Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5METAL DEDEKTÖRLERİ, MARKA, MODEL TEKNİK BİLGİLERİ <>5COINMASTER++WHİTES <>5Dfx 300 E-Spectrum Serisi
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı KonuDfx 300 E-Spectrum Serisi

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  123 6>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
Mesajın Direkt Linki Konu: Dfx 300 E-Spectrum Serisi
    Gönderim Zamanı: 31/Ağustos 2017/2008 Saat 10:59

U.S.A

İLK GÖZLEM SONUÇLARI

En büyük değişiklik başlık sisteminde yapı olarakta sarım değerleri olaraktan çok farklı aynı 42 lik başlık sarımlarına nerede ise eşdeğerde
işlemci değişmiş/işlemci komut entegresi değişmiş/bazı yapay zeka devrelerinde ek ilaveler var
Tamamen değişmiş olan bölüm de voltaj dağıtım sistemi kısmında burdaki klasik trioit bobin kaldırılmış yerinde 4 adet voltajlan ilgili entegre devreler mevcut .......
ses sistemi yapısnda değişiklikler mevcut...........
batarya 12 volta çıkarılmış /tx sinyali için üretilen ac gönderme hamal dalga sinyali voltajı dfx lerde 55 volt mertebesindeydi bunda 80 ne çıkarılmış  batarya tüketiminde biraz fazlalık olucak /
tx  gönderme sinyali eskiden başlık kenarından toprak içine düz bir hatta gidiyordu  300 de dönerekten burgulama şeklinde gidiyor  ve aldığı hızlan da daha da aşağılara gidicek gibime geliyor tabiki tüm bunlar testlerden sonra belli olucak ..
işin en tuhaf yeri de tx ilen rx birlikte aynı anda hareket ediyorlar eski darbe sistemi bunda yok yani sinyali yolla sonra anahtarlama ilen gidip te geleni topla  değerlendir sistemi terkedilmiş  buna karşılık giden sinyal ilen toplama birlikte hareket ediyorler en ufak bir değişikliği anında algılıyor ve değerlendirmesi yapılıyor bu karışıklığa veya parazitlere veya başka olaylara yol açarmı söylemesi daha erken bişi bildikleri vardır herhalde yani yapısı bana çok ters geldi hiç alışılmadık türden tamamen yeni bir kimsenin kullanmadığı bir icat türünden yapı sistemleri var bunları tezgahta ve bilgisayar verilerinde osilaskop frekans değerlerini gözlemlerken ilk çıkan değerler / toprakta daha değerlendirme yapılmadı tezgah ölçüm cihazlarında bağlı iken başlığa gösterilen her nesne kusursuz olaraktan madeni neyse ona ait frekansı ve ikon resmi anında çıkardı alt yatayda daki tablo verileri de aynı anda hepsi kararlı bir doğruluk sergiliyor/hassas tezgah frekensmetresi ilen kendi iç frekans ölçümleri bire bir aynı sapma ve terredütler gecikmeler yok /şu anki havada obje denemeleri ki bunlar geçersizdir ama dfx ten 50 santim uzağa ulaşıyor toprakta ne olucak onu da görücez yalnız hakkaten derinlikte bir uzama var...

EVET ARKADAŞLAR SAHA TEST SONUÇLARI;

DFX  LERDEN GERİYE AEGLE 1 E KADAR BAYAĞI TEK TEK TÜM MODELLERLEN ARAZİDE UĞRAŞTIRIYORDU VE VAKİT YİYİYORDU  AMAAAAA BU SEFER ARKADAŞLAR HAKİKATTEN İŞLER DEĞİŞTİ.....

32 TANE DFX=300 İLEN ÇIKTIM ARAZİYE, 32 SİDE TEK BİR SORUN YAŞATMADAN  YAPILAN HER AYARI ANINDA SORUNSUZ KABULLENİP BİR TANESİ BİLE BENİ ÜZMEDİ  BU İŞE BEN DE HAYRET ETTİM  VE ÇOK KISA BİR SÜREDE TÜMÜNÜN İŞİ BİTTİ. BUNLARA AVRUPA MONTAJLARI DA DAHİLDİR ZATEN KARIŞIKTI U.S.A  DA VARDI UK DE  HİÇBİRİNDE SORUN YAŞAMADIM

DFX=300   DE   NE GÖRDÜYSEM  TÜMÜ   SIRASINLAN   TAMAMI DOĞRUDUR ABARTMA YOKTUR PEŞİNEN SÖYLİYEYİM.

1>>KASA VE KOLLARI TÜM GÖRÜNÜM KULLANIMI MENÜLERİ KOMPLE HERŞEYİNLEN 1/1   DFX İN AYNISIDIR
2>>İÇ BRİMLERDE DEĞİŞENLER DE ŞÖYLE //TÜM ENTEGRELER----YAPAY ZEKALAR---İŞLEMCİ  VE  EKRAN ALTI ELEKTRONİĞİNDE EN SON SİSTEM  PARÇALAR KULLANILMIŞ  BUNA RESİSTENS--KONDANSÖTÖRLER--DİODLAR CAPASİTÖRLER---TEKLİ TRANSİSTÖRLER  TÜMÜ FRİST CLASS  YANİ BİRİNCİ KALİTE ÜZERİNDEN SEÇİLMİŞLER ......
3>>ANA KART VE EKRAN KARTINDA   ESKİDEN ALTTAN VE YÜZEYDEN BAĞLANTILI SİSTEMDİ ŞİMDİKKİNE KARTIN İÇİNE 2 ADET DAHA KAT YAPILMIŞ VE BU YOLLAR  4 AYRI KATLAR ARASINA YAYILMIŞ AYNI BİLGİSAYAR KARTLARI GİBİ VE DARBE DAYANIKLIĞI ÇOK ARTIRILMIŞ...
4>>ANA DIŞ KUTU  TİTANYUMDAN YAPILMIŞ
5>>VE EN ÖNEMLİ UNSUR  DFX İN KENDİ ORİJİNAL SON ALGILAMA DERİNLİĞİNE  300 DE 30 CM DAHA BİR DERİNLİK İLAVE EDİLMİŞTİR VE KİMSE DE ÇIKIP İDAA ETMESİN BU İŞİ DEFALARCANA GÖZLEMLEDİM HER TÜR ŞARTTA  BU KESİN YANİ EK İLAVE GÜÇ  30 CM EKLEMİŞLER
6>>YENİ OLAN BİŞİ DAHA VAR O DA BAŞLIK KAFA YANİ / YALNIZ BU KAFA İYİYMİŞ GÜZELMİŞ VE BEN BU KAFADAN BİTANE ALAYIM DA DFX İME TAKAYIM VEYA XLT YE TAKAYIM DERSENİZ BOŞUNA MASRAF ETMİŞ OLURSUNUZ  DFX =300 E ÖZEL OLARAK YAPILMIŞ VE SADECENE 300 LERDE ÇALIŞIYOR BU BAŞLIK  VE YİNE AYNI DFX İN VEYA XLT NİN BAŞLIĞINI 300 E TAKAYIM DERSENİZ GENE OLMUYOR YANİ BU İŞ KİMİN AKLINA GELİYORSA DENEMELERİ TARAFIMDAN YAPILMIŞTIR VE TAMAMEN GEÇERSİZDİR
7>>TÜRKÇE TERCÜMELİ KATALOĞU AYNEN DFX İNKİDİR HATTA CD Sİ ORİJİNAL KENDİNİN  BU DA DFX İNKİNİN AYNISIDIR
8>>TÜM KULLANIM MENÜLER PROGRAMLAR TAMAMEN DFX İN AYNISIDIR...
9>>AYAR İŞLERİNDE HİÇBİR SORUN ÇIKARMADAN  OLMASI DA ALETİN KARARLIĞINI VE MUNTAZAMLIĞINI  AÇIKÇA GÖSTERMEKTEDİR...........O.N.K....

2008 YILI EN SON ÇIKAN  WHİTES ÜRÜNLERİ  VE DEĞİŞİK AMAÇLI BAŞLIKLARIN  RESİMLERİ..........................osman naci kanat.............O.N.K........

