Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5RESİMLER - FOTOĞRAFLAR - HARİTALAR -BELGELER <>5RESİMLER, FOTOLAR, HARİTALAR, YERLER, İZLER, KALINTILAR, <>5SERBEST KONULAR
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Serbest Kürsü

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Serbest Kürsü
    Gönderim Zamanı: 28/Eylül 2017/2009 Saat 06:36
HERKESE SELAMLAR  SAYGILAR..............................................NACİBABA.....................O.N.K.

ARKADAŞLAR BU KISIMDA DA DEFİNECİLİK HARİCİNDEKİ TÜM KONULARDAN YAZABİLİRSİNİZ  VEYA MERAK EDİLEN BİR KONU OLABİLİR  HERHANGİ BİR ŞEYLER OLABİLİR SERBESTÇE YAZABİLİRSİNİZ...............................................................................................................O.N.K.
NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
sonumut Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Son Giriş: 10/Haziran 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 46
  Alıntı sonumut Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30/Eylül 2017/2009 Saat 10:11
Merhaba arkadaşlar

Bir arkadaşımın anlatmasına göre 300 m2 alan içinde üçtane çok eski zamandan kalma kuyularvar ve du kuyulara yakında çok eski bir ağaç bulunmaktadır. bu ağacın dibine şarzı dolu cep telefonu konulunca bir müddet sonra cep telefonunun şarzının bittiği görünmüştür.
 Bu hadise birçok defa tekrarlanmıştır.Sizce cep telefonunun şarzının bitmesine sebep ne olabilir. Manyetik bir alanmı yoksa başka birşeylermi.O yerin resminide ekliyecegim. 

BAHSİ GEÇEN AĞAÇ KARAAĞAÇ DENİLEN CİNSMİ  SADECENE BUNU BELİRT AĞACIN CİNSİNİ YAZIVER CEVABINI BELİRTİCEM SONRA  BİR DE BAK O AĞACA HİÇ YILDIRIM İSABETİ ALMIŞMI SİYAHLIK OLAN YÜZÜ VARMI

CEVAP YAZ ..................................................................NACİBABA.............................O.N.K

Düzenleyen nacibaba - 30/Eylül 2017/2009 Saat 11:11
fıscher
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30/Eylül 2017/2009 Saat 12:44
 Cevap Yaz Cevap%20Yaz
Yazar

eskiay Açılır%20Kutu%20Gör
Üye
Üye
Simge

Son Giriş: Bugün
Durum:
Gönderilenler: 59
00:29 - IP: 88.253.41.234
Orjinalini yazan: nacibaba

HERKESE  SELAMLAR SAYGILAR...................................................NACİBABA..............O.N.K.....

ARKADAŞLAR BAKIN SAMİMİ OLARAKTAN SÖYLÜYORUM  4 AYDIR HİÇKİMSE ÇUBUK SİPARİŞİ VERMEMİŞTİR YANİ HİÇ YOKTUR  BİR DE KAMPANYA YAPAYIM DEDİM YİNE TIK YOKTUR TEK BİR KİŞİ O DA 15 CM BOYDAKİLERDEN BİR TAKIM YAPTIRMIŞTIR  BİSÜRÜ KİŞİLERDEN TELEFON İŞTE ŞU GÜN ALICAM HAZIRLA BİR TAKIM   ARKASI YOKTUR  BU ŞEKLİ DE ANLAMIŞ DEĞİLİM YANİ EĞLENİYORMUSUNUZ NAPIYORSUNUZ  BİLEMİYORUM KAMPANYA DA KALKMIŞTIR   DA   3 GÜN DAHA SÜRESİ VARDIR  30 UNA DEVAM EDİYOR ...YAZISINI KALDIRDIM O SAYFA KALKTI KARIŞIKLIK OLMASIN DİYE .

