Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5METAL DEDEKTÖRLERİ, MARKA, MODEL TEKNİK BİLGİLERİ <>5Dedektör Kullanımının Sırları - Püf Noktaları
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı KonuDedektör Kullanımının Sırları - Püf Noktaları

 Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazar
Mesaj
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Kayıt Tarihi: 29/Ağustos 2017/2008
Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Konum: T.C---Gelibolu-
Durum:
Gönderilenler: 2344
Mesajın Direkt Linki Konu: Dedektör Kullanımının Sırları - Püf Noktaları
    Gönderim Zamanı: 23/Ağustos 2017/2010 Saat 15:50
YAZAN-DERLEYEN     O.NACİ KANAT............23-8-2010-...........NACİBABA...................ONK...
NOT> BU YAZI DİZİSİNDE BENİM TÜM BİLDİĞİM GÖRDÜĞÜM ÖĞRENDİĞİM HERŞEYİ BULABİLİRSİNİZ  BUNU YAPMAMDAKİ AMACIM DA  ARTIK ESKİ HAL VE GÜCÜMÜN KALMADIĞINDAN ÖTÜRÜDÜR  BUNLAR SİZLERE BİRER MİRAS NİTELİĞİNDEDİR BENDEN ..
ÇÜNKİ YARIN  NE OLACAĞIMIZ BELLİ DEĞİLDİR..
 
ARKADAŞLAR BURDA Kİ  KONUDA HERHANGİ BİR DEDEKTÖRÜN YANİ MARKA PERFONMANSI VEYA MEŞHUR OLMUŞ BİR MARKA DEĞİL DE  TAMAMEN AYRI BİR KONU VE MEVZUU  ŞEKLİNDE ANLATICAM..
 
OLAYIN ŞEKLİ ŞEMALİ ŞÖYLE TARİF EDİLEBİLİNİR
BİR MAKİNENİZ VAR BUNDAN NASIL AZAMİ VERİM ALIRSINIZ KULLANIM NASIL OLMALI ALET NE ŞEKİLLERE GÖRE AYARLANMALIDIR VS VS BUNLAR ANLATILACAKTIR  BUNLARA UYANLAR BAŞARIYI YAKALAYABİLİRLER KANISINDAYIM ...
 
**********************************************************************
 
 
KISIM 1>
BU İŞİ YAPICAM DEYİP DE KOLLARI SIVIYAN TÜM YENİ BAŞLIYAN KESİME HİTABEN ..
 
MAKİNECİLİK TAMAMEN BANBAŞKA  BİR ZOR KAVRAMDIR  BUNUN KULLANINIMINI BİLMEDEN  TAMAMİYLEN ZAMANINIZI BOŞUNA HARCARSINIZ  BOŞUNA  MASRAFLARDA BULUNURSUNUZ  VEDE HASTALIK YAPACAKTIR  KENDİ İŞİNİZİ GÜÇÜNÜZÜ AKSATICAK ÇOLUĞUNUZU ÇOCUĞUNUZU VE ÜSTÜNÜZE BİNEN  YAPMANIZ GEREKEN TÜM İŞLERİ AKSATMANIZA SEBEB OLUCAKTIR  SONUCUNU SÖYLEMEK TE ÇOK ACIDIR BUNUN  ŞAYET BİLİNÇSİZCE YAPILIRSA ..
 
AMA BİLİNÇLİ  VE DÜZGÜN BİR BAŞLANGIÇ VE SONRASI OLURSA HİÇBİR ŞEYE ZARARI OLMUYAN GÜZEL BİR HOBİ OLARAK DEVAM EDİCEKTİR..
BU İŞTE SİNİRLERİNİZİ TAMAMEN KOPARIP ATMANIZ GEREKİR VE DE HIRSINIZI TAMAMEN DİZGİNLEMESİNİ ÇOK İYİ BİLMENİZ GEREKİR  Kİ SONUNUZ UÇURUM OLMASIN..
 
İLK BAŞLARDA KENDİ ETRAFINIZDAKİ BİLİNÇLİ VEYA BİLİNÇSİZ BU İŞİ YAPANLARLAN BERABER TAKILIN BAKIN NE YAPIYORLAR NE EDİYORLAR YANİ ONLARIN TÜM YAPTIKLARI HAREKET VE SİSTEMİ KESİNLİKLEN BENİMSEMEYİNİZ  VE KENDİNİZE ÖRNEK ALMAYINIZ  VE O KİŞİLERİN BİR KAÇ SENEDE ALDIKLARI YOL İÇİNDE GERÇEK OLAN OLAYLAR VARDIR BUNLARI SADECENE CIMBIZLAN TUTUP ÇEKİN ALIN HAKİKİ OLANLARI AKLA MANTIĞA UYGUN OLANLARI SADECENE DİĞER ABARTILI HİKAYELER ATMASYONLARI GÜLÜN GEÇİN HER BİR BU İŞİ YAPANDA MUTLAKA HAKİKİ BİR ŞEKİL BİR OLAY VARDIR BUNU KEŞFEDİN SADECENE BUNU ALIN O KİŞİYİ KENDİNİZE REFERANS OLARAK ALMAYIN TALEBE OLMAYIN MÜRİT OLMAYIN  SADECE GÖZLEMCİ OLUP BİLGİ TOPLAYINIZ  ....
 
<> İLK BAŞLARDA  SİZLERE TEK LAZIM OLAN İŞ  TEKTEKÇİLİK TABİRLİ DÜZENDİR  BU DÜZEN VEBALSİZ SAHİPSİZ KAYBOLMUŞ NESNELERDİR  ONUN İÇİN HERHANGİ BİR VEBALİ YOKTUR 
O.N.K.
 
SİZLERE  BU KONUDA DOĞRU OLAN NEYSE BUNLARI VERMİYE ÇALIŞACAĞIM DİKKATLİ OKUYAN  VE TATBİK EDENLER MUAFFAK OLURLAR AMA YAPMAZ BAŞKALARININ PEŞİNDEN GİDENLERDE KIYMETLİ ZAMANINI VE SENELERİNİ DE KAYBEDERLER OYSA İNSANIN EN BÜYÜK SERMAYESİ VAKİT VE ZAMAN VE SENELERİDİR BUNLARI BOŞ YERLERE HEBA ETMEYİNİZ ..
 
>< PRATİK,TECRÜBE,DENEYLER UNUTULMAMALIDIR Kİ KİŞİNİN UZUN SENELERE DAYANAN  ÇALIŞMALARININ ÜRÜNLERİDİR  BU İŞLER HEP DENEME VE YANILMA İLEN YAPILDIĞINDAN  ÇOK EMEK VE ZAMAN İSTERLER GÜNÜMÜZ İNSANININ  BOL VAKTİ YERİNE KISITLI ZAMANLARI VARDIR  ÇÜNKÜ ŞARTLAR ÖYLE GELİŞİYOR..
 
NOT> MEVZULAR  HERHANGİ BİR SIRA TAKİP ETMEDEN AKLIMA GELDİKÇE YAZILDIKLARINDAN
 KARIŞIK OLABİLİRLER   BUNU DA MAZUR GÖRÜRSÜNÜZ ARTIK ...
 
HER KEZE EN DERİN SAYGILARIMLAN............OSMAN NACİ KANAT....23-8-2010....GELİBOLU..
 
 
                                                  **************************
 
 
<> 2--MAKİNECİLİK  İŞİNE BAŞLAMADA  İLK TAKİP EDİLMESİ GEREKEN TEMEL İŞLER ŞÖYLE SIRALANABİLİNİR..
İLK ÖNCE BASİT AÇ ÇALIŞ ŞEKLİNDE AYIRIMLI /AYIRIMSIZ ŞEKİL BİR DÜZGÜN FABRİKASYON MAKİNE ELDE EDİLİR  BUNLARI DA ALIRKEN KESİNLİKLEN  2.Cİ ELLERE PEK GÜVENMEYİNİZ ANCAK KONTROLÜNÜ BANA BURAYA YOLLUYAN OLURSA BENİM KONTROLÜMDEN GEÇİP ONAY ALANI ALABİLİR KULLANABİLİRSİNİZ BUNU PRENSİP OLARAK YAPINIZ ....................ONK....
 
TEKTEKÇİLİK DEMEK  LAV OLMUŞ BUGÜN TARLA GÖRÜNÜMÜNDE ÜSTÜNDE HİÇBİR EMARE KALMAMIŞ AMA ORANIN TOPRAĞINA KARIŞMIŞ METALLERDİR  BUNLARI ÇIPLAK GÖZLEN GÖRMEK  PEK MÜMKÜN DEĞİLDİR  ONUN İÇİN BİR MAKİNEYE İHTİYAÇ VARDIR ..
BU GİBİ ALANLAR ARTIK PEK FARKEDİLMEZLER SADECE İŞİ BİLENLERCENE ANINDA FARKEDİLİRLER BUNLAR DA TECRÜBELERLEN KAZANILMIŞLARDIR .. BU TECRÜBEYİ KAZANMIŞ KİŞİLERİN YAPTIKLARI TEK ŞEY ARANILACAK ARAZİNİN KUŞBAKIŞI YÜKSEKTEN KUWETLİ BİR DÜRBÜNLEN TARANMASI ESASINA DAYANIR  BU YÜKSEK YER DE O YERİN EN YÜKSEK YERİDİR VE BUNUN AYLARI DA VARDIR  BUNLAR SIRASINLAN  EYLÜL-EKİM-KASIM  AYLARIDIR SEBEBİNE DE GELİNİNCE  BU AYLARDA ARAZİ TEMİZLENİR GÖRÜŞ AÇISI GENİŞLER  BU EN YÜKSEK YERDEN BU TEMİZLENMİŞ OTLARDAN ARINMIŞ SADECE TOPRAK KALMIŞ ARAZİYİ  DÜRBÜNLEN YAVAŞÇANA İNCELEMİYE ALIRIZ  İNSANLARIN ÜSTÜNDE YAŞADIKLARI YERLERDEKİ TOPRAKLAR ÇOK KOYU GRİYE VEYA KOYU KAHVERENGİYE KAÇAR  BU DÜNYAA DURDUKÇA DEVAM EDEN BİR OLGUDUR  BU İNSANLARIN BIRAKTIĞI BİR KİRLİLİK MİRASIDIR  İLK ÖNCE BU RENGİ BELİRLERİZ BAKINIZ HİÇ ÜSTÜNDE İNSAN YAŞAMAMIŞ TOPRAKLAR ÇOK TEMİZDİRLER  BU BAHSEDİLEN ÖZELLİKTE ORADA  YERLER VARSA ORALARINI AKILDA TUTULUCAK ŞEKİLDE İŞARETLERİZ VEYA BU YERİN SAĞI SOLU ÖNÜ ARKASINDAKİ İŞTE KAYA VERMIŞ SU VARMIŞ ÇEŞME VARMIŞ  KALIN AĞAÇLAR VARMIŞ VEYA TARLADIR DA TARLA SAHİBİ UZUN SENELER BU TARLA İÇİNDEKİ TAŞLARI TOPLAYIP BU TARLANIN SINIRI KÖŞESİNE YIĞMIŞTIR  BUNLAR İŞARET OLARAK BAZ ALINIR HATTA NOTTA ALABİLİRSİNİZ.
DİKKAT>>BU GİBİ BAHSİ GEÇEN  YERİN YERLEŞİM YERİ OLABİLMESİ İÇİN MUTLAK SURETTE BU YERİN BİR TARAFINDA  SU ,ÇEŞME, KAYNAK  OLMASI ŞARTTIR BU YOKSA O YER ARADIĞIMIZ YER DEĞİLDİR VEYA YİNE BİR ÇAPRAZ MAKİNEDEN GEÇİRİN  ÇÜNKÜ SU KAYNAĞI O ZAMAN VARDIR BUGÜN OLMUYABİLİR BU DA VARDIR.............................................ONK...
 
<>İKİNCİ KUWETLİ BU GİBİ YER İHTİMALLERİ DE ŞÖYLE SIRALANABİLİNİR ..
HÖYÜK VARSA ORDA BUNUN HAKİKİ HÖYÜK OLDUĞUNUN İLK ÖNCE ANLAŞILMASI ŞARTTIR HER GÖRÜNEN HÖYÜK HÖYÜK OLMUYABİLİR ÇÜNKİ .. HAKİKİ BİR HÖYÜK OLDUĞU İLK ÖNCE İYİCE VE GÜNDÜZ VAKTİ YANINA GİDİNİZ İLK ÖNCE YER TOPRAĞINI RENGİNİ VE ŞEKLİNİ İNCELEYİN SONRA KAFANIZI KALDIRIP HÖYÜĞÜN EN ALTINDAN EN TEPESİNE DEK OLAN TOPRAK KATMANLARINI İNCELEYİNİZ  ŞAYET HER 1.5--2  METREDE BİR TOPRAK KOŞULU DEĞİŞİYORSA VE BU EN TEPEYE KADAR DA BÖYLE DEĞİŞİK BİR TOPRAK ŞEKLİ İSE ORASI O HÖYÜK HAKİKİDİR VE ORASI MEZARDIR   ŞİMDİ 2.Cİ İŞ DE BU HÖYÜĞÜN DOĞUSUNU VE BATISINI BULMAK KALIYOR BATIYI BULUP  BATIYA DOĞRU HÖYÜKTEN 100--200-- METRE İLERİ YÜRÜNDÜĞÜNDE  ORANIN TOPRAĞININ KAHVERENGİ VEYA KOYU KÜL RENGİ OLDUĞUNU GÖZLEMLERSENİZ SU KAYNAĞINI DA BULURSANIZ VE BU YER ARTIK BİR TARLAYSA  BU TYARLA İÇİNDE HER YERE DAĞILMIŞ KİREMİT TUĞLA PARÇALARINI DA BULURSANIZ EVET BU YERİN BİR YERLEŞİM YERİ OLDUĞU VE O HÖYÜĞÜN DE BURANIN KIRALI OLDUĞUNA HÜKÜM VEREBİLİRİZ ..
ANCAK  BAZI HÖYÜKLER ESKİ İNSANLARCA BİRBİRLERİNİ GÖRÜCEK UZAKLIKLARDA DÜZ OLAN ARAZİLERDE YAPILDIKLARI BAZI YERLERDE GÖRÜLMEKTEDİR GÜNDÜZÜN PARLAK BİR NESNEYLEN BİRBİRLERİNE İŞARETLEŞME ŞEKLİNLEN HABER İLETİRLERMİŞ GECE DE  FENER İŞIĞINLAN BUNU YAPARLARMIŞ  BU GÜNÜMÜZE DE İNTİKAL ETİYSE  KADOSTRO TARAFINDAN EVVELKİ SENELERCENE KULLANILMIŞLAR BUNUN YANISIRA İLK UÇAKLARIN GÖREREK GİDİŞLERİNDE BUNLARDAN İSTİFADE EDİLMİŞLERDİR --BUNLARDAKİ TOPRAK YIĞINI AYNI O YERİN TOPRAĞIDIR VE ANLATILAN YERLEŞİM VE SU KAYNAĞI YOKTUR BURDAN BUNUN BAŞKA AMAÇLI YAPILAN BİR HÖYÜK OLDUĞU HEMEN ANLAŞILIR ....
 
