Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5METAL DEDEKTÖRLERİ, MARKA, MODEL TEKNİK BİLGİLERİ <>5MAKİNELER KONUSUNDAKİ <>5DEDEKTÖRLERDE ARANAN UNSURLAR
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kyzikos Pulse Dedektörler

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <12345>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03/Haziran 2017/2009 Saat 08:00
ARKADAŞLAR BURADAKİ SON YAKIŞIKSIZ KARŞI OLAN YAZILARIN TÜMÜNÜ ÇIKARDIM HABERİNİZ OLSUN

YAA SİZLER  ADAMI DAHA MAHKEMEYE ÇIKARMADAN İDAM ETMEK İPİNİ ÇEKMEYE UĞRAŞIYORSUNUZ  BU ÇOK YAKIŞIKSIZ KAÇIYOR

SİTENİN BAŞINDA NE DEDİK  BURADA HERKES HÜR İSTEDİĞİNİ YAZABİLİR  ÖLÇÜ İÇİNDE  OLMAK KAYDIYLEN TABİİ Kİ ONUN İÇİN HİÇKİMSE  KİMSEYE İLK BAŞTAN MÜDAHELE ETMESİN AYKIRI YAZILAR YAZMASIN  BURDA İLK BAŞ BEN VARIM BEN GERKLİ GÖRDÜĞÜM YERDE MÜDAHELEMİ YAPARIM SONRA SİZLER DE DÜŞÜNCELERİNİZİ ÖLÇÜLÜ BİR BİÇİMDE YAZARSINIZ   ....... O.N.K..

BAKINIZ HİÇBİR SİTEDE NİYE BEN DE ZAMANINDA BARINAMADIM 
AYNI BU ŞEKİLDEKİ YAZILAR YÜZÜNDEN  ANINDA ÇIKTIM GİTTİM ARKAMA BİLE BAKMADAN  KİMİN NE OLDUĞU ANINDA BELLİ OLMAZ
BİRAZ ZAMAN TANIYIN BEKLEMESİNİ AZICIK ÖĞRENİNİZ  SATCI OLUR  KARIŞTIRICI OLUR ZARARYAPAR HER ŞEY OLUR OLMADIMI Bİ SÜRÜ GELDİ VE ÇIKARILDILAR GİTTİLER  VAR MI ESERLERİ YOKTUR

SABRETMESİNİ VE BEKLEMEYİ HERKEZ İLK ÖNCE BİLSİN  FAYDALI OLACAK KİŞİLERİ BİLE KAÇIRIRSINIZ BU ŞEKİLDEKİ HAREKETLERLEN  SAKIN DİYORUM SAKIN  YAPMAYIN BU GİBİ ŞEYLERİ  .........O.N.K.

HERKEZ GELİCEK BURADA YANLIŞLAR OLABİLİR VEYA GELEN ARKADAŞIN YANLIŞ BİLGİSİ OLABİLİR BUNLAR TARTIŞMALARLAN KARŞILIKLI KAYNAK GÖSTERİMLERİNLEN ÇÖZÜLÜR  AMA HER ŞEY İYİLİKLEN GÜZELLİKLEN  OLUR KİMSE KİMSEYİ KIRMA HAKARET HAKKI YOKTUR  BU GİBİ ŞEYLER DEVAM EDERSE HERKİM OLURSA OLSUN ONLAN YOLUMU AYIRACAĞIMI ŞİMDİDEN SÖYLERİM

BAKINIZ SİTENİN İÇ GÜZELİĞİNİ KEŞFEDEN   ((4  )) BAYAN ARKADAŞ BİLE BURAYA KATILMIŞ VE ARKASI DA GELİCEKTİR  ONUN İÇİN ÇOOK DİKKATLİ OLALIM   TÜM ARKADAŞLARDAN RİCAAM  TÜM HER NE OLURSA OLSUN  İLK ÖNCESİNİ BANA BIRAKINIZ  BEN BURDA  NEYİM BENİ ÇİĞNEYİP GEÇMEYİNİZ  TEK İSTEDİĞİM BUDUR...........O.N.K..

O ARKADAŞLAN BAKINIZ BEN YAZIŞIYORUM O YAZIYOR BEN YAZIYORUM  YANLARDAN GİRMEYİNİZ  DÜZENİ BOZMAYINIZ

AKSİ TAKDİRDE BABAM OLSA KARDEŞİM OLSA İSTERSE BAŞBAKAN OLSA AFFI YOKTUR  SİLERİM O NA GÖRE  DAVRANIŞLARIMIZI DÜZELTELİM BAKIN NE DİYORUM BEN DE AYNI BU ŞEKİLDEKİ HAREKETLERDEN DOLAYI BELKİ 30 A YAKIN SİTEDEN ÇIKTIM DİYORUM DEMEKKİ YAPILAN İŞ ZARARLIDIR BUNU ANLAYINIZ

İNŞAALAH SÖYLEDİKLERİMİ KULAK ARKASI YAPMAZSSINIZ

SAYGILARIMLAN..................OSMAN NACİ KANAT/NACİBABA/O.N.K.  
NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03/Haziran 2017/2009 Saat 09:32

GÜNEYLİ ARKADAŞA CEVABEN........................................NACİBABA................................O.N.K.

ARKADAŞIM MERHABA SELEMLER SAYGILAR

İstemiş olduğunuz çerçeveler içinde en sağlıklı olanını arıyorsunuz   bu konudaki benim fikirlerimi  sorarsanız durum ortaya şu şekilde çıkacaktır......

