Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5METAL DEDEKTÖRLERİ, MARKA, MODEL TEKNİK BİLGİLERİ <>5Garrett <>5GTI™ 2500
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Garrett GTI 2500--Legalforce arkadaş anlatıyor kul

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1 1213141516>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
legalforce Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 31/Mart 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 47
  Alıntı legalforce Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21/Mayıs 2017/2011 Saat 14:56
Orjinalini yazan: garret2500

selam legalforce ben ve arkadaşım  GTI 2500 yaklaşık  bir yıl oldu alalı sızın yazılarınızı okuduk tecrübeleriniz cok yararlı oldu ve denemeler yapıp sürekli kendimizi geliştiriyoruz bizde 12.5 ınc başlık kulanıyoruz buda daha derine inmemiz sağlıyor makinenin ayarlarını cok güzel yapınca emin olun 50 cm den bizde gümüş parayı aldık all metal de sensitivity 4 kadar düşürüyğruz bu derinlikte pek düşüş olmuyor ve makine daha iyi çalışıyor buda bizim bi çalışmamız ve sürekli demeler yapıyoruz GTI 2500 güzel makine calıştırmayı başardınmı güzel isler yapılıyor.     
 SENSIVITY AYARLARINI AYRIMLI MODLARDA OYNAMAYIN.ALL METAL MODUNDA SENSIVITY ARTIRMAK CİHAZI ÇOK HASSASLAŞTIRACAĞI İÇİN BELİRGİN BİR DERİNLİK ARTIŞI SAĞLAYACAKTIR AMA BERABERİNDE PARAZİTLENME,ÇOK YANILTICI SİNYALLER GELECEĞİ İÇİN,BU AYARI DÜŞÜRMEK EN AKIL KARIDIR.DENEYİMİNİZ BAŞARILIDIR.İYİ ÇALIŞMALAR DİLERİM..
Yukarı Dön
by_ares Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
  Alıntı by_ares Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19/Haziran 2017/2011 Saat 05:47
bazı forumlarda garrett 2500 ü nasıl kötülemişler anlamsız bir eleştiri yukardaki üstadın yazdıklarına aynen katılıyorum heyecanla ayrlamadan zemin sesini hassaslığı makinayı açıp toprağa tutarsan tabiki sonuç alamazsın gayet memnunum çok başarılı bir sistem garretti eleştireceklerine yıllarca insanların umutları ile oynayan nokta sismik makro gibi ne idiği belirsiz olanları eleştirsinler üstelik uçuk rakamlara satılıyor bunu da göz önünde bulundurursanız sevgiler
Yukarı Dön
Mehmet Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
  Alıntı Mehmet Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25/Haziran 2017/2011 Saat 15:04
Arkadaşlar ben bu işe yeni merak sardım ve makine almaya karar verdim yaklaşık 1ay önce detaylı bir araştırma sonuncu garret 2500 aldım azim elektronikten.Kendim End. Elektronik teknikeriyim makinenin menülerini 10dk. gibi bi sürede çözdüm ve daha sonra işin teknik boyutuna inmeye karar verdim yavaş yavaş araştırmalar yapıyorum araziye çıkıp hiç deneme yapmadım ama bu forumda gördüğüm kadarıyla başarılı oldugunu söyleyen insanlar var tabi kötü oldugunu söyleyenlerde var ama tüm forumları gezdim hep insalar kendi çıkarları doğrultıusunda haraket ediyorlar kendi ellerindeki makineleri satmak adına tek kendi makinelerini ilah yapıyolar Ronin diye bi adam var hep bulgar yapımı makinleri tavsiye ediyor yerli amerikan vs hep kötülüyor dikkatimi çekti 2007-2009 yılları arasında GT4500 diye bi makineyi met ediyor 2009-2011 yılları arası stinger2 diye bir makineyi met ediyor ikisde bulgar yapımı ne tesadufturki sadece bu ikisi mükemmel çalışı bunun harici hep dandik makine almadan önce saatlerce forumlarda yorum okudum hep insanların çıkar ilişkilerini gördüm para için millet kör olmuş haktan hukuktan bi haberler.Nitekim araştırmalarım sonucu garrette karar kıldım kendi teknik bilgilerime göre makine aklıma yattı izmire gittim aldım arazide nasıldır bilmem ama bi deneyimi anlatayım evimin bahçesinde  açık havada tahta sehpanın üzerinde 300Gram altını 3Metreden altın ayrımlı bi şekilde az olsa sinyal verdi 2mt - 1mt gibi  mesafelerden gayet netti.Benim garret kullananlara ve almaya niyeti olanlara bi kaç tavsiyem var kendi denemelerime göre ayrımlı modda orta başlıkla makine 2sn. sinyal gönderiyor 2sn.de sonra sinyalden cevap alıyor 3-4sn gibi bi süre yapar buda ne demek oluyor dikkatli yavaş ve yer yüzünden 10cm. yüksekte arama yapıın ve sakin olun makineler iyi değildir kullananlar ustadır elnizde kullanamadıktan sonra yerin altını gösteren makine olsa ne olur? Sakin dikkatli olup tecrübeyle ve garretle aşılamıcak bişi olmadagını sanmıyorum araziye inince daha detaylı bilgiler sunarım kötüyse kötü demek için çıkarım ama sizlere tavsiyem biraz beceriniz yoksa dedektör almayın paralarınız çöpe gitme elektronik sizlerin bildiği kadar basit ve kolay değil televizyonun kumandası değil paralarınız çöpe gitmesin.
Yukarı Dön
fakabas Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 18/Ekim 2017/2012
Durum:
Gönderilenler: 176
  Alıntı fakabas Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28/Haziran 2017/2011 Saat 08:24
evet mehmet Bey gerçekten haklı Ronin bu işin finansörliğünü yapıyor övdükleri bir müddet sonra ortadan kalkıyor oysa bir makina stabilse her zaman tutulur ve yaygınlığı ,kullanımı artar,son zamanlarda neyi övüyor bilmem artık bende ilğilenmez oldum onun önerileriyle.Gerçekten de makina alacakların Mehmet beyin uyarısını dikkate almaları şart yani azbuçukda olsa elektronikden anlamaları lazım yoksa herşey çöp olur.Altındaki küheylanda olsa sen onu kişnetemedikden sonra senin jokeylik taslamanın bir anlamı asla olmaz tabi küheylanı kötüler durursun.Mehmet Bey  madem sizlerdede böyle bir yetenek var o halde sizlerinde burada yetiştirecek talebeleriniz var demektir ,aynen ustam gibi sizlerde sorumluluğu kabullendiniz demektir.Ustam sağ olsun engin bilğisi ile ışık tutucu oldu en azından kör gözlerin biraz olsun açılmasını ışığa duyarlaşmasını sağladı inşeallah sizlerde bu konuda katkılarınızla desteğinizi esirgemezseniz tüm kardeşlerimiz adına büyük bir yardımda bulunmuş olacaksınız ki biz hiçbir iyilğin zâyii olmayacağı inancını taşıyan kişiler olarak her dem dua alacağınızıda bilmenin bilinciyle dahada gayrete geleceğinize eminiz.Allah cümlenize sağlık selamet versin bütün işlerinizi hayır üzere akibet eylesin
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30/Haziran 2017/2011 Saat 08:31
NACİBABA.......................................................ONK..