YÖREDE KALE VARSA VE AYAKTAYSA BUNUN ANA GİRİŞ KAPISINA YAKIN BİR FUTBOL SAYASI GİBİ BİR DÜZLÜK ARAYIN VARSA BUNUN DIŞ KURULAN PAZAR YERİDİR  GENELDE BU DURUM %80 NE VARAN KALELERDE YOĞUN ŞEKİLDE GÖRÜLMEKTEDİRLER  KALE İÇLERİNDEKİ YERLERİN DAR OLUŞU YÜZÜNDEN PAZAR YERLERİ DEVAMLI KALE DIŞLARINA KURULMUŞTUR  VE EN ÇOK DA TEKTEK ÇIKAN PARALAR BU GİBİ YERLERDEN TOPLANMAKTADIR..
KALE İÇLERİNDEKİ TÜM KALE DUVARLARINI MAKİNEDEN GEÇİRİN VE DİPLERİNİ DE SONRA İÇDEKİ YAPILARI AYNI ŞEKİLDE HİÇ BİRYERİNİ BOŞ GEÇMEDEN MAKİNEDEN  GEÇİRİNİZ  ..
KELELERİN DIŞ DUVAR DİPLERİ  SAVAŞ ESNASINDA EN ÇOK HÜCÜM EDİLEN YERLER OLDUĞUNDAN SALDIRANLARA KELEDEN TAŞ VE KIZGIN YAĞLAR DÖKÜLDÜĞÜNDEN  HER TÜRLÜ RİZİKOLU ÖLÜMLERİN BURALARDA MEYDANA GELDİĞİNDEN BU DIŞ KISIMLARI ARAMAYIN VE BULUNANLARI ALMAYIN TÜMÜ VEBALLİDİR BENDEN SÖYLEMESİ.............ONK..
 
ARKADAŞLAR  TÜM BU GİBİ  YERLERİ GÖZ AÇIP KAPAYANA KADAR BİR ZAMAN İÇİNDE BULABİLİR SINIRLARINI BELİRLEYEBİLİR VE BU SINIR İÇİNDE EN YOĞUN YERİ TESPİT EDEBİLİRSİNİZ  HATTA ARAMA ESNASINDA DURDUĞUNUZ YERDEN BİRKAÇ TENE BÖYLE YER TESPİT EDEBİLİR  YAPILAN UFAK BİR ARAŞTIRMA SORGULAMASINLAN DA  HANGİSİNİN EN VERİMLİ OLDUĞU DA TESPİT EDİLİR .HATTA BU YER BAŞKALARINCA ÖNCEDEN ARANILMIŞMI ARANMAMIŞMI  İLK SİZMİ ARAYACAKSINIZ GİBİ İŞLERİ DE SORGULAYABİLİRSİNİZ GECE ÇALIŞIYORSANIZ ETRAFINIZDAKİ HERHANGİ BİR TEHLİKENİN VARLIĞINI DA SORGULAYABİLİRSİNİZ  TAKİPTEMİSİNİZ  BASKIN MI VAR  YANİ KISCA KONUDA NE İSTİYORSANIZ SORGULAYIP ANINDA CEVAP ELEBİLECEĞİNİZ TEK ARAÇ BENİM YAPIM OLAN ÇUBUK SİSTEMİNDEN  EDİNMEKTİR   BİR DE BASİT MAKİNENİZ OLDUMU ARTIK HİÇBİŞİ İSTEMEZ YANINDA BUNUN GARANTİSİNİ BEN VERİYORUM  BAŞKASI DEĞİLDİR ..
 
NOT> BUNU DA BENİM BİR REKLAMIM OLDUĞU ŞEKLİ KİMSE ALGILAMASIN  BURDA ANLATILAN SİSTEMLER  ÇALIŞMALARIN NE DENLİ SIHATLİ VE ÇABUK YAPILACAĞI   ŞEKİLLERİ ANLATILMAKTADIR........................................................................NACİBABA................ONK...
 
000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000
 
KISIM>2...........ONK..........2010/GELİBOLU................................................NACİBABA............
 
ŞİMDİ ARKADAŞLAR ŞU DİYECEĞİMİ  ÇOK İYİ BELLEYİNİZ  VE NE ALTINDA NE DE ÜSTÜNDE  VE YANLARINDA HİÇBİR İNSANOĞLU HİÇBİŞİYİ ARAMASIN  ÇÜNKÜ ENİNDE SONUNDA BENİM DEDİĞİME  GELİR  VE DE SÖYLEDİKLERİNDEN DÜZGÜN BİR İNSANSSA MAHÇUP TA OLUR  BUNLAR DEVAMLI OLAGELEN HADİSELERDİR  İNSANLARIN TÜMÜ  %100 BİR OLGUN AKILA SAHİP DEĞİLDİRLER  BUNDAN DA KİMSE ALINMASIN BU BİR GERÇEKTİR .. SEBEBLERİNE DE GELİNCE ŞÖYLE SIRALIYABİLİRİZ................................................................................ONK..
 
A> Bir insan doğduğunda sıfır  akıldır sadece ilk yapacağı olgular verilmiştir bunun haricinde hiçbir akıl sistemi yoktur bunun yanısıra anne karnında başlıyan dış etkenleri duyar tüm olayları kaydeder  doğduktan sonra da bu çevre kaydı devam eder ama bunlar çok ilerlerde onun kişiliğine yansıyacak  kayıtlardır o anda bunları harmanlayıp ta kullanamaz  çocuk büyüdükçe etrafındakileri kavramaya başlar  mesela en basiti sobaya yaklaşınca  müthiş sıcaklığı farkeder ve geri çekilir yanan bir sigarayı  elleyince eli yanar ve  bidaha ellemez bunun gibi her gün etrafında oluşan olayları devamlı dağarcığında harmanlıyarak neyin canını yakacağını neyin kendine zararı olacağını  çok iyi bilir ve buna göre hareket etmiye başlar ...Fakat çocukta deli bir atılganlık ve cesaret vardır  ölüceğini bilmeden  ölümcül her şeyin üstüne gider işte bu anda ebeveylerinin o hareketin yanlış ve tehlikeli olduğunu ona defalarcana anlatması lazımdır aksi ölümle sakatlık veya şansa bir kurtuluşlan badireyi atlatabilir ....Bir sokak kedi veya köpeğini  elinizdeki tabanca ona doğrultulmuş şekilde  ve öbür elinizde bir yiyecek  gel dediğinizde koşa koşa gelir bilmezki sizin onu vuracağınızı  veya silahı tanımazki ancak bir yara alırsa o silahı  ömrü boyu unutmaz daha horozun kalkış sesinden en derin uykusundan bile uyanıp son sürat kaçar  gider  bunlar deneylerlen sabittir  ama insan oğlu ister küçük ister yetişkin ister delikanlı çağlarında olsun duvardaki asılı tüfek devamlı ilgisini çeker ve alır oynar buna hiçkimse mani olamamaıştır  çünki insanoğluna yasaklanan her şey onun gizli ilgisini devamlı çeker ve fırsatını bulunca da onu alır  merakını gidermiye kalkışır  ve evet tüm yetişkin insanlara da getirilen yasaklar  çok büyük ilgi ve alaka çekerek  devamlı fırsatını buldukça bu yasaklananları yapmıya büyük bir zevklen devam ederler  bu insan olaylarını  anlatmıya ne benim ömrüm yeter ne de sizlerin  onun için özet ve kısa  birer ön bilgiler ilen değerlendirmelere alınacaktır...
Şimdi uçak düşüyor 200 kişiden 20 kişi kurtuluyor ve bunlardan  biri de hastaneden çıkınca yine uçağa binip ülkesine dönüyor  işte insan budur..
otomobil yarışında  4 araç birbirine girişyor ve sıkıştığı yerden öyle bir zorluklarlan kurtarılıyorki olmaz derecede  ve hastane 1 sene tedavi ve ayaklanıyor hemen soluğu yine yarışta alıyor  ve yine insan işte budur.
Yani diyeceğim  insan ölümün kıyısından 100 defa da dönse yine aynı şeyleri yapıyor hemde bu sefer daha fazlasınlan  tabii bunların çoğu da bu yolda ölüp te gidiyorlar  bu da ayrı birşeydir..
 
BİR İNSANIN KİŞİLİĞİ VE DOĞRULAR İLEN YANLIŞLARI  BİR ÖMÜR BOYU AYIRDEDİP TE YAŞAMINI ONA GÖRE KURMASININ EN TEMELİ  ŞU ŞEKİLLERDE BAŞLAR VE DEVAM EDER.
Kişi daha doğumundan  çocukluğundan yetişkinliğine kadar çok deneyimli bir anne ve babanın ve çevrenin telkinleriylen büyürse  ancak tam olgunlaşabilir ve her şeyin ne olduğunun ayrımını yapabilir  anne ve babanın çocuğun arkasını sürekli takibi şarttır nereye gidiyor kimlerlen görüşüyor bu görüştükleri arkadaşları düzgünmüdür neyin fesidir bunlar muhakkak surette takip edilirse o çocuk düzgün bir kimse ancak olabilir aksi ne olacağı bi sürü soru işaretlidir ...
 
Adam 30 yıllık çatı kiremit ustası  çevresinde herkes onu birinci sınıf usta olarak görüyor  ve herkes de işini ona vermede sırada ..
Bu ustanın  hakiki bir çatı ustası olduğu daha ilk başta  hemen anlaşılır onu iş üstünde gözlemleyiniz  v e tek bir görüş ve tek bir kararlan onun usta mı ustacık mı olduğunu söyler .
USTAYA BİR BAKIN KENDİNİ EMNİYETE ALMIŞMI ?? BELİNDEN SAĞLAM BİR İPLEN KENDİNİ BACAYA BAĞLAMIŞMMI ??  HEPSİ BU GERİSİNİ BOŞVERİN...........................................ONK..
Eğerki  kendi güvenliğini bu şekilde almışssa onun yetiştireceği çırakların da hem ömürleri uzun olur hem de sağlıklı olurlar ..
ADAMA BAKIN ŞEHİR İÇİNDE EMNİYET KEMERİNİ BAĞLAMIŞMI  ?? Bunu devamlı gören yanındaki çocuğu da ilerde aynı şekilde emniyet kemerini devamlı takar...
yani bunlara benzer kuralları alan ve hiç aksatmadan yapan kimselerin yanlarında çalışılır ve kendilerine güvenilir ...
 
DEFİNECİLİK MESLEĞİNDE DE BU KURALLAR ÇOK DAHA HAYATİ BİR ŞEKİLLERDE  YAPILMASI ŞARTTIR  ÖNEMSEMİYENLER ADAAM SENDE DİYENLERİN HAYATLARI KISALIR  BU BİR GERÇEKTİR   ANCAK BİR OLAY BAŞINA GELİNCE DANK EDER BİZİM MİLLETE YOKSA ETMEZ..
DEFİNECİLİK İŞİ ÇOOK UZUN BİR ZAMANDA KAVRANILIR VE DİBİ DE OLMADIĞINDAN HİÇBİRKİMSE BEN BU İŞİN PİRİYİM DİYEMEZ VARSA DİYEN ONDAN UFAK UFAK SEZDİRMEDEN UZAKLAŞINIZ .. ÇÜNKÜ ÖYLE İŞLER ÖYLE SİSTEMLER VARDIR Kİ  BUNLARI ÖĞRENMİYE BİR ÖMÜR YETMEZ BİRKAÇ KERRE DE GELSENİZ BU DÜNYAYA GENE DE ÖĞRENEMESSİNİZ  ASLINDA HER MESLEK KONUSU DA AYNIDIR BİR KİŞİ UFAK YAŞLARINDAN İTİBAREN BİR MESLEĞE KAFA YORMAYA BAŞLARSA VE HİÇ USANMADAN ARA VERMEDEN DEVAM EDERSE BUNUN TÜM OKULLARINI DA OKUYUP SONRASINDA DEVAMLI ÇALIŞMALARA BAŞLARSA  BU KİŞİ YAŞLILIĞINDA ANCAK O İŞ KOLUNDA %40 EN SON ÖMRÜ YETMEZ DAHA İLERİYE ANCAK  BU KADARINI KAVRIYABİLİR  YANİ 15 YAŞINDA BAŞLA HİÇ ARA VERMEDEN AYNI MESLEKTE 100 YAŞINA GEL ANCAK %40 LARDA  KALIYORSUNUZ . SİZDEN SONRAKİLER BİLE  KAÇKİŞİ EL DEĞİŞSSE BİLE 100 DE 100 E HİÇBİRİ ULAŞAMIYOR BU HER MESLEKTE BÖYLEDİR  BUIGÜN SENELERCE UĞRAŞIP BİŞİ BULDUĞUNUZU ZANNEDİP PATENT ALMIYA GİTİĞİNİZDE BİR DE BAKMIŞSSINIZ AYNI ŞEYİ SİZDEN  DAHA MÜKEMMEL ŞEKİLDE YAPMIŞ 100 LERCE KİŞİNİN PATENT ALDIĞINI DUYUYORSUNUZ  YANİ DÜNYA ARTIK BU HALE GELDİ HER AN HER ÜLKENİN BİR YERLERİNDE ÖYLE SİVRİ ZEKALAR ÇALIŞIYORLARKİ  HİÇ KİMSE  BU DURUMLARI ES GEÇMESİNLER ...
BİZİM DEFİNECİLİK SİSTEMİMİZ HEP AYNIDIR YÖNTEMLERİ YANİ DEĞİŞLEN TEK ŞEY MAKİNE GURUPLARIDIR  DEVAMLI YENİLENEN  YENİ İCATLARLAN DONATILANLAR MAKİNELERDİR AMA ŞU DA ASLA UNUTULMAMALIDIRKİ   İLK OTOMOBİL DE İCAD OLDUĞUNDA  4 TEKERİN ÜSTÜNDE İDİ BUGÜNKİ SON MODEL  OTOMOBİL DE  4 TEKERİN ÜSTÜNDEDİR   İLK MAKİNE DE 0 İLEN 150 KHZ KULLANIYORDU BUGÜNKİ SON MODELİ DE AYNI FREKANSI KULLANMIYA MAHKÜMDÜR  YANİ DEMEK İSTEDİĞİM ŞEY HER ŞEY İLK İCADIN TEMELİ ÜZERİNE HALEN İNŞAA EDİLİYOR TEMEL AY NI DA YUKARI ÇIKAN KATLAR MODERNDİR .. VE BU TEMEL OLAN ESAS UNSUR DEĞİŞMEDİKÇE YENİLİK YOKTUR  BUNU HERKES KABULLENSİN DİYORUM....
 
