Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5TOPRAK ALTI GÖRÜNTÜLEME SİSTEMLERİ <>5SERBEST KÜRSÜ
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

TARİHİ ESERLERİN YOK EDİLMELERİ HAKKINDA --okul

 Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazar
Mesaj
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
admin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
NACİBABA

Kayıt Tarihi: 03/Eylül 2017/2008
Son Giriş: 10/Nisan 2017/2024
Konum: GELİBOLU
Durum:
Gönderilenler: 2037
  Alıntı admin Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: TARİHİ ESERLERİN YOK EDİLMELERİ HAKKINDA --okul
    Gönderim Zamanı: 05/Ekim 2017/2020 Saat 05:32
TARİH---5-10-2020......PAZARTESİ....nacibaba...gelibolu/ÇANAKKALE....ONK

DİKKAT--HER BÖLÜMÜN DEVAMI VARDIR SIRASINLAN BUNLARI YAZICAM OKURSUNUZ..

BİLMEYENLER İŞİTMEYENLER,DUYMUYANLAR,GÖRMEYENLER KULAKLARINIZI AÇIP BU YAZDIKLARIMI ÇOK CİDDİYE ALIP ONA GÖRE İŞ YAPINIZ AKSİ HALDE ÇOK AĞIR ŞARTLAR VE BEDELLER KAPIDA ONA GÖRE.............................ONK..

YURDUMUZUN DÖRT BİR YANINDA HERTARAFINDAN TARİH FIŞKIRIYOR DÜNYANIN HİÇBİRYERİNDE OLMUYAN TARİHİ ESERLERE SAHİBİZ,AMA GELİN GÖRÜN Kİ CAHİL KİŞİLERCE KANDİLERİNE DEFİNECİ SÜSÜ VEMİŞ KİŞİLERCE BU ESERLER GÜN GEÇTİKÇE PARÇALANMAKTA ,KAZILMAKTA,YOK EDİLMEKTEDİR BURDAN YİNE SÖYLÜYORUM TAHRİP EDEN YIKAN ,BOZAN,HER BOZDUĞU,YIKTIĞINA KARŞILIK BİR İNSANI ÖLDÜRMEKLEN AYNI KEFEYE KONULUR BİLİNÇSİZCE YAPILAN HER İŞ BİR CİNAYETTİR BUNU KAFANIZA BİRKERE YAZINIZ..

BEN BUGÜN VARSAM YARIN YOKUM YAŞIM ÇOK İLERLEDİ FAZLA BİLE YAŞADIM ONDAN DOLAYIDIR Kİ DAHA SAĞKEN SİZLERE SON BİR UYARI DAHA YAPAYIM..

DOĞADA YETİŞEN BİR NADİR ÇİÇEK İÇİN YÜZBİNLERCE TL CEZA VERİLİRKEN DEFİNECİNİN BİR DAHA GERİ KAZANILAMIYACAK YAPTIĞI TAHRİBAT İÇİN KOMİK GÜLÜNÇ CEZALAR VRİLMEKTE VE SERBEST BIRAKILMAKTA, YANİ GİT DAHA DA TAHRİBAT YAP DENİLMEKTEDİR, ADETA .ONDAN SONRA SENELERCE UĞRAŞ YURT DIŞINA KAÇIRILMIŞ ESERLERİ GERİ TOPLA, İŞ MİDİR BUNLAR SORARIM DEVLETE.

BİR KİŞİ BİR İŞİ ÖĞRENMEK İÇİN NASIL OKULUNDA OKUYUP ÖĞRENİYORSA BU İŞLERİN DE BİR OKULU OLMASI ŞARTTIR ANCAK BU OKULLARDAN MEZUN OLANLAR ELLERİNDEKİ BELGELERİ İLEN ARAMA YAPACAKLARDIR BİLİNÇLİ OLARAKTAN İŞTE O ZAMAN BU YKIMLAR DURUR ZATEN BUGÜNE DEK TARİHİ YERLEŞİM VE ESERLERİN
%80 NLERE VARAN,IN YERLERİNİ DEFİNECİLER MEYDANA ÇIKARMIŞLARDIR. MÜZELER
HEP SONRADAN HABERDAR OLMUŞLARDIR, TABİİ BULUNAN YER İLK ÖNCE BİR SÜRÜ DEFİNECİ TARAFINDAN TALAN EDİLİR İYİ ŞEYLERİN HEPSİ GİDER MÜZELERE DE HİÇBİŞİ KALMAZ..SONRADAN BU YERLER ÜNÜVERSİTE ARKEOLJİ KISIMLARINA VERİLİR VE DETAYLI KAZILAR BAŞLAR.....

