Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5BAKIM / TAMİR / ONARIM / SERVİS / SATIŞ / TAKAS / <>5NACİ BABA GÜVENCESİNDE KULLANILMAMIŞ / İKİNCİ EL DEDEKTÖRLER
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Dedektör Alım/Satım İlânları

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <12345 19>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22/Aralık 2017/2008 Saat 19:21
NACİ BABA DAN  EN SON DUYURUDUR  SATILIK MAKİNELER HAKKINDA

23/12/2008/= TARİHİNDEN İTİBAREN  ELİMDE SATILIK HİÇ MAKİNE YOKTUR SONUNCUSU DA BUGÜN SATILMIŞTIR....................O.N.K...

2 ellerdeki makinelerden  kafama tam yatarsa zaten burdan satılığa çıkarıyorum  farkındasınızdır herhalde alanlardan da en ufak bir şikayet yoktur  bu şekilde makineler düşerse burdan zaten ilan ediyorum takip edersiniz şu an hiç yoktur.........................

SAYIN ARKADAŞLAR  SATILIK CİHAZLARINIZI BANA YOLLAYINIZ BENİM GÜVENCEMLEN BURDA SATIŞA ÇIKARSA  DAHA ÇABUK SATARSINIZ  TABİİ CİHAZINA GÜVENENLERE DİR BU SÖYLEMİM

SAYGILARIMLAN..........osman naci kanat..........................O.N.K..
NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
tılsım Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 02/Şubat 2017/2011
Durum:
Gönderilenler: 5
  Alıntı tılsım Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22/Aralık 2017/2008 Saat 19:55

Naci ustam slmlar bi kaç sorum olacaktı benim kendime ait mxt-e makinam var birda yüzümü kızartıp alabileceğim dfx-e var ama anladığım kadarıyla bu makinalar benim işimi görmeyecek gibi benim gezeceğim arazi toroslar anamur tarafı gezeceğim yerlerdeki araziler genelde taranmış ama anladığım kadarıyla yüzeysel olarak bana lazım olan makina bir avuç parayı en az 1 metreden alması lazım ne önerirsin yeni bir makina almam mı lazım al dersen ne marka olacak birde bu senin çubuk sistemi sence ne yapayım naci usta tam şaşırdım ne yapacağımı bile bilemiyorum saygılarımı sunarım ..

Yukarı Dön
enee Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 28/Mayıs 2017/2012
Durum:
Gönderilenler: 20
  Alıntı enee Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Aralık 2017/2008 Saat 05:07
selam aleykum naci hocam nasilsiniz iyisiniz insallah bizim icin en onemli olan sizin sagliginiz allah sizi basimizdan eksik etmesin hocam ben ikinci el dfx almayi dusunuyorum sadece kafama takilan bir soru var IKINCI EL BIR CIHAZ ALDIGIM ZAMAN FATURASI ILK CIHAZI ALAN ARKADASIN ISMINDE OLACAK VE BEN TETIKCILIK YAPARKEN VEYA ARABAMDA YAKALANIRSA FATURADA BASKA iSiM BENIM KIMLIGIM BASKA iSiM ACABA FATURA BENIM ADIMA OLMASA BIR SORUN OLURMU BU GIBI OLAYLARIN KARSISINDA NE YAPMAMIZ LAZIM SAYGILARIMLA....Enee 

ARKADAŞIM MERHABA SELAMLAR SAYGILAR.....................................................................O.N.K

Şimdi birinden  2  .ci el makine aldınmmı  faturası şarttır olucak  satan kişi faturanın arkasına tükenmez kalemlen aynen aşağıdaki örnekte olduğu gibi satışını yapsın  usul budur makinecilikte

SATAN KİŞİ  ZATEN FATURADA YAZILIDIR HERŞEYİ FATURANIN ARKASINA >>>>>>>>>>>

FLANCA SERİ NOLU ŞU MARKA DEDEKTÖRÜMÜ  FİLANCAYA SATTIM PARAMI NAKTEN VE PEŞİN OLARAK ALDIM VE BU CİHAZLAN BUGÜNDEN İTİBAREN HİÇBİR ALAKAM KALMADIĞINI BEYAN EDERİM

TC---KİMLİK NOSU
SATANIN>İSMİ SOYADI >TARİH VE İMZAASI

TC--KİMLİK NOSU
                                                                        ALANIN İSMİ SOYADI  AÇIK ADRESİ TELEFONU
                                                                        TARİH VE İMZAASI

