Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5METAL DEDEKTÖRLERİ, MARKA, MODEL TEKNİK BİLGİLERİ <>5COINMASTER++WHİTES <>5XLT
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı KonuXLT/ DETAYLI RESİMLİ ANLATIM

Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
Mesajın Direkt Linki Konu: XLT/ DETAYLI RESİMLİ ANLATIM
    Gönderim Zamanı: 04/Mayıs 2017/2010 Saat 20:34

ARKADAŞLAR   BU KISIMDA VİDEO VE TEKLİ SIRALI RESİMLİ ANLATIMLARA GİDİCEM  TEK TEK TAA BAŞINDAN SONUNA DEK MAKİNE ÜSTÜNDE NE VARSA TÜMÜ TEK TEK ELE ALINARAKTAN VE GÖRSEL OLARAK ANLATIMLAN  YAPACAĞIM VE KAFALARDA SORU İŞARETİ KALMIYACAK BİR ŞEKİL İSTİYORUM BU DA KOLAY OLMUYACAKTIR TABİKİ .. EN İYİSİ EN VERİMLİSİ AÇIK VE NET OLARAK BİR  İŞ ÇIKARMAYA  HAZIRLANIYORUM

BU KISIM HAZIRLIK VE YAPIM AŞAMASINDADIR  ÇOK YAKINDA YAYINLANACAKTIR VEYA YETİŞMESSE KISIM KISIM YAYINLANACAKTIR  DUYURULUR

Düzenleyen nacibaba - 05/Mayıs 2017/2010 Saat 19:39
NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09/Mayıs 2017/2010 Saat 08:32

XLT,,,DETAYLI KULLANIM,,,,,,,,

DİKKAT  BURDAKİ TÜM YAZILANLAR VE RESİMLER  BAŞKA HİÇBİR YERDE KULLANILAMAZLAR VE ÇOĞALTILAMAZLAR İZİN ALMAKSIZIN YAYINLANAMAZLAR TÜM HAKLARI  (O.N.K ) TARAFINDAN MAHFUZDUR    YAPANLAR ALEYHİNE DAVA AÇILACAKTIR DUYURULUR VE TÜM  DEFİNECİ SİTELERİ SAHİPLERİNE DE DUYURULUR  SİZLERE BİZDEN GELEN BİŞİYE ENGEL OLUP HABER VERİNİZ SİZLERDEN BİZE GELENİ DE BİZ SİZE HABER VERİCEZ  BU İŞLER BU ŞEKİLLERİ  KAPSAR  VE ANCAK DEVAM EDEBİLİRİZ AKSİ ÇOK BÜYÜK KARMAŞALAR OLUMSUZLUKLAR MEYDANA ÇIKACAKTIR..

