Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5METAL DEDEKTÖRLERİ, MARKA, MODEL TEKNİK BİLGİLERİ <>5Garrett <>5GTI™ 2500
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Garrett GTI 2500--Legalforce arkadaş anlatıyor kul

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1 678910 16>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
legalforce Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 31/Mart 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 47
  Alıntı legalforce Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06/Eylül 2017/2009 Saat 08:47
Orjinalini yazan: kuscu

slm legalforce ustam.size nacizhane bir sorum olacak.eğer biraz vakit ayırıp da cevaplarsanız çok memnun olurum.bende garrett 2500 kullancısıyım.şu ana kadar makinaya baya bi alıştım ve yaklaşık 10 tene bakır para buldum.en fazla 40 cm den buldum ve ses çok nettti.ama daha altın yada gümüş nasip olmadı.sormak istediğim acaba garrett altını yada gümüüşü aynı bakır para gibi net bi şekilde algılayabiliyomu.çünki bi arkadaşım altın yada gümüşü whayts kadar net algılamadığını söyledi.acaba siz bu konuda ne düşünüyorsunuz.saygılarımla..........

Slmlar  sayın kuşçu.sorularınız benim için çok değerlidir hepsini, yürekten elimden geldiğince yanıtlamaya çalışırım elbet ama hoşgörün bu sıralar netten uzağım .msj.şimdi okudum.ve bayrama kadar pek fırsatım olamayacak.hoşgörünüze sığınıyorum.
  sorunuza gelince,2500 ve diğer cihazlar üretim aşamasında ,özellikle altın ve gümüşe özel hassasiyetli olarak üretilirler.çünkü birinci değer olarak bu madenlere yönelineceği bilindiği için.özelliklede altın.altının çok özel bir yeri vardır.diğer metallerdden ayrılır.yıllarca dursada asla pas tutmaz.oyüzden dir ki,hiçbbir cihaz bunu es geçmiyecektir.2500 durum aynıdır.hem ses hemde baremlerde durduğu yer açısından(4.5-5.-5.5-6 arası)asla şaşmaz,gümüşte(8.5.-9-9.5 arası)elbet bu veriler semboliktir.toprağın yapısına göre,minerallik,nem,tuzluluk derecesine göre mutlaka farklılık gösterecektir.özellikle altın bir paranın yanında çeşitli metaller,çer çöp metaller varsa baremde bulunduğu yerde sapmalar olacaktır.bakınız bulmaz demiyorum yanlış anlaşılmasın,ekrandaki yerde yani baremlerde sapmalar olabilr.Ve özelliklede bu sapmaları saflık derecesinde yani ayar konusunda yaşıcaksınız.24 ayar saf bir altınla veya saf bir gümüş,mutlaka yerleri değişir ama asla kaçırmaz bulur.O yüzden dir ki,özellikle Naci hocamımda belirttiği gibi,sese kulağınızı alıştırın.sesle işi çözmeyi öğrenin.ekran,sembol falan hikayedir.her cihaz da böyledir bu.prof.kişiler seslen iş görür.ve ayrımıda aşarlar artık,konu derinlerdedir.
 sizde bu testleri kendiniz arazide yapabilirsiniz,yıllanmış bir bakır,bronzla günümüzdeki kıyaslanamaz toprakta ama altın aynıdır öyle çok fazla değişmez.tek dikkat edilmesi gereken altının ayarıdır.saflık derecesidir.mesela gidin toprağa 22 ayar bir bilezk gömün,yarım metre,bir metre herneyse,görün bakın Garrett size neler sunuyor.ben nekadar anlatsam boştur bi noktada,işte ozman gözlerinizle görerek tatmin olacak ve Garretinizi öpüp başınıza koyacaksınız...
 Görüşmek üzere,saygılarımla..

