Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5METAL DEDEKTÖRLERİ, MARKA, MODEL TEKNİK BİLGİLERİ <>5COINMASTER++WHİTES <>5XLT
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

NİÇİN NİYE ((XLT )) SORUSUNA

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <123
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06/Nisan 2017/2012 Saat 15:08

BU GÜNKİ TARİH......................
6--4---2012  DİR

Ve yine bugün de söylüyorum en iyi makine gene  ( xlt ) dir
arkasından  (dfx=300 ) geliyor
Arkasından da spectra serileri
V3-----VX3-- LERDİR

KONUNUN DOĞRULUĞUNU TEYİT EDERİM
OSMAN NACİ KANAT
GELİBOLU// ÇANAKKALE
ONK--NACİBABA..........6--4--2012-----

Yukarı Dön
yusuf öztürk Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 02/Haziran 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 104
  Alıntı yusuf öztürk Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09/Nisan 2017/2012 Saat 03:15
merhaba nacibaba,ben yusuf azerbaycan'dan
Eski hesabımda sorunlar oluştuğu nedeniyle bu hesabı kullanıyorum
Nacibaba ben spectra vx3'ün bobinini bir altına yaklaştırdığım uzaklığı zaman 30 ya 40 santimetreden fazla olanda makina ötmüyor,spectra vx3'ün maden için tasarlandığından olabilirmi?
Bu durum xlt makinasında da aynı spectra gibi mi?
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09/Nisan 2017/2012 Saat 10:47

YUSUF MERHABA 
DİKKATİMİ ÇEKTİ DE ONDAN SORYORUM  SENİN KAÇ TANE SOYADIN VAR ?
YUSUF  ESADİ DİYE ÇIKIYORDUN  ŞİMDİ DE YUSUF ÖZTÜRK OLMUŞSSUN
YENİDEN KAYIT MI OLDUN  BUNU BEN GÖREMEDİM  HER NEYSE BAK DİKKATLİ DİNLE

BAK SİTEDE YENİ BAŞLADIĞIM (DEDEKTÖRLERDE DERİNLİK KONULARI ) DİYE BİR YER VAR  BURASI ZATEN İŞLERİM YÜZÜNDEN YARIM KALDI  DEVAM EDİCEKTİR
DÜNYAA YÜZÜNDEKİ ÜRETİLMİŞ TÜM MARKADAKİ DEDEKTÖRLERİN ORTAK BİR ÖZELLİĞİ DE

MADDE UFALDIKÇA DERİNLİK AZALIR MADDE BÜYÜDÜKÇE DE DERİNLİK ARTAR BU KAİDEDİR
BUNA GÖRE 1 TL BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ BİR ALTINI SENİN DEDİĞİN HESAPTAN ALABİLİR ONDAN SONRASI YOKTUR ÇÜNKÜ MADDENİN BÜYÜKLÜK KAPASİTESİ O KADARDIR .
1 LİRA VE AZ DAHA BÜYÜK BİR MADDEYİ TEMİZ BİR TOPRAKTA VE EN AŞAĞI 1000 SENELİK OLURSA  40--45 CM DEN SON OLARAK ALGILAR ..
SENİN YENİ GÖMDÜĞÜN BİŞİ MAKİNELER İÇİN KURAL DIŞIDIR VE GEÇERSİZ DİR YANLIŞLARA SEBEB OLUR  AYNI ŞEKİLDE DEDEKTÖRÜ TAHTA BİR MASAYA YATIRIP BAŞLIĞA HAVADAN VE UZAKLAŞARAK YAKINLAŞARAK MADDE GÖSTERMEK TE KURAL DIŞIDIR ..
TÜM İMAL EDİLEN DEDEKTÖRLER TOPRAK İÇİNE VE ÇOOK ESKİ KALINTILARA YÖNELİK İMAL EDİLİRLER YUKARDAKİ ŞEKİLLER İÇİN DEĞİLDİR İLK ÖNCE BUNU BİR BİLESİNİZ BEN DİYORUM SANA YAVAŞ YAVAŞ DA OKUSAN SİTEYİ OKU TÜM BUNLARIN HEPSİNİN EN AÇIK ANLATIM ŞEKİLLERİ SİTEDE VAR TAMAMMI .. O SORDUĞUN MAKİNEDEN DE UZAK DUR BENDEN SÖYLEMESİ  SEN ELİNDEKİNİN KIYMETİNİ BİL ONUN ÜSTÜNE DÜŞ BAŞKA ŞEYLER ARAMA ...

