Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5DEFİNECİLİĞE, FORUMA ve HAYATA DAİR <>5DEFİNECİLİK BİLGİ BANKASI
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Defineye musallat ve tılsımı çözmek

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <12345 8>
Yazar
Mesaj Tersinden sırala
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28/Nisan 2017/2012 Saat 12:06

SAYIN KARABEY ARKADAŞIM

ARKADAŞIM SENİN İŞİN  ÇOK ZOR  1979 SENESİ SİZİN ORALARA GELMİŞTİK  AMAN ALLAH  KESTİRME DİYE BİR YOL TARİF ETİLER BİR GİRDİK ZANNETİK MAĞRA İÇİNDE GİDİYORUZ GÖKYÜZÜ GÖZÜKMÜYOR  AĞAÇLAR ÖYLE BİR KAPLAMIŞKİ  .. RESMEN FAR YAKTIK GÜNDÜZ GÖZÜ BAZI KESİMLERDE  SENİN İŞİN ÇOK ZOR ALLAH SELAMET VERSİN  GİTTİK BİR HAFTA KALDIK YOK KARDEŞ,İM HİÇBİR YERE GİREMEDİK  ORMANDAN BİTKİLERDEN  SONRA DÖNDÜK GELDİK YANIMDAKİ ARKADAŞ DİYORKİ  BEN MİNARELERİ KÖYLERİ GÖRMEM LAZIM DİYOR BU NE YAA DEDİYDİ ..
ARKADAŞLAR KARABEYİN BÖLGESİNİN NE DENLİ ZOR OLDUĞUNU GÖSTEREN BAZI FOTOĞRAFLARI AŞAĞIDA GÖRECEKSİNİZ  BİR İNCELEYİN HAK VERECEKSİNİZ  HA BU ARADA
ÖYLE BİR YERE GELDİKKİ 2 TRAKTÖR GEÇTİLER BEN DE ZANNEDERSEM DEDİM JİPİN KAPILARINA KADAR  YANİ CAM SEVİYESİNE KADAR GELİR DEDİM BİR DERE ÇIKTI ÖNÜMÜZE TRAKTÖRCÜLERE DURUN AZ DEDİM KALIRSAK ÇEKERSİNİZ SANKİ DUVARA SÖYLEDİN ELİNLEN BİR ÖYLE HAREKET YAPTI GAZLADI GİTTİ  ÖBÜRÜ DE VAKTİM YOK DEDİ ÇEKTİ GİTTİ EE GEÇMEMİZ LAZIM BURAYI Kİ ANA ASFALTA ÇIKIYOR AZ DA KALMIŞTI  JEEPİN ÖNÜNDE VİNÇ VAR  ARAÇ DA ARKADAŞIN ARACI LADA NİVA BENZİNLİDE  MOTORU KAPLARSA SU STOP EDEBİLİR BENZİNLİ ARABA DİZEL OLSA GİR KORKMA  NEYSE SOYUN LEN DEDİM GİR GİT KARŞIDAKİ BİR SAĞLAM AĞACA BAĞLA VİNCİN UCUNU  BEN GİRMEM DEDİ GİRERSİN GİRMESSİN BEN YÜZME DE BİLMİYORUM  DEDİ GİRMEM İYİ DEDİM GİRME SEN  VİNCİ MİNCİ BIRAKTIM BAK KALALIM DA NASIL GİREMİSİN GİRMEZMİSİN DEDİM SÜRDÜM DERENİN İÇİNE TAKTIM ARAZİYE TAKVİYEYE DE BAĞLADIM  GİDİYORUZ SU ÖN CAMA KADAR ÇIKTI  HAYRET BİŞİ MOTOR SU İÇİNDE PERVANENİN TAZYİĞİNLEN KAPUTUN KENARLARINDAN TAZYİKLİ SU FIŞKIRTIYOR STOP ETMEDİ BE  NE YAPMIŞ ADAMLAR HAYRET BİŞİ BOŞUNA MİLLET İLLE DE LADA NİVA DEMİYOR  İÇERİ  BİR DAMLA SU ALMADI ZATEN BÖYLE BUNLAR TOZ MOZ DA ALMAZLAR  EWELDEN BİZDE DE VARDI ONDAN BİLİYORUM  ÇIKAMIYACAĞI GİDEMİYECEĞİ YER DE YOK BU NİVALARIN ÇAMURDA DA AYNI  VELHASIL ACAİP BİR ARABALAR BUNLAR GEÇTİK   DEMEDİMMİ BEN SANA  DİYOR  BİR KERRE DAHA ANLAMIŞ OLDUK  NİVAYI....

