Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5BAKIM / TAMİR / ONARIM / SERVİS / SATIŞ / TAKAS / <>5NACİ BABA GÜVENCESİNDE KULLANILMAMIŞ / İKİNCİ EL DEDEKTÖRLER
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Dedektör Alım/Satım İlânları

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1 56789 19>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17/Şubat 2017/2009 Saat 19:49
ESKİ  AY >>ARKADAŞA..................................................................................................O.N.K..

ŞU DEDEKTÖRÜ BANA BİR YOLLA BAKAYIM  MADEM ÇUBUK ALMAK İSTİYORSUN BELKİ BİŞİLER YAPABİLİRİZ

ADRES OLARAK   YER DEĞİŞTİRMEKTE OLDUĞUMDAN  SADECENE KARGOYA ŞUNU YAZ

OSMAN NACİ KANAT  //  GELİBOLU ARAS  KARGO

TEL>02865669160.........................GELİBOLU/ÇANAKKALE

ONLAR BANA HABER VERİRLER

SAYGILARIMLAN......................................................................................................O.N.K...
NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
umut_ Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 11/Haziran 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 22
  Alıntı umut_ Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25/Şubat 2017/2009 Saat 14:23

sayın o.n.k amca ve sitedeki değerli arkadaşlarım sizden scope vlf-tr 2200......ve.....sniffer xr-71 dedektör hakkında bilgi istiyorum.bunların hangisini orta derinlikte kullanabiliriz o.n.k amca sen benim durumumu biliyorsun fiyatları uygun olduğu için bunları verdimdededede şimdiden herkese tşk ederim .

ARKADAŞIM MERHABA SELAMLAR SAYGILAR..............................................................O.N.K....

İLK OLAN SCOPE SAKIN UZAK DUR  YANARSIN SONRA BENDEN SÖYLEMESİ

İKİNCİSİ DE AYIRIM YOK DERİN ALGILAYAN SİNİFEERİN  RX 70 /71  MODELİDİR
AMAAAAA=  YERLİ ÜRETİM TAKLİTİDİR  BUNDAN DA UZAK DUR  AMACA UYGUN DEĞİL

dededede

^^  TÜRKÇE  AÇIKLAMASI DA VAR

1975  TARİHLİ  ALMANYA  AS   FİRMASININ   SATIĞI ORİJİNAL  İNGİLİZ YAPIMI OLAN  MALIDIR   BUGÜNLERDE BUNUN ŞEMASINI ELE GEÇİRMİŞLER İNTERNETTE BOY BOY YAYINLANMAKTADIR   YALNIZ BU ŞEMA   RX =70   İNKİDİR   71 VE 72  MODELLE BİR ALAKASI YOKTUR  YAPIM KOLAYLIĞI DA ŞURDAN İLERİ GELMEKTEDİR   BİRİNCİ VE İKİNCİ DÜNYAA SAVAŞLARINDA   ŞEHİRLERE DÜŞEN PATLAMAMIŞ BOMBALARIN YERLERİNİN BULUNMASI İÇİN GELİŞTİRİLMİŞTİR   71 VE 72    MODELİ   70 İSE MAYINLAR İÇİNDİR   DERİNLİK KAPASİTESİ  1 METRELER CVARINDA İDİ YAYINLANAN VE YAPILAN ŞEMALAR BU MAYIN DEDEKTÖRÜNÜNKİLERDİR

NOT  SNIFFER  AM/120    DE DÜNYANIN İLK AYIRIMLI DEDEKTÖRÜDÜR   VE İÇİ PARÇALAR ÜZERİ SARI RENKLİ KATI BİR MADDE İLEN POLYSTEREN MADDESİ GİBİ BİŞİ İLEN KAPLANMIŞ OLUP  KATİ SURETTE BUNLARDAN KOPYE VE ŞEMA ÇIKARILAMAZ

SNIFFER   RX/71  VE  RX/72    DE İÇİ AYNI PARÇALATI ÜZERİ KAPLIDIR BU MODELLERDEN DE ŞEMA VE KOPYELEME YAPILAMAZ

DİYECEĞİM O DURKİ  ORİJİNALİ BU RESİMDEKİDİR DİĞERLERİNDEN UZAK DURUNUZ

GELELİM  C=SCOOPE   DEDEKTÖRÜNE   BU DA İNGİLİZ MALI OLUP  TÜRKİYEDE HAKİKİ ESAS ORİJİNALİ DAHİ SAÇ BAŞ YOLDURMUŞTUR   BUNU BİR FİRMA ALIP İSTANBULDA MONTAJLADI O ZAMANKİ DEVİRDE TÜRKİYEDE DEDEKTÖR KITLIĞI VARDI GERÇİ  AMERİKAN LAR VARDI DA REKLEMLARI YOKTU BU NEYAPTI HER MEDYA ORGANINA VE TELEVİZYONLARA BİLE REKLAMLAR VEREREKTEN BÜYÜK BİR MÜŞTERİ KİTLESİNE UZANDI BÜYÜK PARALAR DA KAZANDI AMA SONRA ALANLARIN İŞE UYANMALARI SONUCU ZAMAN İÇİNDE HERYERDE KIYIDA KÖŞEDE ATILI DURAN BİR ALET OLARAK UNUTULDU KALDI  ARA SIRA İŞTE BU ELİNDE KALANLAR SATIŞA SUNUYORLAR BELKİ BİR ALAN OLUR DİYE ??????????????