SAYIN MEHMET ARKADAŞIM

ŞİMDİ SANA MAKİNELERDEKİ YANİ TÜM DEDEKTÖRLERDEKİ ESAS KANUN GİBİ ORTAK ÖZELLİKLERİNDEN BAHSEDECEĞİM VE BU YAZDIKLARIM ASLA DEĞİŞTİRİLMEZ GERÇEKTİR ....

1>Hiçbir markadaki dedektörle denemeler masaya yatırılıp havadan yaklaştırma uzaklaştırma gibi yapılan tüm denemeler geçersiz ve olumsuz tamamen yanlış tır..
Sebebeine gelince >Tüm ne marka ne model eski yeni son model olursa olsun dedektördeki fabrikasyon istenilen özellikler şöyledir ve tüm mühendisler direkt bu söyliyeceğim şeylerin üzerinde çalışırlar.
Mesela WHİTESİN Amerikadaki fabrikası içinde yer alan deneme standı tam 100 senelik gömülerdir merdiven basamağı şeklinde envai çeşit en ufaktan düz sıralı maddeler tektek işinden başlar en baş sıra burdaki tüm nesneler para ve objeler en aşağı bulunmuş 1000--2000---3000 senelik geriye dönük maddelerdir ne kadar eskiyse o madde fabrika için bir cevherdir.Mühendisler bu standda geceli gündüzlü çalışırlar ve makinelerin bu maddelleri algılaması için (en derinden olucak şekillerde )kartlar ve elektronik sistemler geliştirirler nihayi sonuçlar alınınca da bir model belirlenip onu yaratırlar piyasaya sürerler ...
GARRETT DE WHİTES DE VE DİĞER TÜM MARKADAKİ MAKİNE İMALCİLERİ BU İŞİ ÖZENLEN YAPARLAR...

