Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5METAL DEDEKTÖRLERİ, MARKA, MODEL TEKNİK BİLGİLERİ <>5Garrett <>5Master Hunter CX - III
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Master Hunter 5 ADS

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <123
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
badghost Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Son Giriş: 11/Haziran 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 45
  Alıntı badghost Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11/Nisan 2017/2011 Saat 04:56
Ustam tekrar merhaba
sizi aynı makina konusunda tekrar raharsız edicem.ben bu makina ile dediğiniz gibi antreman yaptım.makina bayağı ayara geldi fakat başlık girişindeki kabloda kopukluk varmış.beni yanıltan bu noktaymış.ben kabloyu değiştirdim.fakat pillerde birşey dikkatimi çekti.piller 9 V / 170 mA .Ben bu makina için 9V/1A lik piller kullansam derinliği atar mı? Birde ben başlığı açarken kabı kırıldı ve yapıştırdım. Acaba başlıkta bir sorun yaratır mı ? İlginiz ve bilgileriniz için teşekkür ederrim.Kolay gelsin....
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11/Nisan 2017/2011 Saat 08:00

BADGHOST    ARKADAŞA ....................................................................................nacibaba....onk

ARKADAŞIM MERHABA SELAMLAR VE SAYGILARIMLAN........

ŞİMDİ ZATEN O ALET SENİN DENEME TAHTAN OLDU ONUN ÜSTÜNDE KURS GÖRÜYORSUN BİLGİLERİNİ ARTIRIYORSUN BU BİR..

İKİNCİSİ DE BÖYLESİNE ORASINLAN BURASINLAN OYNANAN BİR MAKİNEDEN TAM %100 LÜK BİR RANDIMAN ASLA BEKLENEMEZ  OLSA OLSA %20  LİK BİR ÇALIŞMA İLEN NE YAPABİLİYORSAN YAPARSIN HEPSİ O KADAR

DÜNYADAKİ SADECE ((DEDEKTÖRLER DEĞİL))  HANGİ CİHAZ OLURSA OLSUN BUNUN GÜÇ KAYNAĞINDAKİ NESNE FABRİKASINCA NE ŞEKİL YAPILIP KONMUŞSSA AYNISINI YAPMAK ZORUNDASINIZ AKSİ O CİHAZI ATARSINIZ ÇÖPE GİDER ..........ONK........ONK..
aşağıda da okuyup bilgi edineceğin şeklin  şimdi anlatacağımı da özetidir...entegrelerin içindeki kaousu savaşı hengameyi ekranlayıp sorunu çözecekken tuttu garrett ne yaptı her belli devreye ayrı bir voltaj ilen besleme yolunu seçti bu da yan yana 5--6 adet 9 volt senin dediğin pil dizilerini çıkardı ..

sakın sen sen ol kesinliklen o aklından geçen şekli asla yapma haşlarsın anında cihazı....ONK...

EVVELDEN  TEKLİ TİP TRANSİSTÖRLER KULLANILIYORDU DEVRELEREİ ÇOK KALABALIK VE PARÇALAR DA ÇOK BÜYÜKÇELERDİ  KATLAR ARALARI BİRBİRLERİNDEN UZAKÇA VE BİRBİRLERİNE ATLAMA ,,SIZMA,ETKİ ETME,,VS VS ,, GİBİ ÇOK AMA ÇOK ÖNEMLİ OLAN BU UNSURLARDAN UZAK ÇOK DÜZGÜN ÇALIŞIRLARDI ...
HANİ HALK DİLİNDE BİR LAF VARDIR ((DELİKLİ DEMİR ÇIKTI MERTLİK ÖLDÜ DİYE ) VE İŞTE AYNI DEYİMİ BU ELEKTRONİK DİLİNDE DE KONUŞMANIN TAM YERİDİR BU KONU  NEDİR ????

HERKESİN DİKKATİNE  BU KIRMIZI İLEN YAZILAN YERLER ÇOK ÖNEMLİ VE ÇOK BÜYÜK HATALARIN YAPILDIĞI YERLERDE DİKKAT ÇEKSİN DİYE TARAFIMDAN BÖYLE KULLANILMAKTADIR  BAŞKA BİR AMACI YOKTUR......................nacibaba..................onk..