RESİMLİ İLANI BÜYÜK GELDİĞİNDEN  RESMİ BURAYA ATAMIYORUM

BAKINIZ SENE 1987   VE BU DEDEKTÖRÜN FİATINA
GOLD SCOPE PROFİ  A--8000    ====(20.125.000 ) TL  /YERİNE
                                                     17.500.000 )  TL  İNDİRİMLİ
                                            KAZANCINIZ=2.625.000  TL DİR
????????????????????????????????????????????????????????????????

DÜŞÜNEBİLİYORMUSUNUZ  AYNI TARİHTE  BEN AEGLE  II SL Yİ  KAÇA ALMIŞIM  (2.500.000 ) TL  SINA VE BİR DE 2 EL ÇOK TEMİZ BİR PEUGEOT  OTO ALMIŞIM AYNI GÜN  4.000.000   TL  YE 

BİTMEDİ BAKINIZ BAŞLIK FİATINA
SS--4000  BAŞLIK  /maximum derinlik  4 ilen 6 metre  arası
FİATI   SIKI DURUNUZ    (8.750.000 ) TL    SINA   büyüklüğü deseniz bugünki whiteslerin yerli büyük başlıkları kadardır   yuh be fiata bakınız ??????????????????????????????????????????????????????

UFAK NORMAL 22 Lİ,K BAŞLIĞININ FİATI  İSE DE 
   4.800.000  TL    maximum derinlik   3 metre ilen 3.5  metre arası imiş    ?????????????????????????????????????????????????????

VE DEVAM EDİYOR  EN ALTTA  TAMAMEN AMATÖR HOBİ OYUNCAK  2 DÜĞMELİ BASİT BİR DEDEKTÖR   (PROSPECTOR --3    modeli )
FİATI = 5.900.000   TL  SI  VE İNDİRİM YAPMIŞLAR   3.900.000  TL YE  DİYOR KAZANCINIZ    2.000.000  TL  SI  YİNE YUH BE ????????????????????????????????????????????????????????????

DUYDUNUZ MU   1987  YILINDAKİ DEDEKTÖR  SOYGUNUNU
BU FİRMA BUGÜN DE PİYASADA AYNI ŞEKİLDE ASTRONOMİK FİATLARLAN HİÇBİ İŞE YARAMAZ MALLARI SATMAKTADIR  BİLLAHSA GÖRÜNTÜLÜ DEDEKTÖRLER ÜZERİNE  90 LARDA  70/ 80  MİLYON  İDİ

VE HALEN DE ARA ARA  BANA TELEFON AÇIP TEHTİHLERİNİ SÜRDÜRMEKTEDİRLER  NE DİYEYİM ALLAH İSLAH ETSİN  BURDAN ÖTE ÖTE TARAF DA VAR   AMA DÜŞÜNEN KİMDİRKİ  HER NEYSE

SAYGILARIMLAN...........OSMAN NACİ KANAT....................O.N.K....

dede

Düzenleyen nacibaba - 28/Şubat 2017/2009 Saat 23:13
KÖTÜLÜK OLMASAYDI İYİLİĞİN DEĞERİ BİLİNMEZDİ.
Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
  Alıntı Misafir Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27/Şubat 2017/2009 Saat 18:19
Sayın Naci Baba, arıyorum sizi ama çıkmıyor telefonunuz, saygılar baba.

ARKADAŞIM ÇIKMAMASI İMKANSIZ 2 SİDE 24 SAAT AÇIKTIR BEN GECELERİ ÇALIŞIYORUM SABAHLARI 8 E DOĞRU HERŞEYİ O ZAMAN KAPATIP UYUYORUM ÖĞLEN AÇIYORUM YANİ SABAH İLEN ÖĞLEN SAATLERİNDE ARAMAYINIZ GENELLİKLEN AKŞAM 6 DAN GECE 12 ARASI ARARSANIZ ÇOK İYİ OLUR Bİ DE DEVAMLI TAŞINMA İŞİM OLDUĞUNDAN  ÇIKMASSA ARALIKLARLAN TEKRAR ARAYINIZ  YANİ ÜSTÜNE DÜŞERSENİZ İŞİN MUTLAKA BULURSUNUZ BENİ

SAYGILARIMLAN...................OSMAN NACİ KANAT....................................................O.N.K....

