Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5METAL DEDEKTÖRLERİ, MARKA, MODEL TEKNİK BİLGİLERİ <>5MAKİNELER KONUSUNDAKİ <>5MAKİNE TESTİ
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

en iyi makine testi nasıl yapılır

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  12>
Yazar
Mesaj Tersinden sırala
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: en iyi makine testi nasıl yapılır
    Gönderim Zamanı: 18/ocak 2017/2010 Saat 08:35
Orjinalini yazan: karabey

HOACAM AÇIKLAMALARINIZ İÇİN ÇOK SAĞOLUN FAKAT BU DERİNLİK KAYBI OLAYI TAKILDI KAFAMA YAZINIZI OKUYUNCA . BİR BÖLÜM SİLİNDİĞİNDE DERİNLİK KAYBI OLMUYORMU MAKİNEDE  BENİ DAHA ÇOK BU HUSUS İLGİLENDİRİRYOR SAELAM VE SAYGILAR

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

KARABEY  ARKADAŞA

Arkadaşım  b u bahsi geçen silme olayı sadecene makine frekansı ile ilgilidir derinliklen alakası olmuyan bir işlemdir

derinlik kaybı  birinci faktör başlık ufaldıkça derinlik de azalır başlık büyüdükçe derinlik de artar
derinliğin ikinci faktörü metale bağlıdır ne den li  büyük bir metal olursa derinlik te buna göre artar  ne denli de ufak olursa derinlik de ona göre azalacaktır

3.cü faktör de ayırım var ayırım yok şeklindeki durumda meydana çıkar 
ayırım varsa derinlik te haliylen  azalacaktır araya gren filtreler yüzünden ama ayırımsız olarak aramada derinlik te makinenin kapasitesine göre artacaktır  bu faktörlerin hepsi makinelerde bir nevi kanundur değişmez değiştirilemez unsurlardır

not>> ekrandan ve makine frekansından her silinen kısıma göre de serbestliyeceğine göre derinlik de muhakkak surette artacaktır  çünkü her bir bölümün frekansı beraberinde o iş için bir özel filtre de beraberinde taşır  bu filtreler eksildikçe makine de rahatlıyacaktır  işte bunu keşfeden profesyonel arayıcıların yaptıkları en baş işlerden biri oluyor tamam aynı yeri defalarcana tarıyorlar vakit kaybediyorlar ama ya bi tane güzel bişi yakalarsam umudu ilen bunlar yapılıyor  bakın size bunların yaptığı işin aynısını aşağıda yayınlıyorum buna göre çalışmak isteyenler çalışabilirler ve derinlik askari de artmış olucaktır

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
MADDELER CİNSLERİ                   (çıkarılacak veya eklenicek  frekanslar sayılar)

DEMİR /FERRO/ÇİVİ/ÇELİK/SAÇ PLAKA/ buna benzer az paslı veya passaız maddeler///>
                               eksi  95 ilen-------00  arasındaki tüm frekansı ilk önce silin

JİLETİN/YALDIZ/İLAÇ TÜPLERİ/KOLA HALKALARI/GAZOZ KAPAKLARI/SİGARA YALDIZLARI/>>>
ÇUKULATA YALDIZLARI/İLAÇ YALDIZLARI/gibi tüm maddeler////>>
++++artı içine baştan griş yeri  (00)  tam orta merkezden  ++ artı içine doğru olan istikamet
---------------------(00) ilen10   ++ artı istikameti içini  SİLİN.
DAHA DA KOLAYI BUNU  ŞÖYLE YAPINIZ  //> eksi 95  ten itibaren  00  ve + 10 a kadar bir kerrede silin  bir ikinci defa uğraşmayınız  ve sonrası>>>>>>>

++10 İLEN  ++30 ARASINDAKİ ÇIKMASI MUHTEMEL OLAN MADDELER DE  ŞUNLARDIR
ister kalsın ister silin ister sırf bunlara çalışmak için sadece bu aralığı açık bırakıp diğerlerini tümünü silin  bu sizin ne arayacağınıza bağlıdır....///>
sıkıştırılmış gümüş/billon /bazı beyaz maddeler/yaylar/yaşmak ince altınları kalitesizleri/yüzük /blezik  =içi boş olan maddeler/yuvarlak olan maddeler gibi nesneler çıkar