İSTENEN HER ŞEKİLDEKİ DEFİNECİLİĞE EN ELVERİŞLİ OLAN  ALET WHİTESİN    ((  XLT  ))=>
TÜRÜNÜ TAVSİYE EDEBİLİRİM

>BU ALET 20 SENEYE YAKIN BİR EVVELİN ALETİ OLMASINA RAĞMEN  BUGÜN HALEN ISRARLAM ARANILAN VE HALEN MONTAJI YAPILAN TEK MAKİNEDİR  BİR DE TM-808 LER  BU İKİSİ HALEN DEVAM EDİYOR

> XLT   BU CİHAZ  TM-808  İN HARMANLAŞMASINDAN  VE İLERİ DÖNÜK  XLT   BUNLARIN TOPLU BİR ŞEKİLDE TEK BİR MAKİNEDE TEK BİR BÜNYEDE TOPLANMIŞI DESEK YANLIŞ OLMAZ
XLT İŞTE BÖYLE BİR  MELEZ MAKİNEDİR AMA KİŞİLERİ ŞAŞIRTACAK DÜZEYDE İŞLERİ VARDIRKİ BUNLAR DA SAYMAKLAN BİTMEZ..

>XLT   ÜZERİNDE   KONULAN BİR AYRI SİSTEMLEN  ÇOK BÜYÜK EBADLI BAŞLIKLARA GEÇEBİLİYORSUNUZ  40--50--60--70----CM  KAFALARDAN HANGİSİ TAKILIRSA OTOMATİK BUNU ALGILAR VE İÇİ KENDİNİ BUNA GÖRE OTOMATİK KURAR SİZ MÜDAHALE ETMESSİNİZ AYRICA TM-808  LER GİBİ ÇİFT KAFA DA KULLANMA TAKILMA ÖZELLİĞİ DE VARDIR ...

>ÇİFT BAŞLIKLI  ŞEKİLDE İKEN  BENİM YAPTIĞIM 36 SENELİK HER ÇEŞİT  HER EBAD GÖMÜSÜ OLAN  ÖZEL TEST  ALANINDAKİ BU MAKİNELERLEN YAPILAN TEST SONUÇLARI DA ÖZETLEN ŞÖYLEDİR />NOT>bu yerin toprağı özel temizlenmiş sadecene temiz toprak ihtivaa eder bu yer 1 senede hazırlanmış  merdiven basamakli satıhtan derine doğru aralıklar 2 şer metre uzunluğunda olup birbirlerine atlama yapmaz sinyaller bunlar ufak metallerde metaller büyüdükçe de birbirlerine uzaklıkları 1 rer metre olarak artaraktan en son all metal içindeki bir murat oto kapısından 4 kademede vardır   son had  6 metre   bir ewelki 5 metre bir öncesi 4 metre bir öncesi de 3 üncü metrede de merdiven basamak şekilli be aralarındaki uzaklıklar da 5 metredir  bu metre derinlikler çeşitli ebad kafalar için tasarlanmıştır

1.ci kısım tektekçilik için yapılan dizi seti

başlangış başı satıha bir parmak 2 parmak 3 parmak 4 parmak
ayırımlı grişlen-----------madde bir iğne başı  hangi parmakta yakalıyor makinesine göredir
şayet her birini de yakalıyorsa süperdir

bundan sonraki basamaklarda gittikçe derinleşen  aynı ebad aynı ağırlıktaki  para çeşitleri
mesela bir seri  5 kuruş kadar ebad  bakırlar
2.seri  bronzlar
3.seri sarılar
4 seri altın suyu kaplama altın 24 ayar seti
5 seri. 999.9 saflıkta  gümüşler

bunlar böyle böyle aynı tarifteki gibi olmak üzere 5 kuruş ebadından madolyona kadar ebat büyür gider para serileri ayrıdır  objeler ayrıdır parçalar ebad olarak ayrıdır
 bu şekillerde dizilmiş bir 10 dönüm yerdir etrafı telle çevrili hiç kimse giremez bir de 10 metrekarelik bir ufak binası olan bir yerdir rakım da denizden 400 metre yüksektir
 burda 1 dönümü de yine aynı sıralı sağolsun makinecilercene türkiyenin her yerinden yollanan makinece (öten )  tuğla taş kaya  mineral volkanik aklınıza ne gelirse böyle maddelerin de dizili olduğu bir alanım vardır burası her zaman gelen maddelerlen çoğalmaktadır  bunların derinliklen ilgileri olmayıp hemen satıh altındadır mühim olan makinenin bunları tanıyıp bunlara karşın kapasitesince önlem alıp ötmemesi sağlanmaktadır

HER AYAR İÇİN GELEN WHİTESİN DEĞİŞİK MODELLERİ  BU SAHADA ÖZENLEN SABIRLAN TEK TEK HEPSİ ALETİN İŞLEMCİSİNE TANITILIR  VE HAFIZAYA ALINIR  SONRADAN KULLANICI BÖYLE BİR İSTENMİYENE RASTLARSA  BU İŞ MAKİNECE HALLEDİLİR SİZ FARKINA BİLE VARMASSINIZ  VE ARAMANIZA DEVAM EDERSİNİZ