 
 
 
 
 
 
 
 
<> DEVAM EDİCEKTİR VE ÇOK UZUN BİR YAZI DİZİSİDİR BU YAZIM............NACİBABA....
 
  


Düzenleyen nacibaba - 28/Ağustos 2017/2010 Saat 20:33
NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Kayıt Tarihi: 29/Ağustos 2017/2008
Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Konum: T.C---Gelibolu-
Durum:
Gönderilenler: 2344
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01/Eylül 2017/2010 Saat 11:59
 YENİ
 
DEDEKTÖR KULLANIMIN SIRLARI DİZİSİNİN  KONULAR ARASI FARKLI ŞEKİLLER VE USULLERDEKİ ANLATIMLARI KAPSIYOR...halk dilinlen basitçe yazımlardır...
...................................................................................................1-9-2010.....yazımıdır..........
 
 
ARKADAŞLAR  DEDEKTÖR KONUSUNDA  EN BAŞ DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN ŞART OLAN MEVZULARDAN BURDA BAHSEDECEĞİM  BUNLARI İYİ OKUYUP İYİ DEĞERLENDİRMEYE ALANLAR DEVAMLI SIKINTI ÇEKMEZLER  VE BAŞARI ORANLARI DEVAMLI YÜKSEK KALIR..
 
Bir dedektör ne denli üstü kalabalık ve teknolojinin en son ürünü dahi olsa esas temeli belli olduğundan, tek bir sisteme yoğunlaşmalısınız.Artı bir dedektör ne denli basit sade bir yapıdaysa  bu diğerlerine nazaran büyük farklar atacaktır bu unutulmamalıdır ..
 
NOT> Şimdi burda yazacağım olay  bir sesin ne denli hafızada tutulduğunu binlerce sesin arasından sadece tek bu sese anında tepki verildiğini ben hayretlen benim av köpeğinde gördüm mevzuu ve konu aynen şöyledir..
Bu köpek efendi nin tek bir kusuru mevcut başka da yok sadece çenesi düşüktür  bir havlamaya başladımı saatlerce çenesi kapanmıyor bundan dolayı da herkez gibi ben de rahatsızım bu duruma bu başladımı havlamaya ben de havalı tabanca ilen bir bilye çekiyorum buna tabi fena canı yandığı için anında susuyor zamanlan bu kabahatini de idrak etmiye başladı  ve yavaş yavaş artık  bu iş normale dönmiye başladı   her neyse ......
Sesin tek kaynağı şöyle  DAHA TABANCANIN HOROZUNUN KALKTIĞI ANDAKİ  KLİK SESİNE ODAKLAMIŞ KENDİNİ   bu sesi duyduğu anda en derin uykusunda bile olsa anında toz oluyor uzaklaşıyor ....................klik diye çıkan bir ses.............................................>>>>>>
 
Bu sese benzer yüzlerce ses buna çok yakın seyreden yüzlerce yine sesleri deniyorum oralı bile olmuyor  sadece horozu kaldırdığında çıkan sese tepki veriyor diğer 3 adet silahın horoz sesleri bunlan aynı benzerlik taşısa bile hiç tepki vermiyor ille de bu havalınınkine tepkili
 
DEMEKKİ  BURDAKİ ANLATILMAK İSTENEN ŞEY  DOĞADAKİ VE ETRAFIMIZDAKİ OBJELERDEN ÇIKAN TÜM SESLER TAMAMİYLEN BİRBİRLERİNDEN FARKLI ÖZELLİKLER TAŞIYOR BU İŞ BUNU GÖSTERİYOR ...
 
Ve 60 yıla yakın yaptığım denemeler sonuçlarında  bunun en bariz örneğini toprak altında yatan objelerde de açıkcana gördüm duydum ve hemen hemen her yazılarımın içinde buna da kısaca değindim burda genişletilmiş olarak ele alacağım bu işi ..
 
Evet arkadaşlar doğadaki tüm seslerin tümü farklıdır hiçbiri birbirini maalesef tutmuyor ben bunları çok hassas biçimlerde OSİLASKOP diagramında inceliyorum ancak fark burda net olarak görülüyor ..
Bir de çook hassas kulağı olanlar farkedebiliyor hayvanlar çok daha hassas bu konuda aynı osilaskop gibiler ..
 
ŞİMDİ BU ANLATIMIN NETİCESİNDE ÇIKAN NOKTA SES OLAYININ HER TÜRLÜ MADDEDEN FARKLI BİR ŞEKİLDE ÇIKIŞI OLDUĞUDUR  AMA BUNLARA ETKEN OLACAK DA BİR SÜRÜ FAKTÖRLER OLDUĞU DA UNUTULMAMALIDIR  BUNLARI DA ŞÖYLE AÇIKLAIYABİLİRİZ
 
A>Bir maddeden kendiliğinden durup dururken herhangi bir ses çıkmıyacağına göre  bu sesi oluşturan etkenler muhakkak vardır  mesela çatıdaki herhangi bir antenin şekline göre kapladığı alana göre ve bunun bağlı bulunduğu borunun tepesinin açık olması rüzgarlı bir havada hem antenin radyallarınca başka bir ses şekli çıkar borunun tepesinin açık olması da bir başka ses üretir tüm bu sesler devamlı değişkendir neden denirse rüzgarın konumunun devamlı yön değiştirmesi ve hızlı yavaş orta şekillerde esmesinden kaynaklanır  ve bir zamanlar  27 mhz halk bantı telsizlerinde bir anten çeşidi kullanıldıydı  kısa sürede de söküldüydü bu tür antenler  bunlar dikine radyal 2.5 metre boy yan olan 4 adet radyal da 2.5 metre idi  fakat işin en ilginç yanı bu hesaplardaki antenin bağlı olduğu boru vasıtası ilen binanın betonuna aynen bir kurt uluması sesi üretiyordu  rüzgarın şiddetini artığında bu uluma dayanılacak cinsten değil ve tüm apartıman sakinleri bundan çok rahatsız oluyorlardı
 
NOT>>Yeri gelmişken şunu da burda ifade edeyim bağzı uzun koridorlu yer altı mağralarında farklı yerlerde yer yüzüne açılan bacaları çatlakları muhakkak mevcuttur işte bu çatlak ve deliklerden rüzgarlı havalarda  deliğin konumuna göre belli sesler çıkar bu da akustik olarak mağranın derinliklerinde büyüyerekten yankılanır ve bundan ötürü de burda işte cinler veya başka şeyler var hikayeleri de yayılır.. kayalıklarda da rüzgarların oluşturduğu müziğe benzer bazı sesler de üretilir ama zaman içinde bu aynı devam edegelen ses o yerin rüzgarilen aşınmasından dolayı yerini bir başka sese bırakır ..bunlar doğal seslerdir
 
KONUMUZDAKİ SESLER  DE OLUŞUMU İTİBARİ İLEN DOĞAL OLMAYIP (ELEKTRONİK ) SİSTEMLEN ALINAN  O METALİN ELEKTRİKSEL FREKANSINDAN DOĞAN KENDİNE HAS OLAN SESİDİR  İŞTE TÜM KARMAŞA VE ZORLUKLAR DA BURDA BAŞLAR  ..İYİ OKUYUNUZ  KONUYU
 
B>Yukarda bahsedilen sesleri doğa kendi üretiyor insan kulağı farklı olarak işitebiliyordu insan kulağının duyacağı selerin frekans açıları ve genişliği sınırlıdır  anca 0 ilen 15 bin hz arasını sağlam bir kulak algılar bunun dışındaki sesleri de hayvanlar algılıyor  veya yaptığımız elektronik devrelerlen bunları duyulur şekle çevirebiliyoruz ..
 
+++BURDA ANLATILACAK OLAN KONU EN ZOR  OLANIDIR+++
Çünki  aradığımız ses toprak içindedir  ve toprak koşulları her santimde değişkendir  bu değişkenlikler içinde de milyarlacana mineraller mevcuttur  ve bunlar bu maden üzerinde oraya düşüp de orada kaldığı süreç  madenin yapısı alışımları safmı karışımlımı pas varmı derinlik faktörü yüzeysellik faktörü madenin küçüklüğü ve büyüklüğü  madenin ana şekli ve toprak içindeki bu şekline göre duruş konumu  toprak nemli mi kurumu ıslakmı gevşekmi sertmi bu yer insan tarafından işleniyormu alt üst oluyormu anız yangınına maruuz kalmışmı  gibi sayılamıyacak kadar etkenler bu madene etki eder ve makineden çıkıcak olan ses de çok farklı yerlere kayabilir  ama esasında burda tüm etkenlerden sıyrılıp bu madenin ana öz frekansını yakalayıp bu sesi elde edebilirsek tüm işler bir anda değişir .. işte bütün maharet burda yatıyor  burda benim diyen bir makine size ancak %20 konuda yardımcı olabilir üreteceği seste %100 lük analizi sizin tecrübeleriniz ve kulağınız vericektir son karar olaraktan  yani en iyi ayırım insan kulağında oluşur makineler bir yere kadar ve tahmini neticeler verirler ayırım içinde ..
 
C>30 KÜSUR  SENELER ÖNCEKİ YAPTIĞIM BİR TESTTEN SÖZ ETMEK İSTİYORUM..
Bu testte araziye gidildi yanımızda jeneratör ve de 220 voltlan direkt çalışan bir osilaskop  aldım  osilaskop direkt  anfiden önceki dedektör önünden alınan ucatan girdim  burdaki sinyal doğal yansıyan sinyaldir  ve bu şekilde arkamızda uzun bir ceryan kablosu yanımdaki kişinin kucağında ağır osilaskop  bu şekilde hakkaten görüldükü ne ses ne bişi direkt maddeden yansıyan frekansın ekran şekil analizinden  hangi maden olduğu anında tespiti yapılmaktadır ..
NETİCE>Mazeme çok ağır tek parça değil bir sürü aksam yani kısacası iş %100 oluyor da  pratik değil ben dedimki kendi kendime ilerki yıllarda bu osiloskopların pille çalışanları ve cep ajandası cihazları kadar olanları muhakkak surette çıkıcaktır bekle dedim kendi kendime evet zamanı geldi çıktı da bu sefer bütçe yetmiyor bunu almıya korkunç para isteniliyor ve tabii ki iş yattı ..halen de çok büyük paralar fiatları  ve bunu makine üstüne monte etmek de çok kolay pratikte bu sefer en önemli bir sorun ortaya çıkıyor ekran ışığı her yerden görülür geceleyin bu iş çok sakat  ve televizyon gözlükler icad olundu  dışardan hiçbişi yok sadece bakan içerden görüyor  ee buda osilaskop fiatı alın size 2 inci bir  sorun neyse zaman gelicek bunlarda hurdaya düşücek ve ancak o zaman bunlardan faydalanıcaz .. böyle testi yapılmış bir durum da vardır..............ONK..
 
MAKİNELERDE  DURUM ŞÖYLE GERÇELEŞİYOR SIRASINLAN  TAKİP EDERSEK..................
Dedektör lerin tümünde kullanılan frekans  0 ilen 150 khz aralığıdır ve biz bunun 0 ilen 100 khz lık kısmını kullanıyoruz dünyaa yüzünde tek toprak katmanına işleyen sinyal budur gerisi hikayedir  kim ne anlatırsa anlatsın....................................................nacibaba............onk...
 
Bu 00 ilen 100 khz arası içindeki bölümler in bazıları metallerin cislerine göre daha duyarlıdırlar  ve teknolıji ekranlı ekrana ne olduğunu yazanlarda işte bu yaklaşım üzerinden bunu yakalar ve belirtir yani ayırımın gerçekleşmesi ve bulunanın  daha kazıp çıkarmadan ne olduğunun yaklaşık değerini  makine yapısı bu sistemden meydana çıkarıyor  diyelim ki 60 khz  bir sinyal değeri mevcut alet ekranına bu bakır olarak yansıyor kızıla giriş olarak tekabül ediyor  55 khz lık bir frekans miladi taş görünümlü kurşuna isabet eden frekans olduğundan buna da kurşun diyor  50khz lik sinyal çok özeldir bu frekans altının 24 ayarına denk gelen frekansı oluyor ama miladi altınlara  eskilere yenilere de 40--35--45  gibi bir rakkamlar verilir aradaki farka bakınız  50 altın 24 ayar 55 kurşun beyaz madde aralarında sadece 5 khz lik bir fark vardır ki beyazların gümüşü de 89 khz e tekabül eder  90 andan sonrası da 90--96 arası ince tenekeler beyazlardır  teneke ayrı şey gümüş ayrı şey ama yakınlığa bir bakınız  100 khz den sonrasını kullanmıyoruz çünkü istenen maddeler bu kısımlarda yoktur  00 olan ilk başlangıç yeri demirlerdir   bu tabloları takip edip te okuduysanız makinelerin kullanımları kısımlarında çokça anlatılmış hatta listelenmişlerdir ....................................................onk..
 
