Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5ÇUBUK SİSTEMİ <>5NACİBABA İMALATIDIR (TM) yani TÜRK malıdır %100 --ÇUBUK S
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Çubuklara Sorulan Komutlar

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1234 6>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
gurdal Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 16/Mayıs 2017/2011
Durum:
Gönderilenler: 9
  Alıntı gurdal Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09/Ekim 2017/2008 Saat 18:42
selamınaleyküm soruyu derinlik için sorarsanız sürekli sorun yaşarsınız çünki iki belkide üç derinlik var
1)malın oraya gömüldüğü sıradaki toprak seviyesinden
2)mal oraya konulduktan sonra üzerikapatıldığı andaki toprak seviyesinden
3)mal konulmuş erezyon yada deperm su altınma vs sebebi ile şu andaki toprak seviyesinden

şimdi soruyu nekadar derinde diye sorarsanız çubuklar sapıtmakta haklı en az 3 soru sordunuz bir soruyla
gerçek soru şu anda şu görülmekte olan şu küçük taştan kaç metre derseniz sanırım doğruya yaklaşırsınız

allaha(c.c.) emanet olun
yaradılanı severim yaradandan ötürü
Yukarı Dön
harami Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 12/Aralık 2017/2010
Durum:
Gönderilenler: 39
  Alıntı harami Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10/Ekim 2017/2008 Saat 03:15
s.a arkadaşlar öncelikle bilmediğimiz nesneler .yani maddeler eşyalar .derinlık seviyesi...vs..v.s  buna benzer bilmediğimiz aklımıza getiremediğimiz düşünceleri çubuklara yönledirirsek şaşırtıcı neticeler vereceği kaçınılmazdır. öncelikle (SOYUT) kardeşimize şunu belirtmek isterim.derinlik konusunda  bu derinlik oranını çok iyi bilmen gerek yani 1 mt tahminen ne kadar bu oranı düşüncende çok iyi yer edmen gerek ..yani kısacası aradığımız maddeyi daha önceden başka yerlerde görmemizde fayda olacaktır gini müzelere gezin görün aklınızda kalsın ..bilmediğimiz bir maddeyi çubuklara sorarsak  yanılma payı bahsetmiş olduğum gibi kaçınılmazdır...saygılar..
HER TESPİH SALLAYAN DELİKANLI OLSAYDI,İMAM MAFYA OLURDU...
Yukarı Dön
karabey Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 21/Mayıs 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 256
  Alıntı karabey Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10/Ekim 2017/2008 Saat 08:17
selamlar arkadaşlar.bir konuda ya siz benden  çok biliyorsunuz yada yanılıyorsunuz şunun doğrusunu açılklayan olursa çok memnun olacağım.çubuklar için  tüm arkadaşlar ileri hareket başladığında malın üzerine götürür sonra aşağı meyillenir diyor.peki bu nasıl oluyor.Malın tam önümüzde olma ihtimali çok düşüktür.evet önümüzdedir fakat1-2 metre ya sağımızda veya solumuzda olabilir hatta 15-20 metre de olabilirr.çubuklar yapılış itibarıyla ilk tutuşta yön nasıl veriyor.sağa sola açı mı yapıyor.bu  hususta benim yöntemim şu:önce yönü buluyorum komutla  ileri hareket başlıyor.bir noktada çubuklar dümdüz oluyor.o noktada sağımı ve solumu sorgulayıp hedefi öyle buluyorum.bu şimdi yanlış mı iyi kullanan bir arkadaş açıklarsa çok makbul olur tekrar.saygı ve selamlar
Yukarı Dön
harami Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı harami Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10/Ekim 2017/2008 Saat 15:44
s.a karabey arkadaşım ilk  önce varmı yokmu  testı için komut vereceksin her ne şekilde olursan ol farketmez vermiş olduğun komutdan sonra aramış olduğun...orada varsa çubuklar ileri gidecektir yok geri çekilecektir..şayet  aramış olduğun var çubuklar ileri gidiyorsa pozisyon değiştirdikten sonra tekrardan soruyorsun     mal neredeyse  çubuklar o yöne meyil verecektır..ok ..
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11/Ekim 2017/2008 Saat 01:53

KARABEY // ARKADAŞA CEVABEN............................................................................O.N.K.....