TÜM TÜRKİYE GENELİNDE BİZZAT 50 KÜSÜR SENE İÇİNDE HER YERDEN ALDIĞIM OLUMLU OLUMSUZ YÖRE NUMUNELERİNE GÖRE  VE AYNI ANDA BU YERLERİN ATMOSFERİK  ŞARTLARI TOPRAK ŞARTLARI DA VARDIR  BUNLAR ALFABETİK BİR SIRAYA GÖRE MAKİNE HAFIZASINDA DİZİLİDİR SİZ HANGİ YERDE İLK YAPTIĞINIZ HAVA VE TOPRAK AYARINDAN ALINAN BİLGİ BU ALFABETİK SIRA İLEN KARŞILAŞTIRILIP HANGİSİ UYGUNSA ORAYA ALET KENDİNİ KİTLER VE TÜM İÇ BİRİMLERİN O VERİLERE GÖRE AYARLANMASINI SAĞLAYIP SİZE HAZIR OLDUĞUNU BİLDİRİR TÜM BUNLAR GÖZ AÇIP KAPAYANA DEK BİR ZAMANDA OLUŞUR ..
BU BİLGİLER HAZIR OLAN DVD CD LERDEN AKTARILIYOR  VE BENİM 50--60 SENELİK TÜM MAKİNECİLİK BİLGİLERİM DE AYRI BİR DVD DEN AKTARILIYOR  BUNLARIN HARİCİ TAMAEN ARAZİDE YAPILIYOR SON OLARAK TEST YERİ DERİNLİKLER VE TAM NESNELERE UYUM ŞEKİLLERİ AYARLANIYOR  İLK BAŞ  BURDA 3 DENİZDEN SIFIR RAKIMLAN BAŞLANGIÇ  KARADENİZ SAROZ  MARMARA   BAZ ALINIYOR VE YÖRENİN EN YÜKSEK RAKIMLI OLAN YERİ 2810 METREYE DEK HER 100 METREDE BİR AYARLAR KONTROL EDİLEREKTEN BU YÜKSEKLİĞE ÇIKILIYOR  DÜŞÜNÜN YANIMDA 30 TANE DE MAKİNE VAR HEPSİ HER 100 METREDE KONTROLE GRİYOR   BU ŞEKİLDE ALET  HER YÜKSEKLİĞE ÇIKIŞTA  BAROMETRE HİDROMETRE ALTIMETRE  DERECE ISI FAKTÖRLERİ BAŞLIĞA DÜŞEN GÜNEŞ ISISI GÜNDÜZ FAKTÖRÜ VE GECE ISILARI FAKTÖRLERİ TÜMÜ HESAPLANIYOR  ALETİN BEYNİ BUNLARIN HEPSİNİ BİLMESİ LAZIMDIR NE DENLİ ÇOK BİLGİ VERİLİRSE KULLANICI O DENLİ RAHAT EDER VE WHİTES TEN BAŞKA HİÇBİR MARKA BİLGİSAYAR TEKNOLOJİSİNİ İÇERMEZ SÖYLİYEN YALAN SÖYLER YANLIŞ KONUŞUR  DÜNYADA HALEN  TEK İŞLEMCİ KULLANAN WHİTESTİR  BU TEKNOLOJİ DE VERİLECEK OLAN PROGRAMLAR DOĞRULTULARINDA ÇALIŞIR BAŞKA BİR ŞEKİLLERİ TANIMAZ
BİR UFAK MİSAL>>diyelimki bilgisayarınıza bir yazıcı aldınız yeni  kurdunuz taktınız fişlerini ama uğraşıyorsunuz çalışmıyor  ?? şimdi burdaki iş bu yazıcıyı bilgisayar işlemcisine tanıtmak gerekir tanımassa onu reddeder bu en açık ve herkesin anlıyacağı bir durum olduğu için bu örneği veriyorum  ve bu yazıcıya ait beraberinde gelen bir kurulum CD sini takıp da kurarsanız bilgisayar  o yazıcıya hoşgeldin kardeşim der kabul eder ve çalışırsınız....O.N.K..

İŞTE BU WHİTES TEKNOLOJİSİ DE AYNIDIR  YAPILACAK OLAN BİR İŞİN KARŞILIĞI ALET BEYNİNDE VARSA ONU YAPAR YOKSA YAPMAZ  BU KADAR BASİT VE AÇIKTIR İŞ

VE ÇOĞU ARKADAŞ OLSUN SATICILAR OLSUN  BENİ BU KONUDA YALANLIYORLAR DİYORLARKİ MİLLETİ BU YALANLARIMLAN SÖMÜRÜYORMUŞUM KENDİME RANT KAPISI YAPIYORMUŞUM  BÜYÜK BİR KESİM BÖYLE DÜŞÜNÜYOR  BÖYLE BİŞİ OLMAZMIŞ ZATEN ÜZERİNDEKİ PROGRAMLARI DEĞİŞTİRMEKLEN BU İŞLER YAPILIRMIŞ ŞİMDİ DE ONUN İZAHINI BİR YAPALIM ........

ŞİMDİ ALET ÜZERİNDE HAZIR  4 AYRI ÇEŞİTLİ DEFİNECİLİK ŞEKİLLERİNE HİTAP EDEN PROGRAMLARLAN  MÜŞTERİYE GELİYOR GELİYOR DA  BİLİNMİYEN DURUMLAR DA VARDIR
BUNLAR DA ŞÖYLEDİR AÇIKLAMALARI  BUNLARI DAHA ÖNCELERİ DE HER YERDE YAZDIM DA BURDA DA BİR KERRE DAHA AÇIKLIYAYIM ......

WHİTESİN  KENDİNE BAĞLI OLARAK MONTAJ YAPAN DÜNYANIN ÇEŞİTLİ ÜLKELERİNDE FABRİKALARI VARDIR  ANA FABRİKASI  AMERİKADIR MİŞHEGIN DE DETROİTTE  30 SENE MBCE MİŞHEGINDEKİ SADENE ELEKTRONİĞİNİ YAPARDI  DIŞ KUTSU VE KOLLARI VE BAŞLIKLARI DA DETROİT YAPARDI   DETROİT  WHİTES  Dİ   DİĞERİ DE  COINMASTER Dİ MARKA OLARAK SONRA  2 Sİ BİRLEŞTİ  COINMASTER WHİTES  OLDU ŞİMDİLERİ DE SADECENE WHİTES  OLARAK AMBLEM KUJLLANILIYOR  DÜNYADAKİ İLK YURT DIŞI FABRİKASI İNGİLTEREDEDİR  VE AMBLEMİ ( UK )  DİYE GEÇER   (GB ) OLANI ALMANYADIR   SWIDEN İSVİÇREDİR  VE BİR KANGURU RESMİ OLANI DA AVUSTURALYADIR BUNLARA BİR DE (CANADA )  KANADA EKLENMİŞTİR  BURAYA KADAR BİŞİLER ANLADIK HERHALDE  ŞİMDİ ESAS SORUNA GELİYORUM

