Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5METAL DEDEKTÖRLERİ, MARKA, MODEL TEKNİK BİLGİLERİ <>5MAKİNELER KONUSUNDAKİ
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

hangi dedektor

Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
enee Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 28/Mayıs 2017/2012
Durum:
Gönderilenler: 20
  Alıntı enee Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: hangi dedektor
    Gönderim Zamanı: 13/Haziran 2017/2009 Saat 07:53
selamun aleykum naci baba,
oncelikle bu guzel bigilerin icin sana tesekur ederim,
naci hocam senden ricam ben tektekcilige baslamak istiyorum bana lazim olan cihaz yarim metre suyun icinde arayabilecek hemde karada tektekcilik yapacak cihaz lazim bana tavsiye edecegin cihaz varmidir elinde 2.el varsada olur veya satan arkadaslar varsa anlasirsak alabilirim simdikten sana tesekur ederim saygilarimi sunarim
Saygilarimla......enee
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13/Haziran 2017/2009 Saat 08:58

ENEE  //> KODLU ARKADAŞA CEVABEN...................................NACİBABA......................O.N.K....

Arkadaşım bu olayın aynı şekil itibarı ilen benim de başıma geldi  35 sene önce deniz içinde batmış b ir kalyondan tırnak kadar ince  gümüşler akıntının şeklinlen sahile getiriyor bunları ve de çok kıymetli paralar ıspanyol muş   şimdi palet gözlüklen dalıyorsun mesela bir kaç tane şırlıyor görüyorsun fakat elini atıp ta yakalamaya çalıştığın anda para kayboluyor uğraşıp duruyorsun netice sıfır oluyor kum böyle bişi işte ne yapalım ne yapalım derken o zamanlarda   elimizde başka çeşit makineler vardı  ve arayacağımız yerin derinliği diz boyu o kadar yerlerde ileri gidersen tabii derinleşiyor  tüm makineleri denedik tümü suya girince su koyverdi  ötmeyi kesemedik tek biri hariç  o da coınmaster 6000 di  idi bana mısın demedi
ilk önce hava ayarını su üstünde yapıyorsun sonra batır suyun içine tabana ve toprak ayarını suyun içinde yapıyorsun çok güzel oluyordu  sonra şişme bot getirdik bunun bir yanına  elek koyduk aparatlar yaptırdık tabi  ve denizden aletin ötüş yerlerindeki kumu küreklen alıp bu eleğin içine koyuyorduk sonra eleğin dibini suya sokup kumun akmasını sağlayorduk iri olanlar tabi elek içinde kalıyordu ve de tabiki para da şırlıyordu böyle derken  bu da zahmetli olmaya başladı  diz boyunu 1 metreleri temizledik derinler için ne yapalım derken ben yeni bir çare daha daha buldum ..bu da şöyleydi

