Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5METAL DEDEKTÖRLERİ, MARKA, MODEL TEKNİK BİLGİLERİ <>5COINMASTER++WHİTES <>5XLT
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

XLT-için sizin sorularınızın yeri

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1 34567 12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
maskedlion Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 04/Ağustos 2017/2010
Durum:
Gönderilenler: 13
  Alıntı maskedlion Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03/ocak 2017/2010 Saat 07:37
naci baba xlt spectrum orjinal başlığı ile maximum ne kadar derinlik alırız
derin başlık alsak ne kadar fark eder büyük başlıkla ne kadar derinlik alırız
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03/ocak 2017/2010 Saat 09:29
Orjinalini yazan: amale

naci abi konuyu xlt bölümüne yazmayı uygun gördüm size bir akıl danışayım abi ben mxt almak istiyorum bu modeli nasıldır 14 khz de calışıyor yarı manuel yarı dijital bir cihaz 12 voltla calışıyor aynı dfxin bataryasını kullnıyor yani yanlız aklıma takılan birşey daha var bu mxt pil kullnım süresi 40 saat diyor bukadar uzun süre dayanan pil gücüyle bu cihaz benim kanatımca derine dalmaz cünkü bir cihaz ne kadar cok güc tüketirse okadar derine dalar diye biliyorum avrupa sitelerinde bu cihaz için yazılan yorumları okudum herkes iyi diyor ama en iyisini gene siz bilirsiniz ne yapayım bu cihazı alayımmı fiyatıda uygun mir model abi bi akıl ver al diyosan artıları ne alma diyosan eksileri sebebleri ne  şimdiden yapacagın yorum ilgi ve alakan için teşekkür ederim abii...

oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo
ccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccccc

ARKADAŞIM MERHABA SELAMLAR

BUNUN KATOLOĞUNU YAPIYORUM ORASINI TAKİP ET  YENİ BAŞLADIM FIRSAT BULDUKÇA DA DEVAM EDİCEM
ŞİMDİKKİ CİHAZLARIN İÇİNDE GELİŞEN SON TEKNOLJİLERE GÖRE VOLTAJI MESELA 12 VOLTU 80 VOLTLARA KADAR GERİ DÖNÜŞÜMLÜ DEVİRDAİMLİ OLARAK KULLANIYOR VE BU SAYEDE BATARYA HARCAMALARI ÇOK DÜŞÜK KALIYOR O SENİN DÜŞÜNCEN EVVELDENDİ ŞİMDİKİLERDE BÖYLE SORUNLAR YOK SONRA VERİCİ ALICI DEVRELER SON TEKNOLOJİK YAPILI  ENTEGRAL KOMPLEMENTER OLARAK YAPILDIĞI İÇİN BU DEVRELER AŞAĞI YUKARI 3 VOLT CİVARINDA ÇALIŞIYOR  FAKAT GÜCTE YANİ VERİCİYE VE ALICIYA GEÇİLDİĞİNDE  YÜKSEK VOLTAJ AYRI KESİMDE ÜRETİLİYOR ŞÖYLE SÖYLİYEYİM BİR VERİCİDE BİR HAMAL DALGASI OLMASI ŞARTTIR  SİNYALİ BU HAMALIN ÜSTÜNE YERLEŞTİRİP ÖYLE YOLLUYORSUN BURADA VERİCİ GÜCÜNÜ BU HAMAL DALGA SAĞLIYOR  DOLAYISIYLAN DA ALETİN KARTI ÜZERİNDEKİ DİĞER DEVRELER 3 VEYA 6 VOLTLARDA ÇALIŞIRKEN  HAMAL DALGA İÇİN ÜRETİLEN VOLTAJ EN ÇOK ÇEKEN OLUYOR ÖBÜR TARAFLAR DA ASKARİ VOLTAJ ÇEKTİĞİNDEN BATARYA ÇABUK BİTMİYOR

