Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5ÇUBUK SİSTEMİ <>5NACİBABA İMALATIDIR (TM) yani TÜRK malıdır %100 --ÇUBUK S
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

ÇUBUKLAN ARARKEN BİR MAĞRAYA GİRDİK SONRASI BAKIN

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  123 4>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
osman Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 29/Nisan 2017/2009
Durum:
Gönderilenler: 5
  Alıntı osman Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: ÇUBUKLAN ARARKEN BİR MAĞRAYA GİRDİK SONRASI BAKIN
    Gönderim Zamanı: 25/Nisan 2017/2009 Saat 17:54

Arkadaşlar size bu anlatacaklarımın tümü hakikattır dinleyin.

3 arkadaş  makinemiz yok sadecene çubuklan  işte çeşitli şeyler soruyoruz  bazen akıllı bazen saçma  gidiyoruz öyle  bende tek çok güzel çalışıyor  bizim mıntıka  kasaba üstü  dağlıktır  solu ormanlık aradan bir nehir akar sağı da ovalık tarlalık böyle bir arazi dağın tepesinde kale var  ayakta çok büyük  ordan her bir taraf ayna gibi gözükür  bukadar tarif herhalde yeter gelelim başımıza gelenlere .

Soruyorum  eskilerin anlatığına göre bu dağın ortalık yerlerine doğru dipsiz bir mağra varmış  yaklaşık 5 kişi buraya girmiş çıkmamış öyle derler  bunu sorduk getirdi bizi dik bir kayalık önü ama arkası pırnarlık yeşillik kayanın arkası gözükmez girmiye kalksan giremessin  ne yapıcaz çubuk ta tam arkasını gösteriyor  biri der yakalım olum manyakmısın sen sıçrıyacak ormanı da yakıcaz  amma akıl verirsin  biri dedi ben gidip ağaç kesme motorunu getireyim hem eşeği de alırım azık su da getiririm siz burda bekleyin tamam dedik bağırdık arkasından balta da getir diye tamam dedi gitti  2 saate yakın zamanda gözüktü bu geldi yanımıza  o ne  2 tane de sırık düz bağlamış eşeğe bir de kuş kafesi içinde 2 kanarya var bu ne len dedik  siz dedi anlamassın ız mağraya griceksek sırığın ucuna kafesi bağlayıcaz ee sonra  kuş ilerden biz geriden kuşlara bişi olursa tersyüz dönücez çünki ya hava yok ya zehirli gaz var bu kuşlar alarm cihazı dedi bir durduk öyle doğru dediği  aganın  öbür sırık niye onu da gidicez ya içerde  önümüzü yoklaya yoklaya gidicez olur ya bir delik bişi tuzak muzak düşeriz içine  heybeden bi de araklamış annesinin yün ipliklerini koca bir top bu ne bu da başına bağlıyacaz öyle bunu aça aça gidicez ola ki içerde başka yerlere saptık sonra nasıl bulucaz yolumuzu  len oğlum sen bu sivri akılları nerden öğrendin  diskover diye bir program varmış televizyonda orda görmüş seyretmiş  herneyse ilk önce bir yemek yedik  başladık çalışmaya  kese kese  açtık sonu da baltaylan bitıiricez kayaya geldik çünki az bişi kaldı motorlan orası olmaz arkadaş bi salladı baltayı bir anda kayboldu nereye gitti len bu bi de baktık mağranın ağzına sallamış baltayı tabi arkası boş doğru içeri bereket bişi olmadı bir iki yeri kanadı o kadar  neyse el fenerini çıkardık  biri büyük bu da getirmiş yedek pil de almış gelirken büyük olanı akülü  daldık içeri sırığın ucunda kafes birimiz onu tutar birimiz öbür sırıklan pat küt   öne vurup ilerliyoruz içersi çok soğuk bayağı gittik  sonra aniden bir yay sesi demir sesi  o kadar çok gürültülü bir ses çıktıkı 3 ümüz de donduk kaldık ortalık tüy kesildi ne olduğunu anlamıya çalışırken  toz da kalktı bekledik tozlan tüyler kesilsin diye dedim şu kafesin sırığını bir çeksene buraya çekti sırığın yarısı yok öbür arkadaşta yere vurduğunu çekti onunkinin de yarısı yok  ve toz toprak tüyler bitti  iki lambayı da o tarafa tutuğumuzda yerde elbiseleri artık bitmiş içinde iskelet olmuş insan cesetlerini görünce üçümüzde dört nal gerisin geriye çıkışa doğru paniklen  korkuylen kaçtık kendimizi dışarı zor attık sonradan anladıkki hepimiz de kan içinde kalmışık kaçarken mağra içinde oraya buraya çarpa çarpa kendimizi de telef etmişik
dışarı çıktık bayağı da aşağı gittik oturup bi düşünelim nedir bu neler oldu diye hiçbir anlam veremedik  çünkü ne olduğunu görmedikki ses yay sesi demir şakırtısı toz ve herhalde kuşların tüyleri sonra cesetler iskelet olmuşlar  sonra üçümüz de karar kıldık jandarmaya gidip bu işi anlatalım dedik  len başımıza sonra bir iş almıyalım atmsınlar içeri sonra  yok be neye atıcaklarmış ne yaptıkki biz   gittik anlattık  ilk önce büyüklere  sonra o kaybolanların aileleri aradan seneler geçmiş  tabi bunlar bizi sardı bir sürü soru  yaa biz görmemizlen bereber kaçtık yalnız iskelet olmuşlar onu gördük üstlerinde elbise de vardı ama parçalanmış artık ve jandarmaya olay gitti tabii   sonra dendi tuzaklı olabilir burası  her kafadan bir ses   neyse vilayete bildirmişler ordan geldi uzmanmış bir ekip çok teşkilatlılar ceryan motoru da var kuvetli lambalar biz grişi gösterdik  sonra  oksijyen kaynağı mı ne onun gibi bişiler de getirdiler  ve orada karşılıklı çalışan bıçakların olduğu söylendi yere basınca her iki taraftan da  ortasına kim geliyorsa biçiyormuş bu 5 kişiyi kanaryaları biçen bu bıçaklarmış sırıklarıda bunları iptal etiller cesetleri ayrı ayrı torbalara koyup çıkardılar  dna mı neylen test yaptılar hangi ceset kimden olduğu meydana çıktı   sonra bir ekip daha geldi ve o mağranın kapısına demir parmaklık kaynatıllar muhtarı da tembihlediler  kimse oraya gitmicek ve her ay kontrol edilecek demirler diye  yaa naci baba  senin çubuklar başımıza ne işler açtı tabii söylemedik böyle bu şekilde bulduk diye tesadüfen dedik .

