Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5DEFİNECİLİĞE, FORUMA ve HAYATA DAİR <>5MİZAH / MAGAZİN / POPÜLER / GENEL / KARIŞIK
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Civa altını eritir mi ?

Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
FIRTINA38 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Son Giriş: 21/Eylül 2017/2014
Durum:
Gönderilenler: 41
  Alıntı FIRTINA38 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Civa altını eritir mi ?
    Gönderim Zamanı: 19/ocak 2017/2010 Saat 17:54
s.a. Arkadaşlar, civanın içinde altın eriyor diye biliyorum, pekii cıvayla pil kömürlerini karıştırdınızmı hiç ,oda civanın içinde eriyormu,ve civa kaç derecedeki sıcaklıkta buharlaşıp gaza dönüşüyor,bilgisi olan arkadaşlar varsa cevabını bekliyorum.
Yukarı Dön
voyvodawolcan Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Son Giriş: 13/Şubat 2017/2010
Durum:
Gönderilenler: 45
  Alıntı voyvodawolcan Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19/ocak 2017/2010 Saat 19:35
Civanın içinde altın erimiyor civa altına yapışıyor ve silmeye kalksanız daha çok sıvaşıyor.Ayırmak için elektroliz yapmanız gerekli.civa normalde bile zehirli bi maddedir nefesinizle içinize çekmeyiniz heleki pil yada kömürle karıştırırsanız mutlaka maske kullanınız.Civa ve altın karıştırıp çubuk yapan elemanlarda var oysa çubuk içine ne koyarsan ona gitmez bildiğim kadarıyla Naci baba daha iyi bilir.Civa -39 derece de donar +357 derece de kaynar.357 derece = 675 fahrenayt.saygılar.
Vermeyince Mabud,neylesin Sultan Mahmut.
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19/ocak 2017/2010 Saat 19:52
Orjinalini yazan: FIRTINA38

s.a. Arkadaşlar, civanın içinde altın eriyor diye biliyorum, pekii cıvayla pil kömürlerini karıştırdınızmı hiç ,oda civanın içinde eriyormu,ve civa kaç derecedeki sıcaklıkta buharlaşıp gaza dönüşüyor,bilgisi olan arkadaşlar varsa cevabını bekliyorum.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

ARKADAŞ MERHABA SELAM

HİÇ ALTIN CIVADA ERİRMİYMİŞ KİM SÖYLEDİYSE TAMAMEN YANLIŞTIR  BU BİR
İKİNCİSİ  BAKIR /BRONZ / ALTINI CIVA İÇİNDE KAYBEDİP BAYAĞI MÜDDET TTE ÇALKALARSAN SONRA ÇIKAR YUMUŞAK BİR BEZLEN ÜSTÜNÜ OVALA  BU NE OLUYOR CIVA SADECE KAPLAMA  YAPAR   BAZI BAKIR  PARALARI BU ŞEKİLDE YAPIP  YENİLERE ACEMİLERE ANLAMIYANLARA GÜMÜŞ DİYE GAZLARLARLAR ..

CIVANIN  ÇIPLAK ELLE TUTULMASI İŞ YAPILMASI DEMEK KİŞİNİN ZEHİRLENMESİNE YOL AÇAR
CIVA SON DERECEDE ZEHİRLİ BİR MADDEDİR
OTOPSİLERDE BİLE ANLAŞILAMIYAN CİNAYET SEBEBLERİNDEN BİRİ VE TÜRÜDÜR UYUYAN KİŞİNİN KULAĞINA ÇOK AZ BİR CIVA DAMLAT KİŞİ 10 DAKKAYA VARMADAN ÖLÜR GİDER VE EN KRAL BİLİMSEL  OTOPSİ BİLE BUNU ANLIYAMIYOR

VE BUHARI SON DERECEDE ÖLÜMCÜLDÜR TENEFFÜS EDİLMESİ HALİNDE ÖLÜM KAÇINILMAZDIR  VE SEN BİLMİYEREK BUNUNLAN KARIŞIMLAR VE NETİCELER ALMAK İSTİYORSUN Kİ  CIVAYLAN OYNAMAYA DEVAM EDERSEN  DÜNYAN BİR ANDA DEĞİŞEBİLİR BENDEN SÖYLEMESİ  ÇÜNKÜ BİLİNÇSİZ ŞEKİL HAREKET EDİYORSUN  ZARARLARINDAN HABERİN YOK  VE BU İŞİ UNUTMAYA BAK .

