Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5METAL DEDEKTÖRLERİ, MARKA, MODEL TEKNİK BİLGİLERİ <>5Bounty Hunter
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

BH Time Ranger - Tracker 4

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: BH Time Ranger - Tracker 4
    Gönderim Zamanı: 01/Eylül 2017/2008 Saat 16:57

dede
dededededededededededede
 dede

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
*************************************************************************************************************************

dede                              dededede                                                                                   dededededede

BOUNTY HUNTER TRACKER 4   TİPLERİ ................

********************************************KULLANIMI HAKKINDAKİ BİLGİLERİ********************************

MAKİNENİN TAMAMI OTOMATİK ŞEKİLDE OLMAK ÜZERE KULLANICIYA KUMANDA ETMESİ İÇİN BIRAKILAN AYAR NOKTASI ÇOK AZDIR  BİR KERRE ÇALIŞMA ŞEKLİNİZE GÖRE AYARLAYIP ARIYORSUNUZ  BUNLAR DA ŞÖYLEDİR

1>>ALET TAM KARŞINIZA ALIRSANIZ   SOLDAKİ DÜĞME CİHAZIN AKIMINI AÇAR KAPAR VE SES ŞİDDETİNİ AYARLAR
            (((  BU AYAR SONUNA KADAR AÇIKTIR ))))

2>>AYNI YERİN ALTINA GELEN YER (KULAKLIK JAK FİŞİNİN YERİDİR)
3>>(1) NODAKİ BAHSİ GEÇEN DÜĞMENİN AZ İLERSİNDE ORTADAKİ SKALALI EKRANIN DIŞ KÖŞESİNDE KIRMIZI BİR LEED LAMBA  VARDIR BU LAMBADA
          YANIP SÖNME VE DEVAMLI YANMA HALLERİNDE BATARYALARIN İYİCENE ZAYIFLADIĞINI İFADE EDER VE DEĞİŞTİRİLMELERİ GEREKTİR
4>>ORTA YERDEKİ İBRELİ EKRANIN  PEK BİR HÜKMÜ YOKTUR SÜS GİBİ ORDA DURUR BİR TEK BATARYA KONTROLLERİNİ YAPARSINIZ VEDE BÜYÜKÇE BİR METAL YAKALANDIĞINDA GİDER SONUNA VURUR BU İBRE ///>YANİ İBRENİN İŞLEMLERİNİ CİDİYE ALMAYINIZ

5>>SAĞ TARAF YUKARDAKİ DÜĞME AYIRIMI KUWETLENDİRMELERDE KULLANILIR  BU AYARIN SIFIRDA DURMASI İYİDİR ÇÜNKİ KENDİ İÇ AYIRIMI ÇOK KUWETLİDİR BU DÜĞMEYE ÇOK AZ BİR YERDE İŞ DÜŞER AÇARSANIZ DA SIFIRLAN TAM ORTA KONUMUN SOL ORTA YERİNİ TERCİH EDİNİZ
6>>BUNUN ALTINDAKİ 3 KONUMLU OLAN BİR ŞALTER VARDIR  BU DA ŞÖYLE İŞLEMLER YAPAR

sola çekilirse bu şalter---------------tam orta konumdayken---------------sağa çekilirse  de
                                                  ayırımlı arar  ayırım var                 ayırımsız /all metal olur                          3 farklı ses tonları ilen demir aliminyum altın
                                                                                                                                                                      a ayrı tonlarda ses üretir bir nevi kolaylıktır

7>>>  başka da bir özellik yoktur

***************************************ÇALIŞTIRMA ************************************************************

ALETİ KOMPLE KURUNUZ
TAZE 9 VOLTLUK PİLLERİ TAKINIZ
ON/OFF= VOLUME  DÜĞMESİNİ SONUNA KADAR AÇINIZ SONRA>>>>>>>>>>>
ALETİN BAŞLIĞINI YERDEN 1.5 METRE HAVAYA KALDIRINIZ VE(3 konumlu şalteri orta konuma alıp  bu düğmeyi ileri doğru az bastırınız
BAŞLIĞI TOPRAK ÜZERİNE KOYUP BİR YUKARDAKİ ANLATILANI TEKRAR EDİNİZ