DFX=300 HAKKINDA BU KISIMDA EPEYCE BİLGİ BULACAKSINIZ KULLANIMLARA DA BİR KOLAYLIKLAR GETİRİLECEKTİR

NOT >>BU KISIMDA ANLIYAMADIKLARINIZI VEYA BURDA GÖZDEN KAÇMIŞ OLANLARI DİLE GETİRİNİZ  ÖNERİLERİNİZİ ŞİKAYETLERİNİZİ  YAZINIZ  Kİ ANLAŞILAMIYAN HİÇBİŞİ KALMASIN ARKADAŞLAR

ARKADAŞLAR İLK BAŞTAN ŞU MEVZUYA ÇOK DİKKAT EDELİM

1>>XLT OLSUN  DFX OLSUN  DFX=300 OLSUN   BU ALETLER TAMAMIYLEN BİLGİSAYAR KONTROLLU ÇALIŞAN ALETLERDİR  BİR BİLGİ VE TANITIM VERİLMESSE KARŞILIĞINI ALAMASSINIZ VEYA YANLIŞ BİR SEÇİM YAPILIRSA İSTEDİĞİNİZ KONUNUN ÇOK BAŞKA DIŞINDA BİLGİLER ALIRSINIZ  HELE BİR DE BLİNÇSİZCE KARIŞTIRILSA İYİCE İÇİNDEN ÇIKILMAZ DURUMLARA GİRERSİNİZ  BU ALETLERDE BAŞTAN SONA KADAR GİDEN BİR SIRALAMA VARDIR VE DE GRUPLARA AYRIŞTIRILMIŞTIR  SİZ NE GİBİ BİR ARAŞTIRMA VEYA ARAMA YAPICAKSANIZ BU ALETTE HEPSİ MEVCUTTUR YALNIZ DAİMA DPĞRU SEÇİMLER YAPINIZ  BU DOĞRU SEÇİMLERİN YAPILMASINDA SİZLERE YARDIMCI OLUCAM  DİKKAT EDERSENİZ BU ALETLERİN HİÇTE ÖYLE GÖRÜNDÜĞÜ GİBİ KARIŞIK OLMADIKLARINI KISA SÜREDE ANLIYACAKSINIZ ......
İLK BAŞ DEDEKTÖR ÜZERİNDE NE GİBİ BÖLÜMLER VAR  VE NE İŞE YARADIKLARINI ANLATACAĞIM
FABRİKA KURULU HAZIR PROGRAMLARI KİMLERİN İŞİNE YARAR  VE KULLANABİLİRMİYİZ BUNLARI  BUNLAR ANLATILACAK
PROGRAM ÇEŞİTLERİNİ  VE ALANLARINI GÖRÜCEZ
KENDİ PROGRAMLARIMIZI ÜRETİP HAFIZAYA ALDIRIP KULLANICAZ
KARMA ŞEKİLDEKİ PROGRAMLARI NASIL KULLANICAZ
PROFESYONEL SEÇİMLİ KISIMLARA GRİCEZ
ALETİ BAŞTAN SONA DEĞİŞTİRİCEZ  OYUNCAK GİBİ OYNUYACAĞIZ HER YERİNLEN HERYERİNİ DEĞİŞTİREBİLECEĞİZ ÇEŞİT ŞEKİLLERDE PROGRAMLAR YAPICAZ  İLAQVELER TANITIMLAR VEYA SİZ NASIL BİR ŞEKİL İSTİYORSANIZ HER TÜRLÜ EZİYETİ YAPICAĞIZ
VS VS GİDER DE GİDER  ANLATMAKLAN BİTMEZ BUNLAR  HERNEYSE
                                                       **************************************************

İLK BAŞ TEMEL BİLGİLER OLAN ŞU SIRALAMADAKİ BİLGİLERİ BİR KERRE HERKEZ ANLASIN DEDEKTÖRLERİN TÜMÜ BUNLARIN ÜSTÜNE KURULUDURLAR  KANUN BUDUR KURALLAR BUNLARDIR BUNLARIN DIŞINA ÇIKILMAZ

1>>HER DEDEKTÖR MARKASI NE OLURSA OLSUN ÇALIŞMA İLKELERİ  MADENLER ÜZERİNEDİR BAŞKA AMAÇLAN KULLANILMAZLAR  BUNLARI ŞÖYLE SIRALIYABİLİRİZ     (MIKNATISIN ÇEKTİĞİ METALLER)( MIKNATISIN ÇEKMEDİĞİ METALLER) OLARAK 2 YE AYRILIRLAR
MIKNATISIN ÇEKTİĞİ METALLER (DEMİR SAÇ  MAMULLERDEN OLAN BİZCE KIYMETSİZ METALLERDİR)
MIKNATISIN ÇEKMEDİĞİ MADENLER DE ( SARI-ALTIN-PRİNÇ-KURŞUN-KALAY-BAKIR-BRONZ-GÜMÜŞ-BİLLON-VS VS GİBİ MADENLERDİR  VE BUNLARIN HEPSİ MAKİNE AYIRIMDA İKEN TÜMÜNÜ KABUL EDİP ALGILAR /DEMİRLİ AKSAMLAR DA AYIRIMDA İSE MAKİNE ALMIYACAKTIR
ALL METAL POZİSYONUNDA İSE MAKİNE TÜM METALLERİ FARK GÖZETMEDEN ALGILAYACAKTIR YANİ TÜM METALLER ŞIKKINDAİKEN
BU BAHSİ GEÇEN MAKİNELERİN HEPSİNDE   MIKNATISIN ÇEKTİĞİ ÇEKMEDİĞİ KISIMIN FREKANSI UZUN DALGA BANDINDAKİ 00 İLEN 150 KHZ ARASINDAKİ YERDİR VE AYIRIM CETVELİ BU SAYI ÜZERİNDEN TAKSİMLENDİRİLİR BURDA BU TAKSİMAT ŞU ŞEKİLDE KULLANILIR

95-----------------------------------------00+++++++++++++++++++95
00KHZ...100KHZ

EVET AYNEN YUKARDAKİ ŞEKİLDEKİ TABLOYU KULLANMAKTAYIZ  KULLANILAN FREKANS DA  00 İLEN  100 KHZ ARALIĞIDIR EKSİ İÇİNDEKİ 00 DAN SOLA GREN 95 E KADAR GİDEN ALAN DEMİR AİLESİDİR  00 DA BİTER DEMİRLER/ 00 DAN +++ARTI 95 E KADAR OLAN HANE DE KIYMETLİ METALLERİN BARINDIĞI KISIMDIR ŞİMDİ BU TABLOYA GÖRE GELEN SAYILARIN HANGİ METALLERİ TETİLLEDİKLERİNE BİR BAKALIM

EKSİ 95 TEN.................................00 A OLAN ALAN KAPATILMIŞTIR (AYIRIM VARSA ) YANİ ALGILAMA YOKTUR TÜMÜ DEMİRDİR BU KISIMIN
00.....İLEN .....10>>>15 ARASI =çöplük modu denilen yerdir  yani mıknatısın çekmediği kısmdaki metallerdir ama demir gibi kıymetsizlerdir
15.....İLEN >>>>20 ARASI= İNCE UFAK METALLER İLEN  DÜŞÜK AYAR ALTINLAR VE YALDIZ İLAÇ TÜPÜ GİBİ MADDELERDİR
20....İLEN>>>>30 ARASI DA =kayış gibi -içi boş metaller - yuvarlak maddeler altının düşük olan ayarındaki maddeler sarılara griş
30....İLEN 40>>>>ARASI =YİNE AYNI YUKARSI GİBİDİR
40 İLEN 50>>ARASI VE [50]=24 AYAR ALTININ TAM FREKANSIDIR 5O
 55 >>>>>ÇOK ESKİ ÜSTÜ TAŞLAŞMIŞ AYNI TAŞ GÖRÜNÜMÜNDE KURŞUNLARDIR ANCAK İÇİNİ GÖRÜRSENİZ KURŞUN OLDUĞUNU ANLARSINIZ
60 İLEN 70 ARASI BAKIRLARDIR
68 İLEN 75 ARASI BRONZLARDIR
75- TEN SONRA BEYAZLARA GRİLİR  BEYAZ MADDELER
75----80 ARASI GÜMÜŞLER
VE 89 TAM GÜMÜŞTÜR 999.999 SAFLIKTADIR
90 İLEN 95  DE  İNCEMSİ GENİŞ BEYAZ TENEKEMSİ MADDELERDİR
+95 AYIRIMIN SONUDUR....
NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02/Eylül 2017/2008 Saat 10:39
DFX+++XLT+++DFX=300 ------------İÇİN ÜRETİLEN BU PROGRAM HEPSİNDE BAŞARILI BİR ŞEKİLDE KURULUP ÇALIŞTIRABİLİNİR