dededededededede

dede

NASIL BU ARAZİDE DEFİNE ARANILIR SORARIM SİZLERE  ÖYLE DEĞİLMİ KARABEY ARKADAŞ
SEN YA MEMLEKETİ DEĞİŞTİRİCEN YA DA UZAK OLAN YERLERDE ARAMA YAPICAN BAŞKA HİÇBİR ŞANSIN YOK GİBİ GÖZÜKÜYOR BENCE ...

SAYGIALR......................................................................NACİBABA.............................ONK....
Yukarı Dön
karabey Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 21/Mayıs 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 256
  Alıntı karabey Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27/Nisan 2017/2012 Saat 10:22
SELAMLAR VE SAYGILAR NACİBEY BEN SAHİL DEYİM İĞNEADAYA ÇOK YAKINIM.MIKNATIS İŞİNİ O NOKTADA DENEYECEĞİM AYRICA SİZİN BU BÖLGE İLE İLGİLİ BİLGİLERİNİZDEN YARARLANMAK İSTERİM.BU BÖLGELERDE EŞKİYA İŞİ VAR DİYORLAR.MEDENİYET BELİRTİLERİ DE VAR TABİİ.BU KONULARDA SİZ DAHA TECRÜBELİSİNİZ.BİLGİ VERİRSENİZ ÇOK MEMNUN OLURUM TEKRAR SAYGI VE SELAMLAR.
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27/Nisan 2017/2012 Saat 07:39

KARABEY MERHABA SELAMLAR

ŞİMDİ SİZİN ORALARDA  BAZI YERLERDE GENİŞÇE ALTIN CEVHERİ MİNARELLERİ DE MEVCUT HARİTALARDA DA İŞARETLENMİŞ ORALARI  BAKIR CEVHERİ,,DEMİR CEVHERİ,, BUNLAR VAR FAKAT KEŞFEDİLMEMİŞ BİLİNMİYOR  BİR MADEN OCAĞI VS KURULMAMIŞ ORMAN BİTKİ ÖRTÜSÜ YÜZÜNDEN SAĞLIKLI ÇALIMALAR YAPILAMIYOR ..
O YERDEN TAŞ ÖRNEKLERİ AL SİYAHINDAN DA KIRMIZISINDAN DA NE RENK VARSA  SONRA O YÖRENİZDE VARSA BÖYLE MADEN OCAKLARI ONLARIN BAŞI KİMSE BİR ONA GÖSTERİVER BAKALIM NE DİYECEK  SİYAHIMSI GRİMSİ OLANLAR METEOR TAŞLARI DA OLABİLİR YANINDA HER GİTİĞİNDE BİR KUWETLİ MIKNATIS DA YANINDA GÖTÜR  O TAŞLARA BİR TUT MIKNATISI ÇEKİYORSA KUWETLİ İHTİMAL METEOR TAŞIDIR ÇEKMİYORSA DA MADEN FİLİZLERİDİR BAKTIRMAK GEREKİYOR ..
YANİ SENİN ŞANSIN SENİN İŞİN BU ARAZİ YÜZÜNDEN ÇOK ZOR .. AMA NE YAPICAN Kİ ELDEN BİŞİ GELMİYOR TABİKİ ÇOK TERS YERDESİN  SAHİL SANA UZAKMI  İĞNEADAYA MI KIYIKÖYE Mİ YAKINSIN  BİR YER BELİRLE DE SANA YAKIN BAKAYIM SAHİLLERDEKİ  YERLEŞİM YERLERİNE ESKİLERE VAR AMA SAHİL KESİMLERİNDE  BU YERLER İÇERLERDE YOK GİBİ BİŞİ

