Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5METAL DEDEKTÖRLERİ, MARKA, MODEL TEKNİK BİLGİLERİ <>5COINMASTER++WHİTES <>5TM 808
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

TM808

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
yanlız kurt Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 19/Aralık 2017/2011
Durum:
Gönderilenler: 16
  Alıntı yanlız kurt Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17/Aralık 2017/2011 Saat 07:40
SELAMLAR,,
Saygılar naci baba hayırlı forumlar her ayarlarını yaptım dediğiniz gibi randımanlı lakin
Tüm ayarları
NOT > TÜM AYARLAR YAPILIP OTOMATİĞE KİTLENDİKTEN SONRA burayı anlayamadım otomatiği alıyoruz kilitleme olayı nereden oluyor yoksa sadecene otomatiğe alıp tüm ayarlar bittikten sonra kilitleme bumu oluyor otomatiğe almak kilitlemek anlamınamı geliyor bunuda belirtirseniz minnettar olurum
sağlık ve sağlıcakla kalın üstadım
saygılarımla ..

kaçak kazıdan uzak duralım
Yukarı Dön
dfx3005 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 18/Aralık 2017/2011
Durum:
Gönderilenler: 1
  Alıntı dfx3005 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18/Aralık 2017/2011 Saat 13:56
selam memet bendede var aynısından zemin vızıltısı kesiliyorsa kesin boşluk var orda ihmal etme kaz
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18/Aralık 2017/2011 Saat 22:43

YALNIZ KURT KODLU ARKADAŞ MERHABA SELAMLAR

BULUNDUĞUN ,,ARAYACAĞIN YERDE  MAKİNE SAĞ ELİNDE VE KOLUNUN EN AŞAĞI SARKIK ŞEKLİNDE TUTUYORSUN MAKİNEYİ  YANİ YAPILACAK OLAN AYAR BU TUTUŞ ŞEKLİNDE OLUYOR TOPRAKLAN MAKİNE ARASINDA KALAN  MESAFEDE  BU ALETTE İŞİN ZOR TARAFI BUDUR ALETİ AÇ ÇALIŞTIR  İLK ÖNCE O OTOMATİK VE OTOMATİK DIŞI (MANUEL ) ŞALTERİNİ NO AUTO YANİ OTOMATİKSİZ ELLE YAPILACAK ŞEKLE AL
SONRA ÖTMELERİ DİĞER DÜĞMELERDEN KISRAK YÜKSELTEREK TEN O YERİN ZEMİNİNE GÖRE BİR KABACA AYAR YAP SESLER KAYBOLUCAK SADECE  THRESHOLD UN ÇOK AZ DUYULUR BİR SESİ KALICAK TAM BU KONUMDAYKEN O ŞALTERİ OTOMATİĞE YUKARI KALDIR BIRAK..

NOT>BAZI YERLER BU OTOMATİĞİ AŞABİLİR O ZAMAN OTOMATİKTEN ÇIKAR ELLEN YAP AYARLARI  BU ALETTE DEVAMLI ELLEN AYARLARA MÜDAHELE ETMEN GEREKİYOR ZORLUĞU BURDADIR BUNUN AMA AZ İLERDE YİNE OTOMATİĞE AL DENE ŞAYET ÖTME YOKSA OTOMATİKTE BIRAK ....

ARKADAŞ DEMİŞKİ ZEMİN VIZILTISI  ( CAVE ) DEYKEN  KESİLİRSE MUHAKKAK O YERDE BOŞLUK VARDIR  DEVAMLI DENEMİŞSSE VE HER DEFASINDA BİR BOŞLUK ÇIKMIŞSSA TAMAMDIR  AMA BEN ZANETMİYORUM ZEMİN VIZILTISININ KESİLDİĞİ YERİN TOPRAĞI ÇOK TEMİZDİR ONDAN KESMİŞTİR BU DURUMDA AYARLARI ARTIRMAK ŞEKLİNE GİDİLİR VE ZEMİN SESİ AZ BİR ŞEKİLDE HER DAİM DUYULMALIDIR ELEKTRONİK SIRF MADENLERE DUYARLI YAPILMIŞ BİR DEDEKTÖR HİÇBİRZAMAN BOŞLUK DİYE BİŞİ BULMAZ BU KAİDEDİR..
(CAVE ) MODU TOPRAK ALTINDA MAĞRALARDA DEHLİZLERDE KUYULARDA HAVA AYARSIZ ÇALIŞMA ŞEKLİDİR BUNU ZATEN MAKİNE KENDİ YAPIYOR SİZE BİR İŞ KALMIYOR