ESKİ SİSTEMLERDE KART ÜZERİNDEKİ HER BRİM  TÜMÜ VOLTAJ CANAVARI OLDUKLARINDAN BATARYA DA ÇABUK TÜKENİYORDU

YENİ NESİL SİTEMLERDE KART ÜZERİNDEKİ TÜM DEVRELER ÇOK AZ VOLTAJLAN ÇALIŞTIKLARINDAN TÜM TÜKETİM VERİCİ ALICAIDA OLUŞMAKTA DİĞERLERİ ASILMADIĞI İÇİN DE SÜRE UZUN OLUYOR ANLADIN ANLIYAMADIĞIN DURUM VARSA YAZ AÇIKLARIM YİNE

SAYGILAR..................................................................NACİBABA..................................ONK..

Düzenleyen nacibaba - 04/ocak 2017/2010 Saat 20:50
NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
maskedlion Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 04/Ağustos 2017/2010
Durum:
Gönderilenler: 13
  Alıntı maskedlion Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04/ocak 2017/2010 Saat 17:32
dede  naci abi bu başlık alınırsa eğer xlt spectruma uygun olduğunu white's kendi sitesinde okudum ama sana sormakta fayda var şu an üstünde orjinal başlığı var eğer bunu alıp takarsak ne kadar derine inebiliriz .
daha doğrusu orjinal başlıkla maksimum ne kadar derinlik alırız?
bu başlık alınıp takılırsa maksimum ne kadar derine ineriz?şimdiden tşk ederim kolay gelsin
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04/ocak 2017/2010 Saat 21:05
Orjinalini yazan: maskedlion

dede  naci abi bu başlık alınırsa eğer xlt spectruma uygun olduğunu white's kendi sitesinde okudum ama sana sormakta fayda var şu an üstünde orjinal başlığı var eğer bunu alıp takarsak ne kadar derine inebiliriz .
daha doğrusu orjinal başlıkla maksimum ne kadar derinlik alırız?
bu başlık alınıp takılırsa maksimum ne kadar derine ineriz?şimdiden tşk ederim kolay gelsin

************************************************************************************

ARKADAŞIM MERHABA SELAMLAR SAYGILAR

BU RESMİ GÖRÜLEN BAŞLIKLAR   (AEGLE II  VE SL İÇİN ÜRETİLMİŞLERDİ
EĞERKİ KABLOSU MAKİNEYE GREN SOKETE 1 KARIŞ OLMASI LAZIM SİYAH UFAK BİR KUTU VARSA BUNUN 2 YANINDA 2 VİDAYI AÇINCA İÇİNDE 2 TANE PİM TERMİNALİ GÖRÜLÜR
BUNLAR SİYAH KAFALILARA GÖRE VE ESKİ BEYAZ KAFALILARA GÖRE DEĞİŞİM YAPTIRILIR YANİ PİMLERİ ÇIKARIP TERSİNE TAKIYORSUN BEYAZ KAFALILARA  COINMASTER 6000 D  LERE DE UYUM SAĞLIYOR   BU SİYAH KUTU YOKSA ÜSTÜNDE KABLONUN  BU SIRF BEYAZ KAFALI MAKİNELERE AİTTİR BUNLARDA  (AEGLE 2 ALTINDAKİLER OLUYOR)  AEGLE 2 DEN İTİBAREN BAŞLIK ŞEKLİ VE SARIM ŞEKİLLERİ DEĞİŞTİ  BAŞLIKLAR SERT PRES  SİYAH RENKLİ OLARAK İMAL EDİLMİYE BAŞLANDI  ŞİMDİ   XLT NİN  BAŞLIĞI AEGLE SERİSİ BİRBİRİNE UYUYOR
DFX İNKİ BİLE DFX-300 E UYMUYOR  SPECTRE V3   ÜNKÜ HEPTEN HİÇBİRİNE UYMUYOR TAMAMİYLEN ÖZELDİR

