Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5ÇUBUK SİSTEMİ <>5NACİBABA İMALATIDIR (TM) yani TÜRK malıdır %100 --ÇUBUK S
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

NACİBABA İMALATI VE YAPISI OLAN ÇUBUK SİSTEMİ

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1 7980818283 91>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
DEVRAN-270 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 11/Mart 2017/2014
Durum:
Gönderilenler: 13
  Alıntı DEVRAN-270 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09/ocak 2017/2014 Saat 13:58
Bide demişsiniz ki mesala arabada gidiyorsunuz ve ileride yol kontrolü olup olmadığını sorabilirsiniz demişsiniz nacibaba peki bu soru cevap şeklini araba içinde oturduğumuz şekilde yapabilirmiyiz.
Şimdiden teşekkürler nacibaba.....
Yukarı Dön
admin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
NACİBABA

Son Giriş: 10/Nisan 2017/2024
Durum:
Gönderilenler: 2037
  Alıntı admin Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09/ocak 2017/2014 Saat 14:42

ARKADAŞIM MERHABA SELAMLAR  SAYGILAR

ŞİMDİ DAHA YENİ ALDIN ELİNE  BUNUN ÇALIŞMALARI VAR İYİCE ÖĞRENDİKTEN VE ELİNİ ALIŞTIRDIKDAN SONRA SORARSIN O SORULARI  DAHA ŞİMDİDEN DEĞİL.
SORU SORMA ŞEKLİNİ İÇİNDEN SOR YÜKSEK SESLEN ÖYLE SORMA DUYAN OLUR SONRA TUHAF TUHAF ADAMA BAKARLAR...

BEN MESELA GİDECEĞİM İSTİKAMET YOLUNU  DAHA BURDAN DÜKKANDAN ÇIKMADAN SORUP ÖĞRENİYORUM  AMA SENELER ALIYOR TABİİ BU İŞLER  DAHA KISA SÜREDE YAPANLAR DA VAR DA ONLAR ÇOK KARARLI AZİMLEN ÇALIŞIYORLAR  BÜTÜN İŞ ÇOK ÇALIŞMAKTAN GEÇİYOR ZATEN HAYAT  ÖYLE DEĞİLMİ...
MAKİNENİ DE GÜLE GÜLE KULLAN YALNIZ KATALOĞU OKU ÇUBUKLARIN KATALOĞUNU DA OKU  BU KATALOGLARDAKİ ŞEKİLLERDE ÇALIŞ DIŞINA ÇIKMA ......................................ONK..

SORU SORMA İHTİYACIN OLURSA NE ZAMAN İSTERSEN AÇ TELEFONU SOR  YALNIZ SABAH 6 İLEN ÖĞLEN 12 ARASI YATIYORUM BEN DİĞER TÜM ZAMAN AYAKTAYIM TÜM GECEDE ...

SAYGILAR.....................................................................NACİBABA  /  ADMİN...............ONK.... 
Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı DEVRAN-270 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09/ocak 2017/2014 Saat 15:40
Teşekkür ederim hocam sizin bilginizle ve benim azmimle inşallah bişeyler yapıcaz.
Çubukları evde denedim hocam çatal uçları birbirine geçecek şekilde ve sordum bulunduğum odada masa varmı varsa ileri hareketi yoksa geri hareketi yap diye ve çubuklar hareket etmedi ancak çatal uçlarda Değerli yorumunuz için teşekkür ederim nacibaba çok sağolun evet bende irbirine karşı bir çekim oluştu bunun açıklaması nedir sizce ve neden böyle oldu.

Değerli yorumuz ve yardımız için çok teşekkür ederim nacibaba.
Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı DEVRAN-270 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09/ocak 2017/2014 Saat 15:49
Özür dilerim hocam yazılar birbirine girmiş yani çatal uçlarda birbirine karşı çekim gücü oluştu ancak ileri geri hareketi yapmadı bunun anlamı nedir sizce .
Yukarı Dön
admin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
NACİBABA

Durum:
  Alıntı admin Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09/ocak 2017/2014 Saat 16:17

