Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5DEFİNECİLİĞE, FORUMA ve HAYATA DAİR <>5DEFİNECİLİK BİLGİ BANKASI
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Defineye musallat ve tılsımı çözmek

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1 5678>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
darbaz Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Son Giriş: 15/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 45
  Alıntı darbaz Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30/Nisan 2017/2012 Saat 15:08
Orjinalini yazan: nacibaba

DARBAZ ARKADAŞA

ARKADAŞIM YAZI VE İFADELERİN , ÜSLÜBÜN, SANKİ BANA BİRİNİ ANIMSATIYOR GİBİ ,YANILMIŞ DA OLABİLİRİM  HER NEYSE ..

ŞİMDİ SEN BU İŞLERİ İYİ BİLİYORSUN , GERİDEKİLER BİŞİ BİLMİYOR , BU TEPEDEN BAKMA ŞEKLİNİ BİR DEĞİŞTİRSEN DİYORUM, ÇÜNKÜ HER YAZINDA HEP AYNISIN HEP KARŞINDAKİLERİ SERT AZARLAR ŞEKİLDE ELEŞTİRİLERİN DEVAM EDİYOR. BİRAZ YUMUŞAK VE MÜTEVAZİ OLMAYI DENİYEMEZMİSİN , YOKSA YAPIN MI BÖYLE BİLEMEM ..

BU CİNLERE  VE ONLARA VE BÜYÜ MÜYÜ GİBİ  HOCALIK İŞLERİNDE EHLİMİSİN . BİLGİNİN SINIRLARI NEKADARDIR , AMATÖRCENE Mİ, PROFESYONELCEMİ UĞRAŞIYORSUN .

AKIL İŞİ HERKESİN KENDİNE GÖRE BİR AKLI VARDIR. AKLIN FAZLALIĞI DA ORTASI DA AZI DA  VARDIR  KİŞİLERE GÖRE DEĞİŞİR  VE HERKESİN AKLINA DA SAYGI GÖSTERMEK GEREKİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM . NOKSANLIKLAR OLUŞUYORSA BUNLARI KARŞINDAKİNİ KIRMADAN DÖKMEDEN ONUN ANLIYACAĞI BİR ŞEKİLDE İFADELERLEN  YANLIŞINI DÜZELTME CİHETİNE GİDİLMELİDİR  SERT TUTUMLARLAN EMİR DEMİRİ KESER ŞEKLİNLEN OLMAMLIDIR..

KAHVE KÖŞESİNDE VEYA ORDA BURDA KİŞİLER ARASINDAKİ KONUŞMALARIN NE GİBİ BİR VEBALİ OLABİLİR NİYE ALTINDAN KALKILMAZMIŞ ..
YARININ VE ÖTESİNİ SADECE ALLAH BİLİR  ONU KİMSE SORGULAYAMAZ  KİMSENİN DE ŞANSI DA OLMAZ KONUDA ANCAK OLAYLARI ÖMRÜN VARSA YAŞARSAN GÖRÜRSÜN  YARININ NE OLACAĞINI YAŞAMADAN GÖREMESSİN KİMSE DE KULAĞINA YARIN ŞÖYLE OLUCAK DİYE FISILDAMAZ DEĞİLMİ..
VE HER KOYUN KENDİ BACAĞINDAN ASILDIĞI GİBİ YANLIŞ YAPAN DA AYNI KOYUNUN BAŞINA GELEN GİBİDİR KİŞİ KENDİNDEN SORUMLUDUR  O KİŞİNİN BİR YANLIŞINI ONA 3 KERRE BAK DOĞRUSU BÖYLEDİR DİYE TELKİN VERİR KENARA ÇEKİLİRSİN VAZİFENİ YAPMIŞ OLURSUN O KİŞİ İSTER SENİN DOĞRUNU ALIR KULLANIR İSTER KENDİ YANLIŞLARINI KULLANIR  KARIŞAMAYIZ Kİ..

İNSAN DAVRANIŞLARININ TÜMÜNDE KENDİ İRADESİNE BIRAKILMIŞTIR İNSANI BOZAN KENDİ İÇİNDE BULUNDUĞU ORTAM VE ARKADAŞLARIDIR  DİĞER İNSANLARDIR  AMA BUNLARDAN GELEN  HER FELAKETTEN BİR DERS ÇIKARMASSA DOĞRU KİŞİLERİN UYARILARINA DA KULAK ASMASSA  ALLAH ZAMAN İÇİNDE O KİŞİYE BİR KAÇ KERRE HATIRLASIN DİYE TÖKEZLETİR YİNE ANLAMASSA BIRAKIR MAHŞERE  VE UZUN BİR ÖMÜR DE VERİR Kİ DAHA ÇOK GÜNAH TOPLASIN DA GELSİN DİYE ..ÖYLEMİ  DEĞİLMİ..??

