Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5RESİMLER - FOTOĞRAFLAR - HARİTALAR -BELGELER <>5RESİMLİ - RESİMSİZ İŞARETLER
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

İŞARETLER VE ÇÖZÜMLERİ RESİMLİLERDE

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1 23456>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
  Alıntı Misafir Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06/Temmuz 2017/2009 Saat 16:16
Tamamen iyi yapılmış bır imitasyon.

NASIL ANLADIN NERSİ SIRITIYOR BİLİYORSAN BİŞİLER AÇIKLA RENGİNDEN  Mİ  PARLAKLIĞINDAN MI   TÜM YÜZEYİ SANKİ SULU ZIMPARADAN GEÇMİŞ GİBİ ONDAN MI VEYA CEPTE KULLANILAN MADENİ PARALARIN AŞINMASINA BENZER SÜRTÜŞME AŞINMASI MEVCUT ONDAN MI BİR SÜRÜ ŞEY VAR ORDA  BÖYLE 2 KELİME SÖYLEYİP ÇEKİLMEKLEN OLMAZ DETAY VERİNKİ MİLLET TE  BİŞİLER ANLASIN KONUDA DEĞİLMİ

SAYGILAR..........................................................................NACİBABA............................O.N.K...

Düzenleyen nacibaba - 06/Temmuz 2017/2009 Saat 16:40
Yukarı Dön
oktaypars Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Son Giriş: 29/Kasım 2017/2010
Durum:
Gönderilenler: 53
  Alıntı oktaypars Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07/Temmuz 2017/2009 Saat 02:25
naci amca sulu olmasının sebebi mermer tozlu topraklıydı bizde net bi görüntü elde edebilmek için su ile yıkadık sonra resimleri çektik sulu kısım oradan resime yansımaktadır ben senin de fikrini düşünceni almak isterim bu konuda tabiki değerli diğer arkadaşlarında fikrini almak isterim şimdiden teşekkür ederim.

SELAM ARKADAŞIM......................................................NACİBABA................................O.N.K....

BANA SORACAK OLURSANIZ BU GÖRÜNTÜ  HAKİKİDİR  HER YÖRENİN TOPRAK İÇİ MERMER ESKİMESİNİN BİE SÜRÜ ÇEŞİTLERİ  VARDIR  DIŞARDA HAVAYLAN TEMASLI BİR MERMERİN GÖRÜNTÜSÜ BAŞKADIR TOPRAK İÇİNDEN ÇIKANIN BAŞKA DENİZ İÇİNDEN ÇIKANI BAŞKADIR

BU RENK TOPRAKTAN ÇIKAN MERMER ÇEŞİTLERİ   İÇ ANADOLU VE AKDENİZ EGE  BÖLGESİNDEKİ RENK ARMONİSİNE UYUYOR  HATTA ENEZ KISMI SAROZ DA DAHİL  SONRA BU MERMERLERİ YIKADIKÇE FIRÇALADIKÇA  TEMİZLEMEK AMACINLAN YAPILAN İŞLERİN SONUCU DEVAMLI RENK DEĞİŞİMİNE UĞRAR  BUNLARI BULANLARLAN  YAPTIĞIM İNCELEME GÖZLEMLERİM SONUCU OLARAK SÖYLÜYORUM  MERMER SANATI İŞİNDE BU ŞEKİLLERDE
OLANLARIN  BENDEKİ UZMANLIĞI %10--20 LERDE KALIR BENİM UZMANLIK ALANIMA MAALESEF GİRMİYOR AMA ÇOK  ORDA BURDA GÖRDÜĞÜM İÇİNDİR Kİ MERMER RENKLERİNDEN TOPRAK İÇİ TOPRAK DIŞLARI DURANLARDAN BİRAZ HİSSELER KAPTIM BUNLARI DİLE GETİRİYORUM AKSİ HİÇBİR ŞEKİLDE İDAACI OLAMAM  NİYE OLAMAM ÇÜNKÜ ESER KARŞIMDA OLMALI VE OTURUP KENDİ ELİMLEN GÖZÜMLEN İNCELEMEM LAZIMDIR Kİ GENE BİŞİ DİYEMEM .........