DİKKAT >>>>>BU PROGRAMIN HARİCİNDE  KENDİNİZDEN HİÇBİŞİ İLAVE ETMEYİN VE BAZI YERLERİNİ DEĞİŞTİRMİYE KALKMAYINIZ ÇÜNKÜ KURULMUŞ OLAN PROGRAMIN TÜMÜ BİRBİRİNİ TETİKLER HEPSİ BERABERCE BU KURULUM ŞEKLİNE GÖRE ÇALIŞIRLAR EN UFAK BİR DEĞİŞİMDE DÜZENİ ALT ÜST OLUR BUNU UNUTMAYINIZ...............

--------------------------------------------------------------------------------
1> RELİC /  PROGRAMINA ALINIZ
2> TARGET  VOLUME  /   62  SAYISINA ÇEKİNİZ
3> AUDİO THRESHOLD  /   38  sayısına çekiniz
4> TONE AUDİO FRQ   /   215  SAYISINA ÇEKİNİZ
5> AUDİO DİSC   / ( ON)= AÇIK DURUMA GETİRİNİZ////derin aramalarda atırımsız en derinler için (OFF) kapalı yapınız<<<<<<<<<DİKKAT/DİKKAT<<<<
6> SİLENT SEARCH  /  (OFF)= KONUMUNA GETİRİNİZ
7> MİXED  MODE   /  ( ON )= AÇIK DURUMA ALINIZ
8> AC SENS  /  ilk açımdaki sayısı 65  tir siz çalışma esnası karışıklıklar anormallikler yaşıyorsanız bu sayıyı düşürün nerde rahatlıyorsa orda bırakınız  ara ara  da sık sık yoklayınız temiz yere gelinince de alabildiğine yükseltmiye bakın BURASI DERİNLİK AYARIDIR
9> DC  SENS  /  ilk açıma takiben 45 ayısında durur ortalamada yani  tektekçilik yapıcaklar bu sayıyı 10 civarı ve altına kadar düşürebilirler derin ve büyük demirli metallerde de yükseltiniz tersi yani  ...........
10> VIEWING  ANGLE  /  25   sayısına getiriniz
11> RATCHET PINPOINTING  / ( ON ) AÇIK durumuna alınız
12> S.A.T    SPEED  /  ( 7 )   SAYISINA ALINIZ
13> TONE 1 D   /   ( OFF)  KAPALI YA ALINIZ  / NOT> açık yaparsanız çok sesli tonlarda sesler çıkar arama her madene ayrı bir ses vermiye çalışır
14> V.C.O   /  ( OFF )  KAPALIDIR
15>  MODULATION   /   ( ON )  AÇIKTIR
16> AUTO  TRAC  /   (ON  )   AÇIKTIR/////(DİKKAT)>>DERİN ARAMALARDA  OFF YAPARAK TA KONTROL EDİNİZ HEM(ON) HEM DE (OFF) TA DENEYİNİZ
17> TRAC VIEW   /  ( OFF )  KAPALI
18> AUTO TRAC SPEED  /   ( 14  )  SAYISINA ÇEKİNİZ
19> AUTO TRACK OFFSET  /   ( + 0  )  DIR HİÇ DOKUNMAYINIZ AYNI KALSIN
20> TRAC INHIBIT  /   ( ON )  AÇIKTIR
21> COARSE GEB   /  ( 100 ) SAYISINA ALINIZ<<<<<<
22> FİNE GEB   /   ( 105 )  SAYISINA ÇEKİNİZ<<<<<<
23> DİSC EDİT  /  DİKKAT BURASINI ÇOK MUNTAZAM YAPINIZ  EN ÖNEMLİ YER VE KISIM BURASIDIR<>

EKSİ 95-----------------------------------------------00++++++++++++++++++++++++++++95   ARTI  (AYIRIMLI ARAMALARDA)
          <>         TAMAMI KAPALIDIR                              < >           TAMAMI AÇIKTIR                                                   <
(24)=TAM DERİN AYIRIMSIZ ARAMADA DA (---EKSİ 95 TEN 00 VE+ 95 E KADAR  OLAN BU ALANIN TÜMÜNÜ  (AÇIK YAPINIZ==EKSİ TARAFINI DA KOMPLE)

25>  LEARN ACCEPT  /   BURADA (ON) YAPARAKTAN NUMUNE TANITIP HAFIZAYA KAYDEDEBİLİRSİNİZ /İŞİNİZ BİTİNCE (OFF) YAPMAYI UNUTMAYIN
26> LEARN REJETC  / TANITARAKTAN SİLEBİLİRSİNİZ İSTENMİYEN MADDEYİ YAPILIŞ ŞEKLİ YUKARIDAKİNİN AYNISIDIR
27> RECOWERY  SPEED  /  (25 ) E ÇEKİNİZ SAYIYI
28> BOOTLECAP  REJETC  /  (4 ) SAYISINDA NOT>>ÇOK IVIR ZIVIRLI YERSE BU SAYIYI ARTIRARAKTAN REDDETMEYE GİDEBİLİRSİNİZ
29> HOT ROCK REJETC  / ( 15 ) DE ŞU ANDA SICAK KAYALAR KURU OTLARIN KAFADA ELEKTRİKLENME YAPMASI  YÜKSEK GERİLİM TELLERİ ALTINDA PARAZİTLERDE BU SAYIYI ARTIRIN TEMİZ YERE GELİNİNCE DE  YİNE 15 E ÇEKİP ORDA BIRAKINIZ
30> SWEEP  SPEED  /  ( 5  ) SAYISINDA
31> GROUND  FİLTER  / ( 4 ) SAYISINDA  [ HOT ROCK] İLE BUNU BERABER KULLANABİLİRSİNİZ  ÇOK ANARMAL VE PARAZİTLİ YERLERDE
32> VUSUAL  DİSC   /  ( ON ) DEVAMLI HER HALDE AÇIK DURUCAKTIR  [ EKRANDA GÖRSEL AYIRIM ]
33> İCONS   / ( ON )= HER HALDE VE ŞEKİLDE AÇIKTIR/ EKRANDAKİ SEMBOL RESİMLİ ŞEKİLLER
34> V.D.I   SENSITIVITY  /   (  80  )= SAYISINDA DURUCAKTIR
35> DC = PHASE   /   ( OFF )= KAPALIDIR
36> GRAPH  AVERAGING   /  ( ON ) AÇIKTIR
37> GRAPH  ACCUMULATE  /  (  ON  ) = AÇIKTIR
38> FADE  RATE   /  ( 8  )  SAYISINDA DURUCAKTIR
39> PREAMP  GAIN   /  ( 2 ) = DE DURUCAKTIR
40> 2. FREQ (BEST  DATA )  / (OFF ) KAPALIDIR
41> 2. FREQ ( CORELATE )=  / ( OFF)= KAPALIDIR
42> V.D.I.   NORMALIZED  /  ( ON )=  AÇIKTIR
43> 1.  FRQ    3 KHZ   /   (ON )= AÇIKTIR  NOT BURA<SINI TEKTEKÇİLİK VE ORTA DÜZEY DERİNLİK ALANLARI İÇİN AYIRIMLI MODLARDA KULLANINIZ
44> 1 . FRQ   15 KHZ  /   (OFF)=  BİRİ AÇIKKEN BİRİ KAPALIDIR BU ŞIKLARIN BURASINI DA DEMİRİ VE MİNERALİ FAZLA DERİN ALANLARDA KULLANINIz

