Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5METAL DEDEKTÖRLERİ, MARKA, MODEL TEKNİK BİLGİLERİ <>5COINMASTER++WHİTES <>5Eagle II / Eagle II Spectrum
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Eagle II SL ( Siyah Kutulu )

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1234 5>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
karabey Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 21/Mayıs 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 256
  Alıntı karabey Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03/Haziran 2017/2009 Saat 07:08
SELAM VE SAYGİLAR NACI BEY BENDEKİ EAGLE2 SL MAKNE AYNI MADDEYE ARAZİDE DEĞİŞİK NUMARALAR YAZIYOR BUNU NASIL ÖNLEYEBİLİRİM  bir de edtlen sildiğim  maddeleri yeniden  kaydetmem gerekirse nasıl yapacağım SAYGILAR

Düzenleyen karabey - 03/Haziran 2017/2009 Saat 12:35
Yukarı Dön
karabey Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Durum:
  Alıntı karabey Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04/Haziran 2017/2009 Saat 17:36
SELAM VE SAYGILAR NACİ BEY YUKARIDAKİ SORUMA CEVAP ALAMADIM .AÇIKLAMALARINIZI SABIRSIZLIKLA BEKLIYORUM
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04/Haziran 2017/2009 Saat 22:55

KARABEY//> ARKADAŞA CEVABEN................................................NACİBABA...................O.N.K..

ARKADAŞIM  MERHABA SELAMLAR SAYGILAR>>>>>

EDİT   Len sildikleriniz aleti kapatığınızda  yeniden yerine gelirler çünkü bu değişiklikleri hafızaya kaydetmedikçe  her yapılan elet kapatılır yeniden açılırsa herşey aslına döner

YALNIZ  DEĞİŞİKLİKLER YAPTINIZ DA KAPATIRKEN  (TETİĞİ ÇEKİLİ TUTUP   ON/OFF A  BASARSANIZ  YAPILAN HERŞEY SAKLI DURUR TAA Kİ BATARYAYI ALETTEN AYIRANA DEK

BU BATARYA İŞİNİ DE YEDEK KUTUNUZ VARSA  HEMEN ANINDA DEĞİŞTİRSENİZ HAFIZLAR YERİNDE DURUR AZ BİR GECİKİRSENİZ YİNE SİLİNİR

AYNI MADDELERE FARKLI SİNYAL TABİKİ OLACAKTIR  BİRİ BAŞKA BİR YERDE YATMIŞ VE ÇEVRESİNDEN ÜSTÜNE PATİN TOPLAMIŞ DİĞERİ DE FARKLI BİR YERDE VEYA  BU MADDELERİN AYNI DAHİ OLSA   >>>>>>  ŞÖYLE İZAH ETSEM DAHA AÇIK OLUR>>>>>

DİYELİM ELİMİZDE 4  TANE NUMUNE ALTIN VAR BİRİ 12 AYAR BİRİ 14 BİRİ 18 BİRİ DE 24 AYAR  VE HEPSİNE  AYRI AYRI BAKTIĞINIZDA FARKLI FREKANS SAYILARI GÖRÜCEKSİNİZ  BU İŞ DE SİZİN  AYNISIDIR

ÖNEMLİ NOT>>>SİLME İŞİ TANITARAKTAN HEMEN ANLIK YAPILANI
(EDİT) TUŞUNA BASIMLAN DEĞİLDİR
DİREKT ( LRN/ACC/REJ/SET ) BASIN VE HEMEN DİBİNDE SİYAH BİR KUTUCUK ÇIKINCA EKRANA DEVREYE GİRMİŞTİR İŞTE O ANDA SİLMEK İSTEDİĞİNİZ MADDE ÜSTÜNDE BAŞLIĞI HIZLAN SAĞA SOLA SALLAYIN SES KESİLECEK TAMAMEN VE İŞLEM BİTMİŞTİR O MADDE SİLİNMİŞTİR..