++30 ilen ++40 arasında  düşük ayarlı altınlar çıkar
++40 ilen ++50 arası  18--22--24  ayar altınlar çıkar  altının tam 24 ayarı da ++50 de çıkar
ama bu şekilde milyonda bir 24 ayar yakalanma ham olarak bulunursa buna karşın  devamlı işlenmiş olarak 22 ayar  18 ayar  ve altı olan ayarlar daha ziyede çıkacağından  buna göre de------------ya ++30 ----++50 arasını açık tutarsınız  yada  ++40 ilen ++50 arasını tutarsınız bu iş te o aranan yerdeki buluntunun durumuna bağlıdır ...

++50 AŞILINCA DA  DEĞERLER DEĞİŞMEYE BAŞLIYOR  MESELA  50 YE EN YAKIN  55 OLAN MADDE 1000 YILLIK  OLAN KURŞUNLAR ÇIKAR VE GÖRÜNÜMÜ AYNI TAŞA BENZER  İÇİNE BAKINIZ  KURŞUN OLDUĞU   ANLAŞILACAKTIR 

SIRF BÖLGEDEKİ TÜM KURŞUNLARI TEMİZLEMEK İÇİN (ESKİLERİ) ++50--55--60  ARASINI SADECENE AÇIK TUTUNUZ

++60 KIZILA GRİŞTİR YANİ BAKIRLARA  BAKIRLAR DA  BRONZLARLA BERABER ALGILANIR ÇÜNKÜ KOMŞUDURLAR   BUNA GÖRE DE ++60 İLEN ++80 ARASINI AÇIK GERİSİ KAPALIDIR

++80 DEN SONRASI BEYAZLARA GİRER  GÜMÜŞ KONUSU AĞIRLIKLIDIR  ++89 GÜMÜŞÜN TAM HAS FREKANSIDIR YANİ  999.999 SAFLIKTAKİ GÜMÜŞ =8.9/89  ++  DA ÇIKAR

GÜMÜŞTE  ++80 İLEN ++90  ARASINI SADECENE AÇIK BIRAKIP GERİSİ SİLİNİR

VE ++90 İLEN  ++95 ARASIDA  İNCE GENİŞ BEYAZ TENEKELERDİR VEYA BUNA BENZER MADDELERDİR

İŞTE KİM NE ARIYACAKSA VEYA BİR YER TAM TEMİZLENİLİCEKSE  BU YUKARDAKİ TABLO ESAS ALINARAK İŞLEM YAPILIR

SAYGILAR...........................................................................NACİBABA...........................ONK..
NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
karabey Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 21/Mayıs 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 256
  Alıntı karabey Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18/ocak 2017/2010 Saat 05:44
HOACAM AÇIKLAMALARINIZ İÇİN ÇOK SAĞOLUN FAKAT BU DERİNLİK KAYBI OLAYI TAKILDI KAFAMA YAZINIZI OKUYUNCA . BİR BÖLÜM SİLİNDİĞİNDE DERİNLİK KAYBI OLMUYORMU MAKİNEDE  BENİ DAHA ÇOK BU HUSUS İLGİLENDİRİRYOR SAELAM VE SAYGILAR
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16/ocak 2017/2010 Saat 20:37

HOCAM TEKRAR SELAMLAR DEDİĞİNİZ DENEYİ YAPTIM BİR CAM KONSERVE KAPAĞININ ÜSTÜNE ALTIN YÜZÜK KOYDUM HEM METAL KAPAĞ A71-74ALTIN YÜZÜĞE  DE 17-18 NUMARALAR YAZDI FAKAT DAHA ÇOK METAL KAPAĞIN NUMARASINI YAZDI.BU SİZCE İYİ Mİ SAYGILAR

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

KARABEY ARKADAŞIM MERHABA SELAMLAR SAYGILAR

BU YAZINI ÇOK GEÇ VE TESADÜFİ OLARAKTAN GÖRDÜM HER NEKADAR GEÇ KALMIŞ OLSA DA CEVAPLIYAYIM SAKIN DARILMA  GÜCENME ÇÜNKÜ VAKTİM ÇOK DAR HER KONUDA HİÇBİRYERE TAM OLARAK YETİŞEMİYORUM  NE YAPAYIM ZA MAZUR GÖRÜN BENİ..