KARABEY    EN DOĞRUSUNU SEN YAPIYORSUN AYNEN DEVAM ET  SENİN USULÜN  TAMDIR
                  KOLAY GELSİN
.SAYGILARIMLAN.............................OSMAN NACİ KANAT...........................................O.N.K....

NOT>> ARKADAŞLAR YENİ USULLER VARSA USULUNUZÜ  İLK ÖNCE BEN ŞU ŞU ŞEKİLDE YAPIYORUM  VE ÇOK DAHA İYİ BİR NETİCE ÇIKIYOR DEYİN BEN DE BAKAYIM BİR DENEYEYİM HAKKETEN  İYİ BİR DURUM VARSA BU DURUM DA HEM KILAVUZA HEM DE BURADAN EK BİLGİ OLARAKTAN YAYINLARIZ

YANİ HİÇ BİRBİRİNİZLEN İDAAŞLAMALARA GİRMEYİNİZ  ÇÜNKİ İNSAN FAKTÖRÜ VE VÜCÜT SİSTEMİ KİŞİLERDE DEĞİŞİK OLDUĞUNDAN   SENDE   SANA GÖRE ÇOK İYİ ÇALIŞAN BİR YÖNTEM BİR BAŞKASINDA ÇALIŞMAYABİLİR BU DA 2 LİKLER YARATIR   ANLAŞMAZLIKLAR ÇIKAR   BUNLARIN SONU  DA İYTİ BİTMİYEN HADİSELERE SEBEBİYET VERİR   ONUN İÇİN KİM NE BİR YÖNTEM BULDUYSA İLK ÖNCE DETAYIYLAN  BANA BİLDİRSİN  VARSA HAKKATEN  BİR YENİLİK BUNU AÇIKLARIZ TAMAMMI ARKADAŞLAR

BU YENİLİKLERİ DE İLK ÖNCE SİTEDEN  YAZMAYINIZ  BANA ADRESİME BİR ZARFTA KARGO İLEN YOLLAYINIZ İLK ÖNCE BİR BAKALIM ..........
ZATEN HERKES EMİN OLSUN Kİ  BEN BUNU SIRF DEFİNECİLİK İÇİN ÇIKARDIĞIMI SANIYORDUM AMA DAHA NELERİ DE YAPIYORMUŞ BEN DE BİLMİYORDUM BUNLARI DA SİZ KULLANANLARDAN ÖĞRENMEKTEYİM   HER GÜN YENİ BİR BULUNTU GELİYOR AMA BU BULUNTULARIN ÇOĞU KİŞİYE YÖNELİK OLUP BAŞKALARINDA İŞ YAPMIYOR HAL BÖYLE OLUNCA DA  BUNLARI YAYINLAMIYORUM   AMA GÖNDERİLENİ HER GRUPTAKİ İNSANDA DENEYİP TAM OLUMLU SONUÇ ALIRSAM BUNLARI ANCAK YAYINLIYORUZ 

SAYGILARIMLAN..................................................................................................O.N.K.....
NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11/Ekim 2017/2008 Saat 03:07
TÜM ÇUBUK KULLANANLARA GEREKLİ BİLGİLER...................O.N.K...

Arkadaşlar  ilk önce şunu iyicene belirteyim
1> çubuklara ne sormuşssanız sadecene onu arar ///>oralardaki arazi yapısı mineral veya daha başka bir engelleri  hem göstermez hem tanımaz tanıdığı ve aradığı tek konu siz ne sormuşssanız direkt onu arar  başka konu yoktur  bu aşamada

2>Bilmediğiniz tanımadığınız  hiç görmediğiniz bir şeyi asla sormayın  herhangi bir şeyi net bulabilmek için o nesneyi ya resmen ya da bizzat görmüş olmanız lazımdır  yani o nesnenin neye benzediğni  beynin bilmesi gerekir  ki ona göre arama yapılsın.....o.n.k..

