Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5RESİMLER - FOTOĞRAFLAR - HARİTALAR -BELGELER <>5RESİMLER, FOTOLAR, HARİTALAR, YERLER, İZLER, KALINTILAR, <>5WALÇONUN YAŞAMI VE YERLERİ
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı KonuARTIK OYUN BİTMİŞTİR okuyunuz

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1234 5>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
ZONA Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 27/Nisan 2017/2010
Durum:
Gönderilenler: 2
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27/Nisan 2017/2010 Saat 07:25

Nacibabam  ben m.a  MERTER  çoook sular geçti tanıyacakmısın acaba  bakayım beni  tanıdın tabi değilmi  kardeşim sizlere ömür onu yitirdim edirne cez.evindeyken  ben iyiyim murat iki ciğer de gitti kurtulamadı  ne yapalım kısmet okadarmış.Duydumki en önemli yeri bulmuşun uyuyor evet aynıdır ben çıkalı çok oldu da sen istanbulu terketmişin son adres şarköymüş orda da araştırdım geliboluya kalmışın  interneti var dediler şarköyden adres tel yazıyor dediler hah tamamdır şimdi buldum  seni. baba baba da olmuşun yakısırda hani sana  ben çok yakında yanına gelicem  defter nebde bilgiler elimde kim ne diyor halt etmiştir  bu bilgiler esasdır  valçonun izleri  sakın kimseye yer gösterme adres verme  kudret değirmeninden şimdilik en kolay olanı beraber alıcaz  zaten en basit yeri kaldıramayız  çok meblağ vardır isli magra da ayrı enterasan bir yerdir o havuzlar oluk arka tarafı  papazın ev yeri  sen tam hazinenin yerlerini bulmuşun bilgiler de benim elimde  biz şimdik sadece oluktaki mihrabı kaldırıcaz orası yeterde artar bize var gerisi dursun şimdikleyin o birileri de bişiler yazmış onlarda aynı bu yerleri ararlar sana da kılçık atarlar  kimseye bişi gösterme ben geliyorum çok yakında zaten telf. da konuştuk buraya niye yazarım onlar okusun da görsünler  neyin nerde olduğunu kim bilirmiş tamamdır   bakalım beni görünce tanıyıcanmı ben çok çöktüm senin resmin çok iyi  aynı yaştayız ama ben ihtiyarladım çöktüm içerisi beni bitirdi kardeşimi aldı  ailem beni dışladı  kimse benlen konuşmaz babayı vurduk ya ondan ötürüdür  yedik bir halt cahilliğin daniskasını yaptık ama çok ağır bedel ödedim ödedik  .
çok yakında yanındayım beraber gidicez o yerlere sonrası da bizim sözlerimiz geçicek

ARKADAŞIN KARDEŞİN  M.A  MERTER  /istanbul
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27/Nisan 2017/2010 Saat 07:43

MERTER MERHABA

TAMAMDIR KONUŞTUĞUMUZ GİBİ   DE BURAYA NİYE YAZDIN BUNLARI NEYSE ..
BEN BEKLİYORUM SEN İŞLERİNİ AYARLA SONRA BAKARIZ BİR ÇARESİNE TAMAMMI
BAK SEN ÖYLE DİYON AMA ET TIRNAKTAN AYRILMAZ SENİNKİLER YİNE SENİ DÜŞÜNÜR BANA TELEFON AÇIP DEDİLERKİ KESİNLİKLEN KENDİ BAŞINA ARAÇ KULLANMASIN ŞÖFÖRLÜ GİTSİN NEREYE GİDECEKSE KENDİ DİREKSİYONA ASLA GEÇMESİN DİYORLAR HER İKİ TARAFTA ANLIYORSUN  DEĞİLMİ AZICIK DA BÜYÜKLERİNİ UFAKLARI GERİNDEKİLERİ DÜŞÜN HERKES SENİN İYİLİĞİNİ İSTİYOR KÖTÜLÜĞÜNÜM DEĞİL  SEN SABİT FİKİRLER YAPMIŞIN KENDİ KENDİNE BUNLAR KURUNTUDAN ÖTEYE GEÇMEZ BUNLARI YAZIYORUM SONRA SENİNKİLER BENİ SUÇLAMASINLAR BURDAN DA İLAN EDİYORUM ONA GÖRE  VE BANA KALIRSA DA  BUNDAN SONRAKİ YAŞAMINI NE KALMIŞSSA AİLEN ÇOCUKLARIN İÇİNDE GEÇİR BARIŞ HEPSİNLEN 40 KÜSUR SENEDİR BUNLAR İYİ ŞEYLER DEĞİL SEN DE AKLINI BAŞINA TOPLA
NEYSE GEL BAKALIM DA TAM ETRAFLICA KONUŞURUZ BUNLARI BURA YERİ DEĞİL TAMAMMI

SAYGILARIMLAN ..................................................................NACİBABA.....................ONK....
NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
fatihgmc Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 11/Şubat 2017/2011
Durum:
Gönderilenler: 44
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27/Nisan 2017/2010 Saat 07:51
nacar :
Allahım yarabbim yav bune yav vasil arkadaşım bu malın bolluğu nerde yav madem bu toprağın insanlarına faydamız olsun diyonn eee  söle ozaman bi kaç yerde bizde şöle bi paranın tadına varalım şimdi sende dersin sen seçilmişlerden değilsin diye .yav arkadasım ya amacınızı acıkca babaya iletin yoksa burda kafa karıştırmayın yav. hikaye yazar gibi yazıyonuz sonuca gelsek diyom hani nediyonuz nolacak.bak küfürsüzzz sakince konuştum ona göre