ŞİMDİ TOPRAK ÜSTÜNDE KALICI OLAN ESERLER VARDIR BUNLARIN CİNSLERİ ŞÖYLEDİR MESELA KALELER VE BUNLARIN SURLARI,,GÜZEL SANATKARE YAPILMIŞ ÇEŞMELER VE UZUN ÇOĞUL OLAN YALAKLARI,,ÇEŞİTLİ ŞEKİL VE EBADLARDA KUYULAR VE BİLEZİKLERİ,YIKILMIŞ YER ÇOĞU KISIMLARI HALEN AYAKTA OLAN ŞEHİR KALINTILARI BU YERLERDEKİ HEYKELLER.... TABİİ KALMIŞSSA,KİLİSELER,MANSTIRLAR,BAZI YÖRELERDE OLAN KAYA MEZARLARI,TARİHİ MEZARLIKLAR,HAMAMLAR,HANLAR,GİBİ BİR ÇOK KALINTILAR HER YERDE BUNLARIN BAZILARI HALEN TOPRAK ÜSTÜNDEDİR..HEPSİ DE AYIKLANMIŞTIR HER YER KAZMA KÜREKTEN NASİBİNİ ALMIŞTIR GERÇEKLER BUDUR.

TOPRAĞIN İÇİNDEKİLER,SATIHA YAKIN OLAN OBJE VE PARALARI DA BULMAK İÇİN MADEN DEDEKTÖRLERİ DEVREYE GİRER TABİ CİHAZ KULANMAYI BİLENLER MALI TOPLARLAR ÇOK DAHA DENEYİMLİ ARAYICILAR DA ESAS MALI TOPLARLAR SATIH TARAYICILARINA DA ( TEKTEKÇİ ) DENİLİR.DEDEKTÖRCÜLER YILLAR GEÇTİKÇE
DENEYİMLERİ İYİCE ARTARAK ÇOK İYİ İŞLERE İMZAA ATARLAR VE DEFİNECİLİKTE PIRSAYI BU KESİMDEKİLER TOPLARLAR,PARA DEYİP GEÇMEYİN ÖYLE KIYMETLİ PARALAR VARDIRKİ BİR PARA ADAMA BİR EV ALDIRIR VEYA LÜKS BİR ARABA ..
BEN HER ZAMAN BU KESİMDEKİLE DERİM Kİ BULDUKLARINIZI YÖRENİZDEKİ MÜZELERE GÖTÜRÜN VERİN AMA MÜZELER KİŞİYİ OYALARLAR KİMBİLİR KAÇ SENE GEÇER O KİŞİYE PARA ÖDENİR BU PARA DA SADAKA GİBİDİR ONDAN DOLAYIDIRKİ TEKTEKÇİLER HİÇBİRZAMAN MÜZELERE ZIRNIK VEMEZLER EL ALTINDAN SATARLAR
ŞANSLARI YAVER GİDERSE BU ALIŞVERİŞİ YAPARLAR GİTMEZSSE DE YAKALANIRLAR
ÇOĞU ÇIKAR PİYASAYA ELİNDEKİLERE MÜŞTERİ ARAR BİLMEZKİ PİYASADA GEZEN ALICI KLIĞINDA JANDARMANIN DA POLİSİN DE ADAMLARI OLDUĞUNU,KİMİLERİ DE AZA KANAAT ETMEZ ÇOĞU ARARKEN ENSELENİR ELİNDEKİLER GİTİĞİ GİBİ BİR DE HAPİS YATAR DÜNYAA KADAR DA PARA CEZASI ÖDER.YAA BÖYLE İŞTE BU İŞLER.
