Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5DEFİNECİLİĞE, FORUMA ve HAYATA DAİR <>5MİZAH / MAGAZİN / POPÜLER / GENEL / KARIŞIK
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

BURASINI BİR OKUYUN ARKADAŞLAR

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: BURASINI BİR OKUYUN ARKADAŞLAR
    Gönderim Zamanı: 27/Ekim 2017/2010 Saat 22:30

HERKEZE SELAMLARIMLAN BAŞLIYORUM MEVZUYA ..............................nacibaba............ONK..

BEYLİK LAFLARINI VE UZATMALARI  GEÇEREKTEN KISA VE ÖZ OLARAK DİYORUMKİ >>>>>>>

BUNDAN SONRA BU SİTEDE  BENİM TARAFIMDAN YAZILAN  ANLATILAN  DEFİNECİLİK  SANATI KONULARINDAKİ HER TÜRLÜ MEVZUYU BİRKERRE KALDIRIYORUM MACERALARI DA  YAŞADIĞIM BAZI OLAYLARI DA ANLATIYORDUM  TÜMÜ NE VARSA HEPSİNİ GERİ DÖNÜŞMSÜZ BİR ŞEKİLDE SİLİYORUM YEDEĞİ YOKTUR TÜMÜNÜN ..
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SADECE HERKESİN MERAKLI OLDUĞU VE SONUNA KADAR BİR KAÇ KERRE OKUDUĞU  KADIN ERKEK TOPLUM İÇİ OLAYLARI  DÜZENLER BOZULMALAR AŞKLAR CİNAYETLER YARALAMALAR VS VS BUNLARI BOLCANA YAZICAM ANCAK BUNLAR OKUNUYOR  TÜM BUNLAR DA SENELERDİR ETRAFIMIZDA OLAN ARKADAŞLARIMIZIN BAŞINA GELENLER AZICIK DA BENİM BAŞIMDAN GEÇENLER VS VS BUNLARLAN DEVAM EDİCEM ..
DEFİNECİLİĞİ KİM YAPARSA YAPSIN ARTIK MAGAZİNE BAŞLIYORUM EN REVAÇTA OLANI ÇÜNKÜ BU  NE YAPAYIM BAŞKA .. BAKIN NELER NELER OLUYORMUŞ NELER DÖNÜYORMUŞ BU DÜNYADA OKUYUN ............................nacibaba.........................onk..

-----------------------------------------------------------------------------------------------

SEBEBİ DE İŞTE BU İNSAN MÜSFETTELERİNE BU YAZILARDAN MALZEMELER ÇOKÇANA ÇIKIP BUNLARLAN DA HER TÜRLÜ PİSLİKLERİNİ ZEHİRLERİNİ AKITIYORLARDI İŞTE BUNLARA MEYDAN VERMEMEK İÇİN BUNLARI KALDIRIYORUM ..

DİĞER KONULARDA MALZEME YOKTUR BUNLARA  ÇÜNKÜ  FABRİKASYON BİR MAKİNENİN TÜKÇE TERCÜMESİDİR VE AÇIKLAMALARIDIR   KONULAR BU ŞEKİLDE  DİRLER..
VE DİĞER BUNLARA BENZER KONULARDIR  ZATEN BUNDAN BÖYLE DE TÜM AĞIRLIK BUNLARA VERİLECEK  BU SİTE SADECE BİLGİ AKIŞLI ŞEKLE DÖNECEKTİR  ..

BUNDAN BÖYLE HER KİM PİSLİK YAPAR HUZUR BOZAR ANINDA SİTEDEN TAMAMİYLE ÇIKARILACAKTIR ASKIYA BİLE ALINMIYACAKTIR VE YAZDIKLARI DA TABİKİ  TÜMÜYLEN..
SENELERDİR BİŞİLER VERMİYE BİŞİLER YAPMIYA UĞRAŞTIM DURDUM HİÇBİR ÇIKAR VE KARŞILIK BEKLEMEDEN  NE BİLİYORSAM NE GÖRDÜMSE NE YAŞADIMSA İSTEDİM Kİ SİZLERE DE  ANLATAYIM BU ANLATIMLAR İÇİNDEN KENDİLERİNİZE YARAYAN BİŞİLER VARSA ÇEKİP ALASINIZ  KULLANASINIZ  DİYE.    AMA MAALESEF BU ASLAKLAR  İNSAN MÜSFEDDELERİ HER İŞTE HER YERDE PİSLİKLERİNİ SÜRDÜRLER  BUNLARLAN MI UĞRAŞAYIM KENDİ İŞLERİME Mİ BAKAYIM BURAYA SAATLERCENE HER ŞEYİMDEN FEDAKARLIK YAPIP SİZLERE YAZILARMI YAZAYIM  EVET YAPTIMDA BU YAŞTA BUNLARI DA BAŞARDIM AMA OLMUYOR ARKADAŞLAR OLMUYOR..

ADAM SÖZ VERİYOR TAMAM DİYOR BİDAA YAPMIYACAĞIM DİYOR İNANIP ALIYORSUN ALDIĞIN ANDA DAHA BIRAKTIĞI YERDEN BAŞLIYOR PİSLİĞİNE SONRA DİYORKİ BENİM VERSİYONLARIMDAN BİRİDİR DEYİP ÇIKIYOR İŞİN İÇİNDEN ..
BU BİR MİKROP YAPMIŞ KENDİNİ 30 AYRI MİKROP  ÇEŞİ,TLİ İSİMLER ALTINDA GİRMİŞ SİTEYE NEREDE KENDİNE UYGUN BİŞİ VAR  BU 30 UNDAN BİRİNLEN SALDIRIYOR  DİĞERLERİ BEKLİYOR BUNU SİLDİNMİ DE KALIYOR 29 İSİM BUNLARDAN BİRİNİ KULLANIYOR VE BÖYLE DEVAM EDİP GİDİYOR BU İŞ .. BU İSİMLER EKSİLDİMİ YERİNE BAŞKA İSİMLER KOYUP İŞİNE DEVAM EDİYOR  BEN UZUNCA BİR MÜDDET BU MAKAKIN TÜM SİSTEMLERİNİ YAPTIĞI HER ŞEYİ AKLINI FİKRİNİ BEYNİNİ SİTİLLERİNİ DAHA BİRÇOK ŞEYİNİ TESPİT ETTİM VE BU SİTEYE GİRDİĞİ GİBİ DE BİR YAZISINLAN ANINDA KENDİSİNİ TANIYORUM  BIRAK YAZISINI GİRİŞ FORMUNDAN DAHA TANIYORUM ANLAYIN ARTIK  VE BUKADAR KENDİSİNİ BİLMEME KARŞIN HALEN AYNI ŞEYLERİ YAPMAKTAN VAZGEÇMİYOR ISRARLAN İNADLAN DEVAM  EDİYOR..