El frenini bırakmadın yani :)
Bayadır yazmıyorum bekliyorum ama bekle bekle hep aynı laflar hiçbir ilerleme yok madem burdan 7 kişi seçtiniz ve biz onları tanıycaz bilicez söyleyinde kimmiş bunlar görelim, diyelimki tamam adamlar gerçekten 7 kişi bulmuş ; ayrıca ne istediğinizi anlamak zor zannımca giremediğiniz yerler var ve onlar için yardım istiyorsunuz doğrumu, olabilir ama bilmece gibi konuşmaya çalışmakla, konuşmaya çalışmak diyorum çünkü sonunda bilmecenin cevabı verilir sizde o yok, cevabı bırakın söylediğinizden bişey anlamakda zor adam gibi düzgünce olduğu gibi anlatında anlayalım ne demek istiyorsunuz bi kaç seneye kadar yabancılara define serbestliğmi gelecek böyle bir laf vardı ortada, zamanında benim dedem burada yaşardı şuraya şunu gömmüştü deyip alabilecekler bunumu söylüyorsunuz bunun içinmi ahh vahh edeceksiniz diyorsunuz , açık net ve yalın olun anlayalım. Ha hala üstü kapalı konuşacaksanız :( ne diyim anlayabilen bizede anlatsında anlayalım yoksa bak böyle misyonerliğe kadar çekilirsiniz.
Herkese hayırlı günler dilerim.

Düzenleyen fatihgmc - 27/Nisan 2017/2010 Saat 08:00
engüzel define hayatınızdır.
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27/Nisan 2017/2010 Saat 15:34

ARKADAŞLAR HEPİNİZE SELAM BENDEN

DÜŞÜNÜYORUM DA BU WALÇON İŞİ ÇIKTI ÇIKALI  VE BU SEÇİLMİŞLER  DALGASINI YÜRÜTEN ARKADAŞLAR DA ÇIKTI ARKASINDAN FİLAN DERKEN  BENİ TANIYAN TANIMIYAN NEREDE İSE YEDİ GÖBEK DE SÜLALERİM DE ÇIKAR YAKINDA  YANİ BUNCA SENE ARAMIYANLAR SORMUYANLAR  BİRDEN BİRE ORTALIKTA BOY GÖSTERMİYE BAŞLADILAR HADİ HAYIRLISI DİYORUM DA BİRAZ DA ACAİP KAÇMIYA BAŞLADI  HAPSİ BİRBİRİ ÜSTÜNE GELMİYE BAŞLAYINCA HERKES DE BUNDAN KUŞKULANMIYA BAŞLAMIŞTIR HERHALDE NE İŞTİR BUNLAR DİYE DE BEN DE MERAK EDİYORUM  AYNI DÜŞÜNENLER VARSA BEN DE DÜŞÜNMEYE BAŞLADIM DA  İŞ AYNI SEÇİLMİŞ SEÇİLMEMİŞ  DİYE AD TAKTIM BU ARKADAŞLARA KUSURA DA BAKMASINLAR ÇÜNKÜ KENDİLERİNE NE GİBİ BİR İSİM VERİLİYOR BİLEMEDİĞİM İÇİN BEN BU ŞEKLİ BENİMSEDİM  GIRGIR FİLAN GEÇMİYORUM ÇOK DA CİDDİYİM .. BU DON OLARAKTA BU WALÇON İŞİNİN ESAS KAY NAĞI ÇIKTI ORTAYA   40 SENE ÖNCEKİ BU WALÇON DİZİSİNDE ANLATILAN İŞİN AĞABABALARI  2 KARDEŞTEN BİRİ İÇERDE ÖLMÜŞ BİRİ SAĞ DAHA GÖRMEDİM ONU DA HERHALDE O DA İYİ DEĞİL  EN AŞAĞI BİR ARABASINI SÜREMİYECEK CİDİYETİNDE  Kİ BEN BUGÜN MOTOSİKLET TEPELERİNDE 20 YAŞINDAKİLERLEN BOY ÖLÇÜŞÜYORUM ARAZİLERDE  AMAN NAZAR DA DEĞDİRMİYEYİM KENDİ KENDİME GERİ ALDIM LAFLARI SÖZLERİ   DE HAKKATEN GIRGIRI BIRAKIP BİR KENARA NE OLUYOR DİYE KENDİ KENDİME SORMUYA BAŞLADIM  YANİ BUNCA SENE DURDU  DURDU BİRDEN BAŞLADI BU İŞ HERHALDE VALÇON HORTLADIMI NE ONA DA BENZİYOR  YANİ BEN DE SİZLER GİBİ BEKLİYORUM BAKIYORUM BU İŞİN SONUCU NEREYE NERELERE KADAR VARICAK DİYE HADİ SEÇİLMİŞ SEÇİLMEMİŞ ARKADAŞLAR TİYATRO OYNUYOR DA AHA SİZE YEMİNLEN BENDE BUNA BENZER HİÇBİŞİLER OLMADIĞI GİBİ  ZANNEDENLER DE VARSA GÜNAHIMI HİÇ BOŞUNA ALMASINLAR BUNLARI YAZMIYA İHTİYAÇ DUYDUM BAKIN BEN NE KADAR AÇIĞIM NELERİ DÜŞÜNÜYORUM  DA ARKADAŞLAR DA BÖYLE OLSA AZICIK PERDELERİNİ ARALASALARDA İÇERSİNİ BİR GÖRSEK DİYORUM İÇİNE GİŞRMESEK DE DIŞINDAN ŞÖYLE BİR İÇERİ GÖRSEK YANİ  PENCEREDEN BAKANLAR DIŞARDAN İÇERİ RONTGENCİ DİYE SINIFLANDIRILIR DA YANİ ALLAHA ŞÜKÜR BUGÜNE KADAR ÖYLE BİR VUKUATLARIM DA YPOKTUR LAFIN GELİŞİ OLARAK SÖYLÜYORUM TABİİ ARKADAŞLAR DA ANLIYORLARDIR  ÇÜNKÜ ONLAR BİZLERDEN KATBEKAT AKILLILAR YA BİLGİLİLER HANİ ONUN İÇİN HERNEYSE YANİ ŞU KAFAMA TAKILAN  MESELEYİ BİR ANLATAYIM DEDİM HEPİNİZE BENDEN KAY NAKLANMIYOR  MİLLET DURDU DURDU ŞİMDİ İŞTAHLANDI OLAY BUNDAN KAYNAKLANIYOR ..