SAYGILARIMLAN..............................................................NACİBABA...........................ONK.... 
Yukarı Dön
yanlız kurt Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 19/Aralık 2017/2011
Durum:
Gönderilenler: 16
  Alıntı yanlız kurt Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19/Aralık 2017/2011 Saat 11:51
SELAMLAR,,
Saygılar sn naci baba bigiler için çok teşekür ederim sağlık ve sağlıcakla kalınız ,,
saygılarımla,,
kaçak kazıdan uzak duralım
Yukarı Dön
GOKKUSAKLI_XLT Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 17/Temmuz 2017/2012
Durum:
Gönderilenler: 17
  Alıntı GOKKUSAKLI_XLT Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27/ocak 2017/2012 Saat 08:23
selamalr saygılar
tm 808 lerde belirli ayarlamadan sonra derinlik arttırılması mümkünmü?
bunu yapanları duydum bende deneteceğim bakalım ne olacak
www.gapdedektor.com
güneydoğu anadolu bölgesi
Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı GOKKUSAKLI_XLT Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28/ocak 2017/2012 Saat 18:36
cevap bekliyorum.
www.gapdedektor.com
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03/Şubat 2017/2012 Saat 21:20

ARKADAŞIM MERHABA SELAMLAR VE SAYGILAR

TM-808 LERDE DERİNLİĞİ ARTIRACAK HERHANGİ BİR İÇ AYAR YOKTUR BAŞLIKLARDAN DA AYARLANMAZ ZATEN DERİN MAKİNE DAHA NERESİ ARTACAK  BUNUN  ONU YAPAN DA SÖYLİYEN DE YANLIŞ KONUŞUYOR  ..
SADECE 50 CM MAKİNE HAVADAN GİDİYOR BUNU TOPRAĞA YAKLAŞTIRIRSAN 1 METRE DAHA FARKEDER  HEPSİ BU BAŞKA ALTERNATİFLER ARAMAYINIZ .. BU SEFER DE BEL AĞRILARI BAŞLAR ÇÜNKİ EĞİLİCEN YERE  BUNUN DA ÇARESİ  İLAVE UZATMA SAP YAPMAK  BUNU YAPANLAR VAR VE 1 METRE DERİNLİK DAHA ARTIĞINI SÖYLİYEN ÇOK KİŞİ VAR  BU KİŞİLER BİRBİRLERİNİ TANIMAZLAR HEPSİNİN ARASI UZAK  HEPSİ DE AYNI ŞEYİ SÖYLEDİĞİNE GÖRE DOĞRUDUR ..

NOT> BU ARA BENİM ÇOCUĞUN SÜNNETİ VARDI TELAŞ VS SENİN YAZINI GEÇ GÖRDÜM KUSURA BAKMA...

SAYGILARIMLAN........................................................NACİBABA.....................................ONK...
Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı GOKKUSAKLI_XLT Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09/Şubat 2017/2012 Saat 19:44
cevabınız için teşekkür ederim
www.gapdedektor.com
Yukarı Dön
yusuf öztürk Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 02/Haziran 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 104
  Alıntı yusuf öztürk Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24/Haziran 2017/2012 Saat 18:25
merhaba nacibaba
Tm 808 hakkında soru ve cevapları okudum,benim de bir sorum olacak,bizim buralarda eskilerden toprak altında kalmış şehirler var ve bu tür yerleri aramak için çok derini arayabilen bir makina gerekiyor,sizce tm808 bizim burda işimize yarar mı?
Bu makina ne ölçüde derinliğe inebiler?bu konu için tavsiye edeceğiniz başka bir makina var mı?
Teşekkürler
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24/Haziran 2017/2012 Saat 19:42

YUSUF ÖZTÜRK ARKADAŞA

O İŞLERİ BENİM YAPIM OLAN ÇUBUK SİSTEMİNLEN BULABİLİRSİN BAŞKA HİÇBİR ŞANSIN YOKTUR  İLK ÖNCE YERLERİ TESPİT EDİCEKSİN SONRA DA NORMAL BİR MAKİNEYLEN ARAYACAKSIN .

BAK SANA BİR BABA TAVSİYESİ  SEN ÇOK KARARSIZ  VE DEVAMLI DEĞİŞKEN  RUHLUSUN  BU ÖZELLİĞİNİ İLK ÖNCE YOK ET
İKİNCİSİ ONUN BUNUN SÖZLERİNE ALDIRIŞ ETME YOK O İYİYMİŞ YOK ONDAN DAHA İYİSİ BUYMUŞ FALAN FİLANLAN  DİYE Bİ SÜRÜ MARKALARDAKİ MAKİNELERİ GEZİYORSUN .
HALEN SENİN TAŞ BAYIR AŞAĞI YUVARLANIP DURUYOR NE ZAMAN BU TAŞ DURUCAK BİR YERDE SORARIM SANA . SANA KAÇ KERRE TAM HERŞEYDEN BAHSETTİM AMA SEN HİÇ DİNLEMİYORSUN VE BENİM DEDİKLERİME BİLE CEVAP YAZMAYIP ANINDA BAŞKA BİR ŞEYE GEÇİYORSUN  ÇOOK KARARSIZSSIN ARTIK KÜLAHINI ÖNÜNE KOY İYİCE DÜŞÜN TAŞIN  BİR KARAR VER  YOKSA BİR ÖMÜR BOYU SENİN O YUVARLANAN TAŞ HİÇ BİR YERDE DURMAYACAK ÖMRÜN DE PARACIKLARIN DA BÖYLE ÇARÇUR OLUP GİDİCEK . İNSANIN EN BÜYÜK SERMAYESİ ÖMRÜDÜR NE ZAMAN ÖLECEĞİZ BELLİ DEĞİLDİR BAK SABAH OLUYOR AKŞAM OLUYOR GÜNLER HIZLAN GEÇİYOR GİDİYOR  ARTIK AKLINI BAŞINA TOPLA BİR SAĞLAM KARAR VER VE BAK İŞİNE GÜCÜNE BAŞKA DA ARAYIŞLAR İÇİNE GİRME  ...............................ONK..