2>Yani kısaca bu işin kanunu tüm makine imalcileri makinelerini bulabildikleri en eski metallere göre ayarlarlar çünkü tektekçinin ve arayıcının istediği en eski paralar ve objelerdir ve tüm çalışmalar direkt toprak içine doğru yapılır..
3> BAŞLIK toprağa sürterek tam topraklan öpüşük gitmelidir şayet aranan yer toprak ise taşlık kayalık yerlerde yerin vaziyetine göre az bir kaldırılır yukarı ama devamlı zeminlen başlık bir gidecektir aksi topraktan bir parmak yukarı kaldırmak demek hava ve toprak ayarı balansının bozulması demektir günümüz makineleri bunu hemen kendi anında yaparda eski analoglarda elle müdahele etmek gerekir ve en önemlisi de bir parmak boşluk demek bir karışa denk gelir ki bu kadar derinlikten ödün vermek demektir başlıkların alt yapısı narin gözüksede çok sağlamdır evet çizilir ama delinmez ..
4>makine başlığından çıkan elektromenyetik salınım daha aleti açar açmaz başlar ve gönderme almayı devamlı yapar gecikme diye bişi söz konusu değildir ve anahtarlama o denli hızlıdırki ışık hızını bile geçer bazı makinelerde eski makinelerde çökertme denilen sistemden faydalanılıyordu bu sistem başlıktan çıkan uzun bir tulum gibi genişliyerek gider gidebildiği yerde durur bu sinyalin hemen içinde çok az bir aralıklan da almaç çalışır eğerki bir metale rastlanılırsa bu tulum da o metalin büyüklüğü hacmi kadar bir yer içeri çöker aletin alıcısı da bu çökmeyi hesaplıyaraktan ekrandaki ibreyi belli bir yere çeker ve o hacim kadar da ses üretilirdi buna iç sabit osilatörün kararlı duran frekansı arama bobini de ikinci osilatöre bağlı bir metal bu osilatörün biçimini bozunca değişen faktör arama almaç osilatörü öteki kararlı sabit duruyor işte bu bozulma ses olarak algılanıyordu
şimdikilerde anında yapılan iç hesaplarlan hem ekrana hem sese yansıtılıyor ve o meddenin ne olduğu yaklaşık üretilen frekans hesabına dayalı yaklaşık doğruya yakın bir cevap alınıyor..
Toprağa işleyen tek frekans 0 ilen 150 khz uzun dalga bantının altı sınırlarıdır ve her dedektörde kullanılan tam frekanslar 0 ilen 95 veya 100 khz dir ve tüm metallerin farklı yapılarından yansıyan ayrı sesler üretilir kulak bu seslere alışınca daha kazmadan bu şu metali diyebiliriz temel ses dir sesin içindeki değişen seslerdir ve her metal kendine has bir ses üretir geri kalan hikayedir yani ekran yapmış firma çok tafsilatlı bu ekrandaki tüm alınan veriler yaklaşık kararlardır çünkü bundan 1000 sene önceki bir altın başka bir ses ve frekans üretir 50 senelik bir altın veya daha yakın bir altın çok daha farklı frekans ve ses üretir bunları ayırabilmek için hemen hemen hatta geçimini bu yoldan sağlayan az da olsa kişiler vardır işte bunlar öyle olmuşlardırki anında öten ses üreten bir maddeyye bu diyebilmektedirler ve kazınca da hakikatten o dediği çıkmaktadır.
Tektekçilikte gündüz çalışabiliyorsan ekranı görürsün ama gece asla sigara ışığı bile kişiyi yakalatır onun için tamamen seslere kulak verip öyle çalışmak gerekir zaten iyi bir madde çok canlı 4x4 gibi ses üretir bozuk yarım maddeler seste hasar yapar kırıklık yapar ..
5>Makineciliğin esası zaten tektekçiliklen başlar büyük define git gel hep elin boş gelir ama tektekçilikte hiçbirzaman boş dönmessin ille çürük çarık orta veya iyi bişiler alır dönersin ve daha bir şevkle sarırılırsınız işe makineciliğin tüm sırları püf noktaları zaman içinde meydana çıkar ve her zaman derim ki kişi iyi bişi alıp tüm senelerini sırf o aletle geçirsin bir başka makineye yönelmeyiniz yönelip te yeni bir makine alanın onu kavrayabilmesi için geçen zaman en aşağı bir 5 yıldır ve de sonra ilk makinenizi çok ararsınız benden söylemesi...

Bu konuda bir de bişi anlatayım yeri gelmişkken Şrköyde iken her sene mevsimi gelir şarköyün üstünden milyonlarca bıldırcın geçer ama yorgun olduklarıdan marmarayı geçmeden şarköyün yukarlarında dinlenirler bu işe yabancılar da çok gelir tüfeği kapan araziye çıkar bi yaşlı dededen kalma her tarafı telle sıkmalı ağızdan dolmalı tüfeği olan rüstem aga da o gün avdadır karşı tepede de istanbullular hepsinde otomatik son medel tüfek ellerinde 7 kişi atıyorlar ama hiç düşüren yok hep karavana bizim rüstem aga bi çekiyor her defasında kaç tanesi alaşağı iniyor yabancılar kendi aralarında derki bu adamda nasıl tüfek var böyle her atığında kaç tane indiriyor bi gidelim yanına da bakalım nasıl ne markaymış deyip tutarlar rüstem aganın yanına gelmiye onlar yaklaştıkça bizimki tüfeği arkasına saklarmış görmesinler ayıp olmasın diye sıkılmış utanmış rüstem öyle ya her tarafı namlu telle sıkma adamların ellerindeki son model tüfekler gelmişler yanına dayı be bi göster bakalım o tüfeği her atığını indirirsin aşağı ne markadır nedir bir bakalım çok merak ettik en son tüfek ortaya çıkar yabancılar öyle baka kalırlar tüfeğe amca bu ne ya böyle ne olucak dededen kalma çakar almaz dır hayret bişi derler ama en sonunda işi tüfek değil de kullananın yaptığı ortaya çıkar ver bakayım der rüstem birine alır eline bir iki tartıp bakar omuzuna kor ve yukardan geçen sıralı kekliklere sıradan basar 6 adet fişeği arka arkaya ve bi sürü keklik yere düşer hadi gidin toplayın şimdi der istanbullulara ve sonuçta o tüfeği hediye ederler rüsteme komple tam takım olaraktan sormayın rüstemin keyfini..
yani silah telle melle de bağlı olsa eski de olsa bütün iş kullanıcının naharetinde bitiyor her şey bu makinecilikte de aynıdır..