ŞİMDİ CİN MİN BUNLAR VAR DA  NİYE SANA BANA BULAŞSSIN SEBEBSİZ YERE  DEĞİLMİ.
SEN ASIL KENDİ İŞLERİNE BAKARSAN ONUN ALEMİNE KIŞŞ DEMESSEN NİYE SANA BULAŞSSINLAR  Kİ.. ARTIK GÜNÜMÜZDE  ŞEYTANA DA İŞ KALMAMIŞ GİBİDİR  İNSANLAR ŞEYTANDAN DAHA ŞERR OLMUŞLARDIR  ŞEYTAN NE YAPSIN Kİ BU DURUMDA ..
VE GÜNÜMÜZDE İNSANLARDA İNSANLIK DA KALMAMIŞTIR BİR AVUCUN HARİCİNDE ..
%90 İNSAN TOPLUMUNUN İMANI KİTABI KIBLESİ SIRF PARA OLMUŞTUR  YANLIŞ DİYEN DÜŞÜNSÜN BİRAZ ANLAR ..DÜŞENE BİR TEKME ATMAK İÇİN KÖŞEBAŞLARINDA DA BİR ÇOK FIRSAT GÖZLİYENLER VARDIR.. BAK 4 BİR YANDA İNSANLAR BİRBİRİNİ YİYİYOR BİRBİRİNİN KANINI İÇİYOR BEBE KADIN ÇOLUK ÇOCUK DİNLEMEDEN  EEE BAKIYOR CİNLER ŞEYTANLAR  İNSANLARA AMANNN DİYORLAR UZAK DURALIM  BAŞIMIZA BİR İŞ ALMIYALIM HESABI İÇİNDELER BUNUN DIŞINDA HER KİM NE SÖYLERSE BENCE BU DURUMDA GEÇERSİZ KALIYOR .  YANİ BUGÜN İNSANIN YAPTIĞI ZÜLMÜ AZILI CİN MİN YAPMAZ DİYORUM ..
AKİLLER DE AKILLILAR DA  MAALESEF DÜŞÜNEMİYORLAR SAĞLIKLI  DÜŞÜNSELER ZATEN ŞU 2 GÜNLÜK GEÇİCİ DÜNYA YÜZÜNDE EFENDİ GİBİ YAŞARLAR  KAN DÖKMEZLER TERS DÜŞÜNMEZLER  BİRBİRİNİ YEMEZLER ZÜLÜM ETMEZER VS VS VS SAY SAYABİLDİĞİN KADAR TERİM BİTMEZ.. DÜYYAA KURULDUĞUNDAN BERİ ADEMDEN BERİ BU İŞLER SON GAZ DEVAM EDİYOR  VE ALLAHIN İNSANOĞLUNA VERDİĞİ %1 LİK BİR AKILLAN BU İŞLER OLUYOR .
BAK ESMAÜL HÜSNA 99 İSİMDİR 100 ÜNCÜ DE EL NAS DIR YANİ İNSAN İNSANLAR İÇİN DÜNYAA YÜZÜNDE YARATILMIŞ TÜM İŞLER MESLEKLER  HER ŞEY ESMAÜL HÜSNADA GİZLİDİR BURDAKİ BİR İSMİN TÜM İÇİNE VAKIF OLABİLMEK İÇİN YARIM ÖMRÜNDEN FAZLASINI TESPİHLESEN GECE GÜNDÜZ BELKİ BİŞİLERE VAKIF DA OLABİLİRSİN BELKİ BOŞUNA DA UĞRAŞMIŞ OLABİLİRSİN ..
KİŞİ DİNİNİN İÇİNİN İÇİNE EN DERİNLERİNE DE GİRSE BÜTÜN İŞ KALPTE BİTİYOR BEYİNDE DE DEĞİL BEYNİNİ DOLDURDUĞUN BİLGİLERDE DEĞİL  KALBİN HAS BİR TEMİZLİĞİ  VE MERHAMETTEN GEÇİYOR  GERİSİ OLSA DA OLUR OLMASA DA OLUR ..
BAK DİNİN DERİNİNE İNMİŞSSEN BİLİRSİN KİŞİ KAPALI BİR YERDE HALVETE GİRER 41 GÜN SONRA ÇIKAR O ODADAN 41 İNCİ GÜN GELİRLER  DERLERKİ İLİMMİ İSTERSİN DÜNYALIK MI İSTERSİN %95İ DEMİŞ DÜNYALIK İSTERİM İLİMİ İSTEMEMİŞLER  GÜNÜMÜZ DEKİLER BUNU YAPANLAR EVVELKİLERİ BIRAK  ZATEN ELİ ÖPÜLECEKLERİN HEPSİ TOPRAK ALTINDA KALDI  ELİ ÖPÜLECEK DE KALMADI GÜNÜMÜZDE ..
BEN SENİ ÇOK İYİ ANLIYORUM DA AZICIK DA SEN BİZLERİ ANLA DİYORUM  ..

SAYGILARIMLAN.............................................................NACİBABA.............................ONK.... 
Nacibaba size kimi anısattığımı bilemeyeceğim.
Adım Davut KÖSE  24/08/1970  Ankara doğumluyum. Herkezin kendine has bir uslubu olması kadar doğal hiç bir şey yoktur.Bu bazen başkalarına  sert gelebilir yada tepeden bakıyor gibi gelebilir yada görünebilir. Şunu  unutmayınız bazen  birileri satır arasında ince dokundurmalar yapıyorlar. bunları  anlayacak kadarda  alt yapım vardır bende malesef  cevap yazmak zorunda kalıyorum . Bilmediğim zaman konuşmam bu durumda kimsede benim  o konu hakkında  bilgim olmadığını anlayamaz.Aksi durumda bilen bilmeden sallayanı hemen yakalar.

Nacibaba; cinle uğraşılmaz aksi durumda şirk'e gidersin. Yine söylüyorum definecilikde  cin peri işi yoktur.Cahil cühelalaların uydurmaları bu olayları bu güne getirmiştir.
Gecen birisi burada  kenzul havas dan bahsetmişti ben kuranda  defineyle iligili hangi surede cinler le ilgili bir şey var dediğimde.  Kuran da  böyle bir şey malesef yoktur.Tüm kuran ayetlerini tek tek bakın .

