Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5METAL DEDEKTÖRLERİ, MARKA, MODEL TEKNİK BİLGİLERİ <>5COINMASTER++WHİTES <>5XLT
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

White's spectrum XLT E Dedektör

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16/Mayıs 2017/2010 Saat 18:12
Orjinalini yazan: uflenti

naci usta selamlar
arkadas bitane White's spectrum XLT birakti kutusunda gok kusahi gibi renkli olanindan  bana ama bunun ekranda hic isik yok ,makina normal aciliyo bataryanın voltajını gösteriyo sonrasi normal sadece ekranda isik yok bi program seciyom hava ve toprak ayarindan sonra makina calisiyo programa giriyom backlight sonuna kadar aciyom gene yok isik ,
2 sorun bu makinanin masa ustu testi yaptim makinanin basliginin altinda kucuk sovalye bi yusukle ama basligin altinda.. atiyom 20 santimde ditliyo ama basligin ust tarafinda 30 santimde ditliyo bunu anlamadim bunun sorunu ne olabilir he bide bu makina kac KHZ ...Dfx E-Spectrum gibi bunun 3 khz yada 15 khz gibi secemiyozmu .
saygilar

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

ARKADAŞIM MERHABA SELAM

O CİHAZA AKÜ BAĞLANMIŞTIR VE EKRAN İŞIĞI DA GİTMİŞTİR ORDA EKRANDA DIŞARDA BİR LAMBA GİBİ ŞEY YOKTUR BU IŞIK  EKRAN BRİMİ İÇİNDEDİR ORAYA DA GİRİLMEZ
ONA AYRI İLAVETEN BİR IŞIK SİSTEMİ İLAVE ETMEKTEN BAŞKA BİR ÇARESİ DE YOKTUR YOKSA KOMPLE YENİ EKRAN ALIP TAKMAN GEREKİR DE BU DA 500 TL NİN ÜSTÜNDEDİR YENİSİ ÇÜNKÜ ESAS 3 ADET BİLGİSAYAR DEVRELİ ENTEGRE DE TAM EKRANIN ALTINDADIR ...

HAVADA MASA ÜSTÜ DENEMESİNDE HAVA VE TOPRAK AYARI NI YERDE BİLE YAPSAN BAŞLIK TOPRAĞA DEĞMEDİĞİ İÇİN  SİNYALLER AŞAĞI DEĞİL YUKARI DAHA KUWETLİ KAÇAR SENİN ALGILATMAN DA O YÜZDEN DİR O ŞEKİL DENEMELER TAMAMEN YANLIŞTIR  HATTA TOPRAĞA  YENİ BİŞİ KOYUP TA YAPTIĞIN DENEME BİLE GEÇERSİZ TAMAMEN YANLIŞTIR

BAKIN ALL METALDE VEYA TETİĞİ İLERİ İTİK KİTLE VE ALETİ ŞİMDİ MASAYA YATIR BİR TEK TANE EN İNCE SAÇMA DAN BİR TANEYİ 1 KARIŞTAN FARK EDİYORSA O CİHAZ İYİDİR ALTTAN ALICAK ÜSTTEN DEĞİL ALMIYORSA ÇOK AZ MESAFEDEN ALIYORSA BİLKİ O CİHAZIN TÜM AYARLARI KURCALANMIŞTIR VEYA YANLIŞ KAFADAN PROGRAMLAR YAPILMIŞTIR

ZATEN BU ŞEKİLDE DE OLSA YENİ SIFIR DA ALSAN TAMAMEN TESADÜFİ İŞLERE BAKARSIN 
BUNLARIN TAMAMEN TÜRKİYE ŞARTLARINA  GÖRE YENİDEN YAPILANDIRILMASI ŞARTTIR ANCAK ONDAN SONRA EN VERİMLİ ŞEKİLDE KULLANIRSINIZ AKSİ  HİÇBİR NETİCE BEKLEMEYİN  ÇÜNKÜ  XLT--DFX---DFX=300---SPECTRE  V3----V3/1__V3/2 BUNLARIN HEPSİ BİLGİSAYAR SİSTEMLİ  VE TAMAMI VERİLEN PROGRAMLAR NETİCELERİNDE ÇALIŞIRLAR İŞ YAPARLAR AKSİ  TANIMAZ HİÇBİŞİYİ .......
YOLLAYACAN BURAYA PROGRAMLANIP YAPILACAK HERŞEYİ ONDAN SONRA KULLANICAN ..