ARKADAŞIM TEKRARDAN MERHABA

KATALOGLARDAKİ PARMAKLAN ÇUBUKLARI TUTUŞ ŞEKLİNE BAK VE SADECE  AŞAĞI SARKMAYACAK KADAR BİR YUMUŞAKLIKLAN TUT  VE ÇATAL UÇLARI TAM OLARAK BİRBİRİNE GEÇİR  VE DÜZ ŞEKİLDE TUT 2 SİNİDE BU SIRA SOR  ÖYLE O VARMI BU VARMI DİYE İLK ÖNCE  ALIŞTIRMA YAPIYORSUN O ŞEKİLDE SORU SORMA  KARŞINDA TELEVİZYON VAR SOR  TELEVİZYON NERDE  GÖSTER DE  ÇUBUKLARIN İLERİ GİTMESİ GEREKİR TELEVİZYON İSTİKAMETİNE  GİDİYORSA HEMEN ONUN YANIBAŞINDAKİ BİŞİYİ SOR BU SEFER ONU GÖSTERMESİ GEREKİR İLK ALIŞTIRMALARI BU ŞEKLE GÖRE YAP UFAK KIMILDAMALAR VARSA BUNU  DEVAMLI YAPMAK SURETİNLEN GELİŞTİR HAA BU ARADA SENİN BEYNİN SENİN VUCUDUNDAKİ HERHANGİ BİŞİYLEN MEŞGUL OLMAYACAK EN BÜYÜK SORUNLARIN BAŞI AŞIRI YORGUN BİR VUCUT ,,UYKUSUZLUK,,AÇLIK ..TUVALET İHTİYACI,, GİBİ ŞEYLER OLMUYACAK
Bİ DE HASTALIKLI BİR VUCUT OLMAYACAK  ŞEKER,,TANSİYON,,KALP GİBİ EN BÜYÜK SORUNLARDIR  ÇOK ÇALIŞTIYSAN HEMEN TEMİZLE PARLAT ONDAN SONRA DEVAM ET BU TEMİZLEMEK VE PARLATMAK  ÇUBUĞUN SIHATLİ ÇALIŞMASI DEMEKTİR BUNLARA DİKKAT ET DAHA DÜN ALDIN ELİNE  BİRAZ ÇALIŞ.....
HEMEN DİREKSİYONA OTURUNCA ŞÖFÖRLÜK ÖĞRENİLMEZ DEĞİLMİ.. YAVAŞ YAVAŞ OLUCAK

SAYGILAR.......................................................................................NACİBABA..............ONK...
Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı DEVRAN-270 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09/ocak 2017/2014 Saat 16:32
Anladım hocam teşekkür ederim tabiki hemen herşey öğrenilmez ama aşağı sarkmayacak şekilde gevşek tutmuştum katalogdaki gibi yalnız soru farkı var sizin dediğiniz gibi sormadım yalnız birbirine olan çekim gücü tuhafıma gitti acaba ondan mi ileri veya geri hareketini engelledi diye size sormak istedim hocam.
Durmak yok çalışmalara devam çözeceğim mutlaka..

Saygılar bizden nacibaba
Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı DEVRAN-270 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14/ocak 2017/2014 Saat 19:42
Selamlar nacibaba
Çalışmam sonuç verdi çubuklara alıştım ve çok güzel şekilde bütün çubuklar çalışıyor her soruma evet veya hayır cevabını alıyorum örneğin evde tv olmayan bir odada soruyorum varmi diye hayır diyor peki bu evde tv varmı diyorum evet diyo bunun gibi çalışmalarimdan sonra yine evdeyken daha önce gittiğim bir höyüğü sorguladım altın heykel bakır gümüş hepsine yok dedi mezar varmı dedim var dedi peki sikke varmı dedim var toplumu dedim evet dedi kismetse yakın zaman da oraya tekrar gideceğim ve derinliğine ise 1 metre dedi.

Bu arada çubuklara dair küçük bir sorum olacak nacibaba şimdi çubuklara soru sorduğumda ileri hareketi yaparak evet diyor.
Peki hedef karşımda değil de çaprazımda ise nasıl bir hareket verir ve bir sorum daha var çubukların birleşim yeri yani uçları bizi hedefe götürürken dahi birbirinden ayrılmadan ters v şeklindemi gider?
Yorumunuz ve cevaplarıniz için şimdiden çok teşekkür ederim saygı ve sevgilerle nacibaba.......
Yukarı Dön
admin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
NACİBABA

Durum:
  Alıntı admin Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15/ocak 2017/2014 Saat 07:54

ARKADAŞIM MERHABA SELAMLAR SAYGILAR

BAK O KADAR KATOLOGLARDA DA   VEDE SÖYLEMELERİME DE RAĞMEN YANLIŞ İŞLER YAPIYORSUN . DAHA TAM PİŞMEDEN OLMADAN SEN EVİN İÇİNDEN ARAZİDEKİ BİR HÖYÜĞÜ VS Yİ YOKLAMAYA ÇALIŞIYORSUN BUNLAR ŞİMDİDEN OLMAZ TAM NE ZAMAN SÜPER KULLANICI OLUCAN ANCAK O ZAMAN  SORARSIN ŞİMDİDEN DEĞİL  BAK DAHA TAM  KULLANIM ŞEKLİNİ DAHİ YAPAMADAN SORU SORUYORSUN  SONRA DA NERELERE UZANIYORSUN BUNLAR AŞAMA AŞAMA  OLUCAKTIR  BİRDEN İLERLERE GİTME  SONRA ÇOK YANILGILAR OLUŞUR..