O zamanki devirde bende 12 metrelik sürat motoru vardı kamaralı wc li banyhosu mutfağı tam takımdı  bunun arabası da vardı yükledik şarköyden geldik saroza  iş te saroz tarafında ve çadırları kurduk ama yılandan başedemedik söktük çadırı teknede yatıp kalmaya başladık  şimdi bu teknenin tahlisiye botu vardı 6 metre saç çok oturaklıydı  bunun kıçında 25 hp merqury motorda var  ve bunun içine 10 beygirlik bir lombardini dizel önüne de en büyük su pompalarından monte ettik teknenin tabanına da bunları kaynaklan ilk önce yatak yapıp cıvata ilen sıktık  mıh gibi oldu teknenin bir yanına geniş dipli bir hazneli altı elekli bir dalga yaptık öbür yanına da bir havuzlu yer ve içine de taş ağırlıklar koydukki hem dengesizlik yapmasın hem devrilmesin diye  bak maceraya bak
sonra  bir arkadaşımız var dalgıç komple ne istersen mevcut bu da yanımızda tüplen dalıyor ve tüp doldurma aparatları da var süret teknesinde onlar  ayrıca hortumlan hava da verme işi var onun da motoru ayrı bişi  üstü filtrelerlen dolu acaip bir cihaz herneyse  şimdi dalgıca da koluna ince bir de ip bağladık işaret ipi çekince haberi olucak hortumun ağzını kumdan çekicek sadecene suyu emicek şekilde yani bu teknenin yanındaki kum havuzu dolarsa  hortumun ağzını kumdan çekicek sadecene su gelicek bu tazyikli su da kumu temizliyicek elekten kum hemen dışarı suylan akıp elek içinde şırlayanları toplayıp sonra gene dalgıca işaret bu böyle devam edecek yani denizin içindeki kumu vakumlayıp içine ne girmişsse temizlemek  pompaya var ya orta büyüklükte bir köpek girse doğru eleğin içinde pompa da o şekilde yani  bi.r müddet devam ettik çuvallan para topladık gümüş hepsi ara sıra müzeye de veriyorduk piyasaya da sonra bir gün baktık burnumuzun dibinde bir sahil muhafaza motoru bitti işler de orda bitti zaten herşeye el koydular  mahkeme mahkeme 3 sene sürdü  tekne ve tüm donanım adli emanette kaldı  ve sonuç bereat ettik beni kurtaran müze kağıtları oldu biz çıkarıp müzeye veriyorduk şekil bu ve vilayhet bize bu işi müzeye devretmek kaydıylen yani ne çıkıyorsa müzeye vericez şeklinlen ruhsat verse de 3 sene yatan  tüm herşey bir kerre karıncalaştı bazı şeylerin tamiri mümkün olmadı yani soğudum işten ve komple bir laza sattık devrettik o da götürdü karadenizde kurucaşile taraflarında bir koyda buna benzer bir iş varmış hazıra kondu yani soğudum iyicene boşu boşuna 3 senemi yediler hiç yoktan yere   yaa işte durum böyle..

ALICAKSAN WHİTESİN ÜRÜNLERİNDEN AL BUNLAR SU İÇİ MAKİNENİN DİBİNE KADAR SOK ÇOK GÜZEL ARIYORLAR DİĞER TÜM MAKİNELER ÖTÜYOR YANİ BU İŞ DENENMİŞTİR BAK SANA HİKAYESİNİ DE ANLATTIM  CANLI ÖRNEĞİYİM YANİ

SAYGILARIMLAN....................................................nacibaba......................................O.N.K..

Düzenleyen nacibaba - 13/Haziran 2017/2009 Saat 09:03
NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
enee Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı enee Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13/Haziran 2017/2009 Saat 09:34
Naci hocam allah senden razi olsun cok guzel birsekilde bilgilendirdin   coınmaste 6000 sifiri veya 2. eli bulunurmu varsa fiyatlari nekadardir hocam.  birde white,s surfmaster PL Pro su dedektorunu tavsiye edermisin bu cihaz karadada arama yapabilirmi
Simdikten verecegin bilgiler icin tesekur ederim.
Saygilarimla....

ARKADAŞIM TEKRARDAN MERHABALAR.......................NACİBABA............................O.N.K.

TABİKİ DENİZ İÇİNDE ÇALIŞANLAR ONA GÖRE YAPILMIŞLARDIR VE ÇOK DA BAŞARILILAR  SIRF DENİZ İÇİNE OLANDAN ALIRSAN TAVSİYE EDERİM YALNIZ BUNLARDA AYIRIM YOKTUR TÜM MADENLERE ÖTERLER  İLERİKİ MODELLERE AYIRIM KONDUMU KONMADIMI BİLMİYORUM BU DENİZ İÇİNE OLANLARI ÇOKTANBERİ TAKİP ETMİYORUM  SEN BİR KATALOG VS BULURSAN DETAY DA VARSA BURDAN YAYINLA DA BİR BAKALIM İNGİLİZCE OLSUN FARKETMEZ TAMAMMI  

