Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5METAL DEDEKTÖRLERİ, MARKA, MODEL TEKNİK BİLGİLERİ <>5Garrett <>5GTI™ 2500
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Garrett GTI 2500--Legalforce arkadaş anlatıyor kul

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <12345 16>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
legalforce Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 31/Mart 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 47
  Alıntı legalforce Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11/Mart 2017/2009 Saat 06:09
..düzeltme...4.5-5-5.5.....altın,6-6.5kurşun
Yukarı Dön
giz Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 22/Ağustos 2017/2011
Durum:
Gönderilenler: 11
  Alıntı giz Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11/Mart 2017/2009 Saat 11:55
çok teşekkür ederim. toprağın mineral yapısı, cihazın hava-toprak ayarı ve topraktaki metalin durumuna bağlı olrak bazı metallerde şaşırma (şaşırma derken birden fazla numaraya ardıardına geçiş yapması) olabilir diyorsunuz. yani birden fazla numarayı gösterebilir. peki saf metal dediğimiz gümüş ve altında net ve temiz bir sinyal (göstergede sabit numara ve kulakta net ses olarak) mi alıyoruz? kusura bakmayın elbette zamanla denemelerle öğrenilir bu ama bu konuda bilginiz varsa zamandan kazanmak için öğrenmek isterdim.tekrar teşekkür ve saygılar....
bundan sonra datakıldığım konularda başınızı ağrıtabilirim.:)
Yukarı Dön
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Durum:
  Alıntı legalforce Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12/Mart 2017/2009 Saat 03:26

Öncelikle hava toprk ayarı cihazdan tam verim alınması için çok önemlidr. özellikle Gtı2500,özellkle mineralli  arazilerde biraz geç yapabiliyor bu ayarı.Ama yaptıktan sonra da %99,%100 e yakın randıman saglıyor. Şimdi,hava toprak ayarı net yapılamazssa,cihaz şaşırıyor,toprakta gezinirken,boşa sinyaller veriyor,kazıyorsun boş..Baremler çok oynuyor.mesela,6 noda.ses veriyor,9 da veriyor,ikisi arasında gidip geliyor,ve temiz bir sinyal vs.8bahsettiğniz gibi,şaşırma,birden fazla numaraya ardı ardına geçiş)BU işte cihaz bir türlü karar veremiyor,metali algılamada..Tipik bir hava-toprak ayarı dengesizliği.Peki napcaz,Fast track tusuna basılı tutup, boy hizamızdan 30sn.içinde toprağa 5cm.kala yavaşça indirip,10-15 sn.kadar da toprakta tutup baslığı,tuşu bırakıp,tekrar Relics moduna alıp aramaya  devam ediyoruz.Ve temiz,parazitsiz ses,minerallerden etkilenmeyen temiz görüntü elde ediyoruz.

Ama böyle bir durum,yani numaralar arası oynamalar,hava toprak ayarı sonucuda bazı yerlerde devam ederse orada  tek bir metal yoktur.örneğin,7-9 arası sürekli oynarsa,ısrarlı bir şekilde,bakır ve gümüş vardır orada.
  Saf metal,altı ve gümüşle ilgili sorunuza gelince.Bu tip cihazlar,altın ve gümüşe hassastrlar.Özellikle altına.Özel,kendine has bir sesi vardır.Tüm ayırımlı cihazlar için geçerlidir bu.Altının ayarları bile baremdeki yerini değiştirebilir.Ama saf altın bu cihazlarda 5-5.5,saf gümüş 9 dur.Tıpkı DFX te olduğu gibi.ondada 50 ve 90 dır.Tabii bu göreceli bir kuramdır.Nasıl bir firma,aracına,100 klm.5 lt.benzin yakar diye tanıtır ama biz defalaraca deneriz ama tutturamayız,hep fazla yakar.Onlar bu ölçüyü esasd alırken,temiz karbiratör,temiz buji,belli bir hız sınırı,rüzgarsız hava,vs.,vs..bir çok belli şartları vardır.Aynen bu tip ilkeler cihaz ayrımındada geçerlidir.Kulaklarınızı altının sesine  ve (elbet diğer seslerede) mutlaka iyice yatkınlaştırın.Sürekli ekrana bağımlı olmayın.Sesin kıymetini geceleri daha çok anlarsınız.
 Elbet bilmediğiniz,takıldığınz konuları soracaksınız,elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.O teşekkürler bize aittir.
 ***Emek veren teşekkür,Yaradan şükr bekler.*********Saygılar.....
Yukarı Dön
giz Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 22/Ağustos 2017/2011
Durum:
Gönderilenler: 11
  Alıntı giz Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13/Mart 2017/2009 Saat 15:01
faydalı olacak inş. bu yazdıklarınız. inceliklerini kavramışsınız işin. Allah gönlünüze göre versin! çok teşekkür ederim legalforce!
Yukarı Dön
seyyah1981 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 21/Aralık 2017/2011
Durum:
Gönderilenler: 18
  Alıntı seyyah1981 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18/Mart 2017/2009 Saat 04:19
selam arkadaşr aranıza yeni katıldım öncelikle sunu sormak istiyorum

Garrett GTI 2500 üst ve alt skala tam cözemedim hangisi sinyal hangisi metal degerini veriyor

Yukarı Dön
KADİR Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 01/ocak 2017/2010
Durum:
Gönderilenler: 17
  Alıntı KADİR Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18/Mart 2017/2009 Saat 18:33
Orjinalini yazan: legalforce

..önemli bir ayrıntı....All-metal modunda ararken asla diğer ayrımlı modlardaki gibi başlığı sallayarak aramıyoruz.Başlığı toprakta yavaş yavaş gezdiriyoruz.Çünkü bu modda ayırım yok denecek kadar az olduğu için sinyallerin cihaz tarafından en derinden algılanması ilkesi benimsenmiştir.Herhangi bir hedef algılandıgnda,sesle beraber ekranda bir ayırım görüyorsak,yüzeyde bir hedeftir muhtemelen.Pinpoint yapıp hedefe yaklaşabiliriz.Derindeyse zaten pinpoint anlamsızdır.

