Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5RESİMLER - FOTOĞRAFLAR - HARİTALAR -BELGELER <>5RESİMLİ - RESİMSİZ İŞARETLER
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Bu bir işaret midir, işaret ise anlamı nedir?

Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
metehan027 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 02/Ağustos 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 37
  Alıntı metehan027 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Bu bir işaret midir, işaret ise anlamı nedir?
    Gönderim Zamanı: 06/ocak 2017/2011 Saat 07:26
Bi arkadaş resim gönderdi bana soruyor ama bende sizinle paylaşmak istedim. Resimlere bakıp herhangi bişi varmı yardımcı olursanız sevinirim.

dede

dede
dede
dede

Birde yakınlarda aşağıdakiler var
dede
dededededede
Yukarı Dön
badghost Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Son Giriş: 11/Haziran 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 45
  Alıntı badghost Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06/ocak 2017/2011 Saat 09:08
Arkadaşım 5. resimde ortada duran kaya sanki kapak taşı gibi ama düz karşıya gitmiyceksin aşağıya doğru ineceksin.kapak taşının yanındaki işarette bunu gösteriyor gibi.Bu benim fikrim tabiki ustalar daha iyi bilir.Kolay gelsin...
Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı metehan027 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06/ocak 2017/2011 Saat 11:13
teşekkür ederim işaret derken ters T şeklini diyorsun heralde sağda duran çalışmaya değer heralde en kısa zamanda başlıycam inşallah. Diğer resimler hakkındada bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06/ocak 2017/2011 Saat 11:13

ARKADAŞIM MERHABA SELAMLAR VE SAYGILAR...............................nacibaba....................onk..

ARKADAŞIM BU YERİ  ÖZELLİKLEN HER YANINDAKİ İNSAN ELİNDEN ÇIKMA BİŞİLERİ ARAŞTIR VE YA NOT ET YADA SIRALI ŞEKİLDE FOTOĞRAFLA VE SONRA BU FOTOĞRAFLARI SIRALI ŞEKİLDE BİRLEŞTİR BU BİR
İKİNCİ İŞ BU ŞEKİLDEKİ OYUKLAR VE DOLDUKTAN SONRA YAPILMIŞ BİR KANALA AKIP ORDAN DA ANA TOPLANMA YERİNE GİDEN YOLLAR BUNLAR YAĞMUR SULARININ TOLANMASINDA KULLANILAN YÖNTEM VE USULLERDİR EN ÇOK DA  KEŞAN BÖLGESİ ETRAFINDAKİ TÜM HER YERDE GÖRÜLÜR ENEZ HATTINDA BİLLAHSSA  MANASTIR VE KİLİSELERİN OLDUKLARI YERLERDE ÇOK YOĞUNDUR ÖYLE Kİ BU YERLERDE  MESELA BİR ANA KAYA DÜŞÜN  BU ANA KAYAYI DA ŞÖYLE BİR GÖZÜNÜN ÖNÜNE GETİR BU BİR DAĞ OLSUN VE BUNUN TEPESİNE ÇIKILMAK İÇİN FIRDOLA SIFIR DÜZLÜKTEN BAŞLAYAN VE DOLANA DOLANA YUKARI ÇIKAN BİR YOL OLDUĞUNU DÜŞÜN İŞTE AYNI ŞEKİLDE BÖYLE BU KAYALARA KANALLAR AÇILIP SUYUN DAMLASINI ZİYAN ETMEDEN TOPLAMAK İÇİN YAPILAN AKILLI İŞLERDİR .
MESELA SENİN RESMİNDE DE VAR Bİ TANE SADECE ÇANAK YOLU YOK SUYUN TOPLANIP İÇİNDE KALMASI İÇİN YAPILMIŞ BU DA HAYVANLAR VE KUŞLARIN SU İÇMESİ İÇİN YAPILMIŞTIR YOLU OLAN VE AKANLARIN EN SON NERDE TOPLANIYOR O KESİMDE  BURDAKİLERİNDE MUAZZAM BÜYÜKLÜKTE  KÜPLER YAPMIŞLAR SU BUNUN İÇİNE TOPLANIYOR Kİ İÇİNE YAN YANA BELKİ 10 KİŞİ SIĞAR O BÜYÜKLÜKTE TÜM KİLİSE VE MANASTIRLARDA BU SİSTEM VARDIR ..