CEVABINA GELİNCE TOPRAK ALTINDAKİ METALİN YANINDA ÜSTÜNDE VEYA ALTINDAKİ KIYMETE HAİZ OLAN MADDE   PARAYSA  VE KONAN KAPAK TA BU PARADAN BÜYÜKSE İLK ALGILANAN TESPİTİ YAPILAN BU BÜYÜK PARÇA OLUCAK BU PARÇA MAKİNECE TESPİT EDİLİP HAFIZAYA ALININCA BU SEFER DİĞER SİNYALLER DEĞERLENDİRİLİR ÖNCELİK OLARAK EN ÇOK EMİCİLİĞİ OLAN MADDELER EN ÖN SAFTA OLMAK ÜZERE ALTIN EN SONA KALIR ÇÜNKÜ ELTININ EMİCİLİĞİ  SİNYALİ YANİ  EN AZ EMEN MADENDİR TÜM MADENLERİN İÇİNDE BU YÜZDENDİRKİ DE ALTINI MAKİNELERLEN KOLAY BULAMAYIZ TEK BİR TANE BİLE OLSA TEREDÜTLER YAŞATIR İNSANA  NE OLDUĞU HAKKINDA BİR TÜRLÜ KARAR VERİLEMEZ BU ÇOK ESKİ GÖMÜLERDE YAŞANIR YENİ DENEMEK İÇİN KONMUŞLARDA OLMAZ .BAK ŞİMDİ

ENEZ HATTINDA  ÇALIŞIYORUZ BURDA  (AİNİON ) KEÇİLİ OLANLAR EN KIYMETLİLERİ  BUNLARIN EN BÜYÜĞÜ 16 GRAM  DIR BUNDAN AŞAĞI UFALIRLAR VE EN UFAĞI AYNI ELEKTRONLAR GİBİ BİR SİGARA FİLTRESİNDEN DE UFAKTIRLAR   BU 16 GRAMLARI AYNI DEMİRİMSİ SİNYALE KAÇIYORLAR HALBUKİ HAS GÜMÜŞTÜR  BELKİ 20 AYRI ÇEŞİTTEKİ MAKİNEDE DURUM AYNI  SONRA BURADAN TOPRAK ALIP ANALİZ YAPTIRDIM  FERROYA YAKIN CEVHERLİ TOPRAKLAR ÇIKTI  YANİ DEMİRİMSİ ŞEKİL AMA İŞLENEMİYEN CİNS MİNERAL OLUYORMUŞ  VE GÜMÜŞÜN FREKANSI 98 YANİ 9.8 DİR TAM  90 İLEN 95 ARASI DA YİNE DEMİRE AMA BEYAZ TENEKEMSİ MADDELERE GİRİYOR BU KADAR YAKIN OLDUĞU İÇİN DE KAFA KARIŞTIRIYOR  YANİ GÜMÜŞLERE TENEKE SİNYALİ DE %90 LARA VARAN BİR ORANTIDA ALINIYOR BUNA DİKKAT EDİP MUHAKKAK AÇIP TA BAKMAK LAZIMDIR