<>Elektronik  len ayırıma elektronik kulak deniliyor  işte bu yukarda bahsetiğimiz elektroniğin yapıp da bulduğu üretiği bu sesleri  hiç elektronik bir ayırım söz konusu olmadan da basit bir makinede  herhangi bir buluntudaki çıkan sesi insan arayıcı kendini yetiştirmişsse daha toprağı açmadan bu bu diyebilir bu biraz meşakatlidir başlardan da seneler geçtikçe ve üstüne eğilinirse aynı köpekte olduğu gibi bir kulağa sahip oluyoruz.
ARKADAŞLAR BU YAZIDA KÖPEKLEN MUKAYESELER VARDIR BUNLARI HİÇKİMSE SAĞA SOLA ÇEKMESİN YÜKSÜNMESİN  ÇÜNKÜ KÖPEKTEKİ KULAK HASSASİYETİ VE GÖZ HASSASİYETİ İNSANDA İLKEL KALIYOR MUKAYESE EDİLİRSE  HATTA ZİFİRİ KARANLIĞI ONLAR GÜNDÜZ GİBİ GÖRÜYORLAR  BU TANIMLAR MECBURİ ANLATILACAKTIR ÇÜNKÜ BİRER SAĞLAM GÖZLEMLERİN SONUÇLARINDA BUNLARI BİRBİRLERİNE EKLEMEKLEN BU BİLGİLERE SAHİP OLUYORUZ VE BU TOPLANAN BİLGİLERLEN DE BİŞİLER YAPMIYA UĞRAŞIYORUZ....................................ONK..
 
NOTLAR>Burda anlatacağım şeyler çoğu diğer sitelerde ve kişilerde eleştiri oklarına maruz bırakıldığım aşağılanıp hakaretlere maruz kaldığım için yaptığım açıklamaları içerir ........onk..
Mesela whitesin   xlt--dfx--dfx-300     de anlatılan  ayırım özelliklerinde geçen konularda bu kişiler  iyicene hakaretlere varan ortamları halen bile yaratıyorlar  olsun ben onların cahilliklerine verip geçiyorum  bu kişiler bu açıklamaları akumuyorlar zaten işlerine de gelmiyor ve kuru cahiliklerini her ortamda sergiliyorlar bunlara alıştım ...
 
XLT--DFX--DFX=300-VE SPECTRA  V3  TÜRÜ BİLGİSAYARLI İŞLEMCİLİ SİSTEMLERDE >>>>>
Elektronik ortamda  nasıl bilgisayarda sanal olarak her istediğinizi yapabiliyorsanız  bu bahsi geçen dedektörlerde de istediğiniz bir bilgiyi verip makinenin o bilgiyi nerde ihtiyaç duyuyorsa kullanma özelliğidir  bu bilgiler makine için  ne denli çok olursa o makine o kadar süper olur .Ve bu yollan kullanıcıyı makine idare etmiye başlar ve kullanıcı bunu hissetmez bile derki amma da acaip süper bir makineymiş gözünlen bakar ........
Zatı hattında WHİTESİN son ürünleri  defineciliğe yeni başlıyan ilk defa eline makine alanlara hitap edicek ürünleri peşi sıra devamlı piyasaya çıkarmaktadırlar  bu makineler kendi içi yapıları itibarı ilen aynı bir insan beyni bilgi depolarına sahiptirler ve devamlı kullanırlar bunların hızı da ışık hızından daha da ötelerdedir insan bu hızlara hayatta ne yaparsa yapsın ulaşamaz  ama elektronik  bu şekldir  zaten insan devamlı kendine yarayacak birtakım araçlar yapar kullanır çünkü lazımdır elzemdirler..Ve tüm bunlar hergün geliştirilmektedir  bu seneki modelden ilerki seneki modele geçişte bu senekinde olmuyan unsurlar bir ilerkinde yer alıyor bunları da açıkcana her kullanıcı görmektedir  ve bir markada karar kılıp o markanın modellerinlen ileriye devam edenler geçen seneden ondan önceki gelen yeniliklere alışmada hiç zorluk çekmezler çünkü elinin altında var olan bir sistemin önüne ya bir ya 5 sistem daha eklenmiş ve bunların ne oldukları da tarif edilmiştir kısacası bir eksik tamamlama yarışıdır  bu karmaşa sistem taaa aegle 2 lerden başlayıp günümüz spectra v1-2-3-4-5  serilerine geçmiş tir  eweliyattan bu seri makineleri kullanmıyan takip edemiyen kalkıp ta bugün bir spectra v3 alırsa karşısına çıkıcak olan menü boluğu karşısında apışıp kalmaktadır  ve en aşağı 30 yıllık bir makineci bile olsa bu makineylen  tüm tercümeleri de %100 türkçe net anlaşılır olsa yine de alışması 1 seneyi geçer kimse de konuda laf söylemesin bunlar gerçektir.........................................................nacibaba...................onk.....
 
BU DİZİDE  BAZ ALDIĞIM KONU  5--6 MİLYONLARA  TAM TEŞEKÜLLÜ MAKİNE ALAMIYAN KESİME YARDIMCI OLMAKTIR  VE VAKİTLERİNİN EMEKLERİNİN ZİYAN OLMAMASI İÇİN VERİLEN BİR ÇABADIR................................................................NACİBABA................ONK.....
 
<>%80 Oranlarda kişiler diyorki  merdiven altı ve amatör yapım veya kendi yaptığım bir makine ilen  en kıral makineye 100 çekerim vs vs gibi laflar boş laflardır bunları birkerre herkes bir kenara bıraksın ve gerçeklere bakalım  bu şekle ısrarlan devam eden de benden lütfen hem uzak dursun hemde laflamaya girmesin  laflan peynir gemisi yürümez  biz burda tamamen gerçeklere elle tutulur somut işlere bakıcaz  bunun dışı bizi ilgilendirmiyor.....onk..
 
KENDİNİZE  BİR MARKALI BASİT FAKAT İŞ YAPAN CİNSİNDEN BİR MAKİNE ALINIZ.......
Bu  whitesin aç çalış şeklindeki basit ufak fakat hakiki iş yapan makinelerinden birisi olabilir
VE ŞUNU DA HİÇKİMSE UNUTMASINKİ  2.Cİ ELLERİN %98 İ BİR ORAN SATILIK OLAN MAKİNELERDE MUHAKKAK SURETTE BİR SORUNLARIN OLDUĞU AŞİKAREDİR GÖZÜ KAPALI OLARAKTAN İŞ YAPMAYINIZ  2.Cİ ELDE ANCAK VE ANCAK SATICI İLEN ANLAŞIP BU ALETİN BANA KONTROLE GELMESİNİ İSTEYİNİZ ŞAYET SATAN HEMEN RAZI OLURSA BU İYİ BİR İŞARETTİR YOK OLMAZ DERSE O CİHAZDAN UZAK DURUNUZ ..
NOT>Bana kontrole yollanan cihazı alacak olana ben direkt yollarım aksi sahibine yollamam
sahibine yollanan cihazların %70 e varanı  bozuğu ilen veya yarım bir çalışan kartlan veya aynısı ilen alıcıya yollanmaktadır bu sefer arada ben çok zor durumlara düşmekteyim  bu gibi suistimallerin önüne geçmek için bana yollanan cihazın kontrolündeki sonuç müspetsse ben alıcıya diyorum ki tamamdır parasını bu cihazın sahibine yolluyabilirsin bu iş olduktan sonra bu cihazı ben direkt alıcıya gitmesi için kargoya veriyorum .bu şekl en sağlamıdır bazı açıkgözler beni bu yollan bayağı kullandı ve bu alanlar bana çok hakaret ve sitem etilerdi yok güya bunlarlan iş birliği yapıyormuşum vs vs halbuki ortada dönen dümeni bilmediklerinden bu işler olmuştur...........................................NACİBABA..................ONK...
 
BU BAHSETİĞİM CİHAZ (WHİTESİN  PRİZM  SERİLERİDİR   3 VE 4  EN İYİSİDİR)
Bunun yanına benim yapım olan bir de çubuk sistemi edindinizmi başka hiçbir makine almanıza lüzüm yoktur.............................................................................................onk....
 
Çubuk sistemi size yörenizdeki  etrafınızdaki tüm tektek çıkan yerleri anında belirlemenize olanak sağlar bu yollan kimseye bişi sormanıza lüzüm yoktur ..Çubuk sisteminlen çok büyük alanlar göz açıp kapayana kadar olan bir sürede belirlenir..100 dönüm ve ucu bucağı olmuyan tarlalar araziler anında varsa neresinde olduğunu hemen bulursunuz yalnız tabii ki tektek yerleri değil konuda nekadar mevzuu varsa tümü sorulup yerleri belirlenir  bu sistemin yapamıyacağı hiçbir iş yoktur her konunun üstesinden en kısa sürede gelinir..
konuyu daha iyi takip için (gidiniz çubukların  ) kısmına oraları çok detaylıdır okuyun anlayın öğrenin.....................................................................................................................onk.....
 
makinecilerin %100 ü tamamen gece karanlıkta çalışırlar /defineci gece karanlığında sigara bile içmemelidir herhangi bir ışık kaynağını yaratan bir iş sizin hem yerinizi hem de yakalanmanızı sağlıyacaktır  bu akıldan hiç çıkarılmamalıdır...Beni,m en baş sözlerimden dir..
NOT>Keşif ve araştırmalarınızı yanınızda hiçbir şey olmadan gündüzden tespitlerini incelemelerini yapabilirsiniz bu anda sadecene çubuklar yanınızda olabilir bunun cezası yoktur adı sanı bile hiçbir makamda geçmez..Hiçbir kanunda da yoktur..................ONK...
 
 
 
 
 
 
 
 
DEVAM EDİCEKTİR   BU KONULAR VE MEVZUULAR ÇOK UZUNDUR.......NACİBABA..ONK.


Düzenleyen nacibaba - 02/Eylül 2017/2010 Saat 19:04
NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Kayıt Tarihi: 29/Ağustos 2017/2008
Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Konum: T.C---Gelibolu-
Durum:
Gönderilenler: 2344
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09/Eylül 2017/2010 Saat 19:47

YENİ.......................................