Evet Her koyun kendı bacağından asılır bu doğrudur.Amma velakin kokusu tüm köyü sarar.Sonuç olarak sadece  zararı kendine değildir.

Havas ve hüddama gelince bir çok kuran ayetinin  havas'ına yatılabilir. En kolay denileni İhlas, en zoruda Yasin suresininki dir.İşin ilmine sahibe göre tabi ki bizim gibi sıradan kişler için yanına bile yaklaşılmaz olandır.Bu işin zorluğunu bilip de yinede olsun diyen de hiç bir zaman dünyalık istemek gibi sıradan bir şeyi tercih etmez. Dediğinde  başına neler geleceğini çok iyi bilir çünkü

Her neyse malesef benim tarzım budur. Bazılarına ters gelebilir.Rahatsız olan da olabilir  bu da son derece normaldir.Ben bilinen gerçekleri yazarım.Kiminin işine gelir kimin  işine gelmez buna da bir şey diyemem.

Bu güne kadar yazdıklarıma bakarsanız  zaten bunları görebilirsiniz. Desteksiz ,alt yapısı olmayan boş bir yazım varsa  hem yazımı  hemde beni bu siteden silebirsiniz.

Hepinize kolay  gelsin 

sonradan ek: Kuranda  cin den  bahseden Sureler:

En’âm Sûresi 100,112,128,130  Araf suresi  38,139  Ahkaf suresi  29

Cin suresi 1,2,5,6,19  Fussilet suresi  25,29  Hud suresi  118,119

Hicr suresi  27  İsra suresi 88   Kehf suresi  50

Nas suresi 1,2,3,4,5,6  Neml suresi 17,39  Secde suresi 13

Sebe suresi 12,13,14,41  Saffat suresi 158  Zariyat suresi 56

Rahman suresi 15,31,33,39,56,74

Bir zahmet bakın lütfen define ye ait  cinlerle ilgili ne var .

Kaaynakca: http://www.kuran.gen.tr/

Yukarı Dön
gold Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Son Giriş: 20/Mayıs 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 39
  Alıntı gold Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14/Mayıs 2017/2012 Saat 04:52
Cinlerle uğraşmak şirk değildir.Şirk Allahtan başkasını yaratıcı kabul etmektir.Yoksa peygamberimizde bazı şahsiyetlerde cinlerle görüşmüş uğraşmıştır.
Yukarı Dön
darbaz Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum:
  Alıntı darbaz Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15/Mayıs 2017/2012 Saat 15:19
Orjinalini yazan: gold

Cinlerle uğraşmak şirk değildir.Şirk Allahtan başkasını yaratıcı kabul etmektir.Yoksa peygamberimizde bazı şahsiyetlerde cinlerle görüşmüş uğraşmıştır.
selam gold

Altı çizgili yazı yazmadan önce  yazının tamamını şöyle bir okusaydınız. Cımbızla cümle çekme zahmetinden kurtulurdunuz.
Olsun çok önemi yok  ben sizin ve diğer anlayamayan arkadaşların da anlayacağın şekilde biraz açayım o zaman :

Kuran da hiç bir ayette Allahın  cinlere  define ile ilgili bir emir verdiği hiç bir ayet yoktur.Alıp da saklayın. Yada  alın götürün gezdirin. Yer  değiştirin. Anında  şekil değiştirin arı olun böcek olun. Definecinin elinden  altınları uçurun gibisinden bir şeye  rastlayamazsınız.
Cinlere bunu yaptırırsanız bu Allahın yarattığı cin falan olmaz.Başkasının yarattığı grubuna  girer.Şimdi iş YARATMAK fiiline geldiğinde ise bu iş; 
KİLDEN  TUĞLA oluşturmaya benzemez.İşin içine  ayri bir cin tayfası yaratma faslı girer.Çünkü Allahın yarattıklarının böyle bir işlevi yoktur.

Gördünüz mü ŞİRK i gold  kardeşim.İşte bu yüzden bu konuda israrcı varsa ŞİRK e gider.
Yoksa Allahın yarattığı cinle Peygamberlerin görüşmelerinde  Allah izin verdiği sürece hiç bir sorun yoktur. Konuda  zaten bu değildir.
Size acizane  tavsiyem bilmeden yada karşınızdakinin  bilgisine bakmadan sanki bak sen hiç birşey bilmiyorsun ben  cümlenin altrını çizeyim de gözüne  girsin der gibi yazma

Umarım sizde  diğer  defineci arkadaşlarda bazı şeyleri şimdi daha rahat anlamışlardır.Kaş  derken gözden de olmayalım.