SAYGILAR................................................................................NACİBABA..................ONK...
NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
uflenti Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 06/ocak 2017/2012
Durum:
Gönderilenler: 9
  Alıntı uflenti Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19/Mayıs 2017/2010 Saat 08:45
saol naci usta kismet olursa sehitligi ziyarete gelicem  kendim getiricem hem cubuklarida bi deneyip gormek isterim
saygilar
Yukarı Dön
karabey Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 21/Mayıs 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 256
  Alıntı karabey Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20/Mayıs 2017/2010 Saat 08:10
SELMLAR NACİ BEY YAZINIZDA EN İNCE SAÇMAYI BİR KARIŞTAN ALIYORSA İYİ MAKİNEDİR DİYE YAZMİŞSIN  OYSA BAŞKA BİR YERDE DÖRT PARMAKTAN ALMASI ÇOK İYİ BİR MAKİNE OLDUĞUNU GÖSTERİR DEMİŞTİN BUNLARDAN HANGİSİ GEÇERLİ BEN WHİTES EAGLE 2 İÇİN SORMUŞTUM SAYGILAR
Yukarı Dön
karabey Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 21/Mayıs 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 256
  Alıntı karabey Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20/Mayıs 2017/2010 Saat 08:11
SELMLAR NACİ BEY YUKARIDAKİ YAZINIZDA EN İNCE SAÇMAYI BİR KARIŞTAN ALIYORSA İYİ MAKİNEDİR DİYE YAZMİŞSIN  OYSA BAŞKA BİR YERDE DÖRT PARMAKTAN ALMASI ÇOK İYİ BİR MAKİNE OLDUĞUNU GÖSTERİR DEMİŞTİN BUNLARDAN HANGİSİ GEÇERLİ BEN WHİTES EAGLE 2 İÇİN SORMUŞTUM SAYGILAR
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20/Mayıs 2017/2010 Saat 14:09

KARABEY MERHABA SELAMLAR

1 =KARIŞTAN AYIRIMSIZ OLARAK

4=PARMAKTAN  AYIRIMLI OLARAKTAN

BU ŞEKİLLERE BİR BAKARSINIZ   SAYGILAR

Yukarı Dön
uflenti Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 06/ocak 2017/2012
Durum:
Gönderilenler: 9
  Alıntı uflenti Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25/Mayıs 2017/2010 Saat 09:15
naci usta aklima takildi sormak istedim bu spectrum XLT  leri reset liye biliyormuyuz yani ilk fabrika cikis ayarlarina done biliyormu bu makinalar yani bir anlamda format atmak gibi bisi resetlene bilinirmi bu makina ?
saygilar
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05/Ekim 2017/2010 Saat 17:37

ARKADAŞIM MERHABA SELAMLAR

XLT---DFX----DFX=300---SPECTRA SERİLERİ HEPSİNDEKİ FABRİKASYON OLAN ÖN HAZIR PROGRAMLARDA ÇALIŞILIRKEN DEĞİŞİLER YAPILABİLİR  BUNLARIN TEKRER O ORİJİNAL HALLERİNE DÖNMESİ İÇİN KAPATIP AÇMAK PEK FAYDA VERMESSE BATARYAYI ÇIKARIN 5 DAKKA SONRA TAKIN TAMAMEN SİZİN HER YAPMIŞ OLSUKLARINIZ ORETADAN KALKAR VE FABRİKA AYARLARINA DÖNERLER

ESAS TEHLİKELİ OLANI   4 AYRI EEPROMLARA BENİM TARAFIMDAN YAPILAN PROGRAMLARI KESİN SURETTE ELLEMİYECEKSİNİZ  TEK BİR DENEME BİLE TÜM O EEPROMI BOZAR SONRA MAKİNENİN YİNE BURAYA GELMESİ YENİDEN PROGRAMLANMASI ŞERTTIR SADECE BUNA  DİKKAT EDİN  DİĞER KONUMLAR YUKARDA YAZILAN GİBİDİR