NACİBABA..........................................................ONK
KISACASI BU İŞ SABIRLI İŞİDİR SİNİRLENMİYECEN BU İŞ OLMUYOR DEMİCEN ÇOK ÇALIŞICAN TÜM PÜF NOKTALARINI ÖĞRENMİYE BAKICAN VE BU İŞLERE AİT YERLERİ BULUCAN EN ÖNEMLİSİ ..
BÜTÜN İŞ MAKİNECİLİKTE HASSAS BİR KULAKTAN GEÇİYOR FARKLI SESLERİ BEYNE YAZICAN HİÇ UNUTMUYACAKSIN ÇÜNKİ HER MADENİN VERDİĞİ SES AYRI AYRIDIR BUNLARI EZBERE BİLİCEN

HADİ KOLAY GELSİN SANA DA HERKEZE DE
SİTENİN DAĞINIK YERLERİNDE Bİ SÜRÜ ANLATIMLAR VAR BUNLARI OKUYUNUZ YANLIŞLARDAN DOĞRULARA DOĞRU GİDİNİZ

KALIN SAĞLICAKLAN.......................NACİBABA..................ONK..
Yukarı Dön
Mehmet Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
  Alıntı Mehmet Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01/Temmuz 2017/2011 Saat 18:17
Sayın naci Baba polemik vs pek sevmem ben insanların kazıklanmamaları için bildiğim kadarıyla kısa ve öz bi açıklama yaptım sende kendi bildiğin kadarıyla açıklama yaptın ama anlamadığım fabrika ağızıyla konuşmussun biraz açıklama getireyim cevap hakkı doğdugu için yazıyorum affına sığınıyorum.1. olarak Masa vs gibi yerlerde denemeler olmaz toprak altında denenmeli vs.. demişsin bu işin teknik boyutunu bildiğim kadaryla aktarayım.Piyasada çok profesyonel olan aletler(Kızıl ötes vsi ile çalışanlar) haricindeki tüm dedektörler osilatör olarak çalışmaktadırlar bu osilatör denen aletler sinyal üretir metal cisim algıladığında gelen siyalin cevabına göre ne olduğunu ayırt eder kimi eder kimi etmez bunu tartışmak için yazmadım konuya devam ediyim havaya tutulduğunda sinyal dağılarak gider ve verimli olarak çalışmaz osilatör sinyal uçar gider ufak çapta olduğu için istenen seviyede uzaga gidemez ben 3metrede masada denediğim olayda bu şartlara rağmen algıladğını anlatmak istedim sen olmaz demişssin olur denemeyi bilirsen olur :) topraga gelince toprak ayrı bi olay mineral ve algılanan cismin toprak altında yaydığı pas manyetik alan vs gibi etkenler söz konusudur buda olayın kimyasal boyutudur beni aşar dedektörler topraga gönderdikleri sinyali belli yörüngede belli doğrultuda gönderdikleri için daha verimli ve daha hedefe yönelik gönderir bu sebebten ötürüdürki cisme yönelik daha net sonuçlar alınır demek istediğim dedektörler toprakta veya havada ne gibi tepkiler verir bile bilcek kapasitedyim.2.si dedektör yere yapışık tutulurmuş kusura bakma ama Stabilite diye bi olaydan haberin yoksa dicek bişeyim yok toprakti minarel ,sigara paketi veya yüzeye yakın basit demir materyalleri atlamak için 5-10cm yüksekte tutmakta fayda vardır gereksiz parazitlerden ve seslerden sakınmış oluruz daha sağlıklı arama olur.3.sü Makinleri yapanlardan bahsetmissin dünya üzerinde şuan nano teknoloji devrimi yaşanıyo yani 3.ü sanayi devrimidir bilgin olsun diye dedim.bunun haricinde yaklaşık 150yıldır teknoloji aynı teknolojidir elimizde kullandığımız piyasa dedektörleri kusura bakma ama 1000-3000 senelik objeleri algılama kapasitesi veya bunları ayırt etme kapasitesi olsa inan üretenler üretimi keser kendileri çıkartılardı paraları :) yani en eski materyale göre ayar diye bişi yok sinyal gider cevap gelir ayrım kaliteliyse sinyali sağlıklı geri alabiliyosa en iyi makine odur şuan yer altını kızıl ötesi işinlarla tarayan makinlerde var ama 10.000€ gibi fiyatı var yer altında taştan topraga altında gümüşe ne var ne yok harita çıkartıyo bunun hariçindeki bi çok piyasa makinesi basit osilatör devrelerinden ibaret yıllardır makyaj yapılıp yeniden satılmaktadır.4.ü açıklamanda başka siteden alıntı yapılmış gibi yazmışsın bi elektronik mühendisi kokusu var yazıda mesleğinide bilmiyorum ama yorumlamak istiyorum 90-100khz vs gibi sinyallerden bahsetmişssin bunları bizzat osilaskop takıp ölçtüysen elinden öperim ama alıntı yapıp sitelerden getirdiysen kusura bakma gülerim.Yok makine açılınca sinyal gider hemen geri gelirmiş kusura bakma naci baba 2örnekle açıklıcam lambayı yakmak için düğmeye basarız anında yanar ama plazma tv kumandadan basarız 3-5snde gelir nedeni ise bu sürede iyonlar tv ekranında toplanır ve hazır olunca görüntü ekrana gelir yani dedektör aynı mantık sinyal üretilir amp. Katı vardır sinyal 2-3 kademede artırılırlar artan sinyal başlığa yüklenir başlıktaki bobin indükleme yapar doyum noktasına gelince sinyal patlar aşaga iner topraktan gelen sinyale göre materyalin cinsini belirler sana cevap verir kusura bakma ama max. 2-3sn gereklidir bu yüzden yavaş ve sakin aranmalıdır.Denemesi bedava altın bilezi al eline dedekötere 30cm uzaktan sağa sola oynat en 2snde bir algıma yapar çünkü başlığın her yerinden aynı anda aynı sinyali vermez indükleme ve gönderme süresi var elektronik her ne kadar hızlı olsada Ses görüntüden sonra gelir yıldırım düşmesi olayındaki gibi :=) herkes kendine iyi baksın naci baba kusura bakma eğer teknik olarak elektronik bilgin varsa tartışmaya devam ederiz ama dedektör kullanıpta yılların birikimi ve satıcı firmaların bilgilerine göre yazıyosan hiç polemiğe girmeyelim allah herkesin gönlüne göre versin benim amacım webte dolanan kurnazlara dikkat etmeniz için ufak bi uyarı yapmakta teknik olarak ne kadar anlatsam anlamanız zor benim amacım dolandırıcları ayırt edin demekti...
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01/Temmuz 2017/2011 Saat 18:37
HERKEZE SELAMLAR VE SAYGILAR..................NACİBABA...............ONK..