ALTININ 24 AYARINA TAM KARŞILIK GELEN FREKANSI 50 DİR 0.5  VEYA SADECE 5 İLEN DE MAKİNE EKRANLARI TAKSİMATINDA YERİNİ ALIR  BU 1000 SENEYE GÖRE ORANTILI 24 AYR ALTININ FREKANSIDIR BUNUN HEMEN BİR ÜSTÜ SAF KURŞUNLAR BUNLAR DA 1000 SENELİK HEM DE AYNI TAŞ GÖRÜNÜMLÜDÜR ANCAK İÇİNİ YARARSAN KURŞUN OLDUĞUNU ANLARSIN YOKSA TAŞ DİYE ATARSIN ÇOĞU DA ANLAMADIĞINDAN BU MAKİNEYE Bİ TON PARA VERDİM TAŞLARA BAĞIRIYOR DİYE FERYAT EDERLER  VE BUNUN BİR GERİSİ DE 45 MESELA VE 40  ŞİMDİKKİ ALTINLAR VE 200 SENELİKLER DE AYNI KATOGERİDE  YER ALIRLAR VE MAKİNELER BU 3 MADDENİN ARASINDA KALIP TEREDÜTTE KALIYORLAR ACABA HANGİSİ DİYE  KURŞUN DEVAMLI BASTIRIYOR EMİCİLİK %90 NI GEÇER  ALTININ KİNİ DE BASTIRIYOR BİR EVVELKİNİ DE BASTIRIP TEK HAKİMİYET KURMAYA ÇALIŞIYOR ALTIN BU ARADA KAYNIYOR  VEYA ÇOK ZAYIF BİR SİNYALİ GÖZÜKÜYOR  BU  DURUMLARDA  MESELA PROFESYONEL KULLANICILAR ŞÖYLE BİR TAKTİK GELİŞTİRMİŞLER BUNU KULLANIYORLAR  KURŞUNU SİLİYORLAR SADECENE  YANİ 50 BIRAKILIP 60 A KADAR ARAYI ÇIKARIYORLAR60 DA DA BAKIRLAR KIZILA GİRİŞ GRİŞ ÇIKSA DA OLUR FARKETMEZ    VE GERİ GİDELİM 20 SAYISINDAN TAAAA EKSİ 95 E KADAR TAM BİR SİLME YAPILIYOR  YUKARI ÇIKIN 90 İLEN ARTIDA ++  95 İ DE SİLİN  VE ÇALIŞIN BU DURUMDA GÜMÜŞ TAM OLARAK ALGILANIYOR BAKIR BRONZ VARDIR  VE  YENİ VE ESKİ ALTIN DA VARDIR  YÜZÜK BLEZİK YAŞMAK  BUNLARDA VARDIR SIRF KIYMETLİ NESNELER HEPSİ KENDİ FREKANSLARINDA TAM KARARLI ÇIKMAYA BAŞLIYOR HEPSİ  BU KADAR BASİT BİR İŞLEMLEN   DEMİR ÇİVİ YOKTUR SADECENE ÇOOK PASLI MADDELER ONLAR DA BAKIRA KAÇAN BİR PAS YAPTIKLARI İÇİN ALGILANIRLAR BUNU DA ÇIKARAYIM DERSENİZ 55 İLEN 75 ARASINI SİLİN BUNLAR DA GELMEZ ARTIK AMA BAKIR  BRONZU KAÇIRIRSINIZ ..

KİMİSİ DE ŞÖYLE YAPIYOR  BİR TARLADA İLK ÖNCE TAM AÇIK ÇALIŞIYORLAR BAKIYORLAR Kİ EN ÇOK NE MADDELER VAR BURDA  VE TARLANIN NERELERİNDE BUNLAR YOĞUN BUNUN  HESABINI YAPIYORLAR  TEKRERLEMELER İLEN HER YER BURDA MARKALANIYOR BU SEFER EN KIYMETLİ NEYSE SIRF ONA AÇIK BIRAKIP DİĞER TÜMÜNÜ SİLİYORLAR

BİR TAKIMI DA SIRF ALTINA AYARLIYOR ALETİ DİĞERLERİNİ SİLİYOR  MİLİM KAÇIRMADAN O TARLAYI TARIYOR VARSA ALTIN ZATEN YAKALANIYOR
SONRA GÜMÜŞE AYARLIYOR VARSA BUNLARI DA TOPLUYOR
SONRA BAKIRA SONRA BRONZA  SONRA SARIYA VE YUVARLAK İÇİ BOŞ MADDELERE VE EN SONA DA  KURŞUNLARI TOPLUYORLAR KURŞUN DA PARA BUGÜN   SONRA DA GEÇİYORLAR  YÜZÜK BİLEZİK GİBİ MADDELER BÖYLE BÖYLE O TARLADA NE VAR HEPSİ DE TEMİZLENİYOR
 YANİ HERKES BİŞİLER YAPIYOR AMA TÜM BUNLAR YARARLI İŞLERDİR BOŞ İŞLER YOK BU ÇALIŞMALARDA ....