VE TEKRAR AYNI TUŞA BASINIZ  SİYAH KUTU KAYBOLUNCA  BİR TETİK ÇEKİN BIRAKIN VE ÇALIŞMAYA BAŞLAYINIZ

BU ŞEKİLDE YAPILIRSA SİLİNİCEK OLAN MADDEYİ TAM MİLİMETRİK SİLER BİR ALTI BİR ÜSTÜ BIRAKILMIŞ OLUR YANİ ÇOK HASSAS SİLME İŞİ GERÇEKLEŞTİRİLİR

(EDİT )= LEN GRİŞLER DE    BİLİNEN BELLİ SAYILAR VARSA ONLAR DEVREDEN ÇIKARILIR  BU İŞ DE AYRIDIR YUKARDAKİNDEN
FAKAT BURDAN ÇIKARACAĞINIZ TEK BİR SAYI AŞAĞIDAKİ GRAFİKTEKİNİN AYNISIDIR

1000.................................................................00...................................................1000
 silinen sayıların en alt kısmı                    tam merkez sayı               silinen sayıların en üstü

1000..........................................x....................70......................................................1000
(a)                                            maddenin tam                                                                (b)
                                             has frekansı  x  olan yer

70  sayısı ekrandaki görülen sayıyı  temsil ediyor
70 den evvel ki gelen (x) olan yer de bu silinicek maddenin kendi frekansıdır

İŞTE DİREK (LRN--ACC--CLR-) İLEN GRİP TE SİLME İŞİNİN TANITALARAKTAN YAPILMASI BU KADAR HASSAS BİR YER TEŞKİL EDİYOR   BUNA MUKABİL DE

(EDİTLEN)= GRİLİP TE HERHANGİ BİR BİLİNEN SAYIYI SİLERSENİZ  1.Cİ ŞEKİLDEKİ GİBİ (A)= VE (B)   KISMI KOMPLE ORTADAN KALKAR  BU ŞEKİL KABA AYAR DENİLEN ŞEKİLDİR
ALTTAKİ DE İNCENİN İNCESİ ÇOK HASSAS OLANIDIR
2.Cİ ŞEKİLDE  TANITARAK SİLMEDE ÖYLE BİR NOKTAYI SİLERKİ  DİĞERLERİNİ AÇIK BIRAKIR  TAM SADECENE O NESNEYİ SİLMİŞTİR  BELKİ DE DEĞİL DE MUHAKKAK VARLARDIR O (X) İN ALTINDA YUKARSINDA DAHA BİR SÜRÜ MADDELER BARINIR BELKİ BUNLARDAN BİRİSİ KIYMETLİ OLUCAKTIR  TAM KESİRLİ TANITARAK SİLMEDE BUNLARI YAKALAMA ŞANSI VARDIR DA (EDİT) LEN SİLMEDE YOKTUR  70 E TEKABÜL EDEN TÜM FREKANS BANTININ BAŞI ORTASI SONU SİLİNİR   VE BU SİLİNİK HALDE TESADÜF İYİ BİŞİ DENK GELİRSE  BANT SİLİNİK OLDUĞUNDAN ALET ALGILAMIYACAK VE ONU KAÇIRACAKSINIZ DEMEKTİR

BUNLARA DA DİKKAT EDİNİZ VE TÜM SİLME İŞLERİNDE DİREKT ANLATILAN ŞEKİLDE GİRİP SİLİNİZ   (  EDİTLEN )GİRMEYİNİZ

SAYGILARIMLAN.......................................................NACİBABA.................................O.N.K....

Düzenleyen nacibaba - 04/Haziran 2017/2009 Saat 23:03
NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
karabey Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Durum:
  Alıntı karabey Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05/Haziran 2017/2009 Saat 03:54
Açıklamalrınız için sağolun Bu arada epey başınızı ağrıttığım için de hakkınızı helal edin.saygılar