BU YUKARDAKİ PROGRAMI HARFİYEN KUR VE EEPROMLARDAN BİRİNE KAYDET  VE AŞAĞIDAKİ YAZILANLARI DİKKATE ALINIZ

1>>Şimdi bu programın tümü kuruluş şekline göre  hassaslaştırılmış ayırım konusu zayıflatılmıştırki derindekileri de toplasın diye burda çiviler+ince demir parçaları=yani istenmiyen bir sürü şey haliylen algılanacaktır işte bu istenmiyen maddeleri makine üzerinde var olan silme kısmından silin ve bir daha bu maddenin aynısı gelince algılamaz diğer istemediklerinizi de silin ve sonra rahatçana çalıkşınız burda ses iki değişik tonludur kıymetliye ayrı ses üretilir kıymetsize de ayrı bir ses üretilir ekrana da bakmadan karanlık içinde çalışılırken bu sesi dinleyin ve ona göre kazınız

NOT>>>>Bu program içinde çalışılırken bir buluntu sesi alırsınız fakat ses zayıf derinden geliyormuş gibi oluşur bu derindeki bir maddedir  bu durum hasıl olursa ekrandaki singa graph ekranından takip ediniz   eksiler içindemi yoksa artılar içindemi  yani bu maddenin kıymetlimi demir mi olduğunu bu yerden görebilirsiniz.......

not>>>>hatta ses de kesilebilir ekranın sol üst köşesindeki frekans numaratörü de yok olabilir fakat bu singa graph ekranındaki hareketlenmeler hiçbir zaman kaybolmaz  alet derinlerden algılamada bu durum oluşur bu sistem de hiçbir başka makinede yoktur
SAĞOLSUN ARKADAŞLARIN ÇOĞU DFX DERİNDEN ALMIYORMUŞ BİR KARIŞTAN ALIYORMUŞ VS SÖYLİYE DURSUNLAR  BU PROGRAMLAN SİNGA GRAPH KISMI İÇİNDEN  33 LÜK BİR PLAK BÜYÜKLÜĞÜNDE BİR BAKIR KAZAN İÇİ BOŞ TOPRAK DOLMUŞ  KENDİ ORİJİNAL KAFASINLAN 2.7  METREDEN ALINDI KAZAN DA BENDE  ŞAHİDİ DE BENİM BEN KESERLEN YERİ AÇAMADIM KAZMACILARI GETİRDİM ONLARLAN YER AÇILDI VE BU ÇIKTI  YANİ 270 CM DEN   SES ÇOK AZ DUYULUR DUYULMAZ ŞEKLİNDEYDİ BENDE ANFİKATÖRLÜ KULAKLIK VAR BUNU TAKINCA ÇOK RAHAT SESLEN DE DUYULUR ŞEKLE GELDİ  CİHAZ (DFX) TİR    DFX=300  ÇOK RAHAT BİR ŞEKİLDE ALGILADI SES DE FREKANS NOSU SİNGA GRAPH SADECENE İKON LER KAPALI ONLAR ALGILAMIYORDU  AYNI BU KAZAN DAVASINDA   XLT DE ÇOK RAHAT ALGILADI AYNI 300 GİBİ  XLT DE 42 CM LİK KAFA VARDI BAŞLIĞI BÜYÜKTÜ 

AYNI YERDE 100 METRE AŞAĞISINDA 3 TANE YAN YANA LAHİT TESPİT ETTİK  BUNLARIN KAPAKLARI KURŞUNLUYDU BU KURŞUNLARDAN ALGILANDI 3 Ü DE ÇOK RAHAT ALGILADI DERİNLİK 2 METRE İÇİNDE  TRAKTÖR ÖNÜ KEPÇESİNLEN TARLA SAHİBİ DALDI VE İŞLER MEYDANA ÇIKINCA DA TARLA SAHİBİ SU KOYVERDİ BİZLERE DE YOL GÖZÜKTÜ AZ DAHA MÜNAKAŞA EDECEK OLSAK ORDA SİLAHLAR KONUŞACAKTI İŞLERİN O RADDEYE VARMADAN TOPARLADIM HEPSİNİ VE DÖNDÜK
Arkadaşların çoğu dedilerki 5 kişi bizim taraf benlen 6 kişi oluşuyor jandarmaya ihbar edelim deyince hepsine öyle bişi yaparsanız benim yüzümü birdaha hiçbiriniz göremessiniz bekleyin oturun zaten kendi ayakları ilen yaptıklarına düşücekler az bekleyin dedim  çünkü ne olursa olsun hertürlü pislikte ben daima ekmek verici olmuşumdur  bundan şaşmam kesinliklen bu şekil hareketlerin karşısındayımdır ne olursa olsun ve dediğim 18 inci günü çıktı yakalandılar ne çıktığını ne olduğunu bahsetmiyeceğim kendisi ve 4 oğlunlan beraber şu anda içerdeler ...kimseden de bilemezler malı istanbulda polise satmıya kalkıyorlar ve iş bitiyor tabii her neyse ...O.N.K.........

*****************************************

bu verilen programı kurunuz ve hafızaya alınız yapılacak bu işleri her yönünlen anlatan anlayımlar vardır az geziniz bu forumların içinde istediğinizi bulursunuz

şimdi burdaki yapılan iş aletin tüm frekansını serbest bırakıp ne gelirse ayırıma tutulmadan algılanmasını sağlamaktır  işte baştan size az bir zorluk olacaktır mesela çivi geldi hemen siliceksiniz bir daha almaz bunun gibi nekadar istenmiyen var tümünü silersiniz ve sadecene en son istenen iyi şeyler açık kalır ve sizde artık lüzümsuz şeylere kazıp ta vakit kaybetmessiniz ..

bu silme kaydetme işleri de genişçene dfx in tarafında yazılıdır zaten 2 side aynı karekter cihazdır  hiçbişi farketmez....
kullanım tarifleri de aynıdır
VE ALDIĞINIZ WHİTES DFX=300 DÜNYANIN EN İYİ EN GELİŞMİŞ CİHAZIDIR TÜM OLUMSUZ SÖYLEMLERE KULAK ASMAYINIZ BUNLARI YAPANLAR RAKİP FİRMA ELEMANLARIDIR  BUNUN DA BİLİNCİNDE OLUNUZ .
EN BAŞ TEDBİR SADECENE VE SADECENE  CİHAZINIZA DIŞARDAN BİR GÜÇ İLAVESİ KESİNLİKLEN BAĞLAMAYINIZ TEK CİHAZIN DEFORME VE ÖLÜMÜ BU YÜZDEN OLUCAKTIR BUNU YAPMADIĞINIZ MÜDETÇE ALETİNİZİN TEMİZ KULLANIMI ÖMRÜ BEN 250 SENE DİYORUM  BU ABARTILI DEĞİLDİR BU DERECEDE SAĞLAM BİR ALETTİR BUNDAN EMİN OLABİLİRSİNİZ ........

SADECENE KULLANIMI BAŞTAN BİRAZ ZORDUR KULLANDIKÇA DA ALIŞIRSINIZ BU SORUNLAR DA ORTADAN KALKAR....

Düzenleyen nacibaba - 02/Eylül 2017/2008 Saat 10:39
Yukarı Dön
didi Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 11/Kasım 2017/2009
Durum:
Gönderilenler: 9
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15/Eylül 2017/2008 Saat 04:30
S.A. NACİ BABA DFX YADA DFX300 HİÇ KULLANMADIM. AMA XLT KULLANDIM KARTAL KULLANDIM. XLT İLE KULLANIM ŞEKLİ VE MENÜLERİ AYNI HEMEN HEMEN. XLT İLE DOLAŞTIĞIM YERLERDEN KARTALLA KALANLARI TOPLADIK. BEN ŞU ANA KADAR KARTAL GİBİ DERİNE DALAN  BİR MAKİNA GÖRMEDİM. SENDEN İSTEDİĞİM ŞU DERİNLİK BAKIMINDAN DFX300 İLE KARTALI KIYASLASAN HANGİSİNİ TAVSİYE EDERSİN. (MUHAKKAKİ KARTAL 20 SENELİK BİR CİHAZ DFX 300 İLE 1 YIL OLMADI PİYASAYA ÇIKALI VE DEVRELERİ ENTEKRELERİ HEP YENİ SİSTEMDİR EMİNİM. AMA KARTAL HALA BENİM GÖZBEBEĞİM.)