SAYGILAR..............................................................................NACİBABA.....................ONK....
Yukarı Dön
karani Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 16/Kasım 2017/2016
Durum:
Gönderilenler: 16
  Alıntı karani Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11/Nisan 2017/2012 Saat 09:49
naci abii ısrarla xlt de diretiyosun xlt tek frekanslı teknolojisi eski bir model artık üretimi bile yokk daha üretilmiyor  bence dfx daha iyii cift frekanslı 3 khz 15 khz olayı var birde yeni cıkan v3 serileri daha avantajlı bana göreee 2.5 hz frekansı var bunlarda daha derinlere dalmasını  saglar bu frekans.... ayrıca 22.5 khz de sarılara daha duyarlı olmasını saglarrr yeni cıkan v3 sersi daha hızlı metallere cok cabukk tepki veriyorr başlıgın altına gelen metale anında tepki var dfx xlt du yavaş oluyor metalin üzerinden 2 kere gececendeee algılacakk zorlaaaa xlt de 6.5 khzin gümüşe duyarlı oluşundan tutulduu tamam ama sarılara tepki zayıfff hatta bazı sarıları 20 cm den sonra demir olarak görüyor sıfır hanesine atıyorr bircok kullnıcı bunu söledi tecrübe etttiii altın arayıcılar hep yüksek frekansı tercih ediyorrr en az 15 khz den başlamak şartı ile 48 khz lik dedektörleri tercih ediyolarr şimdi bu durumdaaa xlt de diretmenin artısı nedir merakkettikk bilmedimiz bişeymi varrr
whites hayranı
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11/Nisan 2017/2012 Saat 11:25

KARANİ KARDEŞ

KONUDA BİR SÜRÜ YERDE BUNUN HAKKINDA BİR SÜRÜ AÇIKLAMA YAPILMIŞTIR TARAFIMDAN AMA SİTE İÇİ GEZİP DE SAĞI SOLU İNCELEMİYORSUNUZ  AYNI ŞEYLERİ TEKRARDAN SORUYORSUNUZ BAK YİNE AÇIKLIYACAM İYİ DİNLE BİDAA DA SORMAYIN ARTIK BU KONUYU

2.5 KHZ------3.5 KHZ-----------15 KHZ-----------22 KHZ  >>>>>>>>>>GİDİYOR BÖYLE

BU KHZ OLAYI NEDİR İLK ÖNCE BUNU BİR BİLELİM
KHZ OLAYI  MAKİNENİN ANA FREKANSI 00 DAN BAŞLAYIP 95  VEYA 100 KHZ DE BİTİYORMU  EVET DOĞRUDUR TÜM MAKİNELERDE ANA FREKANS TABLOSU BUDUR VE BU FREKANSIN  00 KISMI DEMİRLERDİR  OO İLEN 5 ARASI YER KABUĞU İLEN  1 KARIŞ İÇİ OLAN ÇÖPLÜK DENİLEN KISMIDIR ...  (( 2.5 KHZ )) BU  ÇÖPLÜKLEN DEMİR İÇİNDEDİR Kİ  DERİN PULSE AYIRIMSIZ ALGILAMALARDA DAHA BAŞARILI OLDUĞU İÇİN KULLANILIYOR  TAMAMMI
(( 3.5  KHZ )) DE AYNI BU KATAGORİ İÇİNDEDİR DE ESAS İŞ BAŞKADIR BAKIN ŞİMDİ