BUNDAN BÖYLE MAKAK OLSUN DİĞERLERİ OLSUN ARTIK GEÇİT YOKTUR VE ANINDA SİLİNİP DIŞARI ATILACAKLARDIR ..
ZATEN BU GİBİLERE DE ARTIK BURDAN MALZEME DE YOKTUR  MALZEME DE OLMAYINCA ONLARA DA BURDAN EKMEK YOKTUR ..

KISACA  EDİSONUN İCAD ETİĞİ BİR ŞEY İÇİN HAYIR BUNU 5 İNCİ MURAT YAPMIŞTI  DİYEMİYECEK ŞEKLE SOKUYORUM  ANLATACAKLARIM HERKESÇE MALÜM BİLİNEN ŞEYLER OLUCAKTIR  KAFA KARIŞTIRICI OLAYLAR  ESRARENGİZ ŞEYLER OLMUYACAKTIR ..

BU YÜZDEN SİTE  İÇİ HAREKETLİLİKLERDE  ÖNEMLİ ÖLÇÜLERDE DÜŞÜŞLER DE OLUŞACAKTIR

SADECE  ÖNEMLİ HAYATİ  GERÇEK  OLAN BİLGİLER VERİLECEKTİR  VE BELGESİ OLANLAR RESİMLERİ OLANLAR VİDEO ÇEKİMİ OLANLAR BURDAN YAYINLANACAKTIR ..

BEKLEDİĞİM VE ZAMANI ÇOK YAKLAŞAN BİR BÜYÜK MİRAS İŞİ VARDIR BU GERÇEKLEŞTİĞİNDE  BEN DE RAHATLIYACAĞIM VE HAREKET SERBESTLİĞİM ARTACAKTIR ARAÇ GEREÇLER DE ALINACAĞINDAN  BURDA BAHSETİĞİM SADECE YAZI İLEN ANLATILAN İŞLER RESİMLER VE VİDEO İLEN DESTEKLENİP YAYINLANICAKTIR  VE SONUÇTA BU ASALAKLARA KIVIRAMIYACAKLARI BOK ATAMIYACAKLARI ŞEKİLLER ÇIKACAKTIR ..
BUNLARIN PİSLİKLERİ  BENİM ÇOK UZUN BİR ZAMANDIR MADDİ MANEVİ YOKLUKLARIMDAN KAYNAKLI  ARAÇ GEREÇTEN YOKSUNLIĞUM  VE YANISIRA BAYAĞI EKSİK DONANIMLAR VS VS LERDEN KAYNAKLANIYORDU  VE ANLATIMI SADECE YAZIYA DAYANDIRIYORDUM  SADECE YAZI DA BUNLARIN İŞTAHINI KABARTIP BAZI YERLERİNE DALIP ORDAN PİSLİĞE BAŞLIYORLARDI  ÇÜNKÜ KANIT OLAN RESİM VİDEO ÇEKİMİ YOKTU  ŞİMDİ HEPSİ VAR OLUCAK BUNLARA DA MALZEME KALMIYACAK ZAMAN İÇİNDE DE BU SİTEDEN UZAKLAŞICAKLARDIR ..

DİKKAT >> SİTE İÇİNDEKİ BAZI YERLERDEKİ İŞTE BÖYLE TARTIŞMALI ALAYCI ŞEKİLDE ELE ALINIP CİKLET GİBİ UZATILAN KONULARIN TÜMÜ KALDIRILIYOR TARAFIMDAN KADEMELİ OLARAK  BU NİYE YOK OLDU NİYE KALDIRDIN NİYE SİLDİN HİÇKİMSE SÖYLEMESİN ÇÜNKÜ GEREKLİ ..

SAYGILARIMLAN..............................................................NACİBABA...........................ONK... 

Düzenleyen nacibaba - 07/Kasım 2017/2010 Saat 05:33
NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
fakabas Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 18/Ekim 2017/2012
Durum:
Gönderilenler: 176
  Alıntı fakabas Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28/Ekim 2017/2010 Saat 09:28
en güzeli ustam budur varsın bu köpekler havlayacakları kapı arasınlar kendilerine ,kemik bulabilecekleri b,i kapı bulsunlar,siz sağlam adamların kimler olduğunuda bilirsiniz vede hazırladığınız bu malzemeleri bizzzat postalanabilecek kişilere postalarsınız olur biter.bu konuda ise katılıyorum ustam inşeallah dediğiniz meselede hayırlı şekilde hallolacaktır.selamlar hürmetler
Yukarı Dön
karabey Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 21/Mayıs 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 256
  Alıntı karabey Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29/Ekim 2017/2010 Saat 05:31
SELAM VE SAYGILAR NACİ BEY BU SAYFANIN EN BAŞINDA YAZDIKLARINIZI OKUYUNCA YAZMA GEREĞİNİ DUYDUM  HOCAM "BEKTAŞİYE KIZIP ORUÇ BOZULMAZ" DİYE BİR ATASÖZÜNÜ SANIRIM DUYMUŞSUNUZDUR SİZİN YAZDIKLARINIZ ,ANLAYAN BİLEN İÇİN ÇOK DEĞERLİ .BIRAKIN ANLAMAYIN ANLAMASIN .FAKAT ONLARIN YÜZÜNDEN BİZİ DE BİLGİSİZ BIRAKMAYIN .TECRÜBE VE BİLGİLERİNİZE İHTİYACIMIZ OLDUĞUNU UNUTMAYIN.VE BİZLER İÇİN YAZMAYA DEVAM EDİN LÜTFEN SAYGILAR
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30/Ekim 2017/2010 Saat 04:41

BU DA BAŞKA BİR KONUDUR  BUNU DA DİKKATLİ BİR OKUYUNUZ ...

DİĞER SİTE İSTATİKLERİNE BİR GÖZ GEZDİRİYORUM , SİTE NUFUSLARINA BAKIYORUM   VE
BİZİMKİNLEN BİR KIYASLIYORUM  HER KİM MERAK EDERSE OTURSUN BİLGİSAYARIN BAŞINA TEK TEK BU DEDİKLERİMİ BİR İNCELESİN  SİZLER NE BULUCAKSINIZ BAKALIM  BEN YÜZEYSEL İNCELEDİM DERİNLERE DALMADAN  ..