NOTLAR>>CİHAZ İLEN BERABERİNDEKİ VERİLEN EK KAFALAR VE DİĞER APARATLARI DA BURAYA İLAVE EDİNİZ YAZINIZ

HEPSİ BUKADARDIR
NOT>>BU SATIŞI YAPMASSANIZ VE YAKALANDIĞINIZDA AYNI SİZİNLEN BERABER GİBİ  SİZİNLEN BERABER OLMASA BİLE FATURA SAHİBİNİ DE SİZLEN AYNI SUÇA İŞTİRAK EDERLER

ŞAYET  ALMIŞ OLDUĞUNUZ ARAÇ DA EMANETSE VE YİNE YUKARDAKİ ŞIKTA DA AYNI OLMAK ÜZERE ARAÇ SAHİBİ DESE Kİ BEN EMANET VERDİM BENİM BİR İLGİM YOK DESE BİLE ÇENESİNİ BOŞUNA YORAR SİZ  NE CEZA ALIRSANIZ ARAÇ SAHİBİ DE AYNISINI ALIR  DEDEKTÖR SAHİBİ DE AYNISINI ALIR

ONUN İÇİN BAŞKALARINI DA BERABER SÜRÜKLEMEMEK İÇİN HERŞEYİ NİZAMİ DÜZGÜN YAPINIZ

SAYGILARIMLAN.................OSMAN NACİ KANAT......................................................O.N.K....

Düzenleyen nacibaba - 12/Şubat 2017/2009 Saat 17:51
Yukarı Dön
tespitci Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 20/Mart 2017/2012
Durum:
Gönderilenler: 17
  Alıntı tespitci Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24/Aralık 2017/2008 Saat 02:34
enne arkadaşım merhaba...

soruyu naci baba ya sormuşsun ama bende bildiğim bir iki ilave edeyim dedim...

burda fatura kimin üstüne kesildiği değil o makinanın yurt dışından resmi kanalla geldiğini gösterir bir belge özelliğini taşır, yani ülkeye kaçak girmediğini gösterir, ikinci el dedektör satışlarıda kanunen resmi zorunluluk gerektirmez, öyle olmuş olsa idi , silah ruhsatı araba ruhsatı gibi ruhsata bağlanırdı, alım satım yapan kişilerin kendi aralarında yapacağı bir alım satım sözleşmeside yeterlidir bu durumda...

yakalanma durumunda da  jandarma dedektörüne el koyar, sen o anda ne dersen de seni dinlemez , bu durumu kendi  faaliyetlerine ekler, 1 adet defineci şu bölgede yakalandı diye, alıp seni savcılığa sevk eder, sende savcıya anlatırsın derdini, bu durumda suçsuzsan dedektörünü geri alırsın, suçlu bulunursan dedektörün, milli emlağa gider ordada ihale usulu satılır....

saygılar..

Düzenleyen tespitci - 24/Aralık 2017/2008 Saat 02:38
Yukarı Dön
enee Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 28/Mayıs 2017/2012
Durum:
Gönderilenler: 20
  Alıntı enee Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24/Aralık 2017/2008 Saat 08:41

TESBITCI abim eline saglik cevaplandirdigin icin tesekurlerimi sunarim,

bir soru daha benim elimde ne kazma nede kurek sadece cihaz var ve sit alani olmayan yerlerde arama yapiyorum diyelim sikayet uzerine jandarma gelipte cihaza el koyabilirmi
her sikayet uzerine jandarma bizi alirmi simdikten tesekurlerimi sunarim Saygilarimla....Enee 
Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
  Alıntı Misafir Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24/Aralık 2017/2008 Saat 11:15
faturalı cihazla arama yapmak yasak değil ancak arkadaşımızında dediği gibi güvenlik güçleri seni alır savcıya sevkeder . Konunun özeti kazmayla toprağa vurmadığın sürece suç suç oluşmaz.
Yukarı Dön
eagle2sl Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Son Giriş: 01/ocak 2017/2010
Durum:
Gönderilenler: 15
  Alıntı eagle2sl Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24/Aralık 2017/2008 Saat 11:20

selam abi kesinlikle alır.Sakın düşme, sana geri vermesi için ispiyoncu olmanı ister.Yaparsan verir, yapmassan vermez. Çünkü benim başıma geldi 2 defa dedektörü aldırdım ve her 2 olayda da kesinlikle ispiyoncu olmam dedim artık gerisini siz düşünün. Osmanlıdan dost, domuzdan da post olmaz kim nederse desin bu duruma düşmeyin.Benden tavsiye kimseyide dinleme ben başıma geldiği için yazdım ve kimseden çekinmemde............?

Düzenleyen magistratus - 11/ocak 2017/2009 Saat 13:43
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24/Aralık 2017/2008 Saat 11:36
HERKEZE SELAMLAR SAYGILAR................................................................................O.N.K.....