VE ŞUNU DA İLAVE EDEYİM BAK KIRMIZI İLEN HUSUSİ YAZIYORUM
EĞERKİ BU ÇUBUK  İŞLERİ ÜZERİNE  ÇALIŞACAKSAN Kİ ZATEN  TÜM MADDELER BU İŞTE KULLANILIYOR  HİÇBİR NETİCE ALAMADIĞIN GİBİ KENDİNİ DE SAKATLARSIN
BU GİBİ TEHLİKELİ  MADDELERİ VE ABUK SABUK TARİFLERİ İŞTE MAKAK GİBİ ŞARLATANLARIN ORTAYA ÇIKARDIĞI  VE SONRASINDA DA ARKANIZDAN KIS KIS GÜLDÜKLERİ  DALGALARINI GEÇTİKLERİ  ŞEKİLLERDİR BUNLAR MAALESEF HASTA RUHLU KİMSELERDİR VE MİLLETİ DE SAKATLAMAYI HEDEFLİYENLİRDİR  ..

BAKIN ÇUBUK İÇLERİNDE CIVA MIVA GİBİ MADDELER KESİNLİKLEN YOKTUR  VE YAPMIYA DA TEŞEBÜS ETMEYİN  BUNLARI DEFALARCANA ANLATIYORUM SÖYLÜYORUM AMA KİMSE DİNLEMİYOR ..
((> VE ŞUNA KESİNLİKLEN İSTEYEN İNANSIN İSTEMİYEN DE İNANMASIN  BAKINIZ
BENİM TANIDIKLARIMDAN HER KİM BU CIVA VE KIRMIZISI OLSUN BEYAZI OLSUN NİKELAJ TÜRÜ OLSUN KİMLER OYNADIYSA  DİYELİM   10 KİŞİ BUNLARIN 7 Sİ ÖLMÜŞTÜR  3 Ü DE DÜZELMEMECESİNE SAKAT KALMIŞTIR  ONA GÖRE DE DEVAM EDİNİZ OYNAMAYA BU MADDE İLEN  120 İLEN 170 DERECEDE KAYNAR 90 DERECEDE BUHARI ÇIKAR  CIVA ÇEŞİDİNE GÖRE  BUNLAR BİR KAYNAKTAN ALINMADIR ...

BİR DE BU PARALARIN SAHTECİSİ VARDI  EVİNDE BUNLARI YAPARKEN 3 ÇOCUĞU HANIMI KENDİSİ YAVAŞ ANLAŞILMADAN ÖLÜM DENEN ŞEKİL İÇİNDE HEPSİ 1 SENE İÇİNDE GİTTİ  YAPTIĞI ŞEY DE BU BAKIR BRONZ PARALARIN KIY METLİ OLANLARINI GÜMÜŞ ŞEKLİ GÖRÜNÜME ÇEVİRMEK İÇİN  YAPTIĞI İŞTİ..

İLK ÖNCE BU PARAYI ÇARK MOTORUNA BAĞLI YUMUŞAK TEL FIRÇALI APARATLAN TÜM ÜSTÜNÜ TEMİZLİYOR  BU TEMİZLİK ESNASI HİÇBİR KORUMA TEDBİRİ ALMADAN  YAPIYOR HALBUKİ  AĞIZI BURNU KAPAYAN BİR MASKEYE OKSİJYEN TÜPÜNDEN GELEN HAVA İLEN BU ÇALIŞMAYI YAPMASI GEREKİRKEN  TAMAMEN AÇIK ÇALIŞMIŞ FIRÇANIN ÇIKARDIĞI TÜM TOZ VE METAL OKSİTLERİNİ TENEFFÜS ETMİŞTİR  YANINDA MERAKLI ONA BAKAN KENDİ ÇOCUKLARI HANIMI DA VARDIR  VE BUNDAN SONRA  %100  SAF ASİTE BATIRIP HEMEN AKABİNDE SUYA TUTMAKTA TAM BİR METAL TEMİZLİĞİNİ ELDE EDİYOR  SONRA BUNU  NİKELAJ TÜRÜ DENİLEN PARLAK CIVAYA YATIRIYOR BİR KAÇ GÜN BEKLİYOR  BİR KAÇ GÜN SONRA ÇIKARIP TA YUMUŞAK BİR BEZLEN OVALAMAYA BAŞLAYINCA O BAKIR PARANIN GÜMÜŞ ŞEKLİNDE ÜSTÜNÜN KAPLANDIĞI GÖRÜLMEKTEDİR  BUNA DEVAM EDEN KORUNMASIZ KİŞİ KİŞİLER EN GEÇ 1 SENE İÇİNDE TOPRAĞIN ALTINA GİRMEYE NAMZETTİRLER...........................................................................................................ONK..

SAYGILAR.....................................................................NACİBABA...........................ONK... 
NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
FIRTINA38 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Son Giriş: 21/Eylül 2017/2014
Durum:
Gönderilenler: 41
  Alıntı FIRTINA38 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19/ocak 2017/2010 Saat 20:08
sağol nacibaba,6-7 ay önce bi tarife göre soru sormadan çalışan sisteminden, bişiler yapmıştım,işe yaramadı,yaptıktan 1-2 ay sonra açtığımda cıva yoktu ,kaybolmuştu,bu sebeple sordum,

Düzenleyen FIRTINA38 - 21/ocak 2017/2010 Saat 13:59
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50