BANA TÜM TÜRKİYENİN HER İLİNDEN ,KAZASINDAN,KÖYÜNDEN  KARGOYLAN MAKİNE TAMİRİ AYARI İŞLERİ DEVAMLI GELİRDİ   5 AYDIR BUNLAR DA YOKTUR ARTIK   SATILIKLARDA DA  İŞ YOKTUR   YENİLERDE DE   YANİ MİLLET BİTMİŞTİR RESMEN   DEMEKKİ TÜM TÜRKİYE BOZUKTUR SEBEB OLANLAR  UTANSIN DİYORUM .....BAŞKA NE DİYEYİM   BURDA DA KAPANAN DÜKKANIN HADDİ HESABI YOKTUR  HER YERDE AYNI DURUM  RESMEN BATIRDILAR KOCA TÜRKİYEYİ   YAZIKLAR OLSUN  HER NEYSE  DİYECEKLERİM BUKADAR............................

SAYGILARIMLAN...................................................................NACİBABA......................O.N.K..
Baba, tam yerinde bir tespit. Bunlar memleketi batırdı. Güç kalmadı vatandaşta. insanlar artık örf gibi yerinde çivilenip kaldı. birde sigarayı yasakladılar, kahvecilerinden anası ağlar artık kış geliyor. Üstelik sigara yasağının sebebi toplumu asosyal (bireyleştirmek, yalnızlaştırmak) yapıp, hiç bir reaksiyona fırsat vermemek, biliyorsunuz kahveler nede olsa bireylerin ortak buluşma alanıydı, 1700ler ve 1800 lerde Fransız devrimleri kahvehane ve meyhanalerden baş göstermişti. Adamlar isyandan korktuklarını kahveleri bile kapatacaklar değil meyhaneler. Ben de senin dediğin gibi diyorum Baba, olmaz bu kadar ve batırdılar memleketi. Saygı ve sevgimle Baba.
eskiay, defineciler kralıyım
Yukarı%20Dön
zaman41 Açılır%20Kutu%20Gör
Yeni Üye
Yeni%20Üye
Simge

Durum:
Gönderilenler: 28
 08:01 - IP: 95.65.189.98
eskiay arkadaşım HALKIN FAKİRKEŞTİĞİ AYNEN DOĞRUDUR. ancak sigara konusunda sana ve naci ustaya katılmıyorum. adam kahvehane sohbetleriyle darbe yapacak sanki.buradaki asıl amaç kapalı alanlarda sigarayı yasaklayıp yoğun dumana maruz kalıp hastalıkların önüne geçme çabasıdır. bende kahvelere bazen giderim.
geçen gün tesadüfen kahvehane klimasının filtresini sökmüşlerdi bende oradaydım neredeyse bir karış katran bağlamıştı.  içimiz nasıl artık var gerisini sen düşün.

YOKSA HÜKÜMET DÜNYANIN VERGİSİNİ TOPLUYOR . BU VERGİYİ ELİNİN TERSİYLE İTERMİ.

VATAN SAĞOLSUN
Yukarı%20Dön
eskiay Açılır%20Kutu%20Gör
Üye
Üye
Simge

Durum:
Gönderilenler: 59
 14:48 - IP: 88.253.112.2
Orjinalini yazan: zaman41

eskiay arkadaşım HALKIN FAKİRKEŞTİĞİ AYNEN DOĞRUDUR. ancak sigara konusunda sana ve naci ustaya katılmıyorum. adam kahvehane sohbetleriyle darbe yapacak sanki.buradaki asıl amaç kapalı alanlarda sigarayı yasaklayıp yoğun dumana maruz kalıp hastalıkların önüne geçme çabasıdır. bende kahvelere bazen giderim.
geçen gün tesadüfen kahvehane klimasının filtresini sökmüşlerdi bende oradaydım neredeyse bir karış katran bağlamıştı.  içimiz nasıl artık var gerisini sen düşün.

YOKSA HÜKÜMET DÜNYANIN VERGİSİNİ TOPLUYOR . BU VERGİYİ ELİNİN TERSİYLE İTERMİ.