Düzenleyen karabey - 05/Haziran 2017/2009 Saat 04:37
Yukarı Dön
karabey Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Durum:
  Alıntı karabey Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09/Haziran 2017/2009 Saat 08:32
SELAM VE SAYGILAR  NACİ BEY BENDEKİ EAGLE 2 MAKİNE İLE ARAZİYE ÇIKTIM BİRKAÇ YERDE SİNYAL ALDIM.ANCAK HEP DEĞİŞİK NUMARALAR VERDİ ACABA NEDENDİR BAŞKA BİR YERDE YİNE ÖTTÜ FAKAT YİNE KARIŞIK NUMARA VERİNCE BAKMADIM.YİNE BİR YERDE DEĞERLİ YAZDI PASLI DEMİR ÇIKTI, BU KONUYU AÇIKLARSANIZ ÇOK MEMNUN OLURUM BU DURUM DX VE XLT DEDE AYNI MIDIR  BİR DE EKRADAKİ NUMARANIN EKSİLERDENMİ YOKSA ARTILARDAN MI OLDUĞUNU NASIL ANLAYACAĞIM TEKRAR SAYGILAR

Düzenleyen karabey - 09/Haziran 2017/2009 Saat 09:07
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09/Haziran 2017/2009 Saat 12:25

KARABEY//> ARKADAŞA CEVABEN..........................................NACİBABA......................O.N.K...

ARKADAŞIM BU DURUM DEFALARCANA YAZILDI KULLANIM KISMINDA DA VAR AZ DİKKATLİ ŞEKİLDE BU MAKİNE HAKKINDAKİ YAZILARI DİKKATLİCE OKUYUNUZ...

AYNI YERDE FREKANS NOLARI BİR BAŞKA BİR BAŞKA ŞEKİL HAREKET EDİYORSA ANLAYINKİ ORDA KARIŞIK MADENLERDEN YAPILMIŞ BİR NESNE VARDIR

MESELA BİR TABANCA ELE ALALIM BUNUN ÜSTÜNDE ALİMİNYUM +DEMİR+ÇELİK+BAKIR  OLABİLİYORSA VARSA BU MADDELER TABİKİ EKRANDA DEMİR+ALİMİNYUM+ÇELİK+BAKIR  TÜM BUNLARIN DA NOLARINI GEZER AYNI YERDE  

VEYA BİR KAMA SAPINDA GÜMÜŞ OLABİLİR SARI OLABİLİR UCU ÇELİK OLABİLİR NE KADAR AYRI METAL CİNSİ VARSA ALET HERSİNİ AYRI AYRI GÖSTERİR
DURUM BUNDAN İBARETTİR

SAYGILARIMLAN........................................................................................................O.N.K..
NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
karabey Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Durum:
  Alıntı karabey Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10/Haziran 2017/2009 Saat 03:43
selamlar  hocam cevabınızı okum sağolun.önceki yazılarınızı da okumuştum. Yukarıdaki açıklamalarınıza ilvae olarak bir ihtimal de olsa makinanın ayrım yapan entegresi hasarlı olabilir mi diye düşündüğümden size sorma gereği duymuştum.Biliyorsunuz çubuklar konusunda da epey sorularım olmuştu.Artık sormuyorum çünkü sonunda hem öğredim,hemde tecrübe sahibi oldum  Tabii sizin sayenizde.Bıkıp usanmadan hertürlü sorumu cevapladınız.tekrar saygılar
Yukarı Dön
dufan Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 19/Nisan 2017/2011
Durum:
Gönderilenler: 15
  Alıntı dufan Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10/Haziran 2017/2009 Saat 07:04
slm arkadaşlar eagle 2 sl bu aleti 2 senede tam kullanmayı öğrendim bence mükkemmel bir makina ama kullanmayı biliyorsanız  benim makinam bozuldu şimdi xlt aldım oda güzel  makina . eagle de sanırım manuel olduğu için sık sık tetik çekip hafızayı boşaltmak gerekiyor mesela on adım gittiniz tetik çekip bırakıyorsunuz hafıza tazeleniyor çekmesseniz derinlik düşüyor artı bide yanlış rakam verebiliyor ben tek tek için cj de arıyordum tek tek için en iyisi bu program  Sleepy

DUFAN KARDEŞ MERHABA SELAMLAR SAYGILAR..............................NACİBABA............O.N.K....