TEKTEKÇİLİKTE KULLANILAN SİSTEMİN EN GELİŞMİŞ ŞEKLİ

3>BAKINIZ YENİ BİR BULUNTU ŞEKLİNİ BURDA AÇIKLIYORUM  VE DENENMİŞTİR
ARKADAŞ DEMİŞKİ= ben tektekçiyim diyor ve  makineci   yapmış olduğum şekil bu>>>
Aynı sizin yönteminizi kullanıyorum yalnız benim jeepim var  yol gidip duruyorum aşağı inip hem sağı hem solu kontrol ediyorum  ve sonra da geldiğim yolun sağını solunu kontrol ediyorum belki yerleri geçmiş olabilirim  ve sonra  diyelim sağ veya solda var dedi  ve yeniden düz hale getirip soruyorum  bu var dediğin yerde ki yapacağım çalışma beni kurtarırmı yani burasından çıkacak olan mallar iyimi zayıfmı çürükmü boşa uğraşmıyayım  evet dersen ileri hayır dersen geri gel  (ve kesik kesik  geri geliyor isteksizlik gösteriyor ) ve bu şekil içinde geri gelirken duruyor ve yine ileri gibi bir hareketin arkasından gene geri geliyor bir durup bir geri yapıyor iyicene şüphelendim  ben buna bakıcam dedim ve araziye girdim aracımlan bir süre sonra durup yine yerin neresi olduğunun soruşturmasını yaptım daha gidecekmişim fakat yön olarak hafif sağa aldı o istikamete baktım bayağı ilerde büyük bir yerli kaya vardı bir otobüs büyüklüğünde  dedimki bu durduğum yerlen bu kaya arasındamı  dediğin yer  geri yaptı hayır yani yeniden sordum bu kayadan sonra mı evet dedi geldim bu kayanın yanına  durdum indim araçtan yine sorguladım  ve ileri gidiyor az durup yine gidiyor   allah allah dedim nedir bu iş böyle  hayırda da aynı yapmıştı  ve başladım ileri yürümeye tahmini 50 metre gittimdi ki bir orasını bir orasını başladı her yeri gösteriyor  yeri belledim işaretledim araca doğru giderken bi de ne göreyim o büyük kayanın  aracın olduğu yerden görünmüyor bu mesafeden gözüküyor  kayanın içinden su çıkıyor ve çeşme şekline dönüştürülmüş  suyun akışı da öbür tarafa doğru yerden ince bir su oyuğu yapmış akıyor  demekki buranın meyili o tarafa  geldim suyun yanına bayağı  kuwetli akan buz gibi bir su  araca gidip  test kağıtlarından aldım ve bir bardağa su koydum test  kağıdını da içine koydum  hiçbir reaksiyon göstermedi yani su yaramaz içilmez olsa kırmızı rengin tonlarını vericekti demekki içilir temiz su   burda ilk önce oturup düşünmeye karar verdim //
**demekki daha ilk baştan yapılan sorguda  burda içme suyu akan pınar kaynak gibi şey varmı  sorusunu tektekçilikte en baş soru olduğunu hatırladım  çünki aradığım yer herhangi lav olmuş bir yerleşim yeridir  ve bu her yerleşimin tatlı su kaynağı olması şarttır  ..........
** bu yer varsa ve buldunussa  ve şimdi ben böyle bir yer buldum  2 inci adımım bu yerleşim yerinin büyüklüğü küçüklüğü nü  tespit etmek kalıyor..
** soruyorum=burası  bir han yerimidir // burası bir kervansaray şeklinde bir yermidir //burası surlan çevrili bir yerleşimmidir //burası tamamen açık bir yerleşimmidir
sonuç= tamamen açık bir yerleşim yeri............................................................
