Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5METAL DEDEKTÖRLERİ, MARKA, MODEL TEKNİK BİLGİLERİ <>5Garrett <>5Master Hunter CX - III
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Master Hunter 5 ADS

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
badghost Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Son Giriş: 11/Haziran 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 45
  Alıntı badghost Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Master Hunter 5 ADS
    Gönderim Zamanı: 09/Aralık 2017/2010 Saat 10:56
Sayın Naci Baba
Elime Master Hunter 5 ADS modeli geçti. Beyaz başlıklı .Bu makina hakkında bilginiz var mı. Ayarları nasıl yapılır.başlık durumu nedir.Vaktiniz olduğunda beni bilgilendirirseniz sevinirim. Saygılarımla. İyi çalışmalar.....
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09/Aralık 2017/2010 Saat 12:00

BADGHOST  ////  ARKADAŞA

ARKADAŞIM O MAKİNEYİ NEYİ VAR NEYİ YOK HEPSİNİ ANBALAJ YAP BANA ARAS KARGO İLEN YOLLA BURDA BAKILIR İŞ YAPARMI YAPMAZMI NEDİR NE OLUR EĞERKİ NORMAL BİR ÇALIŞMASI VARSA ARAZİŞDE DE AYARLARI YAPILIR SANA TÜRJÇE BİR DE KULLANMA KILAVUZU DA YAPARIM KULLANIRSIN ..
ESKİ OLAN MAKİNELERİ MUHAKKAK SURETTE GÖRMEM LAZIMDIR BU ŞART ANCAK ONUN NE OLDUĞU ANLAŞILIR YOKSA  BU MAKİNEDEN ELİME GEÇTİ BU NASILDIR DEMEKLEN OLMAZ KESİNLİKLEN .. BURDA BİR SÜRÜ TEST ALETLERİ VAR HEPSİNE GİRER ÇIKAR  VE DAHA İÇ AYARLARI VAR ONLARA BAKILICAK MAKİNE DENGELİMİ DENGESİZMİ AÇILMIŞMI TAMİR GÖRMÜŞMÜ  VEYA DIŞTAN BATARYA BAĞLAMA DURUMLARI VARMI DAHA BİR SÜRÜ SORUN VAR İŞTE BUNLARI ANCAK MAKİNE ELİME GEÇERSE İNCELEME SONUCUNDA MEYDANA ÇIKAR AKSİ HİÇBİŞİ YAPAMAYIZ TAMAM ....

SAYGILAR...............................................................................NACİBABA........................ONK..
NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
badghost Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum:
  Alıntı badghost Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10/Aralık 2017/2010 Saat 03:58
Merhaba Naci Baba

Yanlış anladınız .Ben makina ile biraz uğraşmak istiyorum.elinizde şema ve başlık bilgisi var mı demek istemiştim. Beceremezsem tabikisana gönderirim. bende biraz kendimi yetiştireyim naci baba.saygılar...
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10/Aralık 2017/2010 Saat 09:36

ARKADAŞIM MERHABA SELAMLAR

BENİM DE ANLIYAMADIĞIM ŞEY BU BAHSETİĞİN MAKİNE HURDAMI BOZUKMU VE SEN BUNU ÇALIŞTIRMAYA YAPMIYA MI UĞRAŞIYORSUN SON ŞEKLİN BUNU SÖYLÜYOR YOKSA YANILIYORMUYUM   BU BİR
İKİNCİSİ > BEN BURDA HAKİKİ OLAN VE ARIZA YAPMIŞ FAKAT ORADA BURADA TAMİRCİ ELİNDE GEZMEMİŞ ARIZA YAPTIĞI GİBİ KURCALANMADAN BURAYA YOLLANAN MAKİNELERLEN UĞRAŞMAKTAYIM  Kİ KURTULSUN ESKİ VAZYETİNE DÖNSÜN DİYEDİR AMA  İŞİ BİLMİYENCE KURCALANIRSA ARTIK O MAKİNEDEN HAYIR GELMEZ  BUNU BİLESİN  VE BU ŞEKİLDE OLMUŞ BİR MAKİNE ARTIK BENİM GÖZÜMDE HURDADIR VE PARÇALARINDAN KUTUSU KABI KOLLARI BAŞLIĞI NEYİ SAĞLAM KALMIŞŞSSA BİR İHTİYACI OLANA VERİLMEK ÜZERE SAKLANIR BENDEKİ ŞEKİL BÖYLEDİR ..

