Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5DEFİNECİLİĞE, FORUMA ve HAYATA DAİR <>5NACİ BABA'NIN MEKÂNI
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Araziye Çıkarken Ne Şekil Giyinmek Lazım?

Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Araziye Çıkarken Ne Şekil Giyinmek Lazım?
    Gönderim Zamanı: 31/Ağustos 2017/2008 Saat 05:41
ARKADAŞLAR HERKESE MERHABALAR SAYGILAR...........................................osman naci kanat........................................O.N.K........

DİKKAT  BU ANLATILANLAR TRAKYA VE EGE  SAHİL VE İÇ KISIMLARI İÇİN GEÇERLİ ANLATIMLARDIR    DİKKAT EDİNİZ

Arkadaşlar arazide gezilecek yerlerin durumuna göre gece ve gündüz faktörlü ve tamamen mevsim faktörlü olmak üzere 2 ye ayrılıyor

Mesela ağustos ayında gündüz atletletlen dolaşacağımız kızgın güneş altında  gece de kışlık gocuğu giymeniz gerekir eğer kışlık bir kıyafet almamışssanız gece sabaha kadar allaha yalvarırsınız gözünüzü de hastanede açarsınız  bunu en başta hatırlayınız.....

kıyafetler motorsiklet ilen gezende malümdür zaten bellidir ne giyeceği yaz kış motorun kıyafetleri vardır  araç ilen geziliyorsa  iş değişir sadecene araç dışı havanın durumuna bağlı giyim kıyafet gerekir..........

MESELKA BİR TARİHTE JEEPLEN  kırklar elinin   bulgar hududuna yakın bir yere gittikti yer yüksek ve dağlık  aylardan ağustos araçta klima çalıştırıyorum serinlemek için  fakat yere geldiğimizde sanki kar yağıcak gibi bir soğuklan karşılaştık ben tedbirimi daha yola çıkmadan almıştım ve yanımdaki 4 kişiyi de ikazladığımda bana gülmüşlerdi ben de hiiç ses etmedim hepsi kısa kollu ince ceketli yazlık kıyafetli çıktılar dışarı 5 dakkada gene araba içine kaloriferleri çalıştıraymışım donmuşlar şimdi dedim siz bana baştan güldünüz şimdi ben mi güleyim halinize niye laf dinlemessiniz  bunlar bin pişman bidaa ne dersen yapıcaz dediler ama gelmişik 300 km den fazla yol ne olucak şimdi  ve tabii işin tadı kaçtı az sonra da bir erik büyüklüğünde dolu vurdu arkasından bir kar yaptı gene açtı hava ve de mecburen döndük toplam 600 km yol hadi neyse o zaman larda benzin ucuz hayat yaşam ucuzdu  da koymadıydı ya şimdi olsa ne olur  onu sorarım  ........................bu kısım böyle........................

GELELİM DENİZ ÜZERİNDEKİ YAZ GÜNÜNÜN  SOĞUNA...O.N.K....

Bahsettiğim tarihlerde hem ekip var hem parasal güç var hem de araç parkurunun çeşidi  hatta romorklu 10 metre sürat teknesi bile var  içi ne istersen mevcut vc  mutfak  duş  deniz suyunu tatlı suya çeviren aparatı 4 tane yataklı ranzalı kamaralı  tam teşeküllü navigasyon cihazları mevcut  ve ilk çıkan renkli hem kara radarı hem de dip radarı da mevcut arkada gömme v  8 silindir 700 hp motorlu hortum gibi benzin yakar ama benzin ucuz o zamanlar şimdi nerde fabrikatör olman gerek yada benzinci  neyse  bunlan bir gün saroza inicez ve tüm sahilleri tarayacağız dürbünlen radarlan  aranan bir yer mevcut ama nerede  taa en uç noktadan kilit bahirden eneze dek gidilicek  kavak dan iç nehre indirdik saoz tarafından çıktık  bi topukladık 1 saate kilitbahir tam gaz yaptınmı 100 km nin çok üstünde sürat yapıyor  fakat köprüde durmanın bedeli de yine gocuklarlan donarsın soğuktan durunca da yanarsın deniz üstü de süratte böyle bişi  bu da akıllarda olsun ağır gidişlerde  yok bişi ama sürate kalkınca durum değişiyor..................O.N.K.......

TEKTEĞE ÇALIŞANLARIN ALACAKLARI ÇOK ÖNEMLİ MEVZULAR VE KONULAR...........................................................................O-N-K----

Arkadaşlar yazları yanınıza muhakkak surette kışlık kıyafet alınız  bu mecburidir gayet sıcak bir havada gece faktöründe çalışılırken kısa kollu olabilirsiniz ve hem de sıfır rakımda deniz seviyesinde olabilirsiniz amaa gece 12 oldumu hafiften ürperirsiniz  üstünüze bir kazak mecburen geçirirsiniz  SAAT 1 VE 2 DE DAHA KALIN ŞEYLER GİYMEYE MECBUR KALIRSINIZ VE SABAHLEYİN DE TAM GOCUĞU SIRTINIZA GEÇİRİRSİNİZ BU GOCUKLU DURUM GÜNEŞ DOĞAR 9 DAN SONRA DA YAVAŞ YAVAŞ SOYUNURSUNUZ GENE KISA KOLLU KALIRSINIZ VE TAM ÖĞLEN DE BAŞINIZDA SPERLİKLİ ŞAPKANIZ VE UZUN KOLLU AMA İNCE BEYAZ RENKLİ BİR GÖMLEKLEN GÜNEŞ ALTINDA ÇALIŞILACAKSA ÇALIŞIN ....Bu 1-2-3 saatleri arası güneşten kendinizi kollayın açık yerleriniz gece sizi uyutmaz  başlarsınız feryada yanınızda ağır güneş kremi blundurun yedek te alınız çünkü yanınıkzdakilere de kullandırmak zorunda kalıcaksınız akıl edip alamazlar başı kim çekiyorsa her türlü tedbiri almalıdır  ve de yanındaki arkadaşlarına her defasında hatırlataraktan alışkanlıklar kazandırılmalıdır...................................

ARACINIZ DAİMA ÇALIŞTIĞINIZ YERİN DİBİNDE GÖZÜNÜZÜN ÖNÜNDE OLMASINA ÇOK DİKKAT EDİNİZ.........................................
ARACINIZDA KAHVERENGİ VE SİYAH AYAKKABU BOYASI MUTLAK BULUNDURUN VE FIRÇA BEZ VS />Her araziden asfalta çıkmazdan önce tüm kıyafetlerinizi düzgünlerlen değiştirin ayakkabılardaki (yedek temiz ayakkabınız yoksa) çamuru vs iyicene temizleyip boyayıp parlatınız  yani üstünüze başınıza bakıldığında araziden çıkmış havası yaratmayın  yoldaki bir jandarma çevirisinde veya ihbarlan üstünüze gelen jandarmadan önce yola çıkmışssaanız sizi durdurup yaptığı kontrolde  üstünüzde ayakkabınızda araziden eser olmaması gerekir ki inandırıcı olasınız  ama ben arazinin her yerinde süründüm derse başınızdan ayağınıza kadar gel buraya derler adama bunu da unutmayınız...o.n.k......

DEVAM EDECEKTİR.....................

Düzenleyen nacibaba - 06/Eylül 2017/2008 Saat 15:31
NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50