YAHU İNSAN BİRAZ DÜRÜST OLMALI  SANKİ ŞİŞİRMASYONLAR HİÇ SIRITMIYOR  PES DOĞRUSU VE BU SİTELERE DE SİNEK GİBİ ÜŞÜŞMÜŞLER  NE BİLEYİM AKLIM ALMIYOR  ALANI VARSA GELSİN BURDA HEPİMİZİ BİLİNÇLENDİRSİN DİYORUM  NE BİLİM BELKİ BEN YANLIŞIM

HERHANGİ BİR SİTEYE GİRİP BAKIYORUZ  AYNI BİZİMKİNDE OLDUĞU GİBİ BİRİNCİ BAŞ SAYFANIN EN ALTINDA BUNLAR GÖZE ÇARPAR.
 SİTENİN NUFUSU = 40.000   / BİRİNDE 30.000/ BAŞKA BİRİNDE  20.000 // BİTANESİNDE 55.000  NERDE'N BUKADAR DEFİNECİ BOLUĞU ACABA  ...
BU SAYILARI VEREN  ÜYE LİSTESİNİ YAYINLAMIYOR DİKKAT EDİNİZ KOKUŞUKLUK VERİRSE ZATEN ORDAN ÇIKICAK MEYDANA ..
BİRİNDE TESADÜFİ ÜYE LİSTESİNİ BULDUM VE DİKKATLİ BİR İNCELEMEDEN ŞÖYLE BİR GEÇİRDİM TAMAMEN ŞİŞİRME VE KENDİLERİ DEVAMLI ÇAKMA ÜYE İLAVE ETMİŞLER   BUNU DA BIRAKIN İTİRAZ EDEN OLURSA GEÇİYORUM 2.Cİ ŞIKKA  İYİ DİNLEYİNİZ>>>>>>>>>>>

24 SAATLİK GÜNLÜK SİTEYE GİRİŞ ÇIKIŞLAR VARDIR  VE SAAT GECE 12 OLDUMU BU LİSTE SIFIRLAR BU SAATEN SONRAKİ GELENLER GÖZÜKMEYE LİSTELENİR SAYIN O GÜN KAÇ KİŞİ GİRMİŞ ÇIKMIŞ BURASINI BİLE ŞİŞİRİYORLAR..

GECENİN BİR VAKTİNDE  ADAMIN SİTESİNİ GEZİYORKEN BİR FORMDAKİ BİR YAZI İÇİNDE BİRDE BAKIYORSUN  DİYORKİ SİTEDE ŞU ANDA  40 KAYITLI  25 MİSAFİR BULUNMAKTADIR YUUUUH BE BU KADAR DA OLMAZ HALBUKİ MİSAFİR BİR BEN GEZİYORUM ORDA  MİLLETİ APTAL ZANNEDİYORLAR BAKIN AYNI YERE 1 SAAT SONRA AYNI YAZI AYNI SAYI HALEN DURUYOR ORDA  SABAH OLMUŞ HALEN AYNI HERHALDE 40 KAYITLI 25 MİSAFİRİN HEPSİ UYUDU ORDA KALDILAR  ÖĞLEN OLDU HALEN AYNI AKŞAMA DOĞRU SIFIRLANDI   İŞTE BUNLAR KALKIP AHKAM KESİYORLAR .
BİZİM SİTE NERDEYSE 3 SENEYİ DEVİRECEK HALEN  1300 LERDE GEZİYOR İŞTE HAKİKİ RAKKAM BUDUR VE BUNLARIN BİNİ GEÇİĞİ DE  1 KERRE GİRMİŞ ALACAĞINI ALMIŞ GİTMİŞ BİDAHA DA UĞRAMAMIŞTIR AMA BİR İKİ SİLDİK BAKTIK ARKASINDAN BENİM NİCKİMİ NİYE SİLİYORSUN DİYE BAĞIRMAYA BAŞLIYORLAR  ADAM DİYORKİ DURSUN ORDA NİCKİM SANANE VARMI SANA BİR ZORLUĞU VS VS DİYORLAR İSTEDİĞİM ZAMAN GİRERİM ÇIKARIM KİMSE KARIŞAMAZ DİYORLAR VE DÜŞÜNDÜM HAKLILAR AŞAĞI YUKARI DA GERİ DÖNÜŞÜ OLMUYACAK ŞEKİLDE DE  BELKİ BUNCA ZAMAN ZARFINDA 300 Ü GEÇİK TAMAMEN ÇIKARDIĞIMI DA HATIRLIYORUM SEBEBSİZ YERE  BU ARKADAŞLARA DA HEPSİNE TEK TEK AYRI AYRI BİRER ÖZÜR DE BORÇLUYUM ............................................NACİBABA.............ONK..
                                       +++++++++++++++++++++++++++

TEK PEK ELLENEMİYEN BİR YER VARDIR O DA ŞÖYLEDİR  YA BÜTÜN FORMLARI HİÇ ÜŞENMEDEN TARAYIN TEK TEK TARİH  SAAT FARKINI GÖZETEREKTEN KİM GELMİŞ  YAZI YAZMIŞ VEYA BİR ÜSTEKİ BAHSETİĞİM 24 SAATLİK TUTANAKTAN HESAPLAYIN  VE BUNU BİRAZ GÜNLERE YAYIN 7 GÜN 15 GÜN 30 GÜN  HUSUSİ TAKİP EDİNİZ VE KAÇ ÜYE AKTİFSE DEVAMLI O SİTENİN ANA SAYI ÜYESİ O KADARDIR  BU SAYIYA BİRDE BUNLAR KADAR KİŞİYİ EKLEYİN YANİ 30 KİŞİ DEVAMLI AKTİFSSE   AKTİF OLMUYAN SADECE GİRİP DOLAŞAN YAZI YAZMIYAN OLARAKTA  BİR 30 KİŞİ KOYUN ÜSTÜNE OLUR 60 KİŞİ Bİ DE BENDEN 10 KİŞİ DAHA İLAVE EDİN  ÜSTÜNE 70 KİŞİ İŞTE O SİTENİN GERÇEK NUFUSU BUDUR  VE PİSLİK YAPILAN KİŞİLER DE SİTEDE  ASKIYA ALINIP GERÇEKTEN TAM İHRAÇ EDİLMİYOR BUNLARDA NUFUSA DAHİL OLARAKTAN GÖZÜKÜYORLAR  BEN KISA SÜRE BİR İNCELEME YAPTIM BUNLAR ÇIKTI MERAKLISI OLUP TA HAKİKİ BİR ARAŞTIRMA YAPAN BAKIN DAHA NELERE VAKIF OLUCAKTIR

++++++++++++++++++++++

VE BU SİTELERİN  TÜM SAYFA İÇERİKLERİ TAMAMEN HİKAYELERLEN YANLIŞLARLAN ABARTILARLAN DOLUDUR  NİYE SİTE  ÇOK ŞİŞMAN GÖZÜKSÜN DİYEDİR YANİ BİZİM SİTEDE YOK YOK HERŞEY VARDIR HESABI BUNLARI DA ORDAN BURDAN  ARAKLAYIP  AZ BİR DEĞİŞTİRMELER İLEN KENDİLERİNE MAAL EDİYORLAR .. VE ŞİKAYET KONUSUNDA MAHKEME SİZDEN O METNİN BİRE BİR SİZİN YAZDIĞINIZ ŞEKLİNDE İSE DAVA AÇILIYOR AKSİ BİR BENZERİ DENİLİYOR YANİ HAKKINIZI ARAMAK İÇİN SİZİN ESERİ ARAKLAYANIN KENDİ SİTESİNE AYNI BİREBİR ŞEKİLDE KOYARSA O TAKDİRDE SİZ HAKLI OLUYORSUNUZ AMA DEĞİŞİKLİKLERE UĞRATILMIŞSSA O ZAMAN YAPILACAK HİÇBİŞİ DE YOKTUR OLUYOR ..

