Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5RESİMLER - FOTOĞRAFLAR - HARİTALAR -BELGELER <>5RESİMLİ - RESİMSİZ İŞARETLER
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

İŞARETLER VE ÇÖZÜMLERİ RESİMLİLERDE

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1 3456>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Uykusuz009 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Son Giriş: 02/Aralık 2017/2010
Durum:
Gönderilenler: 58
  Alıntı Uykusuz009 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14/Temmuz 2017/2009 Saat 13:02
otay arkadasım bu işaret kendı bilgime göre  bu işaret çeşmeyi ifade edıyor çeşmenin en gözde yerinde olur para makina varsa bir tut derim haç işaretide  mezarı ifade eder  en makbul olan hac  türleri kısa olanlardır 30 cm  gecıyorsa  boyu ugrasma eger kısa ise  ise farklı ucunu adımla git mezarı bulacaksın içinden  objeler gibi malzeme cıkma imkanı yuksetır saygılar insallah yardımcı olmusumdur
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30/Temmuz 2017/2009 Saat 13:37

ARKADAŞLAR  ARTIK  3 G  TEKNOLOJİSİNLEN ANINDA GÖRÜNTÜLÜ  AKTARMA VE CANLI YAYIN OLAYI BAŞLADI
BİRBİRİNİZE VE  İŞARETLERDEN CİDDİ ANLIYAN  ARKADAŞA
ANINDA SORMA İMKANI HEM DE İŞARETİN HER DETAYINI ANINDA GÖSTEREKTEN ÇÖZÜMLER ARIYABİLİRSİNİZ VE İNTERNET BAĞLANTILI  GÖRÜNTÜLÜ OLAN TELEFONLAN DA SİTEYE BAĞLANIP ANINDA RESMİ ATABİLİRSİNİZ  İŞARETİN
HEMEN DİBİNDEN  BUNLAR ARTIK HAYAL DEĞİL GERÇEKTİR
VE BU TEKNOLOJİDEN TÜM DEFİNECİLER İSTİFADE  ETSİNLER
DİYORUM BENİM GÖRÜŞÜM BÖYLE  KONU HAKKINDA  DAHA
DETAYLI BİLGİLERİ OLAN BURADAN AKTARSIN  ŞİMDİLİK BENDEN BUKADAR

SAYGILAR......................NACİBABA.......................O.N.K.
NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01/Ağustos 2017/2009 Saat 23:28
dede
 dede

dede

MUHABİR  RASİMİN HABERİ

Düzenleyen nacibaba - 02/Ağustos 2017/2009 Saat 18:41
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02/Ağustos 2017/2009 Saat 00:12

OKTAYPARS//> ARKADAŞA CEVABEN.......................................NACİBABA.......................O.N.K...

ARKADAŞIM MERHABA SELAMLAR SAYGILAR....

BENİM BU İŞARETLERLEN ARAM HİÇ YOKGİBİDİR YANİ BUGÜNE KADAR HİÇ KAFA YORMADIM ZATEN BÜYÜK DEFİNE İŞLERİNLEN PAK UĞRAŞMADIM SEBEBLERİNE DE GELİNCE

1>HARİTALAR KONULARI>
%99 SAHTE ÇİZİMLİ  ANLAMSIZ İŞLER  İNSANLARI BOŞ YERLERE SENELERCE SÜRÜKLER

2>BU İŞTE ARAZİLERDE GÖRÜLEN İŞARETLER>
BUNLARIN %50 SİNİN BİR MANASI VE SÖYLEMEK İSTEDİĞİ ŞEYLER VARDIR  FAKAT HİÇBİRZAMAN STANDART DEĞİLLERDİR ÇOOK DEĞİŞKENDİRLER KULLANANLAR VE YAPANLARIN  KENDİ  AKILLARINDAN TAMAMEN KENDİNE GÖRE YAPTIĞI İŞARETLERDEKİ
SMBOL VE ŞEKİL BİR BAŞKA BİRYERDEKİNE BENZİYEBİLİR FAKAT MANASI BAŞKADIR  UZMALARCANA YAPILAN ARAŞTIRMA VE KARŞILAŞTIRMALARDA  MESELA BİR BÜTÜN  BALIK DİYELİM  BUNUN BELKİ 100 DEN FAZLA YORUMU VAR  HEPSİ DE AYRI AYRI MANALARI TAŞIYOR  VE BURDAKİ BİZİM BALIK ACABA BU YÜZLERCESİ İÇİNDEN HANGİ MANAYI TAŞIYOR NE DİYOR BU  ÇOK ZOR ÇÖZÜMLERDİR BUNLARIN YĞÜZÜNDEN DE ÇOK KİŞİ  KAFAYI DA YEMİŞTİR YANİ BUNLARIN ÜSTLERİNE FAZLACA DÜŞMEK TE İYİ DEĞİLDİR  BURDA GENEL OLARAK SÖYLÜYORUM .......