ŞİMDİ  UMUM İÇİNDE AÇIKLANMASI SAKINCALI İŞLERİ BURDAN SANA YAZAMAM ONUN İÇİN SANA ÖZEL MESAJ KISMINDAN İSTEDİKLERİNİ YAZIYORUM  SEN DE BUNDAN BÖYLE Kİ SORULARINI ÖZEL MESAJ YOLUNLAN SOR TAMAMMI  ....

SAYGILAR....................................................................NACİBABA  /  ADMİN................ONK.....
Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı DEVRAN-270 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15/ocak 2017/2014 Saat 12:39
Tamam nacibaba özel mesajın ve yorumun için çok teşekkürler yalnız bazen mesaj kutusu dolu olunca gönderemiyoruz yoksa ilk olarak oradan yazmaya çalıştım.
Tavsiye öneri ve bilgi aktarımın için ayrıca sağol nacibaba
Yukarı Dön
admin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
NACİBABA

Durum:
  Alıntı admin Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17/ocak 2017/2014 Saat 08:27

İLK DEFA BEN DE DUYUYORUM BÖYLE BİR İŞİ DİNLEYİN BAKIN NE OLMUŞ SONUÇ NE

BİR ARKADAŞ DAĞIN BAŞINDAN  ARIYOR ..

DİYORKİ BENDE TEK BAŞIMA ÇUBUKLAR ÇALIŞMIYOR AMA  OĞLUMDA ACAİP ÇALIŞIYOR  SABAH ERKENDEN MİMLİ BİR YER VARDI ORAYA GİTTİK  MAKİNEMİZ DE VAR  ERZAĞIMIZI TÜFEĞİMİZİ DE ALDIK YANIMIZA TAM TAKIM ÇIKTIK .. GELDİK BU YERE İLK ÖNCE BİR SOLUKLANDIK BİŞİLER ATIŞTIRIP  BİR SİGARA YAKTIM  BENİM ÇOCUK BAŞLADI ÇUBUKLAN ÇALIŞMAYA  VE DOĞRU BİR YERE GÖTÜRDÜ BEN DE YANINDAYIM  ..
TAM YERİN ÜSTÜNE GELDİ   ÇUBUKLAQR DELİRDİ SANKİ ÖYLE BİR ÇEKİM GÜCÜ YAPIYORKİ ÇOCUK TA BIRAKMIYOR RESMEN GÖZÜMÜZÜN ÖNÜNDE HER İKİ ÇUBUK TA  DİREK AŞAĞI DOĞRU 90 DERECE YAMULDU ÇOCUK SIKI SIKI TUTTUĞU İÇİN   NASIL OLDU NE OLDU ANLIYAMADAN  İKİ ÇUBUK DA TAM ORTAYA YAKIN YERLERDEN  AŞAĞI DOĞRU  DİREKT AŞAĞI YAMULDULAR ..
NACİ ABİ  ŞİMDİ BU İŞ NEDİR
İKİNCİSİ BU YAMULAN ÇUBUKLARI NASIL DÜZELTİRİZ DİYE SORUYOR .
<> MAKİNENİZ VARMI----------------> VAR
<> AÇ MAKİNEYİ MAKİNEYLEN DE BİR O YUERİ KONTROL ET---------> TAMAM EDİCEM  AZ SONRA MAKİNEYİ KURAYIM ARAYACAM SENİ ----> KAPATTI TELEFONU.....????
5 DAKKA OLDU OLMADI ARADI  DİYORKİ  MAKİNE HEM 50  SAYISINI GÖSTERİYOR  HEM DE 60  SAYISINI GÖSTERİYOR  NEDİR BUNLAR....???
>< ARKADAŞ 50 SAYISI ALTINDIR------------60 SAYISI DA KIZIL YANİ BAKIRDIR  BUNA GÖRE DE ORDA MUHTEMELEN BİR BAKIR KAZAN  GİBİ BİŞİNİN İÇİNDE YIĞMA ALTIN OLMASI GHEREKİYOR KAZIN BİR BAKIN NETİCEYİ SÖYLEYİN NE OLDUĞUNU TAMAM DEDİ KAPATTI  TELEFONU .....................................................................................................................>>>>