BU BAŞLIKTA KABLOSU ÜSTÜNDE SİYAH KUTU VARSA   XLT YE KADAR OLAN MODELE UYAR SONRASINA UYMAZ   VE DERİNLİK 5 METRE BİR GAZ TENEKESİ RAHATLIKLAN ALL METALDE ALIYOR
YALNIZ MAKİNE KOLU UCUNA BUNU BAĞLIYAMASSIN HER NEGİBİ R BAĞLAMA APARATLARI YAPMIŞLAR AMA SENİN ÜSTÜNDEKİLERİ VE MAKİNE KASASINI KAPIYOR NE YAPICAN TEK ÇARESİ VAR KABLOYU UZATICAN ARA  KABLOYLAN VE BELİNE İP BAĞLIYORSUN 3-4 METRE ARKAN SIRA SEN YÜRÜDÜKÇE GELİYOR  VE SIRF ARAZİ İÇİN İMAL EDİLMİŞ  EV MEV BAHÇE GİBİ YERLERE SOKAMASSIN  ARAZİDE BÜYÜK MAL ARAMAK İÇİNDİR   KARAR SENİNDİR
BENDE DE VARDI GEÇEN SENE SATTIM   HAMALİYE İŞİ YANİ  HESAPLIYSA AL 1000 TL DEN AŞAĞI DA BULUNMAZ BUNLAR  ÇÜNKÜ KENDİ FABRİKASINCA YAN SANAYİDE YAPILMIŞTIR AMERİKANDIR BU RESİMDEKİ UYUMLU YANİ ....

NOT>RESMİ BÜYÜTÜPTE BAKTIM ÜSTÜNDE KABLODA BİR KUTU GÖZÜKMÜYOR BU DEMEKKİ 6000 D LERE UYUMLU OLANIDIR SENİN CİHAZDA ÇALIŞMAZ ÇALIŞSSA BİLE SAĞIR KALIR DENEMEDEN ALMA ?????

SAYGILAR.......................................................................NACİBABA.............................ONK....

Düzenleyen nacibaba - 04/ocak 2017/2010 Saat 21:08
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04/ocak 2017/2010 Saat 21:13
Orjinalini yazan: maskedlion

naci baba xlt spectrum orjinal başlığı ile maximum ne kadar derinlik alırız
derin başlık alsak ne kadar fark eder büyük başlıkla ne kadar derinlik alırız

************************************************************************************

XLT NİN ORİJİNAL BÜYÜK BAŞLIKLARLAN  TAKIP  (PROSPECTING ) MODUNDA VE ALL METALDE İKEN KULAKLIKLAN BATARYA DA YENİ  1.5 VOLT NORMAL KALİTELİ PİLLERLEN DEVRE 12 VOLTU TAMAMLIYOR ŞARZLIDA DÜŞÜK KALIR  BU ŞEKİLDE BİR GAZ TENEKESİNİ 2 METRELER VEYA DAHA DA FAZLADAN FARK EDİYOR AYNI DERİNLİĞİ AYIRIMDA DA SON 2 METREYE KADAR YAPAR ALL METAL VE PROSPECTING  DE DE  3 METRELERİ GEÇER  BİLGİNE

SAYGILAR.....................................................................NACİBABA................................ONK..

Düzenleyen admin - 08/ocak 2017/2010 Saat 17:31
Yukarı Dön
karabey Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 21/Mayıs 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 256
  Alıntı karabey Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05/ocak 2017/2010 Saat 04:17
SELAM VE SAYGILAR NACİ BEY BU SÖZÜNÜ ETTİĞİNİZ GAZ TENEKESİNİN EBATLARI KAÇ CM .BİR DE 45 LİK BAŞLIK BU GAZ TENEKESİNİ KAÇ CM DEN ALIR AÇIKLAR MISINIZ
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05/ocak 2017/2010 Saat 09:28
Orjinalini yazan: karabey

SELAM VE SAYGILAR NACİ BEY BU SÖZÜNÜ ETTİĞİNİZ GAZ TENEKESİNİN EBATLARI KAÇ CM .BİR DE 45 LİK BAŞLIK BU GAZ TENEKESİNİ KAÇ CM DEN ALIR AÇIKLAR MISINIZ