herkese selamlar          OSMAN 
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25/Nisan 2017/2009 Saat 18:04
OSMAN //>KODLU ARKADAŞA...........................................................................................O.N.K

ARKADAŞIM MERHABA SELAMLAR SAYGILAR.....

geçmiş olsun demekten başka bişi elimden gelmez de  bundan böyle çok dikkatli olun  her şey iyi gitmiş baştan sonrası sakatlaşmış  eğer o şekilde gitmeyip paldür küldür gitsenizdi  sizde orada gümbürtüye gidecektiniz demek  allah korumuş 3 .ünüzü de   bundan sonra çok daha dikkatli olun

osman dfx  için birine bir yazı yazmışssın bundan sonra daha dikkatli ve efendi şekilde yazılarını yaz tamammı   buranın düzenine gölge düşürme

SAYGILARIMLAN..................OSMAN NACİ KANAT...................................................O.N.K..
NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
kentli Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 10/Aralık 2017/2014
Durum:
Gönderilenler: 29
  Alıntı kentli Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26/Nisan 2017/2009 Saat 01:30

SAYIN ARKADAŞLAR YANLIŞIM VARSA DÜZELTİN.

ESKİDEN MAĞARA GİBİ YERLERDE BU TİP BUBİ TUZAKLARININ OLDUĞU DOĞRUDUR.

SADECE MAĞARAYA GİRİŞİ ÖNLEMEK AMACI İLE MAĞARANIN TAM GİRİŞİNE DEYİL,

15,20 MT İLERİSİNE MEKANİZMA KURMAYA MÜSAİT BİR YERE YERLEŞTİRİLİRMİŞ.

BURADA KARŞILIKLI ÇALIŞAN BIÇAKLAR DİYE BİR TABİR VAR YERLEŞTİRİLMESİNDEN YÜZYILLAR GEÇSE DAHİ DEMEKKİ HALEN İŞLER VAZİYETTE. FAKAT AKLIMA TAKILAN SORU ŞUDUR,BU MEKANİZMA DEFALARCA NASIL İŞLER YANİ BİR SİLAH GİBİ  GİBİ BASILMASI GEREKEN TETİK MEKANİZMASINA BASILINCA DEFALARCA İŞLERMİ? YANİ BÖYLE BİR TEKNOLOJİ VARMIYDI? BİRSEFER ÇALIŞINCA TEKRAR KURULMASI GEREKİR GİBİME GELİYOR .

ARKADAŞLAR LÜTFEN YANLIŞIM VARSA DÜZELTİN.
yıllarcamı sürecekti hırsınız?
toprağın altında kalmaz farkınız...
Yukarı Dön
didi Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 11/Kasım 2017/2009
Durum:
Gönderilenler: 9
  Alıntı didi Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26/Nisan 2017/2009 Saat 11:27
ben kendi şahsıma bu hikayeye inanmadım. ama iyi james bond filmi olur
Yukarı Dön
eagle2sl Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Son Giriş: 01/ocak 2017/2010
Durum:
Gönderilenler: 15
  Alıntı eagle2sl Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26/Nisan 2017/2009 Saat 12:57
slm arkadaşlar yalan olurda bukadr yalan olmaz yaaa burdaki insanlar 150sene önce yaşayan insanlar degiller böyle tok yalanlar yazmaya gerek yok saygılar sayın site yöneticileri yazıları kontrolsuz biçimde yazılmasına izin vermeyin tşk.

SELAM  ARKADAŞIM VE TÜM ARKADAŞLAR........osman naci kanat............................O.N.K....

ARKADAŞLAR  SİZLER DAHA GENÇSİNİZ VE GÖRMEDİĞİNİZ BİLMEDİĞİNİZ ÇOK OLAYLAR ÇOK ŞEKİLLİ İŞLER VAR BEN DE BUNLARI GÖRMEZDEN ÖNCE AYNI SİZLER GİBİ DÜŞÜNÜYORDUM AMA GÖRÜNCE ÇOK YANILDIĞIMI ANLADIM  ONUN İÇİN BAZI ŞEYLERE BU ŞEKİLDE YAKLAŞIMLAR YAPMAYINIZ  İLK ÖNCE BİR KAÇ GÜN BEKLEYİNİZ GEREKİRSE BEN İLK YALANLAMA CEVABINI YAZARIM ARKASINDAN SİZLER DE YAZARSINIZ  OLUR BİTER 

SAYGILARIMLAN.....................................................................................................O.N.K.....

Düzenleyen nacibaba - 28/Nisan 2017/2009 Saat 22:58
Yukarı Dön
tracker 4 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Son Giriş: 01/Mart 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 46
  Alıntı tracker 4 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26/Nisan 2017/2009 Saat 14:14
gerçek ten baya bi abartmışlar olayı bu kadarı fazla
sagılarımla....

fms
Yukarı Dön
zaman41 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Son Giriş: 03/Haziran 2017/2011
Durum:
Gönderilenler: 40
  Alıntı zaman41 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26/Nisan 2017/2009 Saat 16:02

SEVGİLİ OSMAN LÜTFEN KUSURA BAKMAYINIZ. RESMEN YALANCISINIZ.

fazla söze ne hacet.    2x2:4
VATAN SAĞOLSUN
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26/Nisan 2017/2009 Saat 17:38
HERKEZE SELAMLAR SAYGILAR....................osman naci kanat.....................................O.N.K....