GARRETLERDE BİR ÖNEMLİ SORUN DAHA VARDIR ONU DA YAZAYIM UNUTTUM

TOPRAK AYARINA TAM GİREBİLMESİ EN AZ YARIM SAAT ALIYOR ANCAK BUNDAN SONRA VERİM ALIRSINIZ BU DA AKLINIZDA OLSUN

EN ÖNEMLİ SORUNLARDAN BİRİ DE ARTIK ÇOK AMAÇLI VE UFAK TÜR ENTEGRELER ÇIKINCA CİHAZLARIN KART ÜZERİNDEKİ PARÇALARDA BU ENTEGRE İÇLERİNDE YER ALMIYA BAŞLAYINCA KÜÇÜLDÜKÇE KÜÇÜLDÜLER VE ARTIK BÜYÜK KUTU OLAYINDAN BAZI FİRMALAR VAZ GEÇİP EKRANIN ALTINA MAKİNEYİ YAPMIYA BAŞLADFILAR BUNUN EN BİRİNCİL ÖRNEĞİNİ GARRET YAPIYOR AMA BU KADAR MÜHENDİSİN VE TECRÜBENİN UNUTUĞU BİR OLAY VAR O DA ŞÖYLEDİR BUNU YAZMADAN ÖNCE DE BİR KENDİMİ ELEŞTİREYİM SİTEMKARLARA LAFI BIRAKMADAN ...
ÇOĞU KİMSE DİYECEKLERDİR Kİ SEN NESİN KİMSİN NECİSİN BU KADAR FABRİKA BUKADAR BEYİN BU KADAR MÜHENDİSLER DÜŞÜNEMEMİŞ TE SENİN Mİ AKLINA GELİYOR BU İŞLER HEP ÇOK BİLİYORSAN GİT O FABRİKALARA BAŞ MÜHENDİS OL.
FİLAN FALAN GİBİ ŞEYLER ÇOK SÖYLENMEKTEDİR OLSUN BEN ALINMAM DOĞRU BİLDİĞİMDEN DE ŞAŞMAM LAFI DA ESİRGEMEM ..EVET BİR SÜRÜ FİRMANIN MALININ BİR SÜRÜ HATASINI BULUP ONLARI UYARIYORUM VE BUNLARI DÜZELTİYORLAR TEKLİFLER DE VARDIR DA BEN BURDAN KIPIRDAMAM BU YAŞTAN SONRA ŞURDA KAÇ GÜNLÜK ÖMRÜM KALMIŞKİ YAŞADIĞIM SÜREÇTE HEPİNİZE YARDIMCI OLMUYA KARARLIYIM BUNU DA BÖYLE BİLİNİZ GELELİM HATAYA .......................

BİR MAKİNEDE YER UFAKLIĞI SEBEBİNDEN ÖTÜRÜ KARTLARI KATLI OLARAK DİZERLER AYNI APARTIMAN İNŞAATI GİBİ KAT KAT VE AÇINIZ BAKINIZ BU KATLAR ARASINDA HİÇBİR YALITMA İZALASYON YOKTUR VE BİRBİRİNE DE ÇOK YAKIN OLMASI SEBEBİNDEN DOLAYI KATLAR ARASINDA SIÇRAMALAR MUHAKKAK SURETTE OLUŞACAKTIR BU DURUMDA BELLİ BİR GÜCE KADAR O KAT ÇALIŞACAKTIR FAZLA GÜÇ ÇEKİLİRSE KARIŞIKLIK DAHA DA ARTACAKTIR BU DA TAMAMEN CİHAZI BLOKE EDİCEKTİR SONUÇ DEVAMLI ÖTME OLAYI AMA HER KATI YA BAKIR KUTULAMA VEYA ALİMİNYUM KUTULAMA YAPIP EKRANLARSANIZ BU OLAYLARIN TÜMÜNÜN ÖNÜNE GEÇİLMİŞ OLUR BU HİÇBİRİNDE YOKTUR VE KİMSE DE DEMESİN GARRETT ŞU KADAR DERİNDEN ÇEKİYOR BOŞ LAFTIR..