BİR BAŞKA ALDATMACANIN İÇİNDEKİ GÖRÜLMESİ İSTENEN MALLAR ??
Bir meşhur en kalabalık sitede bir video var senelerdir en baş ve en çok tıklanan video dur bu  nedir bu vişdeo ona bir bakalım ....

Bu video  sanki bir ayı ini girişi gibi hiç alakasız bir yerden zaten hemen girişin gösterilmesinlen kesiliyor neredeyiz tamamen mezar odasındayız  ve bir lahit lahitin içinde de  dokunsan hişşşt hemşerim desen adam hemen gözlerini açıcak tazelikte bilmem kaç bin yıldır yatan ama daha dün ölmüş gömülmüş bir kişi görünümünde şimdi bu mantıklımıdır  bakıyoruz ve devamlı dikkat ediniz adamın başı iki yanındaki altın görünümlü heykel objelere bakınız  ve bu objeler benim bildiğim 30 senedir bunların tıpatıp aynıları yapılıp köy meralarına  gömülüp çeşitli şekillerlen oranın ağasını kandırıp dünyaa kadar parasını alıp tüyen çetelerin işinin aynısı mallardır  bu hikayeleri %95 iniz zaten biliyorsunuz gaztelik televizyonluk  işlerdir bunlar bunları bırakıp yatan kırala geçiyorum adamın teni canlı insan teninin aynısı  kanlı ve canlı yapmışlar bunu viking kralı başlığı aynısı çünkü ülen vikinklilerin işi ne burda  bu topraklarda herhangi bir kolonileri olmadıki  yoksa benmi yanlış biliyorum  her neyse  adamın göğsü de çıplak ve görünsün işe hakikat katılsın diye de  hani adamı mumyalarken iç organlarını çıkarırlar ya  buna da aynı yeşilçam makyajından bir kaç yerine yapıştırma bunlar filmlerde kullanılır en çok bir cizik ve sanki dikilmiş dikişli bir yara görünümü halbuki mumyalama tekniği bile kullanılmamış adam böyle bu şekilde bozulmadan asırlarca çıplak şekilde kalırmı nerde görülmüştür böyle bir hadise  teninin rengi o şekl olurmu amma da  atmasyon işler yahu kimi kandıracaksınızki bööyle herneyse...
ve kral efendi beline kadar da bir tüllen örtülü  tülün altında da kralın kılıcı boy uzunlamasına duruyor  sanki o kralın yaşadığı devirde sancak tül  veya mensucat fabrikası tül üretiyordu  ülen ne arar o devirde öyle muntazam fabrika makinesinden çıkma bir tül  ve detay lara hiç girmiyor en çok başı iki yanındaki objeleri gösteriyor yaklaştırıyor uzaklaştırıyor videoyu  ve sonra adamın göbek hizasında tülün üstüne bir mecmua koyuyorlar bide kol saati yani saate bak ebada bak  mecmuadaki tarihe zoom yapıyor kamera  filan filan  gidiyor böyle .
arkadaşlar altından olan bir nesnenin hakiki boyu 11 santimi geçmez  boy uzalığı sadece bakır bronzda görülür  gümüşte de 15 bilemediniz çok nadir 18 cm olarak ta çıkmıştır  şimdi diyecekler vardır koca altın çerçeve veya gümüş bir çerçeve 2 metre kara veya daha büyük tamam vardır da mikron mertebesinde altın varaklan yedirmedir yani kaplamadır  tamamı altından değildir  söylemek istediğim şey bunu sadece anlatıyorum diyerlerine hiç girmeye gerek yoktur  diğer tüm konularda işte buna benzer sahte veya ordan burdan aşırmadır..

adam seneler süren gece gündüz demeden birkaç numusmatik katalog hazırlamış sürmüş piayasaya belki 10 sene emek vermiş kolat iş değildir para katoloğunu yapmak  bunları fotoşhoplan orasını burasını kesip rengini mengini vs lerini değiştirip birebir görünümlü şekilde sitelerinde basıyorlar  bunlar çok yanlış işlerdir..

işaretler katalogları bunların da tümü hikayedir yalan yanlış şişirmelerlen doludur  çünki her para koyucu koyduğu paranın  arazisi ve çevresini kendi akıl dağarcığına göre yapmıştır ve bu yapımlarda devamlı benzerlikler görülür  işte bunlarda hikayecilere malzeme olur ..
çeşme ,su kaynağı ,dere ,kuyu, vadi,kayalık , ağaçlar , hayvan figürleri benzeri şeyler dünyanın her yerinde azynı benzerliktedir fakat para koyan kişi tüm bunları sadece kendi bileceği şekilde tasarlamış ve koymuştur  şayet ki herf kim idaa ederse ortaya şöyle bir komik durum çıkar bu da şöyledir demekki o devirde kalınca bir işaretler kataloğu varmış ve para koyucular bunlara bakıp ta koymuşlar şekli ortyaya çıkar .

Yok cinler 3 harfliler vs vs hortlaklar bilmem neler bunların da tümü asilsızdır tek gerçek vardır  o da insanlığın en eskisi olan büyücülük ve büyü ilen konulan korunan paralardır bunun dışında bahsedilen varlıklar yoktur  ve cinin ömrü de bilindiği gibi söyleneler gibi çok uzun yıllar değildir cinler sadece evveliyatı geçmişi bilirler bir dakka sonrasını hiçbiri ve hiçkimse bilemez ..

SON OLARAKTA ŞUNU BELİRTEYİM ...
Bizim bu sitede 2000 kişi var olacaktı eğer bukadar çok çıkarmalar veya başından kabul etmemeler olmasaydı  ve şu anda 1300 kişi görünüyor tüm bu sayı 3 sene içinde varılan sayıdır hiçbir abartısı yoktur  ve bu sitede faal olan üye sayısı 50 kişiyi de geçmez  diğerleri girmiş bir tarihte burdan alacağını almış çıkmış ve gitmiş hangi sitede ise yani burasını diğer hiçbir sitede olmuyan bilgileri almak için kullanıyorlar işte bu sayının adamları bunlardır  ve vakit bulduğumda da bir sağlam ayıklama yapıcam bakın kaç kişi kalıcaz belki de 50 kişinin çok altına da düşeriz  ve ben bunlara hiçmi hiç önem vermiyorum  isterse 10 kişi olsun  o sayıylan da devam eder gideriz ....  

şimdilik diyeceklerim bukadar vaktim dar sonra bir ara devam ederim

SAYGILARIMLAN...........................................................................NACİ BABA................ONK... 