BENDE HATTATLIK DA OLDUĞUNDAN  OSMANLI MEZAR MERMERLERİNİ VE CAMİİ ALIN YAZILARI İÇ DIŞ KİTABELERİ 20 SENEYE VARAN BİR ZAMAN  DİLİMİNDE BURDA ONARIYORDUM  BAZI ÖYLE CAMİİ ALIN KİTABELERİ VARDI Kİ ÜSTLERİNE KİREÇ BADANA SENELERCE SÜRÜLE SÜRÜLE KİTABE KAYBOLMUŞ VE ALLAH İNANDIRSIN  BAZILARINI 4 --5  PARMAK KİR PİSLİK ALTINDAN BULUP TEK BİR YERİNİ ZEDELEMEDEN TEK BİR YAZIYI KIRMADAN BUNLARI AYLAR SÜREN ÇALIŞMALARLAN MEYDANA ÇIKARIP TEMİZLİĞİNİ VE ONARIMLARINI YAPIP YEŞİL TABAN RENGİ ÜZERE YAZIYI DA ALTIN VARAKLAN İŞLİYEREKTEN MEYDANA ÇIKARIP SON OLARAK 100 SENELİK BİR KORUMA SAĞLIYAN AKRİLİK VERNİK VE HIZLANDIRICI KARIŞIMINI EN SON TATBİK EDİP  DEVAMLI TEMİZ VE PARLAK KALMALARINI SAĞLATIYORDUM  YATIRLARIN TEK TEK ALIN TAŞLARINI YAPIP ÜSTLERİ YAZILARINDAN FARSÇA OSMANLICA ARAPÇA 3 AYRI LİSAN KARIŞIMI MANALARI DA DEĞİŞİYOR BUNLARI UZMAN KADROLARA İNCELETİP SON NETİCELERİNİ ALIP TÜRKÇELERİ ORYA AYRI BİR LEVHAYA YAZILIYOR MİLLET NE OLDUĞUNU ANLIYORDU YALNIZ BİR NOKTAYA KADAR   MAALESEF  KURUMLAR ARASI ÇEKİŞMELER OLUR OLMAZ YASAK VS VS EN SONUNDA CANIMDAN BEZDİRDİLER VE BIRAKTIRILDIM MECBUREN HAKKIMDA ZABITLAN MAHKEMEYE VERİCEKLERDİ TEHDİTLERİN BİNİ BİN PARA ESKİ ESERE ZARAR VERMEKTEN  ÇOK GÜLÜNÇTÜR NİYE DERSENİZ ..

ŞİMDİ ARANIZDA DİNİ KONUDA DERİN OLANLARINIZ BİLGİ SAHİBİ OLANINIZ VARDIR DA BİLMİYENLER DE   %99 DUR  ÇÜNKÜ ARTIK  BİLMEK ÖĞRENMEK OKUMAK KALTI  HAVADA BULUP TAVADA YEME DEVRİ BAŞLADI  KİMSE DE YANLIŞ DEMESİN  BU KONUYA
BURASI OSMANLININ İLK BAŞŞEHRİDİR  VE TÜM ULEMA DİN ADAMI DERGAHLAR BURDA ÇOK YOĞUNDUR BURDCA ADIM ATILACAK HER YERE ÇOK DİKKAT ETMEK GEREKİR ÇÜNKÜ TÜM GELİBOLU İÇİ DIŞI MEZARDIR  VE MAKAMLARIN ÇOĞU GAVS / GAVSÜL AZAM   ŞEKLİNDEDİR NE DEMEK BU MAKAM  BU MAKAMI ALAN KİŞİ ÖLENE DEK DÜNYANIN EN BÜYÜK DİN ALİMİDİR  OTORİTE O DUR ONDAN SONRA KİM EN LAYIK İSE O DEVR ALIR BURDA HADDİ AŞAN DURUMDADIR BU MAKAMLAR  VE OSMANLIDA BU YÖRELEREKİ SAVAŞLARDA ÖLEN TÜM ŞEHİTLERİ  GELİBOLUYA GETİRİP  BU EVLİYALARIN KABİRLERİ ETRAFINA SERPİŞTİRMİŞLERDİR   BUNLARIN TÜMÜ BUGÜN BİLE TAA MAHŞERE KADAR VAZİFELİDİRLER  BENİM ARKADAŞLARIM DA BUNLARDIR  BU ZATLARIN HİÇBİRİ ÖLÜ DEĞİLKİ AMA İNSANLAR ANLIYAMAZ BİLEMEZLER  BENİM BÖYLE ARKADAŞLARIM VARKEN NE EYLİYEYİM DÜNYAA MALINI VEYA PARAYI PULU  HERNEYSE DE İŞTE BU MERMERLERLEN HAŞIR NEŞİRLİĞİM BURDAN DA KAYNAKLANMAKTADIR FAKAT BU MEZAR TAŞLARI MERMERLERİ  MARMARA ADASINDAN GELDİĞİ İÇİN İŞLENİRKEN PİSİMSİ BİR DE KOKUSU VARDIR MESELA AVRUPA MERMERİNDE BU KOKU YOKTUR  YANİ BUNLARI İŞLEYENE ALLAH KOLAYLIK VERSİN DE HEPSİ TABİİ BUGÜN TOPRAK ALTINDALAR BUGÜN YOK BÖYLE SANATKARLAR  KALANLARIN FOTOĞRAFLARINI ÇEKİP ZATEN YAYINLAMAYI DÜŞÜNÜYORUM İŞLERDEN ARA BULURSAM TABİİ