BİZ O ZAMAN YOKLUKTA BU 6000 Dİ LERİ KULLANDIKTI YENİ MODELLER DE DALIYOR SAPINA KADAR HATTA KABLOSUNU UZATIP O ŞEKİLDE ÇALIŞANLAR DA VAR  BAK NE YAPIYORLAR BİLDİĞİN PAZAR FİLESİNİN İÇİNE BAŞLIĞI KOYUP ÜSTÜNÜ MİNERALSİZ TEMİZ TAŞLARLAN DOLDURUYORLAR BATMASI İÇİN  KABLOYU DA UZATIYORLAR BAŞLIĞI DA NE OLUR OLMAZ SU MU BELKİ GEÇİRİR DİYE KUWETLİ NAYLONA KOYUP AĞZINI DA   PLASTİK KELEPÇE İLEN SIKIYORLAR  KABLOYA
SONRA YUKARDAN GENE KULAKLIK KABLOSUNU DA UZATIYORLAR BUNU DA NAYLON VAKUM YAPIP AYNEN KAFAYA GEÇİRİYORSUN SESİ DUYUYORSUN VE ÖTÜMÜ MDE ORASINI AÇIYORSUN BAKIYORSUN BU ŞEKİLDE YAPANLAR VAR DA YALNIZ DİKKAT İSTEYEN DURUM ŞU 10 METREYİ GEÇMİYİCEN YOKSA BAŞLIK PATLIYOR 2 YE AYRILIYOR  5 MRTRELERDE İDEALDİR

AMA DENİZ İÇİ HUSUSİ BU İŞE YAPILANLARDA BİŞİ OLMAZ YAPILARI SAĞLAMDIR ZANNEDERSEM 100 METRE   200 METRE VE 300 METRE SON OLARAK ÖZEL BAŞLIKLAR MEVCUT

BİR DE YUKARDAN GEMİDEN DENİZ TABABINA İNDİRİLEN İNSANSIZ ROBOT DENİZ ALTILARI VAR BUNLARIN ALTINDA KIVRIK KOL AÇILDIMI 3 METRE ÖNE DOĞRU GİDİYORKİ DENİZALTINI ÇEKMESİN DİYE BUNLAR DA 10.000 METRELİK BİR DERİNLİKTE BANAMISIN DEMİYOR YAPI ONA GÖRE  BUNU DA BIRAK ADAMLAR ŞİMDİ DAHA BAŞKA BİŞİ İCAD ETMİŞLER DENİZ DİP RADARINI BU KOLLARA MONTE EDİP RENKLİ HEMDE EKRANDA KUMUN ÖRTÜĞÜ MALLARI GÖRÜP BULUYORLAR DEDEKTÖR KOL YERİNDE DURUYOR YALNIZ İŞLEMESİ KUMA 1 KARIŞ KADAR BUNUN ALTINDA OLANI DA DEDEKTÖR KOLLAN BAKIYORLAR  BİLGİNE

SAYGILARIMLAN..........................................NACİBABA.........................................O.N.K..

Düzenleyen nacibaba - 13/Haziran 2017/2009 Saat 10:55
Yukarı Dön
enee Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı enee Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14/Haziran 2017/2009 Saat 01:05
hocam bilgilerin icin cok sagol,var ol, allah senden razi olsun, demek istedigim zaten benim denizde degilde bizim koy derelerinde aramak  suyun derinligide bir metreyi gecmez bu  gibi derelerde Whites dedektorlerin hangi modeli daha iyi  calisir orjinal kucuk basligini ile 1 metre  suyun icine daldirabilirmiyiz baslik su kacirirmi kaplo kenarindan tarafindan cihaza zarar verirmi, Dedektorun ekranin altina kadar posetle sarsak sonra suyun icine daldirsak cekim gucu cok dusermi,
Hocam kusuruma bakma kafani sisirdim Hakkini helal et allah senden razi olsun sagolun var olun,
Saygilarimla......enee

Düzenleyen enee - 14/Haziran 2017/2009 Saat 02:16
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14/Haziran 2017/2009 Saat 08:39

ENEE  YE HİTABEN........................................NACİBABA..............................................O.N.K....