ARAMA ŞEKLİNİZ AYIRIMLI MI AYIRIMSIZMI VEYA SES TONLARIYLEN Mİ BUNU BELİRLEYİP BU ŞALTERİ O SEÇİLEN KISIMDA BIRAKINIZ
KULAKLIKLAN ÇALIŞMAYI ADET EDİNİZ (PİL SARFİYATINIZ AZALIR )
SAĞ ÜSTTEKİ DÜĞMEYİ DE İLK ETAPTA SIFIRDA TUTUNUZ SONRA RAHATSIZ EDİCİ METALLER ALIYORSANIZ  BU AYARI YÜKSELTİP SİZİ RAHATSIZ EDEN SİNYALİ BASTIRINIZ

HEPSİ BU KADAR...

Düzenleyen nacibaba - 18/Kasım 2017/2009 Saat 21:50
NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
şahin2522 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 19/Kasım 2017/2009
Durum:
Gönderilenler: 4
  Alıntı şahin2522 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15/ocak 2017/2009 Saat 17:36
SLM. BOUNTY HUNTER TİME RANGER HAKKINDA BİR ÇOK SİTEDE YAZILARINIZ OKUDUM. GEREK BU CİHAZ GEREKSE DFX300 ARASINDA BİR TÜRLÜ SEÇİM YAPAMIYORUM. BU İKİ CİHAZDAN BİRİSİNİ YURT DIŞINDAN GETİRME ŞANSIM VAR. YAZDIKLARINIZDAN BOUNTY HUNTER TİME RANGER MODELİNİN KULLANIMI SANKİ DAHA KOLAY GELİYOR. FAKAT DFX300 KULLANIMINDA ZORLUKLAR YAŞAYACAĞIMI DÜŞÜNÜYORUM. . BU ALACAĞIM CİHAZ İLK MAKİNAM OLACAK. BOUNTY HUNTER TİME RANGER İLE BAŞLAYIP SONRA DFX300 'MÜ  DENESEM ASLINDA ÇOK KARARSIZIM LÜTFEN BANA YARDIMCI OLURMUSUNUZ. KONU İLE İLGİLİ DEĞERLİ FİKİRLERİNİZİ BEKLİYORUM ŞİMDİDEN CVB. İÇİN TŞK.  
Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı şahin2522 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17/Şubat 2017/2009 Saat 16:26
anladığım kadarıyla site yönetiminden cevap alamayacağız. canınız sağolsun

Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11/Nisan 2017/2009 Saat 06:36
ŞAHİN /2522      KODLU ARKADAŞA    CEVABEN..........................................................O.N.K....

ARKADAŞIM MERHABA SELAMLAR SAYGILAR.....................................................................O.N.K

Arkadaşım 3 aydır yeni bir yere sıkışmaya uğraşıyorum ve milyonlarca elektronik parça  kolay değil   bugünkü tarih  11/2/2009     ve telefon da internette  5 günlük yoğun bir çab amdan sonra daha yeni bugün bağlandı   size geç cevap verebildiğim için şimdiden özür dilerim
saygılarımla

GELELİM SORUNUZA.......................................................................................................O.N.K.

ŞİMDİ İLK BAŞLAMA DEDEKTÖRLERİNİ BEN   WHİTESİN  PRİZM  III  LERE ÇEKİYORUM ARTIK  BUNU BEN ŞİMDİYE DEK OYUNCAK GİBİ GÖRÜYORDUM AMA YANILDIĞIMI TESTTEN SONRA ÇOK İYİ ANLADIM ...

KULLANIMI SON DERECE BASİT VE TAM KARARLI BİR ALET  YANİ İLERDE TAM PROFESYONEL BİR ALET ALIRSANIZ BİLE BUNU DA HİÇ BIRAKMASSINIZ O ŞEKİLDE BİŞİ BUNUN HAKKINDAKİ YAZIYI Bİ ZAHMET OKURSUNUZ  WHİTES DEDEKTÖRLERİ İÇİNDE..............................O.N.K..