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

GAZ TENEKESİ DEDİĞİM İŞTE ESKİ ALIŞKANLIĞIMIZDAN OLUYOR ŞİMDİKİLER BUNUN EBADINI NE OLDUĞUNU BİLE BİLEMEZLER DE NEYSE TARİFİ ŞÖYLE

BİLDİĞİNİZ BU GÜNKİ PEYNİR TENEKELERİDİR  KARE ŞEKLİNDE HER KENAR UZUNLUĞU 20CM DİR BU ALT VE ÜST KAPAĞIN BOYUTU
UZUNLUĞU DA TAHMİNİ 40 CM LERİN İÇİNDEDİR  

dededede

TENEKE TEMİZ VE PASSIZSSA  MAKİNEDE (+) İÇİNİN SONLARI 90---95  TE AYIRIMDA GÖSTERİR   YANİ BEYAZ MADDE VE İNCE NESNE DİYOR MAKİNEDE  WHİTSLERDE
TENEKENİN BAZI BÖLÜMLERİ ÇOK PASLIYSSA BU  VDİ  NOSU  BİR + 90--95 YAPAR VE GERİ GELİP +60--70   ARASI BAKIR DEĞERİ GÖSTEREBİLİR BU PASIN ÇOK İLERLEMİŞ KÜFÜNELEN ORANTILI OLACAKTIR  BU TENEKEYİ KENDİ ORİJİNAL BAŞLIĞINLKAN  22 LİKLEN  AYIRIMSIZ
2 METREYE YAKIN KULAKLIKLAN ALGILIYOR   ALL METAL İÇİNDE İSE DAHA DA DERİNE GİDER

NOT >BU YUKARDAKİ YAZIDA VE BURDAKİ YAZIDA  XLT---DFX----DFX-300-- V3  BU MODELLERİN  MUHAKKAK SURETTE BANA YOLLANIP TAM AYARI YAPILDIKDAN SONRA OLUŞMAKTADIR  YOKSA ALDIĞINIZ GİBİ KULLANIRSANIZ  HER ŞEY TAMAMİYLEN TESADÜFLERE BAĞLI OLACAKTIR

SATIN ALIP KULLANIMA GEÇİLDİĞİNDE BU BÜYÜK TENEKEYİ ALL METAL İÇİNDE  50 CM LERDE KULAKLIKLAN  AZ ÇOK FARKEDİLMEKTEDİR  BU ŞEKİL KULLANIMLARDA ALGILAMALAR TAMAMEN DÜŞÜK KAPASİTEDEDİR İŞTE O BAĞIRANLAR FERYAT EDENLER WHİTES TEKTEKÇİ MAKİNESİ 1 PARMAK VEYA EN ÇOK 20 SANTİMDEN ALIYOR DİYENLER GRUBU BU GRUBA DAHİLDİR
ÇÜNKÜ BU 4 MAKİNE  TAMAMİYLEN VERİLEN PROGRAMLAR DAHİLİNDE ÇALIŞIRLAR İŞ YAPARLAR  ANALOG MAKİNELERE BENZEMEZLER  NE KADAR ÇOK BİLGİ VE PROGRAM KONURSA O KADAR DA İŞ YAPACAKTIR
45 LİK BAŞLIKLAR YERLİDİR UYUM SAĞLAMIYOR HABERİNİZ OLSUN  ANCAK AZİMLEN DANIŞIP U.S.A DAN İTHAL ETİRİN VEYA VARSA ELLERİNDE ALINIZ ANCAK VERİMLİ BU ŞEKİLDE OLMAKTADIR   HATTA BAZI FİRMALAR DFX İÇİN BİLE ÇİFT BAŞLIK ÜRETMİŞLER YANİ WHİTES İ APTAL YERİNE KOYUYORLAR  ONLAR BİLMEZLERMİ HANGİ BAŞLIKLARLAN İŞ YAPILACAĞINI PİYASA DA BÖYLE İŞLER VAR KİMSE DE KAPILMASIN  DİYORUM

SAYGILARIMLAN...............................................................NACİBABA........................ONK.....