KANUN DİYORKİ>>> DEFİNECİ HER TÜRLÜ ALET EDEVATLAN ŞÜPHELENDİĞİ  YERİ İYİCE KONTROL EDİP EMİN OLDUKTAN SONRA  O YERİN EN BÜYÜK MÜLKİ AMİRİNE BİR DİLEKÇE VEREREKTEN KAZIM İŞLERİNİ BAŞLATABİLİR    BU HALEN GEÇERLİDİR

ŞİMDİ DEFİNECİ ELİNDEKİ BİLGİ VEYA HARİTAYA GÖRE YER TESPİTİNİ MUHAKKAK YAPMASI GEREKECEKTİR  BU ŞEKİLDE DE ÇEŞİTLİ ALET EDEVATLAR KULLANILIR YA YOKSA NE DİYE BOŞUNA KAZIM MASRAFLARI RUHSATLARAI VS VS LERİ ALSINKİ   KİŞİ YERDEN İYİCENE EMİN OLURSA BU İŞE GRİŞİÇEKTİR AKSİ O YERDEN YOK BURDA BİŞİ DİYE VAZ GEÇİCEKTİR

BENDE BU KONUDA ÇANAKKALE MAHKEMESİNİN  BİR NUSHASI OLUCAKTI AYNI ŞEYLERİ SÖYLİYEN BİR HAKİM KARARI   ŞAZİ VE LAZİ ADLI KİŞİLER HEM DE SİT ALANINDA HEMDE KAZMA KÜREK VE ÇIKKAN BULUNTULARLAN YAKALANIYORLAR VE BERAAT EDİYORLAR  BU KİMDE VARSA YAYINLASIN  BEN TAŞINMA TELAŞINDAYIM HER YER KARIŞIK BULAMAM

ŞİMDİ SENELERDİR BEN DE YAPARIM BU İŞİ  AMA   2 DEFA O DA TAM ADRESLİ İHBARLI  ÜSTÜMÜZE GELEN JANDARMA  OLAYI VE KARAKOLDA DAHA HALLETİM İŞİ  SUS PUS BOYNUNU BÜKER OLMAYIN   HER İŞİN BİR ÇARESİ VARDIR   BURDAN YAZARSAM OLMAZ BU KONUDA BANA TELEFON AÇIN ÇARELERİNİ SÖYLİYEYİM

SAYGILARIMLAN.........................OSMAN NACİ KANAT...........................................O.N.K......

NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
  Alıntı Misafir Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24/Aralık 2017/2008 Saat 11:50
ARAMA İÇİN MÜRACAAT
Kanunlar herkese açıktır. Herkes gerekli izin alarak define aramaya başlayabilir.
Kazılacak bölgenin gerekli araştırmasını yaptıktan sonra kazılacağına karar verilirse yapılacak ilk işin en yakın müze müdürlüğü ve mülki amirliğine müracaat ederek izin alınmasıdır. En doğru yol budur.Kaçak kazı yapmaktan kaçınınız.
Defineciler arasında yaygın bir görüş vardır. “Bulduğum defineye devlet el koyar hakkımı vermez”. Bu çok yanlış bir kanıdır bulunan her türlü definen takdir komisyonlarınca incelenerek değeri biçildikten sonra ilgili bakanlığa ödeneği ayrılıp bloke edilen ödenekten definecinin hakkı verilir. En güzel alıcılar müzelerdir.
Konuya diğer yönden yaklaşan kaçak yapılan bir kazıda elde edilen define (altın, gümüş, heykel veya arkeolojik değeri olan varlıklar) Serbest piyasada kaçak olarak alınıp satıldığını herkes bilir. Bunun gerçek değerini ilk elden bulan şahsa ödenmediğini, kaçak olduğu için yakalanma riskinin çok yüksek olduğu sürekli ihbar edildiği bilinmektedir. (İhbar edene varlığın değeri üzerinden %7,5 verilir)
Arama yapmak ve kazıda bulunmak için en yakın müze müdürlüğü ve mülki amirden müracaat sonucu izin alınmalıdır.
İlgili müdürlükler yapılan müracaatları çok çabuk değerlendirip ekip oluşturmaktadırlar.
Müracaat bir dilekçe ve ekinde aşağıdaki belgelerle müze müdürlüğüne yapılmaktadır.
Define arayacak kimse bölgesini tespit edip gerekli ön çalışmaları yaptıktan sonra bir dilekçe ile en yakın mülki amire ve bir dilekçe ile müracaat edebilir.
Define aranacak bölge önce iyice araştırılmalıdır. Söz konusu bölgenin eski uygarlıklardan günümüze evreleri incelenip sonra bölgesel tespite geçilmelidir.
Hedef önce gözle, sonra makine ile test edildikten sonra kazı yapılmasına gerek duyulursa, yasal müracaatta bulunulmalıdır. Define arama yasal bir iştir. 2863 Sayılı Kanuna atfen define arama yönetmeliği çıkarılmıştır. (R-6 –27 OCAK 1984 Sayı- 18294)
Define aranacak bölgenin ön çalışmasından sonra dilekçe verilir. Bu dilekçede aşağıdaki durumlar açıkça belirtiler.
Yukarı Dön
semih Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 30/Nisan 2017/2010
Durum:
Gönderilenler: 4
  Alıntı semih Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29/Aralık 2017/2008 Saat 09:52
   deepscanner2   ile dedektör takası