Yukarı Dön
fructose Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 20/ocak 2017/2011
Durum:
Gönderilenler: 15
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09/Ekim 2017/2008 Saat 16:46
XLT-----DFX arasında yapı itibarı ilen hiçbir fark yoktur dfx in yeni model olması sebebi ilen biraz daha fazla programlar konulmuştur ama bunlar da fuzilidir bence her ikisinin de kartı işlemcisi ekran faktörleri birebirdir aynıdır

YALNIZCANA ŞU ÖNEMLİ FAKTÖR VARDIR SADECENE XLT LERE TAKILAN ÇİFT BAŞLIKLI ARAMA APARATI VARDIR BU DFX E TAKILMAZ DFX İÇİNDE DAHA BÖYLE BİR SİSTEM ÜRETİLMEDİ FARK BUDUR GERİSİ AYNIDIR

DERİN ARAYACAĞIM VE ÇİFT BAŞLIK TAKICAM DERSEN XLT Yİ ALICAN
AMA BANA ÇOK DERİNLER LAZIM DEĞİL ÇİFT BAŞLIKLAN DA İŞİM YOK DERSEN TABİKİ DAHA MODERN OLAN EKSİKSİZ OLAN DFX İ SECECEKSİN

XLT eski DFX yeni teknojidir demiştiniz. DFX 300 ise DFX'den sadece 30 cm daha derindir diyorsunuz.

Naci Bey daha önce böyle bir yazınızı kaydetmiştim. Buna göre XLT'nin derinliği daha iyi diyorsunuz.

Tam olarak derinlik karşılaştırmalı bir tablo verirseniz. Bizler için daha aydınlatıcı olacaktır.

ARKADAŞIM TAM OLARAK DERİNLİK  ÖLÇÜSÜNÜ HİÇBİR KİMSE SANA VEREMEZ  VE YAPILMIŞ OLAN ANALİZLERİN TÜMÜ BU YABANCI MENŞEELİ OLAN YAYINLARDAKİ ALET DERİNLİK KARŞILAŞTIRMALARI NDAN VE BİZDEKİ BAZI YAPILANLARDAN BAHSEDİYORUM BURDA

HANGİ ŞAHIS VEYA KURULUŞ VEYA  FABRİKA VEYA BU İŞ İÇİN TEZGAH KURMUŞ FİRMA   BURDA HERKES ÇOK DİKKAT ETSİN <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
>>KİM  HANGİ YERDE HANGİ ÜLKENİN NERESİNDE BU TESTİ YAPIYOR VE YAZIYORSA ALINAN TÜM BU ÖLÇÜMLER  DİREKMAN SADECENE ORAYA AİT ÖLÇÜLERDİR BU  ÖLÇÜM SADENE ORASI İÇİN GEÇERLİ OLUP  DÜNYANIN HERHANGİ BİR YERİNDE BU ÖLÇÜMÜ OKUYUP TA KENDİ TOPRAĞINDA HER KİM DENERSE   YANILDIĞINI ANLAR  ANLIYAMIYAN BU YANLIŞ TEST DER GERÇEĞİ BUDUR ....O.N.K.

ARKADAŞLAR İNTERNETTEKİ YABANCI SAYFALARDAKİ VEYA BİZDEKİ VERİLEN VERİLERE KİMSE MUTEBER ETMESİN  KİM NERDE BULUNUYORSA  BULUNDUĞU YERİN TOPRAK VE HAVA ŞARTLARI GEÇERLİDİR TEK GERÇEK DE BUDUR ..
VE HİÇBİR YERİN TOPRAĞI SİZİN BÖLGENİZ TOPRAĞINI TUTMAZ .....................O.N.K..
BU KONUNUN GERÇEKLERİ VE GERÇEK DIŞI OLANLARI AŞAĞIDA ÇIKARILMIŞ OLUP BUNLARI DİKKATLEN İNCELEYİNİZ..

YANLIŞ İŞLER VE DOĞRU YAPILAN İŞLER

1>BİR DEDEKTÖR  1 LİRA EBADINDA BİR PARAYI   3000  SENELİKSE VE DEVAMLI AYNI YERDE KALMIŞSSA BUNU DEDEKTÖRÜNE GÖRE  50 CM İÇLERİNDE ALGILAR RAHATLIKLAN

2>YUKARDAKİ ANLATILAN DEĞERDEKİ AYNI PARAYI  EĞER TOPRAK TEMİZSSE HİÇBİR ENGEL YOKSA BU DERİNLİK DAHA DA ARTAR

3>BİR DEDEKTÖRÜN DERİNLİK ALGILAMASI FAKTÖRÜ  ALGILANICAK OLAN METALİN EBADININ BÜYÜK OLMASI İLEN ORANTILIDIR   MADDE NE DENLİ BÜYÜKSE DERİNLİK DE O NİSPETTE ARTACAKTIR ( BU KANUNDUR)
BUNA MUKABİL MADDE NE DENLİ UFAKSA DERİNLİK DE O NİSPETTE AZALACAKTIR

4>AYIRIMSIZ (ALL METAL) İÇİNDEKİ BİR ÇALIŞMADA ALGILANAN DERİNDEKİ BİR MADDEYİ   BU NEDİR DİYE AYIRIMLI ŞEKLE ÇEVİRİP BAKTIĞINIZDA HİÇBİR SES DUYAMASSINIZ
DİKKAT Kİ NE DİKKAT ///> ŞİMDİ BURDA 2 FAKTÖR MEYDANA GELİR   BİRİNCİ ŞIKTA ALL METAL POZİSYONUNDA MADDEYİ YAKALADINIZ  DİYELİM 1.5 METREDE BU MADDE  OLSUN  AYIRIMA GEÇERSENİZ ARAYA GİREN AYIRIM FİLTRELERİ YÜZÜNDEN  BU DERİNLİK  AYIRIMDA 75 CM DÜŞER VE  1.5 METREDEKİNİ GÖREMEZ EĞER BU ÇOK KIYMETLİ BİR ŞEY İSE DEMEK AYIRIM CEVAP VERMEDİ BU DEMİR DEYİP GEÇERSENİZ BELKİ DE HAYATINIZIN EN BÜYÜK BIR ŞANSINI KAÇIRMIŞ OLABİLİRSİNİZ   BU KONUYU ÇOK İYİ DÜŞÜNÜN ...........................................O.N.K...

5>AYIRIMSIZ  ŞEKİLDE ARAYA HİÇBİR FİLTRELEME GİRMEDİĞİNDEN ÇOK DERİNE İNEBİLİRSİNİZ AMA BURDAKİ YAKALANAN MADDE DEMİR DE KIYMETLİ DE OLABİLİR BUNUN AYIRIMINI  ALL METALDE YAPAMASSINIZ  ANCAK KAZIP ÇIKARIP BAKACAKSINIZ ARTIK ŞANSINIZA KALMIŞTIR  DEFİNECİLİĞİN CİLVELERİNDEN BİRİDİR BU DURUM...

6>DİKKAT>>>AYIRIMLI ŞEKİLDEKİ ARAMALARDA SADECENE KENDİ EN SON 22 LİK KAFALARI KULLANINIZ DAHA BÜYÜK VE ÇOK BÜYÜK KAFALAR TAKILIRSA AYIRIM ÇALIŞMAZ  KENDİ ORİJİNAL KAFASINDAN BAŞKA Kİ TAKILAN TÜM KAFALAR ALL METAL  AYIRIMSIZ KANALLARDA KULLANILIR  AYIRIM DA SADECENE WHİTESLERDE  BİR TENEKE EBADI KIYMETLİ METALE KENDİ BAŞLIĞINLAN 2 METRELERDE AYIRIMLI OLARAK CEVAP ALINIR DİĞER DEDEKTÖRLERDE BU DURUM 1.20---1.30   LARDA KALIR....................................................................................................................O.N.K....