**soruyorum= bu yerin halkı ne ilen geçiniyordu ne iş yaparlardı????
**hayvancılıkmı?/ çiftçilikmi?/ arıcılıkmı?/ sanaatkarcılıkmı?/ testi çömlek işlerimi?/ başka işler mi.............
** sonuç=hayvancılık ve çifçilik  çıkıyor  yoğun olaraktan....................................
**soruyorum bana bu yerin tam sınırlarını dolaşaraktan bul ve başlangıç yerini işaretleyip gidiyoruz geldik sonuna dönücez burdan burasını da işaretliyorum ve döndük gidiyoruz en son gene geldik sonuna dönücez burdan gene işaretliyorum ve döndük geldik sonuna gene işaretliyorum  ve sonuca bakıyorum  tahmini  bir 500 metre yapıyor toplamı  demekki 100 gidip dönmüşüm bir 100 daha gidip dönmüşüm bu şekilde
**soruyorum?= buranın pazar yeri neresi diye  aldı beni götürüyor ulen bu alanı geçtik halen gidiyoruz  birden durdum  araba açık anahtar üzeründe döndüm geri bindim araca aynı istikamet geldim durdum yine daha ileriyi gösteriyor  bu gösterdiği istikamet bayır  ve bir tepe fırdola üstü düzlük bir yere benziyor uzaktan ve etrafı da tamamen magiliklen çevrili geldim durdum bunun eteğinde  yeniden tuttum bu tepeyi gösteriyor allah allah ne iştir yaa derken magilik içinde sur kalıntılarını gördüm ve ve birden benim jeton düştü bu tepe fırdola  surlan çevrili kale  ve ahalisi işte bu şekilde ufak yerleşim yerleri kuraraktan kale dışında hayvancılık ve çiftçilik yapıyorlar herhangi bir tehlikede de doğru kale içine kaçıyorlar  bakın şimdi ne ararken neler buldum .................
**sorguluyorum yeniden= bu kale içinde ve dışı  tektek işi varmı ?????>>>>>>>>>>>
**sonuç= var 
**soruyorum=kuwetli mal veya para varmı yoksa işe yaramaz zayıf yermi ???>>
**cevap= az ileri az geri  hareket yapıyor çubuklar????
**yeniden soruyorum  buralardaki uğraşağım zamana deyermi  ???>>>>>>
**cevap= az az geri gelmeler ilen cevap veriyor ?????>>>
**???? ve bu kesik kesik az az hareketlerin ne olduğunu anlamak için  harekete geçiyorum   araçtan makineyi çıkarıp kuruyorum  ve son kez çubuklan sorguluyorum
**soruyorum=bu alanda en yoğun yer neresi  diye???>>>>
**cevap= bu yerin heryerini gösteriyor//öylemi öyle deyip çubukları bırakıyorum
makine ilen tam ayırımlı şekilde başlıyorum ilk önce sur dışı dipleri  bir sürü ok uçları mızrak uçları bronzu da var demiri de  kılıçlar da çıktı ama çoğu erimiş bitmiş  bazı paralar da çıkıyor çıkan paralara bakıyorum tamamı bizans  çok az değişiklik türler var  dışarısını bırakıp sur içine dalıyorum ağa burasını da sürmüş tarla yapmış  v e şansıma nadasta toprak   içerisi de aynı tamamı bakır bronz demir  ???????????
***düşünüyorum demekki çubukların tam sapma yapmayıp da kesik kesik gitmesindeki alamet buymuş yani mal var ama  işte o kadar yaramaz yani boşuna zamanını harcama  demek istiyormuş  ve ben de öyle yapıp  ilk bulduğum yere geldim orası da aynı durummuş ve kesik gitme gösterme nin  şeklini bu şekilde öğrenmiş oldum
YENİDEN YOLA ÇIKIP İLERLEMEYE BAŞLADIM..............................................O.N.K..