Düzenleyen legalforce - 06/Eylül 2017/2009 Saat 08:53
Yukarı Dön
kuscu Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 22/Haziran 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 21
  Alıntı kuscu Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07/Eylül 2017/2009 Saat 10:05
kıymetli vaktinizi benim için ayırdığınız için ve vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederim.allaha emanet olun ...
Yukarı Dön
kuscu Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı kuscu Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27/Kasım 2017/2009 Saat 08:54
sevgili legalforce usta.sizi bi sorum daha olacak.canımı sıkan bi durum oldu.bi arkadaşta 14 ayar altın vardı.denemek için benim 2500 e tuttum.ama aldığım ses karşısında açıkcası baya moralim bozuldu.sese göre değersiz di.ve o şekilde ki seslerin ir çoğunu kazdığım da hep değersiz demir çıktı.bu zamana kadar içim rahattı.ama artık bilemiyorum.sizce neden böle olmuş olabilir.bi arkadaşım ,türkiyede ki dedektörlerin alın sensörlerini çıkarttıklarını sölemişti.yani ya altına değersiz ötüyo yada fazla derine inmiyo.sizce doğrumudur.saygılarımla....
Yukarı Dön
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Durum:
  Alıntı legalforce Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07/Aralık 2017/2009 Saat 05:30
 Sevgili legalforce usta.sizi bi sorum daha olacak.canımı sıkan bi durum oldu.bi arkadaşta 14 ayar altın vardı.denemek için benim 2500 e tuttum.ama aldığım ses karşısında açıkcası baya moralim bozuldu.sese göre değersiz di.ve o şekilde ki seslerin ir çoğunu kazdığım da hep değersiz demir çıktı.bu zamana kadar içim rahattı.ama artık bilemiyorum.sizce neden böle olmuş olabilir.bi arkadaşım ,türkiyede ki dedektörlerin alın sensörlerini çıkarttıklarını sölemişti.yani ya altına değersiz ötüyo yada fazla derine inmiyo.sizce doğrumudur.saygılarımla...

Gerçekten şaşırdım doğrusu,benim daha önce  başıma gelmeyen bir durum,genelde bu gibi durumlarda cihaz kötülenir hep ama önce tam olarak kullanıbildikmi ona bakmak gerek.siz nsl denediniz bunu,14 ayar bir küpe,yüzük nsl bir objede denediniz,cihazda hava toprak ayarı tam mıydı,nekadar mesafeden denendi ve başlığın yakınıda ğarazit yapacak veya alacak metal varmıydı.?Ve değersiz gösterdi demişsiniz,kaç nolu barem üzerinde gösterdi ekranda?  

Düzenleyen legalforce - 07/Aralık 2017/2009 Saat 15:45
Yukarı Dön
kuscu Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı kuscu Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07/Aralık 2017/2009 Saat 06:20
önce bi kolye ile denedim zincir ucuna takılmış 14 ayar altın bi kolye.snra çeyrek altına denedim acaba aynımı olacak diye ama gene aynı.4. baremde duruyo.hava toprak ayarı tam.bizim burada rakım fazla değil zaten beyşehir gölüne 5 km uzaklıkta yaşıyorum.daha önce 10 kadar bakır para buldum.onlarda son derece net ses vardı.ama altınlarla yaptığım denemede kalın bir sesle uyarı verdi.parmağımda gümüş yüzük var ona gayet net ve ince ses veriyo.ve bunun yanına hiç bir başka metalkoymadım.aman neden böle oluyo anlamadım...
Yukarı Dön
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Durum:
  Alıntı legalforce Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07/Aralık 2017/2009 Saat 15:41
..önce bi kolye ile denedim zincir ucuna takılmış 14 ayar altın bi kolye.snra çeyrek altına denedim acaba aynımı olacak diye ama gene aynı.4. baremde duruyo.hava toprak ayarı tam.bizim burada rakım fazla değil zaten beyşehir gölüne 5 km uzaklıkta yaşıyorum.daha önce 10 kadar bakır para buldum.onlarda son derece net ses vardı.ama altınlarla yaptığım denemede kalın bir sesle uyarı verdi.parmağımda gümüş yüzük var ona gayet net ve ince ses veriyo.ve bunun yanına hiç bir başka metalkoymadım.aman neden böle oluyo anlamadım..
     Slmlr..Önceki cevabımda ,siz 14 ayar altını değersizde gösterdi deyince daha önce başıma gelmedi demiştim ve içimdeki kuşkuyu yenmek için yinede size kaçıncı baremde olduğunu sormuştum.Kuşkumda yanılmadım,4.barem olduğunu söylediniz,unutmayın 4.barem değersiz metallerin yeri değildir.Değersiz metaller 1-3 arasıdır.Demir ve aliminyum ve birde 8-8.5 civarı teneke çıkar,mıknatıs çeken.Ama 8-8.5 baremlerde bazen yüksek değerde altın ve gümüş de çıkabilir,işte bu karmaşayı oratdan kaldırmak içinde,pinpoint yaptığımızda renkli göstergedeki,A-B-C-D-E gibi yerlere dikkat etmek gerkiyor,teneke genelde C de durur...Bun önemli konuyuda bir dip not olarak belirtmiş olayım...Şimdi konumuza dönelim.Moralini bozcak endişe edecek bişi yok,gayet normaldir düşük değerdeki altınların 3.5-4-4.5 gibi baremlerde çıkması.Seni yanıtan tek nokta işte bu barem olayını değerli-değersiz olayındaki yanılgın.Denemelerimde 4.barem de bende düşük değerli altınları tesbit ediyordum.Başlık üzerinden geçirerek.Toprağa gömdüğümde toprak mineral yapısına göre birdaha değişiklik gösterir elbet.Ayrıca cismin ebatına göre de,şimdi sen bir kolye değilde ,bir oto tekerleği boyutunda 14 ayar bir altınla denesen elbet faklılık olur.4.baremle-6.5 barem arası altına rastlanır.5-5.5 arası daha yüksek değer altınlar içindir.Aramalarını Relics modunda yap daima ve her sese kulak ver.Baremler de ayırım %100 olacak diye bir kaide yok mutlaka,elinde ki düşük değerli altına 4.baremde göstermesi normal.Mesela denemelerimde,hem başlık üzerinde hemde toprağa gömdüğüm 22 ayar bir bileziğe 8 nolu baremde ses vermişti.Bu bilezik yıllanmış,yüzlerce,binlerce sene toprak altında kalmış olsaydı durm bir daha değişirdi elbet.O yüzden pek baremlere takılmadan,arama yaptığın arazideki çıkan metalllere göre zaten baremlerde hangi metaller duruyor anlarsın.Ama şunu asla unutma,Relic te ara ve her sese kulak ver,her baremi değerli bil.Ama kulak hassasiyeti önemlidir.Sese kulağını alıştır ve yavaş yavaşta bu ayrım olayından tamamen sıyrıl,All metal moduna geç.Hem yüzeyi ayırımlı ararken,derinde ki objeleride kaçırmassın.2500 çok güçlü bir All metal modu vardır....Saygılar,bol şanslar..