( 00 )..1..2..3..4..5..6..7..8..9..(10) 11..12..13..14..15..16..17..18..19..( 20 ) >>>>>>>>>>

BU yukardaki tablo makinenin 0 ilen 100 khz arası toplu sıkılaştırılmış şekli oluyor şimdi buraya  (2.5 khz ) tuşuna basıp da devreye alırsan ne oluyor ona bakalım

00...1.....2..................................................................2.5..3..4..5..6..7..8..9>>>>>>>>>>>
              bak bu ara bukadar genişledi

maksat arayı genişletip duyarlığı algılanan nesnenin ne olduğunu daha iyi anlamak  veya en yukardaki örnekte bak aralar ne kadar sıkı değilmi  2 ilen 3 ün arasına vurabilir bir madde de bu çok ufak bişiyse ayırım bunu gözardı edebilir ama genişletirsen  bunu kabullenir çok daha iyi algılama yapar ..

YANİ BU KHZ FARKLARI SIRF SAYI ARALARINI GENİŞLETMEKTE KULLANILIR Kİ DAHA İYİ NET İŞLER OLSUN DİYEDİR  YOKSA BAŞKA BİŞİ DEĞİLDİR ..
TABİ BU KHZ Zİ SOKTUĞUN ANDA DEVREYE AĞIR BİR AYIKLAMA FİLTRESİ VE DAHA BAŞKA FİLTRELER DE GİRİYOR  BUNLAR DA MAKİNEYE YÜK BİNDİRİR ALGILAMA LAR DA ZAYIFLAR HALİYLEN ..

Tüm makinelerde mecburi ana iç sabit osilatörün frekansı  tümünde 6.5 khz dir bu başka bir olaydır ve konumuza girmez  bu teknik yapının getirdiği bir sistemdir  ...başlık sargısı frekansı da  6.5 khz dir ama sabit değil değişkendir ne oluyor bu durumda iç osilatör sabit hiç kımıldamaz  başlık bir metale yaklaştımı başlıktaki frekans değişir içteki değişmediğinden arada bir fark bozulma olur işte bu da sese yansır burda bişi var diye  bu olay başkadır ..

her kim ne derse desin ki her makinede frekans lar 00 dan başlar 100 khz e kadar bir ipe dizilmiş gibi birbirine deymeden dururlar uzunlamasına  her metal de bu ipin üstündeki sayılara tekabül eden kendi frekansına ilgi duyar  ona gider  diyelim ki 6 ilen 7 arasındaki sayıya ilgi duyuyor ve makine frekansında da gösterilen sayı 60--70 olucaktır ki bu kızıldır yani bakırdır   89  a ilgi duyarsa bu 8 ilen 9 arasıdırki bu da gümüşün has kendi frekansıdır  makinelerin analizleri o toprak içindeki metalin bu ipe dizili frekansların hangisine ilgi alaka gösteriyorsa o maden odur ve ekran daki sayı da doğrudur bu şekilde ayırım lar oluşuyor  ama dersen ki 89 khz diye bir frekans koymuşlar bu 89 sayısını 1000 aşağı 1000 yukarı genişletiyor  müthiş bir hassaslık oluşuyor burda da gümüşün ayarlarını kalitesini farketme olanağı meydana çıkıyor olay budur dava budur anlıyamadığın yerler varsa sor ...

GELELİM   (XLT ) NİYE BAŞA ÇIKARIYORUM HALEN DAHA MODERN MAKİNELER ÇIKMIŞ AMA HALEN BEN BUNUN ÜSTÜNDE NİYE DURUYORUM  BUNU DA İYİ DİNLEYİN..