HADİ BE ÇOCUKLAR  BİR RESİM YAYINLAYIN DEDİM ÇOK DÜŞÜNÜR OLDUNUZ YA OLMUYOR BÖYLE ATIN 3 KERRE YAZI TURA Bİ TANESİNİ YAYINLAYIN BELKİ TUTTURURSUNUZ  OLURMU OLUR  BELKİ TUTAR DA BENİ DE KANDIRIRSINIZ BU SAYEDE HADİŞ ELİNİZİ ÇABUK  TUTUN BAK  VALÇONUN MİRSAÇISI YAKINDA GELİYOR BELKİ SİZ BUNUN KOKUSUNU ALDINIZ DA  TELAŞ YAPIYORSUNUZ  NE BİLEYİM  AMA KİMSE MERAK ETMESİN TOPUMUZA YETER DE ARTAR BU HAZİNELER  YETERKİ KANLI PARALAR OLMASIN  O DA BELLİ OLUR ZATEN VARSA ÖYLE Bİ DURUM DA ZATEN  AÇKALSAM GENE DE BEN EL SĞÜRMEM KİM NE YAPARSA YAPSIN AMA GENE DE KANLIDIR ÇÜNKÜ BUNLARI GÖTÜRENLERİ KATLEDİP GEMİLERİ SAVAŞARAK ELE GEÇİRİP ALIYORLAR YİNE DE KAN VARDIR BUNLARDA  BULAŞMIŞTIR EMİN OLUN HİÇBİŞİYİ ŞİMDİDEN BİLMİYORUM SÖYLENEMEZDE ZATEN  GÖRMEDEN  BU İŞ HAKİKAT DİYEMEM BİR GÖRELİM BAKALIM  

SAYGILARIMLAN  HERKESE  .......................................nacibaba..................................ONK...

Düzenleyen nacibaba - 27/Nisan 2017/2010 Saat 15:43
Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27/Nisan 2017/2010 Saat 16:51
Orjinalini yazan: nacibaba

ARKADAŞLAR HEPİNİZE SELAM BENDEN

DÜŞÜNÜYORUM DA BU WALÇON İŞİ ÇIKTI ÇIKALI  VE BU SEÇİLMİŞLER  DALGASINI YÜRÜTEN ARKADAŞLAR DA ÇIKTI ARKASINDAN FİLAN DERKEN  BENİ TANIYAN TANIMIYAN NEREDE İSE YEDİ GÖBEK DE SÜLALERİM DE ÇIKAR YAKINDA  YANİ BUNCA SENE ARAMIYANLAR SORMUYANLAR  BİRDEN BİRE ORTALIKTA BOY GÖSTERMİYE BAŞLADILAR HADİ HAYIRLISI DİYORUM DA BİRAZ DA ACAİP KAÇMIYA BAŞLADI  HAPSİ BİRBİRİ ÜSTÜNE GELMİYE BAŞLAYINCA HERKES DE BUNDAN KUŞKULANMIYA BAŞLAMIŞTIR HERHALDE NE İŞTİR BUNLAR DİYE DE BEN DE MERAK EDİYORUM  AYNI DÜŞÜNENLER VARSA BEN DE DÜŞÜNMEYE BAŞLADIM DA  İŞ AYNI SEÇİLMİŞ SEÇİLMEMİŞ  DİYE AD TAKTIM BU ARKADAŞLARA KUSURA DA BAKMASINLAR ÇÜNKÜ KENDİLERİNE NE GİBİ BİR İSİM VERİLİYOR BİLEMEDİĞİM İÇİN BEN BU ŞEKLİ BENİMSEDİM  GIRGIR FİLAN GEÇMİYORUM ÇOK DA CİDDİYİM .. BU DON OLARAKTA BU WALÇON İŞİNİN ESAS KAY NAĞI ÇIKTI ORTAYA   40 SENE ÖNCEKİ BU WALÇON DİZİSİNDE ANLATILAN İŞİN AĞABABALARI  2 KARDEŞTEN BİRİ İÇERDE ÖLMÜŞ BİRİ SAĞ DAHA GÖRMEDİM ONU DA HERHALDE O DA İYİ DEĞİL  EN AŞAĞI BİR ARABASINI SÜREMİYECEK CİDİYETİNDE  Kİ BEN BUGÜN MOTOSİKLET TEPELERİNDE 20 YAŞINDAKİLERLEN BOY ÖLÇÜŞÜYORUM ARAZİLERDE  AMAN NAZAR DA DEĞDİRMİYEYİM KENDİ KENDİME GERİ ALDIM LAFLARI SÖZLERİ   DE HAKKATEN GIRGIRI BIRAKIP BİR KENARA NE OLUYOR DİYE KENDİ KENDİME SORMUYA BAŞLADIM  YANİ BUNCA SENE DURDU  DURDU BİRDEN BAŞLADI BU İŞ HERHALDE VALÇON HORTLADIMI NE ONA DA BENZİYOR  YANİ BEN DE SİZLER GİBİ BEKLİYORUM BAKIYORUM BU İŞİN SONUCU NEREYE NERELERE KADAR VARICAK DİYE HADİ SEÇİLMİŞ SEÇİLMEMİŞ ARKADAŞLAR TİYATRO OYNUYOR DA AHA SİZE YEMİNLEN BENDE BUNA BENZER HİÇBİŞİLER OLMADIĞI GİBİ  ZANNEDENLER DE VARSA GÜNAHIMI HİÇ BOŞUNA ALMASINLAR BUNLARI YAZMIYA İHTİYAÇ DUYDUM BAKIN BEN NE KADAR AÇIĞIM NELERİ DÜŞÜNÜYORUM  DA ARKADAŞLAR DA BÖYLE OLSA AZICIK PERDELERİNİ ARALASALARDA İÇERSİNİ BİR GÖRSEK DİYORUM İÇİNE GİŞRMESEK DE DIŞINDAN ŞÖYLE BİR İÇERİ GÖRSEK YANİ  PENCEREDEN BAKANLAR DIŞARDAN İÇERİ RONTGENCİ DİYE SINIFLANDIRILIR DA YANİ ALLAHA ŞÜKÜR BUGÜNE KADAR ÖYLE BİR VUKUATLARIM DA YPOKTUR LAFIN GELİŞİ OLARAK SÖYLÜYORUM TABİİ ARKADAŞLAR DA ANLIYORLARDIR  ÇÜNKÜ ONLAR BİZLERDEN KATBEKAT AKILLILAR YA BİLGİLİLER HANİ ONUN İÇİN HERNEYSE YANİ ŞU KAFAMA TAKILAN  MESELEYİ BİR ANLATAYIM DEDİM HEPİNİZE BENDEN KAY NAKLANMIYOR  MİLLET DURDU DURDU ŞİMDİ İŞTAHLANDI OLAY BUNDAN KAYNAKLANIYOR ..