Düzenleyen nacibaba - 22/Kasım 2017/2010 Saat 20:47
Yukarı Dön
darbaz Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Son Giriş: 15/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 45
  Alıntı darbaz Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31/Ekim 2017/2010 Saat 04:14
Bu video  sanki bir ayı ini girişi gibi hiç alakasız bir yerden zaten hemen girişin gösterilmesinlen kesiliyor neredeyiz tamamen mezar odasındayız  ve bir lahit lahitin içinde de  dokunsan hişşşt hemşerim desen adam hemen gözlerini açıcak tazelikte bilmem kaç bin yıldır yatan ama daha dün ölmüş gömülmüş bir kişi görünümünde şimdi bu mantıklımıdır  bakıyoruz ve devamlı dikkat ediniz adamın başı iki yanındaki altın görünümlü heykel objelere bakınız  ve bu objeler benim bildiğim 30 senedir bunların tıpatıp aynıları yapılıp köy meralarına  gömülüp çeşitli şekillerlen oranın ağasını kandırıp dünyaa kadar parasını alıp tüyen çetelerin işinin aynısı mallardır  bu hikayeleri %95 iniz zaten biliyorsunuz gaztelik televizyonluk  işlerdir bunlar bunları bırakıp yatan kırala geçiyorum adamın teni canlı insan teninin aynısı  kanlı ve canlı yapmışlar bunu viking kralı başlığı aynısı çünkü ülen vikinklilerin işi ne burda  bu topraklarda herhangi bir kolonileri olmadıki  yoksa benmi yanlış biliyorum  her neyse  adamın göğsü de çıplak ve görünsün işe hakikat katılsın diye de  hani adamı mumyalarken iç organlarını çıkarırlar ya  buna da aynı yeşilçam makyajından bir kaç yerine yapıştırma bunlar filmlerde kullanılır en çok bir cizik ve sanki dikilmiş dikişli bir yara görünümü
ve kral efendi beline kadar da bir tüllen örtülü  tülün altında da kralın kılıcı boy uzunlamasına duruyor  sanki o kralın yaşadığı devirde sancak tül  veya mensucat fabrikası tül üretiyordu  ülen ne arar o devirde öyle muntazam fabrika makinesinden çıkma bir tül  ve detay lara hiç girmiyor en çok başı iki yanındaki objeleri gösteriyor yaklaştırıyor uzaklaştırıyor videoyu  ve sonra adamın göbek hizasında tülün üstüne bir mecmua koyuyorlar bide kol saati yani saate bak ebada bak  mecmuadaki tarihe zoom yapıyor kamera  filan filan  gidiyor böyle

Bu yazıdaki adam canlıdır. 2002 senesinde sağdı. Karslı birisiydi. Garibandı. Giyidirip süslenmiş ve bu video çekimi yapılıştır.Bu çekimle  o dönemlerde Sakaryada bir adamı dolandıryamaya kalkmışlardır.
Aynı Karslı kişinin ,aynı görüntü ve eşyalar ile aynı yılda bir ikinci video çekimi daha vardır. Meşhur İSKENDER ve LAHTİ, camdan mamul bir tabut düşünün içindeki kişi bizim  KARSLI KRAL eşyalar aynı  kılıç aynı giyim aynı  en önemlisi SAAT bile  aynı . Kralla İskenderin arasında tek fark çekim yapılan ortamda ısı yükselmesi sebebiyle  KARSLI İSKENDERİN hafifçe şakaklarından süzülen ter damlacıkları. Çekim  yapılıp sağda solda pazarlandığı dönemlerde bir çok kişi vıdeoları görmüştür. O garabet  sitede , sanki bunu kendileri tarafından yerinde çekmiş gibi logolarını vurup  internet dünyasına  salmışlar.
Bu durumda  iki şık karşımızda ya bunlar  dünyadan  habersizler,  bulmuşlar bir yerden  yayına vermişler yada  bu çekimleri ,zamanın da yapan kişiler o sitede hatta  logo bastıklarına göre site sahibi bile olabilirler. Atladıkları tek şey  sürülen bu videodakileri         herkezin unuttuğunu sanmalarıdır.Malum Balığın  hafızası çok  uzun ömürlü değildir.

KARSLI  KRAL  ne oldu diye merak ediyorsanız şunu  diyebilirim. Rahmetli oldu. Şu an  malesef  yaşamıyor.
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31/Ekim 2017/2010 Saat 10:18

SİZLERE GERÇEK BİR HİKAYE ANLATACAĞIM İYİ DİNLEYİP İYİ BELLEYİNİZ  ARKADAŞLAR

BABAM 3 SENE OLUYOR VEFAT EDELİ 97 YAŞ SINIRI CİVARINDA BABAMIN BABASI NACİ EFENDİ LAKAPLI (BABAM ONUN İSMİNİ KOYMUŞ ZATEN BANA )  MERSİNİN (ASLANKÖYÜNDEN) BU ASLANKÖY TARİHİNDE VE 1.Cİ 2.Cİ DÜNYAA SAVAŞLARI SONRALARINDA DA  DA YURDUMUZU İŞGAL EDEN YABANCI GÜÇLERE TEK DİRENEN VE BU SAHADA TEK TESLİM ALINAMIYAN BİR KÖYDÜR  SEBEBİ DE TÜM KÖY YAŞLI ERKEK KADIN GENCİ  TÜMÜYLEN GERÇEK BİR SAVAŞ VE MÜCEDELE VERMESİNLEN MEŞHURDUR  VE BU HERKESÇE BİLNİR ..