Şimdi arkadaşlar var böyle şeyler ben de denk geldim hayretlen ve saatlercene bu düzeneği ve o zamanki insanların akılları becerileri  akla zarar işler yapmışlar  resmen bakıyorsunuz bunu nasıl yapmışlar diye   şimdi herşeyi bırakın bakın  milattan önceki bayağı eski devirlerde  enez keçilisi diye 16 gram gümüş  damla şeklinde bu para  bu paranın keçi tarafı pırıl pırıl sil parlıyor öbür tarafında hermesin baş resmi var kabartma  ve bu tarafı da sıkıştırılmış gümüşten yapılmış nekadar uğraşırsan uğraş donuk duruyor  ve bu her mes ilen keçinin olduğu kısım bir bütün değil 2 ayrı parça 2 ayrı madenin çeşidinden yapılma ve bu ikisini öyle bir tekniklen birleştirmişlerki imkansız açılmaz  bunu da geçelim..

Keçinin bir kuwetli büyüteçlen gözlerine bakınız damarlarına kadar işlemiş  erkek keçinin testislerine yin e büyüteçlen bakınız damarları net tek tek görünüz sanki canlı bir keçiyi alıp ufaltıp oraya koymuşlar  tüm hatlarıylen ve en ufak detaylarına kadar herşey işlenmiş  bugün bunu taklit edecek bir otorite yok cnc tezgahınlanda yapamıyorsunuz yaparsanız hemen sırıtıyor   ki günümüzde her türlü teknoloji olsun alet edevat olsun var ve yapılamıyor ve adam bunu bu sanatkar hangi şartlarda taa milattan önceki devirlerde yapıyor

Eski insanların yaptığı eserleri bugün kimse yapamıyor aynısını  bu da bir gerçektir
yani eski deyip geçmeyin eskiden kafalar da bu gibi işlere çalışıyormuş...................

Yer ganos dağı bun dan hemen hemen 40 küsür sene evvel  3 kişi çıktık köyden yürü allah yürü gece oldu halen varamadık denilen yere  neyse yattık  sabah yine başladık ve öğlene doğru yere geldik çok güzel buz gibi bir suyu da olan çeşme de var burda  çınarlar tabiat o biçim 3 bin metre yukardayız hertaraf ayağımızın altında  ağustos ayı gündüz acaip sıcak gece sıfırın altında soğuk  herneyse  nerde bu mağra bak işte orda ya burası uçurum belki var aşağı 500 metre aklınızı mı yediniz yukarı seviyeden dik uçuruma 30 metre aşağıda   nasıl inicez buraya ya ip mip koparsa parçanı bile bulamazlar tabuta koy maya  mustafa arkadaşın adı bak dikkatli dedi yanımda dürbün de getirdimdi ne yapmıkşlar bakınız yukardan aşağıya oyma basamak yapmışlar  delikler açılmış hem ayaklara hem de ellere gelen muntazam delikler var ve deliği elinizlen tuttuğunuzda içeri doğru setli tutamaklı yapılmış  buraya emniyet ipi de bağlayıp iniyorsunuz  bayağı düşündüm baktım bunlar tarzan gibi ben de en son olarak indim  indim ama aşağı hiç bakm ıyorum öyle indim
neyse girdik içerisi hafif meyilli aşağı doğru iniyor tahmini 30--40 metre sonra mustafa tamamdedi geldik yere yolun tam ortasında bir kaya koymuşlar  fenerleri de 3 ünü de yaktık aydınlık olsun diye
 NOT>HİÇ SUSTALI BIÇAĞIN  İÇİNİ GÖRENİNİZ VARMI VEYA NASIL ÇALIŞTIĞINI HİÇ İNCELEDİNİZMİ  Bİ BASIYON  DAYA ADAMIN KARNINA ANINDA GRİYOR BİDA BASA GERİ İÇİNE ÇEKİLİYOR ÖYLE BASİT BİR DÜZEN  VEYA BASKÜL DENİLEN SİSTEM  ÜSTÜNE BİNEN AĞIRLIKLAN ÇOK KUWETLİ KAPANMA YAPIYOR VE YÜK KALKINCA ESKİ ŞEKLİNE DÖNÜYOR
VE HER KES ŞUNA EMİN OLSUN BU İNSANOĞLUNUN KAFASI  %90 ÖLDÜRME YE YÖNELİK SİSTEMLERLEN DOLUDUR  VE ÇEŞİTLİ ŞEYLER İCAD EDERLER  YAPARLAR BUNLAR HER DEVİRDE OLMUŞTUR VE DÜNYA DURANA KADAR DA VAR OLUCAKTIR....................O.N.K....
BAKINIZ ŞİMDİ İŞE O ORTA YERDEKİ KAYANIN HEMEN BİR ÖTESİ BİR DÜZENEK  BURAYA 40--50 KİLO BİR AĞIRLIK BASARSA  BU DÜZENEK AŞAĞI DOĞRU İNİYOR HER İKİ YANDAN ÇIKAN 2 KILIÇ AYNI ANDA KİM VARSA ONU BİÇİP AŞAĞIYA İNİYOR BUNUN ÜSTÜNDEN KALKTINMI DÜZENEK ESKİ VAZYETİNE GELİYOR ANLIYABİLDİNİZMİ BAKINIZ NE KADAR BASİT VE HALEN ÇALIŞIYOR  BASKÜL ÜSÜLÜ BİR ÇALIŞMA ŞEKLİ  O KAYAYI SOPALARLAN İTİYORLAR O BASKÜLÜN ÜSTÜNE 2 KILIÇ KAYANIN ÜSTÜNE İNİYOR ANİDEN KILIÇLARIN AĞIZLARI TIRTIK TIRTIK OLMUŞTU O KAYAYA VURDURA VURDURA  KESKİNLİKLERİ DE GİTMİŞ KÖRLENMİŞ ŞEKİLDE İDİ FAKAT BENİM MERAKIMI ÇEKEN KONU BU TAŞA HIZLAN VURUYOR HER İKİSİ DE  NE BU KILIÇLARA BİŞİ OLUYOR YANİ KIRILMA GİBİ NE DE DÜZENDE BİR BOZULMA  BURDAN BİR MADEN PARÇASI ALAYIM DEDİM YOK İMKANSIZ ACAİP SERT BİŞİ  TAŞ ÜSTÜNDE KALDI ATLAYIP ÜSTÜNDEN GEÇTİK KARŞIYA BİR 30 METRE DAHA GİTTİK  BURDA BİR BACA YAPILMIŞ DIŞARIYA  VE IŞIK GELİYOR SURATINA VURUYOR ÖNÜNÜ GÖREMİYORSUN  ÖNÜN DE ZİFİRİ KARANLIK  SAKIN İLERİ GİTME DEDİ ARKADAŞ TUT FENERİ BAK NE GÖRÜCEN DEDİ  VE ÖNÜMÜZDEKİ YOL YOK OLDU 2 METRE SONRA BAŞLIYOR BURASI 3-4 METRELİK KARE BİR ÇUKUR DÜŞTÜNMÜ İÇİNE HELE TEK OLURSAN HAYATTA ÇIKAMASSIN VE DAHA DİKKATLİ BAKILINCA DİPTE YAN YATMIŞ MIZRAK GİBİ SİVRİ DEMİRLER VAR HEPSİNİ YANLAMA YAPMIŞLAR EVVELDEN DİK DURURMUŞ  DAHA İLERİ GİTMEDİM BEN ÇIKIYORUM DEDİM İLERİ GİDEBİLMEN İÇİN DE AYNI GRİŞTEKİ BASAMAK USULÜNÜ YAPMIŞLAR O 2 METRELİK YERİ  YAN DUVARDAN GEÇİYORSUN  KİMBİLİR DAHA İLERLERDE NELER VAR ONLAR DA BİLMİYOR ONLAR DA HİÇ GİTMEMİŞLER SADECENE BU 2 SİNİ BEN KENDİ GÖZLERİMLEN GÖRDÜM  VE KILIÇLAR ÇALIŞIYORLARDI HALEN AMA KÖRLENMİŞ AĞIZLARI YARALARMI KESERMİ ORASINI BİLEMEM

