Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5ÇUBUK SİSTEMİ <>5NACİBABA İMALATIDIR (TM) yani TÜRK malıdır %100 --ÇUBUK S
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Çubukları parlatma yöntemi

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
fructose Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 20/ocak 2017/2011
Durum:
Gönderilenler: 15
  Alıntı fructose Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Çubukları parlatma yöntemi
    Gönderim Zamanı: 01/Ekim 2017/2008 Saat 05:51
    Osman Naci Bey'den aldığımız çubuklar kararmıştı bizde herhangi bir kimyasal kullanmadan ne ile parlatırız diye düşündük.Büyüklerimiz eskiden biz salça ile bakır kazanları parlatırdık dediler.
    Bizde bir çay kaşığının 1/4 kadar bir salçayı çubuklar üzerine sürüp 10-15 saniye sonra kağıt havlu ile sildiğimizde çubukların pırıl pırıl parladığını gördük.
    Sizlerde deneyip kontrol edebilirsiniz.

Saygılarımla. Ali..

Yukarı Dön
karabey Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 21/Mayıs 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 256
  Alıntı karabey Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01/Ekim 2017/2008 Saat 11:32
selam arkadaşım çubukları parlatma yöntemini okudum bana sorarsan naci beyin söylediğinden şaşma derim.o madde içinde asit varsa çubuklarrı doğru çalıştıramazsın. Naci bey size de selamlar .ne oldu bu bölümdeki yazılar silindimi.bir sorum vardı onuda göremedim.
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01/Ekim 2017/2008 Saat 14:59

KARABEY///> ARKADAŞA CEVABEN....................osman naci kanat......................O.N.K........

ARKADAŞIM NE OLDUĞUNU BEN DE ANLAMIŞ DEĞİLİM BAZI TUHAFLIKLAR DEVAM EDİYOR  NEDİR NERDEN KAYNAKLANIYOR ARKADAŞLAR UĞRAŞIYORLAR

HATTA BENİM MSN Yİ ELE GEÇİRMİŞLER BAŞKALARI KULLANIYOR BUNA BİLE MANİ OLAMADIK DAHA

SEN SORUNU BAKTIN GÖREMEDİN BURDA YAZDIĞINI YANİ TEKRARDAN YAZ KALICI BİR ŞEKİLE GRENE KADAR AZİMLEN TEKRARDAN YAZ BUNLARI HERKİMLER YAPIYORLARSA MUHAKKAK YAKINDA ÇIKICAK

VE İNANIN BELKİ HİÇBİR SİTE  BU KADAR BÜYÜK SALDIRIYA UĞRAMAMIŞTIR BUNU YAPANLAR TEK KİŞİ DEĞİL BİRKAÇ AYRI KİŞİLERDEN YAPILIYOR  EN KUWETLİ VİRÜS SİSTEMLERİNİ KULLANDIĞIMIZ HALDE YİNE DE OLUYOR ARTIK BİLEMİYORUM VE BU DURUMU  İSTANBUL EMNİYETİNDEKİ BU ŞEKİLLERE BAKAN  KISMINA BİLDİRDİK BAKICAKLAR BULUNURSA AFFI NYOKTUR CEZASI NEYSE ÇEKİCEKTİR

SAYGILARIMLAN....................................................................................................O.N.K.....

NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
fructose Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Durum:
  Alıntı fructose Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01/Ekim 2017/2008 Saat 17:11
Orjinalini yazan: karabey

selam arkadaşım çubukları parlatma yöntemini okudum bana sorarsan naci beyin söylediğinden şaşma derim.o madde içinde asit varsa çubuklarrı doğru çalıştıramazsın. Naci bey size de selamlar .ne oldu bu bölümdeki yazılar silindimi.bir sorum vardı onuda göremedim.

Sayın karabey, Ben Kimya Mühendisiyim. Çoğu satılan metal parlatıcılardan kat ve kat daha iyi olduğunu söyleyebilirim.
   Esas onlardaki kimyasallar daha zararlıdır. Saygılar.

