Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5METAL DEDEKTÖRLERİ, MARKA, MODEL TEKNİK BİLGİLERİ <>5Compass <>5X 100
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Compass > X 100

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12/Şubat 2017/2010 Saat 22:00
Orjinalini yazan: mesut05

saygılar ve selamlar naci baba bana emanet bir compass x-100 geldi kullan diye  senin dediğin gibi metallerde sinyal veriyor ses ve ekran hareketi ile yazdığın sekilde ayarladım  fakat doğru calıştığından nasıl emin olacağım denemeyi nasıl yapmalıyım  makine benim olsa sana göndereceğim ama dedimya emanet bana yardımcı olursan memnun olurum  birde makina acılmış sanırım zira vidaları değişik takılmış ve içerden kablo cıkartılarak 12v 7 ah lık innovative perfect marka akü takılmış  durum böyle   hayırlı günler teşekkürler

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

ARKADAŞIM MERHABA SELAMLAR..................................................nacibaba.....................ONK..

MESAJINI BİRAZ GEÇ GÖRDÜM KUSURA BAKMASSIN  HER YERE BEN YETİŞMEK ZORUNDA OLDUĞUMDAN AKSAMALAR  SÖZ KONUSU OLUYOR...........

Şimdi  12 volt akü bağlamışlar diyorsun da bu cihazlar 18 voltlan çalışırlar  6 volt eksik kalır bu da çok büyük çalışmaya etki eder    bu cihazlarda kalem piller kullanılır başka bir şekil asla kullanılmaz  12 adet kalem pil  1.5 volt beheri =18 voltu tamamlar  onun pilliğini yaptır yaylarını değiştirt  ve temizleyin bu şekil çalıştırın yoksa olmaz   zaten ters bağlamada cihaza bişi olmaz 2 yönlü grişte koruması mevcuttur  2 de koruma sonrası sigortaları mevcuttur   kart üzerinde de 6 adet ayrı otomat sigortası vardır 2 dakka sonra otomatik açarlar  ama devrede kısa devre gibi bişi varsa hiç açmazlar  yani bu x--100 ler şahane bir cihazlardır da kıymetini bilene   zaten kullanımı için bak her düğmenin karşılığında kırmızı nokta işaretler vardır her düğmeyi bu işaretlere çek çalış sağ en yukardaki de başlıklar büyüdükçe ileri kademelere geçicen ufaldımı da geriye gricen  ekrandaki 2 düğme ilen de işlemleri yapıyorsun  ayırım var ayırım yok şeklinlen  en baştaki yuerdeki kullanımları oku incele ona göre de hareket edersin başka bir sorun olursa ara yardımcı olurum   yalnız o akü işi olmaz onu derhal iptal edin pillere geçin ..

SAYGILAR.....................................................................NACİBABA.............................ONK...
NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
mesut05 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 24/Mart 2017/2011
Durum:
Gönderilenler: 2
  Alıntı mesut05 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13/Şubat 2017/2010 Saat 05:27
teşekkürler naci baba sağolasın verdiğin bilgileri uygulayıp takıldığım yerde tekrar sana sorarım  hayırlı günler A.E.O.
mzk
Yukarı Dön
rovali Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 08/Şubat 2017/2011
Durum:
Gönderilenler: 1
  Alıntı rovali Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05/Nisan 2017/2010 Saat 05:17
Selamlar,
Naci baba çok güzel anlatmışınız herşeyi teşekkür ederim.Ancak benim bi sorunum var ben bu compasslar x-100 lerde  ses ayarını bi türlü çözemedim.Denemelerimde bu cihaz demirede altınada hep aynı sesi veriyor.farklı bises verdiremedim.bu cihazda gelen sesten altın yada degerli olduğunu nasıl çözücez.Ayrımı nasıl yapıcaz bi yardımcı olursanız sevinirim.SAYGILAR İYİ ÇALIŞMALAR
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05/Nisan 2017/2010 Saat 17:06
Orjinalini yazan: rovali

Selamlar,
Naci baba çok güzel anlatmışınız herşeyi teşekkür ederim.Ancak benim bi sorunum var ben bu compasslar x-100 lerde  ses ayarını bi türlü çözemedim.Denemelerimde bu cihaz demirede altınada hep aynı sesi veriyor.farklı bises verdiremedim.bu cihazda gelen sesten altın yada degerli olduğunu nasıl çözücez.Ayrımı nasıl yapıcaz bi yardımcı olursanız sevinirim.SAYGILAR İYİ ÇALIŞMALAR

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

ARKADAŞIM MERHABA SELAMLAR SAYGILAR..........................nacibaba..........................ONK.....