ŞEMA DERSEN HİÇBİR FİRMA BUGÜNE DEK YAPTIĞI MAKİNENİN ŞEMASINI VERMEZ HATTA ŞUNA DA HERKES EMİN OLSUN BİR MAKİNENİ İÇİNDEKİ ANA KARTI ÜSTÜNDEKİ  EN KRİTİK NOKTALARDAKİ DEVRE ELEMANLARI ÜSTÜNDEKİ YAZI NO VE RENK KODLARI  HEPSİNDE YANILTICIDIR  MESELA BİR YERDE 100 KOHM  DİRENÇ ÜSTÜNDEKİ RENK KODU ÖYLE SÖYLER BUNU ÖLÇTÜĞÜNÜZDEKİ  RAKKAM EĞERKİ 30 KİLOOHM  ÇIKIYORSA GERÇEK DEĞERİ O DUR VE SİZ BUNU DEĞERİ SAPMIŞ BOZULMUŞ DİYE YENİSİNLEN ORAYA GERÇEK BİR 100 KOHM TAKARSANIZ İŞLER DAHA DA KARIŞIR ZATEN YAPIMCININ İSDEDİĞİ SONUÇ TA BÖYLEDİR  VE TÜM ENTEGRE ÜSTLERİNDEKİ YAZILAR NOLARIN %90 NI BAŞKA İSİMLERDE BİR AYNI GÖRÜNÜM BENZERİ BİR BAŞKASININ NOSUNU DA ÇOĞU KORLAR YANILTMAK VE KARTI ISKARTAYA ÇIKARTMAK İÇİNDİR BUNLAR  DAHA ÇOK ŞEYLER VARDIR DA BU KADARINI ŞİMDİ BİLESİN DİYE YAZIYORUM .. BANA GERÇEK NİYETİN VE NE YAPMAK İSTEDİĞİNİ TAM AÇIKLAMALI ŞEKİLDE YAZIVAR BEN DE ONA GÖRE SANA BİR CEVAP VEREYİM

SAYGILARIMLAN................................................................NACİBABA...........................ONK...
Yukarı Dön
badghost Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum:
  Alıntı badghost Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10/Aralık 2017/2010 Saat 09:54
NACİ BABA
Makina uzun zamandır çalışmıyormuş.bende para vererek almadım.sadece kendimi geliştirmek için biraz uğraşmak istedi.şema olursa biraz daha rahat olur diye düşünmüştüm.saygılar...
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10/Aralık 2017/2010 Saat 10:09

ARKADAŞIM MERHABA TEKRARDAN

SEN EN İYİSİ BU MAKİNENİN ÜSTTEN BÜTÜN DÜĞMELERİNİN GÖRÜNDÜĞÜ ŞEKİLDE BAZILARINDA ÜSTTE BİŞİ YOK SOL YANINDADIR DÜĞMELERİ  VE PİLLİĞİN GÖRÜNÜMÜNÜ ÇEK ESKİLERDE SIRALAMA 6 ADET YAN YANA 9 VOLTLUKLAR KULLANILIYORDU BİR DE ÜSTTEN BAŞLIĞIN RESMİNİ ÇEK BURDAN YAYINLA BİR BAKAYIM BENİM KATALOGLAR VE ARIZA  SİSTEMLERİ HAKKINDAKİ TOPLADIĞIM VEYA BİZZAT KENDİMİN ÇIKARDIĞI ŞEMALAR ARIZA NOTLARI DOSYASINDA BU MODEL VARSA SANA BURDAN TEK TEK KARŞILIKLARINI YAYINLARIM YALNIZ MAKİNENİN RESMİ ŞART DEDİĞİN MODEL 4 E AYRILIYOR HANGİSİ HEPSİ AYNI İSİMDE  ONUN İÇİN DİYORUM TAMAMMI