ARKADAŞLAR  BU BÖLÜMDE DE  MAKİNE İLEN KULLANICININ   BÜTÜNLEŞMESİ ELE ALINACAKTIR  BU KISIM BAZILARINIZA BELKİ KONU BAKIMINDAN AĞIR GELEBİLİR  FAKAT DİKKATLEN OKUNUP  TATBİKATLARI YAPILMALIDIR
BİR ORMANCI ARKADAŞ VARDI KEŞAN BÖLGESİNDE ADI MUSTAFA İDİ ŞU AN RAHMETLKİDİR TABİİ O DA  SENELERDEN  1980  Lİ YILLARDA  OLAN YAŞANMIŞ HAKİKİ OLAYLARDIR TÜM BU ANLATILANLAR ..........................................................ONK..
MUSTAFA  KISA OLARAK MUSTİ  YANİ ORMANCI MUSTİ DERLERDİ ETRAFI ONA  EVVELCENE  ATLAN DOLAŞIRDI KÖYLERİ MERALARI  SEVİLMESİNİN DE SEBEBİ ÇOK MERHAMETLİ OLUŞU VE CAN YAKMAMAYA ÖZEN GÖSTERMESİYDİ ,KAÇAK ORMANDAN ODUN YÜKLEMİŞ PEŞİSIRA AT KONVOYLARINI İLK ÖNCE TUTAR  ONLARA BU İŞİN VEBALLERİNİ ONLARIN ANLIYACAĞI LİSANLAN ONLARA İZAH EDER VE BIRAKIRDI AMA 3 ÜNCÜDE ARTIK AF YOKTU TUTAR RESMİ İŞİ BAŞLATIRDI  YANINDA DA BAZEN KÖYLERİ DOLAŞAN 2 ARKADAŞI DAHA VARDI BUNLAR DA TÜTÜN KOLCULARI İDİ AMA BUNLAR KİMİ TUTARLARSA MAHKEMELİK YAPARLARDI MUSTİ GİBİ DEĞİLLERDİ  MUSTİ BUNLARA 3.LEME YAPMALARINI YİNE DE DİNLEMEZLERSE O ZAMAN RESMİ İŞ YAP DERDİ AMA BUNLAR DİNLEMEZLERDİ ÇÜNKİ ONLARIN ŞEKLİNDE NE KADAR TUTARLARSA O KADAR DA MAAŞLARINA İKRAMİYE EKLENİRDİ ORMAN İŞİNDE DE İKRAMİYE VARDI AMA TABİ KİŞİLİKLER VE DÜŞÜNCELER DEĞİŞİK OLUYOR , GÜNLERDEN BİR GÜN MUSTİYE YENİ BİR ARKADAŞ KATILIR O DA ORMANCIDIR VE BİRLİKTE ÇALIŞACAKLAR ARTIK  ONUN İSMİ DE ZAFERDİ  ZAFERDE DEFİNECİLİK HASTALIĞI MEVCUT HABİRE MUSTİYE DE ANLATIP DURUYOR ONUN AKLINI ÇELMİYE ÇALIŞIYOR DİYORKİ  HİÇ ŞİMDİYE KADAR DOLAŞIP GEÇTİĞİN YERLERDE İŞTE ESKİ YIKINTILAR MAĞRALAR VE KAYALARIN ÜSTLERİNDE KABARTMA VEYA OYMA İŞARETLER RESİMLER GÖRDÜNMÜ DİYE SORUYOR ELBETTE ÇOK VAR BU YÖREDE GÖRMEMESİ MÜMKÜN DEĞİL  MUSTİ DE VAR TABİİ DİYOR BU DA GÖSTER DİYOR HER SEFERİNDE BUNA BU YERLERİ GÖSTERİYOR AMA ZAFER EFENDİ SADECE KULAK DOLMASI TAMAM KARŞISINDA BİR KAYADA İŞARETLER YAZILAR VS VS VARDA BUNLAR NE ANLAMA GELİYOR BİLGİSİ YOK  BOYUNA BUNLARI (LİPUTEL) DİYE ÜSTTEN BAKMALI  12 POZLUK  PROFESYONEL BİR FOTOĞRAF MAKİNESİNLEN ÇEKİYOR TAM YERLERİNİ DE KABATASLAK YAZIYOR  VE ARŞİV YAPIYOR YALNIZ YAPTIĞI ARŞİVDE SADECENE RESİM MEVCUT ADRES YOK ADRESLERİ SADECENE AYRI BİR DEFTERDE  BU RESİMLERİN ARKASINA KOYDUĞU SIRA NUMARALAMASININ BİR NO YAZIYOR BU NONUN DEFTERİNDEKİ KARŞILIĞINDA DA TAM O YERİN ADRESİ YAZIYOR  O BU ŞEKL ÇALIŞA DURSUN  NE YAPICAN Kİ BUNLARI ÇEKER DURUR ARŞİVLERSİN DİYOR MUSTİ BU DA ÖYLE DEME DİYOR BUNLARI ARIYAN YÜZLERCENE KİŞİLER VAR VE  BİZ YERİ BİLİYORUZ ONLARDA BU YERİN PARASININ YERİNİ BİLİYORLAR DİYOR  VE EKLİYOR   BEN YERİ O PARANIN YERİNİ  VE ORTAK OLUYORUZ NE ÇIKIYOR YARISI BENİM YARISI ONUN  MUSTİDE MANTIKLI DİYOR OLABİLİR DİYOR AMA BİR TÜRLÜ DE AKLI ERMİYOR  BİR YANDAN DA YAVAŞ YAVAŞ MUSTİ DE İLGİ DUYMAYA BAŞLIYOR DERKEN BİR GÜN  5 KİŞİYE DENK GELİYORLAR BU 5 KİŞİ BUNLARIN GELİP TE KENDİLERİNİ GÖZLEDİĞİNDEN O ANDA HABERSİDİRLER BUNLAR SAKLANARAKTAN BUNLARI SEYREDİYORLAR NE YAPIYORLAR DİYE  MUSTİ ZAFERE DİYORKİ  ATLARI BAYAĞI UZAĞA GÖTÜR BAĞLA VE SONRA BURAYA GEL DİYOR  KİŞNERLERSE BUNLAR HUYLANMASINLAR ZAFER DE DOĞRU DERSİN DEYİP DENİLENİ YAPIP GELİYOR VAKİTTE DAHA SABAH 9 SIRALARIDIR  BİRİNİN ELİNDE BİR ALET VARDIR VE BOYUNA YERLERİ YOKLUYOR ZAFER DİYORKİ İŞTE DEFİNE BULMA ALETİ BAK BUDUR DİYOR  MUSTİ DE NASIL BULUYOR O DİYOR  YAPMIŞ GAVURLAR İŞTE DİYOR VARSA BİŞİ HEMEN SESLEN BURDA BİŞİ VAR DİYE UYARIYOR SEN DE ORASINI KAZIP BAKIYORSUN AMA HER ZAMAN DEFİNE FİLAN ÇIKMAZ DEMİR IVIR ZIVIR DA OLABİLİR DİYOR  SEYRETMEKTEN CANLARI SIKILIYOR ÜSTLERİNE GİDELİM BAKALIM DİYOR MUSTİ ZAFERE SEN YİNE GİT ATLARI GETİR DİYOR ATLAR GELİNCE BİNİP BUNLARA BASKIN YAPIYORLAR SİLAHLARI ELLERİNDE ADAMLAR TABİİ ÇOK KORKARLAR  MUSTİ DER NE YAPIYORSUNUZ BURDA BİRİ DER İÇLERİNDEN BİZ DEFİNECİYİZ DEFİNE ARIYORUZ  İYİ DE NE BULDUNUZ DER MUSTİ ADAMLARDAN BİRİ DE BU İŞ ÖYLE KOLAY DEĞİLKİ ORMAN CI AMCA ŞANS İŞİ DER  AYNEN ALDIĞIN PİYANGO BİLETİ GİBİDİR ÇIKMAZ ÇIKMAZ AMA BİR GÜN DE ÇIKAR  ANINDA ZENGİN OLURSUN DİYOR  İYİ DİYOR ARAYIN BAKALIM SİZ BAKIN İŞİNİZE  ORMANI KESMİYORSUNUZ YA BİZİM İŞİMİZ OLMAZ SİZİNLEN DER MUSTİ 2 KİŞİ ARAMIYA DEVAM EDER 3 Ü BUNLARIN YANINDA BİR DE SOFRA DÜZERLER  ÖĞLEN YEMEĞİ MUHABBET MUHABBETİ AÇAR  BİRİ BİŞİ ANLATIR BİRİ BAŞKA BİŞİ ANLATIR MUSTİ DER ŞU MAKİNE NASIL BİŞİMİŞ BİR GÖSTERSENİZE BAKAYIM DER MAKİNEYİ YERE UZUNLAMASINA YATIRIR KULLANAN BAŞLIK SOPASI ALTINA BAŞLIĞIN YUKARDA DURMASI İÇİN BİR TAŞLAN DESTEKLERLER VE CEBİNDEN ÇIKARDIĞI İŞTE PARA ÇİVİ VS VS LERİ BAŞLIK ÖNÜNDEN GEÇİRİNCE ALET SES ÜRETİR DERKİ ONU KULLANAN İŞTE BÖYLE ÇALIŞIYOR  MUSTİ HAYRET EDER BAYAĞI İNCELER ORASINA BURASINA BAKAR DER SONRA BUNLAR BURDA SATILIYORMU YOKSA DIŞARDANMI GETİRİYORLAR ADAM DERKİ ALMANCI ARKADAŞIN VEYA TANIDIĞIN VARSA SÖYLE GETİRİRLER BURDA ÇÜNKÜ ÇOK PAHALLIDIR  BİR DE SABIRLAN DEVAMLI HER GÜN ANTEREMAN YAPICAN BUNLAN İYİCENE KAVRIYANA KADAR  HEMEN AL ELİNE ÇIK ARA OLMUYOR İLK BAŞ İYİCENE BU MERETİ ÖĞRENİCEKSİN ONDAN SONRA  İŞTE BÖYLE ARAMAYA GİDİCEN MUSTİNİN KAFASINA YATAR  BU İŞ Bİ TANE DE BEN TEDARİK EDİCEM DER  MAKİNENİN MARKASINI ALMANYADA NERDEN ALINIYOR BİR BİR YAZAR AMA MAKİNEYİ KULLANAN DERKİ BAK BİZ BUNU BU FİYATA KELEPİR ALDIK BUNU SANA VEREBİLİRİM İŞTE ŞU FİATTAN BİZİM ADAMIMIZ VAR HEMEN GETİRTİYORUZ BİZİM İÇİN SORUN DEĞİL DİYOR  SÖYLENEN FİATIN 2 KATI ZATEN CEBİNDE VAR TAMAM LEN DER VE MAKİNEYİ ORMANIN İÇİNDE BU ACAİP TESADFLER EŞLİĞİNDE  ALIRLAR BİR İKİ SAAT DE KULLANIM DERSİ VERİRLER KATALOĞU ALMANCADIR TÜRKÇESİ YOK ÇANTASI BAŞKA NEYİ VAR NEYİ YOK HEPSİNİ VERİRLER TEK EKSİK FATURA YOK ZATEN ONU DA SÖYLEMEZLER ....
BU 5 KİŞİDEN BİRİ KISA BOYLU OLAN ŞİMDİYE DEK HİÇ KONUŞMALARA KATILMAYIP HEP DİNLİYEN KİŞİ BU SEFER SÖZE GİRER BAKIN DER BEN SİZE BİŞİ SÖYLİYİCEM BUNLARA SÖYLÜYORUM AMA BUNLARIN KAFALARI ALMIYOR EN İYİ DEFİNECİLİK SİSTEMİ TEKTEKÇİLİK TABİRLİ SİSTEMDİR MAKİNEYLEN YAPILANI BUNLARINKİ HİKAYE  BÜYÜK DEFİNE ÇOK ZOR BULUNUR YA DA ÖMRÜN GEÇER HİÇBİŞİ BULAMASSIN  AMA TEKTEKTE HER GÜN MASRAFINI EN AŞAĞI ÇIKARIRSIN YANİ BİŞİLER MUTLAK SURETTE BULURSUN  BU İŞİN DE YERLERİ ESKİ YERLEŞİM YERLERİDİR BUGÜN TARLADIR BUNLAR BURALARDA BAK TERLANIN TOPRAĞINA TAŞLIK KİREMİTLİK TUĞLALIK BİR ALAN VARSA VE DE SU KAYNAĞI OLUCAK ŞARTTIR O YERDE GARANTİ BİŞİLER BULUNUR  YAPILMASI DA BASİTTİR BEN SİZE GÖSTERİRİM DER ALLAH ALLAH DER MUSTİ TAMAM BE DER...
 