TEL>>02865669160
CEP>>0 536 565 80 55       BUNU ARA

Düzenleyen nacibaba - 28/Şubat 2017/2009 Saat 20:12
Yukarı Dön
umut_ Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı umut_ Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01/Mart 2017/2009 Saat 13:22
O.N.K AMCA VERDİĞİN BİLGİLER İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM ALLAHA EMANET OL.
Yukarı Dön
radarcıselcuk Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 05/ocak 2017/2011
Durum:
Gönderilenler: 5
  Alıntı radarcıselcuk Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03/Mart 2017/2009 Saat 06:03
slm naci baba burda yazmış olduğun yazıda dikkatini çekmek isterim kopyalanmıyacak hiç bir çift yüzlü pcb yoktur kopyalayamıyosanız gönderin bana ben kopyalıyayım o yazdığın sniffer içinde bahsettiğiniz gibi içinde herhangi bir bileşik yok sadece entegrelerin üzeri silinik bunu da bilin orjinalinin iç fotosunuda koyarım isteyene

SELÇUK MERHABA .........................................................................................................O.N.K..

Arkadaşım benim kopyelemek ve imal etmek gibi şimdiye dek hiçbirzaman herhangi bir  uğraşım ve çabam olmadı   hiçbir dedektör için  ben sadecene tamirciyim

kartlan da işim yok ben diyorumki o tarihteki orijinal ingiliz montajı tüm sınıfferlerin parçaların üstü çok katı bir polystern türü madde ilen  sarı renkli  kaplı ve bunu açmak imkansız  şekilde tamiri bile mümkün değildir  hakiki esas orijinalleri bu

ancak sonradan  almanya    AS firması bunun nümesilliğini aldı  bu da almanyada montaj yaptı dediğin senin onun üretiği mallar ve doğrudur entegrelerin üzerleri silinik olduğu gibi resistansları da dışarı çıkarıp bir ölçün bakalım üstündeki verilen renk koduna uyuyormu  uymaz sonradan kendileri vurdu yapılamasın diye diğer parça üstleri de çoğu yanlış bilgli

yani diyeceğim bordlan işim yok ve yukardaki resim de zaten uymuyor  rx -71 veya 72 ye  sonradan yapımdır esası verdiğim resimlerdir onlar da eski olduğu için çok karanlık gözüküyorlar  ve bayağı büyük siyah derili bir çantalıydı omuza askılı idi ve ayırımsız dır  katoloğu da söyler türkçesi de var orada en büyük başlıklan 4 .5   metre diye  olay budur  VE BEN BU ESKİ OLAN CİHAZLARDAN BAHSEDİYORUM   VE ŞU ANDA SINIFEERİN BİRÇOK KİMSE MONTAJ YAPIP SATMAKTADIRLAR  BUNLARA DA KARŞIYIM  NİYE BOŞUNA VERİLECEK PARADIR AMA KENDİ FABRİKASININ ORİJİNAL MALI VARSA  VE FATURALI HAKİKİ BİR MALSA TAMAM ONA BİŞİ DEMEM  MERDİVEN ALTINA DERİM HERKİM NE SÖYLERSE SÖYLESİN

BOORDLAR KONUSU  BİLGİSAYAR ORTAMLI KESME DELME YONTMA  VE PARÇALARIN CİNSİ DE YAZMALI ŞEKLİNDE  ÇİFT TARAFLI  BUNLARI YAPAN  TEZGAH VAR  YANİ YAPTIRICAK OLSAM  OLUR DA ŞİMDİYE DEK HİÇ BU ŞEKİLLERE İŞİM DÜŞMEDİ  MONTAJ YAPMA ŞEKLİ BANA UZAKTIR    BEN SIRF TAMİR  VE HASSAS AYAR İŞLERİNLEN MEŞGÜLÜM KONUDA
HATTA BİR MÜŞTERİNİN DE AM-120 SINIFFER  DÜNYANIN İLK AYIRIMLI DEDEKTÖRÜ DE ŞU AN ELİMDE VAR AÇIP İÇİNİ ÇEKEYİM SANA AYNI SARI KALIN BİR MADDEYLEN TÜM PARÇALARIN ÜSTÜ KAPLI BU  RX-71 VE 72 DE VAR   O DÖNEMKİ CİHAZLARDA VARDI ŞİMDİKİLERİ  BİLMİYORUM GELMEDİ HİÇ  AMA BANA BİR MERDİVEN ALTI MONTAJI BİLE GELSE TAMİRE ALMAM BEN HAKİKİ ORİJİNALLERİNLEN UĞRAŞIYORUM HATTA YERLİ ÜRETİM NE VARSA HİÇBİRİNİ BİLE TAMİRE ALMIYORUM
YUKARDA (UMUT ) KODLU ARKADAŞIN  RESİMDEKİ SINIFFER RX-71 ONUN AYNISINI YERLİ ÜRETİM YAPMIŞLAR  BEN BUNA KARŞIYIM  HER ZAMAN BİRAZ ELEKTRONİK BİLGİSİ OLAN ÜRETİYOR HERŞEYİNİ DE SATIYORLAR KUTUSU KARTI VE TÜM PARÇALARI 300 TL GİBİ BİR FİATA SATIYORLAR   EN ÇOK DA BİR SİTE VAR  AMATÖR ELEKTRONİKÇİLERİN   İSMİNİ YAZMIYORUM BİLİRSİN SEN DE   BUNUN GİBİ HEPSİNDE VAR VE BUNLAR RX-71  DEĞİL RX-70  MAYIN DEDEKTÖRÜNÜN ŞEMASI VE YAPIM ONA AİT   ZATEN RX-71 VE 72 Yİ YAPAMAZLAR ÇOK KMARMAŞIK VE HASSAS DENGELERİ VAR   HER NEYASE  CEVAP YAZ HEMFİKİRMİSİN DEĞİLMİSİN