BUNU DA GEÇELİM GEÇEN SENE  ŞARKÖY YENİKÖY ÜSTÜNDE YAĞMURLARDAN KAYALARIN DİPLERİNİ YIKAYIP YARIM AÇILMIŞ BİR MAĞRA AĞZI 2 ARKADAŞ BUNU GÖRÜRLER BU KÖYDEN 2 SİDE  GİDERLER TAKIM ALIP GELİRLER O AĞZI GEÇEBİLECEKLERİ KADAR GENİŞLETİRLER EŞEK TE VAR YANLARINDA ÖNDEN O GİDİYOR MAĞRA İÇİNDE  BİŞİ OLURSA ONA OLSUN DİYE KENDİLERİNİ GARANTİYE ALIYORLAR MAYINCILAR GİBİ AYNI BUNLAR GRERLER İÇERİYE  FAKAT BİR DAHA ÇIKMAZLAR  BUNLARIN BURAYA GİRDİĞİNİ TARLADA ÇALIŞAN AYNI KÖYDEN 2 KADIN GÖRÜR VE SÖYLERLER   JANDARMAYA HABER V ERİLİR ARAMA KURTARMA EKİBİ GELİR EŞEKLEN BERABER BU 2 SİNİN CESETLERİ BULUNUR AMA NE YARALANMA NE BİŞİ NİYE NİÇİN NASIL ÖLDÜ BUNLAR EŞEK DE DAHİL HALEN MUAMMA BU İŞ

BU 2 KİŞİ VE EŞEKLERİ İLEN İLGİLİ  OLAYIN SIRRI HALEN DEVAM EDİYOR 2 İNCİ YAZ AYINA GRİYORUZ HALA  MUAMMA DEVAM EDİYOR KİMSE DE CESARET EDİP GİREMİYOR ÖYLECE DURUYOR 
İÇERDE  HAVA  OKSİJYEN MEVCUT  ZEHİRLİ GAZ VS  ÖLÇÜMLERİNDE HİÇBİŞİ YOK
KORKU İLEN VE ÇOK ŞİDDETLİ KORKU İLEN ÖLÜMDE  GÖZLER DIŞARI FIRLAR SURAT KORKUNÇ BİR ŞEKİL ALIR ÖD PATLAR   BUNLAR DA YOK   NEDİR BU ÖLÜME SEBEB  OTOPSİDE DE HİÇBİR BELİRTİ YOK   SON ŞEKİL 3 ÜNDE DE ANİ KALP DURMASI ŞEKLİ GÜNDEMDE BU DA NASIL OLUYORSA ???????  HER NEYSE   BİLGİ ALINIRSA BURAYA EK İLAVE GEÇERİM
AYNI BU GİBİ BİR MAĞRA DA AŞAĞI YAPICI KÖYÜ MERASINDA VAR ERDEKTE  ONUN DA AĞZINI DEMİR PARMAKLIK YAPMIŞLAR