7>DİKKAT>> AYIRIMLI KISIM İÇİNDEKİ ARAMALARDA BAŞLIĞIN ÇOK HIZLI SALLANMASI GEREKİR  SAĞA VE SOLA OLARAKTAN  Kİ EN UFAK BİŞİ BİLE TUTULSUN
AYIRIMSIZ ARAMADA BU İŞLEM GEÇERSİZDİR AĞIR AĞIR VE SALLAMASIZ İŞ YAPILIR

8>AYIRIMLI ŞEKİL İÇİNDE ÇALIŞILIRKEN >>DEDEKTÖRÜNÜZ ÜZERİ SİSTEMDE VARSA  DERİLİK ÖLÇER DENİLEN SİSTEM  Kİ ESASINDA BU DERİNLİK ÖLÇME DEĞİL YAKALANAN MADDEYİ TAM BAŞLIĞIN ORTA YERİNE GETİRMEKTİR MAKSAD  ŞİMDİ BU MADDENİN BİR KIYMETLİ PARA OLDUĞUNU VARSAYALIM  VE ELİNİZDEKİ KESER GİBİ KAZICIYI BİLİNÇSSİZCE SALLARSANIZ BU PARAYI EZEBİLİR  İKİYE DE AYIRABİLİRSİNİZ  BUNLARIN OLMAMASI İÇİN BU SİSTEMİ DEVREYE SOKUP TAM PARAYI BAŞLIK ORTASINDA MARKALAYIP BAŞLIĞI AYNI YERİN ÜSTÜNDE AZ YUKARI KALDIRIN VE İŞARET PARMAĞINIZI TAM BAŞLIK ORTASINA GELEN HİZADA TOPRAK ÜZERİNE KOYUN VE ALETİ YANA BIRAKIN YER İŞARETLİDİR ŞİMDİ BU YERİN ATRAFINDAN TOPRAĞI AÇINIZ VE TOPRAKLAN BERABER BU MADDE KESERFE HİÇ DEĞMEDEN DIŞARI ÇIKICAKTIR ALETİ ALIN VE ÇIKAN TOPRAK ÜZERİNDE BAŞLIĞI GEZDİRİN VE SESİN GELDİĞİ YERDEDİR MADDE VE TOPRAĞI AVUÇLAYIP BAŞLIĞIN ÜSTÜNE DÖKÜN YOK GELMEDİ 2 İNCİ AYNISINI YAPIN BİRİNDE MUTLAK BAŞLIK ÜSTÜNE DÜŞÜCEKTİR  VE O TOPRAK KÜMESİ İÇİNDE O MADDEYE ELİNİZ DEĞDİĞİNDE SESTE DE DEĞİŞİKLER OLDUĞUNU GÖRECEKSİNİZ SONUÇTA MADDEYİ ELİNİZE ALIRSINIZ  TEKTEKÇİLİKTE BU ŞEKİL DAİMA  EN GEÇERLİ KURALDIR....O.N.K.

YAPILAN  TAMAMEN YANLIŞ OLANLAR

1/A=  DEDEKTÖRÜ MASA ÜSTÜNE YATIRIP  BAŞLIĞA DEĞİŞİK MADDELERİ YAKLAŞTIRIP DENEMELER YAPMAK  TAMAMEN YANLIŞ İŞLERDİR

2/B=TOPRAĞI YENİ AÇIP SANTİMETRE ŞEKLİNDE   ÖLÇÜ ALIP YİNE ÜSTÜNÜ TOPRAKLAN ÖRTÜP DEDEKTÖRLEN ALIYORMU ALMIYORMU GİBİ DENEMELER TAMAMİYLEN YANLIŞTIR
NOT= YUKARDAKİ ŞEKİLDE GÖMÜLEN CİSMİN ÜSTÜNDEN EN AZ BİR 5 YIL GEÇERSE  EH İŞTE BİRAZ DOĞRU OLARAK CEVAP  ALINIR ESASI  EN AŞAĞI 20 YIL  GEÇMESİ GEREKTİR   BUNU SIKLIKLAN YAPAR ARKADAŞLAR  1/A   DAKİ DE HERKES DENEMİŞTİR  BU  2 İ ŞIK YANILTICI VE ALDATMACADIR   BUNA İNANINIZ

3/C= BU YUKARDAKİ  2/B  DEKİ ŞEKİLLERİN ÇOĞU DEDEKTÖRDEKİ AYIRIMLARDA DAİMA ÇÖPLÜK MODU DENİLEN  TOPRAĞA YENİ KARIŞMIŞ MADDELERDİR

ALET AYIRIMDA İKEN ÇOK GÜZEL ÖTTÜ AÇTIM   PASLI BİR TENEKEMSİ MADDE ÇIKTI  BU DEMİR OLMASI LAZIM VE AYIRIMDA DA HİÇ ALGILAMAMASI LAZIM DEĞİLMİDİR NİYE BÖYLE YAPIYOR ???
ARKADAŞLAR ÇOK PASLI DEMİRİMSİ MADDELER  BU PASIN YARATIĞI  BAKIR OKSİTİNE KAÇAR  VE ALET BUNU BAKIR OLARAK GÖRÜR AMA BU MADDE TOPRAK DIŞINA ÇIKIP TA HAVAYLAN TEMASI HALİNDE ALETLEN TEKRAR BAKMADA DEMİR OLARAK ALGILAYACAKTIR  BUNUN DA FARKINA VARINIZ

4/D= ŞİMDİ BAZI DENEYİMLİ ARAYICILARIN YAPTIĞI YANLIŞLARDAN BAHSEDİCEM ARKADAŞIN BELLİ BİR BÖLGESİNDE %80 AĞIRLIKLI OLARAK ALTIN PARA ÇIKIYOR  BUNUN YANINDA GÜMÜŞ TE BRONZ DA BAKIR DA MEVCUT AMA O İLLE DE ALTINA KAFAYI TAKMIŞ   DFX    XLT TÜRLERİ TAA İLK ÇIKAN İŞLEMCİ AEGLE  LERE KADAR OLAN TÜM ALETLERDE   SIRF BU ÇIKAN ALTINA AYARLANIP ALTI ÜSTÜ NE VARSA ÇIKARILABİLİNİR   VE SADECENE O ALTINDAN GELİRSE TUTULUR CEVAP ALINIR BAŞKA NE GELİRSE HEPSİ YOK EDİLİR   AMAAA BU İŞİN DE RACONU VARDIR

*> İLK ÖNCE TÜM FREKANSLAR AÇIKKEN BU MADDEDEN BİR KAÇ TANE YAKALAMANIZ LAZIMDIR VE BU ALTIN PARANIN TOPRAK İÇİNDEYKEN EKRANDAKİ GÖSTERDİĞİ FREKANS NOSU MUTEBER ALINIR   VE BU NONUN ALTI VE ÜSTÜ SİLİNİR SADECENE O BIRAKILIR İŞİN DOĞRUYA KAÇAN YANI BÖYLEDİR
VE BU ŞEKİLDE YAPANLAR TOPLAR ÇOĞU DA BUNU BİLMEYİP ÇIKTIKTAN SONRA BAKIYOR ALTIN VE KOYUYOR ALTINI TOPRAK ÜSTÜNE VE GELEN NOYU BIRAKIP DİĞER ALTINI ÜSTÜNÜ SİLİYOR VE BU ŞEKİLDE ARIYOR  ARIYOR  ARIYOR YOK BİŞİ YİNE TÜM FREKANSI AÇIP ARIYOR VE BAŞLIYOR YAKALAMAYA  KALKIP BUNUN SEBEBİNİ SORUYOR  YA ARKADAŞ TOPRAK İÇİNDEYKEN FREKANS 50 İSE ÇIKTIKTAN SONRA BAKTIĞINDA 30 VEYA 45 TE  40 TA GELEBİLİR SEN 50 Yİ BIRAKIP DİĞERLERİNİ SİLİYORSUN ESAS TOPRAK İÇİNDEKİ SAYIYI MUTEBER AL  ANLADIN  ANLADIM..................................................................................................................O.N.K.
KİMİSİ DE BULDUĞU ALTINI DEVAMLI YANINDA TAŞIYOR ARAYACAKKEN  BU ALTINI REFERANS GÖSTERİP MAKİNEYİ ŞARTLIYOR BU DA YANLIŞ TABİİ