VE YİNE DUYURULUR Kİ  TÜM BU YAZILANLAR FOTOĞRAFLAR ÇİZİLENLER NE VARSA TARAFIMDAN HUSUSİ BÜYÜK EMEKLERLEN HAZIRLANMAKTADIR  BAZI SİTELERDE BİRİLERİ TARAFINDAN BU YAZIMLAR DEĞİŞTİRİLEREKTEN EKLER VEYA ÇIKARTILARAKTAN YAYINLANDIKLARI GÖRÜLMÜŞTÜR  BUNLAR İYİ ŞEYLER DEĞİLDİR  VE NE OLDUĞUNU ANLATMAYA DA DİLİM VARMIYOR BU SIFATLARI KULLANMAYA BENİ MECBUR ETMEYİNİZ  VE GELİRİM O SİTEYE BU ALINTIYI YAPANI ORDA YALANLARIM  [[ ÇÜNKÜ TÜM BU YAZILIMLAR NE VARSA NOTER ONAYLIDIR ]] HİÇKİMSE KIVIRAMAZ NE OLUR SONUÇTA  BUNU YAPAN HIRSIZLIK DAMGASI YER VE HEM O SİTEDEN ATILIR HEM O YAZISI SİLİNİR VE ARTIK DA TANINMIŞ OLUP BİR BAŞKA YERLERDE DE ARTIK KENDİSİ KABUL GÖRMEZ EE BEN BAŞKA BİR KODLAN BAŞKA YERE DE YİNE YAZARIM NE OLURKİ DE DİYEN APTALLIK EDİYORDUR ÇÜNKİ YAZINIZI İFADELERİNİZİ HER ŞEYİNİZİ ANINDA TESPİT EDEN YAZILIMLAR DA VARDIR BU BENDE DE VARDIR VE KAÇAMASSINIZ BUNDAN  VE HİÇBİRŞEY SÖYLEMEDEN BİR KODLAN GELİRİM SENİN O YAZININ ALTINA BİR BASİT SORU SORARIM SEN DE APIŞIP KALIRSIN  CEVABINI DA VEREMESSİN NERDE KALDI O ZAMAN SENİN BU BİLGİ DAĞARCIĞIN BİLGELİĞİN  KIVIRIR DURURSUN YANİ  NACİBABA APTAL SALAK ASALAK DEĞİLDİR  HİÇ UMADIĞIN TAŞIN ALTINDAN ÇIKAR VE SEN HERKİMSEN REZİL OLURSUN  BUNLARA TEŞEBÜS ETMEYİNİZ HERŞEYİ DELİKANLICE MERTÇENE ERKEKÇENE YAPINIZ  SÖYLİYECEKLERİM BUNLARDAN İBARETTİR..............................................................NACİBABA..............................ONK....

ARKADAŞLAR BURDAKİ ANLATIM TARZI TAMAMEN GÖRSELLİK ÜZERİNE YAPILACAKTIR VE DİĞER KISIM ANLATIMLARDAN ÇOK FARKLI SEYREDİCEKTİR ZATEN ANLIYACAKSINIZ BU FARKI DA ...
İLK ÖNCE MAKİNE ÜSTÜNDE GÖSTERİLECEKTİR SONRASI DA ARAZİDEKİ BULUNTU ŞEKİLLERİNE GÖRE Kİ İŞLEMLER VE SONRASI DA YİNE ARAZİDEKİ  ZOR ŞARTLARDA HANGİ AYARLARIN VEYA FİLTRELERİN DEVREYE SOKULMALARI VE ORANLARINI GÖRECEĞİZ
BU İŞ ÇOK ZORLUDUR BENİM AÇIMDAN SİZİN AÇINIZDAN ÇOK KOLAYDIR ZAHMET BANA KOLAYLIKLAR DA SİZLEREDİR ....HEPİNİZE KOLAY GELSİN DİYORUM..

DİKKAT BU KONULARDAKJİ SORULARINIZI DA (SİZLERE AÇIK OLAN SORU SORMA KISMINA YAZINIZ )

DİKKAT OKUYUNUZ> BU AÇIKLAMALAR O.NACİ KANAT TARAFINDAN YAPILMIŞ OLUP HER HAKKI MAHFUZDUR BURDAN HİÇBİR SURETTE ALINTI KOPYE YAPILAMAZ BAŞKA SİTELERDE KESİNLİKLEN YAYINLANAMAZ  HERKEZ BUNUN BİLİNCİNE VARSIN.............................ONK..

TC-GELİBOLU. NOTERLİĞİ SAYI=987/65--12----36
TC-İST.ŞİŞLİ.NOTERLİĞİ SAYI EK=235/71
TC-ANKARA  ARŞİVLER  MÜD. SAYI-9907 EK333

TÜM ONK TARAFINDAN YAPILANDIRILAN TERCÜMELERİ YAPILAN  DENEYLER--SONUÇLAR TÜMÜ NACİBABA SİTESİNDE YAYINLANMAKTA OLUP BAŞKA HİÇBİRYERDE YAYINLANAMAZ<LAR YAPANLAR HAKKINDA KANUNİ İŞLEM BAŞLATILACAKTIR DUYURULUR..