SAYGILAR............................................................................NACİBABA......................ONK...
Yukarı Dön
karabey Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Durum:
  Alıntı karabey Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26/Nisan 2017/2012 Saat 09:43
SELAM VE SAYGILAR NACİ BEY DEMEK BİZİM ADIMIZI DA LEKELEMEYE ÇALIŞMIŞ MİSAFİR EFENDİ .NE DİYEYİM ALLAH ISLAH ETSİN.HOCAM GEÇEN GÜN GENE BİR YER NOKTALADIM YER DE DAHA ÖNCEDEN ARANAN BİR YERMİŞ .NEYSE ÇUBUK YERİ BULDU İÇTEN DIŞA HAREKETİNİ DE YAPTI .TABİİ BU DURUMDA MAKİNE TUTMAK GERKİYOR. ONU DA YAPTIK ÖTÜYOR. FAKAT DEMİRLİ MADENSEL TAŞLAR VERİYOR.AYRIMA ALINCA SESİ TAMAMEN KESİYOR.TABİİ İHTİMAL ZAYIF BUNA RAĞMEN BİRAZ EŞELEYEYİM DEDİM.GERÇEKTEN SİMSİYAH DEMİRİMSİ GÖRÜNÜMLÜ TAŞLAR ÇIKTI.TABİİ MORALLER BOZULDU .ANCAK O SIRADA UZAKTAN GELEN BİRTAKIM SESLER DİKKATİMİ ÇEKTİ .KULAK VERDİM BAYKUŞ SESİ GİBİ AMA DEĞİL,KÖPEK ULUMASINI DA ANDIRIYOR.BİR ANLAM VEREMEDİM .TABİİ ÇALIŞMAYA DA DEVAM ETTİM.YEŞİL BİR TABAKA ÇIKTI BAKIR PASINA BENZEYEN FAKAT YER ÇOK SERT DOĞAL ELLENMEMİŞ TABAKA DİYE BIRAKTIM.HOCAM ORADA BİR ŞEY VAR MIDIR SİZCE.
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14/Nisan 2017/2012 Saat 07:31