SAYGILAR..........................................................................NACİBABA........................ONK...
Yukarı Dön
karabey Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Durum:
  Alıntı karabey Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15/Aralık 2017/2009 Saat 08:50
HOCAM TEKRAR SELAMLAR DEDİĞİNİZ DENEYİ YAPTIM BİR CAM KONSERVE KAPAĞININ ÜSTÜNE ALTIN YÜZÜK KOYDUM HEM METAL KAPAĞ A71-74ALTIN YÜZÜĞE  DE 17-18 NUMARALAR YAZDI FAKAT DAHA ÇOK METAL KAPAĞIN NUMARASINI YAZDI.BU SİZCE İYİ Mİ SAYGILAR

Düzenleyen nacibaba - 15/Aralık 2017/2009 Saat 09:55
Yukarı Dön
karabey Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Durum:
  Alıntı karabey Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15/Aralık 2017/2009 Saat 08:45
SELAM VE SAYGILAR NACİ BEY BENDEKİ EAGLE2 SL SİYAH KUTULU OLANDAN 9.5 İNÇ BLUE MAX BAŞLIKLA ALDIM SONRADAN BİR DE 45 LİK BAŞLIK AYARLADIM .MAKİNE GAYET GÜZEL ÇALIŞIYOR  EL KADAR BİR TENEKE PARÇASINI GÖMDÜM  BİRBUÇUK METREDEN BÜYÜK BAŞLIKLA ALL METALDE RAHAT YAKALADI .ZATEN ALL METAL DE DE AYRIM VAR YİNE NUMARA VERİYOR .TEK ŞANSSIZLIĞIM BİZİM BU BÖLGEDE TEK TEK İŞİ OLMUYOR.ORMANLIK BÖLGEDEYİM.YILDIZ DAĞLARININ ETEKLRİNDE YAŞIYORUM EŞKİYA İŞİ VARSA VAR .ONU DA BULMAK ÇOK ZOR .NE DİYELİM KISMETİŞTE.BELKİ BİR GÜN BİZ DE MUVAFFAK OLURUZ.SAYGILAR
Yukarı Dön
sonumut Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Son Giriş: 10/Haziran 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 46
  Alıntı sonumut Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14/Aralık 2017/2009 Saat 06:35

Selemlar Hocam  bende WHİTES DFX 300 var size program yükletmiştim. Bende makineyi arazide denemiştim sayısal degeri ve işaretler ne gösterdiyse topragın içinde  hatta suyun içinde bile  buldugum metallere dogru cevap aldım. Makinemden memnunum fakat zaman bulamadığımdan  çok fazla kullanma fırsatım olmuyor.

fıscher
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14/Aralık 2017/2009 Saat 06:31

SELAMLAR HOCAM YUKARIDA SÖYLEMİŞ OLDUĞUNUZ DENEYLERİ YAPMAMA GEREK YOK SANIRIM ÇÜNKÜ GERÇEK ARAZİ ŞARTLARINDA 5-6 PARRMAK DERİNDEN TIRNAK KADAR SARI PARÇASINI VE YİNE BAŞKA BİR YERDE AYNI DERİNLİKLERDE ÇOK KÜÇÜK BİR KUŞ SAÇMASINI 22LİK BAŞLIKLA YAKALADIM .NUMARALARINI DA DOĞRU VERDİ HERHALDE BUNDAN DAHA İYİSİ OLMAZ. MAKİNE DE EAGLE 2 SL. SAYGILAR

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

KARABEY MERHABA  SELAMLAR............................................nacibaba.......................O.N.K.

tamam arazi   testini toprak içini yapmışın da   demirin arasına koyduğunu bir de yap resimdeki gibi  denemeler yap bakalım o şekli nasıl  bu şekilde de alıyorsa ve ayırıyorsa  makineni hiç elden çıkarma başka makinede arama diyorum

senin makine   sadece  (aegle  ıı  ) mi  yoksa sl kartal tipi mi
makine kutusu mavi renkmi  siyahmı    bunları bir belirt

