Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5METAL DEDEKTÖRLERİ, MARKA, MODEL TEKNİK BİLGİLERİ <>5Garrett <>5GTI™ 2500
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Garrett GTI 2500--Legalforce arkadaş anlatıyor kul

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1 23456 16>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
legalforce Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 31/Mart 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 47
  Alıntı legalforce Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21/Mart 2017/2009 Saat 12:11
 2500 büyük başlıkla,hele palet başlıkla,All-metalde arama yaparsanız kolayca 2 mt.görürsünüz.Ama daha iyi derinden randıman için gönül,Lorenz Deep max,Pulse Star 2,,Minelar GP 4500 ister.Bu cihazlar Pulce indiksiyon sistemiyle çalışır.Tıpkı All metal de olduğu gibi,pek ayırım yoktur ama çok derinlere inersiniz.Ama gönlün istediği herzaman cebe uymuyor biliyorsunuz.Çünkü fiyatları çok uçuk bu cihazların..

Düzenleyen legalforce - 21/Mart 2017/2009 Saat 12:12
Yukarı Dön
umut_ Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 11/Haziran 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 22
  Alıntı umut_ Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21/Mart 2017/2009 Saat 17:43
evet legalforce kardeş o pulse çalışan cihaza benim gücüm yetmez ama belki uygun bir ikinci el gti 2500 alabilirim o benim işimi fazlasıyla görür tabi temiz bir ikinci el bulmakta şans ilgine çok teşekkür ederim kardeşim taktir edersiniz ki bu iş bir hobi ama zevkli pahalı bir hobi ne yapalım bende ayağımı yorganıma göre uzatmalıyım o zaman kardeş gti 1500 ler 2 metre derinliğe inemez değilmi gerçi net 1.5 metrede çekse yeter bana allaha emanet olun
KÖTÜLÜK OLMASAYDI İYİLİĞİN DEĞERİ BİLİNMEZDİ.
Yukarı Dön
seyyah1981 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 21/Aralık 2017/2011
Durum:
Gönderilenler: 18
  Alıntı seyyah1981 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Mart 2017/2009 Saat 05:30
selam legalforce nerelerdesin o guzel yorumlarınızı özleik.Allmetal bölümünde kalmıştık devam ederseniz seviririz.Toprak hava ayarını ve sinyal aldığımızda derinmi yüzeymi olduğunu ayrıca nasıl bir malzeme olduğunu tahmin edebilirmiyiz.Dün bir tarlaya gitiitk arkadaşlarla bizden daha önce yerli üretim bir markaya 10-15 dk içinde baya para toplamışlar ama toprak ayarından sonra relcse aradım biz cıkaramadık bu konudada yorumlarınızı bekliyorum
Yukarı Dön
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Durum:
  Alıntı legalforce Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Mart 2017/2009 Saat 18:09
 Sayın Seyyah,All metal konusuna son yazılarımda yer vermiştim.Tabiki yeni okuyacak arkadaşlar olabilir tekrar yazayım.
 All metal aslına bakarsanız en güzel moddur.Kullanımıda oldukça kolaydır.Tek zorluk demeyimde,sıkıntı hava toprak ayarında olabilir.En derinden algılama benimsendiği için,yoğun mineralli topraklarda geç ayar alınabilir.Ama en iyi bulucu,en derinden bulucu mod bu moddur.Profesyonel definecilerin modudur bu.Profesyonel bir avcı,ne ses gelirse gelsin kazayım ilkesini benimsemiştir ve daima gözü derinlerdedir.Çünkü bilirki,yüzeyde hiçbirzaman define olmaz.ancak tek para,küçük şeyler toplarsın,defineler derindedir....Ayırım sanıldığı gibi yok değildir.Yalnızca ses ayrımı yoktur.Baremlerde vardır ayırım,birde grafik olarak.30-40 cm.arası ayırım alabilirsiniz.Yalınız %100 ayırım keskinliği olmayabilir.
  Cihazımızla Relics modunda 15-20 dk.gezindik...ve hava toprak ayarını yapıyoruz.Ve tekrar ayrın tutup tutmadığını anlamak için gene bir 10-15dk.gezinmekte fayda var.Cihazda hava toprak ayarıı için bu uygulamalar zaman alıcı gibi görünsede,tam randıman almamız için şarttır unutmayalım.Tam ayarda tek sıtabil bir ses vardır.Parazitten arınmıştır.Temiz bir ses vardır.Baremler arasında metal gezinmeleri yoktur.Bu konuda,uzmanlaşmak biraz zamanınızı alacaktır.
.....Evet,15-20 dk.geçti.Şimdi All metal de aramaya geçelim.Cihazımızdaki ALL METAL tuşuna basalım,şimdi All metal modundayız.İlk başta cihazdan karma karışık,parazitli sesler duyarız.İniltiye benzer bir sestir bu.Bu modun kendine has hava toprak ayarı vardır....FAST TRACK(All metal)tuşuna basılı tutarak başlığı,(bu modda arama yaparken mutlaka büyük başlığı kullanın)topraktan 5cm.-50 cm.arasında,10-15 defa orta hızda indirip kaldıralım.Ve tuştan parmağımızı bırakalım.Artık sıtabil bir sese kavuştuk.Bunu denemek için,aramaya başlayabiliriz.Eğer gene seste bir parazitlenme seziyorsak,tekrar aynı sekilde hava toprak ayarı yapabiliriz.
 Arama esnasında bir ses alır,barem de görürsek.Örneğin 9 nolu baremde  cihaz ses verdi ve pinpoint yaptık noktaladık.Bu esnada bir de sonuca ayırımlı modda bakmak istersek,DISCRIMINATION tuşuna basarak Relicse geçeriz.Cihaz önceki Relics modumuza geri döner,All metalde noktalayıp tesbit ettiğim cismin üzerinden birde bu modla geçip,noktalama yapabiliriz.Ama gerek yoktur bence.Çünkü denemelerimde All metalde ses ayırımı hariç,belli derinliğe kadar baremsel ayırımı yapıyor.Tekrar ALLMETAL e basarak tüm metallere geçiş yaparız.Bu geçişlerde tekrar geçiş yapılan mod için hava toprak ayarına gerk yoktur.All metal sesle ayırımın olmadığı,(belli bir derinliğe kadar barem ve grafik ayırımı vardır)tüm metallere aynı sesi veren,en küçük cisimleri bile kaçırmadan yakalayan,cismin ebatına göre,azami 2.5 mt.kadar inebilen,en derinden büyük metal,hazine arama modudur.
SONUMUZ DEĞİL,KURTULUŞUMUZ TOPRAĞIN ALTINDADIR!