HADİ BE ÇOCUKLAR  BİR RESİM YAYINLAYIN DEDİM ÇOK DÜŞÜNÜR OLDUNUZ YA OLMUYOR BÖYLE ATIN 3 KERRE YAZI TURA Bİ TANESİNİ YAYINLAYIN BELKİ TUTTURURSUNUZ  OLURMU OLUR  BELKİ TUTAR DA BENİ DE KANDIRIRSINIZ BU SAYEDE HADİŞ ELİNİZİ ÇABUK  TUTUN BAK  VALÇONUN MİRSAÇISI YAKINDA GELİYOR BELKİ SİZ BUNUN KOKUSUNU ALDINIZ DA  TELAŞ YAPIYORSUNUZ  NE BİLEYİM  AMA KİMSE MERAK ETMESİN TOPUMUZA YETER DE ARTAR BU HAZİNELER  YETERKİ KANLI PARALAR OLMASIN  O DA BELLİ OLUR ZATEN VARSA ÖYLE Bİ DURUM DA ZATEN  AÇKALSAM GENE DE BEN EL SĞÜRMEM KİM NE YAPARSA YAPSIN AMA GENE DE KANLIDIR ÇÜNKÜ BUNLARI GÖTÜRENLERİ KATLEDİP GEMİLERİ SAVAŞARAK ELE GEÇİRİP ALIYORLAR YİNE DE KAN VARDIR BUNLARDA  BULAŞMIŞTIR EMİN OLUN HİÇBİŞİYİ ŞİMDİDEN BİLMİYORUM SÖYLENEMEZDE ZATEN  GÖRMEDEN  BU İŞ HAKİKAT DİYEMEM BİR GÖRELİM BAKALIM  

SAYGILARIMLAN  HERKESE  .......................................nacibaba..................................ONK...

VOLCANA KITLENDINIZ KALDINIZ   VOLCAN  SIRADAN BIRIDIR.
LOKAL  BIR ESKIYADIR BU ZATEN BILINIYOR. YERIDE   BELLIDIR.BILMEYENLER ICIN  DIYELIM
MALKO TIRNOVA DIYE BIR YERDEDIR. MALKO TIRNOVAYI BILEN VARSA  BILMEYENE  ANLATSIN
ORASI ICINDE  GOOGLE EART TAB KMZ  CIKTI VERIRIZ AMA SIZ YINE ANLADIK DERSINIZ BU YUZDEN KMZ  VERMEYECEGIZ KENDINIZ BULUN.

VOLCAN  VOLCAN  DIYE YIYORSUNUZ KENDINIZI  AMA BOSUNA   BU  IS BU KADAR BASIT DEGIL
BIZLERIN  YAYINLADIKLARINI ZAMANI GELDIGINDE   ANLAYACAKSINIZ ISTE O ZAMAN KIM TIYATROCU  KIM  ORTA OYUNCUSU  ORTAYA CIKACAK.

ELINDE BELGE VAR  DIYENLERE  ZATEN  BIZ GULUYORUZ  ASIL TIYATROCU  ONLAR AMA  OYUNA ONCE KENDILERI INANMIS NE OYNADIKLARININ FARKINDA BILE DEGILLER

GELELIM SIZIN SU GARIBAN  VOLCANINIZA 

THE CAVE OF CHIEFTAIN VALCHAN

"

The Turkish Sultan issued a decree offering an award of 10 000 pennies for the head of Chieftain Valchan. Yet, no one betrayed the famous hero, on the contrary – his glory multiplied. Chieftain Valchan sent a message to all detachments, inviting them to Rimskoto kale fortification, on St. George's Day. One of the caves was arranged as health station for the wounded rebels, another cave was transformed into a tailor's atelier. A big rock located on the very top of the fortification was carved as a stone arm-chair. Around it Valchan dug 72 holes for the banners of the smaller detachments and 7 more for the banners of the detachments led by women-chieftains. On top, over the rock he placed his own banner. After all detachments gathered Chieftain Valchan ordered that every year they should bring a tithe of their robberies, so that they could collect enough money for the Liberation of Bulgaria.
In order to scare the Turks Valchan decided that Chieftain Valko should be named after him. He also sent him a stone cutter who was given the assignment to cut the new initials of the chieftain. He then also named Chieftain Petko after himself. He then tied both men's eyes and took them to a cave, known as the "common treasury". When he put the band off their eyes, they found themselves facing an immense treasure consisting of golden and silver necklaces and jewelry, shields, helmets and chain-armors made of gold and adorned with gems."