Arkadaşım paylaşımların için çok teşekkür ederim,güzel ve anlaşılır bir uslüpla bilgilerinizi paylaşmışsınız,ALLAH gönlünüze göre versin.alıntı yaptığım kısım teşekkür etmek için başlangıç olsun diye aldım.Benim bildiğim,doğru bilgileri ve bir cihaz hakkında bu kadar ğeniş ve açıklayıcı bilgi anlatan, naci hoca dan başka bir tek sizi gördüm, tekrar her ikinizede ayrı ayrı teşekkür ederim.saygılar
Yukarı Dön
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Durum:
  Alıntı legalforce Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19/Mart 2017/2009 Saat 16:24
 Sayın Kadir kardeşim.o teşekkürler bize aittir.Güzel temennileriniz için tşk ederim.Ne mutlu bize ki sizlere yardımcı olabiliyorsak.Artık biliyoruz ki kullandığımız cihazı kötülemeden önce,kendimizi sorguya çekip,-ben bu cihazı nekadar kullanmayı biliyorum''sorusunu sorabiliyorsak olaya bi adım yaklaşmışızdır.Kullanılan cihazlar pro.amaçlı olduğu için,bu cihazlar üzerinde deneyim kazanıp iyicene ustalaşıp,pişmemiz elbet zaman alacaktır.Konuya,stressiz bir biçimde,telassız,sabrlan eğilirsek göreceksinizki bu işten keyf alacak,zevkli bir uğraş haline gelecek,düşman bellediğiniz cihazınız,en sadık dostunuz olacaktır.Birde şunu söyliyim,en yakın arkadaşınız değilde,kullanmayı,kıymetini çok iyi bilen arkadaş harici emanete asla vermeyin cihazınızı!
  Saygılar.K.i.bakın.Dikkatli olun,bol şanslar.Rastgele..:)Allaha emanet olun!
''EMEK VEREN TEŞEKKÜR,YARADAN ŞÜKR BEKLER.''

Düzenleyen legalforce - 19/Mart 2017/2009 Saat 16:35
Yukarı Dön
umut_ Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 11/Haziran 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 22
  Alıntı umut_ Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19/Mart 2017/2009 Saat 18:10
arkadaşım belki size saçma gelebilir dedektörlerden anladığınız için sizden fikir istiyorum  garrett gti2500 ile gti1500 arasında nasıl bir fark var derinlik te başlık kullanımında şimdiden teşekkür ederim 
KÖTÜLÜK OLMASAYDI İYİLİĞİN DEĞERİ BİLİNMEZDİ.
Yukarı Dön
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Durum:
  Alıntı legalforce Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20/Mart 2017/2009 Saat 11:40
 Sevgili Umut arkadaşım.Bildiğiniz gibi Garrett firmasının ürettiği en üst model GTI2500 dür.Diğer modellerdeki bütün özellikler bu modelde toplanmış,pro.ama aynı zamanda kullanması oldukça basittir.Şimdi GTI1500,bi alt modeldir.Farklılıklara gelince..
  En önemli fark,1500 de,All-metal Deepseeking mode,yani derinden Allmetal(tüm metaller)seçeneği yoktur.Bu önemli bir özelliktir.1500 de elle toprak balans olayı,ayarlanabilir yüzey,toprak ayarları yoktur.Ayrıca 2500 ve Grand Hunter modellerine takılabilen

TreasureHound Depth Multiplier™ (2 Box) yani 2 li başlıklı,bizim palet başlık dediğimiz,çok derinden ayırımsız arama yapabilen başlık takılamaz...Ayrıca grafik ekranı daha küçük,derinlik çizimi grafikte yoktur.

Bu farklılıklardan anlasılacağa üzre,1500 tek tekcilikten öteye fazla gidemez.Derin arama için Garretin 2500 ve GRAND HUNTER modelleri uygundur.2500 hem tek tek,hemde derin aramalar için üretilmiş,tüm özellikleri bünyesinde toplayan tek modeldir.

Düzenleyen legalforce - 20/Mart 2017/2009 Saat 11:48
Yukarı Dön
umut_ Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 11/Haziran 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 22
  Alıntı umut_ Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20/Mart 2017/2009 Saat 18:18
çok teşekkür ederim legalforce arkadaşım benim istediğim cihaz en azından 2 metre gibi bir derinliği alsın istiyorum bir arkadaş ikinci el gti1500 satıyordu fiyatıda uygundu ama sizin gibi arkadaşlardan fikir almak çok önemli her zaman insanın gücü olmuyor herkese hayırlı günler. 
KÖTÜLÜK OLMASAYDI İYİLİĞİN DEĞERİ BİLİNMEZDİ.
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <12345 16>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50