WHİTES FABRİKASI  (6000 Dİ ) İLEN MÜTHİŞ BİR PAZAR YAKALADI HALEN DE ARANAN BİR MAKİNEDİR  TAMAMMI ..
Fakat 6000 dnin üstündeki tüm modeller  taa  xlt ye kadar olan aralıktaki tüm çıkanlar  birer hazırlık devresi makineleriydi  mühim olan dünyadaki en iyi makineyi üretmekti olay  ve bu aradaki tüm makinelerden esinlenip bişiler de alıp tam yapacaklardıki  ( BİLGİSAYAR ) ortaya çıktı ve durdular bu nedir diye alıp ta incelediklerinde bu bilgisayar ilen hemen hemen her işi yapmak oluyordu bundan niye faydalanmıyalım diye oturdular kafa patlatılar ve sonunda bu   xlt  meydana çıktı ama bu heyecanlan  unuttukları sonradan akıllarına gelen bir durum meydana çıktı  bu xlt nin üstüne herşeyi komuşlardı ve bundan öte de artık makinecilikte yapılacak bir şey kalmamıştı  ne satacaktık diye kara kara düşünmeye başladılar  ve xlt de olmuyan lüzümsuz  4--5 tane yeni modları ekleyip  dfx i çıkardılar ama dfx tutmadı sonra 300 mm diye yani mevcut derinliğe 30 cm ilave li dfx= 300 ü çıkardılar ve artık bunun üstüne de yapacak bişi yoktu aradan bayağı zaman geçti  spectra v3 leri en son da spectra vx3 ü çıkardılar  ama hiçbirine (ABSOLUTE VALUE ) sistemini koymadılar bu sistem nedir ne yapar  bu sistem 35 cm lik kafalardan başlayıp  traktör tekeri kadar büyük kafalara doğru tam 21 çeşit başlığı tanır ve kullanır rahatlıklan  bu da kesmedi  tm-808  ün çiftli başlığını da eklediler ve tm--808 in tahtını da salladılar  bu sayede imalattaki bir kaç makineyi de bu sayede   xlt nin içine katınca diğer makineleri kaldırdılar ..
işte  xlt yi birinci yapan şey bu ( absolute value ) programıdır  bu başka hiçbir makinede yoktur  halen dünyada ısrarlan aranan bir makinedir  ve yapılan hataların sonucunda bu mükemmel makineyi imalattan kaldırıp yazık etiler  yakında yine başlarsa hiçkimse bunun imalatı şaşırmasın benden söylemesi ...
ve tektektesin arıyorsun bir maddeye geliyorsun yok toprağın içinde bulamıyorsun ve o toprağı bir naylona koyup eve geldiğinde büyüteçlen cımbızlan filan derken cımbızın ucunda ufacık bir parça  tut burdan çift başlıklan bir oto kapısını  tam 5 metreden de all metalde farkediyorsun buda vardır şahidim de
bunları da geç  ekranın en altında yatay çalışan bir  ( singa graph ) diye bir ekran vardır burtası da  resmen bir başarılı toprak içi radarıdır ve dünyada bir ilşkdir başka hiçbir makinede yoktur  tamamen ayırısız şekilde  aramada bu ekrandan maddenin ne olduğunu ayırımlı olaqrak görebilirsiniz ve %100 olarak çalışır fakat çok pahallı bir sistemdir bu  bunu ilerki çıkan modellere  ancak %25 --30  luk olarak monte etiller  bu da   xlt nin ne olduğunu gösterir  bu sistemi şimdi spectra v3 serilerine kodular %100 lük çalışma şeklinlen bunların fiatını da yükselten sistem budur ..

VARMI ANLIYAMADAĞIN BİŞİLER VARSA Bİ ZAHMET YAZIVER

SAYGILAR...............................................................................NACİBABA.......................ONK...