ARKADAŞIM TÜM DÜĞMELERİN ÇİZELGELERİNDE UFAK KIRMIZI İŞARETLER VARDIR TÜMÜNÜ BU KIRMIZI İŞARETLERE AYARLA  SONRA  ALETİ ÇALIŞTIR YERDEN YUKARDA 1.5 METRE  DE
ÇALIŞINCA DA YAVAŞÇA TOPRAĞA İNDİR BAŞLIĞI TOPRAĞA TAM KOYUNCA ALET ÖTMİYE BAŞLARSA  SOL EN ÜZT TUNE HAVA AYARINI AÇ VE SESİN TAM KESİLECEĞİ AMA KESİMEDİĞİ NOKTADA BIRAK SONRA AYNI SIRANIN EN ALTI DÜĞMEYE GEL GND   TOPRAK AYARI BUNU KIS AZICIK TAM SES İN KAYBOLDUĞU NOKTADA BIRAK   VE EKRANIN ALTINDA  İBRELİ GÖSTERGENİN YANİ BAK 2 ADET BASMA DÜĞMESİ VARDIR BİRİ SİYAH  BU ALL METAL YANİ AÇIK HERŞEYE AYIRIMSIZDIR İLK ÖNCE BUNLAN ÇALIŞ  BİŞİ BULUNURSA DA  KIRMIZIYA BAS EĞER KIRMIZIYA DA BASINCA SES KESİLMİYORSA O SOY METALLERDEN BİRİDİR YANİ DEMİR DEĞİLDİR  KIRMIZI AYIRIMLIDIR AYIRIMLI ARAMADA BAŞLIĞI SAĞA VE SOLA HIZLAN SALLAMAN GEREK TOPRAKTA Kİ TAM BİR AYIRIM VE YAKALAMA OLUŞSSUN  AMA AYIRIMSIZ SİYAH OLAN TUŞTA SAĞA VE SOLA HIZLI SALLANMAZ BU HAREKETSİZ MODDUR VE AĞIRCANA BAŞLIK TOPRAKTA GEZMESİ LAZIMDIR  NE KADAR AĞIR HAREKET EDEREKTEN GEZERSEN SİNYAL DE O DENLİ DERİNE GİDER ..

HAVA VE TOPRAK AYARINLAN SESİ KAPAYACAKSIN SADECE BÖYLE RING  RING DİYE YOKUŞ ÇIKAN ESKİ MODEL BİR KAMYONUN SESİNE BENZER BİR ÇOK AZ DUYULUR SESTE BIRAKACAKSIN  BU ŞARTTIR VE ARAMANI AYIRIMLI YAPICAKSAN  KIRMIZI TUŞA BASIP YAPICAKSIN   AYIRIMSIZ ARAYACAKSAN DA SİYAH TUŞA BASIP ARIYACAKSIN HEPSİ BU KADAR DIR  KOLAY GELSİN BAŞKA SORUN ÇIKARSA YAZIVER ALETTE DE SORUN OLABİLİR BUNLARA RAĞMEN HALEN SORUN VARSA ALETTE ARIZA DURUMU SÖZ KONUSU OLABİLİR VE BANA YOLLAMAN GEREKEBİLİR ..

SAYGILARIMLAN...............................................................NACİBABA..........................ONK....
Yukarı Dön
cano Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 06/Eylül 2017/2010
Durum:
Gönderilenler: 4
  Alıntı cano Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09/Haziran 2017/2010 Saat 03:18
nacibabaya saygılar.nacıbaba bu x 100 bır iç tasarımının fotolarını yukleyebılırmısın.onun içini merak ettım doğrusu.
merhaba
Yukarı Dön
cano Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı cano Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09/Haziran 2017/2010 Saat 03:20
compass 6000 di nın iç tasarımı gerçektende çok gelimiş bir tasarıma benziyordu.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

ARKADAŞIM   6000 Dİ   LER WHİTES'İN MAMÜLLERİDİR   U.S.A..AMERİKANDIR

COMPASS   X--100 LER   DE AYRI BİR AMERİKAN FİRMASIDIR  U.S.A

İKİSİNİ BİR KEFEYE KOYMA HER İKİSİ DA AYRI FİRMALARDIR

SAYGILARIMLAN...................................................NACİBABA...................................ONK..

Düzenleyen nacibaba - 09/Haziran 2017/2010 Saat 11:35
merhaba
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09/Haziran 2017/2010 Saat 11:32

CANO  KODLU ARKADAŞA HİTABEN..........................................................................ONK....