DEVAM EDİCEKTİR.................................................NACİBABA....................ONK..
YENİ EK DEVAMI
ŞİMDİ BAKIN  BU ARADIĞIMIZ YERİN ÖZELLİKLERİNİ SİZE HEM GÖSTEREYİM HEM DE NASIL ARANACAĞINI İZAH EDEYİM DER HADİ KALKIN .VE BİZİMKİLER KALKARLAR  ADAM DERKİ  AZ AĞAÇLIKTAN DIŞARI ÇIKIP TARLAYA AZ GİRDİKLERİNDE  BAKIN BAKALIM ŞU TARLANIN TOPRAK YAPISINI VE İÇİNDE TOPRAKTAN MADA NELER GÖREBİLİYORSUNUZ MUSTİ BAKAR BAKAR EĞİLİR AZ ORASINI ELİYLE EŞELER AZ BİRTARAFI EŞELER  BURADA DER BAYAĞI KİREMİT TUĞLA PARÇALARI VAR VE BÜYÜKÇE TAŞLARI DA ZATEN BULUNANLARI AHA BAK TARLANIN KÖŞESİNE YIĞMIŞLAR  AFERİM DER İYİ GÖZLEMCİSİN SEN İŞTE ARAYACAĞINIZ YERLER AYNEN BUNUN GİBİ YERLER OLUCAK ŞİMDİ DE GELİN ŞU AZ AŞAĞIDAKİ AĞAÇLIĞIN OLDUĞU YERE GİDELİM DER MUSTİ DERKİ ORDA GÜZEL ÇİFT OLUKLI  VE ZANNEDERSEM 15 TEN FAZLA DA GÖZLÜ YALAKLARI OLAN BİR ÇEŞME VAR  ADAM HAYRETLEN MUSTİYE BAKAR SEN NERDEN BİLİRSİN BU ÇEŞMEYİ DER MUSTİ DE ARKADAŞIM BURASI BİZİM SENELERDİR GEZİNDİĞİMİZ YERLERDİR KARIŞ KARIŞ BURALARDA NE VAR NE YOK BİLİRİZ  YABANCI BU SORULARI SAF SAF MAHSUSTAN SORMAKTADIR Kİ ONLARIN BİLGİLERİNİ ANLATMALARI İÇİN DEŞELEMEKTEDİR  Kİ BİZİMKİLER DE SAF SAF NE BİLİYORLARSA ANLATIYORLAR DAHA DOĞRUSU NE SORUYORSA ADAM CEVABINI VERİYORLAR ADAM DERKİ BURALARDA HÖYÜK GİBİ ŞEYLER VARMIDIR .. MUSTİ DERKİ O NASIL ŞEY ÖYLE NEDİR TARİF ET HELE .. ADAM DA ANLATIR DİLİ DÖNDÜKÇENE  İŞTE DER İNSAN ELİNLEN YAPMA TEPE  BUNLARIN ALÇAK OLANI DA VAR YÜKSEK OLANI DA VAR  DÜMDÜZ ARAZİLERDE ÇOK OLUR BUNLAR  SENİN BU DEDİKLERİNDEN BURALARDA TEK TÜK VARDA ESAS  MALKARA TARAFINDA VAR BUNLARDAN SIRA İLEN GİDER KİLOMETRELECENE  MESELA MALKARA HAYRABOLU YOLU ÜSTÜNDE  SONRA HAYROBOLU TEKİRDAĞ YOLUNDA VE HAYRABOLUNUN HER BİR YANINA DAĞILAN YOLLAR ÜZERİNDE VARDIR  EN ÇOK BURALARDA VAR  KEŞAN UZUNKÖPRÜ ARASINDA DA VAR İÇERLİK YERLERDE KALAN YERLERDE DE VARDIR DA NİYE BUNLARI SORARSIN ONU SÖYLE BAKALIM DER .. ESAS İŞ DER BU HÖYÜKLERDE  MUSTİ NASIL YANİ .. BAK ŞİMDİ  HÖYÜĞÜN YANINA VARICAN  İLK ÖNCE BU HAKİKİ Mİ BAŞKA İŞ İÇİNMİ YAPILMIŞ ONU ANLAMAN İÇİN  HÖYÜĞÜN TOPRAK KATMANLARINI İNCELEYİCEN BU HÖYÜĞÜN TOPRAĞI O YERİN TOPRAĞI DEĞİLDİR KAT KAT BAŞKA YERLERİN TOPRAĞIDIR  BUNU GÖRÜRSEN BU HÖYÜĞÜN BİR KRAL MEZARI OLDUĞU GARANTİDİR  BURDAKİ İŞÇİLİK ÇOK BÜYÜKTÜR MAKİNESİZ KEPÇESİZ DOZERSİZ OLMAZ BİZLERDE DE BU GÜÇ OLMADIĞINA GÖRE BİZ BURADAN BAŞKA TÜRLÜ YARARLANIRIZ.. MUSTİ NASIL?? YANINDA İYİ GÜVENİLİR BİR PUSULA TAŞIYACAKSIN MAKİNE DE ŞARTTIR DEDEKTÖR YANİ  ;MUSTİ....EEE SONRA  ..HÖYÜĞÜN YANINA GELİNCE PUSULA İLEN BURANIN İLK ÖNCE DOĞU KISMINI BULUCAN VE BATISINA DOĞRU BAŞLIYACAN YÜRÜMEYE  BİLEMEDİN 100---150  METRE SONRA AYNI BURDAKİ GÖRMÜŞ OLDUĞUN TAŞ ,TUĞLA,KİREMİT LİK BİR ALANA MUHAKKAK SURETTE GELİCEKSİN VE BURANIN  DA BİR SU KANAĞI OLMASI ŞARTTIR  BUNU DA BULDUNMU KURUL BURAYA  SONRA MAKİNEYİ ÇANTADAN ÇIKAR VE KUR AYARLARINI YAP ZATEN SANA VERDİĞİMİZ MAKİNENİN ÜSTÜNDEKİ TÜM DÜĞMELERİ SANA AZ ÖNCE DE KULLANMAYI GÖSTERDİMDİ YA BU (P) LERE ÇEKİCEN  VE HAVAYA KALDIR TETİKLE YERE KOY TETİKLE VE TAMAM BAŞLA ARAMAYA  ŞİMDİ BU ALANI RASTGELE İLK ÖNCE BİR ÇAPRAZLAMA YAPICAZ  EĞERKİ BOLCANA KURŞUNA RASTLARSAK DEMEKKİ İLK ARAYAN BİZİZ EĞERKİ TEKTÜK KURŞUNLAR ÇIKARSA  ANLAKİ BİZDEN ÖNCE BURASI ÇOK KİMSELERCE KURCALANMIŞ YANİ MAKİNEDEN GEÇİRİLMİŞTİR  VE ONLARIN KAÇIRDIKLARINI ALAMADIKLARINI  TESADÜFİ BİZ ÜSTÜNDEN GEÇERSEK ALIRIZ AMA BİRKAÇ SAAT ARAMADA ÇOK AZ BİŞİLER ÇIKARSA BURASINI AKLINDAN ÇIKAR  BOŞUNA VAKİT HARCARSIN ;; MUSTİ>>>YA BU SENİN KURŞUN DEDİĞİN MAVZER KURŞUNLARIMI NEDİR ONU ANLAMADIM BİR AÇIKLA BAKALIM NEYİN NESİ NİÇİN BUKADAR BOL ÇIKICAKMIŞ??? ADAM DA BİRAZ GÜLER  O KURŞUNLARLARDAN DEĞİL BUNLAR BAK BUNLARI O ZAMANLAR İNŞAAT LERDE  TAŞLARI BİRBİRİNE BAĞLAMADA ARALARINA DÖKERLERMİŞ Kİ SAĞLAMLIK OLSUN DİYE EN BOL DA ÇEŞMELERİN YAPISINDA KULLANILIR  NİYE EN ÇOK TAHRİBATI YAPARLAR YIKARLAR BU ÇEŞMELERİ MAKİNE ÖTÜYOR DİYE CANIM ÇEŞMEYİ YOK EDERLER ZATEN MAKİNE NE OLDUĞUNU SÖYLÜYOR SANA NE DİYE YIKARSIN HERNEYSE ....BU KURŞUNLAR AYNEN TAŞ GÖRÜNÜMÜNDEDİR DERSİNKİ  BU ALET TAŞA DA ÖTÜYOR KAZIKLANDIK BİZ DEME SONRA ELİNDEKİ KAZMA VEYA KESERİ VUR BUNUN ORTASINA ANCAK O ZAMAN KURŞUN ŞIRLIYACAK ZATEN  O KADARCIK BİR TAŞTAN 3 KAT DAHA AĞIRDIR O BULDUĞUN TAŞ GÖRÜNÜMLÜ KURŞUN BURDAN DA ANLARSIN TAMAMMI  ;;MUSTİ  VAY BE NELER VARMIŞ ??  ADAM SONRA DEVAM EDER BAKTIN BURDA KURŞUN SEYREK ÇIKIYOR DOOĞRU HÖYÜĞE GEL  VE MAKİNE İLEN İLK ÖNCE HÖYÜĞÜN ETRAFINI FIRDOLA DOLAŞ BAKTIN BRONZ GÜMÜŞ ALTIN PARA GİBİ ŞEYLER ÇIKIYORSA BURAYA GELENLER DEMEKKİ DOĞRU GİTMİŞ ŞEHİR ALANINI TARAMIŞLAR BURASI AKILLARINA GELMEMİŞTİR  ŞİMCİK  BU HÖYÜĞÜN  4 BİR YANINA  BÜYÜK TAŞLAN İŞARET KOYUCAN HÖYÜKTEN İTİBAREN 20 ADIM SAY İŞARET TAŞINI ORAYA KOY  İSTERSEN BU 4 ÜN ARALARAINA DA KOY OLSUN 8 TANE DAHA İYİ GÖRÜNÜR  VE BAŞLA HÖYÜĞÜN ETRAFINDAN TUR ATMIYA ARAYARAKTAN BİRİNCİ ARAMA BİTİNCE İLERİ GİT YANLAMASINA VE ORASINI DA FIRDOLA DÖN BÖYLE O İŞARET KOYDUĞUN TAŞLARA GÖRE DAİRESEL ŞEKİLDE ARAMANI SÜRDÜR MUHAKKAK SURETTE BİŞİLER BULUCAN BUNDAN SONRASI  ZORLUDUR AMA İYİDİRDE  DİREK AŞAĞIDAN HÖYÜĞÜN TEPESİNE DOĞRU ARAYARAKTAN ÇIKICAN HİÇ SANTİM KAÇIRMADAN VE EVVELCENE  AYIKLANMAMIŞSSA ANINDA KÖŞEYİ DÖNERSİN  ;;MUSTİ DUR BİDAKKA NİYE HÖYÜĞÜN ETRAFINI VE ÜSTÜNÜ TARIYACAN NE VARKİ BURDA  AÇIKLARMISIN  ADAM BAK ŞİMDİ  BU HÖYÜĞÜN YANINA İLK GELDİK Mİ  ;;MUSTİ  EVET>> AŞAĞIDAN YUKARI BU HÖYÜĞÜN TOPRAĞINI GÖZLEN İNCELEDİKMİ ;;EVET;; HAH BAK ŞİMCİK TOPRAK KATMANLARI BAŞKA BAŞKA TOPRAKSA BU TOPRAKLAR BAŞKA YERDEN TAŞINMIŞ GELMİŞTİR BURAYA  VE BAŞINI HÖYÜKTEN YANA ÇEVİR ÜZTÜNDE DURDUĞUN TOPRAK DA BU KATMANLARI TUTMAZ ; MUSTİ > NİYE TAŞIMIŞLAR BURANIN TOPRAĞINI NİYE KULLANMAMIŞLARKİ MANYAKMI BUNLAR  ?? ADAM GÜLER YİNE BAK ARKADAŞIM DER ŞİMDİ BU ŞEHRİN KIRALI ÖLDÜ  VE BURASINI KARE ŞEKLİNDE  EN AŞAĞI 2.5 METRE DERİNLİKTE  AYNEN BİR HAVUZ GİBİ 4 BİR YANINI TAŞLAN ÖRERLER SONRA TAM ORTASINA KRALIN LAHTİNİ YAPARLAR  VE KRALI İÇİNE KORLAR  KRALIN ÖZEL EŞYASINI DA YANLARINA KORLAR NEYİ VARSA  VE SONRA BUNUN ÜSTÜNE ÇOK SAĞLAM KALIN UZUN TAŞLARDAN  BİR TARAFTAN BİR TARAFA GELİCEK ŞEKİLDE YAN YANA DİZERLER ÜSTÜNÜ KAPARIRLAR BUNUN ÜSTÜNE TOZ HASIRI DENİLEN HASIRLAN BİR KAÇ KAT GEÇERLER Kİ ÜSTE KONULACAK TOPRAĞIN TOZLARI BU TAŞLARIN ARASINDAN İÇERİ SIZMASIN DİYE VE İLAN EDERLER ÇEVRE KIRALIKLARINA FİLANCA YERİN KRALI ÖLDÜ DİYE VE BUNU DUYAN DİĞER KRALLIKLAR  Bİ SÜRÜ KANI ARABALARI İLEN KENDİ ÜLKESİNİN TOPRAĞINI GETİRİRLER  TÖREN GÜNÜ  HER KEZ GELMİŞ ETRAF KIRALLIKLARDA GELMİŞ Bİ SÜRÜ ARABA TOPRAK HAZIR TÖREN BİTİMİNDXE BAŞLARLAR İLK GELEN ÖNCELİKLEN KENDİ TOPRAĞINI DÖKER  ZENGİN OLAN KIRALLIK HER BİR DÖKÜŞTE O TOPRAĞIN ARASINA KENDİ PARASINI SAÇAR  İŞTE BÖYLE SIRASI GELEN DÖKER EN SONUNDA  BU HÖYÜK NE KADAR YÜKSEK OLURSA DEMEKKİ O KRAL ÇOK SEVİLEN SAYILAN BİR KİMSE OLUYORMUŞ .. ASIRLARDIR DA EREZYON RÜZGAR VS VS LERLEN BU HÖYÜKTEKİ TOPRAKLAR AŞINIR  VE BU PARALARIN BİR KISMI YUVARLANIR ETEKLERE DÜŞER ORDAN DA O 20 METRELİK ARADIĞIMIZ YER ARASINADA GEZİNİR DURUR BU HİKAYE BÖYLE ANLADINMI ORMANCI KARDEŞ ..;;MUSTİ ANLADIM ANLAMASINA DA ACAİP İŞLER BUNLAR ..ADAM DAHA NE ACAİP İŞLER VAR BİR BİLSEN BUNLARIN TÜMÜ ÇOK OKUMAK İNCELEMEK VE DOĞRU BİLEN EDENLERLEN DOLAŞMAKTAN GEÇİYOR YOKSA HİÇBİŞİ BİLMEDEN MAKİNEN OLMUŞ VASITAN OLMUŞ BOŞA GEZERSİN ..;;ZAFERİN DE BİLGİSİ VARDA DAHA ÇOK ÖĞRENMESİ GEREKENLER VAR  ZAFER ZATEN HEP DİNLER  SORULMADIKÇA HİÇ SES ETMEZ .. BU YÜZDEN DE  CAN SIKICI BİR ARKADAŞ DEĞİLDİR..;;EE DER MUSTİ DAHA BAŞKA NE ŞEKİLLERİ VAR BU YERLERİN VARSA BİLDİĞİN  ANLAT DER ADAM DA DERKİ YAHU ZATEN BUNLAR SİZE YETER SONRASINI DA ZAMAN İÇİNDE ÖĞRENİRSİNİZ OLSUN OLSUN SEN ANLAT HELE DER MUSTİ  DE ..ADAM ZATEN EN İYİLERİ BUNLAR DİĞERLERİ DE ŞANSIN YAVER GİDERSE TUTAR  DER. VE ANLATMIYA KOYULUR  BÜYÜK DÜZLÜKLERDE   BİR SÜRÜ KISA TÜR HÖYÜKLER VARDIR AMA BUNLAR BU HÖYÜKLERE BENZEMEZ NASIL DİYEYİM TEPEDİR AMA UZUNCANA YANA DOĞRU ESASI BURASI ESKİ BİR KILIÇ KALKAN SAVAŞ ALANIDIR BURDA ÖLEN ATLARI YAN YANA DİZİP ÜSTLERİNİ ÖRTMÜŞLERDİR ÇOĞUNUN KOŞUM TAKIMLARI ALINMIŞTIR ÇOĞU DA ÜZERİNDE İKEN GÖMÜLMÜŞTÜR BURDA SADENE AT MEZARLARI DİZİLERİ VARDIR İNSAN ÖLÜLERİNİ DE AÇILAN ÇUKURLARA GÖMÜP ÜSTLERİNİ KAPAMIŞLAR AYNI DÜZLÜK GİBİDİR GÖRÜNÜMLERİ  AMA BU SAVAŞTA ÖNEMLİ BİR ŞAHSİYET ÖLMÜŞSSE  SADECE ONUN İÇ ORGANLARINI GÖMÜP BELLİ BİR MEZAR YAPMIŞLAR  BU BİR HÖYÜKTE OLABİLİYOR  VEYA TAŞ BİR ANITTA VEYA ORADAKİ YAMALARDAKİ KAYALIKLARDAKİ BİR MEZAR YERİ DE OLUYOR BUNLAR KISMETİMSİ İŞLER  BU ALANDA TOPRAĞA KARIŞMIŞ  BİR SÜRÜ ŞEYLER BULUNUR EĞERKİ SENDEN ÖNCE TARANMADIYSA TARANDIYSA BİLE KISMETE  DE NE VARSA ÇIKABİLİR  PARALAR KILIÇLAR KALKANLAR ZIHRLAR OKLAR SADAKLAR OK UÇLARI AKLA NE GELİYORSA ÇIKAR ..DİKKAT>BU GİBİ YERLERDEKİ MALZEMELER VE PARALARA TENEZZÜL ETMEYİNİZ ÇÜNKÜ TAMAMI KANLIDIR VE VEBALLİDİR.. ALSANIZ BİLE YARAMAZ HAYDAN GELİP HUYA GİDER MİSALİ ŞEKLİDİR VEBALLERİN ÇOK ÇEŞİTLERİ VARDIR HANGİSİ MUSALLAT OLUCAK ONU DA ALLAH BİLİR..
AYNI ŞEKİLDE NE OLURSA OLSUN MEZARCILIK İŞİNDEN KAÇININIZ VE BU İŞE KESİNLİKLEN DADANMAYINIZ.. EN İYİSİ VE VEBALSİZ OLANI LAV OLMUŞ ŞEHİR ALANLARI 1.Cİ ANLATILAN ALANLARDA YAPINIZ .................NACİBABA............ONK...
 