ARAZİDE DAĞ TAŞ GEZERKEN BİR GÜN BAKMIŞINIZ İŞTE ŞANSINIZA 1 TENEKE KADAR YÜKLÜ ALTIN PARA ÇIKMIŞ EE 4 ARKADAŞMIŞSSINIZ BİRİSİ PARALARI GÖRÜNCE ANINDA AKLINI YİTİRMİŞ DİĞERLERİ DE SENİN BENİM DİYE KAVGAYA TUTUŞMUŞ BİRİ ÇEKMİŞ TABANCAYI ARKADAŞLARINI VURMUŞ SONUÇ TAM BİR FELAKET, OLMUYOR DEMEYİN KAÇ TANE VAKKA VAR BÖYLE,BEN DEVAMLI DİYORUMKİ TOPRAKTAN MADAA SABİT DEVASAA KAYALIKLARA BAKIN EN ÇOK GÖMÜLER KAYALIKLARA KONULUR BİR KESKİ BİR DE ORTA AĞIRLIKTA ÇEKİÇLEN PARA KOYUCU GÖZÜNE KESTİRDİĞİ KAYALIKTAKİ BİR YERİ AÇAR AYNI TENCERE GİBİ ORSINI OYAR NE KADAR PARA KOYUCAK O GENİŞLİKTE YAPAR ORASINI VE PARAYI KOR EN ÜSTTE MANDA DERİSİNDEN BİR PARÇAYI ÖRTER SONRA AÇTIĞI YERDEN ÇIKAN KAYA PARÇALARINI YANINDA GETİRDİĞİ SARIDAN YAPILMA BİR ORTA BOY HAVAN İÇİNDE DÖĞER UN GİBİ YAPAR AYRI BİR KAB İÇİNDE SUYLAN KARIŞTIRIP
MACUN KIVAMINA GELİNCE BU YERİ ONLAN SIVAR YER KURUYUNCA GÖRÜNÜM AYNI O YERDEKİ KAYALIĞIN RENGİNİ ŞEKLİNİ ALIR HİÇ BELLİ OLMAZ ORASININ AÇILIP DA OARAYA BİŞİ KONDUĞUNU TABİİ KAYALIKTA GEZDİRİLEN BİR DEDEKTÖR VARSA ONU YAKALAR VEYANLARINDAN KESKİ İLEN VURULARAK O YER AÇILIP İÇİNDEKİLER ALINIR O PARAYI KOYANA DA DUA EDERSİNİZ OLUR BİTER.BU ÇIKAN PARALARIN %60 I YA REŞAT ALTINI YA HAMİTTTİR YANİ OSMANLI VE YASAKLI DEĞİLDİR.

NOTLAR++++
PARAYI KOYDUKTAN SONRA NEDEN EN ÜSTE MANDA DERİSİNİ KORLAR ?????
SIVADKAN SONRA HARÇ KURUR İYİCE KURUYUNCA BİR HAFİF ÇEKİÇLEN BU ÜST KABUĞA VURULURSA TOK SES ÇIKARIR YANI BAŞI HİÇ AÇILMAMIŞ YERE DE VURUN AYNI SESİ ALIRSINIZ ONDAN DOLAYI BU MANDA DERİSİNİ KORLAR.........ONK.

TEKTEKÇİLİKTE BULDUĞNUZ TÜM OBJE VE PARALARIN SADECE ÜSTÜ TOPRAĞINI TEMİZLEMEK İÇİN AKAN SU ALTINDA BİR DİŞ FIRÇASI İLEN HAFİFÇE YIKAYINIZ KESİNLİKLEN YOK LİMON SUYUNA BIRAKMA YOK SİRKEYE,YOK BUNLARA BENZER ŞEYLER İÇİNDE KESİNLİKLEN BIRAKMAYIN HELE ASİTLİ NESNELERE KESİNLİKLEN YOKSA MİLYAR DEĞERİ OLSA ANINDA SIFIR OLUR O PARÇANIN DEĞERİ...