BAK SANA BİR HAKİKİ HİKAYE DE ANLATAYIM BU MAKİNELER ÜZERİNE   1970  LERDE
BU BİZİM GELİBOLU KAVAKIN ORTAKÖY ASKERİSİNE AMERİKALILAR BİR KARA RADARI KURDULAR  DEVASA 2 DÖNER ANTENLİ BU YER HEM MARMARAYI KOMPLE HEM DE SAROZU KOMPLE  2 DENİZİ AYNA GİBİ GÖRÜR KONUMU O ŞEKİLDE BİR YER BURASI  BÜYÜK İSKENDERİN GENERALLERİNDEN 67 İNCİSİ OLUYOR LİSİMAK İSİMLİ  İSKENDERİN ÖLÜMÜNDEN SONRA  BURASI BU GENERALE PAY OLARAK DÜŞÜYOR  VE BURASINI TRAKYA KRALIĞI İLAN EDİP  ÇOK GENİŞ VE ZENGİN BİR YER OLARAK GELİŞTİRİYOR SONUCUNDA BERGAMA KRALININ KIZINLAN EVLENİR  TOPRAKLARIN HAKİMİYETİ GENİŞLER FAKAT NE OLDUYSA KRALIN BİRİNCİ OĞLU OLAN ATTALOS I  TARAFINDAN ÖLDÜRÜLÜR VE BURASI NIN ADI DA (LİSİMAHE ) (LİSİMAK DA YAZILIR
BURSAI DA BERGAMA KIRALIĞINA GEÇER  KISACA HİKAYESİ BU  BİR DE DAHA İLERİDE BU YERDEN GELİBOLUYA DOĞRU AYNI SIRT TEPELERDE  DEMİRTEPE KÖYÜNE YAKIN  YİNE ORDA DA ASKERİYE VAR VE ASKERİYENİN İÇİNDE HER YERDEN GÖRÜLEN ÇOK BÜYÜK BİR HÖYÜK MEVCUTTUR  BU DA TEP KRALI ASAMANIN KIZI HELLES YATAR BURDA  TEP KRALIĞI DA ŞARKÖYÜN ÜSTÜNDE YER ALIR FAKAT BU YER KAYMIŞTIR HİÇBİR ESERİ YOKTUR DERİN TOPRAK ALTINDADIR  KIZ 12 YAŞINDA KRALIN TEK GÖZDESİ ÇOK SEVİYOR BU KIZINI Bİ DE OĞLU VAR BİR GÜN SAKİN BİR HAVADA KIZLAN OĞLAN RAM ADI VERİLEN BİR KAYIKLAN DENİZE AÇILIRLAR FAKAT BİRDEN HAVA PATLAR BUNLAR SÜRÜKLENİRLER GELİBOLU TARAFINA VE TAM BU HÖYÜĞÜN OLDUĞU BÖLGEDE KIZLAN ÇOCUĞUN CESETLERİ BULUNUR  BOĞULMUŞLAR KRAL ÇOK ÜZÜLÜR KAHROLUR VE KIZINA TAM ARDA HER İKİ DENİZİ DE GÖREN TEPEYE HÖYÜK MEZARINI YAPAR   VE MARMARANIN ADI DA HELLESPOT DENİZİ OLUR  YANİ BU DEMİRTEPE İLEN ORTAKAÖY ARASI ÇOK VERİMLİ BÖLGEDİR   DEFİNECİLİK AÇISINDAN   GELELİM AMERİKALILARA RADARA BUNUN KOMUTANI DA YÜZBAŞI MİNİSKİ İDİ  TÜRKÇEYİ DE İYİ BİLİR KONUŞURDU BU MİNİSKİ TAM BİR DEFİNECİYDİ O TARİHLERDE BU BÖLGENİN HALKININ BİŞİDEN HABERİ YOK TABİ TÜM KÖYLERDEKİ UYANIKLARI ALIŞTIRDI DEFİNECİLİĞE AMERİKADAN BİR SÜRÜ 6000 D LER GETİRDİ BUNLARI KÖYLERDEKİ ADAMLARINA DAĞITTI VE TEKTEKÇİLİĞE ALIŞTIRDI MİLLETİ BULAN  MİNİSKİYE ÇALIŞIYOR