BU SİTEYİ TAKİP EDEN NE KADAR YAŞINI ALMIŞ ELEKTRONİK MÜHENDİSİ VARSA BU KONUDA ONLAR DA ÇIKIP YAZSSINLAR NACİBABAMI YANLIŞTIR YOKSA DİĞERLERİMİ

ŞİMDİ BİR MAKİNENİN TOPRAK İÇİNE KUWETLİ BİR SİNYAL VEREBİLMESİ DERİNLERE İNEBİLMESİ İÇİN ÇIKIŞ VERİŞ SİNYAL GÜCÜNÜN ÇOK YÜKSEK OLMASI ŞARTTIR YÜKSEK GÜÇ TRANSİSTÖRLERİ ŞARTTIR VE BUNA BAĞLI OLARAK BATARYANIN ÇOK GÜÇLÜ VE AMPERLİ OLMASI ŞARTTIR ...VE BURDA KUTU DA BÜYÜR AĞIRLIK DA ARTAR EN BÜYÜK SORUN DA KULLANICININ HANGİ TARAFINDA İSE MAKİNE KISA SÜREDE AYAK PARMAKLARINDAN BAŞLAYIP TAA OMUZA VE MAKİNEYİ TUTAN KOLA KADAR UYUŞMA BAŞLAR GEÇİCİ FELÇ GİBİ BİR DURUM YARATIR VE BU UYUŞMA DAHA İLK BAŞTA HİSSEDİLDİĞİNDE HEMEN SAĞ ELDE İSE MAKİNE HEMEN SOLA GEÇİRİLİR ORDA BAŞLARSA SAĞA GEÇİLİR VE BU DURUM ÖNLENMİŞ OLUR ANLAYIN ELEKTROMANYETİK GÜCÜN BOYUTUNU FAKAT İNSANA BU DURUM DOKUNMAZ ZARARSIZDIR SADE UYUŞTURUR VE BU GİBİ MAKİNEYİ KULLANICAK KİŞİNİN GAYET SIHATLİ VE HİÇBİR HASTALIĞI DA OLMAMALIDIR BUNU DİKKATE ALINIZ....ONK..

VE EN SON ŞIK TA TÜM DÜNYAA HÜKÜMETLERİ VE BİLHASSA TARİHİ ESERİ BOL OLAN ÜLKELER BU HER ÇEŞİT MAKİNENİN 50 CM DERİNLİĞİ GEÇMİYECEK ŞEKİLDE OLMASINI BİZZAT İSTERLER RAHMETLİ ÖZAL HALK BANDI TELSİZLERİNİ SERBESTLEDİYDİ TELSİZ KANUNU DEĞİŞTİRDİYDİ VE BU CİHAZLARDA TAKOZLAN GÜÇ İNDİRİLMİŞ 4 WATTLAN SINIRLANDIRILMIŞTI BUNUN ÜSTÜNE HİÇBİR ZAMAN ÇIKILMIYACAK KANUNU VARDI AMA DİNLEYEN KİM İÇERDEN TAKOZLARI ÇIKARDINMI 20 WATA KADAR ÇIKIYORDU BU DA YETMEDİ MİLLETTE GİTTİLER İLAVE DIŞTAN TAKMA 50 WATT 100 WATT 250 WATT HATTA 500 VATT TAKOZ TAKANLAR DA OLDUYDU BU İŞTE BÖYLE HER DEDEKTÖRÜN İÇİNDEN GÜCÜ SON RADDEYE KADAR AÇILABİLİNİR HATTA EK KATLAR YAPILABİLİR AMA SUÇTUR AMA BU İŞİ YAPAN DA ÇOKTUR DA TAKİBİ YOKTUR ..

AMA NE YAPARSANIZ YAPIN EN SON GÜCÜ KULLANIN 5--6 METREDEN BİR OTO KAPISI BÜYÜKLÜĞÜNDE BİR METALİ FARK EDEBİLİRSİNİZ BUNU DA FARK ETMEK İÇİN ALICIYA EK ANFİ EKLEMEK VEYA ANFİLİ KULAKLIK KULLANMAK ŞARTTIR Kİ DERİNDEKİ SESİ İŞİTEBİLMEK İÇİN YOKSA MAKİNE SESİ BUNA YETİŞMEZ ..

DERİNLİK KONUSUNDA O MARKA BU MARKA FİLAN DİYE BİŞİ DE YOKTUR ELEKTRONİĞİ ÇOK İYİ YAPILMIŞ HASSAS VE ÇOK ESKİ FİRMALARIN MALLARINDA BUNLARA RASTLANIR DA BUNLARA DA İLAVELER YAPMADAN OLMAZ