++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++


BENDEN SİZLERE EN BÜYÜK NASİHATIM ŞÖYLE OLUCAKTIR..
1-DEFİNECİLİĞİ SADECE TEK BAŞINIZA YAPIN VE DİLİNİZİ HER ZAMAN TUTUN.
HİÇKİMSE İLEN HİÇİR YERE GİTMEYİN BAŞINIZA NE GELİCEK ASLA BİLİNMEZ,
50 SENELİK ARKADAŞINIZ BİLE BİŞİ ÇIKTIĞINDA ANINDA KENDİNİ BOZUYOR KAÇKERE BENİM DE BAŞIMA GELDİ VEYA YANINIZDA GÖTÜRDÜĞÜNÜZ ARKADAŞINIZ ERTESİ GÜNÜ NE YAPTIĞINIZI KAHVEDE BİRE ON KATARAK ANLATIYOR BÖYLE GEVEZELERLE ASLA YOLA ÇIKMAYINIZ.
2-ARAYACAĞINIZ YERİ ALETSİZ EDEVATSIZ İLK ÖNCEDEN GÜNDÜZDEN İYİCE BAKINIZ NERDEN GİRİP NERDEN ÇIKACAKSINIZ ARAZİYİ KAFANIZA YAZINIZ BU YERDEKİ TEHLİKE ARZEDEN YERLERİ İYİCE BELLEYİNİZ ÇÜNKİ GECE ÇALIŞACAKSINIZ BURDA .
3-MUHAKKAK SURETTE MAKİNEYE KULAKLIK TAKINIZ KULAKLIĞIN SADECE BİRİNİ KULAĞINIZA YERLEŞTİRİN ÖBÜRÜNÜ DE AÇIKTA BIRAKIN Kİ DIŞ SESLERİ DUYARSINIZ . KULAKLIKSIZ KULLANIRSANIZ BİRKAÇ KİLOMETRE ÖTELERDEN BİLE MAKİNENİN SESİ DUYULUR,EKRANI GÖRÜCEM DİYE SAKIN IŞIK TUTMAYIN VARSA MAKİNENİN EKRAN AYDINLATMA ŞEKLİ ASLA KULLANMAYINIZ..ASLA SİGARA İÇMEYİN SİGARANIN ATEŞİ BİLE ÇOK UZAKLARDAN GÖRÜLÜR,ÇAKMAK ÇAKMAYIN
ARKADAŞINIZ VARSA YANINIZDA LÜZUMSUZ KONUŞMA YAPMAYIN YANİ SESSİZ OLUN


++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++4-"""" BİLMEDİĞİNİZ BİR ARAZİYE MUHİTE NASIL GİRİLİR"""""""""""""""""
DİKKAT--bu şekildeki yazılarım bazı makamlara ters gelip bana bir sürü uyarılar gelmektedir artık bu uyarıları dikkate almadığımı beyan ederim.
"""HAKİKATLAR NEYSE ONLARI YAZACAĞIM KİMSE DE KUSURA BAKMASIN""""ONK"""