BU İŞLEMLERİN YAPILI OLDUĞU YERLERDE YA BİR KİLİSE YA BİR MANASTIR YA DA  BİR  KÜÇÜK ÇİFTLİK GİBİ YER VEYA EŞKİYA YATAĞI YERİ DE OLABİLİR  ŞAYET BUNUN DÜZLÜĞÜNDE BAYAĞI BİR YAPILAŞMA ŞEKLİ GÖRÜLÜYORSA  O ZAMAN BURA BİR UFAK YERLEŞİM DE OLABİLİR DE GENELDE %90 OLARAK KİLİSE MANASTIR GURUBUDUR ...

EVET 5.Cİ BAŞTAN İTİBAREN YAN YANA RESİMDEKİ  GÖRÜNÜM DEVHASA BİR KAPI GİBİ GÖZÜKÜYOR  BÜTÜN DİKKATİNİ VE İŞÇİLİĞİNİZİ BURAYA YÖNELTİN  VE DE ÇOK DİKKATLİ OLUN KESİNLİKLEN BUNUN ÖNÜ VE YANLARINDA DURMAYIN İŞLEM YAPMA ANINDA ÜSTÜNÜZE DEVRİLECEK ŞEKİLDE BİR TUZAKLI KAPI ŞEKLİ ÇOK AÇIKÇA GÖRÜLÜYOR  BURDAKİ YAPILAVAK İŞ İLK ÖNCE BUNUN YANLARINDAN İÇERİ GİREBİLECEK SAĞLAM BİR DEMİR SOKULUP BUNUN AÇTIĞI DELİĞE ÇAKMAK ALEVİ TUTUN  ALEV DIŞARI MI İÇERİMİ YÖNLENİYOR YOKSA DİK OLDUĞU GİBİ Mİ DURUYOR DIK DURURSA BOŞ VERİN TABİATTAN DIR BU ŞEKİL İÇERİ DIŞARI ALEVİN ŞEKLİ VARSA  İŞ TAMAMDIR DÜŞÜNCELER DOĞRUDUR BU BİR KAPI VEYA KAPAKTIR .. AÇMAK İÇİN DE EN TEPEDEN SAĞLAM ÇELİK DEMİRLERLEN KANIRTMAK BU DA OLMUYORSA DİNAMİT KULLANMAK BUNU DA BULAMIYORSAN  O YENİ ÇIKAN  REKLAMLARI DA VAR HER YERDE KAYA PATLATAN  MADDE  ONDAN ALIN ONLAN YAPIN BİŞİLER YAPIN İŞTE  TRAKTÖR ORAYA YANINA GELİYORSA  SAĞLAM ÇELİK HALATLAN  EN ÜST TEPE KISMINDAN  AYNI KAYIKLARIN ÇAPALARI GİBİ SAĞLAM BİR ÇAPA İLEN TUTTURARAKTAN TRAKTÖRE ÇEKTİRME YAPIN   AKÜLÜ ÇALIŞAN HİNTİ DENİLEN KAYA KIRICI MAKİNELERİ VAR ONLARDAN DA KULLANABİLİRSİNİZ BU DAHA İYİDİR  GİR İNTERNETE KAYA KIRICI DELİCİ ALETLER DİYE YAZ KARŞINA Bİ SÜRÜ BU KONUDA FİRMA ÇIKAR EN BÜYÜKLERİ GALİBA GEÇENLERDE GÖRDÜMDÜ 1500 TL Mİ NEYDİ AKÜLÜSÜ .............................................ONK..
EĞER Kİ O TAŞ KAPAKSA VE AÇILDIĞINDA DA KAYA OYMA İÇERSİ BİR KİLİSEYE GİRDİNİZ DEMEKTİR İÇERDE NELERLEN KARŞILAŞILIR ORASI ŞİMDİDEN BİLİNMEMEKLEN BERABER SON DERECEDE DİKKATLİ HER ADIM ATILMALIDIR   VE İÇERDEKİ MALZEMEYE DOKUNULMALIDIR
KISACA HER KONUDA DİKKATİ ELDEN BIRAKMAYINIZ  EĞERKİ İÇERİ GİREN BİR DEHLİZ LEN DE BU KAYAYI ALDIKTAN SONRA KARŞILAŞILIRSA HEMEN SAKIN İÇERİ DE GİRMEYİNİZ   İÇERSİNİN İLK ÖNCE HAVALANMASI İÇİN EN AZ 2--3--4  SAAT BEKLEYİNİZ VE BU DELİK ÖNÜNDE AZ BİR SAMAN  OT GİBİ BİŞİ YAKIN BUNUN DUMANI İÇERİ ÇEKİLİYORSA O ZAMAN KORKMAYIN VEYA DIŞARI DOĞRU ÜFLENME ŞEKLİ VARSA AMA DUMAN DİREKT DÜZ YUKARI ÇIKIYORSA BU HAVALANDIRMA SÜRESİNİ ÇOK UZATIN ..
NOT HAVALANDIRMADAN SONRA BİLE İÇERİ GİRİLİNDİĞİNDE BİR MÜDDET SONRA GÖĞSÜNÜZDE BİR SIKIŞMA TERLEME VE NEFES ALMADA ACAİPLİKLER BAŞLARSA DERHAL DIŞARI TEMİZ HAVAYA ÇIKINIZ  ÇÜNKÜ İÇERDEKİ KALINTI OLAN ÇOKMÜŞ HAVA DIŞARI ÇIKAMAMIŞTIR   GENELDE BU GİBİ YERLERE DIŞARDAN SİPİRAL GENİŞ HORTUMLAN HAVA POMPALAMALIDIR Kİ ATTIRSIN O BİRİKİNTİ HAVAYI  BASİT KÖMÜR OCAKLARINDA BİLE BULUNUR BU APARAT   EMANET DE ALINABİLİNİR VEYA ORTAK DA EDEBİLİRSİNİZ ONLAR BU GİBİ YERLERİN PİRİDİR   DE NEYSE BUNLAR BİR BİLGİ OLARAK BİR TARAFINIZDA SAKLAYIN GÜN OLA BAŞINIZA GELİRSE BUNLARI HATIRLAYIP ONA GÖRE HAREKET EDERSİNİZ .
MAGİSTRATUSUN BİR YAZISINDA  ( KOMUTANIM BİZİ EVVELCE YAKALADIĞINIZ YERDEYİZ ÇABUK GELİN ÖLÜYORUZ )  DEMEMEK İÇİN ............................................................ONK...