Yukarı Dön
karani Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 16/Kasım 2017/2016
Durum:
Gönderilenler: 16
  Alıntı karani Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11/Nisan 2017/2012 Saat 15:49
cevabın için cok teşekkür ederim naci abii erinmeden yazıyosun gercekten büyük adamsın bu yazıya karşılık birşeyler daha sormak ayıp olurr yeterince acıklayıcı bir yazı
whites hayranı
Yukarı Dön
karagün Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Son Giriş: 02/Haziran 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 57
  Alıntı karagün Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11/Nisan 2017/2012 Saat 16:06
selamlar karanı arkadaşım  xlt ile nekadar derinden herhangi birmetali algıladın onu bir belirtırsen sevınırım bendede xlt var ama yenı çalışmaya başladım tecrübem olsun diye soruyorum naci babadan programlı cihazım kafa işine gelince babanın programında çalışırken pekte kafa yorucak birşey olmadığını düşünüyorum saygılar
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11/Nisan 2017/2012 Saat 18:17

ARKADAŞLAR MERHABA SELAMLAR (( BAKIN DİKKAT ÇEKSİN DİYE DE SIRF KIRMIZI İLEN YAZIYORUM )) BU SÖZÜME ÇOK DİKKAT EDİN VE AKSİNİ DE HİÇKİMSE İDAA ETMESİN......................................................................................................................ONK...

ALMIŞ BAŞINI TÜM TÜRKİYEDE HEM DEFİNECİLER İÇİNDE HEM DE SİTELERDE HEM DE BU KONVOYA KATILMIŞ YERLİ MAKİNE ÜRETİCİLERİ TÜMÜ AYNI  ŞARKIYI SÖYLÜYORLAR  BIKTIM ARTIK DEVAMLI BU ŞARKIYI DİNLEMEKTEN ....

ARKADAŞLAR  50 SENEDİR  TÜRKİYENİN NERSİNDE  BİR PARA BULUNMUŞ GİTTİM BİZZAT GÖRDÜM NİYE ??

NE DERİNLİKTEN ALINMIŞ ,, NEREYE KOYMUŞ,, NASIL KOYMUŞ,,BU KOYDUĞU YER NASIL BİR YERDİR,, ETRAFINDAKİ  İŞARET ALINACAK SİSTEMLER NELERDİR,,, VS VS  VS  TÜM DETAYLARINLAN İNCELEDİM  ..
VE GÖRDÜMKİ SİZLERE EN BÜYÜK YEMİNİ DE EDEBİLİRİM  DİZ BOYUNDAN AŞAĞI YANİ 50--60  CM DEN AŞAĞI KONAN BİR DEFİNEYE RASTLAMADIM  BUNA İNANIN  DERİNLERDE PARA MARA ARAMAYIN YAPTIĞINIZ İŞÇİLİĞE YAZIKTIR KENDİNİZİ BOŞ YERE TELEF ETMEYİN  ..
 SEBEBLERİNE DE GELİNCE  YİNE ÇOK İYİ OKUYUN ÇOK İYİ DE DİNLEYİNİZ

İSTANBUL VE DİĞER ŞEHİRLERDE SATILAN TÜM HARİTALAR SAHTEDİR %100 %1000000000
SAHTEDİR BUNLARA KİMSE PARA MARA VERİP DE ALMASIN  VE DEFİNECİ KAHVELERİNDE VEYA KENDİ MUHİTİNİZDE  DEFİNECİLERCE KONUŞULAN ŞURDA BURDA VARMIŞ  BUNLARA DA İTİBAR ETMEYİN TÜMÜ KÜLLİYEN YALANDIR..........................NACİBABA.....................ONK....

BU HARİTALARA GELİNCE BUNLARIN UZMANLARI YUNANLILARDIR  ATİNADA ,, KAVALADA ,, VE RODOSTAKİ BU İŞİN UZMANLARINCA YAPILIP YUNANDAN TÜRKİYEYE GELEN TURİSTLERCE VE DE KEŞANDA YUNAN TAXİ YAZANELERİNCE DAĞITILIRLAR SATILIRLAR  HAYATINIZ KAYAR BU KONUDA BENDEN SÖYLEMESİ...............................................NACİBABA........................ONK..