SELAM KARABEY ARKADAŞ  SAYGILAR

ARKADAŞIM AÇIK BIRAKTIM HER YERİ ZANNETİMKİ İNSANLAR DÜZELDİ AMA GENE YANILDIM BEN TÜM KALBİMLEN İYİ NİYETLİ HOŞGÖRÜLÜ OLMAYA ÖZEN GÖSTERİYORUM AMA ARADA BİR DE BÖYLE CİNSLER ÇIKIYOR TABİİ  OLUCAK OKADAR DA  NE YAPALIM ..
SİTEMİZ İÇİNDE KAYITLI OLARAKTAN 200 E YAKIN DA ÇEŞİTLİ YAŞ GURUPLARINDAN  BAYAN ARKADAŞLARIMIZ VARDIR BUNLAR KENDİLERİNİ HİÇ BELLİ ETMEYİP ERKEKMİŞ GİBİ GÖSTERİYORLAR EVVELDEN AÇIK ŞEKİL BAYANLAR VARDI BİRKAÇ TANE  BOYUNA SUİSTİMAL ETTİLER  KAÇIRDILAR ONLARI DA SİTEDEN  HERNEYSE İŞTE BU GİBİ ABUK SABUK ŞEYLER YAZANLARI SİLİCEM SİLİYORUM DA YAŞATMIYACAĞIM BURDA .
NOT> EN SON SENİN KARABEY KODUNU KULLANARAK DA GİRDİ NASIL YAPTI YAPTI BENİM DE BİR EVVELKİ KODUMU KULLANARAK DEVAMLI GİRDİ  SEN GENE DE BİLGİSAYARINI BİR KONTROL ET VEYA ETTİR KUVVETLİ VÜRÜS PROGRAMI YÜKLE  GEÇENLERDE HEM DİZÜSTÜNÜN HEM DE MASAÜSTÜNÜN HARD DİSKLERİNİ RESMEN HAKLADILAR  1000 TL DEN FAZLA ZARAR YAPTILAR NEYSE YENİ HARD DİSKLER ALIP YENİDEN PROGRAMLADIM  BEREKET Kİ GÜNLÜK HAFIZA KARTINA HERŞEYİ ÇEKİYORUM AKŞAMDAN AKŞAMA  ORDAN KOMPLE SORUNSUZ YÜKLÜYORUM YOKSA TEK TEK YÜKLE BAŞEDİLMEZ....
ONUN BURAYA GİRMESİNDE AÇIK UNUTULAN BİR KAPI O SORUN DA GİDERİLDİ ONUN İP NOSUNU DA BULUP ASKIYA ALDIK YANİ O KULLANDIĞI BİLGİSAYARLAN ARTIK GİREMEZ  GİDER BAŞKA BİR YERDEN ANCAK GİRER  ...KİM OLDUĞUNU KUVVETLEN DE TAHMİN EDİYORUZ  ESKİ MODERATÖRLERDEN BİRİ VEYA DEĞİL BAŞKASI DA OLABİLİR AMA ÇIKAR DEVAM EDERSE YAKINDA KİM OLDUĞU  BİZ ŞİKAYETİMİZİ YAPTIK  2--3 KERRE DAHA GİRSE ENSELENİCEK  KESİN OLARAK....

ŞİMDİ MİSAFİRLERİN SİTEYE GİRMESİ KOMPLE HER YERİ DOLAŞMASI SERBEST SADECE YAZI YAZAMAZLAR BUNU KALDIRDIK İŞTE BU KISIMDAKİ AÇIK TEK BİR KAPIDAN BU DALIYORDU ONU DA KALDIRDIK ÖNLEMİ ALDIK  BAKALIM ŞİMDİ NERDEN GİRİCEK ..

ÜYE OLANLARI KİM OLDUYSA HEMEN AÇIYORUM BURDAN  HEMEN GİREBİLİYORLAR DÜŞÜNDÜKKİ İÇERDE OLURSA BÖYLE ŞEYLER İÇERDEN AYIKLARIZ KOMPLE BU DAHA SAĞLAM DAHA PRATİKTİR.. ÇÜNKİ 10 ELİNİN PARMAK İZİNİ BIRAKMIŞ OLUYOR BU ŞEKİLLE .
İŞTE BÖYLE NE YAPARSIN  HAYATIN HER YÖNÜ ZATEN DERT  ALIŞTIK DA  HER ŞEYLERE

SAYGILARIMLAN...............................................................NACİBABA............................ONK... 

Yukarı Dön
karabey Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Durum:
  Alıntı karabey Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14/Nisan 2017/2012 Saat 06:57
SELAM VE SAYGILAR NACİ BEY MİSAFİR KODLU ARKADAŞI SİLMENİZ İYİ OLMUŞ ANCAK BAZI SİLİNMEYİ HAKEDEN ARKADAŞLAR DAHA VAR .BENİM AKLIMA NE GELDİ BİLYORMUSUNUZ BU SİTEYE ÜYE OLMAK İSTEYENLERİ BİR ÖN ELEMEDEN GEÇİRSENİZ DİYORUM.ÖYLE HER ÖNÜNE GELEN ÜYE OLAMASA. ŞÖYLE Kİ BİRKAÇ CAN ALICI SORU HAZIRLAYIN ÖNCE GİRECEK KİŞİNİN KİŞİLİĞİNİBİR ÖLÇÜP TARTIN ELŞTİRİYE AÇIK OLUP OLMADIĞINI ELEŞTİRİLDİĞİNDE AĞZINA GELENİ YAZANI "MİSAFİR" KODLU ARKADAŞ GİBİ HEMEN SİLİN.BÖYLECE SEVİYEYİ KORUYALIM SADECE AMACA YÖNELİK FAYDALI BİLGİLERİNVE TECRÜBELERİN AKTARILDIĞI .BİR SİTE OLSUN BURASI NE DERSİNİZ? 
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13/Nisan 2017/2012 Saat 21:50