SANA SON TAVSİYELERİM BAK ÇOK İYİ DİNLE  BAŞKA ARTIK HİÇBİŞİ DEMİYECEĞİM..

SENİN MEMLEKETİNDE ÇALIŞAN MAKİNELER ŞUNLARDIR HİÇ TE BAŞIN AĞRIMAZ
bunların hepsi bizim sitede vardır ve geniş anlatımı kullanımları resimleri de vardır girer bakar okursun

1>COMPASS   X-100................ÇOK TEMİZ VE DÜZGÜN OLUCAK  ANCAK 2.Cİ ELİ VAR
                                                 YENİSİ ARTIK YOKTUR  U.S.A AMERİKAN YAPIMIDIR

2>WHİTES     (XLT)    Sİ 2.Cİ ELİ VE TEMİZ OLUCAK
3>WHİTES     ( DFX )   ::::::::::::::::::::::::::::::::::
4>WHİTES     ( DFX=300 )::::::::::::::::::::::::::::::

BUNLARDAN HANGİSİNİ BULURSAN SAKIN BALIKLAMA ÜSTÜNE ATLAMA 2.Cİ EL DEDİNMİ 40 SEFER DÜŞÜNÜCEKSİN  VE SAHİBİNE DİYECEKSİN  MAKİNANI NACİBABAYA YOLLA KONTROLA NACİBABA TAMAM AL DERSE ALIRIM  YOKSA HAYIRLI MÜŞTERİLER SANA DERSİN
SAHİBİ YOLLARSA O MAKİNEDEN ŞÜPHELENMEZ GENE DE NE OLUR NE OLMAZ KONTROL ŞARTTIR  ZATEN  2NO 3 NO 4 NO DAKİ  WHİTESLERİN MUHAKKAK SURETTE BANA GELMESİ VE TÜRKİYE ŞARTLARI PROGRAMININ YAPILMASI ŞARTTIR YAPTIRMADAN KULLANMAK TARZANCANA ANLAŞMAYA BENZER  ÇÜNKÜ AMERİKAYI TANIR BİZİM BURALARI TANIMAZ  ..YOL İZ LİSAN BİLMEZ TAMAMEN YABANCIDIR VE BUNLAN DA ANLAŞAMASSIN ..

BİR TAKIM DA ÇUBUK ALICAKSIN  BU DA ŞARTTIR   MİSAL> 100 DÖNÜM BİR TARLANIN İÇİNDE MAKİNE SANA SÖYLİYEMEZ MAL BU TARLANIN ŞURASINDADIR DİYE MAKİNENİN ANCAK BAŞLIĞININ GEÇTİĞİ YERİN ALTI TOPRAK İÇİNDEKİLERİ VARSA SANA HABER VERİR ..VE MALIN YARIM METRE YAKININDAN GEÇERSİN ALMAZ MAKİNE İLLE DE ÜSTÜNDEN GEÇMEN ŞARTTIR BUNA DİKKAT ET
AMA ÇUBUĞA SORDUNMU VARSA O 100 DÖNÜM İÇİNDE BİŞİ SENİ TAM ÜSTÜNE GÖTÜRÜR BURASI DER İŞTE O ZAMAN MAKİNE İLEN DE BİR BAKARSIN VARSA ZATEN ALIRSIN .
VEYA NERDE YERLEŞİM YERLERİ VEYA NERDE LAHİTLER VEYA NERDE TEKTEK ALANLARI VS VS NE İSTERSEN SOR ÖĞREN .

BU İKİLİYİ BUL ARTIK SANA BAŞKA BİŞİ LAZIM DEĞİLDİR  BİRDAHA DA HİÇBİR MAKİNEYE ŞU DAHA İYİYMİŞ BU ONDAN ÜSTÜNMÜŞ FİLAN DİYE DE BİR ARAYIŞLARA GİRME  DEVAMLI SEN KAYBEDERSİN VE DE HİÇBİR MAKİNEYİ DE ÖĞRENEMESSİN MAKİNE BİR SEFER ALINIR ONUNLAN DA İHTİYARLARSIN ÇÜNKÜ MAKİNE İLEN TAM BÜTÜNLEŞMİŞ OLUYORSUN  MİHİM OLAN İKİNİZİN DE BİRBİRİNİZİ ÇOK İYİ TANIMANIZ  BÖYLE OLURSA İŞ YAPARSIN ANCAK .

BU TAVSİYE TÜM ARKADAŞLARA DA AYNEN DİR ...

SAYGILAR........................................................................NACİBABA............................ONK....

Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <123>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50