İYİ DE PARA VERİYOR  VE AYNI ZAMAN DA ORTAKÖY İÇİ ASKERİ DE ALIŞTIRDI YERE ÇOK DİKKATLİ BAKIN DİYORDU KİM BULURSA BANA GETİRSİN  VE MİNİSKİ KISA SÜREDE POPÜLER OLDU  TÜM TRAKYA İSTANBUL DERKEN ANADOLUYA DA YAYILDI ÜNÜ  ÇIKAN MALLARI TOPLAYIP DİPLOMATİK KARGO İLEN AMERİKAYA YOLLUYORDU  BÖYLE SENELER GEÇTİ BİR GÜN BENA DA GELDİ ŞARKÖYE TANIŞTIK AMA BİR TÜRLÜ BU ADAMA NE GÜVENEBİLDİM NE DE ISINDIM HEP ARAMIZA MESAFE KOYDUM  BUNUN ELİNDE ÖZEL YAPTIRILMIŞ BİR AEGLE II SL KARTAL IN  İLK VERSİYONU OLAN MAKİNE VARDI KENDİNE ÖZELDİ BU HİÇKİMSEYE VERMEZDİ   DAHA AEGLELER TÜRKİYEYE GELMEMİŞTİ  BUNUN KUTUSU MAVİ RENKLİDİR   SİYAH DEĞİLDİ    SİYAH OLANLAR İLERKİ VERSİYONLAR SADECE ONLAR GELDİ BİZE  VE HAKİKATTEN DE İŞ YAPAN MAKİNELERDİ AMA BUNUNK ÖZEL YAPIMDI VE BEN BU MAKİNEYE KAFAYI TAKTIM NE DEDİYSEM SATMADI  O ZAMAN DA BURADAN GİDERSEN  VERİRSİN DEDİM O ŞEKLİ KABUL ETİYDİ  BİR MÜDDET SONRA BEN GÜMÜŞ ÇOK ŞAHANE İŞÇİLİĞİ OLAN AT ÜSTÜNDE BİR SAVAŞÇI BULDUM O DA BUNU GÖRÜNCE BUNA KAFAYI TAKTI GİDİP GELİP BOYUNA FİATINI ARTIRIYOR BEN DE VERMİYORUM  O MAKİNEYİ VERMEDİ YA BEN DE BÖYLE YAPIYORUM   EN SONM DEDİKİ MAKİNE VE ÜSTÜNE ŞU KADAR PARA  HEMEN ATLAMADIM ÜSTÜNE Bİ DÜŞÜNEYİM DEDİM HAFTAYA GELDİĞİNDE DE TAMAM DEDİM GİTTİ ARABASINA BAGAJDAN ÇIKARDI MAKİNEYİ DEDİĞİ PARAYI DA SAYDI KOYDU MASA ÜSTÜNE  AL GÜLÜM VER GÜLÜM YAPTIK  VE KOCA TÜRKİYEDE TEK MAVİ KUTULU SL BENDEYDİ HALEN DE YOKTUR TEKDİR  BU MAKİNEDEN  ÇÜNKİ ÖZEL YAPILMIŞTIR ... 2000 Lİ YILLARDA BEN BUNU SATTIM VE KAÇ KİŞİYİ DÖNMÜŞ DOLAŞMIŞ YİNE BANA GELDİ BU MAKİNE  VE DAHA TEK BİR CIVATASI BİLE SÖKÜLMEMİŞ AYNI BENDEN ÇIKTIĞI GİBİ ORİJİNAL OLARAKTAN   SADECENE BAŞLIĞI YOK VE ŞİMDİ ONA BİR ORİJİNAL KENİSİNİN OLAN BİR BAŞLIK ARIYORDUM ONU DA BULDUM  FAKAT ÖZEL YAPI OLDUĞU İÇİN BAŞLIK SARGISI FARKLI BİR SARGI YÖNTEMİ  BENDE HESAPLARI VAR AÇTIM SARDIM  BİR KALDI TOPLAMASI  1 HAFTAYA KADAR DA İŞİ BİTER SONRA SATILIĞA ÇIKICAK BUNDAN DA HABERİNİZ OLSUN MAKİNEYE İHTİYACI OLANLAR BUNU KAÇIRMAYIN DERİM  MALÜMATINIZ OLSUN DİYE DE YAZIYORUM BUNU ....