DEVAM EDİCEKTİR...................................NACİBABA................................ONK...
DEVAMI  YENİ
ŞİMDİ  DİYORUM ADAM ADAM DİYE BUNUN HİKAYESİ DE VAR ODA ŞÖYLE....
BU ARKADAŞIN ESAS İSMİ  MUZAFFER Dİ BU KEŞANIN BİR KÖYÜNDEN VARLIKLI BİR AİLENİN EN BÜYÜK ÇOCUĞU  KEŞAN VE HAVALİSİ O DEVİRDE COINMASTER SERİLERİNDEN GEÇİLMİYORDU O KADAR FAZLA VARDI ALMANCILAR DA HABİRE GETİRİYORDU O ZAMANLARDA FATURA MATURA ARANMIYORDU  YALNIZ ACAİP PAHALLILARDI HERKES ALAMIYORDU BUNUN SÜLALESİNDEN DE 10 KİŞİYE YAKINI ALMANYADA HER GELİŞLERİNDE BİŞİLER GETİRİYORLAR OLMUŞ MAKİNE MEZARLIĞI BUNDA  BEN DE DEVAMLI O BÖLGEDE ÇALIŞIYORUM TANIMADIĞIMIZ ADAM DA KALMADIYDI FAKAT  TÜMÜNE MESAFE KOYDUM TEK MUZAFFERE KOYMADIM ÇÜNKÜ ADAM GİBİ ADAMDI  VE BENİM YANIMDA BAŞLADI NE ÖĞRENDİYSE BENDEN ÖĞRENDİ  VE HİÇBİR KONUYU DA KARŞINDAKİLERDEN SAKLAMADI HEP DOĞRU NEYSE ONU SÖYLEDİ SONRALARI MAKİNE TİCARETİNE BAŞLADI  ELİNDE BELKİ BİRİKMİŞ 10 TANEYE YAKIN MAKİNE VARDI TÜMÜNÜ SATTI VE DEVAMLI ALMANYADAN GETİRTİP SATTI  ZAMANLA BÖLGE MAKİNE CENETTİ OLDUYDU  JANDARMAYA BİLE O ZAMANLAR 3 TANE VERDİYDİ  BEN BİLE ONA GETİRTTİMDİ KAÇ KERRE  NEYSE  O BANA GELİR KALIRDI BEN ZATEN DEVAMLI O BÖLGEDEYİM MUZAFFER YANIMDA DEVAMLI GECELERİ BERABERCENE ÇALIŞIRDIK GECE SAAT 3--4 SIRALARI DA KEŞAN DIŞINDA ORASI DA ARKADAŞIMIZIN YERİ BENZİN İSTASYONUNDA YATIRIRDIK KOLTUKLARI ARABADA YATARDIK  GÜNEŞ ÇIKIP TA ISITMAYA BAŞLAYINCA KALKARDIK  BOYUNA ISRAR EDER DURUR EVE GİDELİM BEN İSTEMEZDİM GECENİN KAÇINDA NE LÜZUMU VAR RAHATSIZ EDİCEZ AİLESİNİ  HEM SONRA ZAMANLAN DİKKAT TE ÇEKERDİ BAŞIMIZ AĞRIMASIN DİYE BÖYLE YAPARDIM  KEŞANIN İÇİNE BİLE GİRMEZDİM NE OLUR NE OLMAZ Bİ HADİSELER BİŞİLER OLUR KİMLER VARDI GECE YABANCI OLANLAR VS VS OLMAZ YA YA OLURSA HERŞEYİ DÜŞÜNÜCEKSİN ....ŞİMDİ YUKARDAKİ ORMANCI İŞİNDE ANLATIYOR ONLARA KANLARINA GİRİYOR YAVAŞ YAVAŞ MÜZMİN DEFİNECİ YAPICAK ORMANCILARI YAPTI DA SONUNDA ÇÜNKÜ ORMANCILAR LAZIM ONA  ONLAR DA KAÇAK ODUN AĞAÇ ÇEKİYORLAR ZATEN ZAFER  DEFİNECİ ESAS MUSTİYİ AŞILAMAK  LAZIMDI ODA OLDU ..TRAKTÖRLEN GECELERİ  Bİ YAKALANDINMI TRAKTÖR DE ALTINDAN GİDİYOR SEN DE İÇERDESİN CEZALARI BÜYÜKTÜ ANLIYACAĞINIZ ...ORMANCILARA BENDEN HİÇ BAHSETMEMİŞ BENDEN ONAY ALMASSA HİÇBİŞİ YAPMAZ ÇÜNKÜ ..İYİ YAPMIŞIN DEDİM
MUZAFFERİN ORMANCILARA ANLATIKLARINI BURDA YAZIYORUM Kİ  YENİ BAŞLIYAN BİRİLERİNİN NE EVRELERDEN GEÇTİKLERİNİ ANLAMANIZ İÇİNDİR  BU ŞEKİL AÇIKÇA YAZILIRSA  BİŞİLER ÖĞRENİLİR DİYEDİR   ..YANİ ZANNETMEYİNİZ Kİ BU ŞAHISLAR YOK BÖYLE KİMSELER YOK BEN KAFAMDAN UYDURUP ROMAN YAZIYORUM SANMAYINIZ HEPSİ BUNLARIN OLMUŞ HAKİKAT İŞLERDİR OLMUYAN BİŞİYİ ZATEN YAZMAM ...ONK..
ZATEN HEP SORARLARMIŞ MUZAFFERE ORMANCILAR  SEN NEREDEN KİMDEN ÖĞRENDİN BUKADAR BİLGİYİ DİYE O DA VAR BİR USTAM DEMİŞ ZAMANLAN DENK GELİNİRSE TANIŞTIRIRIM SİZİ DE DEMİŞ..
GÜNLERDEN BİR GÜN BİR TESADÜF SONUCU TANIŞIYOR BULGARİSTAN GÖÇMENİ BİR TÜRKLE EN SON  ÖZALLI YILLARDA GELENLERDEN BU 60 YAŞLARINDA VAR YAŞLI BİR ADAM BUNUN NE EVİ NE BARKI NE KİMSESİ HİÇBİŞİSİ YOK SERSEFİL PARİŞAN FAKAT BUNDA BİR KALINCA CEP DEFTERİ VARKİ İÇİNDE BELKİ BİNİ GEÇİK HEM YAZILI HEM YAZILI HARİTALI TÜM TRAKYADAKİ BULGAR PARALARININ YERLERİ .???? BU BUNU EVİNE ALIR BUNA BAKIYOR HERŞEYİNLEN İLGİLENİYOR İLK ÖNCE BİR KAÇ YERE GİDİYORLAR  EVET HER ŞEY DEFTERİNDE YAZDIĞININ AYNISI FAKAT ALINMIŞ  NE YAPALIM KISMET DEYİP DÖNERLER .. BANA DA SÖYLEDİ BÖYLE BÖYLE BİRİ VAR BİR DEFTER DOLUSU DEFİNE YERİ MEVCUT İLK ÖNCE DENEMEK İÇİN DOĞRUMU YANLIŞMI DİYE YAKIN OLAN 3 AYRI YERE GİTTİK VE HER ŞEY HARFİYEN DOĞRU FAKAT ALINMIŞ  DEDİ DİĞERLERİNE DE VAKİT BULDUKÇA GİDİCEZ DEDİ  İYİ DEDİM BAKIN İŞİNİZE BENİM DE KENDİ İŞLERİM VAR ZATEN BİR MÜDDET ÇIKAMIYACAM DEDİM AYRILDIK ...
BU BULGAR GÖÇMENİN İSMİ ÇOK ACAİP BULGARCA BİR İSİM TELEFUZ DA EDİLMEZ NE BİLEYİM İŞTE BURDA BULGAR GÖÇMEN DİYE YAZICAM ANLARSINIZ ..30 TANE KADAR YERE GİDERLER HERŞEY DOĞRU FAKAT ALINMIŞ HER GİTİKLERİ YERLERDEN  MUZAFFER BANA GELDİ GÖÇMEN DE YANINDA KENDİ ARABASINLAN ADAMA BİR BAKTIM NE DİYEYİM Kİ HİÇ KAFAM SARMADI  VAR BUNDA BİR İŞ DEDİM  ÇIKAR KOKUSU EN SONUNDA... ŞİMDİ EN ESASLI OLAN İŞ DE EDİRNEDE BİR TABYADA UZUN TÜNELİN SONUNDA BİR ÇOCUK MEZARI VARMIŞ VE BU MEZARA BİR BÜYÜK CEPHANE SANDIĞI KARIŞIK BULGAR GERİ KAÇARKEN TÜM KÖYLERİ SOYMUŞ SOĞANA ÇEVİRMİŞ GELMİŞLER BURAYA GÖMMÜŞLER SONRA GELİR ALIRIZ HESABI GÖYA  ..?? ANLATIYOR OKUYOR DEFTERDEN DEFTER DE RUSCA MI NE YAZILI TÜRKÇE DE DEĞİL BİZ ANLAMIYORUZ O YAZIDAN O OKUYOR SÖYLÜYOR GİDELİMMİ GİDELİM DEDİM BAKARIZ BİR HEM EDİRNE İÇİNDE KAÇ YERDEN DAHA BAHSEDİYOR MÜNASİPSE HEPSİNE BİR BAKARIZ YOKLARIZ DÖNERİZ DEDİM  BENİM JEEPİ DE BENZİNLİĞE BIRAKTIMDI HEM YIKANIP AKLANIP PAKLANICAK  YAĞLARINA SUYUNA ORASINA BURASINA BAKILACAK BENZİNLİĞİN KARŞISINDA DA BENİM TAMİRCİ  VAR BURADA HAZIR LİFTTE KALKMIŞKEN ALTINI DA BİR KONTROL ET DEDİM YIKANDI KAY NAR SULARLAN HERTARAFI PIRIL PIRIL OLDU  6 AYDIR HERYERE GİRDİK HİÇ BAKIM YAPILMADIYDI  VE İYİKİ DE KONTROL ETMİŞİK ÖN ROT AŞIĞI NEREDE İSE ÇIKICAK HEMEN DEĞİŞTİRDİK YENİSİNLEN YAN TARAFTA DA ROT BALANSI VAR ONA DA BİR ÖN TAKIM AYARI  İŞİMİZ TAMAMDIR  YOLA ÇIKABİLİRİZ
HER ŞEYİMİZİ ALDIK KOYDUK ARACA TAMAMMI TAMAMDIR ÇIKTIK YOLA TAM ÇIKIŞTA AKLIMA GELDİ LEN STEPNE PATLAKTI DÖN GERİ BENİM GARAJDAN  HAZIRLARI VAR BUNU AŞAĞI HAZIRI YERİNE TAKARSIN  ÇÜNKÜ 4 KIŞLIK 4 YAZLIK VAR KIŞLIKLAR ZİNCİRLİ DEVAMLI SIKIŞTINMI HEMEN ONLARI TAKIYORDUM SONRADAN 4 TANE ÇİVİLİ LASTİK BULDUMDU ZİNCİR DERDİNDEN KURTULDUMDU AYRICA  2 DE YEDEK YENİ JANTLI VAR İŞTE ONLARDAN BİRİNİ ALDIM  VE ÇIKTIK YOLA..................................
SABAHTAN ÇIKTIK ÖĞLENE DOĞRU EDİRNEDEYDİK KAPALIÇARŞININ DIŞI KISMI PARK YERİNE ÇEKİP HEMEN ORDAKİ KEBAPÇILARDAN BİRİNE OTURDUK Bİ GÜZEL KARNIMIZI DOYURDUK  SONRA SORA SORA BU TABYAYI BULDUK  GELDİK HEM DE İÇİNE GİRDİK BAKTIK GENÇLER TOP OYNUYOR ONLARA ENGEL OLMUYALIM DİYE DIŞARI PARK ETTİK  VE İÇERSİNİ BAŞLADIK DOLAŞMIYA  ÇOK BÜYÜK BİR TABYA ARIYORUZ UZUN TÜNEL NERESİ DİYE  50 YAŞ CİVARI BİR AMCA ÇIKAGELDİ YANIMIZA BURANIN BEKÇİLİĞİNİ YAPIYORMUŞ OTURDUK ORDA BÜYÜK BİR AĞAÇ VAR ALTINA ZATEN ARABAYI DA BUNUN GÖLGESİNE ÇEKMİŞTİK  BULGAR BAŞLADI  BEKÇİYE KONUŞMAYA BAK DEDİ DİNİNE İMANINA BURDA UZUN TÜNEL SONUNDA BİR ÇOCUK MEZARI VARMI YOKMU DEDİ ADAM DURDU EVET DEDİ VARDI AMA 20 SENE OLDU TAM BU MEZARIN OLDUĞU YER TÜNELİN SONU İMİŞ VE BURDAYMIŞ BU MEZAR  TÜNELİN SONUNA TAM 4--5  METRE KALA BURASI ÇÖKMÜŞ VE KAPANMIŞ İLERİ ARTIK GEÇİLMİYORMUŞ  VE YERİNİ GÖSTERDİ EVET AYNI DEDİĞİ GİBİ DOĞRU ZATEN DIŞARDAN DA KOGUŞLAR VAR SIRA SIRA TAM ONUN ÜSTÜNE DENK GELEN YER DE DIŞARDAN DA BELLİ ÇÖKTÜĞÜ TAM DA KOĞUŞUN GİRİŞİNİN KAPININ 2 METRE AÇIĞINDAN  O TARAFA DOĞRU DA DIŞARDAN AÇAYIM DİYORSUN BOYUNA ÇÖKÜYOR KEPÇE LAZIM BURASINI AÇMAK İÇİN  KİRALIYALIM BİR KOLLU KEPÇE AÇALIM BURASINI DEDİK AMA BEKÇİ HİÇBİRŞEKİLDE YANAŞMIYOR BENİ İŞİMDEN EDERSİNİZ DİYOR O DA HAKLI VE BU İŞ DE ÖYLE KALDI .................ONK...
SONRA GECEYİ BEKLEDİK  BÜYÜK CAMİNİN TUVALETLERİ KISMI OLAN PORTO DEMİR İKİ KANADLI OLAN KAPININ  GİRİŞE GÖRE SOL ÇIKIŞA GÖRE SAĞA GELEN KAPININ TAM UÇ NOKTASININ DEĞDİĞİ YERDEKİ TAŞI ALICAN İÇİNDE BİR ÇİZME PARA VARMIŞ  GÜNDÜZDEN GİDİP KONTROLÜNÜ YAPTIK  YALNIZ ORAYA ERİŞMEK İÇİN MERDİVEN ŞART  EN AŞAĞI 2 METRELİK BİR MERDİVEN OLMASI GEREKİYOR KAPI BOYU YÜKSEK  DOLAŞTIK SAĞI SOLU EN SONUNDA BİR DEMİR MERDİVEN BULDUK AÇILIR KAPANIR LARDAN  ONU DA GETİRİP OTLARIN ARASINA ZULA ETTİK BEKLİYORUZ EL AYAK ÇEKİLSİN DİYE  VE GECENİN SAAT 1 İRİNE DOĞRU KİMSELER KALMADI  GÖÇMENİ GÖZCÜ OLARAK KODUK DUVARLARIN DEMİR PARMAKLI PENCERELİ YERLERİ VAR SIRA SIRA İÇİ DE BİR ADAMI ALIR BAKINCA CADDEYİ SAĞ SOL SONUNA DOĞRU GÖRÜYORSUN MUZAFFER  MERDİVENİ TUTUYOR BEN MAKİNE İLEN TEPESİNE ÇIKTIM TAM O NOKTALARI YOKLARKEN BİR SESLER GELDİ KAPININ DA ÜZERİ DEMİR İŞLEMELERİ VAR ARASINDAN Bİ BAKTIM 2 GECE BEKÇİSİ GELMİŞ TAM KAPI ÖNÜNDE MUHABBET YAPIYORLAR  MACIR DA BUNLARI GÖRMÜŞ AMA KORKUDAN DAHA UZAKKEN BİLE BİZE HABER VERMİYOR SALAK  HEYKEL GİBİ KALDIK 3 ÜMÜZDE BEKLİYORUZ ÇIT OLSA 2 SİDE ÜSTÜMÜZE GELİCEK AL BAŞINA BELAYI  NEYSE HEYKELLİĞİMİZ BİR 6--7-- DAKKA SÜRDÜ BİRİ İLERİ YUKARI DOĞRU GİTTİ ÖBÜRÜ DE TAM ÖNÜMÜZDEN BİZİ GÖRMEDEN GEÇTİ HERHALDE ÖBÜR KAPILARDAN BİRİNDEN ÇIKICAK KESTİRME DİYE KULLANIYOR BURASINI  ONUN DA UZAKLAŞMASINDAN SONRA DEDİM MUZAFFERE SEN GÖZETLEMEYE GEÇ O DA GELSİN MERDİVENİ TUTSUN DEDİM ÖYLE YAPTIK VE BAŞLADIM ARAMAYA HİÇBİR SİNYAL YOK GARANTİ VARSA BİLE BU DA GİTMİŞ .. BİŞİ DEMEDİK GÖÇMEN EFENDİYE  ŞİMDİLİK ..SON KALAN BİR YAKIN KÖY  VAR  BU DA ZATEN YOL ÜSTÜNDE BİR ÇEŞME OLUYOR BURAYA GİTTİK BURAYI DA MAKİNEDEN GEÇİRDİK BURADA DA BİŞİ YOK VE DÖNDÜK GELDİK ..MUZZAFFERLEN KONUŞTUK BUNU YOLCU EDELİM DEDİM ÇOK FAZLA ZARARA GİRDİK BİRAN ÖNCE BUNUN ÇARESİNE BAKALIM  BUNUN CEBİNE BİRAZ PARA KOYDUK VE GARAJA BIRAKTIK .. BU SEN BURDAN GİDİCENE  BURDAN 10 KM ÖTEDE MÜREFTEYE GİT ORDAKİ DEFİNECİLERİ BUL  MACIRA TAVUK ET BALLAN BAKIYORLAR Bİ DE EV TUTMUŞLAR HER İHTİYACINI DA GÖRÜYORLAR  MIŞ DAHA NELER NELER BİRİ GELMİŞTİ MÜREFTEDEN DUYDUNMU BÖYLE BÖYLE BİR MACIR GELDİ ELİNDE AKILLARA ZARAR DEFİNE YERLERİ VAR FİLANCALARDA KALIYOR HER GÜN ORAYA BURAYA GİDERLER DEYİNCE İŞİ HEMEN ANLADIM  PROBLEM HEMEN ÇÖZÜLDÜ ÜLEN DEDİM BU KENDİNE BAKTIRMAK İÇİN BU YOLU SEÇMİŞ VE HER GİTTİĞİ YERDEN ALINMIŞ PARA YERLERİNİ EN İNCE NOKTASINA KADAR ÖĞRENİP YAIYOR DEFTERE  DİYELİM EDİRNEDE ÖĞRENDİKLERİNİ GELİP BURDA BİZE ANLATIYOR BU TARAFTA ÖĞRENDİKLERİNİ GİDİP TAA ORDAKİLERE ANLATIYOR GÜNLER GEÇİYOR VE BİZİM MACIR KRALLAR GİBİ YAŞIYOR ....GİTTİM MÜREFTEYE BULDUM BUNU VE YÜZÜNE YAPTIĞI İŞİ SÖYLEDİM KIVIRAMADI BAŞLADI AĞLAMAYA O YAŞTA BİRİNİN AĞLAMASI  İÇİME OTURDU  NE YAPAYIM BIRAKTIM KENDİ HALİNE KİMSEYE DE BİŞİ SÖYLEMEDİM ADAM MECBUR GEÇİMİNİ BU ŞEKLE SOKMUŞ  BU İŞ DE BÖYLE....................................
 