BU MAKİNELER HANGİ ÜLKEDE İMAL EDİLİYORLARSA  FABRİKA ÇIKIŞLARI O ÜLKELERİN HAVA VE TOPRAK YAPILARI BAZ ALINARAK AYARLANIRLAR  VE İKİNCİSİ DE EN ÖNEMLİSİ SİZE AÇIK OLAN 50 ADET MENÜ DE BU ÜLKEDEKİ DEFİNECİLERİN  FABRİKACA YAPTIRMIŞ OLDUĞU EN İYİ ÖRNEKLERİ BAZ ALARAKTAN BU PROGRAMLARI PROGRAMLARLAR VE BU DURUMLAR ALETİ HER AÇIŞINIZDA  KARŞINIZA GELEN PROGRAMLARDIR VE SİZ TÜRKİYEDESİNİZ ELİNİZDEKİ ALET TTE MİSAL OLARAK ALMAN MONTAJI  NE OLUCAK ŞİMDİ  KARŞINIZA BİR ALMAN KARI KOCA ÇIKTI TÜRKİYEDE TURİST OLARAK GELMİŞLER SİZE ALMANCA BİŞİLER SORUYORLAR SİZ DE KEM KÜM BİLMİYORSUNUZ Kİ ALMANCA NE İSTEDİKLERİNE CEVAP VERESİNİZ VE EL KOL HAREKETLERİ İLEN ( TARZANCANA ) ANLAŞMIYA UĞRAŞIYORSUNUZ TURİSTLERLEN İŞTE AYNISI MAKİNEDE DE GEÇERLİDİR MAKİNE TAMAMEN YABANCI ATMOSFERDE YABANCI TOPRAKLARDA BU ŞEKİLDEKİ BİR ÇALIŞMALAR   AYNI ( TARZANCANA ) OLUCAKTIR O DA TESADÜFİ TOPRAK ÜSTÜNDE BİR ŞEYE DENK GELİRSENİZ ALET ÖTÜCEKTİR  

VARMI BU KONUDA İTİRAZCILARDAN İTİRAZ EDİCEKLER BU ALETLERİ ESKİ ANALOGLARLAN HİÇKİMSE KARIŞTIRMASIN  ANALOGLAR DÜNYAA STANDARTI YAPILARDIR ÜZERÜ AYARLARLAN İSTEDİĞİNİZ ŞEKLE AYARLAMA İMKANINIZ VARDI AMA BU İŞLEMCİLİLERLEN YOKTUR BUNU ANLAYINIZ

SON OLARAKTAN  BENDE FABRİKASYON U.S.A  NIN TÜM MODCELLERİNİN KURULUM CD LERİ MEVCUTTUR  İSTEDİĞİM GİBİ BEYNİNLEN OYNARIM İSTEDİĞİMİ YAPARIM TAMAMINI DA DEĞİŞTİRİRİM YENİSİNİ DE KORUM  AYNI BİLGİSAYARINIZIN  KURULUM CD Sİ GİBİDİR  HASARLAR DA BUNLARLAN ONARILIYOR EKSİKLER DE   YANİ BU KONUDA KİM NE KONUŞUYORSA BOŞUNA KONUŞUYOR BOŞUNA KARALAMA YAPIYORDUR

İŞTE AÇIK SİTE  YÜZLERCENE YENİDEN PROGRAMLANMIŞ WHİTESLER VAR KİMSE KALKIP DA NİYE ŞİKAYET ETMİYOR NACİ USTA BENİ DOLANDIRDI NİYE DEMİYOR  ADAM İŞİNE BAKIYOR LAF ÜRETECEĞİNE   BU ZATLAR SİZLER GİBİ BİLGİSAYAR DEFİNECİSİ DEĞİLKİ  VEYA RAKİP BİR FİRMA  SATAŞSIN HERKES İŞİNE BAKIYOR
AMA BU KADAR AÇIK BİR ANLATIMIN SONUNDA VE YAPILAN İŞLER HAKKATEN DOĞRU VE MİLLET İŞİNE BAKIYORSA KARIŞTIRICI ÇIKIP TA BURAYA PİSLİKLER YAPAR BU DA SİLİNİR ÜYELİĞİ DE İPTAL OLUNUR  BUNLAR AYRIDIR  SONRA DİYORLAR HİÇ ELEŞTİRİYE GELMİYORMUŞUM HEMEN  İŞİME GELMİYENİ SİLİYORMUŞUM ARKADAŞ SEN BURAYA ABUK SABUK AYKIRI OLMUYAN DAYANAKSIZ İŞLERİ YAZARSAN SİLİNİR TABİİ GEL TARTIŞALIM BİLMİYORSAN HAKİKATI ANLATALIM ONDAN SONRA KONUŞ

ARKADAŞIM AZ UZUNCA OLDU HERHALDE TATMİNKAR BİR YAZI OLMUŞTUR SİZİN İÇİN ÇÜNKİ ANLADIĞIM KADARI İLEN   YANLIŞLARA UĞRAMIŞ BİR KİŞİSİNİZ BİLMENİZ GEREKLİ KONULARIN ÖZETİDİR BUNLAR  KALIN SAĞLICAKLAN