TERCUMESINI VERELIMKI  ZAHMETE GIRMEYIN

TURK SULTANI  VOLCAN REISIN  BASI  ICIN 10.000 PENNY ODUL ONEREN BIR KARARNAGME YAYINLADI.HENUZ UNLU KAHRAMANI  KIMSE ELE GECIREMEMISTI  BILAKIS ONUN UNU  COGALDI.           REIS VOLCAN BUTUN ASKERI KOLLARINA,ONLARI ST.GEORGI  GUNUNDE RIMSKOTO KALE ISTIKAMINA DAVET EDEN BIR MESAJ GONDERDI.MAGARALARDAN BIRISINI YARALILAR ICIN BIR SAGLIK ISTASYONU OLARAK DUZENLEDI BIR DIGER MAGARAYI BIR TERZI ATOLYESINE DONUSTURDU.ISTIKAMIN COK YUKARI KISMINA BUYUK BIR TAS OYMA KOLTUK  SEKLINDE KAYA YERLESTIRMISTI ONUNDA ETRAFINA KUCUK MUFREZELERIN SANCAKLARI ICIN 72 ADET MAGARA  KAZDIRMISTI VE BAYAN  REISLERIN ONDERLIGINI YAPTIGI MUFREZELER ICIN DE YEDI ADET DAHA  MAGARA KAZDIRMISTI. ONLARIN  USTUNDE KAYALARIN UZERINE KENDISINE AIT SANCAGI YERLESTIRMISTI. BUTUN MUFREZELERI TOPLADIGINDA ,VOLCAN BULGARISTANIN  KURTULUSU ICIN YETERLI MIKTARDA PARA TOPLAMAK UZERE ONLARIN  SOYGUNLARINDAN ELE GECIRDIKLERINDEN HER YIL KENDISINE GETIRMELERI EMRINI VERDI.TURKLERI  KORKUTMAK AMACIYLA VOLCAN KENDINDEN SONRA  REIS VALKO NUN YETKILI OLMASINA  KARAR VERDI AYNI ZAMANDA ONA TAHSIS EDILMIS BIR TAS KESIM USTASI DA GONDERDI. DAHA  SONRA ONA  KENDISINDEN SONRA GELEN REIS PETKO ADINI VERDI.O HER  IKI ADAMIN GOZLERINI  BAGLADI VE ONLARI GENEL HAZINE  ISIMLI MAGARAYA GOTURDU.ONLARIN GOZLERINDEKI BANDI CIKARDIGI ZAMAN ONLAR KENDILERINI ALTIN VE GUMUS GERDANLIK MUCEVHERAT KALKAN  MIHFER VE ALTINDAN  YAPILMIS USTU SUSLU TASLAR BULUNAN ZIRHTAN OLUSAN COK BUYUK BIR HAZINE ILE KARSI KARSIYA BULDULAR.IYA BULDULAR.A

Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27/Nisan 2017/2010 Saat 17:15

BU RENKTEKİ YAZI YENİ YAZILIMDIR  SADECE ............................NACİBABA...............ONK..

ARKADAŞ MERHABA

BAK ŞİMDİ NE DİYECEĞİM ARTIK TAMAMİYLEN CİDDİ ŞEYLERDEN BAHSEDELİM ZAMANI DA GELDİ BU KADAR  TARTIŞMALAR ATIŞMALAT  TAMAMDIR ARTIK SONRA DA HEPİMİZ KENDİ İŞLERİMİZE DÖNELİM....KIRLAR ELİ  DEREKÖY GÜMRÜĞÜNDEN GİRİN BULGARA  20 KM TAHMİNİ SONRA GELİYORSUNUZ BİR KASABAYA BURANIN ADI (MALKO TIRNOVO ) DUR
Bizim arkadaş buraları mesken tuttuğuna göre bizim woywoda ilen bir alakası yok o başka bir isim benzeri woywodonun peşinde  ki bu söylenen işler burda da geçmemiştir açıp haritayı yer beğenip kafadan atıyor bi de bilenler bilmiyenlere anlatsın diye de nasrettin hocanın bir fıkrasını kullanıyor yani tam dalgasını geçiyor inceden inceye  vay makak be sen neymişin de çook açık veriyorsun makak olduğunu her konuda her yerde belli ediyorsun
YANİ SEN VAR YA KURNAZIM DİYE GEÇİNİYORSUN AMA ÇOK İZ  BIRAKIYORSUN ARKANDA BUNLAR DA KİŞİNİN VAZGEÇEMİYECEĞİ ALIŞKANLIKLARI OLUYOR  ELİNDE OLMADAN BIRAKIYORSUN VEYA BİLEREK İZ BIRAKIYORSUN BENİM DİYORSUN NE BİLEYİM

BAK SANA TAVSİYEM BU SENE YAZI GEÇİR SAHİLLERDE HURULERİNLEN DE  BAK BAŞINA DA FAZLA GÜNEŞ GEÇİRME SONRA SENARYOLAR İYİCE BOZULURLAR MAKAKLIK  KALİTEN BİTER SONRA  SERİNLERDEN DERİNLERDEN AYRILMA  HAFİİİF YELLENME RÜZGARLARINDA TUT KENDİNİ  TÜKÜRÜKSÜZ ÇALIŞ  ALET PAS TUTMUŞTUR BAŞTAN İLK ÖNCE TÜKÜRÜKLE DE NE OLUR OLMAZ ALETİ DE SIYIRTMA KALIRSIN SONRA AYAZDA BAK SANA BUNLAR BABA NASİHATLARIDIR  VE YAZLIĞINDA MANİTALARI BIRAK DA ÇOK GÜZEL KIŞLIK SENARYOLAR HAZIRLA  AMA TAM PROFESYONELCE OLSUN ÇOCUKÇA DEĞİL TAMAMMI  HADİ SANA İYİ EĞLENCELER  FAZLA GÜNEŞLERDE KALIP TA TÜKÜRÜKSÜZ DE KALMA  KURUTMA KENDİNİ..