Sağlık konusunda tamam, katılıyorum da kahvehanelerin müşterileri zaten sigara içenler çoğunluk olarak. Sigara içmeyenlerin zaten yüzde onu çıkıyor kahveye, bu işletmelerin çoğu bu kış batar zaman arkadaş. benden söylemesi. Tabii ki darbeler kahvehanelerden yapılır, Fransız devrimlerine bir bak: meyhaneler ve kafelerden başlamıştır. Yine de öyle olacak, bak görürsün dostum, kahvehaneleri pek sıkmaya gelmez, orada insanlar sosyalleşiyor, fikir paylaşıyor. Amaç, ihtilalin önüne geçmek, bireyi olabildiğince yalnuızlaştırmak, çaresizleştirmek ve dayanışma duygusundan yoksun bırakmaktır.
eskiay, defineciler kralıyım

Düzenleyen nacibaba - 30/Eylül 2017/2009 Saat 12:47
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30/Eylül 2017/2009 Saat 13:22

ARKADAŞLAR MERHABA  VE SELAMLAR HERKEZE..............................NACİBABA...............O.N.K.

ŞİMDİ HEM DÜŞÜNÜYORUM HEM DE 73 SENELİK YAŞAMIMI İNCELİYORUM  VE DİYORUMKİ
BEN DE DİĞER İNSANLARLAN AYNI KATOGORİDE BİE KİŞİYİM  UZAYDAN DA GELMEDİM ÖZEL BİR DURUMUM DA YOKTUR  .....
BEN SABAH KALKTIĞIMDA EN AŞAĞI KAHVALTI ÖNCESİ 10 A YAKIN SİGARAYI İÇERİM  VE AYAKTA OLDUĞUM SÜREÇTE DE AĞZIMDAN SİGARA HİÇ EKSİK OLMAZ VE GÜNDE TAHMİNİ 3--4 PAKETE KADAR TÜKETİRİM  HATTA GECE DE WC YE KALKTIĞIMDA YİNE 10 A YAKIN YİNE İÇERİM  YAŞ 73  VE HİÇBİR SORUNUM YOKTUR  YANİ SİGARADAN KAYNAKLANAN HİÇBİR SORUN .......................

SİGARA KANSER YAPMAZ BUNU BİRKERRE HERKEZ BENİMSESİN  KİŞİYİ VEREM +KANSER VEYA BAŞKA ÖLÜMCÜL HASTALIKLAR  IN GELMESİNİ  İNSAN KENDİ KENDİNE YAPAR VE BAKINIZ HEP ZAYIF  KARAKTERLİ HAYATTAN KORKAN  KİŞİLER DEVAMLI HASTA OLUR ..
BU DÜNYA İÇİNDE BİZLER  VE TAMAMİYLEN SORUNLU DÖNER BU DÜNYA  24 SAAT BOYUNCA
KİŞİ BU SORUNLARIN ÜSTESİNDEN GELEMESSE DÜŞÜNCEDEN  ÖTÜRÜ VUCUDUNU  İHMAL  EDER  ŞÖYLE BASİT BİR  BENZETME VEREYİM  YENİ GICIR BİR ARABA ALDINIZ HERGÜN YIKAYIP PARLATIYORSUNUZ  DERKEN BİR 15 GÜN UZAK BİR YERE SEYAHATE GİTTİNİZ BİRDE GELDİNİZ ARABANIZ TOZ TOPRAK BERBAT BİR VAZİYETTE  AMAAN SENDE DERSENİZ O PIRIL PIRIL OLAN ARABA PİSLİK İÇİNDE OLUR  İHMAL DE EDERSENİZ VAZYET MALÜMDÜR AMA BIKMADAN USANMADAN DEVAMLI İLK GÜNKİ DURUMU DEVAM ETİRİRSENİZ HER ŞEY GÜLLÜK GÜLÜSTANLIK OLUR   VUCUDUNUZ DA BUNA BENZER İNSANI EN ÇABUK YİYİP BİTİREN ŞEY KAFAYA TAKIP KENDİ KENDİNİ DERT SAHİBİ YAPMAKTIR VE GÜNDEN GÜNE VUCUT DÜŞER ZAYIF KALAN BİR BÜNYE HERŞEYE AÇIK HALE GELİR  SONUÇ 4 KOLLUDA BİTER ...
AMA HER MEVZUU VE DERTLER BİR KULAĞINDAN GİRİP ÖTEKİNDEN ANINDA ÇIKIP TA HİÇ KAFAYA TAKMASSANIZ SİZE HİÇBİŞİ OLMAZ DENEMESİ BEDAVADIR...
3 TANE DE ÇOCUK BÜYÜTTÜK EVLENDİRDİK ŞİMDİ ONLARIN DA ÇOCUKLARI VER VE ZAMANINDA BU ÇOCUKLAR BÜYÜYENE KADAR BENİM EV DEVAMLI SİSLİYDİ DUMANDAN BU ÇOCUKLAR HEP BU SİSİN İÇİNDE BÜYÜDÜ  VE HİÇBİŞİLERİ DE YOK SORUN YOKTUR YANİ
NİYE OLMADI  BENCE BU HAYATTA TÜM SÖYLENENLER BOŞTUR  BU SÖYLEDİKLERİM SADECENE BENİ BAĞLAR  NE ÇOCUKLARDA NE BENDE NE HANIMLARDA HİÇBİR SORUN OLMADAN YAŞADIK GELDİK BU GÜNLERE TAM SİSLER İÇİNDE HEM DE .....