Kal sağlıcakla

Yukarı Dön
karabey Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 21/Mayıs 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 256
  Alıntı karabey Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22/Mayıs 2017/2012 Saat 08:38
SELAMLAR NACİ BEY VE  ARKADAŞLAR  DEFİNECİLERE CİNLERİN ENGELLER ÇIKARDIĞI KONUSUNA  BAZI ARKADAŞLAR HER NE KADAR  İNANMASA DA BUNDAN BİRKAÇ GÜN ÖNCE BİR ARKADAŞIMIN ANLATTIKLARINI BURAYA AKTARMADAN GEÇEMEYECEĞİM.YORUM SİZE KALMIŞ.İNANAN İNANIR İNANMAYAN DA KENDİ BİLİR.GERÇİ KENDİ BAŞINA GELİNCE NASIL OLSA İNANIR DA O ZAMAN ÇOK GEÇ OLABİLİR..İŞTE BU NEDENLE YAZMA İHTİYACI DUYDUM..BU OLAY ARKADAŞIN KENDİ YAŞADIĞI BİR OLAYDIR.NEYSE OLAYA GELELİM ARKADAŞ ARANAN BİR YERDE ÖNCEDEN TESPİT YAPAR SONRA BURADA BİR ENGEL VAR MI DİYE MERAK EDEREK BİR HOCAYA DANIŞIR.HOCA" EVET ENGEL VAR FAKAT ÇÖZEBİLİRİM SANIYORUM" DER BUNLAR DA HOCAYI İKNA EDEREK  O YERE GETİRİRLER HOCA TOZ KİREÇLE BİR DAİRE ÇİZER VE OKUMAYA BAŞLAR BUNLARA DA DAHA ÖNCEDEN HİÇ KONUŞMAMALARINI TEMBİHLER BAŞLARLAR KAZMAYA. ANCAK AZ SONRA YERDEN KÖPEK .KEDİ SESİ GİBİ SELER GELMEYE BAŞLAR .BUNLAR KORKSA DA KAZMAYA DEVAM EDERLER. BİR ARA ARKADAŞ BAŞINI KAZDIKLARI ÇUKURDAN DIŞARIYA ÇIKARIR BİR DE NE GÖRSÜN BACAK KALINLIĞINDA BİR YILAN DAİRENİN ÇEVRESİNDE DOLAŞIYOR.GÖZLERİ ERİK GİBİ İNSAN BAKMAYA KORKUYOR.TABİİ BUNLAR PANİK LERLER HOCA KAZIN İŞARETİ YAPAR ANCAK AZ SONRA YİNE HOCA BU KEZ BIRAKIN İŞARETİ YAPAR.HEMEN BIRAKIRLAR VE HOCANIN KİREÇLE ÇİZDİĞİ YOLU TAKİP EDEREK TRAKTÖRE ULAŞIRLAR .KAZMA BİTİNCE GÖRÜNTÜ DE KAYBOLUR..HOCA "BUNLARA BENİM GÜCÜM YETMEDİ.BURADAN MAL ALMAK MÜMKÜN GÖZÜKMÜYOR "DER.VE APAR TOPAR ORADAN UZAKLAŞIRLAR..OLAY YEMİNLEN BÖYLE OLDU DİYOR ARKADAŞ YANİ ARKADAŞLAR İŞMİZ GERÇEKTEN ZOR.BENİM ACİZANE TAVSİYEM HER ARKADAŞMADDİ TEHLİKELERE OLDUĞU KADAR BU MANEVİ TEHLİKELERE KARŞI DA TEDBİRİNİ ALSIN. HERKESE KAZASIZ BELASIZ ÇALIŞMALAR DİLERİM.
Yukarı Dön
darbaz Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum:
  Alıntı darbaz Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22/Mayıs 2017/2012 Saat 15:12
Orjinalini yazan: karabey

SELAMLAR NACİ BEY VE  ARKADAŞLAR  DEFİNECİLERE CİNLERİN ENGELLER ÇIKARDIĞI KONUSUNA  BAZI ARKADAŞLAR HER NE KADAR  İNANMASA DA BUNDAN BİRKAÇ GÜN ÖNCE BİR ARKADAŞIMIN ANLATTIKLARINI BURAYA AKTARMADAN GEÇEMEYECEĞİM.YORUM SİZE KALMIŞ.İNANAN İNANIR İNANMAYAN DA KENDİ BİLİR.GERÇİ KENDİ BAŞINA GELİNCE NASIL OLSA İNANIR DA O ZAMAN ÇOK GEÇ OLABİLİR..İŞTE BU NEDENLE YAZMA İHTİYACI DUYDUM..BU OLAY ARKADAŞIN KENDİ YAŞADIĞI BİR OLAYDIR.NEYSE OLAYA GELELİM ARKADAŞ ARANAN BİR YERDE ÖNCEDEN TESPİT YAPAR SONRA BURADA BİR ENGEL VAR MI DİYE MERAK EDEREK BİR HOCAYA DANIŞIR.HOCA" EVET ENGEL VAR FAKAT ÇÖZEBİLİRİM SANIYORUM" DER BUNLAR DA HOCAYI İKNA EDEREK  O YERE GETİRİRLER HOCA TOZ KİREÇLE BİR DAİRE ÇİZER VE OKUMAYA BAŞLAR BUNLARA DA DAHA ÖNCEDEN HİÇ KONUŞMAMALARINI TEMBİHLER BAŞLARLAR KAZMAYA. ANCAK AZ SONRA YERDEN KÖPEK .KEDİ SESİ GİBİ SELER GELMEYE BAŞLAR .BUNLAR KORKSA DA KAZMAYA DEVAM EDERLER. BİR ARA ARKADAŞ BAŞINI KAZDIKLARI ÇUKURDAN DIŞARIYA ÇIKARIR BİR DE NE GÖRSÜN BACAK KALINLIĞINDA BİR YILAN DAİRENİN ÇEVRESİNDE DOLAŞIYOR.GÖZLERİ ERİK GİBİ İNSAN BAKMAYA KORKUYOR.TABİİ BUNLAR PANİK LERLER HOCA KAZIN İŞARETİ YAPAR ANCAK AZ SONRA YİNE HOCA BU KEZ BIRAKIN İŞARETİ YAPAR.HEMEN BIRAKIRLAR VE HOCANIN KİREÇLE ÇİZDİĞİ YOLU TAKİP EDEREK TRAKTÖRE ULAŞIRLAR .KAZMA BİTİNCE GÖRÜNTÜ DE KAYBOLUR..HOCA "BUNLARA BENİM GÜCÜM YETMEDİ.BURADAN MAL ALMAK MÜMKÜN GÖZÜKMÜYOR "DER.VE APAR TOPAR ORADAN UZAKLAŞIRLAR..OLAY YEMİNLEN BÖYLE OLDU DİYOR ARKADAŞ YANİ ARKADAŞLAR İŞMİZ GERÇEKTEN ZOR.BENİM ACİZANE TAVSİYEM HER ARKADAŞMADDİ TEHLİKELERE OLDUĞU KADAR BU MANEVİ TEHLİKELERE KARŞI DA TEDBİRİNİ ALSIN. HERKESE KAZASIZ BELASIZ ÇALIŞMALAR DİLERİM.