BAK ŞİMDİ  BİR TANE SİLİKON TABANCASI AL BİR KAÇ TA YEDEK SİLİKON AL   WHİTESİN HANGİ MAKİNESİ OLURSA OLSUN FARKETMİYOR KARADA ÇALIŞANLARINDA SAPIN SONUNA KADAR YANİ MAKİNEYE İYİCE YAKLAŞANA DEK SUYA GİRİP İŞ YAPTIRILIYOR   SON MODELLERDEN ALIRSAN YANİ İŞLEMCİLİLERDEN  (XLT)=DFX=VEYA DFX=300 )= LERDEN BİRİ OLURSA HABER VER PROGRAM YAPILIR RAHAT ÇALIŞIRSIN ZATEN BU MARKA MAKİNELERDE BU SİSTEMLERİN ANA ÖZLERİ VAR YERLEŞTİRİLMİŞTİR BEN BOŞUNA BOYUNA WHİTES DİYE BAĞIRMIYORUM ANLIYANLARA TABİİ  WHİTESLERDE BİR DEFİNECİNİN ARADIĞI HER ŞEY VARDIR KONMUŞTUR EKSİK GEDİK YOKTUR HEMDE TÜM BU UNSURLAR UZUN SENELER DEDENİP TE YAPILMIŞTIR WHİTES TAM NETİCESİNİ ALDIĞI BİR İŞİ MAKİNEYE KOR YARIM YAMALAK ACABA GİBİ DURUMLAR YOKTUR HER ŞEYİ GARANTİLİDİR  DE HER NEYSE UZATMADAN İŞİ

SİLİKON TABANCASINI TAK CERYANA HAZNESİNE DE SİLİKONU SÜR TAM ISININCA DA BAŞLIKTAN ÇIKAN KABLONUN ETRAFINI İYİCENE AZ DA YUKARIYA DOĞRU SİLİKONLA BIRAK KURUSUN  BU YUKARDAKİ 3 MAKİNEDEN BİRİ ALINIRSA BUNLARIN BAŞLIKLARI SERT PRES BASKIDIR TAA AEGLE 1 E KADAR PRES BASKIDIR AÇILMASI ANCAK 30 UNCU METRELERDE OLUYOR SU İÇİNDE DAYANIKLIDIRLAR YANİ 
SADECENE ESKİ OLAN BEYAZ KAFALI WHİTESLERİN BAŞLIKLARI SAKATTIR NİYE ÇOK YUMUŞAKTIR ELİNLEN BAS ESNER  BUNLAR SUYA GİRMEZLER DAYANAMAZLAR  ZATEN BUGÜN DE BU SERT BAŞLIKLARDAN BU BEYAZ KAFALARA UYGUN OLANLARI  VARDIR İMAL EDİLİYOR
KOLU MAKİNEDEN AYIR VE KABLOSU UZUN BİR BAŞLIK BAK ACENTE ALIRKEN UZUN KABLOLULARI VARDIR  MAKİNEYİ DE BOYNUNA BİR KLİPS KORDONLAN ASARSIN  1 METREYİ DE GEÇER YANİ BU ŞEKİLDE ARARSIN HEPSİ BU