DÜNYAA MESELELERİNLEN YATIP KALMADIKTAN SONRA  HİÇBİŞİ OLMAZ  BEN BÖYLE DİYORUM

SAYGILARIMLAN...................................................NACİBABA....................................O.N.K....
Yukarı Dön
soyut Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 03/Kasım 2017/2012
Durum:
Gönderilenler: 12
  Alıntı soyut Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30/Eylül 2017/2009 Saat 15:30
Arkadaşlar merhaba şu sigara konusunda bu kanunun ilk uygulanmaya başladığı günlerde yaptığım ve dinleyen herkesin bana gülüp olurmu öyle şey dediği fikrimi sizinlede paylaşmak istedim
sigara kullanan hatta naci amca gibi yiyen biri olmama rağmen  içmeyenlerin haklarına ve taciz edilmesine şiddetle karşı olan biriyim lakin bu yasanın çıkış amacı hükümetin halkın sağlığını düşünmesi çocukların etkilenmesini önlemek düşüncesi olmadığını da gayet açık görüyorum halkın sağlığını düşünen hastahanelerin katkı paylarını artırmaz ilaçlarını kısıtlamaz vatandaşını hastahanede rehin bıraktırmaz sınıfı yaşı cinsi ne olursa olsun T:C: vatandaşı olan herkese ücretsiz sağlık hizmeti sunar  bunların tek derdi altını çizerek söylüyorum ALKOL TÜKETİMİ YAPILAN yerleri kapatmak ve benim 2 yıla yakın zamandır söylediğim şey şimdi yavaş yavaş su yüzüne çıkmaya başladı direk olarak alkol tüketimine sınır getiremedikleri için sağlık konusunu bahane edip çok güzel aldattılar halkı istisnasız alkol  kullanan her 100 lişiden 99 u sigara kullanır (hoş ben daha hiç alkolün yanında sigara içmeyene rastlamadım ama ) ve bu kişiler sonucunu bilerek  ve isteyerek o mekanlara giderler şimdi havalar iyi bakın kışın soğuğu iyiden iyiye kendini hissettirmeye başlayınca nasıl feryat figan edip sonunda çaresiz kapanacak bu mekanlar. gelelim sonuçlara
1-Bu kapanan mekanların sahipleri ve çalışanları ki bu hatırı sayılır bir sayı teşkil etmektedir buna kahvehaneler de eklenince varın siz düşünün sayıyı cümleten işsizler ordusuna katılacaklar bu kadar insanı nerede istihtam edeceksiniz çoğu başka meslek bilmez diplomalarıda yoktur hoş olsa da bu ülkede 2 üniversite bitirenler işsizken bu yeni işsizleri kim ne yapsın  aç kalan bu insanların illegal yollara sapmayacağını nasıl söyleyebiliriz aç insan ne yapmaz önümüzdeki ilkbahardan  itibaren emniyetin suç verilerini takip edin bakalım ne göreceksiniz