Düzenleyen nacibaba - 05/ocak 2017/2010 Saat 09:32
Yukarı Dön
amale Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 03/Haziran 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 109
  Alıntı amale Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05/ocak 2017/2010 Saat 09:41
naci abi mxt için yazdıklarınızı okudum cok sagolasınız batarya ve güc tüketimi konusunda aydınlandım brikac sorum daha olacak mxt var birde mxt 300 var bunların elektronik kiti devreesi aynımı yoksa mxt 300 de devrede iyleştirilmelermi var yoksa fiyat farkı başlık ve kutunun boya farkındanmı mxt ye mxt 300 ün büyük 12.5 inclik başlıgını taksak aynı 300 gibi derinlik artarmı.... diger sorumda 14 khz de calıştıgı için altına xlt den ve 3.5 khz de calışan dfx den daha duyarlı oldugu yazılmış xlt nin gümüşe cok duyarlı oldugnu fakat altıan gelince duyarsız kaldıgı bircok kullnıcı söylemişş tabi bunları avrupa sitelerinden okuyorum 30 yıllık whites kullnıcıları bunları yazmış mxt nin dfx ve xlt ye göre daha derin ve hzılı oldugunu söylemişler demir cevherinin bol olduguyerlerde bile metalleri yüksek frekansından dolayı cok daha net ayırabildigini yazmışlarr mxt nin tek sorununun sıcak kayalardan biraz etkilendigini ve zemin sesinin gürültülü oldugunu söylemişlerr
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05/ocak 2017/2010 Saat 11:57
Orjinalini yazan: amale

naci abi mxt için yazdıklarınızı okudum cok sagolasınız batarya ve güc tüketimi konusunda aydınlandım brikac sorum daha olacak mxt var birde mxt 300 var bunların elektronik kiti devreesi aynımı yoksa mxt 300 de devrede iyleştirilmelermi var yoksa fiyat farkı başlık ve kutunun boya farkındanmı mxt ye mxt 300 ün büyük 12.5 inclik başlıgını taksak aynı 300 gibi derinlik artarmı.... diger sorumda 14 khz de calıştıgı için altına xlt den ve 3.5 khz de calışan dfx den daha duyarlı oldugu yazılmış xlt nin gümüşe cok duyarlı oldugnu fakat altıan gelince duyarsız kaldıgı bircok kullnıcı söylemişş tabi bunları avrupa sitelerinden okuyorum 30 yıllık whites kullnıcıları bunları yazmış mxt nin dfx ve xlt ye göre daha derin ve hzılı oldugunu söylemişler demir cevherinin bol olduguyerlerde bile metalleri yüksek frekansından dolayı cok daha net ayırabildigini yazmışlarr mxt nin tek sorununun sıcak kayalardan biraz etkilendigini ve zemin sesinin gürültülü oldugunu söylemişlerr

BEKLE AZICIK DAHA  TAM OLMADI YAPIMI
ARAZİDEKİ DURUMLARI DA KONTROLDE
YANİ TEST EDİLEREK YAZILIYOR KATALOG
TERCÜMESİ DEĞİL YAPTIĞIM  İŞLER

AZ  SABIR***************nacibaba***onk*
Yukarı Dön
karabey Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 21/Mayıs 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 256
  Alıntı karabey Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06/ocak 2017/2010 Saat 10:14
SELAM VE SAYGILAR HOCAM AÇIKLAMALARINIZ İÇİN SAĞOLUN. HOCAM BENDEKİ EAGLE2 SL NİN TÜRKİYE ŞARTLARINA UYUMU İÇİN AYARLANMASI GEREKİYOR MU. KISACA AÇIKLARSANIZ ÇOK MEMNUN OLURUM .
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1 34567 12>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50