Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5METAL DEDEKTÖRLERİ, MARKA, MODEL TEKNİK BİLGİLERİ <>5MAKİNELER KONUSUNDAKİ <>5DEDEKTÖRLERDE ARANAN UNSURLAR
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kyzikos Pulse Dedektörler

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  123 5>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
fructose Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 20/ocak 2017/2011
Durum:
Gönderilenler: 15
  Alıntı fructose Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Kyzikos Pulse Dedektörler
    Gönderim Zamanı: 27/Eylül 2017/2008 Saat 04:57
   Pulse indiksiyon sistemi ile çalışan yerli Kyzikos tipi  yada yabancı yapım pulse dedektörlerin metal ayırımı ve derinlikleri nasıldır. Kaç metrede net olarak ayırım yapabilir?.
  Bu konuda tecrübeli olan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim.

Saygılarımla.

Yukarı Dön
fructose Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Durum:
  Alıntı fructose Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27/Eylül 2017/2008 Saat 17:56
   Ben görüntülü sistem değilde pulse sistemi ile çalışan dedektörleri kastetmiştim. Bu konu ile uğraşan arkadaşlara sorduğumda pulse sistemlerin  derinlik olarak 5-6 metre ineceğine ama metal ayırımının vlf cihazları kadar iyi olmadığını söyledi. Vlf sistemlerinin metal ayırımlarının çok iyi olduğunu ama bunlarından fazla derine inemediği söylediler.

Whites XLT hakkında araştırma yaptım. TM 808 gibi çift başlık takılabileceğini söylediğimde orijinalinde böyle bir şey olmadığını sadece yerli üretim yapılanların olduğunu söylediler.
Whites XLT içinde Azim Elektroniği aradım. Osman Naci Bey Türkiye için bu toprak ayarlarının yapılması gerektiğini söylüyor dedim Türkiye için toprak ayarı yapılması gerekiyormu dedim onlarda öyle birşey olmadığını toprak ayarının ise cihaz üzerinden kendimizin yapacağını söylediler.

Dolayısıyla benim kafam iyice karıştı. Whites XLT dedektör için ortak kanaat metal ayırımıda çok iyi olduğu ama derin arama dedektörü olmayan bir tek tek dedektörü olduğunu belirtiyorlar. Bende bu nedenle daha derine inebilecek sistem arayışı içine girdim.
İngilizcemde olduğu için yabancı siteleri gezdim derine pulse indiksiyon sistem dedektörlerin inebileceğini yazılar okudum.

Kafamda net birşey açıkcası oluşmadı. Whites XLT  3-4 metre arası derinliğe inebilirmi.İnebilirse metal ayırım performansı ne kadar etkilenir. Pulse sistem bir dedektörün bu derinlikte altın -değersiz ayırımı yapma keskinliği nedir.
Yukarı Dön
harami Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 12/Aralık 2017/2010
Durum:
Gönderilenler: 39
  Alıntı harami Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29/Eylül 2017/2008 Saat 16:54
Orjinalini yazan: fructose

Pulse indiksiyon sistemi ile çalışan yerli Kyzikos tipi  yada yabancı yapım pulse dedektörlerin metal ayırımı ve derinlikleri nasıldır. Kaç metrede net olarak ayırım yapabilir?.
  Bu konuda tecrübeli olan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim.

Saygılarımla.

s.a arkadaşım. bu kyzikos denen pls sistem    hakkında bir çok söylenen konuları vardır.. ama bunu satan kişilerin söylemelerine göre iddaları oldukça yuksek konumdadır. ben aradım  konuştum bu  cihazı satan kişilerle  sonuna kadar sattıkları ürünün arkasında olduğunu söylediler... yani izmittde açık arazide  kepçe nezaretinde  belirli mt rede açılan derinliğe konulan  çeşitli metalleri ayırımlı olarak test imkanı verdıklerini söylemekteler.. diğer bir konuysa.. bu cihazın bulgarıstanda  bir firmadan aldıkları lısans  üzerinden kopyası olduğu..yani notsi  denen bir markanın kısıtlanmış  yazılımını kullanmakta olduğunu duymaktayım..ama tam olarak işin boyutu ne kadar doğru ne kadar yalan.  orasını bilemem..sadece araştırmalarımın sonucudur bunlar.......yani cihaz konusunda  piyasada pls sistemler  olumlu olduğu açıkça ortaya çıkmaktadır. işin kötü tarafı türkiyede pls sistemlerinin sahtesi  oldukça yayılmaya başladığıda gözükmektedir .. bu konuda marka ismi  vermek benim için belki sakıncalı olabilir..ve bu sistemlerin markalarını oldukça iyi araştırmanı tavsiye ediyorum.... saygılar....
HER TESPİH SALLAYAN DELİKANLI OLSAYDI,İMAM MAFYA OLURDU...
Yukarı Dön
fructose Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Durum:
  Alıntı fructose Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01/Ekim 2017/2008 Saat 06:05
 Sayın harami ve Naci Bey verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler. Sayın harami Bulgaristandaki bir firmadan alınma olduğunu başka birileride bana söyledi. Bu da sizin söyledikleriniz ile paralellik gösteriyor.