Milleti yoldan  çıkarmak için elden geleni yapıyorsunuz.Farkında olduğunuzu  var  sayıyorum.Yanlış içindesiniz, yanlışınıza da  ortaklar oluşturup veballerinide üstünüze alıyorsunuz. Birde la fontenden  hikayeler yazıyorsunuz bacak kalınlığında yılan  falan diye  detaya gerek yok  yazaydınız  anakonda diye  herkez anlardı.

Gelelim hocalara onların define işine bulaşmışlarına SAHTEKAR HOCA  derler.Garibanları zavallıarı kandırır bu tipler. İşin içinden çıkamadığı zamanda GÜCÜM YETMEDİ derler  tabi yersen

Bu arada böyle şeyler benim başıma gelmez.Kendini bilen hiç kimsenin de başına gelmez.Sizde kendinizi biliyor olmalısınız  ki  sizinde başınıza gelmiyor. Anlatımlarınızı hep bir arkadaşınızdan  nakille  anlatıyorsunuz. İnşallah yanılmıyorumdur.

Define işinde manevi tehlikeler malesef yoktur.Tamamen uydurmadır. Ulu bir Din olan İslamiyeti böyle  ucuz hikayelere mesnet yapmayın.Kimse vardı , yokdu polimiğine  dalmasın.
Ne kuranda  nede  Peygamberimizin  Hadislerinde  bu konular  yoktur. ALLAH ın yok  dediğini siz mi var  diyeceksiniz. Ya  ALLAH ın indirdiği ne iman edeceksiniz.Resulune uyacaksınız, yada  küfre sapanlarlara katılacaksınız. Malesef  Ayet böyle diyor. Karar sizin hala  erik gözlü yılan diyorsanız........

Yazımı Enam suresi 1. ayeti ile bitirmek isterim. İnşallah  faydası olur

Rahman ve Rahim olan  allahın adıyla;

Hamd ALLAH a dır. O ki gökleri ve yeri yaratmış,karanlıklara ve NUR a vücud vermiştir. Sonra, gerçeği örtenler bunları  ALLAH a denk tutuyorlar.

kalın sağlıcakla

Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22/Mayıs 2017/2012 Saat 21:59

DARBAZ  ARKADAŞ MERHABA

ŞİMDİ BURDA BAŞKA BİR KONU İŞLİYECEĞİM NE CİN NE MİN NE DE BAŞKA ŞEYLER.

BU DEFİNECİLİKTE ÇOK ESKİLERDEN GEZERKEN  GECE TABİ ZİFİRİ KARANLIKTA OLSUN AY IŞIĞINDA OLSUN  YANIMIZA ALDIĞIM ÇOĞU ARKADAŞI BİR SONRAKİ GİDİŞİMİZDE HEPTEN BIRAKMIŞIMDIR YANİ BİR DAHA GÖTÜRMEDİM YANIMDA .DEVAM EDİP DE GÖTÜRSEYDİM YA SAKAT OLACAKLARDI YA AKILLARINI YİTİRİCEKLERDİ YA DA ÖLÜSÜNÜ GETİRECEKTİM .