2-Sigara içenlere kapıların önü göründüğünden beri işyerlerinde ortaya çıkan işgücü kaybını bir hesap edin bakalım sonuçta Türkiye neler kaybediyor Devlet Memurları mesailerinin haftada yarım işgününe denk gelen kısmını kapılarda sigara içerek geçiriyorlar adam 5 katlı binanın en üst katından işyerinin kapısına 1 sigara içmek için inip çıkıyor (bu arada bende bu tayfadanım yalnız benim sigarayı yemem nedeniyle yarım günden daha fazla vaktim bahçede geçiyor Allahtan işim masabaşına bağlı değil ) bir tiryaki haftada 4 saat sigara molası verse bu ayda 16 yılda 176 saat yani izninden hariç 22 gününü kapıda geçiriyor Türkiye genelini varın siz hesap edin
3-Alkolün yanında sigara olmazsa olmaz diyenler artık kendilerine başka mekanlar arayacaklar parklar arabalar kumsallar mesire yerleri gezi alanları benim aklıma gelenler sizde bu listeye ilave yapabilirsiniz yanınızda hanımınızla çelik çocuğunuzla bir akşam misafirliğe giderken dikkat edin yanından geçtiğiniz arabanın içinde küçük ölçekli bir birahane olabilir yada parkta bir hava alalım diye dolaşmaya çıktığınızda önünüzdeki ağaçların arasında bir kır meyhanesi karşınıza çıkabilir dikkat edin
4-Televizyonlarda çocuklar çıkıp dumansız hava sahası ne güzel diyorlar saçmalığın bu kadarına da pes doğrusu bu çocuklar kahvehane ve meyhane müdavimimiydi (diğer alanlardan bahsetmiyorum dikkatinizi çekerim) benim tanıdığım okadar çok insan var ki hanımı çelik çocuğu rahatsız olmasın etkilenmesin diye evinde sigara içmez gider kahvehanede yada takıldığı mekanda içer daha sonra evine giderdi şimdi bu arkadaşların hepsi evde sigara içiyor alkolünü evinde almaya başladı adam dışarıda içemiyorki sokakta nekadar dolaşabilir şimdi bakın çocukları koruma saçmalığının altından neler çıktı  adam dışarıda sigara içecek mekanı olmadığı için evinde içmeye başladı adam dışarıda alkol alacak yanında sigarasını tüttüremediği için onuda evinde içmeye başladı ve sonuç ÇOCUKLARI KORUMAK ADINA EVDE SİGARA VE ALKOL KULLANAN ANNE BABA FİGÜRÜ İLE BİZ ÇOCUKLARIMIZI NE GÜZEL KORUDUK helal olsun bize
bunlar çoğunuza saçma gelebilir yadırgamam ama zamanın beni nasıl haklı çıkardığını ne yazık ki göreceksiniz sadece gözlerinizi açıp çevrenize bakın
hepinize saygılar

ARKADAŞIM  TAMAMEN DOĞRU DEDİKLERİN HELE EN SONUNA DOĞRU OLANLAR  TAM DOĞRUDUR  TAMAMİYLEN TÜM YAZDIKLARINA KATILIYORUM VE İMZALIYORUM..........O.N.K..

SİGARA KANSER  YAPMAZ 
KAFANA TAKIP DA ONLAN YATIP ONLAN KALKIP ONLAN YAŞAMAYA BAŞLARSAN  KANSER DE OLURSUN BASUR DA  HER HASTALIĞI BEKLE ARTIK
NOT >>( ONLAN) DEDİĞİMİN MANASI YANİ DERTLER  KEDERLER  /YAŞAMINIZ ARTIK TAMAMEN
BU DERT NEYSE ONUN ESİRİ OLMASI  ARTIK NORMAL YAŞAMINIZ YAVAŞ YAVAŞ BİTİYOR  TOPLUMDAN UZAKLAŞIYORSUNUZ ARKADAŞLARINIZDAN UZAKLAŞIYORSUNUZ SADECENE DERDİNİZ VE SİZ BAŞBAŞA KALIYORSUNUZ SONUÇ GÜNDEN GÜNE BÜNYENİN ÇÖKÜŞÜDÜR SONUÇ TA MALÜM EN SONU DA 4 KOLLU  LİMUZİNE BİNİP GİTMEKTİR....