BİRİNCİ ŞIK--DİYELİM BİLMEDİĞİNİZ TANIMADIĞINIZ BİR ARAZİDE SİZE UZAKTIR BU YER O BÖLGEDEN TANIDIĞINIZ BİR ARKADAŞTAN TELEFPON GELİYOR DİYORKİ BİZİM BURDA BİR TARLA VAR BU TARLANIN SAHİBİ HER YAĞMURDAN SONRA Bİ SÜRÜ ALTIN PARA BULUYOR BURDA GEL BURAYA MAKİNE İLEN HEPSİNİ HATTA ANASINI DA BULALIM TOPLUYALIM DİYOR ???? BU İŞE KIRK SEFER DÜŞÜNÜP TAŞINMAK LAZIM SAKIN OLAKİ ÜSTÜNE BALIKLAMA ATLAMAYIN BUNUN..
"""SEBEBLERİNE GELİNCE --
İLK ÖNCE BU ARKADAŞINIZI ÇOK İYİ TANIYORMUSUNUZ,,BU KİŞİ İLEN BİRKAÇ SEFER ARAMAYA GİTTİNİZMİ,,BU KİŞİ ÇOK FAKİR Mİ VEYA ORTA HALLİ Mİ VEYA ZENGİNCE BİRİ Mİ,ALKOLLE ARASI NASIL,,GEVEZE BİRİ Mİ,,SIR SAKLARMI,,
HERHANGİ BİR MUHABBETTE ANLATIKLARININ KAÇI YALAN KAÇI DOLAN KAÇI DOĞRU,,İNSANOĞLU ŞAŞAR DA BEŞER DE BUNU UNUTMAYIN..OTURUN KÜLAHINIZI ÖNÜÜZE KOYUP ÖYLE BİR ARAŞTIRIN Kİ SANKİ ÇOK ÖNEMLİ BİR OLAYI ÇÖZMEK İÇİN UĞRAŞAN BİR EMNİYET KADROSUNUN ÇAPRAZ SORGULAMASINI NASIL YAPIYORSA AYNI ŞEKİLDE SİZ DE BU KİŞİYİ HAFIZANIZDAKİ TÜM BİLGİLERİ BİRLEŞTİRİP ALT ALTA KOYUP TOPLAYIN NE ÇIKIYOR ONA BAKIN...
*****ÇÜNKİ DİYORUM BURAYA DİKKAT EDİNİZ---
BU ARKADAŞIN SÖYLEDİĞİ OLAY EĞER Kİ DOĞRUYSA ORDAKİ BU İŞİN ŞEKLİ ŞÖYLEDİR...DEMEKKİ O YERDE BÜYÜKLÜĞÜ BELLİ OLMUYAN YA BİR KÜP VARDIR ,YA BİR TENEKE,YA DA DERİ İÇİNE KONMUŞ BİR PARA VARDIR VE BU PARANIN DERİNLİĞİ ZAMAN AŞIMINA GÖRE SATIHA YAKLKAŞMIŞTIR YER TARLA DENDİĞİNE GÖRE YER SÜRÜLÜP EKİP BİÇİLEN YERDİR TOPRAK DEVAMLI ALTÜST OLUYOR VE BU PARANIN KAYNAĞI SÜRÜLME ŞEKLİNE GÖRE DAĞILIYOR GENİŞLİYOR AMA HEP EN ÜSTÜ TOPRFAĞA KARIŞIP ANA KISMI HALEN TOPRAK İÇİNDE DURMAKTADIR YANİ EKMEĞİ DİLİM DİLİM KESİYORSUNUZ HER DİLİMDE NE KARIŞMIŞSSA O ÇIKIYOR DAHA ALTI VE ANASI BABASI DURUYOR,,BUNU NASIL BULURUZ O YERDE İYİ BİR MAKİNE İLEN USULÜNE GÖRE YAPILAN BİR ARAMADA BU ANASI MUHAKKAK ÇIKICAKTIR İŞTE BU BULUNURSA KIYAMETTE O ZAMAN KOPACAKTIR DOĞRU MU YANLIŞMI BİR DURUP DÜŞÜNÜN...YAAAAA İŞTE BÖYLE.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++


"""""BU İŞ İÇİN ORAYA GİTTİNİZ SAKIN OLAKİ O TARLA SAHİBİNLEN GEL KARDEŞİM BAK MAKİNE DE VAR TÜMÜNÜ BULALIM BU PARANIN GEL ARAYALIM DERSENİZ..?????????? OLACAKLAR ŞÖYLE SIRALANABİLİNİR..