WALÇONLAR  2  VOYVODA VİLARD  İSMİ DE 3 KISIMDIR DA ESASI SIRP KRALI OLANI  VE SENİN ANLATIMIN ONUN HİKAYESİNİN ÇOK UFAK BİR BÖLÜMÜNÜ ORAYA AKTARMIŞIN  TARİHTEKİ BU YÖNDEKİ ONLAR TARAFINDAN TUTULAN KAYITLAR VE YAZITLAR VE OSMANLI TARAFINDAN TUTULAN BU ŞAHIS HAKKINDAKİ KAYITLARIN ÇOĞU YERİ BİRBİRİNLEN BAĞDAŞSSA DA ÇOĞU MEVZUSU HER İKİ ÜLKECE AYRI SEYREDER  BİR DE HALKIN ÇIKARDIĞI ŞAİALARIN YAZITLARI VARDIR HAKKINDAKİ  ONUN BUNUN SÖYLEMLERİ FİLAN BUNLAR DA AYRI KAYITLARDIR  HER NEYSE   1 .Cİ OLAN KISIMDAKİ VALÇON DA SIRPLI VE DAHA ÇOK BULGAR İÇİNDE YUNANDA AT OYNATMIŞ ÇOK VAHŞİ BİR ÇAPULCU  İNSAN KANI İÇMEKTEN ZEVK DUYAN BİRİ YANİ VAKKA ÇOK BÜYÜK AKIL SIR ERMEZ BUNA ..

3.CÜ OLANI BİZİMKİNİN ADIDIR  VE BAŞHARFİ ÇİFT  (W ) İLEN BAŞLAR İMZASI DA MÜHRÜ DE BU HARFTİR   WALÇON  OLARAK TEK İSTİSNA OLARAK SEYREDER .
VE WALÇONUN YAŞAMI  DİYE VERİLEN YAZIT BENİM AKLIMIN VEYA HAYALİMİN VEYA BİR BAŞKASININ ESERİ DEĞİL BİZZAT TUTULAN GÜNLÜĞÜN TERCÜMELERİ VE KELİME OYUNLARI VE BAZI ŞİFRELİ ÇÖZÜMLER BU MISIRLI KADININ ÖLÜMÜNE KADAR DEVAM ETMİŞ  SONUÇTA %78 İ TERCÜME VE NET BİLGİ OLARAK MERTERİN ELİNE GEÇMİŞTİR  VE TÜM BU YERLER TRAKYADA VE MARMARA DENİZİNE HAKİM İKİ KIYILARIN BAZI YERLERİNDE  ADALARDA  İÇLERE DOĞRU DA TAM OLARAK 300 KM KARELİK BİR SON ALANI KAPLAR BUNUN İÇİNDE AT OYNATMIŞLARDIR  VE BUNUN DIŞLINA HİÇBİR ZAMAN ÇIKMAMIŞLARDIR  BU ADAMIN YERLERİ TAMAMİYLEN TABİATIN YAPISIDIR VE BUNLARA KENDİ İŞÇİLİĞİNİ DE İŞLEMİŞTİR  TEK BİR PARASI ŞİMDİYE DEK ÇIKMIŞTIR O DA MERTERLERE NASİPTİR AMA SONUÇ FACİADIR VE BUGÜN DIŞARI %80 HASARLI OLARAK ÇIKMIŞTIR KARDESİ DE İÇERDE VEFAT ETMİŞTİR BUNLARI DA BEN YENİ ÖĞRENİYORUM  VE SENELER SONRASI DA  BU İŞLER E AİT BİRTAKIM OLAYLAR BU SON 3 AYDA HIZLANMIŞ HERYERDEN BİŞİLER ÇIKMAKTADIR

YANİ KISACANA BİZİM UĞRAŞIMIZ VE İŞİMİZ BU YERLERDİR VE HAKİKATTIR SİZİNKİLER BAHSETİĞİNİZ GİBİ TAMAMİYLEN AYRI İŞLERDİR 
BİZ KENDİ İŞİMİZE BAKALIM SİZ KENDİ İŞİNİZE BAKIN  OLAY BUKADAR BASİTTİR

AMA SİZ ÇIKIP ORTAYA BİR MESELE GETİRDİNİZ BİŞİLER SÖYLÜYORSUNUZ  FAKAT BİLMECELERİN İÇİNDE GEZİP KAFA KARIŞTIRMAKTAN BAŞKA BİR YAPTIĞINIZ İŞ YOKTUR HER YERE ATLAYIP ZIPLIYORSUNUZ HER TAŞIN ALTINDAN ÇIKMIYA ÖZEN GÖSTERİYORSUNUZ TÜM BU ANLAMSIZ İŞLERİ SÖZLERİ BIRAKIN  NEDİR NE İSTİYORSUNUZ  AMAÇ NEDİR AÇIK AÇIK ANLATIN HERKES DE ANLASIN ONA GÖRE HAREKET ETSİN . VE BANA BÖLGEYİ DE VERMİYORSUN  ÇEKİLMİŞ BİR RESİM VEYA GOOGLE EARTH  DAN  BİR TANE VERDİN YEM ATTIN TUTMADI ŞİMDİ KORKUYON ACABA NERESİNİ VERSEM TUTAR DAVASINDASIN YANİ SENİN SİZİN BİŞİ BİLDİĞİNİZ FİLAN YOKTUR OLSA ZATEN AÇIKLARSINIZ BAKIN BEN NASIL AÇIKLIYORUM SİZ DE AÇIKLAYIN  ONUN İÇİN BUNUN SONUNU GETİRİN ARTIK BENDEN ARTIK BUKADAR  KİM NE YAZARSA YAZSSIN SİLMİYİCEM ÇIKARMIYACAĞIM SİLDİKÇE MİLLETTE SANKİ ZİZİN HAKLI OLDUĞUNUZA KANAAT GETİRİR GİBİ HAVADA  KALSIN AMA AYKIRI TERS BİŞİLER BURDA YAYINLANIRSA  KOMPLE NE VARSA ÇIKARIRIM BUNU DA HERKES BİLSİN

SİTE İÇİNDEKİ ARKADAŞLAR VE DIŞARDAN GİRENLER BURDA BU YAZIŞMALARA AZAMİ DİKKAT VE ÖZEN TERBİYE SINIRLARI İÇİNDE HAREKET EDİN  BUNDAN SONRA..