SAYGILAR.............................................................................NACİBABA........................ONK...
Yukarı Dön
badghost Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum:
  Alıntı badghost Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10/Aralık 2017/2010 Saat 10:53
Tamamdır Naci Baba Resimleri Yarın Gönderirim .İlgin için teşekkürler.Saygılar...
Yukarı Dön
badghost Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum:
  Alıntı badghost Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15/Aralık 2017/2010 Saat 04:14
dedededededemerhaba naci baba kusura bakma resimler biraz gecikti.işler hafta başı biraz yoğunlaştı.siteye giremedim. Ben dayanamayıp makinayı açtım .Daha önce bu makina bakım görmüş.heralde çok hor kullanılmış.ben yolların bazılarında çatlama gördüm bir kaçta şüpelendiğim malzeme var ama işler şemsız biraz zor ilerliyor.nette gezeken de bir şema buldum.pek bu modele uymuyor .İstediğin resimleri gönderiyorum.Sendeki şemalar uyarsa işim bayağı kolaylar saygılar...dede
Yukarı Dön
badghost Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum:
  Alıntı badghost Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17/Aralık 2017/2010 Saat 10:04
naci baba işleriniz yoğun sanırım beni unuttunuz
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17/Aralık 2017/2010 Saat 22:21

ARKADAŞIM SELAMLAR

UNUTMADIM TÜM ESKİ NE VARSA KARIŞTIRDIM DA BU MODELE AİT HİÇBİR NOT TUTMAMIŞIK SADECE BİR YERDE GARETLERİN DOSYASINDA BU MAKİNEYE HİÇBİŞİ DEĞMEZ HİÇ UĞRAŞMA DİYE NOT DÜŞÜLMÜŞ 1988 SENESİNDE  Bİ DE TANITIM PREKPELTÜSÜNDE RESİMLERİ MEVCUR NOT MOT ŞEMA VS VS HİÇBİŞİ YOK  ZATEN HATIRLADIM BU MAKİNENİN AYNISINDAN MALKARALI  ALLAH RAHMET EYLESİN 6 SENE ÖNCE VEFAT ETİYDİ KÖMÜR OCAKLARI İŞLETMECİSİ BİR  ARKADAŞIMIZ VARDI O ALMIŞTI  SIRA SIRA 9 VOLT PİLLERİ DİZİYORDU 1 SAAT SONRA BİTİYORLARDI VE MALKARA BÖLGESİ ARAZİLERİNDE BUNUN NE SESİNİ KESEBİLDİ NE DE ÇALIŞABİLDİ ATTIYDI BİR KENARA  SONRA GİTTİ  AEGLE II ALDIYDI ONLAN RAHATLAMIŞTI   O CİHAZ VE DAHA BİR SÜRÜ ATIL OLARAK ONDA CİHAZLAR VARDI AMA EVLİ DEĞİLDİ BEKARDI KİMSESİ DE YOKTU  O SAĞ OLSAYDI ONDAN ALIR KOMPLE SANA YOLLARDIM NE OLUCAK DURUYOR İŞTE  İŞİN OLURDU SENİN VE BU MODELİ HİÇ KİMSE KULLANAMADI ALDIKLARINA PİŞMAN OLDULAR VE ARKASI İTHALATI DA BU YÜZDEN KESİLDİYDİ ..

YANİ BENİM SANA ŞU AN YAPACAĞIM HİÇBİR ŞEY YOK OLSA YAPARDIM  EMİN OL ..
SEN ONLAN UĞRAŞ BELKİ ÇALIŞIR  9 VOLTLUK PİLLER AYRI AYRI NDEVRELERİ BESLİYOR BİRLEŞTİRİLMİŞ VOLTAJ YOK BUNLARDA HER PİL BİR AYRI DEVREYİ ÇALIŞTIRIYOR ONUN İÇİN KAÇ YUVA VARSA ORDA O KADAR 9 VOLT PİL KOYUCAN BUNA DİKKAT ET ..
DIŞTAN BATARYA BAĞLANMIŞSSA  HER PİLİN KARTA GİRDİĞİ YERDEKİ ELEMANLARI KONTROL ET DİODLARA BAK İLK ÖNCE KORUMA DİODLARI VARDIR  OHMETRE İLEN TERS DÜZ ONLARI KONTROL ET HER İKİ KESİM DE KISA DEVRE GÖSTERİYORSA O DİYODU DEĞİŞTİR  BAKICAN İŞTE  İLK ÖNCE VAOLAJ GİRİŞLERİNDEN BAŞLA   ANA KARTTAN YAN KONTROLLERE GİDEN KABLO YERİNE ŞERİY YOLLARDAN VARSA BUNLARIN GİRDİĞİ ÇIKTIĞI YERLERİ KONTROL ET VE BİR DE TERS FİLAN TAKARLAR ONA DİKKAT ET ...

SAYGILAR..................................................................................NACİBABA.....................ONK..
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  123>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50