VE SİZLER ARKADAŞLAR BENİM SİTELERİ GEZMİYE VAKTİM YOKTUR BU YÜZDEN  HERHANGİ BİR SİTEDE BURDAKİ BİLGİLERİN AYNISINI GÖRÜRSENİZ GELİN BURDAN YAZINIZ  DEYİN ŞU SİTENİN ŞU KISMINDA AYNEN ALINTI YAPILMIŞ VE YAYINLANIYOR DEYİN GERİSİNİ BANA BIRAKIN BUNU MUTLAK SURETTE YAPINIZ BEN BUNLARI GECELİ GÜNDÜZLÜ BU YAŞIMDA SİZLERE BİR HİZMET OLSUN DİYE YAPMAKTAYIM  KARŞILIK OLARAK TA SİZLERDEN SADECE BUNU İSTİYORUM  GÖRDÜĞÜNÜZ YERİ LÜTFEN YAZINIZ..

VE O SİTELERDE DE ALEYHİME YAZILMIŞ BİR YAZILARA RASTLARSANIZ  ALTINA NOT DÜŞÜN DEYİN Kİ SADEC E  BU ARKADAŞ BU NACİBABAYI KÖTÜLEMİŞ  BUNU OKUYANLAR LÜTFEN GELİP NACİBABANIN SİTESİNİ BAŞTAN SONA BİR İNCELESİN ACABA DIRUM BU ARKADAŞIN SÖYLEDİĞİ GİBİMİDİR DEYİN YETERLİDİR BAŞKA HİÇBİRŞEY YAZMAYINIZ ..

SAYGILARIMLAN...................................O.NACİ KANAT................NACİBABA...................ONK...

Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20/Mayıs 2017/2010 Saat 21:01

DFX   VE DFX=300   LEN BAŞLANGIÇ YAPIYORUM  onk..

BENİM TARAFIMDAN YÜKLENMİŞ 4 ADET EEPROM HAFIZALARDAN  İSTENİLEN PROGRAMI GERİ ÇAĞIRIP KULLANMA USÜLLERİ AŞAĞIDA ANLATILMAKTADIR
SIFIR BAŞINDAN İTİBAREN TEK TEK ANLATIMLAN
dede

İLK  ÖNCE TETİĞE BİR BAKINIZ (ORTA KONUMDA ) OLMASI GEREKLİDİR DEVAMLI  DİKKAT  EDİNİZ

AÇMAK İÇİN CİHAZI   ON/OFF  TUŞUNA YUMUŞAK  BİR ŞEKİLDE BASINIZ

dede

BATARYA VOLTAJINI  KONTROL EDİNİZ MUHAKKAK SURETTE  12 VOLT TAM DOLUDUR  VE 9.5 VOLTTAN AŞAĞI  DÜŞERSE HEMEN PİLLERİ YENİLEYİNİZ

DİKKAT DEDEKTÖRÜNÜZE ASLA VE ASLA DIŞARDAN HERHAGİ BİR GÜÇ UYGULAYIP  ÇALIŞTIRMAYINIZ  HELE AKÜ GİBİ ŞEYLERİ  ASLA
TAKMAYINIZ AKSİ TAKDİRDE  CİHAZINIZIN ÖLÜMÜNE
SEBEB OLURSUNUZ BU KADAR  TEHLİKELİDİR

EKRANI  TAKİP EDİNİZ İLK ÖNCE BATARYANIN O ANKİ DURUMU EKRANA YANSITILIR  BU VOLTAJIN 9 LARA DÜŞMESİNE FIRSAT VERMEDEN YENİLEYİNİZ