MİKRO ELEKTRONİK OLAYI PATLAYINCA  NE OLDU ENTEGRE DEVRELER  YANİ SİYAH BİR KESİTLİ PARÇANIN HER İKİ YANINDA BİR SÜRÜ AYAKLI OLANLARI  ANLAŞILSIN DİYE BÖYLE YAZIYORUM ..BU ENTEGRELER ESKİ TEKLİ TİPLİ TRANSİSTÖRLÜ DEVRELERİ  HEM DE O DEVİR İÇİNDE 200--300 TRANSİSTÖRÜ O UFACIK KABUĞUN İÇİNE MİKRO OLARAK YERLEŞTİRİYORLARDI BUNLARI GÖZ GÖRMEZ SADECE ELEKTRON MİKROSKOBUYLEN GÖREBİLİRSİNİZ  VE BU DEVRELER 2.5----3 VOLT VE ÇOOOOK DÜŞÜK AMPER GÜÇLERLEN ÇALIŞIYORLARDI PİL SARFİYATI YOK DENECEK KADAR AZALTILDI   HER FİRMANIN İMALATÇININ EKMEĞİNE YAĞ SÜRÜLDÜ BU SAYEDE  YALNIZ O ZAMANLARDA BENİM BİLİP DE DÜŞÜNDÜĞÜM BİR KAVRAMI AÇIKLADIYSAM DA BANA GÜLÜNDÜ  BENLEN DALGA GEÇİLDİYDİ BEN DE BU İŞ YENİDİR DAHA ZAMANA BIRAKAYIM NASIL OLSA BENİM DEDİĞİME GELİCEKLERDİ..

OLAYIN KAVRAMI HERKESİN ANLIYACAĞI BİR ANLATIMLA ŞÖYLEDİR .................ONK..

DEDEKTÖRDE TOPLAYICI GÖNDERİCİ YÜKSELTİCİ VE HAZIRLIK ÖN DEVRELERİ VARDIR  BUNLARIN İÇİNDE BİLLAHSSA GÖNDERME FREKANS GÜÇLERİ İLEN ALICI TOPLAYICI DEVRE KATLARI ARASI ALABİLDİĞİNE BİRBİRLERİNDEN UZAK TUTULMALIDIRLAR  HATTA TENEKEMSİ BEYAZ MADDELERLEN BU KATLAR BİRER ZIRH İÇİNE ALINIP EKRANLANMALIDIR LARKİ BİRBİRLERİNE ATLAMA SIÇRAMA YAPIP DA HARMONİK SİNYALLER ÜRETİLMESİN ÜRETİLİRSE ALET DEVAMLI BAĞIRACAKTIR ZOR KESERSİNİZ SESİNİ   AÇ KALMIŞ VEYA ALTINI KİRLETMİŞ DEVAMLI DEĞİŞİK TONLARDA SES ÜRETEN BİR BEBEK GİBİ BAĞIRACAKTIR.. BU DURUM İÇİNDE KISARSANIZ VOLUMLERDEN  TABİKİ HALİYLE SIÇRAMA ATLAMA ZAYIFLIYACAK ÖTMELER VDE KESİLECEKTİR AMA 1 METREYE EVVELDEN SALINIM YAPIYORDU İSE BU SEFER ÖTMELERİ KAYBETMEK İÇİN KISTIĞINIZ VOLÜM AYARI ARTIK 1 METRE DEĞİL DE 30 CM LERE DÜŞMÜŞTÜR  VE SİZ BUNLARDAN HABERSİZ KULLANIMI YAPARSINIZ ÇOK ŞEYİN DE ÜSTÜNDEN ALAMADAN GEÇİP GİDERSİNİZ  ................................ONK...

İŞTE BU SIÇRAMALARIN  EN ÇOK OLDUĞI DEVRE TÜRÜ ENTEGRELERİN İÇİNE YARLEŞTİRİLMİŞ MAKİNENİN YARISI KADAR  BİR ELEKTRONİK DEVREYİ KÜÇÜLTÜP GÖRÜNMEZ HALE GETİRİP  ENTEGRELEŞTİRMEKTİR  (( VE ESAS KIYAMETTE O DEVİRDE ENTEGRE İÇİ EKRANLAMA İŞİ DAHA  PEK BİLİNMEDİĞİNDEN (( BENİM BAŞTAN BU FİRMALARA SÖYLEDİĞİM ŞEY DE MEYDANA ÇIKMIŞ OLDU ))..................................ONK..