AEGLE II SL    CİHAZIM ARIZALANDI  VE YENİ XLT ALDIM DİYORSUNUZ  SLII ELİNİZDE ARIZALI OLARAKTAN DURUYORMU ? DURUYORSA BEN ARIZALILARI PARÇALARI İÇİN TIOPLUYORUM HABERİNİZ OLSUN VERMİYE NİYETİNİZ OLURSA GÖRÜŞELİM

TEL>02865669160....................................CEP>05365658055

SAYGILARIMLAN.....................................................................................................O.N.K.....

Düzenleyen nacibaba - 10/Haziran 2017/2009 Saat 08:07
Yukarı Dön
karabey Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Durum:
  Alıntı karabey Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11/Haziran 2017/2009 Saat 17:10

DUFAN  KODLU ARKADAŞ MERHABA  YAZILARINIZI GÖRÜNCE BİRKAÇ ŞEY SORMAK İSTEDİM.SİZE .EAGLE 2 DİYE BİR MAKİNA ALDIM SİZ BU MAKİNAYI ÇOK METHEDİYORSUNUZ OYSA BEN ARAZİDE DENEDİM. PEK RANDIMAN ALAMADIM  PP MODUNDA ARAMA YAPTIM DEMİRE TEK BİR NUMARA VERMEDİ.BAZEN DEMİR ,BAZENDE DEĞERLİ YAZDI SİZCE NASIL BİR ARAMA YAPMALIYIM Kİ YANILMADAN METALİ DOĞRU TESPİT EDEBİLEYİM.BİR DE XLT İLE EAGLEYİ KIYASLAR MISIN .HANGİSİ DAHA İYİ.SON OLARAK TA BİR METALİ SİLMEK İÇİN L.RECEJT İAÇINCA BAŞLIĞI HIZLI HIZLI NE KADAR SÜRE SALLAMAK GEREKİYOR VE O ANDA AYRIM  DÜĞMESİ DE AÇIK MI OLMALI BU SORULARIMI CEVAPLARSANIZ ÇOK MEMNUN OLURUM

Yukarı Dön
dufan Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 19/Nisan 2017/2011
Durum:
Gönderilenler: 15
  Alıntı dufan Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12/Haziran 2017/2009 Saat 09:41
selam karabey bu makina ilk makinamdı  ben makinayı ilk aldığımda sizin gibi pp modunda arama yapıyordum  fakat pp de arama esnasında makinayı açtıktan 5 10 dakika geçmeden makina kendi kendine ötmeler yapıyordu  bende cj de aramaya başladım  ben tabiki tek tek arıyorum bu modda  makina gayet güzel çalışıyor  ama önde signal yazan çevirmeli bir düğme var bunu çok asas bir noktada bırakmak gerekiyor çok kıstığınızda derinliği düşürüyor çok açtığınızdada yine kendi kendine ötmeler yapıyor hangi modda olursa olsun.bence xlt ler yeni makina ama aralarında derinlik bakımından hiçbir fark yok   ben evde bunun testini çok yaptım mesela makinayı evde kurarım yüksekçe bir  ağaç sandalyeye makinanın başlığını oturturum  başlığın tam hizasınada karton sıkıştırırım ondan sonrada havada birçok deneme yaparım her modda aynı parayı dener hangisinin daha çok çektiğini bulurum bence tek tek için cj modu birde arama yaparken sık sık tetik çekmek gerekiyor yoksa derinlik düşüyor xlt ler de bu otomatik  şekilde çalışıyor  metali silmek için başlığı sallamya başlıyacaksın taki sinyal sesi kaybolana kadar ayırımın açık olması farketmiyor öyle hatırlıyorum.benim makinanın üzerindeki başlık blu max 22 cm di bu başlıksonradan takılıyor galiba ben o şekilde aldıydım.aklıma gelmişken şu an bendeki xlt orjinal  amerikan değil  arkasında amerikan bayrağı falan yok belki orjinalleri  daha derinden çekebilir bişey diyemem  ama bence eagle ile xlt arasında derinlik bakımından fark yok sadece eagleyi kullanması daha zor  bu makinayı kullanmasınıda naci babanın  yazdıklarını okuyarak öğrendim

Düzenleyen dufan - 12/Haziran 2017/2009 Saat 09:52
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1234 5>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50