dede

BU RESİMDEKİ GÖRÜNÜM  İLK BAŞ GELEN FABRİKASYON YÜKLÜ SABİT  BİR PROGRAMDIR BUNLAR DEĞİŞTİRİLEMİYORLAR

PRESET  PROGRAMS >Fabrikasyon hazır programlar'a bu kısımdan geçiliyor
BASIC  ADJUSTMENT>Temel ayarlar seçenekleri
PRO OPTİONS >Gelişmiş seçenekler kısımı
BU 3 SEÇENEK  MAKİNENİN FABRİKASYON AYAR VE ÇALIŞMA SİSTEMİNE HÜKMEDER
Bu  3 seçenek ve kullanımlar  bu cihaz hangi ülkede montajlanmışssa sadecene  o ülkelerin toprak ve hava koşulları ilen definecilerine hükmeder  yani bizim ülkemizi bu ayarlar tutmaz .
zaten basit bir kontrollen göreceksinizki  bizim ısrarlan aradığımız frekansların makine deki frekans tablosunda kapalı oldukları görülür bu yüzden de bu şekil hazır programlarlan çalışan bir kimse çok şeyi de kaybeder alamaz  ve neticede bi sürü para verip te bir heveslen aldığınız makineden bir anda soğuyabilirsiniz şikayet edebilirsiniz  bunların olmaması için  (DFX--DFX=300---XLT--SPECTRA  SERİLERİNİ )mutlak surette bana buraya yollayıp(yapılandırılması ve türkiye şartlarına göre  yüklenmesi şarttır )  aksi takdirde tüm  bu şekildeki çalışmalarınız  devamlı tesadüfi işler olarak devam edicektir..
MAKİNEDE  BU FABRİKASYON OLAN TÜM ORİJİNAL  NE VARSA TÜMÜ SABİT KALMAKTADIR  DEĞİŞİM VE TÜRKİYE ŞARTLARI YÜKLEMELERİ  4 ADET BIRAKILAN HAFIZALARA YÜKLENMEKTEDİR  BU YÜKLENENLER  MAKİNENİN GÖRÜNEN  VE KULLANICI TARAFINDAN DA AYARLANABİLEN DEĞİŞTİREBİLEN  50 YE YAKIN MENÜ AYARLARIDIR..
ESAS YAPILANI VE YÜKLENENİ İÇTEKİ İŞLEMCİDİR .
temel burasıdır ve inşaat bu temellerin üstüne yapılır  cihaz zaten bilgisayar teknolojisidir
ve verilen programların doğrultusunda çalışır iş yapar  işlemci  ne kadar çok bilgiylen donatılırsa size haddinden fazla iş yapıcak işiniz kolaylaşıcaktır  zaten bu yüklemeden sonra size sadece başlığı toprak üstünde gezdirmek kalıyor geri kalanı tamamı otomatik ve kendinden yapılandırıyor  ve siz artık hiçbir ayarlan hiçbişi ilen oynamıyorsunuz bukadar iş basitleşiyor  ve bir toz tanesi metal parçasından  tutun en büyüğüne dek algılama tanıma  şekilleri oluşuyor derinlik had safhaya çıkıyor  ayırım iyice hassaslaşıyor tahliller hızlan yapılıp neticeleri ekrana yansıtılıyor  ve benim 50 küsur senedir türkiyenin her yerinden topladığım  bölgelere göre  hava ve toprak su ayarları frekansları bilgileri veriliyor bunu da nerden buluyor  diye soranlar çok onun da cevabı şöyle oluyor  tüm türkiyenin her yerinin bilgisi alfebetik bir sıra ilen hazırlanmıştır  siz hangi yerdeyseniz o yerdeki ilk çalıştırmadaki yaptığınız hava ve toprak ayarı bilgisi bu alfebetik sırada hangi yerlen tam uyuşuyorsa alet otomatik kendini o yere ve bilgisine kitler  ve sonrası o yer için verilmiş diğer bilgileri de kullanır daha sonrasında bu yerde ne kadar makine açık kalıp ta gezerse bu bilgileri de bu yer için ilerde lazım olur diye kaydeder ekler  ve makine türkiyenin nerelerinde gezerse ne denli çok çalışırsa o yerlerin bilgilerini devamlı toplar harmanlar ve devamlı da kullanır  bu sırada siz sadece başlığı toprakta gezdiriyorsunuzdur  