GARRETT FİRMASI SAHİBİ NASANIN ÇOOK UZUNYILLAR ELEKTRONİK LABORATUARI BAŞI ŞEFİDİR  TAKİ EMEKLİ OLANA DEK BU KİŞİNİN BİLE TAM KAVRIYAMADAIĞI BİR DURUM DA GENE BENİM TARAFIMDAN İZAH EDİLMİŞ VE YİNE BİTON HAKARETLERE MAARUZ KALMIŞTIM  AYNI YANLIŞI SONUNA DEK DEVAM ETİRDİLER HALEN DE EDİYORLAR NE OLUYOR BU YÜZDEN GARRETT HEP DÜNYANIN HER YERİNDE KAYBETMİYE MAHKÜM OLUYOR BAŞI YANAN DA SIKINTIYI ÇEKENLER DE KULLANICILAR OLMAKTADIR ..................................................NACİBABA...............ONK....

ENTEGRE DEVRE SİSTEMİNE GEÇİŞTEN  KISA BİR SÜRE SONRA DA  TUTTU HATALARININ ÜSTÜNE EN BÜYÜK BİR HATA DAHA KONDURDU   KOCA BİR KARE ŞEKLİNDE ENTEGRE YAPTIRIP TÜM MAKİNEYİ DE BUNUN İÇİNE SOKTU İYİMİ İYİDİR ONLARA GÖRE BANA GÖRE CANİLİKTİR.................

BU RADDEDEN SONRA MAKİNE İYİCENE TABİKİ BOZULDU DA BU SEFER NE YAPSIN DAHA GENİŞ BİR BANT VE AÇILI OLAN ÇİFT BAŞLIKLARI DEVREYE SOKUP BU HATA ZİNCİRİNİN YARISINI YOK EDEBİLDİ AMA TEKLİ BAŞLIKTA ASLA O HEP SORUNLU KALDI ....İŞTE O TARİH ARALIKLARINDA  DURUMU KÖTÜYE GİDEN MODELLERİ DE ÇİFT BAŞLIK DERİNLİK HİKAYELERİNLEN PAZARLAYIP GÜNÜ KURTARDILAR ......

SON ÇIKANLARI DA BİR EKRANIN ALTI OLAN KUTUDA KARTLAR ÜST ÜSTE KONMAKTA VE DE ÖYLESİNE YAKIN Kİ KATLAR ARASI SIÇRAMALAR DA ŞİMDİ BUNA EKLENDİ BIRAKIN İÇİ ENTEGRELERİ BUNU DA ÇIKARDI VE HALEN KATLAR ARASI BİR EKRANLAMA YOKTUR VE HATTA DAHA DA ZÜLÜM OLANI EKRAN BRİMİ FİLM BİR CAM ÜSTÜNE AKTARILMIŞ ALETTEN BURAYA GEÇİŞİ DE ARALARINDA BİR LASTİK İLETİCİYE DAYANIYOR YANİ NERDEN BAKSANIZ HER TARAFTA KAÇAKLARA GELİN   GELİN DİYE DAVETİYE ÇIKARIYOR

SON OLARAKTAN  BEN BU MAKİNEYİ BU MARKAYI YAŞAMIM BOYU TUTMADIM VE SOKMADIM ATELYEME YEDEK PARÇALARI BİLE YOKTUR VE BU MARKAYI DA ALMAM HİÇBİR ŞEKİLDE TAMİR KONULARINDAN BAHSEDİYORUM  HOŞLANMIYORUM ..
KİM KONUDA NE SÖYLERSE SÖYLESİN İSTERSE DE SÖVSÜN BENİM SÖYLİYECEKLERİM BUNDAN İBARETTİR YERİ GELMİŞKKEN

NOT >> BU YAZIYI DA BU ARKADAŞIMIZA HİTABEN Kİ YAZI İÇİNDE YAZDIM EĞER ARKADAŞIMIZ İSTERLERSE BU YAZIYI NACİ ABİ LÜTFEN BURDAN ÇIKAR SADECE BENİM KONUM KALSIN HAY HAY  SİTEDCEKİ GARET KONULU YERİN İÇİNE DE TAŞIRIM  CEVAB YAZIVER BANA ....