BEN DE SERVETİMİ BU YOLDA KAYBETTİM Kİ BENİM KURDUĞUM DÜZEN TÜRKİYEDE HİÇBİR KİMSEYE NASİP OLMAMIŞTIR BAKINIZ 10 LANDROWER JEEP TAM DONANIMLI  2 İ RÖMORK ÜSTÜNDE BİRİNDE ZODİAK BÜYÜK BOY TEKNE KIÇINDA 250 HP MOTOR  BİRİNDE DE  BİR 2 KİŞİLİK PARVANELERİ TOPLANAN AÇILAN CİNSİNDEN HELİKOPTER  30 KİŞİLİK EKİP DOKTORUMUZ VAR,, JEOLOK MÜHENDİSİ VAR ,, ARKEOLOG VAR,,HELİKOPTER PİLOTU,, ZODİAK KAPTANI  10 ARAÇ 10 ŞÖFÖR  20 ADET HER TÜR MARKADA DEDEKTÖR O ZAMANLAR BU ÇUBUKLAR YOKTU .. 4 TANE HONDA 250 CC ARAZİ MOTOSİKLETİ.. JEEPİN BİRİNİN ARKASINA MONTELİ KOLLU KAZICI ,, SONRADAN YATMA KALMA PROBLEMLERİNDEN DOLAYI ADAPAZIRINDAKİ BİR KARAVAN ÜRETEN FİRMADAN 4 ADET KARAVAN DA ALDIK UZUN ŞASİLERDEN ARAÇLARIN BİRİNDE 25 KW JENERATÖR VE TESİSATLAR  KIRICI KOMPRÖSÖR DAHA BAŞKA ŞEYLERDE VARDI DA AÇIKLAMIYAYIM  AKLINIZA NE GELİRSE VARDI  İŞTE ORDA BURDA VARMIŞ SÖYLENTİLERİ YÜZÜNDEN BİR BATTIM HALEN DE TOPLUYAMADIM KENDİMİ  SONRALARDAN BİR TEKTEKÇİLİK YAPAN ARKADAŞLAN TANIŞIP BU TEKTEKÇİLİĞİN İNCELİKLERİNİ ÖĞRENDİM  VE HİÇBİR GECE DE BOŞ DÖNMEDİM HEP ALDIM AMA İYİ AMA KÖTÜ  ARASINDAN Bİ TANE YAKALARSIN BİR KÜP PARAYA DA DEĞER  O KADAR DA İŞ YAPAR KÜÇÜMSEMEYİN BU İŞİ  HALEN DE DUA EDERİM O ARKADAŞA  BU İŞ İÇİN BİR MAKİNE BİR DE ÇUBUK EDİNDİNMİ YETERLİDİR BİR DE DURUMUN İYİ DEĞİLSE BİR UCUZ MOTOSİKLET ALIRSIN ALTINA KİMSEYE DE EYVALLAH ETMEDEN GEÇİNİR GİDERSİN BU KADAR BASİTTİR ..

TEKTEKÇİLİKTE  TÜM PARALAR VE METALLER KENDİ HACİMLERİ VE ÖZGÜL AĞIRLIKLARINCA TOPRAĞIN İÇİNDE BELLİ BİR DERİNLİKTE DURURLAR HİÇBİR ZAMAN BİR LİRADAN AZ DAHA BÜYÜK BİR PARA 40 EN FAZLA 45 CM DERİNDE DURUR DAHA AŞAĞI İNMEZ TÜM BÜYÜK PARALARIN DERİNLİĞİ 40 İLEN 50 CM ARASIDIR  50 CM BİLE HAYALDİR 40 TAMAMDIR  BUNU GEÇMEZ DİYEN VARSA YALAN KONUŞUR
ONUN İÇİN BÜYÜK DEFİNE OLSUN TEKTEKÇİLİK OLSUN  SİSTEM BUDUR ..