İŞARET SEMBOL RESİMLİ İŞARETLERDEKİ EN ÇABUK VE KOLAY BULMA YÖNTEMİ  SADECENE
ÇUBUK SİSTEMİYLEN OLUYOR İLK ÖNCE BUNU BENİMSEYİNİZ   O İŞARETİN BİR ANLAMI VEYA BİR PARASI GÖMÜSÜ MEZARI MAĞRASI NEYSE İŞTE ARTIK VARSA ÇUBUK SİZİ ORAYA GÖTÜRÜCEKTİR KİMSELERE BİŞİ SORMAYA VEYA BU NEDİR DİYE KAFA PATLATMIYA LÜZÜM YOKTUR ......

ÇUBUKLAN YAPILAN BU GİBİ SORGULAMALARDA %90 NINI  MEZAR KAYA MEZARI GÖMÜ LAHİT KAPALI MAĞRA İÇİ MEZAR YAPMA MEZARLAR TEŞKİL ETİĞİ GÖZLEMLENMİŞTİR......

YİNE AYNI TÜR İŞARETLER SORGULAMALARINDA DA  %30 LUK BİR KESİMİN DEDİĞİ  AYNEN
ŞÖYLE OLUYOR   BU İŞİN SADECENE MÜJDESİNE ULAŞABİLDİK ANASINI ALAMIYORUZ YOK GİBİ YER GÖSTERİLMİYOR DEMEKKİ SADECENE BU VEYA ÖNCEDEN  ALINMIŞ BU AZI DA KALMIŞ  GİBİ LAFLAR SÖYLÜYORLAR   VEYA DAHA ÇOK VEYA ÇOK İYİ ARAŞTIRILMAYIP BIRAKILIYOR BİLEMEM NERDEN KAYNAKLANDIĞINI................

%35 LİK TÜRKİYE GENELİ BANA GELEN ÇÖZÜLMÜŞ GRİLMİŞ ALINMIŞ  VE BİLGİ MAHİYETİNDEKİ İŞLERİN SONUÇLARI DA ŞÖYLE
BİR YILAN KABARTMASININ ENVAİ ŞEKİLDEKİ OLANLARI  BUNLARI SIRALAMIYA KALKSAM VAKTİM YETMEZ EVET YILAN AMA BELKİ BANA GELENLERİN 1000TANESİ AYRI MANALARI TAŞIYOR Kİ BUNLAR ÇÖZÜLMÜŞLER   SEMBOL SADECENE YILAN AMA MANALARI ANLAMLARI BİNLERCENEYE  AYRILIYOR BU YILAN HANGİSİNİ TAŞIYOR ACABA DİYE SİZ YILANA YILAN SİZE BAKIYOR   BURDA DA EN TEMİZİ ÇUBUK SİSTEMİDİR   YILANLARIN %50 SİNİN  TAŞIDIKLARI MANALAR KAPALI MAĞRALARI TEMSİL EDİYOR   KAFA KISMI GRİŞİ KIVRIMLARI DA AYNI MAĞRA İÇİNDEKİ KIVRIMLARI GÖSTERİYOR   VE UFAK PUT RESMİ DE YILANIN HANGİ SAFHASINDAYSA GÖMÜ DE ORADA İMİŞ ?? VS VS GİDER DE GİDER...................................................................

BAKINIZ DİKKAT EDİNİZ SİTEYE BİR İŞARET YAZIP MANASINI SORUYORSUNUZ HERKES AYRI YORUM YAPIYOR VE BENİM BU DEDİKLERİME DE GELMİŞ OLUYORSUNUZ .....
HER YÖREDEKİ İŞARETLERİN ANLAMLARI ÇÜNKİ BAŞKA BAŞKA  O YÖREDEKİ KİŞİYE GÖRE ANLAMI NEYSE ONU YAZIYOR  TOPLAYIN ALT ALTA BİR SÜRÜ ÇÖZÜM ÜRETİLMİŞTİR AMA HALEN SİZİN SORUNUZUN MANASI ORAYA ÇIKMAMIŞTIR GENELDE HEP BÖYLE OLUR

30--40  SENE ÖNCELERİ TABİİ  BİLGİSAYAR VS YOK TÜM YÖRELERDEN BUNLARI  YAZIYORDUM DEFTERLER DOLUSU YAZILIMLAR   GÖRDÜNMÜ BİR İŞARET  O İŞARETİN BÖMLÜMÜNÜ  BULUP BAŞLIYORDUK MANALARI İNCELEMİYE HER MANAYI İNCELİYORDUK SANKİ KIRIK BİR PARÇA BU KOPAN YERE UYUYORMU UYMUYORMU BUNUN GİBİ DELİ SAÇMASI İŞLER TABİİ O ZAMANLAR BU ÇUBUK İŞİ DE EMEKLEME DEVRESİNDE  SADECENE TEK MAKİNEYE KALMIŞTIK BAKIN SİZE KENDİMİN ZORLUKLARLAN BİLMECELER GİBİ ÇÖZDÜĞÜM VE SONUÇLANDIRDIĞIM BİR İŞARETİN ÖYKÜSÜNÜ DE YAZAYIM ...

