Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5BAKIM / TAMİR / ONARIM / SERVİS / SATIŞ / TAKAS / <>5NACİ BABA GÜVENCESİNDE KULLANILMAMIŞ / İKİNCİ EL DEDEKTÖRLER
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

elsan 2000 marka dedektör naci hocanın dikkatine!

Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
kayzer Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 14/Şubat 2017/2021
Durum:
Gönderilenler: 9
  Alıntı kayzer Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: elsan 2000 marka dedektör naci hocanın dikkatine!
    Gönderim Zamanı: 05/Mayıs 2017/2009 Saat 20:18
naci bey ilk önce yapmış olduğunuz çalışmalardan dolayı sizi kutluyorum ve başarılar diliyorum benim elsan marka 2000modeli bir cihazım var bu cihazın toprak ayarını tutturabilirsem güzel çalışıyor fakat toprak ayarını yapmak kolay olmuyor siz bu markayı test ettinizmi? test ettiyseniz sonuçlarını yazarmısınız birde bu cihazın bataryası 12 adet 1.2 volt 900 mAh şarjlı pilden oluşuyor geçenlerde ölçü aletiyle pilleri ölçtüm bir tanesinde hiç voltaj yok yani pilin ömrü bitmiş ben pilleri yenisiyle değiştirmek istiyorum miliamperi yüksek pil kullanırsam sakıncası olurmu örneğin 2400 veya 2800 mAh
Ne kadar çok yüksekten düşersen o kadar çok incinirsin
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06/Mayıs 2017/2009 Saat 05:54

ARKADAŞIM MERHABA SELAMLAR SAYGILAR..................................................................O.N.K..

Arkadaşım  ELSAN  2000  Markalı bir cihaz bunca senedir bana gelmedi  hatta tamir konusu bile yok bir tane gelip te 15 gün burda kalsa bu alet yapılınca muhakkak teste  çıkar ve hakkında iyi kötü olumlu artık neyse o yazılır ama gelmedi  onun için hiçbirşey diyemiyeceğim  bu konu hakkında ...

cihazınıza akü sadecene bağlamayın da ne bağlarsanız bağlayın   2500 veya 4000 likler de çıktı bu kalem şarjlılardan alıp takabilirsiniz hiçbişi olmaz cihazı öldüren şey sadecene aküdür

12 tane 1.2 volttan   14.4 volt yapar
12 tane normal kalem pil şarjssız    1.5 volt tanesi x 12= 18 volt yapar

14.4  volt şarzlılar                18 volt normal piller     aradaki fark  4.5  volt eksik kalıyor
şarzlı pillerlen kullanımda bu farkı kapatmanız gerekir aksi takdirde cihaz  18 volta göre kurulmuşssa firmasınca   ( dedektörde 1 volt bile çok önemlidir  ve 1 voltun düşmesi bile çok şeyleri değiştirir)  

mevcut 12 adette   ( 4 )= adet daha şarzlı batarya eklemeniz gerekecektir  aletin pilliğinde yer yoksa artık bir elektronik parça satan dükkandan 4 lü bir pillik alıp bunu ilave ediceksiniz cihaza  seri giriceksiniz  mevcut kendi bataryasının  +   ucunu çıkarın bu pilliğin artısına takın -- eksi ucu da artıyı çıkardığınız yere bağlayınız  bu şekilde ilave tamamlanmış olur ve cihazın artık ayarlarının tuttuğunu göreceksiniz  çünki 4.5 vol çok büyük bir rakkam bu kadar bir düşüşü alet istemez mecburen aletin her tarafı yavaşlar sonuçların kahrını da siz çekersiniz

NOT>>DİKKAT>> İLK ÖNCE  12 ADET  BATARYA KOYULUYORMU BUNU DİKKATLEN GÖZLEMLEYİNİZ     EĞER 12 ADETSE BU SÖYLEDİĞİM İŞLEMİ YAPABİLİRSİNİZ

AYRICA   BATARYA KUTUSUNUN ALMADIĞI HALLERDE   BU LAPTOP DİZÜSTÜ BİLGİSAYARLARIN   ŞARJLI BATARYALARINDAN TEDARİK EDERSEN  BUNLAR KALEM PİLDEN AZ KALINCA AYNI BOY VE 3.5  VOLTTUR 1 TANESİ  HATTA TAM ŞARZLI İKEN 4 VOLT OLUYORLAR  BUNLARDAN 

1 TANESİ 3.5 VOLT      +5=  ADET KORSANIZ  17.5  VOLT YAPAR VE HER GÜN 24 SAAT ALET AÇIK ÇALIŞILIR ŞEKİLDE  1 AY SONRA VEYA 2 AY SONRA ŞARZ EDERSİNİZ BÖYLE DE ACAİP BİŞİLERDİR YAKIT HÜCRELİDİRLER  ALETİ KAPIYINCA KENDİ KENDİNE REAKSİYONLAN KENDİNİ YENİLİYOR YANİ ŞARZ EDİYOR SIFIRIN ALTINA DÜŞERSE ANCAK ŞARZ EDİLMESİ GEREKİYOR BUNLAR PAHALLIDIR AMA ÇOK BÜYÜK İŞ YAPARLAR

BUNU DA YAPARSAN   BUNUN ŞARZ CİHAZININ ÇIKIŞI 1 AMPER  30 VOLT OLMASI GEREKİR  BAŞKA BİR ALTERNATİFİ YOKTUR

+ YOLU ÇIKIŞINA DA  BİR TAŞ DİRENÇ 5WATS  5 OHM  LUK DİRENÇ ÜZERİNDEN VERİLMELİDİR HERHANGİ BİR ELEKTRONİKÇİYE BU BİLGİYİ VERİRSEN SANA YAPARLAR SORUNUN DA KÖKTEN HALLOLUR

SAYGILARIMLAN...........................OSMAN NACİ KANAT.............................................O.N.K...
NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
kayzer Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 14/Şubat 2017/2021
Durum:
Gönderilenler: 9
  Alıntı kayzer Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06/Mayıs 2017/2009 Saat 20:46

teşekkür ederim naci bey çalışmalarınızda başarılar dilerim

Ne kadar çok yüksekten düşersen o kadar çok incinirsin
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50