BİR DE ŞU UNUTULMAMALIDIR BİR DEFİNE KAYALIK DAĞLIK BİR YERDE GÖMÜLÜ İSE AYNI YERDE ASIRLARCA DURUR AMA TOPRAK İÇİNE VE DE 1.5 METRE 1 METRELERİN AZ ÜZERİNE KONMUŞ BİR PARA YI Bİ SENE SONRA GELİN AYNI YERDE BULAMASSINIZ TOPRAK ALTTAN HAREKETLİDİR ALIR ONU GÖTÜRÜR ONUN İÇİN ESKİLERİN HEPSİ BU DURUMU BİLDİKLERİNDEN ÖTÜRÜ 50--60 CM DEN FAZLA DERİNLİĞE HİÇBİR ZAMAN KOYMAZLAR VE 60 SENEDİR DE HER ÇIKAN MALA YETİŞEBİLDİKLERİME GİDİP GÖRDÜM AYNEN DEDİĞİM GİBİDİR BUNU DA HİÇKİMSE AKLINDAN ÇIKARMASIN 2 METRE 3 METRE 4 METRE 5 METRE BU NE YA KAZIN BAKALIM KAÇ SAATE KAZACAKSINIZ ADAM GELMİŞ KASATURA İLEN AÇIP KOYUP GİTMİŞ EN FAZLA YARIM SAAT UĞRAŞMIŞ BUGÜN KORUDAĞ 300 METRE RAKIMI TÜM TEPELERİNDE ORMAN FİDANI EKİMİ İÇİN DOZER DÜZELTMELERİNDE PARAYO UZUNLAMASINA MEZARA ADAM KOYAR GİBİ KOYUP GİTMİŞLER 5 BİN 10 BİN ADET DOZERİN KEPÇESİNDEN AKIYOR 50 CM BİLE DERİNLİK YOK NE BUYURURSUNUZ HEPSİ AYNI DERİNLİKTE ..
ŞİMDİLİK BU KADAR KONUDA AKLIMA GELENLER OLURSA YAZARIM SORMAK İSTEDİKLERİNİZİ VEYA ELEŞTİRİLERİNİZİ AÇIKÇA YAZINIZ..

SAYGILARIMLAN.............................NACİBABA...............ONK...
Yukarı Dön
karabey Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 21/Mayıs 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 256
  Alıntı karabey Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02/Temmuz 2017/2011 Saat 10:59
SELAM VE SAYGILAR NACİ BEY YAZINIZ GERÇEKTEN ÇOK AYDINLATIC  OLMUŞ  ELİNİZE SAĞLIK.BENİM MERAK ETİĞİM KONU EAGLE 2SL LERDE DE TAKOZ VAR MIDIR.VARSA 50 CM Yİ GEÇEMEZMİ BUTAKOZ KALDIRILABİLİR Mİ.BU KALDIRMA İŞİNİ KİM YAPABİLİRTEKRARVE SELAMLAR
Yukarı Dön
Mehmet Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
  Alıntı Mehmet Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02/Temmuz 2017/2011 Saat 18:24
Naci Baba saygı duyuyorum sana bu sektörde nakadar işe yaramaz adam varsa alt etmek adına yorumlar yapıyosun tskler.dünkü yorumun içinde kusura bakma nacizane kendi fikrim.
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03/Temmuz 2017/2011 Saat 12:30
MEHMET ARKADAŞIM

Bak şimdi, diyeceklerime bi kulak veriver ..
benim yaşım 76 teknik ünüversite mezunuyum 1950 senesi ilen 2011 senesi arası bifiil faliyeteyim türkiyeye ilk dedektörü de ben ve karaköydeki bir mağzanın sahibinlen ortaklaşa getirttik devam etti gitti insanlar hep yanlış yaptı ben bunlarlan anlaşamadım kaldım tek başıma son biri vardı o da cıvıttı hepten şu piyasada tek başımayım ..

bende takım olarak kimsede olmuyan cihazlar mevc uttur her şey çifttir osiloskoplar da çifttir frekansmetreler vericiler başlık yapımındaki tüm fabrikasyon cihazlar kart arızası takibi için bilgisayarlı tamir takip cihazları ne istersen fazlasınlan mevcuttur ben bu işi 60 senedir yapıyorum bu işin ciğerini tüm damarlarını sinirlerini bilirim ..
ben sadece 60 yıldır whitesin gayrı resmi tamir bakım servisiyim resmi olarak hiçbir firmanın servisliğini almam bu benim prensibimdir..
siteyi çok iyi her tarafını takip etsen ve okusan çok daha iyi şeyler anlıyacaksın ..
ve üzelerek söylüyorum ki bi sürü anlatımın ve idaaların çok yanlıştır veya yanlış öğrenmişssin hiçbir elektronik olan cihazlan ilk önce bir dedektörü karşılaştırma esasında her elektronik yapılan bir cihaz kendine özgü çalışır bir başka çalışan cihazlan alakası yoktur onun için kıyaslama yapma ..