BURAYA MİSAFİR KODUNLAN GİRİP ABUK SABUK YAZI YAZAN'A 

TÜM SANA VERDİĞİM CEVAPLARI SİLDİM  BUNDAN SONRA DA NE YAPARSAN YAP  ANINDA SİLİCEM SEN YAZ BEN SİLİCEM  İP NONU BULDUM İSTER KENDİ BİLGİSAYARIN OLSUN İSTER İNTERNET KAFEDEN GİR HİÇ FARKETMEZ GEREKLİ YERLERE DE SENİN İP NONU VERDİM  AZ BEKLE BAK NE OLUCAK  ESKİ DEVİR DEĞİL ARTIK İNTERNETİN DE BİR KANUNLARI VAR  BAK İSTERSEN İP NONU DA YAZAYIM BURDAN .. ( 46.154.218.76.) ANLADINMI BİŞİLER SEN DEVAM ET ARKASI DA GELİCEK BUNLARIN ..

........................................................................................................NACİBABA.................ONK..
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13/Nisan 2017/2012 Saat 21:09

DARBAZ ARKADAŞ BİRAZ SERT GİDİYORSUN YUMUŞAK OL ..
KARABEY 50 YAŞIN ÜSTÜNDEDİR SENİN YAŞI BİLMEM DE YİNE SAYGIYI ELDEN BIRAKMAYIN DİYORUM..

