Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5Tarihî Süreçte; <>5Mezar Çeşitleri - Yüzey Araştırmaları - İlgili Haberler <>5Tarihî Eser Operasyonları
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

500 Bin Dolar Değerinde 25 Parça...

Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
magistratus Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Magistratus

Son Giriş: 15/Şubat 2017/2011
Durum:
Gönderilenler: 397
  Alıntı magistratus Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 500 Bin Dolar Değerinde 25 Parça...
    Gönderim Zamanı: 25/Eylül 2017/2010 Saat 22:40

Ankara'nın Etimesgut ilçesinde, piyasa değeri yaklaşık 500 bin dolar olan 25 parça tarihi eseri satmaya çalıştığı öğrenilen bir kadın yakalandı.

Alınan bilgiye göre, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Mali Suçlar Büro Amirliği ekipleri, Etimesgut'ta, Neslihan V. isimli kadının elinde tarihi eserler bulunduğu ve bu eserleri pazarlamak için müsteri aradığı ihbarı aldı. İhbarı değerlendiren ekipler, Neslihan V.'nin Etimesgut'ta bulunan evine operasyon düzenledi.

Operasyon sonucu evde yapılan aramada, Bizans ve Roma dönemine ait olduğu öğrenilen 1 adet cam testi, 3 adet cam kupa, 1 adet minyatür vazo, 1 adet minyatür cam küp, 1 adet gözyaşı şişesi, 1 adet kırık cam testi, 2 adet metal haç, 3 adet metal saç tokası, 3 adet sikke, 1 adet cam bilezik, 3 adet minyatür ortası delikli obje, 3 adet tel metal, 1 adet altın alınlık ve 1 adet sütun başı heykel olmak üzere toplam 25 parça tarihi eser ele geçirdi.

Olayla ilgili gözlatına alınan Neslihan V., Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu'na muhalefet suçundan tutuklanması istemiyle, Sincan Cumhuriyet Başsavcılığı'na sevk edildi. Ele geçirilen tarihi eserlerin Çankırı civarından toplandığı ve eserlerin piyasa değerinin 500 bin dolar olduğu öğrenildi.
Yukarı Dön
solakduran Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 25/Eylül 2017/2011
Durum:
Gönderilenler: 5
  Alıntı solakduran Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08/Ekim 2017/2010 Saat 09:47

okadar edeceğini zannetmiyorum. hangi döneme aitmiş bu parçalar

imâm,Diyordu:-Söyleyin Nasıl bilirdiniz merhûmu?-İyi biliriz!
-Yarın toplanıp hepiniz,
Bu yolda şehâdet eder misiniz?
-Evet! -İmâm efendi,helâllık da iste,merhamet et...
-Helâl edin hakkınızı.
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08/Ekim 2017/2010 Saat 17:32