MEVZUU ŞÖYLE AYNEN BUNLAR OLMUŞTUR CANLI BİZZAT ŞAHİDİ BENİMDİR ..
BEN MAKİNEDE TEKTEKTE GEZİYORUM BİR İKİ VEYA 3 EN ÇOK 4 KİŞİ OLURDUK BAZEN  AMA BEN MAKİNEDE İKEN MUTLAK YERDE KAZIP ÇIKARICAK BİR KİŞİ BULUNDURURDUN BU ŞARTTIR ARAMADA DA BU KİŞİ BOŞTA OLDUĞUNDAN GÖZCÜLÜK YAPARDI BU DA ŞARTTIR O YERDE UĞRAŞIRKEN GÖZCÜLÜĞÜ BU SEFER BEN YAPARDIM O İŞİ BİTİRENE KADAR  BU ADAMIM SABİTTİR SENELERCE HEP AYNI KİŞİ OLMUŞTUR DA İŞTE İŞE MERAKLILARDAN BİŞİLER ÖĞRENMEK İSTEYENLERDEN DE BAZEN YANIMIZA ALIRDIK  BİR İKİ KİŞİ .NEYSE BU YANIMIZA ALDIĞIMIZ KİŞİLERİN %90 NI GİBİ YÜKSEK BİR RAKKAM  BUNLARDA RESMEN HALİSİLASYON OLAYLARI MEVCUTTU  İLERDEKİ BİR AĞACI HER ÇEŞİT ŞEYE BENZETİRLERDİ OYNUYAN RÜZGARDAN OTLARI ÇALILARI YAPRAKLAR  BU KİŞİLERE OLMUYACAK ŞEYLER GİBİ GÖZÜKÜRLER VE BANA BAK ŞURDA ŞU VAR ŞURDA İNSAN VAR BİZİ GÖZETLİYEN VAR VEYA ÜSTÜMÜZE GELENLER VAR  İLERDE YERDE KALINCA BİR DAL PARÇASI GECE KARANLIĞINDA ONA KOCA BİR YILAN GİBİ GÖZÜKMÜŞ  BİR MAGİLİKTE BİR UFAK KAYALIK ŞEKLİ BUNA CÜCE İNSAN GİBİ GÖRÜNMÜŞ VS VS YANİ BUNLARI ÇOK DUYDUM ÇOK İŞİTTİM ONLARIN DEDİĞİ YERE DE BAKTIĞIMIZDA ONUN SÖYLEDİKLERİNİN ALAKASI YOK  VE ZORLAN O DEDİĞİ YERE BUNU GÖTÜRÜP BAK SENİN ÖYLE GÖRDÜĞÜN ŞEKİL ŞEY BAK KAYALIK VEYA MAGİLİK  ŞUDUR BUDUR ALIŞSSINLAR DİYE AMA YOK KARDEŞİM  DEVAMLI AYNI ŞEYLER BUNLARIN BEYİNLERİ KENDİLERİNE OYUN OYNUYOR HA DESEN ŞAKASINA VAR YA BİR DE KAÇMAYA KALKANI GECENİN KARANLIĞINDA ŞUURSUZCA KOŞANI DA VAR ÖNÜNE NE ÇIKICAK HABERİ YOK  İNSAN ÜRKMESİ HAYVAN ÜRKMESİNE BENZEMEZ VE EN KAÇINDIĞIM ŞEYDİ BU ŞAKADAN BİLE OLSA SAKIN KİMSE BÖYE BİŞİ YAPMASIN .
KARANLIKTA ÜRKMÜŞ VE KOŞARAK KAÇMAK  TEHLİKELERİN EN BÜYÜĞÜDÜR ÇÜNKÜ ÖNÜNÜ BİR KERRE GÖRMÜYORSUN  VE DEVAMLI ARKANI KOLLUYORSUN GELİYORMU DİYE  KİMSENİN GELDİĞİ DE YOK ONU KOVALAYAN DA YOK AMA BEYNİ ONA OYUN OYNUYOR O ÖYLE ALGILIYOR BÖYLE KOŞARKEN YA AYAĞIN BİR TAŞA TAKILSA VE ÖNÜNDE TOPRAKTA KISA BİR KALINCA  KIRILMIŞ VEYA KESMİŞLER BİR DAL VARSA DÜŞÜNCE DE BUNUN ÜSTÜNE DÜŞSSE  ÖNÜNDEN GİRER ARKANDAN ÇIKAR YA KAYALAR VARSA SURATIN DARMADAĞIN OLUR YA BİR KURU DERE BOŞLUĞU VARSA BOŞLUĞA UÇUCAN YA DİKENLİK BİR ÇALILIĞA DENK GELİRSEN YA BİR UÇURUM VARSA  HER ŞEY OLABİLİR ONUN İÇİN GECE ÇALIŞANLAR YANINDA GÖTÜRDÜKLERİ ARKADAŞLARI  BU GİBİ İŞLERE DENEDİKTEN SONRA GÖTÜRSÜNLER DİYORUM AKSİ BAŞINIZA ÇOK BÜYÜK İŞLER ALIRSINIZ .

KENDİNİ TAMAMEN GECE ALEMİNE ARAZİLERDE YETİŞTİRMİŞ BİR KİŞİ HİÇBİŞİ GÖRMEZ ÇÜNKÜ BİLİR HERŞEYİ ÜRKMEZDE  EN ÇOK HAŞUR HUŞUR SESLER ÇIKARARAKTAN ÜSTÜNÜZE DE BİŞİNİN GELDİĞİNİ FARKEDERSİNİZ VEYA AÇIĞINIZDAN DA GEÇER ÇOĞUNLUKTA BUNLAR DOMUZDUR  TAM ÜSTÜNÜZE GELİYORSA O FARKETMEZ SİZ FARKEDİP YANA KAÇIN GEÇER GİDER MÜHİM OLAN DONUP TA KALMAYINIZ TEK ŞEY BU..
EN ÇOK OLAN OLAY BUDUR  HİÇBİR İNSAN SİZE KOŞARAKTAN ÜSTÜNÜZE GECENİN KARANLIĞINDA GELMEZ BİR DE KARPUZ TARLASI EKİN TARLASI GECE SAHİPLERİNCE DOMUZDAN KORUMAK İÇİN BEKLERLER BUNLAR SİLAHLIDIR SİZİ DOMUZ ZANNEDİP ÜSTÜNÜZE ATEŞ AÇABİLİRLER  BUNLARA DA HABER VERİRSENİZ İYİ OLUR NE YAPICAKLARKİ SİZE MERAKTAN ONLAR DA YANISIRA SİZİNLEN GEZERLER ÇOBANLARDA AYNIDIR BELKİ ONUN KISMETİ VARDIR DA YANINIZA GELDİĞİNDE O DA SİZLEN GEZER VE TEKTEKTE BAYAĞI İYİ ŞEYLERDE BULURSANIZ ONUN HAKKINI DA VERMEYİ SAKIN İHMAL ETMEYİN BU SIK OLAN BİR UNSURDUR YANİ KISACA  BEN VE YANIMDAKİ KİŞİ BİZ HİÇBİŞİ GÖRMEDİK  HİÇBİŞİDEN DE RAHATSIZ OLMADIK VAR OLAN ŞEYLER DE BU ANLATILANLAR GİBİ OLMAYIP BAŞKA ŞEYLERDİR...