ŞİMDİ VAR YA TÜM MİLLET OLARAK DAĞLARCANA BORCU OLANLARIN TÜMÜ  HİÇKİMSE KAFASINA TAKMASA  NORMAL BİŞİMİŞ GİBİ KABULLENSE NELER OLUR ACABA  BENCE ÇOK GÜZEL OLUR  BAKIN YAA NE SAYGIN KİŞİLERİ GÖRÜYORSUNUZ HİÇ UMADIĞINIZ İNSANLAR NELERİ GÖTÜRMÜŞ  ELLERİ KELEPÇELİ BOY FOTOĞRAFLAR AYNI ONLARIN GİBİ HAŞA OLUN DEMİYORUM DA ONLARIN PİŞKİNLİĞİNDEN AZICIK SATIN ALIP CEBİNİZE KOYUN DİYORUM
BİDE ONLARIN GÖTÜRDÜKLERİ YANINDA SİZİNKİLERİN ARTIK BİR NOKTA KADAR MI KALIYOR YOKSA KOCA OKYANUSTA BİR DAMLAMI KALIYOR YAA DEĞERMİ BUNUN İÇİN KAFAYA TAKMIYA HERŞEYE ÇARE BULUNUR TEK ÇARESİ OLMUYAN ŞEY ÖLÜMDÜR GERİSİ HİKAYEDİR .....O.N.K.

HİÇBİŞİYİ KAFAYA TAKMAYIN GAYET PİŞKİN OLUN HASTALIK MASTALIK GELMEZ KORKMAYINIZ
SİGARANIZI TÜTÜREBİLİRSİNİZ  SERBESTSİNİZ.

SAYGILAR ..........................................................................NACİBABA.........................O.N.K..

Düzenleyen nacibaba - 30/Eylül 2017/2009 Saat 17:09
Yukarı Dön
zaman41 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Son Giriş: 03/Haziran 2017/2011
Durum:
Gönderilenler: 40
  Alıntı zaman41 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01/Ekim 2017/2009 Saat 01:37

tama ustam biz yine tüttürelim tüttürmesinedeee.KOLAY SİNİRLENMEM SABIRLIYIM DİYORSUNUZ.

peki,ihtisas uzmanlık alanınızın dışına çıkıp,sigaranın kanser yapmadığını,kaç yıllık araştırmalarınız sonucunda ortaya çıkardınız.yazıcam. muhtemelen kızacaksınız..
VATAN SAĞOLSUN
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01/Ekim 2017/2009 Saat 16:28
Orjinalini yazan: zaman41

tama ustam biz yine tüttürelim tüttürmesinedeee.KOLAY SİNİRLENMEM SABIRLIYIM DİYORSUNUZ.

peki,ihtisas uzmanlık alanınızın dışına çıkıp,sigaranın kanser yapmadığını,kaç yıllık araştırmalarınız sonucunda ortaya çıkardınız.yazıcam. muhtemelen kızacaksınız..