BU YOLLADIĞIN TÜM RESİMLER BUNLARI SÖYLÜYOR  VE EN DİKKAT ÇEKİCİ OLAN YER DE 5.Cİ RESİM ALLAH KOLAYLIK VERSİN

KALIN SAĞLICAKLAN...

SAYGILARIMLAN....................................................................NACİBABA.........................ONK..
NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı metehan027 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07/ocak 2017/2011 Saat 12:41
Slm naci baba resmi gönderen arkadaşla konuştum biraz önce gelişmeler biraz daha şekillendi hemen dediğiniz kapının geniş fotosunu veriyorum.
dede

Ayı pençesinin olduğu yerin önünde bir kaya var imiş üzerinde U şekli ve u nun iki ucu yanlara doğru açık şekilde kayayı devirince arkasında bu pençe işareti çıkmış kayanın altındada bu dediğimiz balık işareti. Umarım yeterince açık olmuştur ama hafta sonu yerinde gidip inceleyeceğim o zaman daha çok bilgi verebilirim..
Balıkta aşşada yanlız tam seçilmiyor fotoda
dede

Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı metehan027 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12/ocak 2017/2011 Saat 03:17
Bu hafta bizzat yerine gittim ve incelemede bulundum. Kapı denen kayada arkadaşlar çalışma yapmış yarısından fazlasını kırmışlar ama tabandaki kaya kalmış. İşaretlere yakından baktım ama kanaatımca bana doğal gibi geldi çevresinde herhangi bir yerleşim bölgesi göremedim. Yinede arkadaşlara bari kayayı devirin iyce ondan sonra neyin ne olduğu meydana çıkar dedim. Şimdilik başka yerlere meyilleniyorum hepinize teşekkür ederim...
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50