makine içindeki bu hengameden hiç haberiniz bile olmaz  farkına bile varmassınız tüm bunlar ışık hızınlan oluşurlar  siz başlığı 1 milim dahi yerinden oynatsanız toprak üzerinde makinede o anda binlerce hesaplar yapılır  bunun sonucunda tam doğruları yakalamaya çalışır  zaten ekranda sizga graph hanesinin üst sağında (OWERLOAD ) yazısını görürseniz diyorki toprak koşulları değişti ben de kendimi bu yeni koşullara göre yeniden ayarladım diye size haber veriyor ve kaybolur  devamlı gözükmez işlem yaparsa gözükür ve kaybolur .. başlığı bir altın üstünden hızlan birinci seferde geçirirseniz ekranın solorta yukarı doğru  frekansın nosu yazar orada birinci geçirimde o maddenin şimdikki frekansını söyler 2çci geçirimde de  o maddenin ayarını verir yani saflık derecesini  altınsa ayar olarak algılayabiliriz gümüş te aynı  diğer madenler de aynı algılamaya tabidir ........................
bu makinelerde yüzlerce kendi iç birimleri  devamlı gelen bilgilere göre hızlan yeni ortama göre kendilerini uydururlar şartlarlar ve hiçbir birim yanlış yapmaz gecikmez dalga geçmez  bunlardan biri olursa zaten makinede bekleme oluşur hemen ne değer ne de ses verilmez ne zamanki tam bütün bilgi alınır tüm cevaplar bundan sonra oluşur..
DİKKAT>>Tüm bu yukardaki anlatımı  kendi fabrikasyon programlarında yapmaz  bunlar sabittir sadece kurulmuş bu şekil çalışacaksın ve iş yapıcaksın denmiştir  ve fabrikasyon yükleme kapasitesi (600 mb ) kadardır  10gb tam kapasitesi vardır  benim yüklememin tamamı da  7gb i buluyor gerisi de açık bırakılıp kendi toladıkları için olan alandır ..
SPECTRA V3  deki tam kapasite 20gb ye çıkarılmıştır ve bu yapıyor dedektör kısmı değil de 2.ci mühendislik analizler kısmında devamlı bilgiyi saklayıp harmanlıyor bu onda vardır .
bu işi de sd hafıza kartlarının aynı türü  fakat işlemci ii gömüktür dışarda başka bir yerde değildir zaten işlemcinin büyük bölümünü bu kart kaplamaktadır  komutları yerlerine yollamada  gelene gidene yol vermede başkabir  uzuncana işlemcinin 2 katı büyüklüğünde ayrı bir entegre devre mevcuttur ingilizce yazılım lisanını da işlemcinin hemen altında ufak kare bir entegre üstlenmektedir  ve epronlaması olmadığından  bu lisan değiştirilemiyor anca bu entegrenin yapılışı türkçe olsaydı ekrandaki tüm yazıların tümü de türkçe olurdu ama yapılmamış büyük bir eksiktir ..
Dedektörde en enteresan işin olduğu yer  hava ve toprak ayarı analizleridir hava ayarına basıldığında başlıktan bir sinyal dışarı yollanır ve hemen alınır  bu sinyal havanın basıncını nemini  yüksekliği ısısını barometrik tüm ayarları hidrometre ayarlarını gibi tüm lazımlı faktörleri bünyesinde barındırır toprak içinde toprağa bir sinyal salgılar ve o yerin toprağının ne olduğunun tüm teferuatlı bilgisini alır işte bu iki sinyal aynı anda bilgiyi verirler ve makinenin tüm iç brimleri bu bilgilere göre kendilerini otomatik ayarlarlar
bunların uzuncalarını diğer yede de yazdığımdan burda kesiyorum bir ön bilgi olun diye bunları veriyorum....