MESELA MISIRDA PRAMİTLERDE DE VAR BUNLARIN ALASININ ALASI TUZAKLAR VAR VE BİLDİĞİNİZ KUMLAN ÇALIŞIYOR

VE BEN DE ŞİMDİYE DEK BU ŞEKİL BİŞİ GÖRMESEYDİM BEN DE ZOR İNANIRDIM SİZLER DE HAKLISINIZ AMA VAR  VE NELERİ VAR

VE BEN EVVELDEN HER YERE GRERDİM  HİÇ KORKU NEDİR BİLMEZDİM YİNE ÖYLEDİR AMA  BAŞIMA ÖYLE BİR HADİSE GELDİKİ TIRSTIM  VE BİRDAHA HİÇBİR KUWET BENİ BİR MAĞRAYA BİR KUYUYA SOKAMAZ   YER İSİMLERİ VERMİYECEĞİM  OLAY TRAKYADA GEÇİYOR 40 KÜSÜR SENEYİ GEÇİKTİR BU HADİSE   BU TÜNEL ESKİ İNSANLARIN YERALTI ŞEHRİ İMİŞ  BUGÜN NASIL CADDELER SOKAKLAR BİNALAR VAR AYNISINI YER ALTINA DA İŞLEMİŞLER  YAN YANA 2 ODA 3 ODA ARTIK DURUMUNA GÖRE  EVLER VAR  MAĞARA EVLER  DEHLİZ EVLER  BUNLARIN KAPILARINDA DA DEĞİ,RMEN TAŞI GİBİ AĞIR BİR TAŞ VAR BU DA EVİN KAPISI İMİŞ  AMA DÜŞMAN BASKININDA BU TAŞI YUVARLARLARMIŞ KAPI KAPANIYOR VE İÇERDEN DESTEĞİ VAR DIŞARDAN HİÇBİR SURETTE AÇILMIYOR ÇOK UFAK BİR ÇOCUK GEÇİCEK KADAR DA BİR PENCERESİ VAR  DIŞ KORİDORA   DÜŞMAN BASKINLARINDA BU YERALTI ŞEHİRLERİNDE YANGIN ASLA DÜŞMAN BİLE ÇIKARAMIYOR ÇÜNKÜ KENDİSİ DE BOĞULUR YANİ İÇERDEKİNİ ÇIKARMAK İÇİN BU PENCEREDEN ATBİR MEŞALE BU OLMUYOR KENDİLERİ DE TELEF OLURLAR SADECENE KILIÇLAR KONUŞUYOR BENLEN BERABER 8 KİŞİYİZ VE GİRDİĞİMİZ YERDEN BERİ DE EN SON GELENİN ELİNDE MAKARA İP VAR SALA SALA GELİYOR ÇÜNKÜ İÇERİSİ ÇOK SOKAKLARI GEÇİTLERİ OLAN BİR YER VE AYDINLATMA İŞİ HAYRET EDERSİNİZ GÜNDÜZÜN BU YER İÇİ IŞIL IŞIL AYDINLIK OLURMUŞ AMA % 90 NINI SÖKÜP ALMIŞLAR YAPAN DA KÖYLÜLER TABİİ   BUNLARDAN BİRİNİ BİRİNİN EVİNDE GÖRDÜM BİR METRE DİTÖRTGEN BİR  ŞEKİLDE ÜSTÜNDE BİSÜRÜ  3 GEN CAMLAR VAR SARKIT GİBİ GÜNEŞİ ALAN KISMI DÜZ BU 3 GEN SARKITLAR DA KİMİ SOLA KİMİ SAĞA HERBİRİ BİR TARAFA BAKIYOR LÜKS GİBİ IŞIK VERİYORMUŞ ....
HEP AŞAĞILARA DOĞRU İNİYORUZ BİR ARA BEN EN ÖNDE ORAYI BURAYI İNCELİYORUM ARKAMDAKİ OLMASI OLAN KİŞİYE HİÇ DÖNMEDEN BİŞİ SORDUM CEVAP YOK BİR ARKAMI DÖNDÜM KİMSE YOK DEDİM HERHALDE BUNLAR SAKLANDI BENİ KORKUTACAKLAR AKILLARI SIRA AMA GEÇEN ZAMAN İÇİNDE BU İHTİMAL DE YOK OLDU NEREYE GİTTİ BUNLAR ORAYA BURAYA  KİMSE YOK SESLENİYORUM SESİM DEFALARCANA DERİNLERDE YANKI YAPIYOR YİNE BİŞİ YOK  KALDIKMI ORTADA  EN İYİSİ DEDİM BİR YERE OTURUP SAĞLAMA DÜŞÜNMEK BİR PLAN YAPMAK VE BU PLAN ÜSTÜNDE GİTMEK BİR SOKAK KÖŞESİ TAŞI 5-6 KİŞİ YAN YANA OTURUR KOLTUK GİBİ YAPMIŞLAR  OTURDUM BURAYA LAMBAYI DA KOYDUM AZ YÜKSEĞE HA LAMBALAR DA KARPİT LAMBASI ÇOK ENTERESAN BİŞİLER YEDEK KARPİT DE VAR BUNLAR UFAK UFAK BİTTİMİ KOYUYORSUN 2 GÖZÜ VAR BİRİNDE SU BİRİNE DE AZ BİR KARPİT KOYUYORSUN  SU KARPİTLEN BULUŞTUMU İŞLEM YAPIYOR   SIRT ÇANTAM DA VAR 1 GÜNLÜK DEVAMLI YERSEN YİYİCEK DE VAR AMA BUNU UZATICAM HESAPLI GİTMEMGEREK SU DERSEN HER YERİNDE VAR ONDAN SORUNUM YOK IŞIKTAN SORUNUM YOK GOCUĞUM VAR SAĞLAM ÜŞÜMEM O DA İYİ  Kİ YERYÜZÜ YAZ AYI BURASI AŞAĞI İNDİKÇE SOĞUDU SONRA ISINDI BAZI YERLER SOĞUK BAZIYERLERİ SICAK NE BİLEYİM ACAİP BİR DURUM İLK ÖNCE GİRDİĞİMİZ ZAMANI SAATİ BİLİYORDUM KAĞIDIN EN BAŞINA ONU YAZDIM   ARA ARA SAATE BAKIP NE KADAR ZAMAN OLMUŞ BAKIYORUM DERKEN İÇERİSİ HEP GECE YA SAATE GÖRE GECE OLDU SAĞLAM BİR YER BULUP YATIP UYUMAYI DENEDİM TEDBİRLİ OLARAK TABİİ SİLAHIM DA VAR  6.35  KAÇAK TABİ RUHSAT MUHSAT O DEVİRDE ADAMA VERİRLERMİ YAKALANIRSAN 2 SENE GARANTİ YATARDIN O DEVİRDE SİLAHLAN   B AYAĞI UYUMUŞUM KALKTIM HERYERİM AĞRIR NEYSE BİRAZ HAREKET HEM ISINDIM HEM VÜCUDUM AÇILDI ALDIM DÜZ GİDEN BİR İSTİKAMET ELBETTE BİR YERE ÇIKICAK BU DEDİM BAŞLADIM YÜRÜMEYE  YÜRÜ YÜRÜ BİR YERE GELDİM BİR SİMSİYAH BULUT KESTİ ORTALIK KANAT SESLERİ BİNLERCENE YARASA  HEMEN KAPANDIM VE HEMEN BUNLARIN GİDİŞ YÖNÜNE DOĞRU ALDIM İSTİKAMETİ DEMEKKİ ÇIKIŞA YAKINDIM VE BİRAZ SONRA BİR  METRE GENİŞLİĞİNDE UZUN BİR BACA  HAVALANDIRMA BACASI BURDAN GRİP ÇIKARLARMIŞ BENİM KANATLARIM YOKKİ ONLAR GİBİ ÇIKAYIM ORDAN  GENE DEVAM  YÜRÜMEYE  2 .NCİ GECEYİ DE GEÇİRDİM  ERTESİ GÜNÜ  ÇOCUK SESLERİ DUYMAYA BAŞLADIM ALLAH ALLAH NERDEN GELİYOR BU SESLER AMA DERİNDEN BİR KAYBOLUYOR BİR DUYULUYOR  VE YOL BİTTİ  ÖNÜM SU YUKARI BAKTIM EVET BURASI BİR SU KUYUSU ÖRME TAŞLI VE TAŞ BASAMAKLARI VAR YUKARI AŞAĞI İNİP ÇIKMAK İÇİN ÇIKTIM YUKARDA MERMER TAŞ KONMUŞ KAPAK YAPMIŞLAR  MÜMKÜNÜ YOK İTİRMENİN BAŞLADIM SESLENMİYE SONRA ÇOCUĞUN BİRİ BİRİNE DEDİKİ BAKIN KUYUDA BİRİ VAR  SESLENİYOR TOPLAŞTILAR BEN ONLARIN HAREKET VE KONUŞMALARINDAN SEZİNLİYORUM Bİ TANESİ DEDİ KOŞ JANDARMAYA HABER VER  VE BUNU DUYUNCA BENDENİZ SİLAHI HİÇ İSTEMİYE İSTEMİYE KUYUYA ATTIM YEDEK ŞARJÖRÜ DE ATTIM BAŞKA YAPICAK BİR ŞEY YOKTU CEZA YEMEKTENSE  GENE BULUNUR ALINIR  EVET JANDARMA GELDİ KAPAĞI KALDIRDILAR VE BEN 3 SAATE YAKINI BIRAK 1 GÜN GÖZLERİM GÜN İŞIĞINA ALIŞMADI BİR TÜRLÜ  JANDARMA BİZİ TABİ HAVAD AALDI GÖTÜRDÜ ANAN YAHŞİ BABAN YAHŞİ Bİ SÜRÜ AHIRETLİK SUALLER NE ARARSIN SEN ORADA O DEVİRDEKİ TELEFONLAR DA ÇEVİRMELİ SANTRALLİ O ONA BAĞLAR O ANA SABAHTAN AKŞAMA KADAR BEKLERSİN BİR YERLEN KONUŞMAK İÇİN  NEYSE BENİM OTURDUĞUM KASABANIN JANDARMASINI BULDULAR ONLAR TAMAM SAĞLAM KŞİDİR BIRAKIN  VE SERBEST KALDIM  VE ORDA YEMİN ETTİM BİDAAMI GİRENİ BİLMEM NE YAPSINLAR O OLDU

