Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5RESİMLER - FOTOĞRAFLAR - HARİTALAR -BELGELER <>5RESİMLİ - RESİMSİZ İŞARETLER
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

İŞARETLER VE ÇÖZÜMLERİ RESİMLİLERDE

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  123 6>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: İŞARETLER VE ÇÖZÜMLERİ RESİMLİLERDE
    Gönderim Zamanı: 29/Mayıs 2017/2009 Saat 05:30
DİKKAT>>>>DİKKAT>>>
ARKADAŞLAR  BU SAYFAYA SADECENE YENİ BULUNAN ÖNEMLİ ESERLERİN RESİMLERİNİ KOYUNUZ  BURASINI BİR SANAL MÜZE KABUL EDİNİZ  DİĞER YERE DE  ÇÖZÜMLER VE İŞARETLER NE VARSA ORASINI DEVAM ETİRİNİZ BU SAYFADA BİR MÜZE OLSUN  YANLIŞLIKLAN BURAYA KONULURSA O TARAFA TAŞIYACAĞIM SONRA BENİM RESMİM NEREYE  GETTİ DİYE BAĞIRMAYINIZ  HER TARAF MUNTAZAM OLSUN DİYORUM.......NACİBABA....O.N.K. 

BURAYA DA  İŞARETLER+ ÇİZİMLİ İŞARETLER  +KABARTMALAR+OYMALAR+ HARİTALAR+ RESİMLERİ ÇEKİLMİŞ İŞARET VE YUKARDAKİ KONU İÇİNDEKİ OLAN NESNELER+

ÖBÜR İLK AÇILAN YERDE DİREKT BEN BUNU BULDUM RESİMLEDİM BURDA YAYINLIYORUM ACABA BUNUN ÇÖZÜMÜ NEDİR DİYE OLANLARI DEVAM ETİRİN BURDA DA  BU YAZILANLARI DEVAM ETTİRİNİZ

HERKEZE KOLAY GELSİN...........................................NACİBABA..................................O.N.K....

Düzenleyen nacibaba - 29/Mayıs 2017/2009 Saat 08:50
NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
superlover9 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Son Giriş: 18/Ekim 2017/2021
Durum:
Gönderilenler: 38
  Alıntı superlover9 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29/Mayıs 2017/2009 Saat 05:55
Clapbuyrun kendi çözümüm arkadaşlar

bulduğum ve çözümüne ulaştığım işareti sizlerle paylaşmaktan zevk duyarım

şimdi arkadaşlarım burda derin bir oyma üçgen var yanında çarpı ve çarpının üstünde ok ucu var üçgenin açılarını ölçtüm üç açısıda 30 cm çıktı çarpıya bakan ucundan çarpının göbeğine kadar 30 cm çıktı basladım 30 metre de ikinci işareti aramaya bulamadım tam ümidi kesmiştimki az ilerde eski üç ağaç gördüm tam bir üçgen yapmıştı gittim baktım çarpının üstündeki okda orayı gösteriyor çarpıdan saydım tam üçgen ağaçların ortası 30 adım geldi bu işin üstesinden geldiğim içinde büyük keyif aldım dallar vardı kökler zor kazdık 3 kişi ayrıca ağaçların oldugu kısım dikenli sarmasık doluydu zor açtık 50 santim altta bir kapak cıktı resimdede var ..................herkeze saygılar

(burası tam 30 adım yürünecek mesafe)
[/URL
(bu da geceye kadar süren calısmalar sonucu çıkan kapak üçgen kanallı oyma vardı dikkat ederseniz kırmaya çalısırken zaten bozdum orayı mecburen)
arkadaşlarım işte bu kalın ve elleri parçalayan kapak tam 50 santim aşağıdan çıktı bu bu derenin ismi değirmen dere ekiden eşkiyalar burdan kaçarlarmış bir kaç resim ve işaret daha göstericem o zaman  anlarsınız zaten bu resimde kapağın gündüz çekilmiş hali beni haliyle pazartesi günüde orda bıraktırdı :)

burda anlatmak istediğim çözümlenmiş bir işaretti yardımcı olabildiysem bilgi aktarım konusunda ne mutlu bana.........

sadece gözlerimin baktığı kadarsın...kafayı çevirsem yine yalansın.
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Durum:
  Alıntı superlover9 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29/Mayıs 2017/2009 Saat 05:56
buda diğer işaretlerim ve bulgularım ayı ayağı bile var

wolcanın geçtiği ve kaçtıgı mevkilerden çekilmiştir çok zevkli calısmalarımdır devamları gelcek insallah yakın bir zamanda tavuk yedi civcivi ve karsısındaki kırık direkli gemini resmini cekicem duyurulur malum ancak hafta sonu gidebiliyorum her zamanda değil
kapalı magara ayı izi şelale üçgen kanallı taş horasanlı sıvalı taş tuzaklı giriş ne ararsan var benim adım serdar bulmak istedimmi bulurum...