SAYGILARIMLAN.....................OSMAN NAC İ KANAT................................................O.N.K....

Düzenleyen nacibaba - 04/Mart 2017/2009 Saat 00:26
KIRKLARELİLİ
Yukarı Dön
radarcıselcuk Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 05/ocak 2017/2011
Durum:
Gönderilenler: 5
  Alıntı radarcıselcuk Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07/Mart 2017/2009 Saat 18:30
naci baba yaşça benden büyüksün ona diyeceğim bişey yok 20 senedir bende dedektör tamir ederim whitesından tut compassına kadar garretinden tut teserosuna ib sistem pi sistem vlf sistem tr sistem bunların hiç biride yapılamıyacak  devre değil yıllardır bu işten rızkımızı kazanıyoruz sende bende o pi sistem merdiven altı üretimi dediğin dedektörü ben yılardır yaparımda kullanırımda ama  anlattıklarınada katılmıyorum katılmamamın ilk sebebini diyim elimize bu güne kadar değmeyen cihaz kalmadı kullanmadığımızda bir dedektör hakkında birşey söyleyebilmemiz için elimize alıp incelememiz gerekir değilmi gerek devre yapısını gerekse doğada göstermiş olduğu reaksiyonları diğer başka sitede yazan veya yazılan veya içlerinde amatör kişilerde vardır ki olmakta zorundadır keşke yıllar önce internet olsaydıda bizde o şekilde başlasaydık yapmaya dedektörleri ama dedektörün ne olduğunu yada nasıl olması gerekliliğini çok çok iyi bilen bir kişi olarak yanlış anlama amacım asla polemik yaratmak değil sadece şunu diyeyim gerek devre yapısı gerek çalışma sistemi olarak incelemediğim bir cihaz hakkında yorumda bulunmam bu güne kadar bulunmadımda saygılarımla ........selcuk......   

RADARCISELÇUK   ARKADAŞIMA...........................................................................O.N.K....

Arkadaşım bakınız benim orda anlatmak istediğim  mevzuu bu anlatılanlardan uzaktır  size ve anlatımlarınız bugünün teknolojisi hakkındaki yorumlardır   ben 30--40  sene önceki teknolojiyi ve bir dedektör firmasının yapmış olduğu bir model i   baz alıp anlatıyorum   ve diyorum ki   RX--71  ve RX--72   Modeli ingiliz  SINNIFFER  modeli   o devire aitti bugüne değil aradan bunca yıl geçmiştir  ve bunun fabrikası bugün  yeni bir dedektör üretiyorsa  buna  bu eski modellerin marka ve modellerini vermez  VE VERİPTE ÜRETİYORSA  O FABRİKA 40 YIL ÖNCESİNE TAKILMIŞ KALMIŞTIR   BÜGÜN DE KİMSENİN TERCİHİ OLMAZ..................O.N.K..

HA DİYELİM ÇOK TUTULDU  VE BU MODELLERİ ARAYANLARIN SAYISI HAYLİ KALABALIK  VE PARA KAZANMAK İÇİN BU MODEL MARKA  YI KOYUP ÜRETEBİLİR AMAA  [ ASLA 40 SENE ÖNCEKİ TEKNOLOJİSİNİN PARÇALARINI BUGÜN BULAMIYACAĞI İÇİN  AYNISINI BÜGÜN ÜRETEMEZ  NE YAPICAKTIR DEVRELERDE  OYNAMALAR YAPIP  O BULUNMAYAN PARÇALARI İÇLERİNDE TOPLUYAN ENTEGRELER YAPTIRABİLİR  VE GÜNÜN TEKNOLOJİ ŞEKLİNE UYARLIYABİLİR  BUNU YAPABİLİR   AMA BUNU DA YAPARSA Kİ   ASLA 40 YIL ÖNCEKİ ÜRETİĞİ O CİHAZIN  ŞANINA YETİŞEMEZ ALAN HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRAR Kİ BU 40 SENE ÖNCE ALIP TA SENELERCE KULLANMIŞ BİR KİŞİNİN  BUGÜNKÜ DEĞİŞİM GEÇİRMİŞ  BİRİNİ ALIP KULLANIRSA  HEMEN BU SIRITIR KULLANICI BUNU ANLAR FARKEDER HEMEN ..............