Düzenleyen legalforce - 07/Aralık 2017/2009 Saat 15:56
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07/Aralık 2017/2009 Saat 16:08

ARKADAŞLAR MERHABA

GARRETT LERDE  (4) SAYISINA GELENLERİN AMA TOPRAK İÇİNDE HAKİKİ OLARAKTAN  ESKİ GÖMÜLERDE ..

%99  OLARAK DİYORUM   ESKİ MODELLER DE DAHİLDİR  (( 18   AYAR  ALTINA VE  22 AYAR ALTINA CEVAP VERDİĞİ SAYI DIR

5   SAYISI DA TAM 24 AYARIN KARŞILIĞI OLUYOR
6  SAYISI ÇOOOK ESKİ TAŞ GÖRÜNÜMLÜ KURŞUNLARA
7  SAYISI BAKIRLARA
8 SAYISI  BRONZLARA

( 8.9----9  )   ARASI SAYILAR GÜMÜŞLERE
10 TENEKEMSİ İNCE MADDELER BEYAZ LARA

''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''

4    SAYISI    GENELDE DÜŞÜK AYARLI OLAN ALTINLAR İLEN SARI MADDELERRE
3    SAYISI  İÇİ BOŞ YUVARLAKIMSI MADDELER  GENELDE YÜZÜK BİLEZİK  GİBİ
2   ÇÖPLÜK MADDELER
1    DEMİRLİ MADDELER
0     DEMİR

BU SAYILARI  BENİM TEST YERİM OLAN 37 SENELİK MERDİVEN BASAMAĞI ŞEKLİNDE DİZİLİ TÜM MADDELERDEN OLUŞAN KENDİ YERİMDE ALMAKTAYIM  BİLGİLERİNİZE

4.5    SAYISINA TEKABÜL EDENLER  ÜSTÜ ALTIN KAPLANMIŞ MADDELERDE GÖRÜLÜYOR / GENELLİKLEN DE SAF  SARI --PRİNÇ  MADDELERDE BU SAYI DAİŞME GELİYOR

VE ALTIN MAKİNELERCE EN ZOR ALGILANAN BİR MADEN TÜRÜDÜR  ÇÜNKÜ BU MADENİN ELEKTROMANYETİK SİNYALLERİ EN AZ EMİCİLİK GÖSTEREN İDİR
EN ÇOK %100 EMİCİLİĞİ OLAN MADEN (DEMİRDİR)   SONRA BAKIR---BRONZ--KURŞUN--GÜMÜŞ--EN SONA ALTIN KALIYOR    BAZEN DEĞİL DE ÇOKÇANA DA OLMUŞTUR DEMİRE ÇOK YAKIN SİNYALLERLEN DE ALTININ ÇIKTIĞI GÖRÜLMÜŞTÜR
YANİ ALTIN MAKİNELERCE EN ZOR ALGILANAN VE TAHLİL EDİLEN MADEN TÜRÜDÜR  BİLGİNİZE

SAYGILARIMLAN............................................................NACİBABA........................O.N.K..