ARADAN HEMEN HEMEN 4 SATTE YAKIN BİR ZAMAN GEÇTİ  ARADI AMA HEYECANDAN TELAŞTAN KONUŞMA ZORLUĞU ÇEKİYOR  NACİ ABİ BULDUK DİYOR BOYUNA  YAA DUR SAKİNLEŞ İLK ÖNCE  YAK BİR SİGARA DİNLEN TELAŞ YAPMAYIN BULDUN BULDUN TAMAM İŞTE BUNDAN SONRASINI DÜŞÜNÜN ARTIK  NACİ ABİ BİZ BUNU BURDAN ÇOCUKLAN İKİMİZ GÖTÜREMEYİZ ÇOK AĞIR  NE YAPICAZ  SORUYOR....????

SİZ KÖYDEMİSİNİZ İKAMETİNİZ YANİ ---->>EVET KÖYDEYİZ----> KÖY UZAK MI  ?? ---> 3--4  KM VARDIR TAHMİNİ B URAYA  <> ORAYA ARAÇ ÇIKMAZ MI HATTA YAKININA KADAR FİLAN -->>  ÇIKMAZ ABİ  ANCAK   EŞEK --KATIR---AT İLEN BAŞKASI ÇIKMAZ <> EE YOKMU SİZİN HAYVANINIZ-->  VAR ABİ  <>  TAMAM  HEYBE GİBİ ŞEYLER DE VARDIR --> VAR  HATTA İKİ TARAFA KÜFE DE VAR  <> TAMAM KOY KÜFELERİ  ÇUVAL DA ALIN YANINIZA  GELİN BURAYA ..
<> TAMAM ARAYACAM SENİ DEDİ KAPATTI ..
SONRADAN HABERİM OLUYOR---> KENDİ ORDA KALMIŞ ÇOCUĞU YOLLAMIŞ KÖYE NE LAZIMSA HEPSİNİ ALIP GELMİŞ BURAYA 5 SAAT GEÇMİŞ ARADAN DEMESİ ÖYLE KARANLIK TA ÇÖKMÜŞ
BU YER ÇANAK GİBİ ÇUKURUMSU BİR ARAZİ ŞEKLİNDE İMİŞ İÇİNE DALDINMI HİÇBİR YERDEN SENİ KİMSE GÖREMEZMİŞ ..YERİN ŞEKLİ DE BÖYLE ANLATIŞINA GÖRE ..

<> BU GENE AÇTI TELEFONU DEDİ ÇOCUK GELDİ ŞİMDİ NE YAPALIM  >< YA NE YAPACAKSIN O ÇUVALLARA KALDIRIP KÜFELERE KOYACAK KADAR AĞIRLIKTA YÜKLEYİN ATIN BİR O YANA BİR BU YANA DENGELEYEREKTEN  HEPSİNİ YERLEŞTİRİN GİDERKEN DE ÇALI MALI KOYUN ÜSTÜNE SANKİ İŞTE ODUNDAN GELİYOR GİBİ  SONRA O ÇUKURU DA KAPATIN HİÇ BELLİ OLMASIN DOOĞRU GİDİN EVE  AVLUNUZ BAHÇENİZ VARMI  VAR DA BEN BUNU AHIRIN İÇİNDE BİR YER KAZIP ORAYA KOYACAM ŞİMDİLİK  KİMSE DE GÖRMEZ AL YANINA 5--10 TANE  YARIN GİT KASABAYA  BİR KUYUMCUYA GÖSTER  İLK ÖNCE EVDE BAKIN IŞIKTA NE ALTINI KİME AİT TAMAM DEDİ.. ERTESİ GÜĞNÜ ÖĞLENE DOĞRU ARADI DAHA BİR YERE GİTMEMİŞLER  DE ÇOCUK KURANA GİTTİĞİ İÇİN ESKİ TÜRKÇEYİ BİLİYORMUŞ OSMANLI PARASI DİYOR  AMA KİME AİTTİR HANGİ DEVRE ONU SÖYLİYEMİYOR  ANLAMIYORLAR ÇÜNKİ..HERNEYSE  DEDİMKİ SEN İLK ÖNCE ELİNE 1 TANE AL GİT KUYUMCUYA BEN BUNU TARLAMDA BULDUM  NE PARASIDIR NE YAPAR BİR DEĞER BİÇEBİLECEKMİSİN DİYE SOR ..
SONUÇTA BU GİDER SORAR  KUYUMCU 400 TL YE ALIRIM DEMİŞ DAHA DA BULURSAN GETİR BEN ALIRIM DEMİŞ ..BU DA DEMİŞ ÇOK AZ VERİYON  VS VS EN SONUNDA 500 E ÇIKMIŞ  BAŞKA KURUŞ VEREMEM DEMİŞ  BU BİR TANEYİ VERİR KUYUMCUYA SIKI SIKI DA TEMBİHLEMİŞ BAK BAŞKA BULURSAN DİREK BANA GETİR BAŞKALARINA GİTME ŞİKAYET EDERLER YAKALATIRLAR SONRA EZİYET ÇEKERSİN DİYE DE KORKUTMUŞ BUNU ŞİMDİ GENE  SORUYOR NE YAPAYIM DİYE Bİ TANE ÇOK TEMİZİNDEN KARGOYLAN YOLLA BAKAYIM DEDİM  TAMAM DEDİ BEKLİYORUM ŞİMDİ BİR GELSİN DE NE OLDUĞU MEYDANA ÇIKICAK  NEYMİŞ BEN SANA TAM NE OLDUĞUNU  SÖYLERİM DEDİM  ODA TAMAM DEDİ....BEKLEMEDEYİM ŞU ANDA