GARRETT >>Rakımı düşük deniz seviyelerinde kumul çölümsü topraklarda çok başarılıdır yani temiz topraklarda iyi iş yapar bunu elinde varsa bu markadan çalıştıkça anlıyacaksın ve hak vericeksin.
başlığı 10 cm yukardan geçirme ve çöplük maddelerinden kurtarma yöntemin ve bu fikrin sadece seni bağlar %99 makineci bu söylediğine sadece gülerniye mi dersen değil 10 cm bir sigara jiletinini veya yaldızı büyüklüğüne göre 30 cm den de makine algılar bak firması bu gibi maddelerden seni kurtarmak için oraya bir sistem yapmış istemediğin tüm maddeleri çıkarıyorsun yani siliyorsun ve o madde gelince zaten senin makinen bağırmaz es geçer bu işin kanunundur başlığın toprağa süreterek gitmesi bunu da bilmiyorsun ..M akineyi daha açar açmaz gönderme almaç sinyali ışık hızı ilen devreye girer gecikme gibi şeyler sadece deniz radarı uçak radarında vardır giden sinyalin dönüşünü dairesel ekranda 1 turlan belirler 1 rinci dairesel anten dönüşü verir 2 incide toplar ve ekrandaki cisimlerin yeri sabitmi hareketlimi hareketlinin üstüne bir işınlı nokta getirip korsun ve beklersin bu bir hareketli cisimse sana doğru mu geliyor yoksa senden uzaklaşıyormu yerini konumunu tümünü belirlersin kısaca yazayım dedim anlaşılır şekilde dediğim gibi hiçbir cihazın çalışma koşulunlan dedektörün çalışma koşulunu sakın karşılaştırma her cihaz ne amaç içinse sadece o amaçlar dahilinde kullanılır bunu unutma sakın ..
Senin dediğin 3.üncü nesil elektronik filan ve o nesil cihazlarlan yapılan tüm o renkli ekranlı yer altı radarı denilen tüm cihazların yapılış v e kullanış amaçları tamamen başkadır bazı uyanıklar daha türkiyedekiler uyanmadan işe getirip bunları sokup tümü köşeyi birkaç kez döndüler hani şimdi neredeler ve bu cihazlarlan bir tane define bırak bir demir parçasını bile bulamassın kim buldu onu da söyle biliyorsan .. yokki ..
BAK EYİ DİNLE YERYÜZÜNDEKİ TÜM CİHAZLAR VE SENİN BAHSİNİ ETİĞİN GÖRÜNTÜLÜ OLAN CİHAZLAR DA AYNI TOPRAĞA GİRİŞİ TEK FREKANS OLAN FREKANSI KULLANIRLAR VE SONRADAN İÇİ ELEKTRONİĞİNDE BUNU DEĞERLENDİRİRLER MECBURLAR ÇÜNKÜ 0 İLEN 150 KHZ YANİ HER RADYONUN UZUN DALGA BANTI VAR YA UZUN --ORTA --KISA FM DİYE İŞTE TÜM DEDEKTÖRLER TOPRAĞA GİREBİLMEK İÇİN BU UZUN DALGANIN BAŞINI KULLANIRLAR BU FREKANSTAN BAŞKA HİÇBİR FREKANS TOPRAK İÇİNE NUFUS ETMİYOR BU DA NE YAPARSAN YAP BELLİ BİR DERİNLİĞE KADAR İNER SONRASI YOKTUR TOPRAK SIRRINI İNSANOĞLUNA HİÇBİR ZAMAN VERMEZ BU KAİDEDİR ANCAK BELLİ ŞEKİLLERDE BİRAZ BİRAZ HEPSİ O KADAR ..
BAK TÜM DÜNYANIN TÜM ELEKTRONİK MÜHENDİSLERİ HARIL HARIL SENELERDEN BERİ FASILASIZ GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYORLAR AMAÇLARI DA AYNADA KENDİNİ NASIL NET OLARAK GÖRÜYORSAN TOPRAĞIN İÇİNİ DE EKRANDA O DENLİ NET VE CANLI GÖRMEK İÇİN 15 YILDIR UĞRAŞIYORLAR BULAN ZATEN DÜNYANIN EN ZENGİNİ OLUCAK AMA YOK ÇARESİ Bİ TÜRLÜ OLMUYOR BELKİ Bİ GÜN OLUR AMA BİZLER GÖRMEYİZ ÇOOOOK İLERLERDE OLABİLİR AMA ŞU AN ELİMİZDEKİ BU KLASİK DEDEKTÖRLERE HEPİMİZ MUHTACIZ BAŞKA ŞANSIMIZ DA YOKTUR................................ONK...

GARRETT tte bilgisayar sistemi yoktur büyük kare bir entegrenin içine tüm dedektörü toplamışlar geriye de az bir parça kalmış ve ekranın altına sığdırılmış kutusu bile plastik hiçolmassa bir alimunyum kab içine alınsaydı ekranlama yok ve yarı otomat sen herşeyi elle yapıp çekiyorsun bazıları gene kızıcak burda kesiyorum her neyse ...

git mesela bir whitesin   xlt sine gir de bir göz gezdir oku tek tek anlıyaraktan aradaki farkları açıçana görüceksin

BANA KALIRSA İNCELEMİYORSUN DİĞER TARAFLARI KONULARI OKUMUYORSUN GİBİME GELİYOR DEVAMLI OKU BU SİTEDE NE YAZIYORSA TAMAMI DOĞRUDUR NE O NE BU GEL BAK GELİBOLUYA BİR DÜKKAN İÇİNDE BU YAŞTA YALNIZ YAŞIYORUM BEN SUİSTİMAL HAKSIZLIK RANT YAPSAYDIM HERŞEYİM OLURDU AMA SIRF DOĞRULARIN PEŞİNDE KOŞA KOŞA BU HALE GELDİM BU ŞEKİLDE DE ÖLECEĞİM VAZRMI BENİM YAŞIMDA BİRİ DAHA HALEN SİZLERE EN DOĞRULARINI VERMİYE UĞRAŞAN BİRİ DAHA VARSA GÖSTER HAL BÖYLE OLUNCA DA DEVAMLI ELEŞTİRİLİRİM KARALANARIM HERŞEYİ DE SÖYLERLER OLSUN BEN DEVAMLI AYNI YOLDAYIM ..

SAYGILARIMLAN ...........................NACİBABA.................ONK..
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1 1213141516>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50