SONUÇ OLARAKTAN  SİZ SİZ OLUN HİÇBİRŞEYİ KAÇIRMAMAK İÇİN  DEMİRİ KAPAYIP 20 SAYISINDAN SONRA 90 A KADAR OLAN BÖLGEYİ AÇIK BIRAKIP ÇALIŞINIZ YUKARDAKİ ÖNERİLERİ DE DİKKATE ALINIZ

TÜM DEDEKTÖRLERDE DE DERİNLİK ŞEKİLLERİ HERKESİN KENDİ BÖLGESİNDEKİ OLAN DERİNLİKLER GEÇERLİDİR   BUNU DA DİKKATE ALINIZ

DFX  TEN SONRA ÇIKAN DFX=300 DE  30 CM LİK BİR DERİNLİK ARTIŞINA SAHİPTİR  YANİ DFX İN BULDUĞU DERİNLİĞE  300 LEN BİR 30 CM İLAVE EDİNİZ HEPSİ BU

SAYGILARIMLAN.......................OSMAN NACİ KANAT...........................................O.N.K...

Düzenleyen nacibaba - 11/Aralık 2017/2008 Saat 23:18
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26/Ekim 2017/2008 Saat 18:23

DİDİ/KODLU ARKADAŞA CEVABEN...............................................................................O.N.K.....

ARKADAŞIM BAK BÜYÜK HARFLERLEN YAZIYORUM  YANİ NACİBABA BÜYÜK KONUŞUYOR OLUYOR  KONU NEYSE ANLA İŞTE................................................................................onk.....

DFX=300   LERDE HALEN HER AYKİ İÇİ KONTROLLERİNDE HERHANGİ BİR DEĞİŞİM YOK  DEDİĞİM TUTUYOR   YANİ COİNMASTER 6000 Dİ   LERİ O DEVİRDE NASIL TUTURDUYSALAR ARADAN GEÇEN BUNCA ZAMAN SONRA  BU DFX0300   LERİ DE AYNEN TUTTURDULAR DİYORUM.......... ŞU AN Kİ TEKNOLOJİ  GÜNLÜK DEĞİŞMEKTE HER GÜN YENİ BİR GELİŞME OLUYOR VE BUNU İHTİYACI OLAN FİRMALAR KENDİ CİHAZLARINDA KULLANIYORLAR  FAKAT DFX=300 LERDE EN UFAK BİR DEĞİŞİKLİK SÖZ KONUSU DEĞİL  BU DA DEDİĞİM GİBİ CİHAZIN SON OTURMUŞ ŞEKLİDİR DAHA BAŞKA DÜZELTİLMESİ SÖZ KONUSU DEĞİLDİR  VE 4X4 LÜK BİR CİHAZ MEYDANA ÇIKMIŞTIR TAAA 6000 Dİ LERDEN BU YANA GEÇEN SÜREÇ İÇİNDE

SONUÇ OLARAKTAN>> BU CİHAZ ALINIR VE YUKARDA VERMİŞ OLDUĞUM PROGRAMI DA KURUP  TÜRKİYE İÇİ ANCAK RANDIMAN OLARAKTAN BU PROGRAMLAN  %50  LİK BİR İŞ YAPARSINIZ 

ŞU ANDA İLK ALINDI HALİNLEN AMERİKAN VERİLERİNE GÖRE PROGRAMLANDIĞINDAN  HER PROGRAM İÇİNDE VERDİĞİM  SİSTEM ANCAK %50 SİNİ DEĞİŞTİREBİLİYOR  GERİSİ DE SENİN BECERİNE KALIYOR
YOK TAM %100 İSTERİM DİYORSAN BANA GELİCEK  SİSTEMİ BEN KURUCAM SANA ONDAN SONRA TAM RANDIMANLI KULLANIRSIN

SAYGILARIMLAN......................OSMAN NACİ KANAT..................................................O.N.K..

Düzenleyen nacibaba - 11/Aralık 2017/2008 Saat 21:59
Yukarı Dön
mexfine Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 07/Ekim 2017/2009
Durum:
Gönderilenler: 2
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30/Ekim 2017/2008 Saat 18:29
DİSC EDİT  /  DİKKAT BURASINI ÇOK MUNTAZAM YAPINIZ  EN ÖNEMLİ YER VE KISIM BURASIDIR<>

EKSİ 95-----------------------------------------------00++++++++++++++++++++++++++++95   ARTI  (AYIRIMLI ARAMALARDA)
          <>         TAMAMI KAPALIDIR                              < >           TAMAMI AÇIKTIR                                                   <
(24)=TAM DERİN AYIRIMSIZ ARAMADA DA (---EKSİ 95 TEN 00 VE+ 95 E KADAR  OLAN BU ALANIN TÜMÜNÜ  (AÇIK YAPINIZ==EKSİ TARAFINI DA KOMPLE)
dısc edit ve block edit ne şekilde yapılıyor dısc edit -95 ve blok edit +95 olarak mı ayarlanacak anlatırsanız sevinirim
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03/Kasım 2017/2008 Saat 12:04
ARKADAŞLAR BURASINI HEPİNİZ İÇİN YAZIYORUM  DİKKATLİ OKUYUNUZ.......................O.N.K.

BU GEÇTİĞİMİZ YAZ  İLK ÇIKTIĞINDA DFX=300 BANA GELDİ  VE TAMAMEN ARAZİDE VE BENİM 35 SENELİK TEST ALANIMDA  DENEMELERİNİ DEFALARCANA YAPTIM VE GÖRDÜMKİ  BU GÜNE KADAR İMAL EDİLEN TÜM MAKİNELERDEN   BİR 30 SANTİMLİK ARTIŞ AÇIKCA GÖRÜLMEKTEDİR   AMA BU TAM DÜZENLİ BAŞ AĞRITMAYANI ORİJİNAL AMERİKAN MONTAJI OLANLARINDA MEVCUTTUR BUNA DİKKAT EDİNİZ BUNUN DA FARKINI FİATINDAN HEMEN ANLARSINIZ  ORİJİNAL AMERİKANIN FİATININ YARISINI SÖYLİYENİN MALI AVRUPA MONTAJIDIR TEK ANLAŞILIR YERİ BURASIDIR İSTERSE ARKASINDA AMERİKAN BAYRAKLISI OLSUN FİATA BAKINIZ SİZLER.............

YANİ HAKİKİ İŞ YAPANI MADEİN  U.S.A   OLANIDIR  PARAYA KIYIP BUNU ALAN İŞİNİ GÖRÜR UCUZUNA  YÖNELİP TE KİMSE BENİM BAŞIMI AĞRITMASIN İŞTE SEN SÖYLEDİN DE ALDIKTA BÖYLE BÖYLE KİMSE DEMESİN LÜTFEN  ALINIRSA BU ŞEKİLDE ALINIZ YOKSA HİÇ ALMAYINIZ ORİJİNALLERİ DE 2500 YTL VE ÜSTÜ OLABİLİR  DİĞERLERİ DE 1500 YTL DEN BAŞLIYOR

SAYGILARIMLAN..........................................................................................................O.N.K..

ÖZEL NOT >>BURDA YENİ FARKEDİP DE ARAŞTIRILIP SONUCU ÖĞRENİLEN BİR MESELE VARDIR  ŞEKİL ŞÖYLEDİR..........................................................................................O.N.K..

GEREK AMERİKAN U.S.A PATENTLİ OLSUN GEREK UK  VEYA GB  VEYA GERMANY VEYA USTRALYA  GEREK CANADA  GEREK TEXAS   TÜM BU FABRİKALARIN MONTAJLARI ÇIKIŞLI OLAN CİHAZLARIN BAZILARINDA BATARYA KAPAKLARI BOŞ BAYRAKSIZDIR  SADECENE KAPAK İÇİNDEKİ ETİKETTE NE OLDUĞU ANLAŞILMAKTADIR..??????