ARKADAŞLAR TARİHİ BİR ESER FOTOĞRAFTAN BAKILARAK BİR HÜKÜM VERİLMEZ VERİRSENİZ YANLIŞ OLUR UZMANI BİLE ELİNİ O ESERDE GEZDİRMESİ GEREKİR BU MERMER OLSUN TAŞ OLSUN MADENİ OLSUN PARA OLSUN  BAKIN PARALAR BENİM UZMANLIK ALANIMA GİRER DİĞERLERİ GİRMEZ MESELA ZİFİRİ KARANLIKTA BULDUĞUM BİR PARAYI ELİMDE AZICIK BİR OĞUŞTURMADA ONUN NE OLDUĞUNU ANLARIM  IŞIK ALTINDA DA BAKINCA AYNISI ÇIKAR İŞTE BU YILLARIN VERDİĞİ TEKTEKÇİLİĞİN UZMANLIĞIDIR

MEZARLARLAN HAYATTA UĞRAŞMADIM UĞRAŞMAMDA BÜYÜK PARÇALARIN %90 NINI LAHİT SÜSLEMELERİ ALIYOR GERİ KALANI HEYKEL VE ALIN YAZILARIDIR   BANA HEMEN ALIP CEBİME KOYACAĞIM AĞIRLIKLAR BENİ İ,LGİLENDİRİYOR VİNÇLİK OLAYLARA UZAĞIMDIR

BU MERMER İŞLERİ SÜSLEMELER HEYKELLER YAZITLARDAN KİM ANLIYORSA UZMANSSA  BURAYA KONAN BİR ŞEY HAKKINDA FİKİRLERİNİ VE ŞÜPHELERİNİ DETAYLARINI UZUNCANA YAZARSSA HERKES BİR FİKİR SAHİBİ OLUR  TANIR  BU SAHTE DEYİP ÇEKİLMEK OLMAZ NİYE NİÇİN NERESİNDEN ANLADIN  BUNLARIN AÇIKLANMASI LAZIMDIR

SAYGILAR ............................................................................NACİBABA........................O.N.K...

Düzenleyen nacibaba - 07/Temmuz 2017/2009 Saat 07:43
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07/Temmuz 2017/2009 Saat 08:49
SELAM ARKADAŞLAR  BURDA SİZE RAHMETLİ  ARKADAŞIM ERDOĞAN ATAĞIN  OBJELER KİTABININ BAŞLARINDAN BİRKAÇ RESİM VERMEKLEN BAŞLIYACAĞIM
BU KİTAPLARIN PARALAR OLAN KISIMLARI DÜNYACA ÇOK MEŞHURDUR VE ÜLKEMİZİN TÜM YÖRELERİNDEN ÇIKAN HER TÜR PARALARIN  ( ROMA+BİZANS+GREEK+YUNAN+ VE ÜLKEMİZ SINIRLARI İÇİNDEKİ TÜM UYGARLIKLAR PARA BASMIŞ UYGARLIKLAR +DARPHANELERİN YERLERİ TÜMÜ AYRI KİTAPLAR HALİNDE ANLATILMAKTADIR  BU ESERLERDE BİR PARANIN DAHİ +HANGİ DEVİRDE KİMİN TARAFINDAN BASILDIĞI AĞIRLIĞI GRAMAJI ÖNDEN ARKADAN ÇEKİLMİŞ TAM EBADDAKİ BOYUNUN RESMİ  +İSWİÇRE FRANGINA GÖRE DEĞERİ  YANİ KISACA İSTEDİĞİNİZ HER SORUNUN CEVABINI BURDA BULUCAKSINIZ VE KİTAPLARDAN EDİNMEK İÇİN  ÇOK DA ACELE EDİNİZ DİYORUM  ŞU AN OĞLU DEVAM ETİRİYOR O DA BABASI GİBİ SONUNA KADAR GİDİCEKMİ YOKSA BIRAKICAKMI BELLİ DEĞİLDİR

