ARAMA ORDA YAPILIYOR YER DE DOĞRUMUDUR DEĞİLMİDİR O DA MECHULDÜR BUNCA ZAMAN GEÇTİ O YERDE ÇALIŞTILAR DOZERLERLE VS BİR HABER DE ÇIKMADI ÇIKSA TÜM TÜRKİYE DUYARDI  YANİ DURUMLAR BUNLARDAN İBARET ....

SAYGILARIMLAN.................................................................NACİBABA........................ONK... 
NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
tracker 4 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Son Giriş: 01/Mart 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 46
  Alıntı tracker 4 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09/Nisan 2017/2011 Saat 10:46
kazılar bıttı dıye bılıyorum hıc bırseyde cıkmadı dıyorlar en yakın zamanda o yeride görmeye gidecegim
fms
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50