VE SON OLARAK İSTEDİĞİNİZ DERİNLİKLERİN TÜMÜ BU  XLT  LERDE VARDIR
MADDE TENEKE İÇİNDE İSE  HALİYLEN TENEKEYİ GÖSTERECEKTİR AMA TENEKEDE SIZINTI VARSA VE İÇİNDEKİ NEYSE AZ BİR ŞEKİLDE DE TENEKE İLEN BERABER O MADDEYİ DE ALGILAYIP EKRANDA BELİRTİCEKTİR AMA ZIZINTI YOKSA SADECENE TENEKEDİİR

VE SADECENE DOĞADA ALTIN MAKİNELERCE EN ZOR YAKALANAN BİR MADEN TÜRÜDÜR BUNU DA BİLMEKTE FAYDA VARDIR

SAYGILARIMLAN............................................................NACİBABA............................O.N.K...
Yukarı Dön
sonumut Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Son Giriş: 10/Haziran 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 46
  Alıntı sonumut Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03/Haziran 2017/2009 Saat 10:26
Selamlar Naci Baba XLT için tenekenin içinde altın varsa ve sızıntı yoksa sadece tenekeyi çeker demişsiniz. Bu durum DFX 300 için geçerli degil dimi. Çünkü top mermisi örnegini vermiştiniz bir yazınızda orda merminin üzernde dulunan kurşun, sarı, demir gibi metalleri DFX 300 lerde hepsini farklı ikonlarda aynı anda  gösteriyor diye hatırlıyorum.Saygılarımla.
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03/Haziran 2017/2009 Saat 10:51

SONUMUT ARKADAŞA CEVABEN......................................NACİBABA................................O.N.K..

Evet  tüm makine ayırımlarında aynıdır sadecene whites de değil ayırımı olan tüm makinelerde aynıdır  sızıntı varsa ordan sızan da ne gibi bir metalse onu da fark edicektir  bu durumda en büyük özelliklen teneke %90    %10 da içindeki madde  olarak yansır
ama bu yırtık bayağı büyük ve içindekinde dışarı taşar bir durum varsa bu  %50   %50  olarak yansır

top mermisine gelince bir uzun madde geniş yuvarlak silindirik ilk önce alet ilen bunun uzunluğunu düz olarak tespit sonra başlığı sallama ilen genişlik alırsın ve düşünmiye başlarsın bu ne olabilir diye bu sefer ayırımı daha da hassaslaştırıp sessiz modu da devreye sokup dikkatlice bakılır ekrandan gözünü ayırmadan

top mermisindeki metareyyeller  patlamamış olarak toprağa girmiş olanında

başı sarı bakır gümüş ufak bir ön kademe patlatıcı düzeyi var bu kısa aralık ses ve frekans gezmesi yapar bunun gerisi ya bronz ya da çelik tir genelde bu çelik++96 da oluşuyor
daha da gerisi 60--70--80 arası gezen bakır büyük bakır hanesi bu sarılı şerit şeklinde  bakır var onun gerisi yine çelik son nahitetinde de sarı var tüm bunlazrın hepsini algılar sen kafayı burda ağır ağır hareket etirirsen hepsini görürsün

saygılar............................................................nacibaba..........................................o.n.k..

Yukarı Dön
sonumut Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Son Giriş: 10/Haziran 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 46
  Alıntı sonumut Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03/Haziran 2017/2009 Saat 10:55
sağol naci baba
Yukarı Dön
Ronin Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 26/Nisan 2017/2010
Durum:
Gönderilenler: 7
  Alıntı Ronin Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03/Haziran 2017/2009 Saat 15:24
SN. Naci Kanat,
Gerçekten eforunuza ve yaşınıza rağmen bu kadar yazıyı yazmanıza saygı duymamak elde değil. Altta vereceğim linki incelerseniz GPR'ler özellikle mayın temizliğinde de kullanılırlar, olayını da görürsünüz ve metal tespit ettiğini de idrak edersiniz:

Bir de şuna dikkat etmenizi rica ediyorum. Definecilik sadece altından veya no-ferrous metallerden ibaret değildir. Boşluk bulma özellikle son derece önemlidir. Zira özellikle mezarlar, lahitler birer boşluktur ve bunlar metal dedektörler ile bulunamaz. Ancak çok yüzeyde ise ve içi silme dolu ise, ya da güzel bir pulse dedektör ile belli mesafeye kadar az da içinde mal olsa tespit edilir. İŞte GPR'ler ile tam da sizin dediğiniz noktaya ve dahası üstün özelliğine geliyoruz. O da toprak altındaki cave yani boşlukların muhteşem şekilde bulunabilmesine..
Sadece bu bile GPR'leri arkeojeofizik alanında çok çok üstün kılıyor.
Definecilik sadece metal bulmak da değildir, bunu siz de iyi biliyorsunuz. Ayrıca bahsettiğiniz DFX veya XLT gibi makinaların bize örnek metaller ile toprak altında ne kadardan alabileceğine dair veriler verebilir misiniz? Zira bu cihazlar sub-surface değil de top-surface Tongueyani aşırı yüzeysel araştırmalar içindir ve tektekçilikten başka  iyi olduğu konu yoktur bence..

Saygılar..
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03/Haziran 2017/2009 Saat 17:03
ESKİAY KODLU ARKADAŞA...............................................NACİBABA.................................O.N.K

ESKİ AY BAK RONNİN ARKADAŞ NE DİYOR EĞER BÖYLE ŞEYLER VARSA ÇOK AYIP
VE  KENDİSİNDEN ÖZÜR DİLE VE BİR DAHA BÖYLE ŞEYLER YAPMA NE OLURSA OLSUN YAPMAYIN BURADA HERKES BİŞİLER YAZICAK FİKİRLERİNİ AÇIKLIYACAK HER TÜR MESELEYE SAYGILI YAKLAŞINIZ  AMA ÖLÇÜ KAÇARSA O ZAMAN SERBESSİNİZ  BEN KARIŞMIYORUM 
ANLAŞTIKMI ARKADAŞLAR

SAYGILAR.....................................................................................................................O.N.K...