BU OLAYLARI VE ANLATIMI BEN ŞU ANDA KAFAMDA KALAN HATIRALARA DAYANARAKTAN YAZIYORUM  KEŞKE GENİŞ BİR VAKTİM OLSAYDI DA TÜM YERLER ŞAHISLARIN İSİMLERİNİ TARİHLERİ DE VEREBİLSEYDİM AMA ÇOK KARIŞTIRMAM GEREK BUNDAN DOLAYI DA ÜZGÜNÜM BU KADARLAN İKTİFAA EDİNİZ..BU YAZIYI DA FAKABASIN YAZISI ARASINDA GEÇEN >>>>>>>
ATATÜRK OLSAYDI BU DEFİNECİLERİN BUGÜNKİ HALİ NE OLURDU >>LAFINA KARŞIN AKLIMA GELEN BU YAZIYI YAZIYORUM
DEDEM EN SON PADİŞAHIN MEDİNEYİ BOŞALTIN DÖNÜN TESLİM EDİN İNGİLİZLERE DİYE GELEN TELGRAFA  BU MEDİNE BİRLİĞİ BAŞINDAKİ İSMİNİ HATIRLIYAMIYORUM  x PAŞANIN KARŞI ŞİDDETLEN KARŞI ÇIKMASI VE MEDİNEYİ TESLİM ETMEMESİNİN DAYATIĞI GÜNLERDE NACİ EFENDİ DE SUBAYMIŞ AMA RÜTBESİNİ BİLEMİYORUZ  AYNI BİRLİKTE İMİŞ .
DEDEMİZ YEMENDE VE SAHRA ÇÖLLERİNDE DE BULUNMUŞ SAVAŞMIŞ ÇEŞİTLİ ÖLÜMCÜL YARALAR ALMIŞ VE HEPSİNİ ATLATMIŞ BİR KİŞİ  YALNIZ ÖYLE BİR SAVAŞ TEKNİĞİ ÖĞRENİYORKİ BU ARAPLARDAN  ŞİMDİ DÜŞÜNÜN ÖNÜNÜZ DÜMDÜZ ÇÖL OT BİLE YOK VE SİZ BİRLİĞİNİZLEN GÜVENLEN İLERLEDİĞİNİZİ ZANNEDİYORSUNUZ VE  SADECE UZAKLARI İZLEYEN DÜRBÜNCÜLER VE ATLI  GÖRÜNMEYEN KESİMLERE KADAR GİDİP GELEN BİLGİ GEÇEN HABERCİLER İLERİ ÖNCÜLERİ VAR VE HİÇBİR OLAY DA YOK VE ÇOK RAHATLAMIŞ BİR ŞEKİLDE GAYRİ NİZAMİ AT ÜSTÜ VE YAYAN İLERLİYEN BİR BİRLİK DÜŞÜNÜN  VE BİRDEN   ÇÖL TOPRAĞINDAN DIŞARI FIRLAYAN YÜZLERCE ARAP SAVAŞÇI VE ANINDA ELLERİNDEKİ TÜFEKLERLEN BU GELEN BİRLİĞE ATEŞ AÇIYORLAR NE OLUYOR SONUÇTA BU BİRLİKTEN TEK FERT ATEŞ BİLE EDEMEDEN TELEF OLUP GİDİYOR BU TEKNİKLEN BU KÖYÜ KURTARMIŞLAR..
BU SİSTEMİ İCAD EDENLERDE  LİBYALILAR  DENİLİYOR İTALYANLARA BU ŞEKİLDE MUAZZAM ZARARLAR VERMİŞLER HATTA BUNLARDA GERİ KAÇMAMAK İÇİN YERE ÇÖKÜÜP DİZLERİNİ BAĞLAMA ŞEKİLLERİ DE VAR  HER NEYSE ..
OLAYIN ŞEKLİ DE ŞÖYLE GERÇEKLEŞİYOR  SAVAŞ SONRASI ATATÜRK MEMELEKETİ KARIŞ KARIŞ GEZMELERİNDE  TRENLEN TABİİ  FAKAT TRENİN OLMADIĞI YERLERE DE ATLAN GİDİLİYOR YOL İZ OLSA ARABALARI VAR TABİİ BU KÖYLERE DE YOL İZ YOK PATİKA VE DEMİR TEKERLEKLİ ORTASI YOLUN DERİN İZLİ  NE ARAÇ GİDER NE BİŞİ ANCAK BU KANI ARABALARI VS VS  İŞTE BU YERLERE ATLAN GİDİLİYOR MAHİYETLEN VE O YERİN YERLERİN BÜYÜKLERİ FİLAN KALABALIK GURUPLAR ŞEKLİNDE  AYNI BU ŞEKİLDE İLERLENİRKEN BİZİM DEDE ARAP USULÜ PUSU KURMUŞ  ŞİMDİ GELİNCE SORUCAK YA ATATÜRK NASIL ETİNİZ DE BU KÖYÜ KOLLADINIZ BU DA CANLI KANLI GÖSTERMEK İÇİN BUNU YAPIYOR VE ANİDEN TOPRAK ALTINDAN YÜZLERCE ELİ TÜFEKLİ SAVAŞÇILAR ÇIKAR KOMPLE TESLİM ŞEKLİ OLUNUR TABİİ ARKASINDAN ÖZÜR DİLENİR DERKİ BİZE SORMADAN SİZE CANLISINI VE HAKİKİSİNİ GÖSTERELİM DEDİK İNŞAALLAH BİZE KIZMADINIZ DERLER ATATÜRK ÇOK MEMNUN OLUR ZATEN ONUNDA SENELERİ ARAP ÇÖLLERİNDE TAA YEMENLER MISIRDAN TUT TRABLUSGARA KADAR BİR BOYDAN BİR BOYA SENELERİ GEÇMİŞTİ BU TATKİKLERİ DE TABİİ Kİ ÇOK İYİ BİLİYOR  HOŞUNA GİDİYOR VE İLK OTURUMU ORDA YAPARLAR SONRA KÖYE GELİRLER  1 GECE DE KALINMIŞ BURDA ZANNEDERSEM HATIRLADIĞIM KADARI İLEN ..

VE ŞİMDİ FAKABASIN SÖYLEDİĞNE GELİYORUM  TARİHİ HARABELER VE YERLER ÇOK SIKLIKTA O YÖRELERDE DE  VE BİZZAT GİDER BAKAR İNCELERMİŞ VE HERKESTEN AYRI TAM BİR YÜKSEKÇE YERİNDE OTURUR SİGARASINI TÜTTÜRÜR VE DALARMIŞ ÖYLECE DAKKALARCANA BU DURUMA GEÇİNCE DE BİLİRLERMİŞ KİMSEDE RAHATSIZ ETMEZMİŞ . KENDİSİNİ SONRADAN KALKAR AMMA DEVİRLER GELMİŞ GEÇMİŞ DER KAFASINI SALLARMIŞ 2 YANA YANİ ATATÜRK TE BU TYARİHİ ESERLERE ÇOK İLGİ DUYARMIŞ VE ZANNEDERSEM İYİ BİLEMİYECEĞİM BU KORUMA SAHİP ÇIKMA KANUNU ONUN ZAMANINDA ÇIKMIŞ  DENİLİYOR

VE BİZİM EV DE ŞİŞLİ OSMANBEYDE  İSTANBULDA  BİZİM BÜYÜDÜĞÜMÜZ YER EBE KIZI SOKAK VALİDE AP NO 1  Dİ  VE HALEN DURUYOR BU TARİHİ APARTIMAN VAKIF MALI ZATEN  ATATÜRKÜN EVİ MÜZESİ DE BİZE 200 METRE BİLE YOKTU O KADAR YAKINDI BEN ÇOK GEZDİM ORASINI  VE ÇIKAN YANGINI DA BUGÜNKİ GİBİ HATIRLIYORUM  ÇOK ŞEY DE TELEF OLDUYDU  KURTARMA HAREKETİNE BİZZAT BEN DE KATILDIMDI EŞYAYI DIŞARI TAŞIMA İŞLERİNE YARDIMCI OLMUŞTUM  DİYECEĞİM BURDA DA ÇOK TEMİZ  ALTIN GÜMÜŞ BRONZ ESKİ MEDENİYETLERDEN KALMIŞ PARALAR DA VARDI OBJELERDE VARDI KENDİ EŞYASI YANISIRA ..AMA TABİİ O ZAMANLARDA BU İŞLERLEN İLGİMİZ YOKTU NEYİN NE OLDUĞUNU DA TABİİ BİLEMEZDİK BAKIYORSUN BİZİM TÜRK PARASINDAN BAŞKA YABANCI PARALAR DI  BUNLARI ÇOK İYİ HATIRLIYORUM   ZANNEDERSEM PUL KOLLEKSİYONU DA VARDI  BUNLAR ODANIN ORTASINDAKİ UZUNLAMASINA DURAN CAM  BİR DİTÖRTGEN KUTU GİBİ Bİ YAPIDA MUHAFAZA ALTINDAYDI .. AYNI KAREDE KENDİ BEYLİK SİLAHLARI DA VARDI 6 PATLAR TOPLU TABANCALARDANDI ZANNEDERSEM 2 ADETTİ BUNLAR ..