ETMEZ TABİİ HAKLISIN  DA DEVLET ELİNE GEÇİNCE PİRE DEVE OLUYOR BİLİYORSUN  BUNLARA ALIŞMANIZ LAZIMDIR 2 SENE ÖNCE  BİR HEYKELTRAŞ ÇOK ESKİ VE REVAÇTA OLAN  TANRIÇA HEYKELLERİ YAPIP BUNLARI MERAKLILARINA SATIYOR  VE YAPTIĞI ESERLER O KADAR MUAZZAM Kİ  İZMİRİN ÇOĞU ÖZEL TÜZEL NUMUSMATİKÇİLER OLSUN BU İŞİ YAPANLAR OLSUN TÜMÜ HAKİKİ DİYOR MÜZE ELEMANLARI DA DAHİL  VE BU HAYKELTRAŞ İZMİRDE ATELYESİNDE SİPARİŞLEN NE İSTİYORSAN SADECE ONUN RESMİNİ GÖTÜR ONA BAKIP YAPIYOR ŞAHANE BİR SANATKAR  VE SİPARİŞLERİNİ ALANLAR KOYMUŞLAR BAGAJLARINA ÇIKMIŞLAR YOLA  KÜÇÜKKUYU CİVARINDA JANDARMA ARAMA TARAMASINA GİRİYORLAR JANDARMADA DA BİR İHBAR VAR TARİHİ ESER YÜKLÜ BİR ARACI ARIYORLAR AMA NE PLAKASI NE ARACIN MODELİ VAR ELLERİNDE  HER GELENİ ÇEVİRİP ARIYORLAR BUNLKAR DA KUZU KUZU GİRİYORLAR BU ARAMAYA AÇ BAGAJI 2 TANE BRONZ  60 CM BOY HEYKELLER ÇIKIYOR MEYDANA ANAN YAHŞİ BABAN BİLMEM NE  YAKALIYORLAR O BU ŞU TÜM UZMANLAR İNCELİYOR PAHA BİÇİLEMİYEN ESER OLUYOR BUNLAR GAZETELİK TELEVİZYONLUK ADAMLAR İÇERDE TABİİ BUNLAR ANLATIYORLAR DERTLERİNİ DİNLEYEN KİMKİ  GAZETE VE TELEVİZYONDAN KENDİ ESERLERİNİN YAKALANDIĞINI VE HAKİKİ DAMGASI YEDİĞİNİ DUYAN HEYKELTRAŞ BİR DELİKANLILIK  YAPIP ATLIYOR ARABASINA DOĞRU GELİYOR JANDARMAYA YAHU DİYOR BUNLARI BEN YAPIYORUM VE SATIYORUM İŞTE BELGELERİM VS VS ZORLAN İNANDIRIYOR ONUN YAPISI OLDUĞUNA HADİ BU SEFER MÜZE ELEMANLARI İLEN İZMİRE BUNUN ATELYESİNE GİDİLİR İŞ MEYDANA ÇIKAR BİZİM 2 KAFADAR DA 4 GÜNLERİNİ BOŞU BOŞUNA NEZARETTE GEÇİRİRLER .....

YANİ ANLAYIN MÜZE UZMANLARINI VE BU İŞLERE BAKAN SAHTE HAKİKİ AYIRIMI YAPAN KİŞİLERİN BOŞLUKLARINA   HİKAYE BURDA SON BULUYOR  DEĞERLENDİRMELER SİZLERE ..

VE TAKİP EDİN BEŞ PARA ETMEZ ŞEYLER MİLYARLAR YAPIYORMUŞ HEP ÖYLE GÖZÜKÜYOR
DÜNDE BUGÜNDE YARINDA BUNLAR OLUCAKTIR

SAYGILAR.........................................................................................NACİBABA.............ONK..

dede

TOPLAM 115 OSMANLI ESERİ SATILMIŞ LONDRADA BİR MÜZAYEDE
                                            DAHA NELERİDE GİDİYOR NE KUŞLAR KAÇIYOR  HELEN AYNI
                                             KAFALAR AYNI SİSTEMLER  DAHA ÇOOOOK BAKAR SINIZ
                                             ARKASINDAN GİDENLERİN........................................ONK...
dede

BUNLARA DA YORUMLAR SİZLERİNDİR

....................................................................................................NACİBABA...............ONK...

NOTTUR>> BU HEYKELTRAŞ ARKADAŞI ÇOOK UZUN BİR ZAMANDIR TANIRIM KENDİSİNİ  VE DEVAMLI DA TELEFONLAN HAL HATIR SORAR KONUŞURUZ DİYORKİ  BU HADİSEDEN SONRA  BAYAĞI KİŞİLER HİÇ TANIMADIĞIM ŞAHISLAR GELİP HAKİKİSİNİN MODELİNİ GETİRİP AYNISINI YAPMAMI İSTİYORLAR VE HUYLANDIM KİM GELİYORSA ARTIK GERİ ÇEVİRİYORUM DİYOR ZANNEDERSEM MÜZELERDEN ÇIKARIP GETİRİP SAHTESİNİ YAPTIRIP SAHTEYİ KOYUP HAKİKİKİYİ  SATACAKLAR  VEYA ÇIKMIŞ ESER OLARAK MÜŞTERİYE GEÇİRİCEKLER  DİYOR HER TÜRLÜSÜ OLABİLİR DE DİKKATLİ OLMASINI SÖYLÜYORUM HEP  ALMIYOR BU GİBİ İŞLERİ DE