AMA BİR WHİTESİN  DFX=300    ÜNÜ ALIRSANIZ   VE BANA YOLLAYIP TA BUNU  TAM BİR PROGRAMA TABİİ TUTARSAK   ALET ŞU ŞEKLE GİRMEKTEDİR

1> TÜRKİYENİN NERESİNE GİDERSENİZ GİDİNİZ  VE ALETİ ÇALIŞTIR HAVA VE TOPRAK AYARI SONRASI ALET  ANINDA ORASINI TANIR KENDİNİ ONA GÖRE ŞARTLAR
YANİ SİZ 50 ADET MENÜLERLEN BOĞUŞMAKTAN KURTULURSUNUZ

2>ALETİN  4 ADET EEPROM HAFİZALARINA
    a>TAMAMİYLEN HER YER İÇİN TEKTEKÇİLİK PROGRAMI YÜKLÜDÜR
    b>2.Cİ EEPROM  TAMAMİYLE ÇÖPLÜK MODUNA AYARLIDIR VE YÜKLÜDÜR
    c> 3.NCÜ  EEPROM  KENDİ BAŞLIĞI İLEN EN DERİNDEN  AYIRIMLI  AYIRIMSIZ  ŞEKİLLER--
         DEKİ METTALLERİ EN DERİNLERDEN ALGILAMA ŞEKLİNE SOKULMUŞTUR
    d>TÜM BÜYÜK KAFALARLAN VE KENDİ KAFASINLAN DA EN DERİNLERE ALGILATMA ŞEKLİ

3>SİZİN NE GİBİ BİR ÇALIŞMA YAPACAĞINIZI BU 4  EEPROMDAN BİRİNDEN ÇAĞIRIP HAVA VE TOPRAK AYARINDAN SONRA HEMEN ÇALIŞMAYA BAŞLIYABİLİRSİNİZ VE BAŞKA HİÇBİRŞEYLEN OYNAMANIZA LÜZÜM YOKTUR   SADECENE ( AC  SENS  )  BU DERİNLİKMLEN İLGİLİDİR VE ÇOK DA BASİTTİR YERİNE GÖRE BUNU ARTTIRIP DÜŞÜRMEKLEN MÜKELLEFSİNİZ GERİ KALAN TÜMÜ OTOMATİKLEŞTİRİLMİŞTİR

BUNA GÖRE DE KULLANIMI SON DERECEDE BASİTLEŞTİRİLMİŞTİR
KEYFİYET SİZİNDİR SEÇİM SİZİNDİR  BANA SORARSANIZ    DFX=300 ALIN DERİM

SAYGILARIMLAN...........................OSMAN NACİ KANAT................................................O.N.K.
Yukarı Dön
eagle2sl Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Son Giriş: 01/ocak 2017/2010
Durum:
Gönderilenler: 15
  Alıntı eagle2sl Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17/Eylül 2017/2009 Saat 09:49
merhaba nacibaba bounthunter tracker4 marka cihazı derinlik artması için senin zamanında yaptıgın güçlendirme devresini nasıl yaptıgını biraz açıklarmıısn ve bu cihaza böyle derinlikartması için bir devre yapılsa orjinal halinden nekadar derinlik artar birde bu dedektör orjinal haliyle nekadar derinlikden tek paraları toplar saygılar baba.
Yukarı Dön
tracker 4 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Son Giriş: 01/Mart 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 46
  Alıntı tracker 4 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17/Kasım 2017/2009 Saat 11:56
selamlar naci baba bu bounty hunter land star lar nasıl makinalardır derinlik bakımından ayrım konusundan yanıltırmı acaba bilgilendirirsen cok sevinirm naci baba
saygılarımla...
fms
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17/Kasım 2017/2009 Saat 13:37

HEM AEGLE  II    YE HEMDE  TRACKER -4   //> ARKADAŞA CEVABEN  HER İKİNİZİN DE SORULARINI TEK YERDE TOPLUYACAĞIM OKUYUNUZ.......................................................ONK..

ŞİMDİ  BU ALETLERE İLAVE VS YAPMANIN OLANAĞI YOKTUR  SEBEBİ DE KOMPLE BİR DÜZEN İÇİNDE BİR SABİT YAPISI VARDIR  HİÇBİR AYAR NOKTASI YOKTUR  ...

DEVRELERİ ÇOK BÜYÜK BİR HESAPLAMALARLAN DÜŞÜNÜLEREK TAŞINILARAKTAN YAPILMIŞ ÇOK DENGELİ BİR SİSTEMİ BARINDIRIYORLAR İÇLERİNDE  VE KOMPAK BİR CİHAZDIR..