AYNI DURUMU   WHİTESİN İNGİLİZ  AYAĞI DA YAPTI SONUÇ NE OLDU??
Sonuç toplatırıldı yerine başka günün koşullarına uygun makinelerlen değiştirildi  v e amerikan whites 1 sene ingilize ceza verdi ve yeniden sözleşmeler oldu şimdi hiçbiri u.s.a nın emrinden dışarı çıkamıyor  en son olayı da ingilizin DFX  lere gelinene kadar  hep piyasa ucuz parçalar ilen üretim yaptı ve alan netice alamıyordu  2008 yılı 3 üncü ayından itibaren  direkt amerikadaki fabrikanın kullandığı tüm parçalarlan montaj yaparsan yap yoksa kapatıyorum uyarısı ilen bugün U.S.A  da üretilenlen aynı seviyeye gelmiştir..

BU TARİHE KADAR BEN DE DİYORDUM HERKESE ALIRSANIZ ORİJİNAL AMERİKANDAN ŞAŞMAYINIZ  DİYE BU YÜZDEN DE AVRUPA MALI SATANLARLAN GIRTLAK GIRTLAĞA GİRDİK  FAKAT BUGÜN HİÇBİR SORUN YOKTUR  UCUZLUK BAKIMI DA AVRUPA İLEN TÜRKİYE TİCARET ANLAŞMALARI VE YAKINLIKTAN DOLAYI MEYDANA GELEN BİR DURUMDUR   AMERİKANIN YARI FİATIDIR  SATILANLAR AMA AYNIDIR   BU BÖYLE

ŞİMDİ GELELİM ESAS MEVZUMUZA
İngiliz yaptı  siyah kutuda olarak ( WHİTES  COINMASTER  6000 Dİ )  serilerini aradan geçen 20 yıl sonra üretti ve sattı   6000 di diye herkes bir büyük iştahlan aldı ama baktılar ilk çıkanlan alakası yok  ve sistem çıktığı gibi çöktü  kalktı ortadan  bir tutturdukları  (AEGLE  II  SL ] MODELİDİR   ONU DA ZAMAN İÇİNDE BIRAKTILAR
BUGÜN İLK ÇIKAN   [ XLT ]  Yİ   VE  [TM--808 ]  SADECENE ÜRETİYORLAR
Ama ilk çıkan modellerden çok  uzaktır  (TM--808 )=  Ün de tek tutulma sebebi   üzerinde ki bir moddan ötürüdür ve bunun ingilizcesinin yanlış tercümesi sonucu satıcıların da işine geldiğinden aynen bırakılmıştır  bunun da hakikatı aynen şöyledir....

ÜZERİNDE  [  CAVE  ]=  DİYE YAZAN MOD  ESASI ŞÖYLEDİR
Diyorki   mağralarda--dehlizlerde--kuyularda-- yeraltındaki  tüm kapalı ortamlarda   bu ayara alırsanız  HAVA  ayarına  gerek duymadan  sadecene   TOPRAK   ayarı ve ayarlamalarlan bu gibi yerlerde çok rahat çalışırsınız deniliyor   bizimkiler ne yaptı

>>>>>BOŞLUK GÖSTEREN İLK DEDEKTÖR<<<<<B uyrun cenaze namazına   hiç akıl kesiyor mu sırf madenleri bulmak için üretilmiş bir cihaz nasıl boşluk bulucak  ve whites defalarcana ikaz etmesine rağmen bunu sürdürler en sonunda WHİTES BU MODU 2 SENEDİR SATIĞI TÜM CİHAZLARIN ÜSTÜNDEN KALDIRDI   Başka yapıcak bişisi yoktu  şimdi ne oldu TM--808   artık hemen hemen hiç aranmıyan bir cihaz oldu

YANİ BENİM AKLIMIN KESMEDİĞİ TEK NOKTA  ADAMLARIN 40 SENE SONRA AYNI MODELİ ÜRETMELİNDEKİ ISRARLARI  VE YAPIYORLARMI BUNU BİLEMİYORUM   AMA HUSUSİ TÜM DEDEKTÖR SATAN FİRMALARIN SATTIKLARI ÜRÜNLERİ TEK TEK TARADIM ARASINDA  SINNIFFER DİYE BİR YENİ SATAN YOK BAŞKA YER VARMI ONU BİLEMİYECEĞİM