DEVAM EDİCEKTİR ........................................NACİBABA......................ONK.....
 


Düzenleyen nacibaba - 15/Eylül 2017/2010 Saat 00:54
NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Kayıt Tarihi: 29/Ağustos 2017/2008
Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Konum: T.C---Gelibolu-
Durum:
Gönderilenler: 2344
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26/Eylül 2017/2010 Saat 10:02
 
NACİBABA----ONK..............................................................................................YAZIMIDIR...
 
XLT  TÜRKİYEYE İLK İTHAL OLUNDUĞUNDA  GİTTİM İSTANBULA  APDULLAH ŞİŞMANOĞLUNDAN Bİ TANE SATIN ALDIM  YALNIZ KATOLOĞU İNGİLİZCE O ZAMANDA TERCÜME İŞİ YOKTU  GELDİM YERİME DÖNDÜM AÇTIM KOMPLE TÜMÜNÜ ÇIKARIP MASAYA YATIRDIM TÜM PARÇALARI VE MONTE ETTİM YENİ PİL DE KOYDUM NE ŞARZ NE ADAPTÖR O ZAMANDA YOKTU SAECE 2 TANE PİL KUTUSU VARDI BİRİ YEDEKTE DURUYOR  Bİ DE ÇALIŞTIRDIM ANAAA BU NE BE ACAİP KARMAŞA BİR MAKİNE BEN DEDİM O ZAMANDA BUNUN İÇİNDEN HAYATTA ÇIKILMAZ Bİ SÜRÜ MENÜLER  DOLU FAKAT DAHA İYİ DETAYLI İNCELEYİNCE BİR DE SIRALAMA NOTU DÜŞÜNCE İŞİN BUKADAR KARMAŞA OLDUĞUNDAN VAZGEÇTİM  VE KISIM KISIM İNCELEMİYE BAŞLADIM  MESELA BİR AYIRIM AYARINDA 0 İLEN 1000 ARASI ARALIKLARIN OLDUĞUNU FARKETTİM  Kİ HAYATTA BİZİM TOPRAKLARDA 500 Ü BİLE GEÇEMESSİN ADAMLAR İYİCENE GENİŞLETMİŞLER  VE TÜM AYARLARIN DA AYNI ŞEKİL OLDUĞUNU FARKETTİM DAHA DA KAFAMA SARMIYA BAŞLADI .. BİLGİSAYAR TEKNOLOJİSİ DAHA ÇOK YENİYDİ İLK ÖNCELERİ HERKES SAATLER GÜNLER SÜREN PROGRAMLARI DİZMEK ZORUNDA KALIYORLARDI ORTAYA BİLL GATES ÇIKTI DA İLK İŞLETİM SİSTEMİ  WİNDOWS 95 İ ÇIKARDIĞINDA YER YERİNDEN OYNADIYDI  HAZIR PROGRAM KURUYORSUN ÇALIŞIYORSUN ACAİP BİR KOLAYLIKTI HER NEYSE ..YALNIZCANA  BU MAKİNEDE İŞLETİM SİSTEMİ FİLAN YOK YAPILMIŞ OLAN TÜM MENÜ SİSTEMLERİNE İLAVELER VE BİLGİLER GİRİLİYOR VE AYNI ZAMANDA TANITIMLAN HAKİKİ DEĞERLER MAKİNEYE ÖĞRETİLİYOR SANKİ KARŞINIZDA BİR TALEBE VAR VE ONA ÖĞRETMENLİK YAPIYORSUNUZ  NE DENLİ BİLGİ VERİRSENİZ İŞLEMCİ BUNLARI SİZ ARAZİDE GEZDİRİRKEN ALIR İNCELER BAKAR ARAŞTIRIR VE BUNLAR GÖZ AÇIP KAPAMA SÜRESİNDEN HIZLI YAPILIRLAR  TÜM BUNLARI KISA SÜREDE BİR BİR KEŞFETTİM..
İŞTE BUNLARDAN ESİNLENEREKTEN BU CİHAZI AYNI BİLGİSAYAR SİSTEMLİ YAPMIŞLAR BİR DE İŞLEMCİ YERLEŞTİRMİŞLERDİ  DAHA İYİ KAVRAMANIZ İÇİN ŞU BASİT BİLGİYİ VEREYİM ŞİMDİ ELEKTRONİKTE VE HER YERDE KULLANILAN ÖLÇÜM ALETLERİ ESKİDEN İBRELİYDİ VE TAMAM BİR VOLTAJ ÖLÇÜMÜNDE 10 VOLT ÖLÇÜYORSUNUZ AMA İBRELİDE BU 10 VOLTU TAM OLARAK GÖREMESSİNİZ YAKLAŞIK DEĞER OLARAK GÖRÜRSÜNÜZ SONRADAN DİJİTAL EKRANLI OHNETRELER ÇIKTI VE BAKIYORSUNUZ 10 VOLTUN MİLİMİNİN MİLİMİNİ GÖRÜYORSUNUZ ARADAKİ FARK BUDUR .. BUNA BENZER ŞEKİLDE DE MAKİNELERİN İBRELİ OLAN EKRANLARI YERİNİ DİGİTAL EKRANLARA BIRAKTI VE TAM KESİRLİ TEFARUATLARI ARTIK GÖRMEK MÜMKÜNDÜ  BUNUN BAŞLANGICI OLARAK WHİTESTE  (AEGLE  1 . DEN İTİBAREN GÖRÜRÜZ ) AMA AEGLE 1 İLEN XLT ALTI OLAN MADELLERDE  SABİT İŞLEMCİLER KULLANILDI SİZ OYNUYAMIYORDUNUZ VEYA SİZİN TARAFINIZDAN BİLGİ GEÇİLEMİYORSU SADECE VERİLMİŞ OLAN HERHANGİ BİR AYARDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINA SAHİPDİNİZ VE ALET KAPATILIP AÇILDIĞINDA YİNE ESKİ KENDİ DEĞERLERİNE DÖNÜYOR VE SİZİN EMEKLERİNİZ BOŞA GİDİYORDU SADECE BATARYAYI İÇİNDEN ÇIKARMAZSANIZ YAPILAN TÜM İŞLEMLER KALICI OLARAK BEKLER AMA ÇIKARIRSANIZ YAPILAN HERŞEY SİLİNİR AMA YENİ TÜRLERİNDE 4 AYRI SİZE SONSUZ HAFIZA VERİLMİŞ OLUP BU HAFIZALARA İSTENİLEN HER ŞEY YÜKLENİR VE ÇAĞIRILIR KULLANILIR HAYATTA SİLİNMEZ 100 SENE SAKLAMALI GARANTİDİR  ALETİN KENDİNİ KORUMAYA ALIP KENDİ KENDİNİ KİTLEME SİSTEMİ VARDIR NİYE DENİLİRSE BİLİNÇSSİZ KURCALAMALARDA ALET BUNU HEMEN ANLAYIP KENDİNCE ÖNLEM ALMASINDANDIR  BU DURUM DA ALETİN BATARYASI ÇIKARILIP 5 DAKKA SONRA TAKILIRSA HER ŞEY SIFIRLANILIR ESKİ OLMASI OLAN DEĞERLERİNE GERİ GELİR  BU ESKİ ANALOGLARDA DA AYNIYDI  ..
SONUÇTA ÇOOK UZUN SENELER VE TÜM TÜRKİYEYİ DOLAŞARAKTAN HER YERİN ARAZİ BİLGİLERİNİ TÜM DETAYLARINI BU XLT YE KAYDETTİM BU KAYITLARI DA SONRADAN ÇIKAN  CD  LERE KAYDETTİM VE ELİMDE HAZIR TÜM TÜRKİYENİN EN GENİŞLETİLMİŞ BİLGİLERİ OLUŞTU  BUNLARI ALFEBETİK BİR SIRAYA SOKTUM BU DA 2 SENEMİ ALDI DÜŞÜNÜN İŞİN ZORLUĞUNU MAKSAT BULUNDUĞUNUZ YERİ ANINDA NERESİ OLDUĞUNU BULMASIYDI VE DÜŞÜNDÜM TAŞINDIM EN KOLAYI ŞÖYLEYDİ BU İŞİN ŞİMDİ HAVA AYARI İÇİN BAŞLIĞI KALDIRIP TA BASINCA O YERİN TÜM DETAYLI BİLGİŞSİNİ ANINDA ALIP İŞLİYOR ALET İŞTE BU SIRADA DA BE ALFEBETİK SIRADAN BU ALMIŞ OLDUĞU BİLGİYE UYAN BİR YERİ ARAYIP BULUYOR VE TOPRAK AYARINDA DA AYNI İŞ OLUNCA  YERİN TAM DOĞRU YER OLDUĞU SAPTANIYOR VE TÜM  İÇ BRİMLER VE AYARLAR BU 2 LİNİN ÜSTÜNE KURULUYOR TEMEL HAVA VE TOPRAK AYARI OLUYOR  VE HATTA ÖYLE BİŞİ DE KOYMUŞKİ FABRİKA BUNA AİT BİR İŞE BİR YERE GELİYOR MESELA VE SİZE ÖTME ŞEKLİNDE AYAR DEĞİŞİKLİĞİ YAPILMASI İÇİN BİLGİ VERİLİCEKKEN BUNU KENDİ ANINDA OTOMATİK YAPIYOR VE EKRANA DA SİZE YAZIYLEN DE BİLDİRİYOR BU EYLEMİNİ ..
FABRİKASYOM MADENLERİN EKRENE GÖRE YERLERİ MAKİNENİN BAŞLIĞINDAN ÇIKAN ELEKTROMANYETİK SİNYAL İN ŞEKLİNE GÖRE ALGILAMALAR DEĞERLENDİRİLİR   VE BU SİNYALLERİN ÇEŞİT ŞEKİLLERİ EN AŞAĞI GÜNÜMÜZDEN 500 SENE ÖNCEKİ METALLERE GÖRE HESAPLANIP  AYARLANIRLAR  BUNA DİKKAT ETSİN HERKEZ BUNDAN 50 SENE ÖNCE VEYA 100 SENE ÖNCE TOPRAĞA KARIŞMIŞ AYNI METALLEN 1000 SENE ÖNCEKİ AYNI METALİN ARASINDA BÜYÜK FARKLILAR OLUŞUR VE EKRANDAKİ FREKANS SAYILARI VERİLEN OLMASI GEREKEN SAYILARLAN UYUŞMAYABİLİR BU KONU MAKİNENİN HATASI DEĞİLDİR MEVZUU BU ANLATILAN DAN KAYNAKLANMAKTADIR  VE BUNLAR DEVAMLI AYNI TÜR MAKİNE İLEN ÇALIŞAN KİŞİNİN ZAMAN İÇİNDE BUNA ALIŞMASINLAN BU İŞ SON BULUR ...YABANCILIK ÇEKMEZ ARFTIK..
 
 
DEVAM EDİCEKTİR........................................................................NACİBABA................ONK...
NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Powered by Web Wiz Forums Free Express Edition
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu Sayfa 0,125 Saniyede Yüklendi.