KİTAP İSTEME ADRESİ VE İLETİŞİMİ

TOLGA ATAK

P.K   6                   BURHANİYE// BALIKESİR
TEL>0266 412 52 86
TEL>O 266 416 37 53
NOT>bu tel nolarından biri iptalmiş hangisi olduğuna bakarsınız artık

VE OBJE KİTABINDCAN BİRKAÇ BÖLÜMLER

dede                                                                                                                                                         dede
dededededededededededede

Düzenleyen nacibaba - 07/Temmuz 2017/2009 Saat 09:42
NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Durum:
  Alıntı oktaypars Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14/Temmuz 2017/2009 Saat 02:48
dedeöncelikle büyük geçmiş olsun naci amcacım allah acil şifalar versin allah seni başımızdan eksik etmesin naci amca ve sevgili arkadaşlar elime geçen bir işaret var onun haakkında bilgisi olan arkadaşlar ve naci amca yorumlarınızı bekliyorum fotoları bizzat kendim çektim şimdiden çok teşekkür ediyorum yapmış olduğunuz yardımlar için..
bu resim aslında büyük ben sadece bu fotoda saksıya benzer kısmını aldım saksıya benzer kısmın üst ortasından yarım metre kadar dik bir çizgi var ve o çizginin bitimine 15cm kala ona paralel bir çizgi var yani haç işareti gibi diğer fotolarda daha net göreceksiniz.
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Durum:
  Alıntı oktaypars Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14/Temmuz 2017/2009 Saat 02:51
dedebu resim yandan çekilmiştir ekrana sığmadığı için bu şekilde çektim tam boyutlarıdır.
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Durum:
  Alıntı oktaypars Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14/Temmuz 2017/2009 Saat 02:58
dedeburada da sadece üst kısmı çektim haç ın sağ tarafındaki ucunda yayımsı bişey daha var dikkat edersenizdededede
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Durum:
  Alıntı oktaypars Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14/Temmuz 2017/2009 Saat 03:08
dededededededededededededede
Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
  Alıntı Misafir Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14/Temmuz 2017/2009 Saat 07:06
Arkadaşım merhaba göndermiş olduğun işaret barız bır sekılde haç ve gorunuşe göre kağıde uzerıne yapılmış(saksı dedığın şey) buda bıze bu alanda tek bır hrıstıyan mezarı olduğunu gösterıyor.Alanı görebilecek şekılde özellıkle kaıde tarafına doğuru.10-20 mt istıkametını resımlersen ne olduğunu anlayadiliriz.Tabı daha önceden açılmış bır yersede sen gene de resımle.kolaygelsın.
Yukarı Dön
Uykusuz009 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Son Giriş: 02/Aralık 2017/2010
Durum:
Gönderilenler: 58
  Alıntı Uykusuz009 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14/Temmuz 2017/2009 Saat 07:21
oktay  hac   işaretinin farklı yönü tarafına 1 cm bir adım olarak  adlandırılır ama suna dıkkat etmen lazım  degişik mednıyetlr oldugu ıcın  1 cm 78 cm olarak degıse bılır bazende 1 cm 75 cm olarakda görulmustur   birde oktay arkadasım  bu yerde  eski çesme  gibi bir yer varmı veya pınar cevaplarsan sevınırım
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Durum:
  Alıntı oktaypars Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14/Temmuz 2017/2009 Saat 10:24
uykusuz 009 kodlu arkadaşım
500mt ileride tadilat görmüş bir çeşme var tam karşısında zetinlikte kayalık bir tepe var mesafesi 2km kadar işaretin sağ tarafı ova düzlük nehir akıyor sol tarafı ise taşlık makilik bir tepe alan teşekkür edrim yardımların için arkadaşım
naci babanın da görüşlerini almak isterim konu hakkında allah hepinizden razı olsun saolun var olun
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1 23456>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50