SAYGILAR................................................................................NACİBABA.................ONK......
Yukarı Dön
karabey Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Durum:
  Alıntı karabey Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Mayıs 2017/2012 Saat 03:10
SELAM DARBAZ ARKADAŞIM YİNE HERŞEYİ BİBİRİNE KARIŞTIRMIŞSIN .BENİM AMACIM BİR KERE KİMSEYİ KORKUTMAK DEĞİL.UYARMAK VE KAZI ANINDAKİ TEHLİKELERE KARŞI UYANIK OLMALARINI VE KAZIDA UMDUKLARINI ELDE ETMELERİNİ SAĞLAMAK.YANİ HER AÇIDAN BİLİNÇLİ OLMALARINI SAĞLAMAK SİZ İSE YANLIŞ İNANIŞINIZIN İSPATI PEŞİNDESİNİZ.OYSA TAA SÜLEYMAN ALEYHİSSELAMDAN BERİ KURAN-I KERİM DE CİNLERİN VARLIĞINDAN SÜLEYMAN ALEYHİSSELAMIN ONLARI ÇALIŞTIRDIĞINDAN BAHSEDİLİR.AYRICA PEYGAMBER (AS)CİNLERİN DEĞİŞİK HAYVANLARIN SURETİNE GİRDİKLERİ,ONLARI O ŞEKİLDE İKEN ÖLDÜRMENİN CAİZ OLDUĞU SAHABEİ KİRAMA BU ŞEKİLDE CEVAP VERDİĞİHADİSLERLE NAKLEDİLMİŞTİR.YİNE PEYGAMBERİMİZİN CİNLERİ DE İSLAMA DAVET ETTİĞİ CİN SURESİNDE ANLATILMAKTADIR.HAL BÖYLEYKEN BANA YAZIMDAN ALINTI YAPARAK YANLIŞ CEVAPLAR VERMİŞSİNİZ.BEN SİZİN YAPTIĞINIZ HATAYI YAPMIYORUM .LÜTFEN BUNDAN SONRA BENİM YAZILARIMI SADECE OKUYUN CEVAP VERMEYİN.BOŞUNA ZAMAN KAYBETMEK İSTEMİYORUM.HA BU ARADA BEN SİZİN YAZILARINIZI OKUMUYORUM..... HERKES KENDİ BİLDİĞİ YOLDAN DEVAM ETSİN...
Yukarı Dön
darbaz Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Durum:
  Alıntı darbaz Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Mayıs 2017/2012 Saat 11:29
Orjinalini yazan: karabey

SELAM DARBAZ ARKADAŞIM YİNE HERŞEYİ BİBİRİNE KARIŞTIRMIŞSIN .BENİM AMACIM BİR KERE KİMSEYİ KORKUTMAK DEĞİL.UYARMAK VE KAZI ANINDAKİ TEHLİKELERE KARŞI UYANIK OLMALARINI VE KAZIDA UMDUKLARINI ELDE ETMELERİNİ SAĞLAMAK.YANİ HER AÇIDAN BİLİNÇLİ OLMALARINI SAĞLAMAK SİZ İSE YANLIŞ İNANIŞINIZIN İSPATI PEŞİNDESİNİZ.OYSA TAA SÜLEYMAN ALEYHİSSELAMDAN BERİ KURAN-I KERİM DE CİNLERİN VARLIĞINDAN SÜLEYMAN ALEYHİSSELAMIN ONLARI ÇALIŞTIRDIĞINDAN BAHSEDİLİR.AYRICA PEYGAMBER (AS)CİNLERİN DEĞİŞİK HAYVANLARIN SURETİNE GİRDİKLERİ,ONLARI O ŞEKİLDE İKEN ÖLDÜRMENİN CAİZ OLDUĞU SAHABEİ KİRAMA BU ŞEKİLDE CEVAP VERDİĞİHADİSLERLE NAKLEDİLMİŞTİR.YİNE PEYGAMBERİMİZİN CİNLERİ DE İSLAMA DAVET ETTİĞİ CİN SURESİNDE ANLATILMAKTADIR.HAL BÖYLEYKEN BANA YAZIMDAN ALINTI YAPARAK YANLIŞ CEVAPLAR VERMİŞSİNİZ.BEN SİZİN YAPTIĞINIZ HATAYI YAPMIYORUM .LÜTFEN BUNDAN SONRA BENİM YAZILARIMI SADECE OKUYUN CEVAP VERMEYİN.BOŞUNA ZAMAN KAYBETMEK İSTEMİYORUM.HA BU ARADA BEN SİZİN YAZILARINIZI OKUMUYORUM..... HERKES KENDİ BİLDİĞİ YOLDAN DEVAM ETSİN...