2.Cİ RAMSES ZAMANI MISIR ORDUSU  KULLANDIKLARI SİLAH ARAÇ GEREÇLER SERT TAHTADANMIŞ HATTA KILIÇLARDA BUNA AİT BİR FİLİM DE VARDIR  BAŞ KOMUTANIN ÇOCUKLUK ARKADAŞI  VAR BU AVRUPAYA GİDİYOR DÖNDÜĞÜND DE  KOMUTANA DİYORKİ KILICINI ÇEK VE OLANCA GÜCÜNLEN BENİM KILICA VUR DİYOR NE OLUCAK DİYOR SEN HELE BİR VUR DİYOR VE VURMASINLAN KOMUTANIN KILICI BİRKAÇ YERDEN AYRILIP KIRILIYOR VE MERAKLAN BUNEDİR BÖYLE DİYOR ARKADAŞI DA GİTİĞİM YERLERDE BUNLARI YAPIYORLAR YENİ BULUNAN BİR MADENMİŞ DİYOR DEMİRDEN YAPILMIŞ KOMUTAN TAMAM DA BU ÇOK AĞIR DİYOR ARKADAŞI DA ZAMANLAN ALIŞIRSIN DİYOR  BUNU NASIL YAPIYORLAR BİZDE YAPALIM DİYOR VE İŞE KOYULUYORLAR ..
ARKADAŞI GÖRDÜKLERİNİ ANLATIYOR..
FRANSANIN KUZEY NORMANDİASI SAHİLLERİNDE MUAZZAM KÖMÜR HEM DE TAŞKÖMÜRÜ YATAKLARI VAR VE YÜZEYDEN ÇALIŞILAN GALERİLERDİR ÖYLE TÜNELLER AÇIP ÇIKARMA İŞİ YOK AÇIK İŞLETME ŞEKLİNDE VE GOOGLE EARTH TTAN GİR KUZEY NORMANDİYA YAZAN SAHİLE GİR SAĞA VE SOLA DOĞRU GEZİN BAK GÖRÜCEN HALEN ÇALIŞAN KÖMÜR OCAKLARI YÜZLERCE DEMİRYOLU VE VAGONLAR BURDAN KÖMÜR YÜKLEYİP ELEKTRİK SANTRALINA DÖKÜYORLAR  YANİ İŞ DOĞRU ..... TABİİ O DEVİRDE BUNLARA SİYAH TAŞ DERLERMİŞ BİLMİYORLAR NE OLDUĞUNU BİR GÜN ÇOK KUWETLİ BİR YILDIRIM DÜŞÜYOR BU BÖLGEYE  VE TOPRAK YANMIYA BAŞLIYOR  NE YAPTILARSA DA SÖNMÜYOR İÇTEN İÇE YANIYOR FAKAT MUAZZAM BİR ISI VERİYOR AZ DA RÜZGAR ESERSE  HARARET DAHA DA ARTIYORMUŞ  BU YANAN BÖLGE 2 FUTBOL SAHASI KADAR BİR YER BAŞKA YERE SIÇRAMAMIŞ  SONRADAN ANLAŞILMIŞ İNCELEMİŞLER BU TAŞLAR NASIL YANIYOR DA BUKADAR DA HARARET VERİYOR VE DE HAVA İLEN İTİRİLİRSE YANİ KUWETLİ BİR ÜFLEME YAPILIRSA HARARET ACAİP ARTIYORMUŞ BUNLARI ÖĞRENMİ,Ş O BÖLGE  İNSANI TAŞLARDAN DAHA AĞIR BAŞKA CİSİMLER DE BULMUŞLAR BUNLAR DEMİR  FAKAT ÇOK SERT NASIL İŞLİYECEKLER ACABA BUNU BU ATEŞ ERİTİRMİ FİLAN DENEMELER  O BU UĞRAŞIR SONUNDA BİLİNDİĞİ GİBİ ESKİ DEMİRCİLERİN ATEŞ TEZGAHI ŞEKİLLENMİYE BAŞLAMIŞ  BİRİ TUTMUŞ BU DEMİRE ŞEKİL VERİP ATLARA NAL YAPMIŞ BİRİ BIÇAK PALA KILIÇ ŞEKİLLERİ VERMİŞ O BU ONU BUNU YAPARKEN BİR SANAYİİ OLUŞMUŞ  HARARET İŞİ HALLOLUNCA SIRA DİĞER BULUNAN MADENLERE GELİYOR  BU HARLI ATEŞ HERŞEYİ ERİTİYOR SU HALİNE GETİRİYOR YİNE O BU DENEMELER YAĞPIYOR O MADENLEN ÖBÜRÜNÜ KARIŞTIRIYOR BİŞİ ELDE EDİYOR  İLERKİ ZAMANLAR İÇİNDE Bİ SÜRÜ İNSAN BİŞİLER ELDE EDİYOR EE BUNDAN NE YAPILIR BUNDAN ŞUNLAR OLABİLİR  BÖYLE DERKEN ÜLKE SINIRLARINI AŞIYOR BU İŞLER  SONRADAN  SİLAH YAPIMINDA YOĞUN ŞEKİLDE KULLANILIYOR ZAMANI GELİYOR HALKIN PARA YERİNE O DEVİRDE KULLANDIĞI ŞEY TAKAS BİR ŞEY ALIRKEN BİŞİ VERME DEĞİŞ TOKUŞ ŞEKLİ  PARA NE ZAMAN İCAD OLUNUYOR BU BİTİP YERİNE PARA KULLANILIYOR  TEKERLEKLERİN ÇEMBERİNE KULLANIYORLAR  İÇKİ ŞARAP YAPANLAR FIÇILARIN ÇEMBERLERİNİ YAPIYORLAR  SÜS EŞYALARI YAPILIYOR BUNLARI OYMA İŞLERİ SÜSLEMELER BAŞLIYOR ALIYOR BAŞINI GİDİYOR BU İŞİN BAŞLANGICI BU .. BİR SÜRÜ ALET EDEVAT YAPILIYOR  DEMİR PAS YAPTIĞINDAN  GÜMÜŞE ALTINA VE SARIYA YÖNELİYORLAR  DEMİR DE GERİ PLANDA KALIP SADECE SERTLEŞTİRMELERDE DİĞER MADENLERLEN KARIŞIMLARDA KULLANIYORLAR..SONRALARI ŞÖMİNEDEN SOBA DEVRİNE GEÇİYORLAR BU KÖMÜRÜ SOBALARDA YAKIYORLAR  SOBALARI DA TABİİ DEMİRDEN İMAL EDİYORLAR BİRLEŞTİRMEDE DE PERÇİN KULLANIYORLAR  SONRALARI KUM DÖKME TEKNİĞİNİ GELİŞTİRİP  PARÇALARI KOMPLE KALIPTA DÖKÜYORLAR 
NELER ANLATILMIYORKİ HANGİBİRİNİ YAZARSIN ...
BÖYLE İŞTE..