BUNU DA İLAVE EDİYORUM SONRADAN AKLIMA GELDİ  ŞİMDİ GELİBOLUDAKİ ÇIKTIĞIM EVİN MUTFAĞINDA DA BİR 20 METRELİK  HEM DE KAYAYA OYMALI İÇİNDE HİÇ ÖYLE BİLDİĞİNİZ KUYU TAŞI FİLAN YOK KAYAYI OYMUŞLAR KESKİ İLEN NE UĞRAŞMA  AKILLARA ZARAR İŞLER BURASI SAHİL BÖLÜMÜ FAREZ TİPİ KAYALIKTIR  ÇOK ŞÜPHELENDİM BU KUYUDAN BAŞTAN BERİ YALNIZ BUNUN İÇİNE HİÇ BİR ŞEKİLDE ÖBÜR KUYULARA O TAŞA BU TAŞA BASARAK İNİLMEZ BU SİLME DÜZ ANCAK SARKITMA İPLEN İNİCEN ÇIKARKEN DE SENİ ÇEKİCEKLER  BEN EN GÜZELİNİ YAPTIM  KAMERAYI SAĞLAMA NAYLONLADIM SADECENE ÖN CAMI MERCEK KISMI AÇIKTA NİYE BÖYLE YAPTIN DİYENLER OLABİLİR KUYU İÇİNDEN NEM ÇIKIYOR BUHARIN BİR BAŞKA ÇEŞİDİ  SAL AŞAĞI LAMBAYI LAMBADAN DEVAMLI BUHAR ÇIKIYOR   VE İLK DENEME YARISINI GEÇİNCE BU SEFER ÖN CAM BUĞULANDI GÖRÜŞ SIFIR TABİ  VE OTURDUM  UĞRAŞTIM KOMPLE CAMDAN AKVARYUM GİBİ BİR CAMEKAN YAPTIM VE KAMERANIN MERCEĞİNE BAKAN TARAFI KISMINA DA MİNYATÜR BİR CAM SİLECEĞİ  YERLEŞTİRDİM BUNU DA BAZI ARABALARIN ÖN FARININ UFACIK CAM SİLECEKLERİ VAR ONLARDAN BULDUM BİTANE ARIZALIYDI BANA MEKANİĞİ LAZIM ONUN MOTORU YANMIŞTI AYNI EBADDA BİR MOTOR UYDURDUM  ÇOK GÜZEL OLDU VE İŞİMİ DE TAM GÖRDÜYDÜ  ŞİMDİ OLAY ŞUDUR