Yukarı Dön
serkan Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 03/Kasım 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 8
  Alıntı serkan Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25/Ekim 2017/2008 Saat 09:31
selam arkadşlar fructose kardeşim salçayla parlattığını sölemişin netice varsa çok güzel ama hangi salçayla olduğunu sölememişsin domates salçasım biber salçasımı. sölersen memnun oluruz .
Yukarı Dön
fructose Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Durum:
  Alıntı fructose Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25/Ekim 2017/2008 Saat 16:13
   Domates salçası kullandım. Deneyin çok güzel parlattığını göreceksiniz.
Yukarı Dön
kul Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 07/Eylül 2017/2010
Durum:
Gönderilenler: 2
  Alıntı kul Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06/Aralık 2017/2008 Saat 06:23

[/QUOTE]  hackerleri garanti rakip sitelerin elemanlarıdır; değilmi işe yaramayan dedektör adı altında işe yaramayan oyuncaklarla insanları kazıklıyorlar ve böyle ciddi sitelerinde insancıkları uyararak düdüklemelerine engel olduklarından, bu hacker denilen sanal sapıkları Naci Babamın başına musallat ediyorlar. Eninde  sonunda bu defineci düşmanları ortaya çıkacak ve boy boy gazetelere şov, ateve ve kanal de ye haber malzemesi olacaklarıdır ]

SANA  BURDADA  CEVAP  YAZIYORUM ÇÜNKİ YAZDIKLARIN  SİTEYİ  YIPRATIYOR     YAZDIKLARINA  DİKKAT ET ADAM GİBİ YAZILAR  YAZACAKSAN YAZ  HER  BÖLÜMDE  NACİ  HOCAYA  YAG  ÇEKİYOR  GİBİ  YAZMISSIN AMA  SENİN ASIL MAKSATIN SİTEYİ  YIPRATMAK  BU  İZİN VEREMEM  YAZILARINA  DİKKAT  ET  VE  ÖNCE  TERBİYE  AL  SONRA  GEL  YAZ  BURALARDA  SENİ  NACİ  HOCAMIN ADAMI  DİYECEM AMA  O SENİN GİBİLERİ YANINDAN BİLE  GEÇİRMEZ  ADAM OL  ADAM GİBİ YAZILAR  YAZ FİTNELİGİ  BIRAK YARARLI SEYLER  BİLİYORSAN PAYLAS  BİLMİYORSAN ADAM GİBİ OTUR  YERİNDE  BURASI  AŞK MEŞ    SİTESİ DEGİL DEFİNECİLİKLE  ALAKALI BİLGİ  PAYLASIM SİTESİ 

Düzenleyen dalamper - 06/Aralık 2017/2008 Saat 16:31
Yukarı Dön
fakabas Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 18/Ekim 2017/2012
Durum:
Gönderilenler: 176
  Alıntı fakabas Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06/Aralık 2017/2008 Saat 14:31
ZAMNINDA MANVCILIKLA MEŞGULKEN TERAZİNİN KEFELERİ PASLANDIGINDA EZİK DOMETESLE OVARDIK PARLARDI BU İŞLEM BAKIR OLSUN ALÜMİNYUM OLSUN HERTÜR METALDA FAYDA SAGLAR. HANGİ ARKADAŞIN AKLINA GELDİYSE HELAL OLSUN.DOGRUDUR.birzarar vereceginide sanmam. PARLATMA SONUNDA TEMİZ BİR BEZLE SİLMEK DAHA AKILLICA OLUR SANIRIM.
Yukarı Dön
cubukcu Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 18/ocak 2017/2009
Durum:
Gönderilenler: 4
  Alıntı cubukcu Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22/Aralık 2017/2008 Saat 07:46
cumleten merhaba

naci abinin cubuklari bendede var
dediginiz gibi zaman gectikce rengi koyulasiyor  bence temizleme isini camurla surerekte yapabilirsiniz.
cubuklarin yuzundeki rengi alip gider. sonra suya tutunca pirilpril olur.
buda bir teknik

NACI ABI CUBUKLARIN COK SUPER
Yukarı Dön
scamandreia Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 12/Ağustos 2017/2009
Durum:
Gönderilenler: 1
  Alıntı scamandreia Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10/Ağustos 2017/2009 Saat 21:32
ben 404 ün bi ürünü olan MET-PAR metal parlatıcı macunu kullanıyorum. Bakır fabbrikadan çıktığı ilk günki gibi parlıyor. diş macunu gibi tüp içinde 2 tl fln gibi bir fiyata alınıyor hırdavatcı - nalburlardan sizede tavsiye ederim.
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  12>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50