SAYGILAR.............................................................................NACİBABA....................ONK......

Yukarı Dön
darbaz Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Son Giriş: 15/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 45
  Alıntı darbaz Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13/Nisan 2017/2012 Saat 17:30
"BENİM ASIL BAHSETMEK İSTEDİĞİM YUKARIDAKİ YAZINIZDI ÇOK AYRINTILI BİR ŞEKİLDE AÇIKLAMIŞSINIZ BÖYLECE İLKOKUL KİTAPLARINDA BİLE YAZAN DEMİR MADENİNİN NE ZAMAN BULUNDUĞUNU ÖĞRENMİŞ OLDU BAZI ARKADAŞLAR SAYENİZDE"

karabey arkadaş   taşı gediğine koyduğunu sanıyorsan   çok  yanılıyorsun niyemi sen dahi ilk okul kitaplarında yazan kronolojiyi dahi bilmiyorsun biraz araştır kesin   bir şeyler öğreneceksin bundan eminim. hele  bir bak  DEMİR MADENİNE  hangi  evrede  kullanılmaya başlanmış.

Şimdi diyeceğim 1 kg demir ağır yoksa  1 kilo pamuk mu eminim sen  ikiside aynı  diyeceksin.
bende  sana  10 mt yukardan ikisinide  kafana bırak öyle karar  ver diyeceğim. sende  demir beni perişan etti  ama cinlerin işi diyeceksin hemde hiç alakaları olmadığı halde.

Sonuç olarak sana tavsiyem bilmediğin  konuda ahkam kesme  demir madenini iyi düşün yoksa ilk  okuldan terk muamelesi görürsün. sana ufak tiyo demir ile  bronz arasında erime sıcaklığı farkı vardır. bu yuzden kolay olanı önceden kullanmışlardır. Malum o devirde doğal gaz falan yok  fırınlarda  kullanmak için eh o dönemlerde  de  UZUN MEHMET te yok ki hani Taş kömürü  bulsunlar. Kala kala  kaldılar oduna    demiri eritmeye lazım 1535°C  
gelde  odunla  uğraş. hadi bronzun erime sıcaklığını  da  sen bul . Ama once bronz neden oluşur onu  bilmen lazım haberin olsun. Gördün mü sayemde demirin erime  sıcaklığını da öğrenmiş oldun.
Eğer bronz hakkında bilgiye ulaşamazsan  bu linkden ulaşabilirsin   http://tr.wikipedia.org/wiki/Tun%C3%A7

Sana Kolay gelsin
Öğrenmenin yaşı yoktur. Ha ilk okulda  ha Fizik mühendisliğinde