+++++++++++++++++++++++++++++

YANİ SON OLARAK DİYECEĞİM ŞEY TARİHİ ESERE ÇOK İLGİSİ VARMIŞ VE BU YERLERDE BAYAĞI BİR DÜŞÜNCELERE DALARMIŞ HER HALDE KENDİNİ O YAŞANAN DEVREYE ADAPTE EDİP O YAŞANANLARI MI GÖRMEYE ÇALIŞIYORDU BİLİNMEZ TABİKİİ ....

ARKADAŞLAR ÖMÜR KISA HAYATININ ÇOK BÜYÜK BİR BÖLÜMÜNÜ SAVAŞLARLAN GEÇİRDİ VE SONUÇTA KISACIK BİR ZAMANDA BU ÜLKEYİ AYAĞA KALDIRMAYA ÇALIŞTI KAFASINDAKİ BİR SÜRÜ ŞEYİ GERÇEKLEŞTİRDİ BUNLARI YAPMAK KOLAY İŞLER DEĞİLDİR  VE BİR ÇOK GÜZEL İLERİ DÖNÜK MİRAS BIRAKIP BU DÜNYADAN GÖÇTÜ.. ALLAH RAHMET EYLESİN DİYORUM

OLSAYDI  BU İŞLER DE ÖYLE BİR FERAHLIKLA OLURDUKİ  HERKESİN DE AKLI DURURDU ÇÜNKÜ MODERN VE YAPICIYDI HER DAMARA ŞERBET VEREN BİR KİŞİYDİ  ÇIKARCILIKTAN YAĞCILIKTAN PARADAN PULDAN ÇOK UZAK DI VE AFETMEZDİ HOŞ GÖRMEZDİ BU YANLIŞ YAPANLARI DA GEÇMİŞTE KALDI HEPSİ BUNLARIN ONUN ÜSTÜNE GELENLER BUGÜNE KADAR ELİNE SU DÖKEMEZ İŞLER YAPMIŞLARDIR  HER DALI KESTİLER AĞAÇTA TEK BİR DAL KALMADI BE NUMUNELİK BİLE KALMADI ... ARKADAŞLAR HER BİR İŞTEN NEMALANANLAR OLDUĞU MUDDETÇE  BU İŞLER DE İŞTE BÖYLE OLUR VE SONRA BU BİLİNÇSSİZ DEFİNECİLİKLER SONUCU MUAZZAM ZARARLAR DA OLMAKTA BİZLER BİLİNÇLİ OLARAK BU BİLİNÇSİZLERİN KURBANI OLMAKTAYIZ ESAS OLAN BU GİBİ KİŞİLERİ BİLİNÇLENDİRMEK İLK İŞİMİZ SONRASI GELİR DE BİZ GÖRMEYİZ ARTIK BİZİM ÖMÜRLER TAMAM OLDU ARTIK ..

BURDA BİR MAKİNE MARKA HAKKINDA ÇOK GENİŞ TAFSİLATLI BİR YAZI DİZİSİ VAR  (MİSAL OLARAK SÖYLÜYORUM )  ARKADAŞLARIMIZIN MAALESEF %98 İ BUNU NOKUMAK YERİNE  BUNA AİT BİR BÖLÜMÜ YAZIP SORMA ŞEKLİNE GİDİYOR  BUNLAR OLMAZ KABUL EDİLEMEZ ŞEYLERDİR DE BEN DE HİÇ ÜŞENMEDEN HABİRE CEVAPLIYORUM AMA OLMAZ  OKUMADAN BİŞİ ANLAŞILMAZ ONUN İÇİNDİR Kİ BU OKUMA ALIŞKANLIĞIMIZ DA OLMADIĞI MÜDETÇE BİZLER HER ZAMAN MAĞDUR OLURUZ DİYORUM....

SAYGILARIMLAN...............................................................NACİBABA.........................ONK....  

Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
  Alıntı Misafir Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31/Ekim 2017/2010 Saat 16:24
BU SİSTEMİ İCAD EDENLERDE LİBYALILAR DENİLİYOR İTALYANLARA BU ŞEKİLDE MUAZZAM ZARARLAR VERMİŞLER HATTA BUNLARDA GERİ KAÇMAMAK İÇİN YERE ÇÖKÜÜP DİZLERİNİ BAĞLAMA ŞEKİLLERİ DE VAR HER NEYSE ..
OLAYIN ŞEKLİ DE ŞÖYLE GERÇEKLEŞİYOR SAVAŞ SONRASI ATATÜRK MEMELEKETİ KARIŞ KARIŞ GEZMELERİNDE TRENLEN TABİİ FAKAT TRENİN OLMADIĞI YERLERE DE ATLAN GİDİLİYOR YOL İZ OLSA ARABALARI VAR TABİİ BU KÖYLERE DE YOL İZ YOK PATİKA VE DEMİR TEKERLEKLİ ORTASI YOLUN DERİN İZLİ NE ARAÇ GİDER NE BİŞİ ANCAK BU KANI ARABALARI VS VS İŞTE BU YERLERE ATLAN GİDİLİYOR MAHİYETLEN VE O YERİN YERLERİN BÜYÜKLERİ FİLAN KALABALIK GURUPLAR ŞEKLİNDE AYNI BU ŞEKİLDE İLERLENİRKEN BİZİM DEDE ARAP USULÜ PUSU KURMUŞ ŞİMDİ GELİNCE SORUCAK YA ATATÜRK NASIL ETİNİZ DE BU KÖYÜ KOLLADINIZ BU DA CANLI KANLI GÖSTERMEK İÇİN BUNU YAPIYOR VE ANİDEN TOPRAK ALTINDAN YÜZLERCE ELİ TÜFEKLİ SAVAŞÇILAR ÇIKAR KOMPLE TESLİM ŞEKLİ OLUNUR TABİİ ARKASINDAN ÖZÜR DİLENİR DERKİ BİZE SORMADAN SİZE CANLISINI VE HAKİKİSİNİ GÖSTERELİM DEDİK İNŞAALLAH BİZE KIZMADINIZ DERLER ATATÜRK ÇOK MEMNUN OLUR ZATEN ONUNDA SENELERİ ARAP ÇÖLLERİNDE TAA YEMENLER MISIRDAN TUT TRABLUSGARA KADAR BİR BOYDAN BİR BOYA SENELERİ GEÇMİŞTİ BU TATKİKLERİ DE TABİİ Kİ ÇOK İYİ BİLİYOR HOŞUNA GİDİYOR VE İLK OTURUMU ORDA YAPARLAR SONRA KÖYE GELİRLER 1 GECE DE KALINMIŞ BURDA ZANNEDERSEM HATIRLADIĞIM KADARI İLEN ..