VE SON SÖZ OLARAKTAN DA  VE HAKKATEN BAK BU SÖYLEDİKLERİMDEN ALINMAYIN   BENİM YAŞIM ÇOK İLERİ   SON TEKNOLOJİLER ARTIK TAKİP EDEMEM BUNLARA VAKTİM YOK  VE BENİM HAYATIMIN %70  BUGÜNLERDEN GERİLERE UZANAN TEKNOLOJİLERDİR  ANCAK %30 LARINLAN İLGİLENEBİLİYORUM   NİYE DERSEN DE   BU YENİ VE İLERİ DOĞRU ÇIKACAK OLANLAR DA BENİ SARMIYOR   BAK ÇIK SOKAĞA ÖNÜNDEN 100 TANE ARABA GEÇSİN  BUNLARIN HANGİSİ  ACABA NE MARKA DİYE KAFAN KARIŞIR  HEPSİ BİRBİRİNİN AYNI  VE HEPSİ DE KULLANANLARIN TABUTUDUR  VER Bİ TON PARA SONRA YALLAH ÖBÜR TARAFA

ARKADAŞIM BAK BU SÖYLİYECEĞİME HİÇ İTİRAZ ETME  ÜLKEMİZDE BİRŞEYLERİN YAPILMASI ÇOK GÜZEL İŞLERDİR BEN BUNDAN GURUR DUYARIM DA  DASI DA VARDIR
BİR TAMAMEN ORİJİNAL  FABRİKASYON MAL İLEN BİR AMATÖRÜN VEYA UFAK BİR ATELYENİN ÜRETİMİNİ ASLA KARŞILAŞTIRMAYINIZ  BEN BİLE PAHALLI OLAN CİHAZLARIMA 50 KÜSÜRLÜ YAŞLARI GEÇİNCE KAVUŞTUM SENELERCE VİTRİN SEYREDİP İÇ GEÇİRDİK  BURASI TÜRKİYE  BURASI PRATİK ZEKALILARIN ÜLKESİ  BU ALLAH VERGİSİ VE BAŞKA HİÇBİR MİLLETTE OLMUYAN KAVRAMDIR   PRATİK ZEKANIN İÇİNDE   MİLYAR DOLAR ALETLER   VARDIR  VE KİŞİLER HERŞEYİN ÜSTESİNDEN  BİR BAKIMA GALİP GELİP YAPMIŞ OLDUĞUNU ÇALIŞTIRIR  AMA BU BİR DEDEKTÖR İÇİN KAFİ GELMEMEKTE HER ZAMAN SORUNLAR YAŞANMASINA SEBEB OLUR   BU İŞİN TAM OLARAK ORTAMI FABRİKASYON ÇALIŞMADIR  ANCAK OLUR YOKSA SORUNLAR YAKAYI HİÇ BIRAKMAZ...........

ŞİMDİ BENİM ÇOK İYİ TANIDIĞIM BİR ARKADAŞ VAR  İSTANBULDA KAPORTA--BOYA--MODİFİYE -MOTOR VS VS BİR OTO İÇİN HERŞEY  BU DÜŞÜNÜP TAŞINIP  BAKIYOR NOSTALJİ ARABALAR İYİ PARA YAPIYOR  O MODELDEN BU MODELDEN  RESİMLERLEN YOLA ÇIKIP BU ÇEŞİT ARABALARDAN ÜRETMİYE SATMIYA VE PARA KAZANMAYI AMAÇLIYOR  HERKES BUNA ÇOK İYİ OLUR YAP DER BİR BEN YAPMA DEDİM  VE NİYE DİYE SORDUĞUNDA DA SEN BİR TANE ÜRET ONDAN SONRA GERİSİNİ SANA SÖYLİYECEĞİM DEDİM ŞİMDİ DEĞİL TAMAMDEDİ VE O TARİHTEN SONRA  TAM 7 AY SONRA BENİ ARADI GEL GÖR BAK DEDİ TAMAM DEDİM GİTTİM DAHA KARŞIDAN İLK GÖRÜŞTE SIRITIYOR   AMA BANA SIRITIYOR BAŞKALARINA DEĞİL  VE BUNUN BAZ ALIP TA YAPTIĞININ ORİJİNAL FABRİKASYONU İLEN YAN YANA GETİRİLDİĞİNDE SIRITMA 5 KAT DAHA OLDU  VE DEDİ ŞİMDİ SÖYLE BAKALIM NE DİYECEKTİN DİYE..???