Hepinize saygılar,iyi çalışmalar........

Düzenleyen legalforce - 23/Mart 2017/2009 Saat 18:16
Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı seyyah1981 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24/Mart 2017/2009 Saat 04:12
selam legalforce teşekkürler guzel anlatımın için deneyimlrini bizimle paylaşmaya devam etme tememnnisiyle hoşçakal
Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı seyyah1981 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25/Mart 2017/2009 Saat 03:23
selam legalforce dun bir yere giitik 30-40 dk toprak hava yarı ile uğraştık bir tüelü parazit kesilmedi herşe otöyör nedeni nedir acaba.birde actıktan sonra bir inilti geliyo pil kısmından pilden olabilrmi.AYRICA DERİN ARAMADA MALZEMEİN DRİNMİ YÜZEYDEMİ OLDUĞUNU NASIL NALARIZ DAHA AYRINTILI ANLATIRMISINIZ.MESALA 2 METREDEN BİR ŞEY ALGILARSA EKRANDA NASIL BİR DEĞŞİM OLUR .yardım olursunuz inş.
Yukarı Dön
fatihbaba02 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 12/Mayıs 2017/2009
Durum:
Gönderilenler: 2
  Alıntı fatihbaba02 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25/Mart 2017/2009 Saat 10:11
legolforce usta, seyyah arkadaşın bu son sorusu tamda benim sormak istediğim bi soru. sana zahmet detaylı anlatırsan seviniriz.
1- ne kadar dolaşırsak dolsaşalım parazit kesilmiyo
2- cihaz ötüyo acaba bu cisim derindemi yüzeydemi nasıl anlarız. mesela 2-3 metre derinde olursa nasıl bi ses yada uyrı alırız?
eyvallah
madde madde anlatırsan daha güzel olur. eyvallah
Yukarı Dön
fatihbaba02 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 12/Mayıs 2017/2009
Durum:
Gönderilenler: 2
  Alıntı fatihbaba02 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25/Mart 2017/2009 Saat 10:11
legolforce usta, seyyah arkadaşın bu son sorusu tamda benim sormak istediğim bi soru. sana zahmet detaylı anlatırsan seviniriz.
1- ne kadar dolaşırsak dolsaşalım parazit kesilmiyo
2- cihaz ötüyo acaba bu cisim derindemi yüzeydemi nasıl anlarız. mesela 2-3 metre derinde olursa nasıl bi ses yada uyrı alırız?
eyvallah
Yukarı Dön
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Durum:
  Alıntı legalforce Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25/Mart 2017/2009 Saat 11:00
Arkadaşlar slmlar..Hava toprak olayında niye bukadar sorun yaşadınız anlamadım.Bu kadar kafaya takmayın bunu.Duydugunuz garip sesler,parazitler cihazın ayarlarıyla çok oynadıysanızda olur.ses,ton,frekans,vs.fazla oynamayın.Hatta hiç oynamayın.özellikle hassasiyet(sensivity)fazla yükseltmeyin,onun standardı 9 no.lu baremdir.Fazla yükseltirsenz parazit yapar.vs. ayarlarını kurcalamayın.üzerinde hazır gelen ayarlar en iyisidir.Anladığım kadarıyla bunlardan kaynaklanan bi sorun var sizde.Çünkü bu cihaz zaten hava toprak ayarını oto.yapan bi cihaz,ha biz napıyoruz,bu islemlerle biraz daha olayı hızlandırıp,cihaza yardımcı oluyoruz.Ben bazen hiç toprak ayarı yapmadan da direk cihazı açıp arama yaptığım olmuştur.Özellikle temiz,humussuz,düşük rakımlı topraklarda gerek bile yoktur.Bizim yaptığımız zaten 1 dk.bi olay,havaya kaldır,Fast Track e basılı tut indir,bu cihaza yardımcı.esas cihaz bu ön algılamayla,ilerde biz gezindikce başlıyor oto.bu ayarları yapmaya.2500 en iyi oto.ayar yapan cihazlardandır.Tek sıkıntı,All metalde arama yaparken,aşırı yoğun toprakta,elle yapılan hava-toprak ayarıdır.Bunu hiç yapmadım,bilmem bile.Çünkü ona benzer arazilerde bile,cihaz oto.yapabiliyor.