bu magaranın girişi kapalı
burası şeytan kayalıkları
kanallı kaya mezarı
bu kaya mezarını ve sıavnmıs horasanlı tası gösteren işaret

aynen üçgenden bakıyorsun kaya mezarını görüyorsun derenin dibinde yatık taş
buda horsanla sıvanmıs bir taş yaklasık 300 kilo agırlıgı var masallah demir gibi sağlam sıvamıslar

buyrun size tuzaklı bir giriş alttaki taşı cekiyorsun dikine olan kaya üzerine kapaklanıyor dikkat  etmeli aklınızda olsun:)

buda arkadan gürünüşü tepesi üçgen gibi kesilmiş yani mahsen magara girişi oldugu belli :)
ne dersiniz şelale dikkatli bakın magara girişi olabilirmi :)
buda kanallı kaya görmedim diyenler baksın
büyük bir aile mezarlıgının girişini gösteren 5 üçgenden sadece birisi diğerleri kaya büyük cekemedim ilk gönderdiğim resimler büyük artı kabartmalarda aynı kayadan
horasanlı girişin cok az acılmıs hali çatlamıs fakat altı daha kalın ve aletsiz acılması imkansız
şelalenin karsısındaki kayalar
buda dere yatagındaki kesik kaya ve yanındaki kama denilen demir şelalesindekinde zincirde var ama suyun içinden cekmek zor
Yukarı Dön
Uykusuz009 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Son Giriş: 02/Aralık 2017/2010
Durum:
Gönderilenler: 58
  Alıntı Uykusuz009 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29/Mayıs 2017/2009 Saat 08:07

arkadaslar neye denk geldık bakın ama  zamanında soygun yemıs

ARKADAŞIM BU AÇIKTA ARAZİDE BİR YERLERDEYSE BUNU DERHAL MÜZEYE BİLDİR ONU ORDAN ALDIRSINLAR  ÇOK GÜZEL İŞÇİLİĞİ VAR ÜZERİNDE  BU ŞEKİLDEKİLER ÇOK AZ SAYIDA SEN HEMEN HABER VER ALSINLAR ONU ORDAN

SAYGILARIMLAN........................................NACİBABA................................................O.N.K...

naci baba  oldugu yer arazide degil malesef ama yinede müzeye gidecegını  sizlere bildiriyorum bu bölgeden  cıkıyor üzerlerine bile ev yapılan yerlerın altında oldugunu söyledıler  buyuk ıhtımal bunu aldıgımız yerde yer altında kalmıs bir sehir yatıyor duysuma göre hamamda varmıs orada saygılar

KEŞKE HER TARAFINDAN FOTOĞRAFLASAYDIN BAŞ AYAK KISIMLARINDA DA NELER VAR ÖBÜR YÜZÜNDE NE VAR HERHALDE ÜST KAPAĞINI KIRMIŞLARDIR İÇİNİ AÇMAK İÇİN KIRILMAMIŞSSA ONU DA ÇEK AMA NET ÇEK BU RESİM BAYAĞI KARANLIK DÜŞMÜŞ

O BOĞA BAŞININ AYNISI BURDA GELİBOLUDAKİ İÇ LİMANIN KALESİNİN İÇ HAVUZA BAKAN  TARAFINDA DA VARDI KALK GİDELİM OLDU YOK ŞİMDİ

naci baba dikkat ettsinse  bir buynuzu kırık onuda biz kırmadık zaten bu mezar romalılar tarafından yagma görmus suan mumkun degıl ustam resımlemek cunku uzerıne yıne kapatıldı sonra  müzeye iade edılecektır

Düzenleyen Uykusuz009 - 29/Mayıs 2017/2009 Saat 10:27
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Durum:
  Alıntı superlover9 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29/Mayıs 2017/2009 Saat 08:16
uykusuz kardeş bendekiler daha günyüzü görmemiş
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Durum:
  Alıntı Uykusuz009 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29/Mayıs 2017/2009 Saat 08:20
super lover arkadasım buda gun yuzu görmemisti  toparak altından cıktı ama zamanında soygun yemıs vede  yakında  müzeye gıdecegını bıldiririm
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29/Mayıs 2017/2009 Saat 08:28

ARKADAŞLAR BIRAKIN GÜN YÜZÜ GÖRMÜŞÜ GÖRMEMİŞİ  BU TOPRAKLARDA DAHA NİCELERİ VAR VE HEPİMİZİN VAZİFESİ BUNLARI TOPLUMA KAZANDIRMAKTIR  MÜZELERİMİZ NE DENLİ ZENGİNLEŞİRSE  O KADAR İTİBARIMIZ ARTAR BU GİBİ ŞEYLERİ SAKIN PARÇALAMAYIN KIRMAYIN AYNI CİNAYETLEN EŞ DEĞERDİR  BUNUN BİLİNCİNE VARALIM  KİM DAHA DA NELER BULDUYSA ARAZİLERDE ÇEKİN FOTOĞRAFLARINI YAYINLAYIN BURADA  DA MİLLET DE GÖRSÜN NELER VAR MIŞ..