**TEKTEKÇİLİK VE ORTA DÜZEY DERİNLİK DEFİNECİLİĞİ  İÇİN SÜPER BİR CDİHAZDIR  TOPLU ŞEKİLDE YAN YANA KONULAN 10 ADET AYRI MEDDEYİ  AYIRABİLİR SEÇEBİLİR  HAKİKİSİNİ DE BU 10 İÇİNDEN TAMAMİYLEN AYIRIR BU DENLİ  ACAİP BİR ALETTİR  ..
ALL METALDE  TEMİZ BİR TOPRAKTA  30X30  LUK BİR ALİMİNYUM LEVHAYI 2 METRE DÜZEYLERDEN FARKETMİŞTİR .. BUNU ALIRKEN DE ANFİKATÖRLÜ KULAKLIK KULLANILMIŞTIR  BU KULAKLIK KULLANILMADIĞINDA  1.5 METRELERDEN KENDİ SES DÜZEYİNLEN ALIYOR ..
BU MARKADAKİ TÜM MODELLERİNİN İÇ YAPILARI AYNIDIR SADECENE TEFERRUATLAR EKLENMİŞTİR   EN BASİTİ EN İYİSİDİR BENCE  TEFFERUATLARDAN UZAK DURUN ...
BAŞLIĞI BÜYÜTÜRSENİZ CİHAZ SAĞIRLAŞIYOR TAVSİYE EDİLMEZ  BU DURUM
KENDİ ORİJİNAL BAŞLIĞINLAN KULLANILMASI TAVSİYE EDİLİR
YANINIZDA YEDEK PİL BULUNDURUN ((( KESİNLİKLEN DIŞARDAN HERHANGİ BİR BATARYA KESİNLİKLEN BAĞLAMAYINIZ ANINDA CİHAZ GİDER ONA GÖRE )))..
2 AYRI 9 VOLTU  CİHAZ İÇERDE 2 AYRI UNİTEDE KULLANIYOR  KESİNLİKLEN 9+9=18 VOLT DEĞİLDİR DALGAYA DÜŞMEYİNİZ ....<<<<<<<<<---

BATARYANIN  KLİPS   ARTI EKSİ KOPÇALARI KOPARSA LEHİMLETİN UYDURUK TUTTURMALARLAN CİHAZ İŞ YAPMAZ VE DEVAMLI BU BATARYA SOKETLERİNİ HAFİFÇENE GRESLEYİN VEYA SİLAH YAĞINLAN AZICIK YAĞLAYINIZ .....<<<<<<<<--

AYIRIMI 3 AYRI FARKLI SESLEN YAPIYOR  BU SESLERİ TANIRSANIZ İŞİNİZ KOLAYDIR
AYIRIMDA KESİNLİKLEN YANILMAZ BU KESİNDİR BİR İĞNENİN BAŞINI DAHİ KAÇIRMAZ....

PRIZM 2-3-4-5-6   LAR LAN BAŞABAŞ SEYREDERLER  HA O HA BU   KARAR SİZLERİNDİR

AMA TÜM PROFESYONEL TEKTEKÇİLER  BOUNTY HUNTERLERİ TERCİH EDİYORLAR BU DA AYRI BİŞİDİR 

SAYGILAR...................................................................NACİBABA...............................O.N.K...
Yukarı Dön
tracker 4 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Son Giriş: 01/Mart 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 46
  Alıntı tracker 4 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18/Kasım 2017/2009 Saat 06:29
naci baba bilgilendırdıgın ıcın cok tesekkurler
saygılarımla...
fms
Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı şahin2522 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18/Kasım 2017/2009 Saat 14:27
slm
Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı şahin2522 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18/Kasım 2017/2009 Saat 14:37
slm, abd'den bir arkadaşım vasıtasıyla bounty hunter land star getirttim. fakat kullanamıyorum. pişmiş tuğla, mezar parçasına , kitemite dahi ötüyor. tahminim toprak ve hava ayarını yapamadım . bir türlü bu poblemi aşamadım. sizin engin tecrübenizle bana yardımcı olurmusunuz. cvb. için şimdiden tşk.
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  12>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50