BİR 7.65 TABANCA  1METRE 25 CM LERDE DURUR BİR HAMAM TASI  1.5---1.60 ARASI DURUR
SARI VEYA BAKIR VEYA GÜMÜŞ BU TAS  MADDE BÜYÜDÜKÇE DERİNLİK ARTAR MADDE KÜÇÜLDÜKÇE DE DERİNLİK AZALIR BU KANUNDUR..

BU SÖZLERİMİ UNUTMAYIN BUNLAR SENELERCE  ÇALIŞMALARIMDAN ELDE EDİLEN SONUÇLARDIR..............................................................NACİBABA............................ONK...

Y A N L I Ş L A R      V E  D O Ğ R U L A R
 BAHÇENE AÇ BİR BELLİ DERİNLİKTE ÇUKURU GÖM İÇİNE BİŞİ KAPAT ÇİĞNE SONRA DA MAKİNEYLEN BAK  ((( BU TAMAMEN YANLIŞ YAPILAN BİR İŞTİR MAKİNECİLİK KURALLARINA TAMAMEN AYKIRI YANLIŞ SONUÇLAR DOĞURAN YANLIŞ CEVAPLAR ALINAN BİR UYGULAMADIR )))  (( YENİ SÜRÜLMÜŞ  BİR TARLAYI DA MAKİNE İLEN ARAMAK TAMAMEN YANLIŞTIR ))  (( YAĞMUR İYİCE YAĞMIİ YERLER ISLAK BU ŞEKİLDE DE MAKİNEYLEN ARAMAK YANLIŞTIR  ))  (( YAĞMURDAN SONRA SATIH KURUMUŞ AMA 4 PARMAK TOPRAĞIN İÇİ ISLAK BURDA DA ARAMAK YANLIŞTIR..
SON OLARAK  EVDE TAMAMEN TAHTA BİR MASAYA  MAKİNEYİ YATIRIP  BAŞLIĞA  ÇEŞİTLİ MADDELERİ HAVADAN GÖSTERİP TE MESAFE KAÇ CM DİYE BAKMAK TA TAMAMEN KURAL DIŞI VE YANLIŞTIR ))

BÜTÜN  MAKİNELER  TAMAMEN TOPRAK İÇİNE DOĞRU ÇALIŞMAYA GÖRE AYARLANMIŞLARDIR  EN AŞAĞI DOĞRU CEVAPLARI ALABİLMEK İÇİN TOPRAK İÇİNDEKİ METALİN EN AZ 50 SENELKİK BİR GÖMÜ OLMASI ŞARTTIR  EN İYİ CEVAPLAR 1000--2000  SENELİK HİÇ KIMILDAMADAN O YERDE DURMUŞ  VE İNSAN TARAFINDAN O YER İŞLENMEMİŞ OLMAK ŞARTINLAN  EN İYİ NETİCELER ELDE EDİLİRLER ..