BAZI KUYULARDA ÜSTTEN BAKINCA DİPTE KALAN KISIMIN  1.5 --METRELİK SU SATHI ÜSTÜNE GELEN YERDE  GRİŞ VAR İÇERİYE   BU GRİŞLERİ BİR ODAYA ÇIKIYOR VE ODANIN SONU DA TAŞ MERDİVENLİ TAA YUKARI TOPRAK ÜSTÜNE BİR KARIŞ KALA  BİTİYOR BURASINI DÜZ BİR MERMER KAPAKLAN KAPAMIŞLAR AMA 2 KİŞİ BUNA YÜKLENİRSE BU KAPAK KALKAR ŞEKİLDE YAPILMIŞ BUNLAR EN ÇOK RUMLARDA VAR HERHANGİ BİR BASKINDA VEYA KIRIMDA KOMPLE TÜM AİLE BU KUYU AĞZINDAN AŞAĞIYA ORDAN DA ODAYA GEÇİP CANLARINI KURTARMAK ŞEKLİ BUNLAR  SONRA TEHLİKE GEÇİNCE YİNE KUYU AĞZINDAN ÇIKIYORLAR AMA GELEN BASKINCILAR BU KUYULARI KAPATMA YOLUNU SEÇERLERSE İŞTE O KAPAK DENİLEN YERDEN EVİN BAHÇESİNE ÇIKIYORLAR   BU YERLERDEN DE EPEY EMANET EŞYA ALANLAR OLDU Bİ TANESİNE DE YEMİN ETMEZDEN ÖNCE BEN KENDİM DE GİRDİMDİ MÜREFTEDE BİR RUM EVİNDEKİ  TABİİ ZAMANINDA MUBADEREDE GİTMİŞLER ŞİMDİ TÜRKLER OTURUR  VE BENİM ŞİMDİKKİ EVDEKİ KUYUYU KAMERA İLEN İYİCENE İNCELEDİM AMA ÖYLE HUYLANDIRICI GÖZÜKSEDE DEĞİLMİŞ  NORMALMİŞ AŞAĞISI  İŞİN EN ENTERESAN YANI DA AYDA BİR İKİ SEFER DENK GELDİM  BU ANLATACAĞIM OLAYA BEN ŞEHİR ŞEBEKESİNDEN SU ALMIYORUM BU KUYUDAN DALGIÇ POMPA İLEN SUYU ÇEKİYORUM 2--3-- AYDA BİR BU POMPALAR ARIZALANIYOR AMA EN SON ALDIĞIM BİR SENEYİ GEÇTİ HİÇ BİŞİ OLMADI ÇOK SAĞLAM ÇIKTI  İŞTE SIK SIK BUNLARI DEĞİŞTİRİRKEN GÖRDÜM KUYUNUN TAM ORTASINDAN 1--2--3  METRE BİR KALIN SU FIŞKIRIYOR BİR İNSAN GÖVDESİ KALINLIĞI VAR HEMEN HEMEN  BU 5 DAKKA KADAR SÜRÜYOR SONRA NORMAL VAZYETE GEÇİYOR BUNU ARA ARA YAPIYOR HAYRET EDİCİ BİR DURUM BU DA  VE SU ARI SU ÇOK TEMİZ  SUYU VAR ŞEBEKE BOZUK NE İSTERSEN MEVCUT  HER NEYSE ŞİMDİLİK BU KADAR

SAYGILARIMLAN ...................OSMAN NACİ KANAT...................................................O.N.K....

Düzenleyen nacibaba - 30/Nisan 2017/2009 Saat 07:46
NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
osman Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 29/Nisan 2017/2009
Durum:
Gönderilenler: 5
  Alıntı osman Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29/Nisan 2017/2009 Saat 18:09

SADECENE NACİBABAYA SELAMLAR  DİĞER ARKADAŞLARA YOK SELAM SABAH 

Böyle bundan sonrası  yalancı diyenler  niye yalan atayım ki olmuş bir  hadisedir bu iş  kendi kafamdan niye uydurayamki zaten kabahat bende ki anlatıyorum 
bakın nacibaba da anlatıyor  ona da yalancı desenizeya

bundan sonra hiçbişi yazmıyacam  siteye bile zor grerim artık  naci baba benim kaydımı da lütfen siliver bi zahmet

YALANCI  OSMAN
dede
dede

OSMAN BU 2 RESMİ YOLLADI ORAYA KOYARSAN KOY DEDİ  BAHSİ GEÇEN YERLER BURASIYMIŞ BEN DE ONUN NAMI HESABINA BURAYA EKLEDİM...........................................................O.N.K.

OSMAN  MERHABA SELAMLAR SAYGILAR.............OSMAN NACİ KANAT.....................O.N.K......