1> BAŞLIĞIN İÇİNİ AÇMAK ZORLAMAK KANIRTMAK O BAŞLIĞIN HASSASİYETİ VE ALETSEL TÜM AYARLARIN KAYBOLMASI DEMEKTİR ..
Başlık açılır işlemi yapılır ama dış aletler ilen cihazlarlan bu başlık tam randımanlı çalışabilmesi için en aşağı 24 saate yakın emek sarfedilir hadi fabrikasında bunlar belki bir sene sürede tam dengelenmiş yapılandırılmış robot kapayıcı ve ayarcısınlan göz açıp kapama süresinde yapılır ki yine de %5 --6  7.5  hata payı kalır ki benim uğraşmam sonucu  0000  hata payıdır  vakti de ondan yer......................................onk
2>>başlıktan çıkan kablo nun her metresi özeldir ve özel yapılı bir zırhlı kablolar kullanılır   bizim piyasa şartlarında böyle bir kabloyu bulabilmek neredeyse imkansızdır kablo zırh plastiği yanmaz  yumuşak şekl;ldir içi teli %80 gümüştür  bu plastiğin üstü de aliminyum zırh şeridinlen kaplanmıştır folyo sarma şekli   kısaca 5 kablo varsa 5i de ayrı folyalıdır  sadecebu folya hengamesi arasında tamamen çıplak bunlara değen bir tel vardır ki bunun başlıktaki yeri başlığı 2 ye ayırırsak toprak zeminde dolaşan kabın içi siyah grafitlen kaplıdır her noktası 32 ohm direnç gösterir bu çıplak kaplo sadece buraya bağlanır  makine de de  göndermeç ve almaç arası kupleli  4 adet biri düz biri ters yüksek frekans diodlarna bağlıdır  ((( makine şasisine asla bağlanmaz bağlanılırsa alet bloke olur ))) yani çalışmaz
3>>ASLA VE ASLA YAPILMAMASI GEREKEN EN ÖNEMLİ ŞEY FABRİKASINCA NE ÇEŞİT NE ŞEKİL BİR BATARYA KULLANILMIŞSSA AYNEN ''İ KULLANMIYA MECBURSUNUZ  AKSİ KARTI ATARSINIZ  BU KONUDA HER YERDE UZUN UZUN YAZDIKLARIMI DİKKATLİCE NERDE RASTLARSANIZ OKUYUNUZ

SAYGILARIMLAN....................................................NACİBABA................................ONK....
NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
badghost Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum:
  Alıntı badghost Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11/Nisan 2017/2011 Saat 11:06
Ustam her yazdığınızı satır satır okuyorum.Ne demek konudan çıkarmak sizin her dediğiniz benim için bulamayacağım bir bilgi .Sizinde dediğiniz gibi ben bu makina ile staj yapıyorum.Amacım iyi bir white yada lorenz almak.tabii biraz para biriktirmem lazım.bu aradada elimdekini değerlendirmeye çalışıyorum.pil konusuna gelince makinada 2 adet 250 4 adet 170 mA lik piller var.sanki bilinçsizce kullanılmış gibi .bende en iyi siz bilirsiniz diye sormak istedim.vakit ayırdığınız ve bilgi verdiğiniz için çok teşekkür ederim.iyi çalışmalar ustam kolay gelsin...
Yukarı Dön
badghost Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum:
  Alıntı badghost Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11/Nisan 2017/2011 Saat 11:49
Birde ustam başlık dediğiniz gibi  çok zarar gördüyse ve performansı iyice düştü ise bu makinanın başlığından sizde varmıdır acaba.sizin kontrol ettiğiniz ve problemi olmayan ikinci el bir başlık bulabilirmiyiz.
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11/Nisan 2017/2011 Saat 13:47

ARKADAŞIM TEKRARDAN MERHABA

BAŞLIK ÇALIŞIYORSA GÖREV YAPIYORSA BIRAK HİÇ ELLEME MAKİNE DE BAŞLIKTA ZATEN DENEME TAHTASI ÖYLE DEĞİLMİ  SEN ONUNLAN İYİCE KURS GÖR İYİ DÜZGÜN BİR MAKİNE ALANA KADAR TAMAMMI ...

SAYGILAR .................................................................................NACİBABA..................ONK..
NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
badghost Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum:
  Alıntı badghost Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11/Nisan 2017/2011 Saat 13:56
sağolasın ustam teşekkürler....
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <123

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50