NOT> İSTENİLİRSE BÜTÜN MAKİNEDEKİ PROGRAMLARIN TÜMÜ SİLİNEBİLİNİR İŞLEMCİ BOŞALTILABİLİNİR BU DA MÜMKÜNDÜR  VE MAKİNE SIFIR OLUR VE DE İŞ YAPMAZ ARTIK O ŞEKLE DÖNÜŞÜR ÇÜNKÜ BU SERİ MAKİNELER VERİLEN YAPILAN PROGRAMLAR DAHİLİNDE İŞ YAPARLAR  YANİ DEVASSA BİR BOŞ FABRİKA DÜŞÜN  BUNUN İÇİNİ TÜM MAKİNELERLEN DOLDURUYORSUN BİNLERCE İŞÇİYİ ALIYORSUN VE İŞE BAŞLIYORSUN  NE ÜRETİLECEĞİ BELLİDİR HERKES YAPACAĞI İŞİ BİLİYORDUR BACASI TÜTEN BİR FABRİKA ŞEKLİNE NASIL SOKULUYORSA BU ALETLER DE ÖYLE İŞTE  KOCA BİNA VAR AMA İÇİ BOŞ  HİÇBİŞİ OLMAZ BUNDAN ANCAK DEDİĞİM GİBİ DOLDURUP ÇALIŞTIRICAN O ZAMAN İŞ YÜRÜR...KISACA BUNA BENZER BİR DURUM..

İÇİNİ BOŞALTSAK DAHİ  İŞLEMCİ ÖNÜ BİR ENTEGRE VAR VE TEK SEFERLİK TEK BİR LİSANLAN DOLDURULMUŞ  YAPILAN TÜM İŞLEMLER BUNDAN DA GEÇİYOR VE BU ENTEGRE SADECE İNGİLİZCE DİLİNDE  EKRANDA KENDİNİ GÖSTERİYOR   TÜM İŞLEMCİYİ BOŞALTIP TAMAMINI TÜRKİYE USULÜNE DÖNDÜRSEK BİLE BU LİSAN İŞİNİ SADECE YAPAMIYORUZ  YANİ TÜRKÇE OLMUYOR  VE WHİTESİN MÜSADESİ LAZIMDIR PATENTİ ONDA  VE BU ENTEGRELERDEN YAPILACAK  BURDA DOLDURULACAK ONDAN SONRA MENÜLER VE EKRAN TÜRKÇELEŞECEK  BUNLAR OLMAZ ZATEN GEÇ BİR KALEM DE BİLGİNİZ OLSUN DİYE SÖYLÜYORUM AMA EEPROM 4 HAFIZA TAMAMDIR ONU SONUNA DEK DOLDURABİLİRİZ ...

SAYGILAR....................................................................................NACİBABA...............ONK...
Yukarı Dön
amale Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 03/Haziran 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 109
  Alıntı amale Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14/Ekim 2017/2010 Saat 06:38

selamlar saygılar naci abi gene kafama cok takılan bi konu soracagım gene bana kızacan ama gidecek başka kapımız yok senin sabrına güvenerek soruyu soruyom soru hem uzun hem anlatım istiyor :) konu şu abi şimdi whites spectrum eagle var bilirsin bu modelden var bir arkadaşda satıyo resminide koyacam gercii bu modeli almak istiyorum cok temizmiş sıfır ayarındaa daha öncede bikackez kullndım bir iki saat kadarr bana stabil ve karalı gibi gelmişti ama sadece test yapmıştık bir iki saatlik tecrübeyle bişi anlaşılmaz tabi bu alet 6 voltla calışıyo 2 tanede eprom hafıza yeri var 6.5 khz lik bir cihazz şimdi bu cihazı alsamm derinlik nedir satbillik nasıl olur dfx xlty göre nasıldırr bu cihazı mutlaka kullanmışşsındır senden iyi bilen olmazz genelde taşlık kayalık ve bol kiremit cıkan alanlarda tetek işi cıkıyo cogu cihazda kayalık ve kiremitli alanda ötme cok yapıyo bu eagle spectrum nasıldır abi güzl bi acıklama yaparsan cok sevinirim şimdiden teşekkür ederim ...... abi elektronik devresininde resimlerini koydum alet bu

Düzenleyen amale - 14/Ekim 2017/2010 Saat 06:48
Yukarı Dön
amale Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Durum:
  Alıntı amale Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14/Ekim 2017/2010 Saat 06:45
dededededededededede
Yukarı Dön
amale Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Durum:
  Alıntı amale Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16/Ekim 2017/2010 Saat 09:27
naci abii eagle spectrumu sormuştum ama sanırım görmediniz yada işiniz cok yogunn

Düzenleyen nacibaba - 16/Ekim 2017/2010 Saat 17:10
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <123>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50