Bu pulse sistemi ile sizinde belirttiğiniz firmaya sorduğumda onlarda dürüst olarak şunu söyleyelim dediler.Şu an pulse sistemlerin vlf gibi metal ayırımının net olmadıığını ama derinliğin 5 metreye kadar iyi olduğunu söylediler. 6-8 metre ise bizce abartılı bir rakamdır dediler. Whites içinde metal ayırımı çok güzel bir cihaz dediler. Derinliği konusunda net birşey söylemeyiz dediler.

Benim aklımda pulse sistem yada vlf alırsam Whites marka düşünüyorum. Derinlik ve ayırım olarak DFX-DFX 300 ve XLT arasında kararsız kaldım. Okudukça iyice kafam karıştı.

XLT alırsam ne gibi eksileri olacak,DFX alırsam ne gibi artıları olacak. Bu konuda en iyi çözümün yıllardır bu işler ile uğraşan Naci Bey'e sorayım dedim.

XLT aldığımda kaç metreye kadar net bir ayırım elde edebilirim. DFX alırsam ne kadar bir net ayırım elde edebilirim.

Saygılarımla,İyi çalışmalar.

Ali..
Yukarı Dön
harami Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı harami Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02/Ekim 2017/2008 Saat 03:56
VALLAHİ.. NACİ HOCAM ÖYLE Bİ HEYECANLA OKUDUMKİ.  GERÇEKTEN  BAZI İNATCI KİŞİLERİN  TEORİLERİNİ  ÇAMURA  ATACAK  KANITLARI YAZMIŞSINIZ TEBRİK EDERİM  VE AYNI DÜŞÜNCEDE OLDUĞUMU ARZ EDERİM..SAYGILAR 
Yukarı Dön
fructose Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Durum:
  Alıntı fructose Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02/Ekim 2017/2008 Saat 05:49
  Naci Bey,  ayrıntılı bu yazı için teşekkür ederim.
Yukarı Dön
ahev Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 13/Kasım 2017/2012
Durum:
Gönderilenler: 13
  Alıntı ahev Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07/Ekim 2017/2008 Saat 07:26
selamünaleyküm
tüm arkadaşlara selam
burada ilk yazım ve hocam hayırlı olsun

fructose arkadaşım bence hangi cihazı alacağını yukarıdakai hocamaın yazılrı ve açıklamalrıyla netleştirebilirsin....
ALLAH'A ABD VE ASKER OLANA HERŞEY MUSAHHAR OLUR . R .N K.
Yukarı Dön
magistratus Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Magistratus

Son Giriş: 15/Şubat 2017/2011
Durum:
Gönderilenler: 397
  Alıntı magistratus Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07/Ekim 2017/2008 Saat 09:05
Orjinalini yazan: ahev

selamünaleyküm
tüm arkadaşlara selam
burada ilk yazım ve hocam hayırlı olsun

A.s. ahev;
Hoşgeldiniz, değerli katkılarınızı bekliyoruz...
Saygılarımızla...

Düzenleyen magistratus - 26/ocak 2017/2009 Saat 15:53
Yukarı Dön
harami Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı harami Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07/Ekim 2017/2008 Saat 15:43

VE-ALEYKUMSELAM..sayım abim hoşgeldin aramıza ...!

Yukarı Dön
ahev Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 13/Kasım 2017/2012
Durum:
Gönderilenler: 13
  Alıntı ahev Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08/Ekim 2017/2008 Saat 09:50
Clap
selamünaleyküm
hoş bulduk cümlemize hayırlı olur inş
ALLAH'A ABD VE ASKER OLANA HERŞEY MUSAHHAR OLUR . R .N K.
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  123 5>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50