DERELERDE AKINTIYLAN GELEN NESNELERİ TOPLAMAK İÇİN ÇOK GÜZEL DÜNYACA AYNISI YAPILAN BİR USÜL VARDIR BU ÜSÜL ŞÖYLE YAPILIYOR KİMİSİ TEK SIRA DUVAR GİBİ AKINTININ SÜRÜKLİYEMİYECEĞİ ŞEKİLDE KAYALARI DERENİN BİR TARAFINDAN BİR TARAFINA İP GİBİ DÜZGÜNCE DİZİYORLAR YALNIZ DİKKAT EDİLECEK UNSUR BU TAŞLARIN ARASINDAN HİÇBİŞİ KAÇMIYACAK ŞEKİLDE OLUCAK  2.Cİ USÜL DE SERT AĞAÇLARDAN YAPILMIŞ KAZIKLAR BİRBİRİNİN YANINA MUNTAZAMAN ÇAKILIYOR DERE İÇİNE  BİR BOYDAN BİR BOYA KADAR BUNLAR TABİKİ SU ÜSTÜNE KADAR ÇIKMIYOR DİPLEN SU YÜZEYİNİN TAM ORTASINA GELİCEK ŞEKİLDE OLUYOR SU BUNUN ÜSTÜNDEN AKIP GİDİYOR DİPTE DE SÜRÜKLENİP GELEN PARÇALAR KUMLAN BERABER BU YAPTIĞIN SETE TAKILIYOR  VE İÇİNDE KALIYOR  SEN DE BU SETİ BOYLU BOYUNCA MAKİNEDEN GEÇİRİRSEN VARSA TAKILAN ZATEN ALET ÖTÜCEK  HEMEN ORDAKİ KUMU YA KÜREKLEN YA ELLEN ALIP MAKİNE BAŞLIĞINA GÖSTERİYORSUN MAL ELİNDE KUMUN İÇİNDE İSE ZATEN ALET ÖTÜCEKTİR  BUNUN YANI SIRA EVDEN ANNENİN HABERİ OLMADAN EN BÜYÜK SÜZGEÇİ DE ARAKLA  VEYA Bİ TANE SATIN AL O ELİNDEKİ ÖTEN KUMU BU SÜZGEÇİN İÇİNE KOY SÜZGEÇİ DE SUYA SOK AMA KOMPLE DEĞİL YARISINA KADAR ELİNLEN İÇİNDEKİ KUMU DALGALANDIR KUM ZATEN HEMEN AKIP GİDECEK VE O ÖTEN NEYSE SÜZGEÇİN İÇİNDE KALICAK AL KOY CEBİNE GENE DEVAM ET İŞE

BU GİBİ İŞLER DELİ GİBİ AKAN VE DERENİN İÇİNDE AKINTIYA SEBEB OLAN YERLERDE OLMAZ BU DERENİN ÇOK SAKİNLEŞMİŞ BİR YERİNİ BUL VE TEZGAHINI ORAYA KUR  BU GİBİ YERLER GENELLİKLEN KUWETLİ ŞEKİLDE  S  ŞEKLİ YAPMIŞ VE AKINTININ GÜCÜ KAYBOLMUŞ BİR YER BUL KENDİNE  GENELLİKLEN BU DERE BOYU YUKARLARDA BU DREYE KIYISI OLAN ESKİ BİR UYGARLIK VARSA VEYA BU DERENİN SUYU BAŞI DAĞIN İÇİNDEN ÇIKIYORSA ALTIN KÜLÇELERİ OLMA İHTİMALİ HAYLİ YÜKSEKTİR

DERE BALIKÇILARININ KULLANDIĞI KASIK ÇİZMELERİNDEN DE AL BİR ÇİFT ÇOOK LAZIM OLUCAK SUYUN İÇİNDE ÇALIŞIRKEN BUNU İHMAL ETME SONRA TELAFİSİ MÜMKÜN OLMUYAN HASTALIKLAR KAPARSIN ÇİZME ŞARTTIR  BU LAFIMI İYİCENE DİNLE İHNAL ETME

BAŞKA SORUN OLURSA SOR  BENDE CEVAP ÇOOOK   TAMAMMI

HADİ KOLAY GELSİN.............................................NACİBABA.....................................O.N.K..

Düzenleyen nacibaba - 14/Haziran 2017/2009 Saat 08:42
NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
enee Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı enee Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14/Haziran 2017/2009 Saat 09:03
Hocam allah senden razi olsun sen birtanesin, sagolasin ,varolasin,
allah seni kimseye muhtac etmesin tekrar ellerinden hurmetlen opuyorum sagolasin hocam.
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50