............................................................................................nacibaba.........................ONK... 

Düzenleyen nacibaba - 13/Haziran 2017/2010 Saat 09:29
Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27/Nisan 2017/2010 Saat 19:06
Naci Babamın ayrıntıyla izah ettiği Wolçan tarihi gerçektir. Katılıyorum. Diğerleri olayı biraz saptırmaktalar ve mevzuya yeteri kadar katkı sağlamamaktadırlar. Madem bir şeyler biliyorsunuz bize bir kaç belge sunun, harita falan gibi şeyler, eski çizimler olsun, her şeyiyle ayrıntılı olmasın, birazını bizimle paylaşın ki bir katkı sağlayabilelim. Bilgi paylaşımı tek taraflı olmaz, herkes kağıtlarını açacak ve böylece ortaya ortak bir yorum ve değerlendirme çıkacak. Yoksa bu kadar yazışmaların ve karşılıklı sabrın ne anlamı olabilir? Seçilmişlerin, yani sizlerin endişeleri varsa bizim de var, madem değil mi bu mallar bu topraklarda ve dış ülkelerden birileri bunları çıkaracak önümüzdeki yıllarda ve bizler de elimizi çabuk tutmalıyız, o halde tam bir bilgi paylaşmına giderek dürüstçe birbirimize güvenerek bir ortaklığa varmalıyız. Yani şirket mantalitesiyle buluşacağımız ortak çizgi KAZANDIR KAZAN olmalıdır. Birbirimize güvenemezsek adamlar gelirler armut gibi malları toplarlar bizlere de mantar bile kalmaz. Artık daha fazla birbirimizi oyalamaya gerek yok, açık olalım  öz olalım. Wolçanın hazineleri 24 parçaysa ve bahsi geçtiği kadar çoksa nasılsa hepimize de yetecek kadar vardır. Gerekirse resmi makamlara başvurur kazı izni talep ederiz, hem böylece yetkililerin

?????????????????????????????????????????????????????????
de gücüyle daha rahat araştırmalar yapabiliriz. Demokrasilerde
çareler tükenmez, her problemin bir çözüm yolu vardır, şahsen güzel bir işbirliği olacağı temennisi taşımaktayım kalbimde, akıllı insanlarla iş yapmak kadar isabetli bir girişim yoktur. saygı ve _hürmetlerimle Vasil Bey.

?????????????????????????????????????????????????????????
.
.
Moderatör ESKİAY

Düzenleyen nacibaba - 27/Nisan 2017/2010 Saat 19:39
Yukarı Dön
nacar66 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 26/Mart 2017/2011
Durum:
Gönderilenler: 31
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28/Nisan 2017/2010 Saat 00:30
yavvv vasil sen beni duymuyonmu arkadas elfireni salam bak arkadasım bu yoğurdun bolluğu nerde hocayı gectin öle bi anlatıyonkii sen gölü bıraktın denizi mayalamıya çalışıyon hadi söle bi kaşıkta biz alalımm şu mallardan tadına bide biz bakalım hani bizi düşünüyodun tüh vah demeyek diyodun . hadi balım doslu pekiştirek olmamı. haksızmıyım arkadaşlar vasil sadede gelsek
Yukarı Dön
kim-er Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 11/Ağustos 2017/2010
Durum:
Gönderilenler: 3
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28/Nisan 2017/2010 Saat 04:33
ExclamationTongueLOLClapClap
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28/Nisan 2017/2010 Saat 13:05

ARKADAŞLAR BU İŞİN SUYUNUN ÇIKMASINA ÇOK YAKIN BİR SÜRE KALMIŞTIR

VASİL DENEN ARKADAŞ  SANA SESLENİYORUM 
BAK ŞİMDİ BEN SİTEDE YOKUM AMA GÖZLEMDEYİM  VE BUNU FIRSAT OLARAK DEĞERLENDİRİP TAM YAZINI YAZARKEN SENİ FARKETİĞİM ANDA ANINDA YOK OLUYORSUN VE YAZDIĞINI DA AÇIKLAMADAN ÖYLE BEKLİYORSUN  ZEMİN ZAMAN FAKTÖRLERİNİ BEKLİYORSUN   HER NEYSE SEN AÇIK DÜRÜST BİR KİŞİ OLSAN ZATEN BU YOLLARA BAŞVURMAYIP DELİKANLI GİBİ HAREKET EDERSİN AMA BUNLARIN HİÇBİRİ OLMADIĞI GİBİ HALEN OYUNUNUZU OYNUYORSUNUZ BUNU DA KABUL ETMİYORSUN Kİ NASIL EDİCEKSİN HER KONUNUZU  İNKARA  SOKUP ÇIKIYORSUNUZ ORTAYA  BU İŞLERİN SONUÇLARINI BEN EN BAŞTAN TESPİT ETMİŞTİM VE KOMPLE HEPSİNİ KALDIRMIŞTIM DA  BAKMA YENİDEN BU 3 ÜNCÜ MÜSADEM SİZE NİYE SİTE İÇİNDEKİ ÇOĞUNLUĞUN SESİDİR BU  MUSADEM  BUNU DA KULLANDINIZ KULLANDINIZ KULLANMADINIZ KİMSE KUSURA HİÇ BAKMASIN BU MEVZUU VE KONULAR TOPTAN KALDIRILICAKTIR ..
VE SİTE İÇİ ARKADAŞLARA SESLENİYORUM BUNDAN SONRAKİ SÜREÇTE DE BU GİBİ MEVZULARA ARKA ÇIKMAYIN  İŞTE SONUÇLARINI HEP BERABER GÖRÜYORSUNUZ  BUNLAR TAMAMEN HERKESİN VAKTİNİ ÇALMAKTAN  ABUK SABUK İŞLERİ DİKTE ETMEKTEN ÖTEYE GİTMİYEN İŞLERDİR BİR DAHA Kİ SEFERE KİMSENİN ÖNERİSİNİ KABUL DA ETMİYİCEMİ BEYAN EDERİM BEN BU SİTEYİ EN MÜKEMMEL BİR ŞEKLE SOKMAK AMACINDA TEK BAŞIMA UĞRAŞ VERİYORUM BU  AKIŞI KİMSE ENGELLEMESİN BİLAKİS HERKES YARDIMCI OLSUN ..