Düzenleyen nacibaba - 03/Haziran 2017/2009 Saat 20:20
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03/Haziran 2017/2009 Saat 18:34

RONNİN ARKADAŞA ..............................................NACİBABA.....................................O.N.K..

BAK ŞİMDİ GÜZEL KARDEŞİM  UFACIK BİR MAYIN İÇİN DEVASA ALETLER YAPMIŞLAR BUNLAR BİRAZ KOMİK KAÇIYOR ARAZİNİN HER YERİ DÜZ DEĞİLKİ HELE BİZİM SINIR DAGI VAR BAYIRI VAR UÇURUMU VAR ADAMLAR KEÇİ YOLUNU BİLE MAYINLAMIŞLAR  CİHAZ DEDİNMİ PORTATİF HAFİF VE GÜVENİLİR OLUCAK   BAK BENİM 55 SENEDE MEYDANA GETİRDİĞİM ÇUBUK SİSTEMİ VAR MAKİNESİ İNSANIN KENDİ BEYNİ  NE İSTERSEN NEYE YÖNLENDİRİRSEN BULUYORSUN BEN 3 SENEDEN BERİ SIRF ŞIRNAĞA  ASKERE 5 BİNİN ÜZERİNDE YOLLADIM İŞE YARAMASSA İSTENMEZ AMA HALEN O BU GÖRMESİN DİYE İNSANLAR GİZLİDEN BAKARLAR  ÇUBUKLAN İŞ GÜLÜNÇMÜŞ SEN YAPTIĞI İŞE BAK  VE BU İŞ HAKİKATTIR BAK ARKADAŞIM NE GPR NE RADAR NE BİŞİ  NE DEDEKTÖR BUNUN YAPTIĞINI YAPAMAZ..

ARAYACAĞIN YERDE  DURUYORSUN İKİ ÇUBUĞU BİRLEŞTİRİP SORMADAN ÖNCE GÖZLEN SAĞDAN SOLA DOLAŞABİLECEĞİN BİR ALANIN SINIRINI ÇİZİYORSUN  VE SÖYLÜYORSUN BU SINIRLAN BENİM BULUNDUĞUM YER ARASINDA  İŞTE BEN ŞUNU ARIYORUM VAR MI VARSA İLERİ YOKSA GERİ HAREKET YAP  İLERİ ( EVET ) DEDİ YENİDEN BİRLEŞTİR VE DE BENİ ÜSTÜNE GÖTÜR O BİR ÇEKİM ALANI YAPICAK YERE GELİNCE DE AŞAĞI DOĞRU İNİP BURASI DİYECEKTİR  BU KADAR BASİT BİR İŞ VARKEN NE DİYE UĞRAŞILSIN DEVHASA ŞEYLERLEN  BU 250 LİRA ONLAR KAÇMİLYARLİRA ARADAKİ FARKA BAK İLK ÖNCE  BUNUNLAN LAHİDİ SOR HÖYÜĞÜ SOR NERESİNİ SORARSAN SOR MEZARI DAHA AÇMADAN SORGULA  İÇİNDE İŞE YARAR BİŞİLER VARMI YOKMU  AKLINA HAYALİNE NE GELİYORSA SOR ÖĞREN GÖZ AÇIP KAPAYANA KADAR BİR ZAMANDA   BUNU NARKOTİK KULLANIYOR ALINAN BAŞARILAR DA KÖPEKLERE MAAL EDİLİYOR BÖYLE KAMUFLE EDİLİYOR  DOKTORLAR KULLANIYOR HACI HOCALAR KULLANIYOR  HERKES KENDİ BRANŞINDA KULLANIYOR SIRF DEFİNE İÇİN DEĞİL
MAKİNEYİ SIRTINDA ÇANTASINDA GEZDİRİYORSUN MAKİNE TEK YERDE LAZIM OLUYOR O DA ALTIN KONUSUNDA BU İLK ÖNCE DOĞADAKİ ALTIN DAMARLARI HER YERDE SERPİNTİLİ VARDIR BUNU GÖZ GÖRMEZ MAKİNE DE YAKALIYAMAZ  BU TOPRAKLARI BUNUN FABRİKASI ALIP ELDEN GEÇİRİP İŞ YAPIYORLAR ŞİMDİ DİYELİM SEN ALTIN SORDUN ÇUBUK TA VAR DEDİ VE GİTTİNİZ ÜSTÜNE BURASI DEDİ VE HATTA ALTININ ÇUBUKTA BİR İŞARETİ DÖNME HAREKETİ VARDIR ONU DA YAPTI DİYELİM FAKAT MAKİNE TUTUĞUNDA ALETTE SES YOK ANLA Kİ O BU BAHSİ GEÇEN İŞTİR VE HİÇ KAZMADAN EMEK SARFETMEDEN YÜRÜ BAŞKA BİR ALAN VE NOKTA BULMAYA  MAKİNE SADECENE BU ŞEKİLE LAZIM

BİR 100 DÖNÜM TARLADA BUNUN İÇİNDE BİR YERDE GÖMÜ OLDUĞU SÖYLENİYOR SİZ BURASINI GPR VEYA MAKİNE İLEN KAÇ AYDA KAÇ SENEDE DÜZGÜN HİÇ YER KAÇIRMADAN ARAYABİLİRSİNİZKİ   AMA BU ÇUBUKLAN  O 100 DÖNÜM YERDE BİŞİ VARMI YOKMU  IŞIK HIZINLAN ARAYABİLİRSİNİZ ANINDA CEBABINI DA ALIRSINIZ  BÖYLE DE BİR İŞ VAR
BELKİ İNANIR BELKİ DE İNANMASSINIZ  BUNA AİT KISIMLARI BİR GÖZDEN GEÇİRİNİZ