devam edicektir  //arkası var ve çok uzun bir anlatımdır
NOT>YUKARDAKİ KISMIN DEVAMIDIR........................................................O.N.K..

Tahmini 500 metre gidip durdum tekrar sağı solu kontrol ettim dişe dokunur bişi yok yine araca binip devam ettim bu şekilde bu talii yolda 3 km kadar gittim zaten yol bitti tarla yolları bu anlatıklarım ve az geriden düz aşağıya inen bir yollan ana yola çıktım ........

ana  yola çıkmadan durdum  ve düşünmeye başladım ne yapayım nereye gideyim akşam da olmaya başladı bir saat sonrası hava da kararıcak  bu taramış olduğum kısımı çok uzun bir zamandır düşünüyordum o da bu güne nasipmiş ve bitirdim böyleliklen bu çubuk işinden evvel olsa bu yolun sağı solu seneler sürerdi makine ilen kontrol ediceksen ve hep öyle yapıyorduk şimdi göz açıp kapayana kadar işi bitiriyorsun en güzel sistem bu

DEVAM EDİCEKTİR.....

Düzenleyen nacibaba - 14/Ekim 2017/2008 Saat 16:19
NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
karabey Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 21/Mayıs 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 256
  Alıntı karabey Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11/Ekim 2017/2008 Saat 05:56
selam ve saygılar hocam açıklamalarınızı okudum .kullandığım yöntemin doğru olduğunu belirtmişsiniz.bu benim için çok önemliydi.sağolun. yeni bir yöntem daha keşfettiğimi sanıyorum fakat henüz emin olmadan açıklamak istemiyorum.emin olduğumda herkesle paylaşacağım.tekrar saygılar.
Yukarı Dön
derince Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 21/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 27
  Alıntı derince Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14/Ekim 2017/2008 Saat 17:31
ark. merhaba  bakın yazılarımı takip ederseniz  çubukların kulanımyla ilgili üzerine düştügüm konular var  ilk önce gece niçin diyorum.evet  çaılşmarm boşa gitti bunu çözmeye çaıltım ark. bikere eger inancınız varsa üç harflileri unutmayın şimdi bunu yazıyorum bazılarınız bilir bazıları bilmez herneyse  bazen işimize karışıyorlar hele orda kuvvetli gömü varsa  hep yanlış bilgi  alırsınız buna çok dikkae etmek lazım....gelelim birde her zaman bu olmaz   yani üç harflilerin yanı sıra bazende yanlış ölçüm oluyor buda neden kaynaklanıyor tam olarak bende çözemedim ama üzerine düştügüm bir konu var oda  çubukların sizin vücudunuzdan aldıgı elektirikten veya o anda kafanızın karış olmasından ceya vücudunuzun yorgun olmasından  kaynaklanan birşey  olabilecegini tahmın ediyorum yinede bu konuyu bende araştırıyorum çünkü daha yeni başıma geldi ama kafam çok dalgında soruları sorarken karıştırdım.ben noktayı verdim fakat çalışmadım ark. daha sonra çalışmışlar.emareler dogru hatta  işaretlı bi taş  bulmuşlar fakat derinlikte yanlış ölçüm vermişim birde ark. bu çubukları  öyle başka şeyler için kullanmayın ark. diyorki harfleri sordum türkçeymiş yabancıymış ark. bu işleri boş ver bu işler kafa yordugu gibi etrafındaki ark.ve çevreni  kendine güldürürsün sadece define için kullanın....
Yukarı Dön
soyut Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 03/Kasım 2017/2012
Durum:
Gönderilenler: 12
  Alıntı soyut Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15/Ekim 2017/2008 Saat 12:05
derince biz başımıza geleni yazıyoruz burada ayrıca benim çalışma konumda define hacı hoca falcı değiliz 3 farflilere inanın diyorsun sonrada yok türkçe yazmış yazmamış inanma diyorsun onların çubukları etkileyebileceğini biliyorsan yazdıklarının farklı bir lisan olmasınıda anlayabilirsin sanırım onlarda insanlar gibi kabilelere ayrılmıştır çünkü kısacası yaşadıklarımızı yazıp çözüm arıyoruz burada kimseye sağda solda  bakın bunlar yazı yazıyor diye hava attığımız gösteri yaptığımız yada farklı mecralara girdiği yok başına gelince anlarsın nasıl senin herşeyini etkilediklerini Allah yaşatmasın
Yukarı Dön
harami Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı harami Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15/Ekim 2017/2008 Saat 16:50
selamunaleykum..arkadaşlar şu son gunlerde...tarıh...16/10/2008..çubuklar üzerinde inanılmaz deneyler yapmaktayım.. bunu bir kaç kez daha denedikten sonra  inş burada bilgi paylaşımında bulunacağım..defalarca tekrarlamam lazımki yuzum kara çıkmasın..ok
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1234 6>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50