Bu durum çeşitli düşünceleri de beraberinde ister istemez insanın aklına getirmektedir  acaba whites te artık fason mal mı yapmaktadır  ? ve iyicene araştırıldıktan sonra olayın
direkt fabrikadan  satıcı ülkenin başbayisine giden aracısız mal olsuğu meydana çıkmıştır yani fabrika ilen satıcı arasında herhangi bir komisyoncu yoktur ..

ikinci durum da  whites hiçbir ülkeye fason mal üretmemiştir adeti değildir  istek üzere ucuz mal da üretilmemiştir yani kalitesini hiçbir fabrikasında bozmamıştır  ve son 5 senedir de tüm dünyaa genelindeki montaj hatlarını sıkı bir biçimde denetlemektedir  bu durumda kalite artmıştır bu da zaten yaptığımız cihazlarda açıkcana belli olmaktadır ....

SAYGILARIMLAN........................................................................................................O.N.K..

Düzenleyen nacibaba - 21/Kasım 2017/2008 Saat 15:49
Yukarı Dön
burakhan Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 10/Mart 2017/2009
Durum:
Gönderilenler: 5
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03/Kasım 2017/2008 Saat 18:20
iyi günler naci bey,Nexus Ultima bilginiz varmı?azim elk. istanbul şubesine gittim.ve white's dfx almak istediğimi söyledim.3000 ytl dediler.ben tamam ...dedim ve  nerde deneyip makineyi bize vereceksiniz dedim.onlarsa mak.deneme yapamayacaklarını,sadece  parayı verip mak. alıp gideceğimi söylediler...sizce normal mi.  yani makinenin denenip verilmesi gerekmezmi...........saygılar
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05/Kasım 2017/2008 Saat 23:13
BURAKHAN ARKADAŞA CEVABEN.................................................................................O.N.K....

ARKADAŞIM MERHABA SELAMLAR SAYGILAR

Arkadaşım WHİTES  ın  mamüllerinin testleri zaten tarafımdan kılı kırk yararcasına yapılmaktadır   ve bu firmanın gocunacağı veya yanlış herhangi bir durumu yoktur zaten söz konusu da olamaz 
BAKINIZ AYNI BU SAYFADA YUKARDA TÜM VERİLER ZATEN YAZILIDIR  OKUYUNUZ İNCELEYİNİZ  TÜM ALINAN VERİLER YUKARDAKİ YAZILANLARLAN AYNIDIR

Nexsus  diye bir cihaz bana teste gelmedi dolayısı ilen hakkında herhangi bir bilgim yoktur ve herhangi bişi de söyliyemem  benim makineler kısmında ne markalar modeller yazılı ise sadecene onların testleri yapılmış ve yazılmıştır  yani kısaca ben onun bunun demesine ve reklamlarına bakaraktan veya herhangi biri tarafından yapılıp ta yazılmış test lere kulak asmam  illa kendim yapıcam aklım ericek ve hakkaten iş yapıyorsa burda ona da bir yer verilip yazılır bu yaştan sonra kendime küfür etirmem  anlıyorsundur herhalde

şimdi dfx=300   alıp ta o şekilde kullanıcam dersen  olmaz tesadüfi işler yaparsın niye dersen bilgisayar işlemcili olan bir makinedir ve tamamen gerekli programlar girdileri ilen doğru cevaplar alınabilinir  bunlar da ek maliyetleri beraberinde getirir şöyleki

Alet bu şeklinlen amerikayı tanır burasını tanımaz bunu firma reddediyor  hayır olmaz öyle şey diyor  bilmedikleri çok konular vardır  herneyse   bu şekildeki üzerindeki tüm kullanılan programlar bize uymaz   bunun için ben bir program geliştirdim ve ancak türkiyenin her yerinde geçerli olmak üzere kurulmuş bir programdır ve bu ücretsizdir yukarda da zaten yayınlanıyor  bunu kurup ta kullanırsan % 50  oranında bir başarı ilen her yerde kullanırsın yok bana yollayıp ta tam olarak işlemcinin yeniden yüklenmesi  500 ytl dir bu durumda da %100 olarak her yerde kullanırsın

WHİTES  Teknolojisi üstüne dünyaa üzerinde başka bir dedektör ben düşünemiyorum  bu teknolojide yok yok her şey mevcut eksiksizdir  sana en kısa anlıyacağın şekilde şöyle söyliyeyim

DESİN Kİ 10000 DEFİNECİ SENİN KARŞINDA ŞU MARKANIN ELİNE HİÇBİR MAKİNE SU DÖKEMEZ DESİNLER  SENDE DE OLSUN BİR DFX VEYA  XLT  VEYA  DFX=300  GETİRİN O MAKİNEYİ BİR GÖRELİM DE VE BAK O MAKİNENİN ÜZERİNDE NE ÖZELLİKLER VARSA SENİN DFX  E 5 DAKKADA KUR OLSUN SANA DFX O MAKİNE    yani bu şekilde dünyada ne makine varsa tümünün kılığına 5 dakkada sokarsın  fakat bir DFX i başka hiçbir makineye kuramassın bu da var ve ona göre de düşün taşın  derim sana

kullanımı baştan biraz zor gelir de benim programlarlan sadecene aç hava ve toprak ayarını yap ve gezdir işi vardır başka hiçbişiyi ellemiyorsun bu kadar basite indirdim işi

istersen bak en son satılık lar içinde bir dfx var tüm herşeyinlen büyük kafası da var ve sıfır  hiç kullanılmamış tümü de anlatılanların hepsi de yüklüdür  aşağı yukarı adama 4 bin ytl yi geçti  fakat ailesinden habersiz iş yapıyor hanımı da ya o ya da ben diye ağırlığını koyunca adamın kursağında kaldı herşey  hiç birkerre bile kullanamadan satılığa çıkardı ben kefiliyim  ve 2000 ytl komple bak satılıkların en sonu olan ilan bu da var  zaten 300 len aynı makinelerdir en ufak bir değişiklik yoktur sadecene 30 cm artış vardır 300 lerde zaten ben programlan bunu geçiyorum o da ayrı konudur şimdi aldın 3000 bin ytl ye büyük kafa sı 600 ytl yükleme 500 ytl  1100 bir artışı varki tam randıman alasın ve 2 bin ytl senin karın olur karar gene de senindir benden hatırlatmak

SAYGILARIMLAN......................OSMAN NACİ KANAT.................................................O.N.K.... 

Düzenleyen nacibaba - 11/Aralık 2017/2008 Saat 21:55
Yukarı Dön
heddam Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 21/ocak 2017/2012
Durum:
Gönderilenler: 12
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03/Aralık 2017/2008 Saat 07:44

Mrb. Hocam;
Benim DFX 300'ü arazide ilk açtığımda Coins moduna girmeden, direkt Disc Edit ayarına girip, fabrika tarafından reddedilen, artı ( +) yönündeki + 28 ile + 49 arasını Accept yaparak kabul ettim.Daha sonra Coins moduna girerekten, hava-toprak ayarını yaptım fakat makinenin daha dün ve öncesi Ac Sensivity ayarını 74'te tutarak rahatlıkla arandığım arazilerde, bugün kendi fabrikasyon ayarı olan 68'i bile kabul etmediğini gördüm.Ayrıca açılışta hava-toprak ayarını yaptıktan sonra metal buldum diyerekten, kafasına göre ekranda 85, 79 , 64 vb.  gibi metal değerleri çıkartmakta ve kesinlikle eskisi gibi net sesler vermemekte adeta karnından konuşur gibi sesler çıkarmakta.Havaya, sağa, sola herşeye ötmekte.Bataryayı çıkartıp, fabrikasyon ayarlarına döndüğüm halde bir değişiklik olmamakta.Ancak AC Sensivity ayarını 59'a çektiğimde makine biraz rahatlamakta.Bu durum çok canımı sıkmakta acaba aletin içerisinde mekanik bir arıza falan mı oluşmuştur yoksa basit bir ayar düzensizliğimidir, nedendir? Müsaitseniz cevabınızı biraz acil bekliyorum...

Saygılar...

Düzenleyen nacibaba - 12/Mayıs 2017/2009 Saat 22:16
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  123 6>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50