WHİTESLERİN DERİNLİK KONULARI HAKKINDAKİ  İŞLMLER İÇİNDE WHİTES MAKİNELERE GİRİNİZ ORDA YAZAR HER BİR NEYİNİ İSTERSENİZ

VE GPR LER HAKKINDA DA ARTIK TARTIŞMAYACAĞIM ÇÜNKİ ANLAŞAMIYORUZ BU KONUYU BURDA KAPATIYORUM  KAÇMIŞ GERİ ÇEKİLMİŞ DEĞİLİM SADECENE ANLAŞAMIYORUZ GÖRÜŞLER FARKLI  BELKİ İLERKİ ZAMANLARDA BENİM DEDİKLERİME GELİRSİNİZ BEN BEKLEMEDEYİM....

MAYIN İŞİ İÇİN BENİM ÇOK GÜZEL BİR VE UCUZ BİR PROJEM VARDIR BUNU YOLLADIM DA GEREKLİ MAKAMLARA  CEVAP BİLE YAZMADI HAZRETLER  KABATASLAK BİR ŞEKİL ÇİZİMİ DE BURDAN VERİYORUM ANLAMAK İÇİN İŞİ

.dede                                                                                

dede

ŞİMDİ BURDA BİZİM BİR ARKADAŞ VAR AYNI BENLEN YAŞIT  KENDİSİNİN İŞİ DOZER TAMİRCİSİ   DÜKKANININ ÖNÜNDE DE BİR SÜRÜ HURDA AMA YAPILSA CANAVAR GİBİ ÇALIŞIR  BUNLARDAN Bİ TANESİNE ZIRH GİYDİRİCEN  2 TANE ÖNE UZANAN KOL GİT KARAYOLLARINDAN ASFALTTAN ÖNCE SATIHI İYİLEŞTİRMEDE KULLANILAN AYNI BÖYLE DİŞLİ SİLİNDİRLERDEN GÜNEŞİN ALNINDA YATAN BİR SÜRÜ HURDA VAR  AL BİTANE  TAK AYNI RESİMDE GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ ŞEKİLLERDE BİR DE KALKAN DİZİSİ YAP Kİ BUNLARIN  HEPSİ FAZLALIKTIR  BUNLAR ANTİ PERSONEL MAYINI İŞTE PATLADIMI BİR BACAĞIN GİDER DİĞER TARAFLARIN SAĞLAM KALIR  40 KİLO YÜKE GÖREDİR  SEN 5 TONLAN BASIYORSUN PATLADIMI O SİLİNDİRİ BİLE KALDIRAMAZ YERİNDEN  TOPRAKLAN SİLİNDİR ARASINDA PATLAMA OLUŞUYOR BİR TOZ KALKAR HEPSİ O KADAR Bİ DE SES OLUR  BUNUNLAN GİT GEL TAM AYARLI ŞEKİLDE İP ÇEKMECESİNE SİLİNDİR İN GENİŞLİĞİNDE NEYE DENK GELİRSE PATLAT GİTSİN  ARKADAN GELENLER DE MADDELERİ ALSIN TORAKTAN PATLAMADAN ARDA KALANI  YANİ  BU ŞEKİLDE AYNI TARLA SÜRER GİBİ GİT 1 GÜNDE DÜNYANIN YERİNİ TEMİZLERSİN YOK BİLMEMNE KADAR PARALARMIŞ KAFAYI MI YEDİNİZ SİZ BE YOK ISRAİLE VERİCEKMİŞ  YAHU BUNLAR BİZİM HAKİKAT OLAN TAM PROJELERİMİZE KATILA KATILA GÜLER EĞLENİRLER AHA KAPI DA ORDA DİYE GÖTERİRLER  ÇÜNKİ BU İŞLERİN İÇİNDE İŞLER VARDIR  KİMLER CEPLERİNİ DOLDURUCAKLAR SADECENE BU BİR İŞTEN ONLAR BUNA BAKARLAR SANA BANA DEĞİL ONDAN ADAM OLMAZ YA BU ÜLKE  ÇÜNKİ BENİM PROJEM SON DERECEDE EKONOMİK VE SIHATLİ  VE GARANTİLİ  HATAYA DA YER YOK  PARASAL KONUSU DA ÇOK KOMİK RAKKAMLARDIR ONUN İÇİN BİR DE DAYAK YERSİN FAZLA ÜSTELEDİNMİ BENİM BUNCA SENEDİR DÜNYAA KADAR PROJELERİM VAR   AMA HER YERDEN KOVULDUK   NE YAPAYIM