BİR TEPE  DORUK NOKTASINA 100 METRE KALA BİR MUAZZAM YERLİ KAYA   BUNUN TAM SIRTINA DA   ŞÖYLE HARFLERİ DİZMİŞ YAN YANA BAŞKA HİÇBİŞİ YOK

dede

EVET İŞTE KAYANIN TEPESİNDEKİ İŞARET AYNI BU
       HADİ ÇÖZÜN BAKALIM

x- BAŞLANGICI.........................................................................................x--SONU
(o)- ÇEŞME+KAYNAK+SUYUN İŞARETİ  /yalnız kuyu ilen karıştırmayın bu işareti

W-  evet yukardan aşağı inip yine karşı yakaya çıkıp tekrar iniyorsun  ve tekrar çıkıyorsun
       arazinin şekli bu gideceğin istikamet yönünde
yatık  (P)  2 TANE  BU İŞARETLER >ordaki  2 adet höyüğü işaret ediyor gidilen güzargahtaki geçiş yerin bunların arasından geçip devam ediyorsun

ve yine  (M )  şekli bir önünüzde arazi var ilk önce çıkılıyor sonra aşağı inip tekrar çıkıyorsun ve tekrar iniyorsun

\ > aradaki yukardan aşağı olan kanallı çizgi arada bir akarsuyun varlığını söylüyor  dere
 ve oklan gösterdiği   omega  işareti de  köprüyü temsil ediyor  (x ) len de sonlandırıyor

VE OMEGA ŞEKLİNİN TAM ORTASINA AMA İÇTEN KOYMUŞ PUTU  YEMİNLEN PARAYI BURAYA KOYDUK DENİLİYOR

VE İNANIRMISINIZ BU HARFLERİ ARAZİYE UYDURUP GİTTİK TAM 20 KM MESAFE  1 AY KAFA YORDUK VE ADIM ADIM ÇÖZEREK İŞİN SONUNA VARDIK  BU BİR AY BU ARAZİDEN HİÇ AYRILMADIK BURALARDA YATTIK KALKTIK ..VE GELDİK KÖPRÜYE  O DA NE ORTASI YOK KÖPRÜNÜN SADECENE İKİ YAKADAN AYAKLARI VE UZANTILARI KALMIŞ ORTASINI UÇURMUŞLAR  BİZ BU İŞARETTEN KALKTIK BURAYA GELDİK BUNU ALANLAR ACABA HANGİ BİLGİYLEN GELDİ SONUÇ MAKİNEDEN KÖPRÜYÜ GEÇİRİP İŞİN FARKINA VARILIYOR MANTIĞI DAHA AĞIR BASIYOR  ONLAR KESTİRMEDEN BİZ ZORLUSUNDAN İŞİ ÇÖZMÜŞ OLUYORUZ NE
YAPALIM SAĞLIK OLSUN KİM ALDIYSA HELAL OLSUN DİYORUZ  KISMET BU İŞ..

BAZI ARKADAŞLAR KM MESAFESİNİ NASIL ÖLÇÜYORSUN KAFADAN MI ATIYON TAHMİNİ Mİ ARACIN KM Sİ Mİ NEREYE BAKARAK YAPILIYOR BU MESAFE ÖLÇÜMÜ DİYORLAR
BUNUN AÇIKLAMASI   TRAFİKÇİLERİN KAZALARDA KULLANDIĞI   FREN İZİ MESAFESİNİ ÖLÇTÜKLERİ  TEK TEKERLİ ÜZERİNDE KM  METRE CİNSİNDEN ÖLÇEN  APARAT BU BULUNUYOR PİYASADA VAR PARA DA DEĞİLDİR  HANİ VARDIR YA ÇOCUKLARIN TEK TEKER BİR DE SOPASI YÜRÜDÜKÇE ÖTÜYOR AYNI ONUN GİBİ BİR ALETTİR BU  DA MERAK EDENLERE ..

İŞTE BÖYLE BU MACERANIN SONU DA BÖYLE BİTİYOR...............NACİBABA...................O.N.K..