ARKADAŞIM  COMPASS LARIN İÇİ AYNI BİR ARI PETEĞİ GÖRÜNÜMDE DE  DİE TÜM PARÇALARIN VE ŞASİNİN ÜSTÜ BİR SİLİKON MADDESİNLEN KAPLANMIŞ OLUP  NE HAVA NE SU GEÇİRMEZ BİR ŞEKLE DÖNÜŞTÜRÜLMÜŞ

VE 6000 D  LERDEN BELKİ 10 KAT FAZLA PARÇA VE KALABALIKLIK MEVCUTTUR 1.5 KAT ŞASELİDİR  AYNI ARI KOVANINDAN ÇIKARDIĞIN PETEĞE BENZER BİR GÖRÜNÜMÜ VARDIR  ...
BU CİHAZLAR +--  18 DC  VOLTLAN ÇALIŞTIĞINDAN AKÜ BAĞLASAN DA BİŞİ OLMAZ VE ARADAKİ EKSİK KALAN VOLTAJI NEYLEN TAMAMLIYACAĞIN Kİ AKIL KARI DEĞİLDİR YANİ BU KONUDA CİHAZA BİR DARBE KONUSU ÇOK UZAK BİR İHTİMALDİR BU YOLLAN KESİN ZARAR VERİLEMEZ ... BUNU GEÇİYORUZ
AKIM YOLU  ÜSTÜNDE  ZATEN DAHA İLK GRİŞTE  4 LÜ DİOD KÖPRÜ KORUMASI GÖZE ÇARPAR DIŞARDAN VERİLEN HERHANGİ BİR VOLTAJI BU KÖPRÜ KARŞILAR VE AKIMIN DOĞRUMU YANLIŞMI KUTUP OLDUĞUNA BAKAR YANLIŞSSA AKIM CİHAZA GİREMEZ  VE BU SURETTE CİHAZ HASARDAN KURTULUR....................................................ONK...
<> İKİNCİ KORUMALAR DA MAKİNE İÇİNDEKİ HER AYRI DEVRENİN  DAHA BAŞI OLAN  ARTI EKSİ AKIM KAYNAĞINDA DA DA BU KORUMA MEVCUTTUR  (BU DÜZENLER BAŞKA HİÇBİR CİHAZLARDA YOKTUR)  CİHAZA SU KAÇSA NEM ORTAMI OLSA DAHİ BU KAPLAMA İÇERİ BUNU VERMİYOR DAİME CİHAZIN TÜM PARÇALARI VE ŞASİSİ KURU KALMAKTADIR AYRICA ŞSİ ÜSTÜNDE 4 AYRI NOKTADA RUTUBET MİNİK TORBALARI DA MEVCUT OLUP BUNLAR DA KAPLAMA İÇİNDEDİR ZATEN HERHANGİ BİR ARIZA DA BU KAPLAMAYI SÖKMEK İMKANSIZ BİR DURUMDUR  AT YENİSİNİ KOY ŞEKLİNDEDİR AMA 30 SENEDİR ENVAİ ÇEŞİT DURUMDAKİ BU  X--100 LERİ GÖRDÜM HİÇBİR ZAMAN MAKİNEDEN ARIZA YAPMIŞINI GÖRMEDİM  .......................................................ONK.....

HAL BÖYLE OLUNCA  MAKİNE İÇİNDEN ARIZA SÖZ KONUSU DEĞİLDİR HİÇBİRZAMAN
<>BU ALETLERİN EN ÇOK ARIZA DURUMU DA KULLANICI KAYNAKLIDIR PİLLİKTE ÇOK UZUN SÜRELİ PİL BIRAKIP CİHAZIN BİR YERDE DURMASI ŞEKLİDİR PİLLER KUSUP AKMAKTA DAHA ZİYADE DE UCUZ PİLLER KULLANILDIĞINDAN BU AKMA GERÇEKLEŞİYOR  PİLLERİN YAY VE DEĞME NOKTALARINDA ERİMELER OLUŞMAKTA PAS YAPMAKTADIR  BUNLAR BASİT İŞLERDİR  SORUN DEĞİLDİR

<> İKİNCİ ŞIK DA  MAKİNE İLEN BAŞLIK ARASI OLAN 2  ADET KOLUN  BİRİSİNİN KAYBI VEYA LAÇKALAŞMASI GİBİ BASİT SORUNLARDIR

<>BAŞLIKLARDAN HİÇBİRZAMAN ARIZA YAPMAZ VE ŞİMDİYE DEK TE GÖRÜLM EMİŞTİR   SADECE KABLO SONU FİŞ VE MAKİNEDEKİ KARŞILIĞI OLAN SOCKET  ARIZALARI KIRILMALAR GİBİ ŞEYLER GÖRÜLMÜŞTÜR BUNLAR DA TAMAMİYLEN KULLANICI KAYNAKLI ARIZALARDIR...