Naci Abi, bu anıları kitaplaştırmak lazım. Çok değerli anılar bunlar. Bir tür tarihi belgedir ve gelecek nesillere aktarılmalıdır.
Yukarı Dön
fakabas Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 18/Ekim 2017/2012
Durum:
Gönderilenler: 176
  Alıntı fakabas Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01/Kasım 2017/2010 Saat 02:24
hay makak ağzına sağlık birkere doğru adam gibi bir söz yazdın ama şunu unutmaki şuandan sonra ustanın hakkını helal ettirmek istiyorsan tüm yaptıklarından pişmanlıkla bir daha yapmayacağına dair Nasuh tövbe (Tam bir şekilde pişmanlık tövbesi ki bzulursa sonu Allahın gazabına düçar olmaya sebep olur ) ile tövbekar olda helalleş artık nede olsa bak yazılarından da anlıyorsun dünyadan el etek çekmeye başladı,Her işin sonu  gerçi başı da önemli ama sonu daha önemli,işi ahirete bırakma çünkü ustam ilk seni tanır tüm ruhlar içinde vede anında yakan a yapışır haberin ola,ve orda pişmanlıkda fayda etmeyeceğinden gel dediğimi yap yanına git ellerinden öp tövbe et ve helallik al bundan sonraki  hayatını da ustanın hayatı gibi yaşamaya ona layık olmaya çalışarak geçir ki oda sana duacı olur.
Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
  Alıntı Misafir Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01/Kasım 2017/2010 Saat 15:34
Orjinalini yazan: fakabas

hay makak ağzına sağlık birkere doğru adam gibi bir söz yazdın ama şunu unutmaki şuandan sonra ustanın hakkını helal ettirmek istiyorsan tüm yaptıklarından pişmanlıkla bir daha yapmayacağına dair Nasuh tövbe (Tam bir şekilde pişmanlık tövbesi ki bzulursa sonu Allahın gazabına düçar olmaya sebep olur ) ile tövbekar olda helalleş artık nede olsa bak yazılarından da anlıyorsun dünyadan el etek çekmeye başladı,Her işin sonu  gerçi başı da önemli ama sonu daha önemli,işi ahirete bırakma çünkü ustam ilk seni tanır tüm ruhlar içinde vede anında yakan a yapışır haberin ola,ve orda pişmanlıkda fayda etmeyeceğinden gel dediğimi yap yanına git ellerinden öp tövbe et ve helallik al bundan sonraki  hayatını da ustanın hayatı gibi yaşamaya ona layık olmaya çalışarak geçir ki oda sana duacı olur.

Naci Babamla aramızda zaten bir sorun kalmadı. Yoksa buraya beni kabul etmezdi. Geçmiş geçmişte kaldı, geleceğe bakmak her daima en mantıklısıdır. Naci Abi den daha öğreneceğimiz çok şey var ve bitmez. Kendimizi boşuna olmadık yerlere koymaktansa, başımızda bir ustamızın olması evladır. En derin saygılarımla sevgili dostum fakabas.
Yukarı Dön
sonumut Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Son Giriş: 10/Haziran 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 46
  Alıntı sonumut Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03/Kasım 2017/2010 Saat 05:06
İLK BAŞTA HEM KIZ HEM OĞLAN  O YAŞA KADAR  KENDİ AİLELERİNDEKİ VE ÇEVREDEKİ ALIŞKANLIKLARI ÖN PLANA ÇIKICAKTIR  VE OĞLAN KENDİ DÜZENİNİ DAYATACAK KIZ DA KENDİ DÜZENİNİ DAYATACAK KIYAMET TE BURDAN ÇIKICAKTIR  İLK HIRLAŞMALAR KÜSMELER  ABUK SABUK ÇOCUKÇA HALLER CAHİLLİK TE VAR TABİ  HER ŞEYİN SÜRÜKLEYİPTE  GETİRDİĞİ B AŞKA BAŞKA  TARZLAR
NACİ BABA HER KONUDA TECRÜBELİ VE HAKLI OLDUĞUN GİBİ BU KONUDADA HEM TECRÜBELİ HEMDE HAKLISIN. BENİM TANIDIGIM BİR ABİMİZİN OGLUDA 18 YAŞINA GİRMEDEN KIZ KAÇIRDI. İKSİDE DAHA 17 YAŞLARINDA. KIZIN AİLESİYLE ANLAŞTILAR VE KIZI ALIP İSTANBULA GETİRDİLER. ÇOCUGUN AİLESİYLE AYNI EVİ PAYLAŞARAK YAŞAMAYA BAŞLADILAR. DÖRT BEŞ AY GEÇMEDEN YAZ TATİLİ İÇİN MEMLEKETLERİNE GİTTİKLERİNDE KIZ SU KOYVERMEYE BAŞLADI. BİRDAHA ÇOCUGUN YANINA DÖNMEYECEĞİNİ HERŞEYİN BİTTİĞİNİ SÖYLEYEREK RESTİ ÇEKTİ. ŞİMDİ ÇOCUĞUN BABASI MEMLEKETE GELİNİNİ İKNA EDİP GETİRMEYE GİTTİ. BAKALIM ALLAHTAN HAYIRLISI. BU YAŞANMIŞ OLAY BİRÇOK KİŞİNİN BAŞINA GELİYOR . HANİ GENÇLER SİZ SEVGİNİZ İÇİN HERŞEYE KATLANIRDINIZ. SEVGİ SADECE EL ELE TUTUP GEZMEK EYLENMEK DEĞİLDİRKİ. SEVGİ ZORLUKLARA , PROBLEMLERE BİRLİKTE MÜCADELE ETMEK DEMEK DEGİLMİDİR. İNSANLAR BİRBİRLERİNE SAYGI DUYMAYI BİR PİRE İÇİN YORGAN YAKMAMAYI ÖGRENMELİLER. KENDİ ALIŞKANLIKLARIMIZI AİLEMİZ İÇİN DEGİŞTİRİRKEN ONLARIN ALIŞKANLIKLARINI DEĞİŞTİRMESİ İÇİN ZAMAN VERMELİYİZ. HİÇBİR İNSAN BİR OLMADIĞI GİBİ DÜŞÜNCELERİ VE ZEVKLERİ FARKLIDIR.  FARKLILIKLARA SAYGI DUYMALI VE FARKLI DÜŞÜNEN İNSANLARLA  YAŞAMAYI ÖGRENMELİYİZ.
fıscher
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  12>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50