ŞİMDİ O VERDİĞİN LİNKTEKİ İŞ DE GİDERKEN Kİ RADARLAMA   TOPRAK TEMİZ MAYINLI SATIHIN ZATEN TAŞ  VE DİĞER İŞLERDEN AYIKLANMASI LAZIM AYIKLANMIŞ ELEKTEN GEÇMİŞ  VE SIRALI BAZI YER KARMA SIRALI BU MAYIN KONMUŞ  YAĞMURDAN TOPRAK YIKANMASINDAN  DA MEYDANA ÇIKIP GÖZÜKMESİN DİYE İĞNELERİN ÜSTÜNDE BİR UFAK TOPU YARISINDAN KES O YARIM KUBBEYİ GEÇİR MAYININ ÜSTÜNE  VE RENKLİ YEŞİL ALACALI BULACALI KAMUFLELİ OLDUĞUNDAN HİÇ FARKEDİLMİYOR AYNI TOPRAK VEYA YEŞİLLİK GÖRÜNÜMDEDİR  BU SINIRDAKİLER 2 ÇEŞİT ANTİ PERSONEL MAYINLARI  BİRİ ÜSTÜ AÇILI YÖNLERE BAKAN 3 İĞNELİDİR DEĞER DEĞMEZ PATLAR  ÖBÜRÜ DE 40 KİLO YÜKLEN ÇALIŞIR BASINCA KLİK DİYE BİR SES YAPAR AYAĞINI NE ZAMAN ÇEKERSİN O ZAMAN PATLAR  BU 2 İNCİSİNDEN YANINDA BİR KİŞİ OLURSA KURTULMA İMKANIN VARDIR O KİŞİNİN BECERİSİNE BAĞLIDIR  40 50 KİLOLUK BİR TAŞ BULUCAN VE   AYAKKABINI KESİCEN HER TERAFINDAN ÇOOK YAVAŞÇA TAŞLAN AYAĞININ YERİNİ DEĞİŞTİRİCEKSİN %90 KİŞİ BU ŞEKİLDE KURTULMUŞTUR 10 NU DA MEFTA OLMUŞTUR
VE 2 İNCİ BU AYNI MAYINDAN KURTULUŞ İŞİ DE BİRAZ ZAHMETLİDİR AMA YAPILMIŞ TIR HER DÖNEMDE  HEMEN AZ İLERİYE BİR BOY ÇUKURU AÇILACAK  VE ANINDA BU ÇUKURA BALIKLAMA ATLIYACAKSIN ANINDA DA DAHA ATLARKEN Kİ ZAMANDA DA AYAKLARINI TOPLÖUYACAKSIN İYİCENE  ÇÜNKÜ MAYININ YERDEN YUKARIYA TESİRİ AÇILIDIR   ( V )  HARFİ  GİBİ  PATLAR  AŞAĞILARDA TESİR YOK SAFHASINDADIR BU ŞEKİLDEN KURTULANLARIN SAYISI DA %99 MUŞ   BUNLARI NERDEN BİLİYORUM İŞTE 50 KÜSUR SENELERİ ÖNCESİNDEN TÜRKİYENİN HER YERİNDEN TOPRAK HAVA RAKIM BİLGİLERİ TOPLARKEN BU YERLERDE ÇOK GEZDİM ZATEN KAHVELERDE BAŞKA KONU YOK   VE BUNLARIN DEVAMLI ANTREMANINI YAPIYORLARDI   O BÖLGELERDEKİ ARKADAŞLAR BU İŞLERİ DAHA İYİ BİLİRLER  DE NEYSE BAK NEREDEN NERELERE GELDİK  ZATEN VERDİĞİN LİNKTEKİ MAYIN DEDEKTÖRÜ BAK YERDEN EPEYİ HAVADA GİDİYOR ZEMİNLEN BİR GİTSE PATLAR TAKILDIMI BİR TARAFI  VE BURDAKİ OLAY DA SİNYALİN SERT BİR CİSME VURUP GECİKMESİ ESASINA DAYANIYOR GECİKEN SİNYAL DE EKRANDA AYNI O GECİKMEYİ ENGELİYEN NESNENİN ŞEKLİNİ ALIYOR  VE ZATEN ARANAN MAYINDIR DİYORLARKİ BURDA MAYIN VAR ÇÜNKİ TOPRAKTA TAŞ MAŞ YOK ELENMİŞ TEMİZ TOPRAKTIR  VE EN ÖNEMLİSİ DE MAYIN SATIHTADIR  İĞNELERİ DIŞARDA VEYA TOPRAKLAN BİR SEVİYEDEDİR YANİ DERİNLİK OLAYI YOK  BUNUN ATLAMIYACAĞI BİR OLAY DA TAMAMI PLASTİK İĞNESİ BİLE PLASTİK MAYINLAR DEDEKTÖRE GELMİYENLER DEDEKTÖRCE ALGILANMIYANLARI GÖRÜNTÜLER HEPSİ BUKADAR KAL SAĞLICAKLAN

SAYGILARIMLAN...............................................................NACİBABA............................O.N.K.... 

Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
  Alıntı Misafir Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03/Haziran 2017/2009 Saat 19:12
Orjinalini yazan: Ronin

Ha bu arada eskiay denen şahıs magandalığa soyunmuş ve güzel küfür eden bir tip arkadaş,
Gerisine siz karar verin

Saygılar..
Ronin arkadaş, istemeden kalbinizi kırdıysam özrümü lütfen kabul eyleyin. Sizi bir an yalnış değerlendirdim, şu işe yaramayan cihazları satan kimselerden. Görüyorum dürüst bir arkadaşmışsınız, ön yargılı davrandım. Lakin bana da lütfen anlayışı olun bu alemde definecileri av gibi gören firmalar var. Bir de şu sizin moderatör olduğunuz sitede buradaki bir muhterem için yazılanları görünce Crybir an hissiyatıma engel olamadan size olumsuz yaklaştım. Tekrar affınızı isterim, sevgi saygılar sayın ronin arkadaşım. Umarım bundan böyle sağlam dostluklarımız olur. Zaten bir deyim vardır, /kavgayla başlayan arkadaşlıklar, daha sağlam oluyormuş/ ...
Yukarı Dön
kentli Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 10/Aralık 2017/2014
Durum:
Gönderilenler: 29
  Alıntı kentli Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04/Haziran 2017/2009 Saat 16:54
ronin arkadaş sizleri burada görmek güzel deyerli fikirlerinizi herzaman bekleriz. gerçi siz naci ustanın çubuk sistemine inanmıyorsunuz herkes biliyor. sırf denemeniz ve görmeniz için naci usta size bedava bile gönderir. 
                                                                          herkese saygılarımla
yıllarcamı sürecekti hırsınız?
toprağın altında kalmaz farkınız...
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <12345>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50