BURASINI DA SANAL MÜZE YAPIN HA GAYRET DİYORUM....

SAYGILAR HEPİNİZE İYİ ÇALIŞMALAR................NACİBABA.......................................O.N.K..

NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Durum:
  Alıntı Uykusuz009 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29/Mayıs 2017/2009 Saat 08:32
nacı baba sen iste  cıkardıgım paralar cıskırıyor inanki elimde suan iki lait var cözülmeyi bekliyor yüzde yüz roma devrine ait ıkısıde  hic acilmamıs olarak göruyoruz  senın yaslarda nacı baba lahıtcı var o bile sasırdı ısaretı görunce ınsallah bunuda acarım sizlerde görmus olursunuz saygılar

ARKADAŞIM AÇILMAMIŞ LAHİTİ SAKIN KENDİNİZ AÇMAYIN AÇARSANIZ DA BURDA YAYINLAMAYIN  ÇÜNKÜ SUÇ TEŞKİL EDİYOR  HÖYÜK VE BU LAHİTLERE KONAN CEZALAR ÇOK YÜKSEKTİR  BEN AÇICAM BAKICAM DERSEN SADECENE KENDİN BİL SAKIN DİYORUM

İNSANI ELE VEREN TEK ŞEY DİLİDİR BUNU DA UNUTMA SAKIN  SIRRINI GİZLEYEN DE KAZANIR ONA BİŞİ OLMAZ BUNLAR ATA SÖZLERİ VE DE ÇOK DOĞRUDURLAR

SAYGILAR...........................................NACİBABA........................................................O.N.K...

Düzenleyen nacibaba - 29/Mayıs 2017/2009 Saat 08:56
Yukarı Dön
sonumut Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Son Giriş: 10/Haziran 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 46
  Alıntı sonumut Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29/Mayıs 2017/2009 Saat 08:39
NACİ BABAYA KATILIYORUM. MÜZEYE BİLDİRİLİP TARİHİ ZENGİNLİKLERİMİZ SERGİLENMELİ. BİRDE DEFİNECİLERİ BİZİMGİBİ UGRAŞ VEREN TARİH SEVDALILARINA TARİHİ ESERLERİ YOK EDİYORLAR ÇALIYORLAR YURT DIŞINA KAÇIRIYORLAR DİYORLAR. GÖRSÜNLER ŞİMDİ BİZİM  BU VATANI NEKADAR SEVDİĞİMİZİ VE BU VATANIN MALI OLAN HERŞEYE DEGER VERDİGİMİZİ. NACİ BABA ALLAH SENDEN RAZI OLSUN BİZİM GİBİ İNSANLARI BİLİNÇLENDİRİP DEGERLERİMİZE SAHİP ÇIKMAMIZI ÖĞRETTİGİN İÇİN. SAYGILARLA ....
Yukarı Dön
fakabas Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 18/Ekim 2017/2012
Durum:
Gönderilenler: 176
  Alıntı fakabas Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29/Mayıs 2017/2009 Saat 08:54
arakdaşlar yasal yollardan hareket ediniz ama unutmatyın müzedeki hırsızlarıda ha.sakın tüm belğeleri ayrıdan kendinizi heryönden yakından uzaktan fotolayıp notere bunalra tasdiklettirinki o müze içi hırsızları bunların yerine sahtelerini koyarak iç edemesinler,artık millet kime güveneceğini şaşırdı evin dışı hırsız içi hırsız öyleki yüzsüslük dersen dizboyu yat içerde 5 sene çık oh ne âlâ çıkıncada iç ettiğinin parasını çatır çatır ye.yok kerdeşim bunlara bunun parasını ödettirceksin öyle yatmakla olmaz .adam milyon dolarlık mal iç etmiş çıkınca çatır çatır yiycek müzede dirsek çürütse kaç para alacakki helede emekli olsa alcağı para 35 milyar oysa bu soygundan binlerce hatta milyon dolar  düşmüştür payına .bu sebeple arkadaşlar iş yine sized üşüyor naci ustamın tavsiyelerie göre hareket ediniz ki tüm bu olumsuz yönlerde ortadan kalksın,iç edemesinler,hatta iki adet çekinki biriside yine noter tasdikli olarak üzerinde sergilensin .bakan hem canlısına hemde fotosuna baksın belki yürütülmüşse bi uyanık çıkarda bu taş bu bilmem ne fotosundaki gibi değil acaba fotomu yoksa sergilenenmi sahte şüphesi duyduğu anda yetkilileri harekete geçirir en azından, tabii fotoların bir nüshası noterde ama bir nüshada yanınıza alın ve fotoların üzerinde muahakkak çekim tarihlerinin yazılı ,basımlı olamsına dikkat edin ,mümkünse dijital fotlarla çekin.hatta canlı zomlayın,tamda yerinde iken.yani hırsızlara açık kapı bırakılmasın siz kapıdan zor sokarsınız ama onlar bacadan çıkarırlar anlıycanız.
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  123 6>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50