  Şimdi sizlerin yapacağı,POWER tuşuna 5-6 sn.basıl tutup bırakmak ve fabrika ayarlarına geri dönmek.Ve bir daha ayarları kurcalamamak.Eğer,tekrar ayarları karıştırır,işin içinden çıkamazsanız,dediğim yöntemi yapın.Ama asla üzerindeki ayarları oynamayın.
   İkincisi,cihazın ötüp,cismin derinde mi olduğu olayı..Yüzeydeyse zaten,hem ayırımlı modda,hem All metal de bunu baremlerden görürsünüz zaten.Zaten ayırımlıda fazla derinde olmaz.O mutlaka yüzeyde yada yüzeye yakındır.Esas derin mod All metal de,çok derinden -yüzeyden sesleri alğılamak için,Bİ LEVEL(Ton farkı)seçeneği ON konumda olsun.Fabrika ayarlarında bu ON zaten sanırım.Derinden,yüzeyden alğılama olayı tamamen kişisel,pratiklik isteyen bi olaydır.Mutlaka derim aramalarda(bence her aramada)kulaklık kullanın.Yüzeydeki metal zaten güçlü bir ses verir.Ama metal,küçük yada derindeyse çok dipten,az bir ses verir,biraz biraz toprağı kazdıkca,cihazı tutup,cisme yaklaştığımızı anlayabiliriz.
 Arkadaşlar,aslında çok basit,hayr ben bildiğim için değil,inanın en basit kullanıma sahip cihazdır elinizdeki.Bu durumda size zaman ihtiyaç var.ah birde anlatıp göstereniniz olsa.Vallahi yakın olsam tek tek anlatır öğretirdim size.Şimdide elimden geldiğince yazıyorum ,anlatmaya çalışıyorum ama malumunuz,nekadar yazsamda birebir göstermek gibi olmaz tabii.Ama acele etmeden,stress,telaş yapmadan baştan bidaha alın olayı.Bakın benim bu yazdıklarım,size verilen Türkçe kullanım klavuzunda hep var.Tekrar tane tane okuyun,ne kadar ingilizce olsada DVD yi izleyin.Başta ben de sizler gibiydim.soracağım,edeceğim kimsede yoktu etrafta.Arada bir takıldığım yerlerde,satın aldığım firmayı rahatsız ederdim,onlara danışırdım o kadar.Olayı tamamen sabrla kendim çözdüm.Dediğim gibi yapın siz,kısa zamanda mutlaka olayı çözeceksiniz.Elimden geldiğince bende yardımcı olmaya çalışırım.Sizlere kolay gelsin..

Düzenleyen legalforce - 25/Mart 2017/2009 Saat 11:05
Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı seyyah1981 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26/Mart 2017/2009 Saat 02:48
selam legalforce anlatımın için teşekkürler.ama ben kendim hiçbir zaman sensitivi veya diğer ayarları ile oynamadım.vede cok parazit geldiği zaman 5-6 sn power tusuna basıyom pip sesine kadar fabrika ayarlarına dönüm acaba arkadaşlar oynamıştır diye ama yok.ondan sonra 40 dk gez boş daha otöyor. ama yavaş yavaş sesten tanımaya başladım metala tik sesi veriyo ama parazitte farklı.birde derin aramada sorduğum gibi 2,5 metrede bir küp gördü 12 adet baremin üstünde tek kare ayrım gözükürmü yoksa sadece ses mi gelir.Birde son olarak sunu sorayım toprak ayarını relicste mi yapalım yoksa Almetaltedmi yapalım bundan da fark olurmu.selam
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1 23456 16>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50