Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5DEFİNECİLİĞE, FORUMA ve HAYATA DAİR <>5DEFİNECİLİK BİLGİ BANKASI <>5SAHTE PARA ve OBJELERİN TEŞHİRLERİ
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Bu para kime ait ( Gön.Darbaz isimli üye)

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
mauser35 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 20/Mayıs 2017/2012
Durum:
Gönderilenler: 3
  Alıntı mauser35 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01/Mayıs 2017/2012 Saat 11:58
herkese slmlar bir şey ilgimi çok çekti bendede bu paradan var ancak çok eskiden beri bizde yani 2 dedem den kalma yorumlarını okudum bendeki ki de böyle fekat burda konulmuş paraların resimleri ters bendeki adamın başı sağa bakıyor burdakinde ise sola bakıyor çok dikkatli baktığımda figürlerde farklılıklar gördüm bendekinde çok daha net ayakları hayvanların bunda ise silinik duruyor birde bendeki paranın her yeri eşit gelmiyo eğimli geliyo sanki erimiş gibi ama resimlerinde erime gibi birşey yok ayrıca bende çok merak ettim acaba nerenin parası hangi kralın yada şahsın resmi var bu parada son olarak bendeki para altına benziyor kuyumcu tanıdıgıma gösterdim o altın dedi ama net bir bilgim malesef yok aydınlatacak biri olursa çook memnun olacagım Saygılar efendim.
Yukarı Dön
mauser35 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı mauser35 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01/Mayıs 2017/2012 Saat 11:58
en kısa zamanda belki bu akşam olabilir foto koyacağım
Yukarı Dön
hazo7272 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 24/Haziran 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 24
  Alıntı hazo7272 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01/Mayıs 2017/2012 Saat 13:20

muhalesef hemde cok oluyor

gecmişine sahip cıkmayan geleceğini göremez
Yukarı Dön
mauser35 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı mauser35 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01/Mayıs 2017/2012 Saat 17:37
Orjinalini yazan: hazo7272

<FONT style=": #000000">muhalesef hemde cok oluyor

???????? çok olan denir ???
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01/Mayıs 2017/2012 Saat 19:09

MARHABA ARKADAŞLAR

TÜM KATOLOGLAR KARIŞTIRILDI BU PARAYLAN EŞLEŞEN HİÇBİR PARA ÇEŞİDİNE RASTLANMADI ...

KAÇ AYDIR VAKİT BULDUKÇA BİNLERCE SAYFA BAKILDI YOK BÖYLE BİŞİ  BEN BULAMADIM VAR DİYEN ŞU KATOLOĞUN ŞU SAYFASINDA  VE İŞTE RESİMLERİNİ DE ÇEKİP BURAYA KOYUYORUM DİYEN VARSA BUYURSUN ..

SAYGILAR....................................................................................NACİBABA..................ONK....
Yukarı Dön
badghost Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Son Giriş: 11/Haziran 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 45
  Alıntı badghost Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02/Mayıs 2017/2012 Saat 07:18
Ben bu paraladan bir arkadaşımda görmüştüm.bunlar paraların sahte olanları diye bana göstermişti.tabii ustalar daha iyi bilir....
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02/Mayıs 2017/2012 Saat 07:49