SAYGILARIMLAN..................................................................NACİBABA.............................ONK..
Yukarı Dön
karabey Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Durum:
  Alıntı karabey Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14/Aralık 2017/2009 Saat 05:21
SELAMLAR HOCAM YUKARIDA SÖYLEMİŞ OLDUĞUNUZ DENEYLERİ YAPMAMA GEREK YOK SANIRIM ÇÜNKÜ GERÇEK ARAZİ ŞARTLARINDA 5-6 PARRMAK DERİNDEN TIRNAK KADAR SARI PARÇASINI VE YİNE BAŞKA BİR YERDE AYNI DERİNLİKLERDE ÇOK KÜÇÜK BİR KUŞ SAÇMASINI 22LİK BAŞLIKLA YAKALADIM .NUMARALARINI DA DOĞRU VERDİ HERHALDE BUNDAN DAHA İYİSİ OLMAZ. MAKİNE DE EAGLE 2 SL. SAYGILAR
Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
  Alıntı Misafir Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10/Aralık 2017/2009 Saat 19:22
allah rahmet eylesin, dost kaybetmek kolay değil.
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10/Aralık 2017/2009 Saat 17:38
dede

DİKKAT  JINDIRMAYI GÖRÜNCE BÖYLE TAKIRDAMAYIN
SONRA ŞÜPHE UYANDIRIR YAKALANIRSINIZ

.........................................................................................ONK

sayın arkadaşlar kimilerinizin aklına şeytanlık gelebilir de ben herkesten önce davranıp diyeceğimi deyim de

bu yaşta daha takma diş miş kullanmıyorum kendi dişlerimdir halen bazı eksikler olsa da iyidirler daha uzun seneler idare ederler

YANİ NACİBABANIN TAKMA DİŞLERİ DİYE DALGA GEÇMEYİN BENİM VAR DARISI BAŞINIZA .....

BUNU DA NİYE YAZIP BURAYA KOYDUĞUMU DA SÖYLİYEYİM

Allah rahmet eylesin çok hoş beş bir arkadaşımız vardı  fakat bu çocukcağız nerede jandarma veya polis görse yoldan geçene bile anında dişleri takırdardı  hem de seslen  sebebini de çok sonralar öğrendik başlardan söylemediydi işi ...
Bu arkadaşamız  adı remzi idi biz ona takırdıyan remzi derdik  bu 11 yaşındayken  işte çocuk mahalle kavgasında bir taş atar o taş da gider bir çocuğun kafasını derince yarar  tabii çocuk hastenelik anası babası karakola gider şikayetçi olurlar remziyi bekçi gider evinden alır haydaa remzinin anası babası da karakolluk iki aile karakolda ağız dalaşı vs komser de bunları atar hepsini dışarı  der yarın savcılığa çıkarıcam yahu derler çocuk bunlar reşit vs değil savcı neyapdın olsun ben çıkarayım da der  der ama niyeti başkadır komserin remziyi gece boyunca zifiri karanlık bir odaya kitler  çocukcağız da orda korkudan bir aklını işte kaçırmamış tek eser bu kalmış  tabii komser de yaptığına bin pişman olmuş götürmedikleri hastane hoca moca kalmamış bir türlü bu geçmemiş 1 sene sonra durmuş ama polis jandarma görürse 24 saat takırdıyor bu yüzden tüm dişleri de döküldü genç yaşta  takma dişe kaldı  işte yukardaki takırdıyan dişler remzinin dişleridir  daha sonraları da 38 yaşında akciğer kanserine yenik düştü rahmetli oldu  nur içindce yat remzi  toprağın bol olsun  gömerken bir ara alayım dişleri ağzından dedim ama vazgeçtim takma dişlerinlen defnettik  alsam ne yapacaktımki her gördüğümde dertlenicektim başka bişi olacağı yoktu neyse hikaye de budur

saygılarımlan..................................nacibaba.....................onk..

Düzenleyen nacibaba - 10/Aralık 2017/2009 Saat 17:55
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  12>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50