BAK ŞİMDİ ARKADAŞIM  BANA DA NELER DİYORLAR NELER SÖYLÜYORLAR  ŞİMDİ BU ARKADAŞLARI DA MAZUR GÖRMEK LAZIMDIR NİYE DERSEN DURUM ŞÖYLEDİR>>>>>>>

Tüm unsur sitedeki arkadaşlarımızın %90  nı genç nesildir  ve çok arazide gezilmemiş günlercene arazilerde kap yapıp kalınmamış  günlerce yol yürünmemiş ve vahşi doğaya grilmemiş  hele 500 metre dik sarp uçurumlu yerlerde gezilmemiş vs vs bunlar olmayınca  bu işler anlaşılmaz ve görülmezler  ve biri de bu şekilde anlatırsa  durum bu raddeye gelir sakın bunları yazan arkadaşlar darılmasın gücenmesin  bilinmezlikten kaynaklanıyor bunlar ve ben bu unsurları sitede ayrı bir konu açıp ta toplamadım bende de suç vardır ............

şimdi benim elimde bunca senelik toplanmış  bilgi maceraler vardır belki 1000 sayfayı geçer bunlar da dasıda var  bunları yayınlasam  aynı osman kardeş gibi daha beter beni tefe korlar çünki hiç inanılmıyacak olaylar ve hadiseler mevcut  ve bunları nasıl yapmışlar diye hangi güçlen nasıl nasıl diye düşünerekten belki 1 gün bakaraktan anlamıya çözmiye çalıştığım hadiseler vardır  evet arkadaşlar  bu çok tehlikeli yerlere konan ve içi tuzaklarlan dolu bir sürü mağralar  yer altı şehirleri  kaçış tünelleri kaleler altı çıkış kaçış tünelleri deniz sahilinden kayalık kesimden içeri grilen mağralar  kilise altları tünelleri vs vs uzar da gider  hele 1 tanesi vardı belki  1000 metre dikine bir uçurumun  yukardan aşağı 200 üncü metresindeki bir tünel mağra veya kendileri açmış  grebilirmisiniz böyle bir yere sıkar değilmi

ve burda herhangi bir arkadaşın yazacağını ben yalanmı hakikatmi hemen anlar ve o yazıyı kaldırırım kendisi de ikazlanır bundan kimsenin şüphesi olmasın bu konuda

bir de şunu söyliyeyim şu herkesin seyretiği kamçılı adam ındeia jones mi neydi bunun filimleri saçma gelebilir ama hakikat payları %80 ve filme de heyecan katsın diye bazı hayali ekler de yapılmıştır şimdi  böyle hakikatler olmassa bu filmler ve romanlar yazılamaz  bir kaynak herşeyden önce şarttır  ateş olucakki dumanı tütsün  değilmi.....

bu dediğim konuları ara ara yeri geldiğinde yazıyorum ve bunlara daha sık da yer vereceğim hatta yeni bir başlık altında  bir yerde topluyabilirim de bunlar vakit meselesi bende en kısıtlı olan şey

VE SENİN ÜYELİĞİNİ İPTAL FİLAN ETMİYORUM KIZGINLIĞIN HELE BİR GEÇSİN BAKALIM  GENE YAZ BU GİBİ ŞEYLER OLABİLİR MAZUR GÖRMEK GEREKİR   SEN ŞİMDİ  TECRÜBESİZ ŞURDA ASKERDEN GELDİKTEN SONRA BU İŞE MERAK SARMIŞ BİR KİŞİ OLARAKTAN DAHA YAŞIN 23  DUR BAKALIM DAHA NELER GÖRÜCEKSİN NELERLEN KARŞILAŞICAKSIN  OSMAN BENİ TELEFONLAN ARADI KENDİNLEN GÖRÜŞTÜK  UZUN UZUN KONUŞTUK  ARKADAŞ DÜZGÜN BİRİDİR  BEN BU YERİ ADRES VEREREKTEN AÇIKLIYALIM İNANMIYANLAR GİTSİN GÖRSÜNLER DİYE TEKLİFTE BULUNDUM  KÖY HALKI VE MUHTARLIK İSTEMİYOR KESİNLİKLEN ÇÜNKÜ YUKARDA ÇOK MUAZZAM BİR AYAKTA DURAN KALE DE VAR  SONRA TAHRİBAT BAŞLAR ENDİŞESİ İLEN KESİN İSTENMİYOR  BEN DE DEDİM Kİ MUHTARLAN BENİ GÖRÜŞTÜR BANA TELEFON AÇILSIN ( Kİ KENDİLERİNE KÖYE AİT TEL NOSU BİLE VERMİYORLAR )  BEN MUHTARLAN DA GÖRÜŞTÜM  SADECENE BENİM GELMEMİ VE TEK BU İŞE AİT YERLERİ RESİMLEMEMİ ONAYLADI YALNIZ ORANIN ADRESİ YASAK  BAKALIM BANA DA ÇOK UZAKTIR YER FIRSAT BULURSAM BELKİ GİDERİM  VEYAHUTTA OSMANA KARGO İLEN FOTOĞRAF MAKİNESİ YOLLUYACAM ÇEKSİN MAKİNEYİ YİNE KARGO İLEN BANA YOLLASIN BAŞKA BİŞİ YAPAMAM O DA SIRF SİTEDEKİ İNANMIYAN ARKADAŞLARIN İNANMALARI İÇİNDİR

KALIN SAĞLICAKLAN......................OSMAN NACİ KANAT........................................O.N.K.....

Düzenleyen nacibaba - 09/Mayıs 2017/2009 Saat 19:21
Yukarı Dön
sonumut Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Son Giriş: 10/Haziran 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 46
  Alıntı sonumut Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30/Nisan 2017/2009 Saat 04:26

Osman kardeş bence sen seni eleştiren ve sana yalancı diyenlere aldırış etme. Bende senin yerinde olsaydım aynı tepkiyi verirdim fakat bu siteyi hiçbirzaman terketmezdim. Çünkü burası bir bilgi paylaşım yeri ve çogumuz bu bilgilere açız. Birilerine kızıpta gemileri yakmanın bence sana faydasıyok. Benimki sadece bir arkadaş tavsiyesi sen dahaiyisini bilirsin.

Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  123 4>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50