ARKADAŞLAR MERHABA SELAMLAR

BUNDAN 35 YIL VE DAHA DA ÖNCESİNDE  BU PARANIN ÜSTÜNDEKİ TÜM AYNI RESİMLERİ DOMUZLARI AYNI BİLDİĞİNİZ BİR TUĞLA ŞEKLİNDE VE EBADINDA SARIDAN YAPMIŞLAR VE ÖYLE BİR PARLATMIŞLAR Kİ  AYNI ALTIN DERSİN  BÖYLE BİR SÜRÜ TUĞLA YAPILMIŞ VE  GELMİŞLER ZANGİNİ BOL SAFI ÇOK KÖYLERİN BELLİ YERLERİNE GECE GÖMMÜŞLER GİTMİŞLER  GÜNDÜZDEN DE AYNI YERİN BÖLGENİN KROKİLERİNİ ÇIKARMIŞLAR NERDE NE VAR NE YOK HEPSİNİ BİR HARİTALAMA YAPMIŞLAR .BU ŞEBEKENİN İÇİNDE YUNANLI DA VAR  VE HARİTAYA YUNAN CA YER İSİMLERİNİ EKLİYOR  ARALARINDA  ESKİ TÜRKÇE --FARSÇA VE ARABCA BİLEN ELEMEN DA VAR  HEPSİ KAFALARINA GÖRE BU YERLERE YAZI YAZIYORLAR YUNANCANIN ALTINA ESKİ TÜRKÇESİ YAZILMIŞ  YANİ TAM KAPSAMLI BİR HARİTA  VE BU ŞEBEKENİN SADECE 3 ELEMANI BU KÖYE GELİYOR YUNANLI DA BERABER BUNLARLAN  GELİP MİSAFİR OLURLAR ( NOT> BU KÖY SEÇİMİ DE ESKİDEN YUNAN OLANLAR DAN SEÇİLİYOR)
VE MUHTARA İŞİ ÇITLATIRLAR  VE ERTESİ GÜNÜ TARLA BAKMA ŞEKLİ İLEN FİLAN GİDİLİR O HARİTADAKİ TÜM YERLER ELLE KOYMUŞ GİBİ BULUNUR  TEKRAR DÖNERLER KÖYE O GECE KAZI YAPILACAKTIR VE GECE KAZIYI YAPARLAR BU TUĞLA ALTINLARI  ÇIKARIRLAR DOOĞRU MUHTARIN EVE  MUHTAR TABİİ ÇOK HEYECANLI KARŞISINDA KOCA BİR HAZİNE DURUYOR..
VE O TARİHLERDE KÖYLERİ GEZEN SEYYAR  SARRAF GİBİ ELEMANLAR DA VARDI BUNLARIN YAPTIĞI İŞ KARARAN ALTINLARI  SIFIR YENİDEN PARLATMAK İŞİ  ALTINDAN DA ÇOK İYİ ANLIYORLAR  YİNE BU ŞEBEKENİN BÖYLE BİR ELEMANI DA ERTESİ GÜNÜ KÖYE GELİP KAHVEYE TEZGAHINI AÇAR  AMA BU ADAM İLK DEFA GELİYOR BU KÖYE  AYNI ZAMANDA ESKİ PARA FİLAN DA TOPLUYOR  DERKEN MUHTAR  BİR TANE TUĞLAYI ALIR HUHTARLIĞA GELİR VE KORUCUYU DA YOLLAR O ALTINCININ GETİRESİNİ SÖYLER ADAM GELİR BUYUR DER  KORUCU VE KİM VARSA DIŞARI KALIRLAR BAŞBAŞA BAK DER SANA BİŞİ GÖSTERİCEM  VE BU ALTINMI NEDİR KIYMETLİMİ KIYMETSİZMİ NE EDER SEN AZ ÇOK BİLİRSİN  TAMAM DER  AL İSKEMLENİ BANA YANAŞ DER  VE ÇEKMECEDEN BU TUĞLAYI ÇIKARIR  ALTINCININGÖZLERİ FAL TAŞI GİBİ AÇILIR ABE BE MUHTAR NERDEN BULDUN BUNU  BU ÇOK KIYMETLİ ÇOK PARA YAPAR  VARMIDIR BAŞKA DAHA  MUHTAR DA YOK Bİ TANEDİR DER ADAMA SORAR BU NE EDER O DA ÖYLE BİR RAKKAM SÖYLERKİ  BU SEFER MUHTARIN DUDAKLARI UÇUKLAR  DER Kİ ALTINCI İSTERSEN HEMEN BİR KAÇ GÜN İÇİNDE SANA İSTANBULDAN HEMİ DE DEDİĞİM FİYATTAN MÜŞTERİ GETİRİRİM İŞTE YALNIZ BENİM KOMİSYONUM ŞUKADAR OLUR İLK ÖNCE ANLAŞALIM DER MUHTAR DA TAMAMDIR DER .SEN KİMSEYE BİŞİ ÇITLATMA GİT KAHVEYE İŞİNE BAK BEN SANA HABER SALICAM DER ALTINCI DA TAMAM DER KAHVEYE  GİDER .....