Gelelim  Çağlara yada  Devirlere;

Tarih öncesi devirler , Taş ve Maden devri olmak üzere ikiye ayrılır . Taş devrinde insanlar yaptıkarı aletlerde malzeme olarak taş kullanmışlardır . Maden Devrinde de buldukları madenlerden araç yapımında faydalanmışlardır

Yontma Taş Devri

Bu dönemde insanlar mağaralarda ve ağaç kovuklarında barınıyorladı . Yiyeceklerini avcılık ve toplayıcılıkla elde ediyorlardı ; çünkü henüz hiçbirşey üretmeyi bilmiyorlardı . Bu dönemdee yurdumuz Türkiye ‘de de insanların yaşadığını buluntulardan anlıyoruz . Buna en belirgin örnek ; Antalya yakınlarındaki Karain Mağarası ‘dır . Bu dönem insanlar çevrelerinde bol bulunan taştan el baltaları ile kesici kazıyıcı ve delici aletler yapmışlardır . Mağara duvarlarını hayvan resimleri ile süslediler . Devrin sonlarına doğru ateşi buldular . Ateş insanların soğuktan ve vahşi hayvanlardan korunmasını sağladı . Ateş ile yiyeceklerini de pişirip yemeye başladılar .

Cilalı Taş Devri

Bu devirde insanlar evler yapıp köyler kurdular . Ekip biçmeyi öğrendiler , yani üretici oldular . Topraktan çanak çömlek yapıp bunları ateşte pişirerek daha dayanıklı ve kullanışlı hale getirdiler .Bazı hayvanları evcilleştirdiler .

Maden Devri

İnsanlar bu devirde doğada çok bulunan ve kolay işlenen bakır madenini kullandılar . Sonraları , bakır ve kalayın karışımıyla tunç(Bronz) elde edildi . Tunçtan yapılan aletler bakırdan yapılan aletlerden daha sert ve dayanıklı oldu .
Maden devrinin sonlarına doğru insanlar demir madenini kullandılar .

Yukarı Dön
karabey Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Durum:
  Alıntı karabey Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13/Nisan 2017/2012 Saat 11:02
MİSAFİR KODLU ARKADAŞ NACİ BEYE İNANMAYABİLİRSİN BENİM BAZEN YAPTIĞIM GİBİ ELEŞTİREBİLİRSİN DE KAFANA DA YATMAYABİLİR.BİR ÇOK ŞEY .ANCAK BU SİZE HAKARET HAKKI VERMEZ ÜSTELİK TE O YAŞTAKİ ADAMA YUKARIDA YAZDIKLARINIZ ÇOK ÇİRKİN .BEN ŞAHSEN ONUN ÇUBUKLARINI ÜÇ YILDAN BU YANA KULLANYTORUM .ÇOK DA İYİ KULLANICI OLMADIĞIM HALDE EN AZINDAN YER TESBİTİNDE ÇOK İSABETLİ SONUÇLAR ALDIM.O NEDENLE DİKKATLİ OLUN SEVİYEYİ DÜŞÜRMEYİN BURADA AYNI ZAMANDA KULLANICILARA DA HAKARET EDİYORSUNUZ.OLMUYOR.ARKADAŞIM

KARABEY EN SON SİLDİĞİM YERİ SEN GÖRMEDİN BURAYA SENİN KODUNU KULLANARAK GİRDİ HABERİN OLSUN  BU CİNS BİRİ ÇOK İYİ DE BİLGİSAYAR KULLANIYOR  YASAKLADIĞIMIZ YERLERİ AÇMIŞ BURDAN SİTEYE GİRİP DE  NASIL GİRDİ NASIL YAPTI MEÇHUL  BİLGİSAYARLARINIZI DA KONTROL EDİN VEYA ETTİRİN

SAYGILAR..........................................................................NACİBABA...................ONK.....
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <12345 8>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50