TEKTEKÇİLİK YERLERİNİ DE BULMAK GÜNÜMÜZDE İYİCE KOLAYLAŞMIŞTIR GOOGLE EART HA GİRİN KENDİ BÖLGENİZE YAKLAŞIN VE BÖLGENİZİN ETRAFINI GENİŞ DAİRELER ŞEKLİNDE YAVAŞÇA TARAYIN  NERED GENİŞÇE  BİR KOYU KAHVERENGİ VEYA GRİ KOYU RENKLİ TOPRAK SATHI GÖRÜRSENİZ ORADA BİR YERLEŞİM MUHAKKAK OLMUŞTUR  BUNUN YAKININDA DA TOPRAKTA BEYAZLIKLAR GÖRÜYORSANIZ BU YERE AİT İNSANLARIN SALGIN HASTALIKTAN ÖLÜMLERİ ÜZERİNE BOLCA KİREÇLENMİŞLERDİR BU YERLERE DOKUNMAYINIZ .. BU YERDE SU KAYNAĞI ÇEŞME DE VARSA İŞİNİZ GARANTİDİR  GOOGLEDEN BU YERİN DOĞUSU BATISI KUZEYİ GÜNEYİNİ HESAPLAYIN VE BU KOYU RENGİN TAM BAŞLADIĞI YERLERDE  BELLİ İŞARETLER ARAYIN  KALIN AĞAÇLAR DA OLABİLİR BÜYÜK KAYALARDA VEYA SINIRINDA BİR AKARSU DA OLABİLİR 4 BİR YANINI BELİRLEYİN VE İLK ÖNCE ÇUBUĞUNUZ YOKSA BİR BOYDAN BOYA ÇAPRAZ OLARAK MAKİNEDEN GEÇİRİNİZ  BU ÇAPRAZIN SONRA İÇLERİNE GİRİP MUNTAZAM DÜZLÜKLERDE GİDİNİZ NEREDE BAŞLIYOR İLK ÖNCE KURŞUNLAR  ORAYA ÇÖREKLENİNİZ KURŞUN O DEVİRDE MEDENİYETTİ  VEYA UZUNLAMASINA İP ÇEKİN İP BOYU DÜZ GİDERSİNİZ  AMA HİÇBİŞİ DE KAÇMAZ  ÇUBUK VARSA SORGULAYIN BU YER YARAR MI YOKSA BOŞUNA VAKİT KAYBIMIDIR TAM YOĞUNLUK NERDEDİR VS VS SORUN ÖĞRENİN ONDAN SONRA ARAYINIZ ..TEKTEKÇİLİK  MAKİNEYE NE GELİRSE TOPLAMAK DEMEKTİR  AYIRIMI FAZLA TUTARSANIZ ÇOK İNCE VE UFAK ALTINLARI KAÇIRABİLİRSİNİZ ONUN İÇİN MÜMKÜN MERTEBEDE AÇIK ÇALIŞIN ...

SAYGILAR......................................................................NACİBABA............................ONK....      
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15/Nisan 2017/2012 Saat 10:27
Doğanay Açılır%20Kutu%20Gör
Yeni Üye
Yeni%20Üye
Simge

Son Giriş: 12.Nisan.2012
Durum:
Gönderilenler: 13
Mesaj%20Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı Doğanay Alıntı  Cevap%20YazCevapla Mesajın%20Direkt%20Linki Gönderim Zamanı: 07.Nisan.2012 Saat 02:20 - IP: 88.244.70.100
SELAMLAR,SAYGILAR,
Sn nacibaba bu durumda yapılması gereken konuları misafirlere kapamak bazı bölümler sanırım misafirlere açık ve sizin çubukları kullanma şansım olmadı lakin kullanan arkadaşlardan çok iyi iş yaptığını duyup gördüm Kendi çapımcada bir çubuk yaptım bundan 10 yıl kadar önce ve hala onu kullanıyorum bazı boşluk bulmalarda çubuklar dedektörler kadar önemlidir bunu idrak edemeyen de olacaktır bugün Whites XLT,olsun DFX olsun attığınız  programlarla derinlikler artmaktadır bunu sizden gelen bir xlt yi kullanınca anladım normal fabrika programıyla sizin programınız arasında çok fark var program atılmadanda zati derine dalması mümkün olmuyor cihazın herkez bişeyler konuşur yazar bu sanal alemde nacibaba bu tür saldırılara sebat göstererek sabrınızı zorlayınız bizlerde arada bu tür saldırı yapan arkadaşları uyaralım Kime hizmet ettiği belirsiz bu şahısların üç beş msj la bir koca çınarı yıkmaz yıkamazda bu tür saldırıları yapanları eshefle kınıyoruz layığını bulur inşallah kimse .Allah yar ve yardımcınız olsun sn Nacibaba sağlık ve sağlıcakla kalınız .saygılar..

Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <123

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50