PARA GELDİ TAMAM OSMANLI  REŞAT  600 TL SON VEREN VAR  VE NORMAL ALIŞ FİYATIYMIŞ  22 AYARMIŞ.. 500 TL ALIŞI DA NORMAL MİŞ ÖYLE DİYOR KUYUMCULAR  YASAĞA DA GİRMİYOR ANTİĞE DE GİRMİYOR HERKESİN HABERİ OLSUN ..

BUGÜN  YİNE AYNI ŞEKİLDE BİR BAŞKA ARKADAŞTAN TELEFON GELDİ  ŞEKİL AYNEN  BUNLARDA DA ÇUBUKLAR AŞAĞI DOĞRU YAMULMUŞLAR  MAKİNE RAKKAMLARI DA AYNI ONLARDA ŞİMDİ UĞRAŞIYORLAR BİR HABER GELİRSE ONU DA YAYINLARIM BURDAN

not-->>şu anda saat 12.29   ve tarih de  18--1--2014  bu şekle göre az önce bu arkadaştan bir telefon geldi çok kısa konuştu  dedikleri şöyle ( yeri açtık  1 karıştan büyük ağızlı bakır bir bakraç içinden istediğimiz mal çıktı  bu da osmanlı ilen ermeni gümüşü karışık bir malzeme tamamı paralardan oluşuyor küflü bronz mudur bakırmıdır bir avuca yakın da bundan vardır
bunu sadece çubuklan bulduk makinemiz yoktur ama ilk fırsatta bi tane senden alıcam ..

ARKADAŞ HAYIRLI OLSUN DA BULMUŞUN ARTIK  DEFİNECİLİĞİ BIRAK YASAL BİR İŞ KUR KENDİNE NE YAPICAN ARTIK DEFİNECİLİĞİ  AKILCIL OLARAK BİR İŞE YATIR  YETERLİDİR  ..OLANLAN YETİNİN YOKSA O BULDUKLARINI DA KISA SÜREDE BU YOLDA TÜKETİRSİN SONRA ÇOK PİŞMAN OLURSUN  BEN ANLIYORUM SENİ BİR SIFIR CİP ALICAN TAM TAKIM KURUCAN VE ORASI SENİN BURASI BENİM  GEZİCEN  KISA BİR ZAMANDA DA BU BULDUKLARINI TÜKETİCEN  % 100 OLACAK BUDUR SEN BENİ DİNLE YATIRIM YAP BİR İŞE O İŞ DE ANLADIĞIN BİLDİĞİN BİR İŞ OLSUN YAMYAM ÇOK  ..DİKKATLİ OL.

SAYUGILAR....................................................................................NACİBABA................ONK...    

NOT-->> YAMULAN ÇUBUKLARI DÜZELTMEK İÇİN ORATADAN HER İKİ ELİNİZLEN TUTARAKTAN UÇLARA DOĞRU DÜZ BİR ŞEKİLDE DEVAMLI ÇEKEREKTEN DÜZELTİRSİNİZ BAŞKA HİÇBİR ŞEKLE GİRMEYİN BU ÇEKME İŞİNİ  ELİNİZİ UÇLARA DOĞRU KAYDIRIN ÇUBUK ÜSTÜNDE  DÜZELENE KADAR BU ŞEKİLDE YAPIN DÜZELİRLER

SAYGILAR...................................................................NACİBABA  /  ADMİN.................ONK....    

Düzenleyen admin - 22/Şubat 2017/2014 Saat 08:01
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1 7980818283 91>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50