slm naci abi nasılsınız! siteniz yeni anladıgım kadarıyla size ve hepimize hayırlı olur umarım. paylaşımlar çok ciddi  elde edilmesi zaman istiyen ve gittikcede miktarı artan bilgiler gerçekten. Bende kendimce ugraşırım zaman buldukca , ismini yada reklamını duydugumda sitesine girip bakarım arada bir satışı olan makinaların , kendi çevremdede tanıdık bir çok insan var bu işle ugraşan ,  belki yeterince profesyonel olamamışımdır çünkü baya  bilgi isteyen bir iş , piyasada bir çok cihaz var insanları cezbeden ilanlarla satışı yapılan , herkez biliyor zaten bunları  genel bir şaşkınlık var cihaz seçimi konusunda , kullanım sonucunda şikayetlerde çok gördügüm kadarıyla satış sırasında verilen özelliklerin bir çogunun olmadıgını görüyoruz yada kısa zamanda özelliklerini kaybettigini ayrım  konusunda özellikle , naci  abi  formunuz  sayesinde belki birazdaha ne istedigimizi biliyoruz  artık ,  bir kısmının kendine göre özelligi dogrudur belki ama kullanıcının cihazı tanımasıda önemli  cihazı kullanıp tanıması içinde  bol bol uygulama yapması gerekli ve kendi bölgesinde olmalı bu  , ondan sonra gerçekten yeterli oldugunu düşündügünde  arama yapmaya başlamalı  ben bu  kanıdayım en azından. Bendede yine nette gördügüm ve tavsiye üzerine aldıgım deepscanner2 adında bir cihaz var en az 2 kişiyle kullanılıyor pulse  sistemle çalışan bir dedektör 1*1 - 1,5*1,5 - 2*2 metre başlıklarıyla birlikte ,genelde derin aramalar için tasarlanmış bir cihaz , genel özellikleri  www.özgünticaret.com  türkiye sitesinde mevcut  bende ordan aldım  alirıza bey den ,  verilen ölçüleri dogru ama  kullanım konusunda hassas  bir cihaz .  yada ben kullanamadım , yalnız kullanabilecegim bir çihaz la çalışmak istiyorum artık , naci abimizin referansı ve onayı ile Dfx 300  E-Spectrum Serisi veya  Explorer SE ile takas yapıcam düşünen arkadaşlarla msn den görüşebiliriz. Makina kesinlikle   temiz.   Cihaz hakkında kısa bilgi vericek olursak ; ( 10.09.2007  tarihli kesilmiş faturalı  5 yıl garantili (fatura kesim tarihinden sonra) , yukarda saydıgım 3 adet başlık mevcut  , kulaklık , normali degişebilen batarya bendeki şarz edilebilir piller(sabit içinde) , 1 adet orjinal şarz cihazı , 3 başlıgıda taşıyabilecek  pimaş borular , 2 adet pimaş taşıma askısı ve özel çantasıyla birlikte ). Naci abi nin kendi cihazıma verecegi onayla  takas yapıcam onun onayına ve teknik destegine güveniyorum  saygılar..   (semih_yesilyurt-35@hotmail.com)

naci abi emeğine ve eline saglık güzel paylaşımlar için    SAYGILARIMLA ...

önemli not: takas sadece   ( 2.el temiz ) Dfx 300  E  (büyük başlıgıyla beraber)  veya  Explorer SE   (18 inç  başlıgıyla birlikte) ile olcaktır , (birde naci abinin onayıyla tabi) ve cihazın kullanımı  hakkında yeterli bilgisi olmayan arkadaşlar yazmasın mümkünse , herkese şimdiden teşekürler.

Düzenleyen semih - 18/Şubat 2017/2009 Saat 14:37
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <12345 19>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50