LEGALFORCE >>> EN BAŞ 1.Cİ SAYFAYI GÖRDÜNMÜ  RESİMLER İYİMİ  AYRICA TENKİDLİ TÜM YAZILARI ÇIKARDIM  DİDİŞMEYE SON VERİYORUM  BUNDAN SONRA KİMİN GÖNLÜ HANGİ ALETTEYSE ONA YÖNELSİN SADECENE O ALETİN MAKİNENİN TESTLERİNİ YAZACAM DİYORUM KIYASLAMALARA SON  BÖYLE DAHA İYİ OLUR KANISINDAYIM

Düzenleyen nacibaba - 07/Aralık 2017/2009 Saat 16:21
NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Durum:
  Alıntı legalforce Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07/Aralık 2017/2009 Saat 19:45
 HOCAM ELLERİNE SAĞLIK ÇOK GÜZEL OLMUŞ VALLAHİ GÖZLERİM RENGARENK GÖRÜNCE BU SAYFAYI MAKİELERİ,GARRETİ Bİ HOŞ OLMUŞ.BU ARADA HAYATTIR TELAŞTAN UNUTUYORUZ HEP SEVENLERİ GEÇMİŞ BAYRAMINI,TÜM ÜYELERİMİZİN BAYRAMINI TEBRİK EDİYORUM.HOCAM ELLERİNDEN ÖPÜYORUM.SAĞLICAKLA NİCE GÜZEL BAYRAMLARA BERABERCE ULAŞMAK NAİP ETSİN ALLAHIM BİZLERE.
 BAŞINDAN SONUNA KADAR HAKLISIN HOCAM,DİDİŞMENİN KİMSEYE FAYDASI YOKTUR,ÇOK İYİ YAPMIŞŞIN.ARTIK GÜNÜMÜZDE UZAY ÇAĞINI YAŞARKEN,TEKNOLOJİ BUKADAR İLERLEMİŞ HALDE MÜKEMMEL MAKİNALAR ÇIKARKEN,KÖTÜ DİYECEĞİMİZ MAKİNA KALMIYOR ARTIK,HEPSİ BİRBİRİNDEN GÜZEL ,PRATİK,ZEVKLİ..ARALARINDA ÜSTÜNLÜK,EKSİKLİK FAZLALIK OLABİLİR.KULLANICIDA ARTIK ONU KEŞVETMELİ BİLMELİ,KENDİNE AİT CİHAZI SEÇMELİ.
 BEN ŞÖYLE DİYORUM ;''Kötü cihaz yoktur,kötü kullanıcı vardır''BUNU ÇOK İYİ BİLELİM.
                                                                                                                               Saygılarımla..

Düzenleyen legalforce - 07/Aralık 2017/2009 Saat 19:46
Yukarı Dön
deathless Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 14/Aralık 2017/2009
Durum:
Gönderilenler: 1
  Alıntı deathless Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13/Aralık 2017/2009 Saat 06:12
legalforce abi bir sorumda benim olacaktı..
      gti2500 aldım daha 1 haftalık hıc deneme yapmadan bıraz olsun mantıgını anladım yanlız takılıdıgım konu pıngpoınt ekrandakı sekıldden hiçbir sey anlamıyorum ınc neyı sımgelıyor renkler neyı sımgelıyor ne oldugunu kac mt oldugunu nasıl anlarız saygılar!!
Yukarı Dön
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Durum:
  Alıntı legalforce Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14/Aralık 2017/2009 Saat 08:05
legalforce abi bir sorumda benim olacaktı..
      gti2500 aldım daha 1 haftalık hıc deneme yapmadan bıraz olsun mantıgını anladım yanlız takılıdıgım konu pıngpoınt ekrandakı sekıldden hiçbir sey anlamıyorum ınc neyı sımgelıyor renkler neyı sımgelıyor ne oldugunu kac mt oldugunu nasıl anlarız saygılar!!

..Öncelikle hayrlı uğurlu olsun.Grafik ekrandaki en yani genişlik için verilen değerler..A=Küçük paralar ,küçük maddeler için,B=sİKKE,YÜZÜK GİBİ MADDELER,C=Biraz daha orta büyüklükte olanlar,D=Kola kutusu büyüklüğündeki maddeler (12 oz) E=çok büyük maddeler içindir.Derinlik te inc =2.54 cm.tekabul eder.mesela 12''=30.48 cm.yapar.Bu verilerele grafik ekran sikke avcılığında işe yarar.
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1 678910 16>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50