1>Sen bunu ne kadar zaman da yaptın  (  6.5  )  ay sürdü
2> Peki bunu üreten fabrika  1 tanesini ne kadar zaman da çıkarıyor  (  15  ) DAKKADA
3>Peki  15 dakka bir tane  24 saate tekabül et kaç tane olur ve (6.5 ) aya böl kaç tane olur
     bu duruma göre sen ne kazanırsın bunu üreten ne kazanır bir düşün bu biir
4>Bunun orijinalini kullanmış kişi bunu kullanmaz  (niyeki) gel bir seninkinlen yola çıkalım sonra da o orijinalle çıkalım aradaki uçurumları görelim  ( tamam  )  çıkıyoruz yola direksiyona geçiyorum o da yanımda zaten 2 kişilik spor bir araba  daha ilk direksiyon çevirmede direksiyonun tamamen mekanik olduğu ve ağır kolu yoran cinsi turu fazla  1 re sert  girdi  hadi, diyelim yeni 2-3-4-5  de aynı ses yapıyor  debriyaj çok sert şehir içinde ayağın kopar yorgunluktan  frenler  istenilen gibi değil çok sert pedal güç uygulaman gerek 
arabanın üstü açık  ve tenteli durup ta kendin açıp kapıyacaksın  ve ön cam kısa alnına rüzgar vurup kafanı uyuşturuyor   bir kasise mahsus girdim nerede ise kontrolden çıkıyordu  bir u dönüşü süratli yapmanın imkanı yok geldiğin yere dönersin  kasislerde önden arkadan ses geliyor  stepneyi boşta bagajda bırakmış fitiller ara kaplamalar iç kaplamaları sanki aceleye getirilmiş gibi  vs vs anlatmaklan bitmez bunu bırakıp orijinalini aldık sen ne diyorsun ya yağ gibi her tarafı bu saydıklarımın hiçbiri yok fazlası var inmek istemiyorsun  onunkinlen 140 a çıktım hemen gaz kestim yoksa kontrolün mümkünü yok bunda 200 ve az da geçtik hiç anlamıyorsun    tüm bunları saydım dinledi ne dedi biliyormusun sen arabadan anlamıyorsun  ve o günden beri de bidaa hiç konuşmadı küstü fakat kısa sürede dediğime geldi o üretiğini bayağı zaman kendi kullanmış sonra ne yaptı bilmiyorum  o tarihlerde halk bankası kanalıylen de bir sürü büyük takımlar da aldıydı ne oldu zararı kendine oldu 

YANİ BU İŞ AYNEN BUNA BENZER DİYORUM  AMA SEN BAŞKA DİYORSAN  ONA DA SAYGI DUYARIM
BEN 1965 TE  JAPON HONDANIN TEST PİLOTLUĞUNU YAPTIM  YANİ FABRİKADAN ÇIKAN  ARABANIN TESTİ VE EKSİK GEDİKLERİ  3  KM TEST PİSTİ VE HER ÇEŞİT ENGEBEL MEVCUT  VARSA YAPILACAKLAR SERVİS KAĞIDINA YAZARSIN TEKRAR İÇERİ GRER TAM OLMUŞU DA 5 KM DÜZ PİSTTE SÜRAT VE SLOLOM FREN DUBA SLOLOM TESTLERİ  SONRA VARSA YİNE BİŞİLER YAZARSIN  TEST KAĞIDINA DÜZELTİRLER SONRA YIKAR KURUTURLAR  VE PARKA ÇEKERLER   BEN HERHANGİ BİR ARACA UZAKTAN BAKINCA ONUN NE OLDUĞUNU ANLIYABİLEN BİR KABİLİYETE SAHİBİM BU DA ALLAH VERGİSİDİR VE HİÇ YANILMAM

ŞİMDİ DİYEBİLİRSİN DE TABİİ Kİ  O ZAMAN SEN UZMAN OLDUĞUN KONULARA GİT DEDEKTÖR İŞLERİNİ DE BİZLERE BIRAK  YOK YAĞMA BEN DEN ANCAK BEN ÖLÜRSEM KURTULURSUNUZ
DEDEKTÖRÜN DE UZMANIYIM  ÜSTÜNE AYARLARINA BİR BAKAYIM Bİ DE KUTU EBADINA SANA HİÇ ÇALIŞTIRMADAN TEST ETMEDEN ONUN NE OLDUĞUNU DA SÖYLİYEBİLİRİM  DENERSİN BAKARSIN AYNEN DEDİĞİM GİBİ ÇIKAR