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

ARKADAŞIM MERHABA..........................................................................NACİBABA............O.N.K

şimdiye kadar yani bu 73 yaşa gelene dek merak etiğim ve incelediğim  konunun başında geliyor bu sigaranın kanser yaptığını ya hiç içmeyen de aynı oluyor vs vs bunları bir kenara bırakıp ben şöyle diyorum ..
tüm  aile breylerini onların da dostlarını arkadaşlarını  kendi çevrem ve tüm arkadaşlarım tüm ne varsa senelerdir gözlem altında tutuyorum   ve bu kişilerin  %60 ı kimi orta yaşta kimi ileri yaşta kimi genç yaşta  öldüler  bu ölümleri de araştırdım neden ölmüşler diye  ve bunların %40 da kanserden ölmüşler  bunların içinde benim bildiklerimi not ediyorum yani sigara içenleri ve içmiyenleri olaraktan  bu  ölenlerdeki vucuttaki kanser dağılım şekilleri nelerdir diye araştırıyorum sigara içenler üzerinde  çıkıyor  %20 lik bir durum  ortaya
kanser olarak %75 lik sırayı bağırsak mide kısmında ağırlıklı    %10 luk kesim akciğerden hasta  ve bu kişileri özenlen seçtim tümü çünki sigara içerler ..
şimdi esas mevzuya geliyorum
akciğercileri inceliyorum   tümü sinirli +hırçın+ve en ufak bişiyi kafaya takıp onlan yatıp onlan kalkan kişiler bunlar  yani dertleri beyinlerinde çoğaltıp vucutta besliyorlar  ve sonuç 4 kollu

yine böyle bir %10  luk kesim hiçbişiyi kafaya takmıyan şen şakrak türler de hiçbişi yok
hatta doktora bile gitmeyenler yaşı 50 lere gelmiş kişiler vardır  ben de dahilim bunlara

incelemelerim sonucunda gördümki kim  kendine dert yapmış onlan boğuşuyor bunların tümü kanser oldu gitti
babam da mesela  herşeye boş verirdi herşey bir kulağından grip öbüründen çıkardı geçen sene 9 kasımda fevat ettiydi yaşlılıktan hastalıktan değil  öldüğünde 99 yaşındaydı
ben de hiçbişiyi dert edinmem aynenim ki günde 4 paketten çok fazlasını götürürüm biri söner hemen yenisi yanar sadece uyurken içmem  ve ne yürüyüş ne cimlastik buna benzer hiçbişi ilen uğraşmam  ve dağa gelince tüm gençlerin önünde giderim bi de onları beklerim gelmeleri için mesela  bilinen türlerden hiçbir şekilde hastalığım yoktur  ve 3 çocuğum var doğdular büyüdüler duman altında hiçbirinde en ufak bir sorun dahi yoktur

başka bişi diyemiyeceğim  benim tek gördüğüm kim kuvetli derdi bünyesinde barındırdıysa hepsi bugün toprak altındadır  içkiden sigaradan yoktur gördüklerimin söylediğim şekillerin içinde  ben buna dayanaraktan söylüyorum .....

SAYGILARIMLAN........................................................................NACİBABA..................O.N.K..
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06/Ekim 2017/2009 Saat 10:13

ESKİAY  VE ZAMAN 41 //  ARKADAŞLARA   CEVABEN..........................................NACİBABA.....

Arkadaşlar bu gibi şahıslar zararlının da ötesinde zararlıdır  ve sitenin kalitesini düşürürler
sonradan onun ayarında yüzlercesi var hepsi üşüşür buraya sonra gel çık işin içinden onun için bu gibilere burda yer yoktur kesinliklen  benim son sözüm budur

SAYGILAR..............................................................................NACİBABA.........................O.N.K..
Yukarı Dön
amale Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 03/Haziran 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 109
  Alıntı amale Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Ekim 2017/2009 Saat 06:02
sonuna kadar arkandayız naci abi bu sömürgecilere tek dur diyecek sen varsın allah seni başımızdan eksik etmesin
Yukarı Dön
FIRTINA38 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Son Giriş: 21/Eylül 2017/2014
Durum:
Gönderilenler: 41
  Alıntı FIRTINA38 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22/ocak 2017/2010 Saat 16:11
eskiay arkaaşım.özelmesaj kutun dolmuş.mesaj attım alamıyorsun.dolu diyor.musayit bi zamanında aşağıda bi çay içelim dicektim.görüşmek üzere.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

FIRTINA   SEN BU ESKİAYI TANIYORMUSUN  TANIYORSAN YERİNİ YURDUNU BİZAHMET YAZIVERSENE BURADAN
TAMAMMI  ..............

SAYGILARIMLAN,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,NACİBABA,,,,,,,,,,ONK,,

Düzenleyen nacibaba - 17/Mayıs 2017/2010 Saat 04:53
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  123>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50