VE SON OLARAK DA DİYORUM Kİ İŞTE BÖYLE SANATKARLARI  TÜM MÜZELERİ DEVLET OLARAK DOLAŞTIRIP TÜM ESERLERİ BİR BİR KONTROL ETİRİCEKSİN  VE YEMİNLEN DE DİYORUMKİ TÜM MÜZELERDEKİ TÜM ESERLERİN  %80 Nİ SAHTE ÇIKICAKTIR  NERDE O DÖT BUNU YAPICAK BİR BABAYİĞİT VARMIDIR ACABA DEVLETTE  HİÇ ZANNETMİYORUM ÇÜNKÜ BU İŞİN MAFYASI ÇOK VE ACIMASIZ  HİÇBİŞİ BUNLARI DURDURAMAZ HER NEYSE .................ONK...

Düzenleyen nacibaba - 08/Ekim 2017/2010 Saat 17:47
NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
fakabas Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 18/Ekim 2017/2012
Durum:
Gönderilenler: 176
  Alıntı fakabas Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09/Ekim 2017/2010 Saat 17:56
Hocaaaaam hepsi kulağının üstüne yatmış kelli fellileeeeeer işlerine gelmeeez.türkiyede her sahada 3 maymunları oynamzsaaaaan istikbal merdivenleri çıkılmaz çıkılsada orada kıça yer verilmeeez . anlıycan talandan dolandan herkeees memnun,olan iki kazma salladı diye  2-3 yıl ceza verilipde içerde yatan garibanlara oluyoooor,siz yapmayın beyleeer başkası yapmasın  eeeee öküz gibi bakıtın milleti oralara nasıl olsa bakanlık bütçesi maaaşlar için  değilmi zaten ? arpalık bakanlık ye iç yat aman kültürmüş ,yahu millet uyandı  artık insaf yapın bari burada yasal kazılarıda millete bakıtıp baktırıp suç işletmeyin değilmi?bu bakanlık aslında milleti zorla suça sevkediyor birde yasak koydurup hepden işi cazip kıldırıyor.buğün türkiyedee süt yasak diye bi kanun çıkarsanız anne babalar çocuğuna içirmek için her yolu dener ama serbest olunca dönüp bakmazlar akıllarına bile gellmez. hem  T.C .de adam 5 kişi öldürür karar 5 yıl defineci sitte iki kazma sallamış 3 yıl el insaf yaaaa  .ustaaam bunların akıla değil sopaya ihityacı var bazıları öyle akıllanır da ama y,ine sanmıyorum enseler yağlı sopa vızgelir tırısg ider ya. selametle yine yazmayım dedim ama gelde anlat şu gönlümüze.
Yukarı Dön
fakabas Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 18/Ekim 2017/2012
Durum:
Gönderilenler: 176
  Alıntı fakabas Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09/Ekim 2017/2010 Saat 18:00
hepsini 2 milyara almıştır kesin. ama gel görki  bu değeri biçenlerin işi atmasyonculuk zaten.onalra sorun siz olsanız bu parayı verirmisiniz,derler aslaaa hatta paraya para demeyen adamlar olsalar bile verecekleri 5 bin tl dir belkide.ustamın dediği  pireyi deve ediciler  basın yosmaları bunlar
Yukarı Dön
solakduran Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 25/Eylül 2017/2011
Durum:
Gönderilenler: 5
  Alıntı solakduran Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12/Ekim 2017/2010 Saat 03:48

sayın ---ONK-- size katılıyorum. Malesef devletin ilgili yetkili kurumlarda böyle bir durum var. Müzelerimiz talan ediliyor. Tarihi zenginliğimiz biz değer vermediğimiz için yurt dışına çıkıyor ve yok pahasına satılıyor. Asıl alıcısına varınca da paha biçilemiyor.  

imâm,Diyordu:-Söyleyin Nasıl bilirdiniz merhûmu?-İyi biliriz!
-Yarın toplanıp hepiniz,
Bu yolda şehâdet eder misiniz?
-Evet! -İmâm efendi,helâllık da iste,merhamet et...
-Helâl edin hakkınızı.
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50