VASİLİN DEDİĞİ DEMEDİĞİ   DİKTE ETİĞİ TÜM SÖYLEMLER OYMUŞ BUYMUŞ VS VS B ENİ HİÇ İLGİLENDİRMEDİĞİ GİBİ BU SİTEDE OLANLARI DA İLGİLENDİRMEZ  OYNANAN  TAMAMİYLEN BİR HAZIRLANMIŞ PLANLANMIŞ BİR TİYATRO OYUNUDUR  BUNLARIN SONU GELMEDİĞİ GİBİ İŞTE BURDA UZAR GİDER  HAVANDA SU DÖVÜLÜR  BU KESİNDİR..

VE BU SİTEDEKİ BAZI MODERATÖRLERİN SİTE İÇİNDEKİ HAKLARINDAN DA İSTİFADE EDİLMİŞTİR BUNA HACKER ŞEKLİNDE DE GİRİLMİŞ OLABİLİR MODERATÖR RIZASINLAN DA OLABİLİR HER ŞEY OLABİLİR  AMA BEN HİÇBİR ZAMAN BU MODERATÖR OLAN ARKADAŞLARDAN BÖYLE BİŞİ NE TAHMİN EDİYORUM NE DE İTHAM EDİYORUM AMA GERÇEK OLAN BİŞİ VAR BEN YAKALADIM  BU DA BİLİNE DİYORUM VE TÜM MODERATÖRLER 2 TANESİ HARİÇ TÜMÜ KALDIRILMIŞTIR  ŞU ANDA BEKLEMEYE ALINMIŞTIR  VE BUNUN NETİCESİNİ DE KALDIRDIKTAN SONRA ALMIŞ BULUNUYORUM  ÇÜNKÜ BU ARKADAŞLARIN  BİLGİSAYARLARINDAKİ KORUMALARI ÇOK ZAYIFTIR VE HER TÜR İŞLEM DE YAPILABİLİNİR BEN BUNUN ÜSTÜNDE DURUP KİMSEYİ  DE İTHAM ETMİYORUM BUNUN ALTINI DA ÇİZİYORUM

BU İŞLER  VE BU SAYFA BİRKAÇ GÜN DAHA AÇIK TUTULUP SONUNDA TÜMÜ KALDIRILACAKTIR BU MEYANDA  VASİL EFENDİ GERÇEK BİR AÇIKLAMASINI YAPARSA YAPSIN YOKSA TARİH OLUCAKTIR TÜM BU KONULAR ...

VE ÇOK İYİ DE FARKINDAYIM ŞİMDİYE KADAR  ÜYE OLMUŞ TA ARADAN 3 SENE GEÇMİŞ OLAN ÜYELERİN BU SON GÜNLERDE CANLANMIYA BAŞLAYIP  BOYUNA BU SAYFALARI ZİYERETE BAŞLAMIŞLARDIR  HEM DE TEKRAR TEKRAR   VE SİTE İÇİNDEN DE EN ÇOK KİMLERİN DEVAMLI GİRDİĞİNİ DE BİLİYORUM  BUNLARDA BİŞİLER OLABİLİRDE OLMUYABİLİRDE ..
VE GENE BU WALÇON İŞİ BENDE AYNI AÇIKLAMALI KAÇ SİTEDE DE YAYINLADIM  HİÇKİMSELER ŞİMDİYE DEK İLGİLENMEDİ DE  BU VASİL EFENDİ ÇIKTI BU PİYASAYA  BAŞLANDI BURASI YAZILIP ÇİZİLMİYE  ONDAN SONRA BANA DA BİR SÜRÜ ESKİ BU İŞLEN İLGİLİ ARKADAŞLAR İLGİLENLER BİR BİR ÇIKMIYA BAŞLADILAR SANKİ BUNLARI BEN TÜRETİYORMUŞUM HAVASI DA VERİLEREKTEN  N E BİLEYİM ANLAMIYORUMKİ TAM ÇORBA  KARIŞTIR KARIŞTIR DUR İÇİNDE NE BULUCAKSAN  HİÇBİŞİ DE YOK  BOŞ.....

HANİ VARDIR YA BİR GERÇEK ADAMIN BİLETİNE EN YÜKSEK PİYANGO VURUNCA KİMLİĞİ DE ORTAYA ÇIKINCA ŞİMDİYE DEK HİÇ BİLİNMİYEN OLMUYAN AKRABALAR ORTAYA ÇIKAR YA  BU İŞTE AYNI OLDU BENİM AÇIMDAN BU SON GÜNLERDE  HER NEYSE  DURUM BU SON BİŞİLER VARSA EKLENSİN BEKLİYORUM BİR İKİ GÜN DAHA

DUYURULUR.......................................................................NACİBABA.........................ONK.... 

Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1234 5>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50