<>EN SIK GÖRÜLEN ŞEY DE  AKLI EWEL TAMİRCİ İŞLERİDİR MAKİNE ÜSTÜNDEKİ 20 DEN FAZLA AYAR NOKTASI VARDIR BUNLARA TORNAVİDA SOKULUP KAFALARINA GÖRE  GÖYA AYAR YAPIP MAKİNEYİ DAHA DA GÜÇLENDİRECEKLERİ ŞEKLİDİR ..
BU  İŞİ SAKIN KİMSE YAPMASIM MİLİM DAHİ OYNATILAN BİR AYAR TÜM HERŞEYİ ALTÜST EDER  BU AYARLAR AYNI ANDA ÇALIŞAN 6 ADET AYAR CİHAZLARI İLEN AYARLANMAKTADIR  VE ÇİFT IŞIN AYNI ANDA 2 TANE DE OSİLASKOP GİRMEKTE  VE 2 AYRI DA FREKANSMETRE  GİRMEKTEDİR 4 ADET SİNYALLİ FREKANS ÜRETECİ DE BUNLARA EŞLİK EDERLER VE 2 TANE DE VAKUM TÜP VOLTMETRE TÜM HEPSİ AYNI ANDA BİR AYAR NOKTASINI AYARLIYABİLMEK İÇİN ÇALIŞIRLAR  VE BU AYARLAMA İŞİNİN BİTMESİ DE EN AZ BİR 5 SAAT SÜRER  BU AYARLARA KESİNLİKLEN DOKUNULMAMASI LAZIMDIR ...................................NACİBABA................ONK......ONK....

BU COMPASS  X--100  LERİN ÇOK TEMİZLERİ BUGÜN BİLE ÇIKAN DÜNYANIN EN İYİ MARKASI DENİLEN TÜM DEDEKTÖRLERİ  ÇOK BÜYÜK BİR FARKLA TÜMÜNÜ YENER
BU KESİNDİR  ŞU ANDA DAHİ BUNLARIN ÜSTÜNE ÇIKABİLİCEK BİR MAKİNE YOKTUR

BUNLARDAN ALACAK OLANLAR ZATEN 2 . Cİ EL BULUNUR FABRİKASI ARTIK ÇIKARMIYOR BUNLARI   U.S.A   ORİJİNAL AMERİKANDIR   VE WHİTES  6000  D  LERE ALTERNATİF ÇIKMIŞ OLUP  6000 LERİN TAHTINI TAMAMİYLEN SALLAMIŞ SOLLAMIŞTIRLAR ...................................................................................................ONK..

DÜNYAA YÜZÜNDE KURCALANMADIĞI SÜREÇTE (ARIZA YAPMIYAN TEK MAKİNELERDİR )

SAYGILAR................................................................NACİBABA.................................ONK..   

Yukarı Dön
cano Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı cano Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12/Haziran 2017/2010 Saat 04:36
nacıbaba saygılarrr........ustam  allah razı olsun gerçekten herkes bu makınanın çok ıyı olduğunu söylüyor.bakalım nasıpse para işini halletsem arıyacam inşallah..açıklamaların için teşekkur .saygılarımla..
merhaba
Yukarı Dön
karakule Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
  Alıntı karakule Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08/Temmuz 2017/2011 Saat 18:59
selam hocam bende x-200 var fakat hiç birşeyini anlamıyorum normal bir ortamda yere metal koyup 1 mt yukarı kaldırıp ileri geri yapınca farlı ses veriyor tabi ayrıntı bilmiyorum
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19/Temmuz 2017/2011 Saat 16:46

KARAKULE KODLU ARKADAŞIM //>MERHABA SELAMLAR VE SAYGILAR

ARKADAŞIM  SİTEDE VE MUHTEMELEN BU YAZDIĞIN YERİN BAŞINDA TÜM KULLANIMI ANLATAN YER VARDIR ORAYA BİR GÖZ AT ŞEYET BU TARİFLERDEKİ ANLATIMLARDA ALET ÇALIŞMIYOR BAŞKA TÜRLÜ ŞEYLER YAPIYORSA BANA YOLLA MAKİNEYİ  BİR GÖRELİM NE OLMUŞ NE VAR VE TÜRKÇE ANLATIMLI  BİR KATOLOGLAN SANA DÖNER VE DE KULLANIRSIN..

SAYGILARIMLAN.......................................................................NACİBABA.......................ONK...
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <123>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50