MUHTAR İŞİ KAPATMAK İÇİN BU 3 LÜYE GİDER ONLARDA ZATEN EVDEDİRLER NE OLDU BE GÖSTERDİNMİ İŞ TAMAMDIR ARKADAŞLAR DER ( MİSAL ALTINCI DEDİYSE BUNA 1000 LİRA MUHTAR DA 3 LÜYE DER 300--400 LİRA EDERMİŞ ) 3 LÜ DER Kİ TAMAM OLSUN BİZ BİR AN ÖNCE PARAMIZI ALIP ÇEKİP GİDELİM  NE OLUR NE OLMAZ BURDA DİKEN ÜSTÜNDEYİZ FİLAN  MUHTAR TAMAM DER BİR HESAP YAPARLAR  BU HESABA GÖRE MUHTARIN PARASI DENKLEMİYE AZ KALIYOR BU KADARA OLURMU DER TÜM SERVETİNİ VERİYOR  HADİ OLSUN DİYORLAR VE PARAYI ALIP MALI MUHTARA VERİYORLAR ATLADIKLARI GİBİ ARABALARINA  ORDAN AYRILIYORLAR  .. İŞ BİTMİŞTİR  SONRA ERTESİ GÜNÜ MUHTAR ALTINCIYA DERKİ HADİ GİT BUL MÜŞTERİ  BUNLARDAN DAHA İŞTE 20 VEYA 30 TANE DAHA VAR  TAMAMDER O DA TOPLANIR GİDER  GİDİŞ O GİDİŞTİR MUHTAR BEKLESİN DURSUN NE GELEN NE GİDEN HUYLANIR ALIR BİTANESİNİ ELİNE  DOOĞRU ŞEHİRE BİR TANIDIĞI  KUYUMCUYA GİŞDER BAK BAKAYIM DER ŞUNA BU ALTINMI NEDİR KUYUMCU BAKAR BU SARI DER SENİ KANDIRMIŞLAR DEYİNCE MUHTARA ORDA FENALIK GELİR KALDIRIRLAR DOOĞRU HASTANEYE VE ZAVALININ BOYNUNDAN AŞAĞISINA FELÇ GELİR 3 SENE KADAR YAŞADI VE RAHMETLİ OLDUYDU..

ŞİMDİ BU ŞEKİLDE O TARİHLERDE  TRAKYADA BU ŞEBEKE DOLANDIRMADIĞI KÖY BIRAKMADI ARKALARINDA DA Bİ SÜRÜ İNSAN ENKAZI BIRAKTILARDI ...

BUNLARIN AYNISI TUĞLA ŞEKLİNDE DE VARDIR PARA ŞEKLİNDE DE VARDIR VE RESİMLERDEKİLERİN AYNISIDIR   HATTA TAM KANDIRMAK İÇİN PARANIN DÜŞÜK AYAR ALTINDAN OLANI DA YAPILMIŞTIR TUĞLANIN ÜSTÜ KALIN MİKRON ŞEKLİ ALTINLAN KAPLI OLANI DA VARDIR..

BU KONUNUN ASLI BUDUR DUYURULUR.....
KONUDA BAYAĞI BEKLEDİM BAKİM BU İŞLER ÇIKICAKMI BİRİ ANLATICAKMI AMA YOK KİMSEDEN BİŞİ ÇIKMADI BEN DE YAYINLIYORUM İŞİN ASLI BUDUR..İSTİYEN İNANIR İSTEM İYEN DE HALEN ARAR DURUR BU İŞİN ASLINI

SAYGILAR.......................................................................NACİBABA..........................ONK...
Yukarı Dön
ferdi43 Açılır Kutu Gör
wxt
wxt
Simge

Son Giriş: 17/Kasım 2017/2015
Durum:
Gönderilenler: 8
  Alıntı ferdi43 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16/Mayıs 2017/2012 Saat 03:22
valla konu çok eski bi konu ama paralarr hakket sahte naci usta haklı arkadaşlar
Yukarı Dön
darbaz Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Son Giriş: 15/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 45
  Alıntı darbaz Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16/Mayıs 2017/2012 Saat 03:55
SETREX  nickli arkadaşın resimlerinden birisini buraya aldım.  O arkadaşa bu paranın  kaynağını soralım belki yardımı olur.Sahte olup olmadığını bir şekilde anlamış oluruz.Tabi arkadaş bunları kendi buldu ise

URL=http://www.resimup.net][/URL]
Yukarı Dön
ferdi43 Açılır Kutu Gör
wxt
wxt
Simge

Son Giriş: 17/Kasım 2017/2015
Durum:
Gönderilenler: 8
  Alıntı ferdi43 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16/Mayıs 2017/2012 Saat 05:07
Bu tür sikkeler müzelerin giriş ve çıkışlarında hatıra parası olarak satılır ayrıyaten bir çok avrupa muzayede evlerinin giriş kapılarında hatıra olarak satılır tamamen imitasyon
bunlar takyanus sikkelerin kulaktan dolma taklitleridir

Resim alıntıdır..

artı takyanus paraları kavanoz büyüklüğünde oluyormuş ve bunlara külçe para da deniliyor
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <123>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50