dede
(<) AŞAĞI OKLU TUŞA BASIMLARLAN TEK TEK GEÇİYORUZ

dede

(<)  AŞAĞI OKLU TUŞLAN DEVAM EDİYORUZ TEK TEK BASIP GEÇMİYE

dede
 BURASI  (COINS ) TEKTEKÇİLİK TEK PARALAR İÇİN HAZIRLANMIŞ PROGRAMDIR FABRİKASINCA

(<) AŞAĞI OKLU TUŞA BASIP BUNU DA GEÇİYORUZ

dede
COIN &JEWELERY =TEK PARA VE PARÇAI KIYMETE HAİZ MADDELERE YÖNELİK BİR PROGRAMDIR FABRİKASI YÜKLEMELİDİR ..
(<) AŞAĞI OKLU TUŞA BASIMLAN BUNU DA GEÇİYORUZ

dede
BURASI DA  (JEWELERY & BEACH ) yani tuz minerali sahil,kum,plaj,deniz içi,tuzlu su, gibi alanlar içinde aramalara yönelik fabrikası tarafından yüklenmiş bir proramdır
(<) AŞAĞI OKLU TUŞA BASIP BUNU DA GEÇİYORUZ

dede

(RELIC ) BURASI DA FABRİKASI YÜKLÜ OLAN BİR PROGRAM TÜRÜDÜR /orta derinliklerde ve araştırmalarda gömü lerin  orta büyüklüktekileri  yani define araştırmalarında kullanılan bir programdır.
(<) AŞAĞI OKLU TUŞA BASARAKTAN BUNU DA GEÇİYORUZ

dede

(PROSPECTING)= EN DERİNDEN ARAMA ŞEKİLLERİ ALL METALDE AYIRIMSIZ ŞEKİL /burası da fabrikasyon  programdır
(<) AŞAĞI OKLU TUŞA BİR  KES DAHA BASINIZ

BUNDAN SONRAKİ İŞLEM LEN BENİM YAPIM OLAN YERE
GİRİYORUZ  4 ADET EEPROM HAFIZALARA 

dede

TEKTEKÇİLİK İÇİN YAPILMIŞ PROGRAMA GİRİYORSUNUZ BUNLARIN 4 DÜ DE TARAFIMDAN YÜKLENMİŞTİR  FABRİKASYON OLAN TÜM NE VARSA BURDA ARTIK GEÇERSİZDİR  BURDA ARTIK TÜM TÜRKİYE GENELİ HAVA VE TOPRAKLARI  İLEN BERABER MAKİNE HAFIZASI BİLGİSAYARI  TAM BİLGİLERLEN  DONATILMIŞ OLDUĞUNDAN  SİZE ARTIK İŞ YAPACAK ŞEKLE GİRMİŞ OLUYOR..
BUNDAN SONRASI DA ŞÖYLEDİR
ENTER > E  BASINIZ

dedeKARŞINIZA BU PENCEREDEKİ ŞIK ÇIKICAKTIR
LOAD > HAFIZADAKİ YAPILI OLAN PROGRAMI GERİ ÇAĞIRIR
SAVE> KAYDETMEK İÇİNDİR SİLMEK İÇİNDİR
DİKKAT DİKKAT DİKKAT,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
YANLIŞLIKLAN SAKIN OLAKİ  BU (SAVE ) YE BASMAYIN YOKSA TÜM YAPILI OLAN PROGRAM SİLİNİR BUNA ÇOK DİKKAT EDİNİZ  EHEMİYETLEN BİLLAHSSA <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

dede
(LOAD )=  A BASINCA  BU EKRAN KARŞINIZA ÇIKICAKTIR BU HAVA AYARININ YAPILMASI İSTENİYOR VE YAPIN BASIN  (ENTER) E  SONRA>>>>>>>>>>>>>>>>

dede
BU PENCEREDE TOPRAK AYARI İÇİN PEŞİSIRA GELİR BURDA DA BASINIZ  (ENTERE ) VE MAKİNE İŞLEMLERİ TAMAMLAYIP EKRANI AÇICAKTIR ÇALIŞMAYA ARAMAYA HAZIR HALE GELİCEKTİR

ENTERE BASIMDAN SONRAKİ DURUM>>>>>>>>>>

dede
SADECENE  SİNGA GRAPH  EKRANI GÖZÜKÜR BAŞLIĞI OYNATIRSANIZ SALLARSANIZ YUKARDAKİ FREKANS NOSU İLEN İKONLARDA GÖZÜKÜCEKLERDİR

AŞAĞIDA ÖRNEK  SİNGA GRAPH EKRAN ÖRNEKLERİNİ GÖRMEKTESİNİZ

dede

dede

dede
 dede
 dede

Düzenleyen nacibaba - 21/Mayıs 2017/2010 Saat 08:54
NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50