BAKINIZ BU BİR REKLAM DEĞİLDİR BİLEN ZATEN İŞİ BİLİYOR
ÇUBUKLAN SORGULAYIN O İŞARETİ ANA YERİNİ BULUN SORGULAYIN YİNE TEHLİKESİ VARMI KAFAMA ÇÖKERMİ SAKADI SUKADI VARMI  BU PARA AHLIMIDIR HAYIR GETİRİRMİ GETİRMEZMİ TÜM OLASIKLARI SORGULAYIN ÖĞRENİN BU KADAR BASİTTİR

HERKESE KOLAY GELSİN DİYORUM........................................................................................

SAYGILAR................................OSMAN NACİ KANAT.............NACİBABA.........................O.N.K.

Düzenleyen nacibaba - 02/Ağustos 2017/2009 Saat 00:45
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Durum:
  Alıntı Uykusuz009 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02/Ağustos 2017/2009 Saat 05:46

slm ustam  omega işarti gömüyü simgeler diye gördüm ve bilirim omega işaretinin  üzerindeki küçüçük işaret son noktayı ıfade ediyor olmas lazım  7 santim olan  hac istavroz gibi işaretlerin  her kanatı eşit ve oranında son nokta oldugu görulmutur saygılar

Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge

Durum:
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02/Ağustos 2017/2009 Saat 08:40

dede                             dede
dede

dede  BU YUKARDAKİ 3 PAFTA  BU HARİTAYA AYNEN UYDUĞU SAPTANMIŞTIR  BU YERLERDE ÇOK MUAZZAM TEKTEK İŞİ OLMAKTA BÜYÜK İŞLER BULUNAMAMIŞTIR   BÜYÜK İŞLER BAŞKALARINA KISMET OLMUŞTUR MANASTIRIN MEZARLIĞINDAN  ZATEN BÜGÜN TÜMÜ TARLADIR  BU YERLERİN...

BU YUKARDAKİ  3 PAFTA RESİMLER HARİTA ÇİZİMLERİ  DERİ ÜZERİNE YAPIK 3 ADET AYRI AYRIDIR  BU DERİ FOTOKOPİ  İLEN BAĞDAŞMADI  YANİ ALINAMIYOR RESİM ÇEKME İŞİ DE OLMADI ÇOK BOZUK ÇIKIYOR HER İKİSİ DE EN SON BUNLARI BEN ORDA NE GÖRÜYORSAM RESME DÖKTÜM KALEMLEN  AYNISINI ÇİZDİM   YAPILAN KONTROLLERDE BİREBİR ARAZİYLEN UYUMLU OLDUĞU GÖZLENMİŞTİR

BUNLAR BİLGİ İÇİN VERİLMİŞTİR
.......................................................OSMAN NACİ KANAT.........NACİBABA......................O.N.K.

Düzenleyen nacibaba - 02/Ağustos 2017/2009 Saat 09:18
Yukarı Dön
gezgin Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 18/Haziran 2017/2011
Durum:
Gönderilenler: 11
  Alıntı gezgin Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17/Ağustos 2017/2009 Saat 18:34
Arkadaşlar ben tam olarak tıpa tıp somun ekmeği şeklinde gri renkli sanırım horasandan yapılmış,alt kısmı düzgün bir taşın ne anlama geldiğini öğrenmek istiyorum.Taş bir tarlanın içinden çıktı.tarlada küp parçaları vb. şeyler de çıkıyor.taş bayağı ağır.5-6 kilo falan.
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Durum:
  Alıntı Uykusuz009 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21/Ağustos 2017/2009 Saat 03:02
gezgin ilk önce horasanmı onu kontol et bkalım ıslat o bolgeyı tas hemen suyu ceker horasan ıse tas gıbı hemen cekmez suyu kolayca anlaya bılırsın varsa bır genıs bırde yakından resımle bakalım bi
Yukarı Dön
gezgin Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı gezgin Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22/Ağustos 2017/2009 Saat 08:50
Sevgili uykusuz dediğim taş bağımsız bir taştır.yani bildiğin somon ekmeği.şekli,şemali ile herşeyiyle ekmek gibi.taşın alt tarafı düz,üstü ise aynı ekmek gibi bonbeli.tam bir ekmek.yontarak veya düzerek oluşturulmamış.düz bir zemin üstüne kalıp şeklinde dökülmüş gibi.resim çektim ama nasıl ekleceğini bilmiyorum.sitedeki anlatımdanda pek bir şey anlamadım.taş neyin işareti olabilir acaba.yardımların için teşekkürler.
Yukarı Dön
gezgin Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı gezgin Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22/Ağustos 2017/2009 Saat 09:42
dededededededede
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1 3456>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50