A.S KARABEY

Ben hiç bir şeyi karıştırmadım kı.
Siz anlayamıyorsunuz  sorun burada. hoş yazımı okumuyormuşşunuz, önemli değil  zaten yazdıklarımı anlayamıyorsunuz. Bu sebeple ben sizin üstünüzden başkalarının anlaması için çaba  sarf ediyorum.

Kazı anında  başa gelecek  en büyük tehlike göçuk altında  kalma yada kazarken  Emniyet Güçlerine yakalanmaktır. Bu konuda uyarılarınızı  yapın daha  gerçekci olacaktır.
"SİZ İSE YANLIŞ İNANIŞINIZIN İSPATI PEŞİNDESİNİZ" bu cümleye bir yorum yapmayacağım çünkü sizin günahınıza ortak olmak istemem.Ben ALLAH dan KORKARIM.

Cin yoktur diyen  zaten yok. bunu yok diyecek kadar  ahmak değiliz Elhamdurillah
Hiç birimiz Hz Süleyman falan da  değiliz.  Buradaki  konu CİNLERİN define ile uğraşlarıdır. Bununla ilgili ne bir ayet  ne de  hadis yoktur. Varsa söyleyin hep birlikde  sizce  yanlış addedilen yoldan dönelim.
Allah Cinlere Definelerle ilgili hiç bir görev tahhakkuk ettirmemiştir. Yaradanın ,böyle bir görev yüklemediği dünyada biz kullar kimiz ki ettik cinleri define  bekçisi ........... edep yahu bunun neresi anlaşılmıyor.Kendi kendinize  arzularınız uzantısında  cin falan  imal etmeyin 

Ben yine diyeyim HİÇ bir şeyi karıştırmıyorum. ALLAH a Şükür ELİF ile  MERTEK arasındaki farkı bilecek kadar Aklımız , Zekamız ve Eğitimimiz  vardır. 

Bu arada  siz bana cin suresini örneklemişsiniz. Halbuki yukarıdaki başka yazımda  ben tüm olarak içinde CİN bahsedilen sureleri yazmıstım. yeniden buraya  kopyalıyayım

En’âm Sûresi 100,112,128,130  Araf suresi  38,139  Ahkaf suresi  29

Cin suresi 1,2,5,6,19  Fussilet suresi  25,29  Hud suresi  118,119

Hicr suresi  27  İsra suresi 88   Kehf suresi  50

Nas suresi 1,2,3,4,5,6  Neml suresi 17,39  Secde suresi 13

Sebe suresi 12,13,14,41  Saffat suresi 158  Zariyat suresi 56

Rahman suresi 15,31,33,39,56,74

Yine soruyorum hangisinde  define ile ilgili bir  satır var buyrun bakın.

Kalın sağlıcakla,
Yukarı Dön
karabey Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Durum:
  Alıntı karabey Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24/Mayıs 2017/2012 Saat 06:13
darbaz arkadaş bir de şu konuyu anlayabilsen herşey halolocak.Nasıl ki anayasa da tüm kanunlar yazmazsa,(medeni kanun ,Türk ceza kanunu vb kanunlardaki maddeler) anayasa da yer almazsa  Yüce kitabımız kur an-ı Kerim de de aynen  anayasa gibidir.açıklamak görwevi de peygamber efendimize verilmiştir.Yani boşuna bu konuyu Kur an da arama .Zaten her konu tam bir açıklıkla tüm insanların anlayacağı şekilde olsa peygamberlere gerek  kalmazdı.Peygamberler tüm içtimai hususları ya açıklayarak.veya yaşayarak insanları aydınlatmışlardırDefine konusu da bu kapsamdadır..inşallah bu bu kez birşeyler anlatabilmişizdir.
Yukarı Dön
karagün Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Son Giriş: 02/Haziran 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 57
  Alıntı karagün Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24/Mayıs 2017/2012 Saat 11:23
HERKESE SELAMLAR ARKADAŞLAR Allah Cinlere Definelerle ilgili hiç bir görev tahhakkuk ettirmemiştir. Yaradanın ,böyle bir görev yüklemediği dünyada biz kullar kimiz ki ettik cinleri define  bekçisi ARKADAŞLAR KONUYU TAKIP EDİYORUM  TABİKİ BU İŞLERLE UĞRAŞIYORSAK TARTIŞAKTA OLSA ELBET DOĞRU YOLA ÇIKARIZ SANIRIM DARBAZ ARKADAŞIM YUKARDA YAZINDAN KOPYALAMIŞ OLDUĞUM SATILARI İMAM ARKADAŞA SORDUM CEVAP TABİKİ ALLAH CİNLERE HAZİNELERİ BEKLEYİN DİYE BİR GÖREV VERMEMİŞTİR NASILKI İNSANLAR KUMAR OYNAR İÇKİ İÇER OVARDALIK YAPAR CİNAYET İŞLER BUNLARIDA ALLAH İNSANLARA GÖREV OLARAK VERMEMİŞTİR AMA İNSANLAR BUNULARI YAPIYOR BUNA BENZE CEVAPLAR ALDIM CİNLERDE HER HAZİNEYİ BEKLİYECEK DİYE BİR ŞEY YOK  YA ONLARIN YAŞAM YERİDİR YADA YOL  GEÇİŞLERİDİR BU GİBİ DURUMLARDA MUSALLAT OLMAYA ÇALIŞIRLAR DİYE CEVAP ALDIM SAYGILAR
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1 5678>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50