BAK ŞİMDİ SELÇUK BUNU DA İLK DEFA BURDA YAZIYORUM  İYİ DİNLE TEKRAR TEKRAR OKU

BEN EVLENDİM BUGÜN 45 YAŞINDA BİRİ 36 YAŞINDA BİRİ BUNLAR BİRİNCİ HANIMDAN   BEN BU ÇOCUKLARIN AĞLAMA SESİNİ BİLE DUYMADIM BÜYÜYÜP OKULA GİTMELERİNİ ASKERE GİDİP GELMESİNİ  HATTA EVLENMELERİNİ HATTA ÇOCUK SAHİBİ OLMALARINI BİLE GÖRMEDİM  DUYMADIM  İŞİTMEDİM   İNANIRMISIN   EVET BUNLARI OKUYUP DA YUH BE DİYEBİLİR SİNİZ  VE SONUÇ YA BU ELEKTRONİĞİN YA DA BİZ DENDİĞİNDE HİÇ GÖZÜMÜ KIRPMADAN İŞİM DEMİŞİM   BAK 2 İNCİ EVLİLİK VE 15 SENE SONRA AYRILIK AYNI KONU AYNI MEVZUU   VE 10 YAŞINDA BİR ÇOCUK FAKAT BU BENDEN DE HASTA BU İŞE  ŞİMDİ O YETİŞİYOR VE GÖZÜ AYNI BENİMGİBİ BAŞKA BİŞİ GÖRMÜYOR
YANİ BANA HİÇKİMSE BİLMEDİĞİN  İÇİNİ AÇIP BAKMADIĞIN  BİR CİHAZ DEMEYİNİZ  BU BANA DOKUNUR  BEN CİHAZA BAKTIĞIMDA O CİHAZ DİLE GELİR BENLEN KONUŞUR  BEN O ŞEKİL OLMUŞUM  VE HİÇKİMSE DE BENİ YAŞLI BUNAK DEVRİN GEÇMİŞ ŞEKLİNLEN GÖRMESİN  BAK BU SATIRLARI YAZIYORUM SABAHIN BEŞBUÇUĞU  DAHA KALKIP TAMİR İŞLERİ VAR ONLARA OTURUCAM NE ZAMAN MI UYUDUM  İŞTE ÇALIŞIRKEN UYURUM KALKARIM DEVAM EDERİM BENİM YATAĞIM TEZGAHLARDIR  NE ZAMAN EN SON YEMEK YEDİN BİLMEM HATIRLAMAM
BUNLARI DA DİKKATE ALIVER ....................................................................................O.N.K..

NOT>TEKLİ TRANSİSTÖRLERLEN YAPILAN DEVRELER  ENTEGRELERE KARŞIN ÇOK DAHA ÜSTÜNDÜRLER  BUNU YALNIZ BEN SÖYLEMİYORUM                

SAYGILARIMLAN.................................OSMAN NACİ KANAT...........................................O.N.K.. 

Düzenleyen nacibaba - 07/Mart 2017/2009 Saat 23:31
KIRKLARELİLİ
Yukarı Dön
toslak09 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Son Giriş: 29/ocak 2017/2012
Durum:
Gönderilenler: 4
  Alıntı toslak09 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08/Mart 2017/2009 Saat 12:42
nacibaba iyi günler galaksi 2000 diye bir dedektör var piyasada nasıldır aydınlatırsan sevinirim.

ARKADAŞIM MERHABA SELAMLAR SAYGILAR................................................................O.N.K..

Arkadaşım makineler bölümünde ne kadar marka varsa orada bunlar bize yollanmış testleri yapılıp yazılmıştır hangi firma bana yollarsa şu aletimizi test ediniz diye sadecene onu burda yazarız   ve bu alet de bize gelmediğinden ötürü size hiçbir şey diyemiyeceğim bu konuda
Ama belki alan ve kulananlar vardır   bunlar ancak size yardımcı olurlar ve tam da sıhatli olmaz   ancak size kullanan kimse %10 luk bir bilgi söyliyebilir  bu da var.. yani
zannımca en iyisi siz markalı kendini kanıtlamış  dedektörlere yönelmeniz çok daha iyi olur

SAYGILARIMLAN..............................OSMAN NACİ KANAT........................................O.N.K.....

Düzenleyen nacibaba - 08/Mart 2017/2009 Saat 22:09
Yukarı Dön
giz Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 22/Ağustos 2017/2011
Durum:
Gönderilenler: 11
  Alıntı giz Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31/Mart 2017/2009 Saat 21:05

GARRET GTP-1350 model piyasa değeri 2100 tl olan 1 aylık dedektörümü ( çiziksiz, tertemiz)  whites Tm 808 le takas etmeyi düşünüyorum. ilgilenen olursa duyrulur.

Yukarı Dön
umut_ Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı umut_ Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31/Mart 2017/2009 Saat 21:26
kardeş fiat olarak ne istiyorsun
Yukarı Dön
giz Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 22/Ağustos 2017/2011
Durum:
Gönderilenler: 11
  Alıntı giz Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01/Nisan 2017/2009 Saat 20:32
satın mı alacaksınız tm 808le takas mı yapacaksınız? ona göre bir şey söylerim. saygılar.
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1 56789 19>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50