İLK ÖN CE O TARLA SAHİBİ İÇİNDEN DİYECEKKİ--EYVAH İŞ MEYDANA ÇIKTI BEN ŞİMDİ NE YAPAYIM DER KENDİ KENDİNE..İLKTEN %90 NININ DEDİĞİ ŞÖYLEDİR AYNI BÖYLE OLAY İÇİN BANA BİR GÜN MÜSADE EDİN ...TAMAM DENİLİR VE BEKLENMEYE BAŞLANILIR %100 ÜNÜN DE SON BİR DEDİĞİ VARDIR O DA ŞÖYLEDİR BU KŞİ DE AYNI DEMİŞTİR ((( TAM AYRILINIRKEN TARLA SAHİBİ HAA BAKIN DER BENİM YETİŞMİŞ 6 TANE ERKEK ÇOCUĞUM VAR BU GECEDEN İTİBAREN AYNI ASKER NÖBETİ GİBİ HER BİRİ SİLAHLI OLARAK 2 SAAT NÖBET TUTUP 2 SAATİN SONUNDA NÖBETİ DİĞER KARDEŞİNE DEVREDECEKTİR GÜNDÜZÜN DE AYNI DEVAM EDİCEKTİR İYİMİ HADİ BAKALIM KOLAY GELSİN )))) DİĞER ŞIKLAR AŞAĞIDA
(A)-BU YER İÇİN TARLA SAHİBİNE HABER VERİLİRSE ONLAN İŞ TUTALIM DERSEN BİR SÜRÜ SAYILAMIYACAK KADAR ŞEKİLLERDE İŞLER OLUŞUR ÇÜNKİ İNSAN BEY Nİ HALEN ÇÖZÜLEMEDİ ŞEYTANIN DA İŞİ YOK ÜRETİME BOL BOL KATKIDA BULUNUR
TARLA SAHİBİ KENDİ BEYİN KAPASİTESİNE GÖRE İYİ TARAFTAN TUTAR ,KÖTÜ TARAFINDAN TUTAR,EN ÇOK TA YA ÇIKARSA NASIL PAYLAŞILACAK YA JANDARMA TUTARSA,NASIL SATACAM BUNLARI,ACABA KAVGA DÖĞÜŞ ÇIKARMI BU MAKİNECİLERDE SİLAH VS VARMI, OFFFFF,OFFFFF BEY Nİ BULANIR SONUÇTA DER Kİ BEN BU İŞE KARŞIYIM RAZI DEĞİLİM EN SON SÖZÜM BU DER ÇIKAR İŞİN İÇİNDEN DER Kİ 24 SAAT GECE GÜNDÜZ YER GÖZETİM ALTINDA HABERİNİZ OLSUN VE GİDER BİZİMKİLER DE KALAKALMIŞTIR ŞİMDİ BUNLAR BAŞLARLAR DÜŞÜNMEYE NE YAPALIM DİYE EN AKILCIL OLANINI MAKİNECİ ORTAYA ATAR DER Kİ BAKIN ŞİMDİ BUNUN ÇOCUKLARINI HER YÖNLERİYLEN ELE ALALIM HANGİSİNİN PARAYA İHTİYACI VAR BU BİR İKİNCİSİ DE KARDEŞLERİN ARALARINA NİFAK SOKUP PARÇALAYALIM BU 2 ŞIKTAN BAŞKASI HİKAYEDİR DERLER ..MAKİNECİ SONRA DER Kİ NÖBET TUTMA SÜRESİ 2 SAAT ESİR ALIP BAĞLIYALIM BU 2 SAAT İÇİNDE MAKİNE İLEN TARAYALIM ÖBÜRÜ DER LEN 2 SAATTE NEREYİ TARAYACAKSINIZ KOCA TARLA BU YAŞ GEÇİN BAŞKA ÇÖZÜME,MAKİNECİYİ BURAYA GETİREN BU İŞİ SÖYLEYEN DER Kİ BENİM BİR ARKADAŞIM VAR BELEDİYENİN KÖPEK TOPLAMA BARINAĞINDA ARAÇLAN KÖPEKLERİ TOPLAYIP BARINAĞA GETİRİYOR VE ELİNDE ÇOK PROFESYONEL İLAÇ ATMA TÜFEKLERİ VAR YANİ BAYILTMA İÇİN BEN BİR GÜN MERAKTAN SORDUMDU İNSANA ATSAN NE YAPAR BU İLAÇ NE OLUCAK BİR KAÇ SAAT UYUR SONRA DA AYILINCA YİNE BİR İKİ SAAT SERSEMLER FALAN FİLAN DEDİYDİ GELİN ONU DA DAHİL EDELİM BU İŞE ALIP ONU GETİRELİM HER NÖBETE GELENE BİR TANE ATSIN BÖYLELİKLEN ÇOK ZAMAN KAZANIRIZ MAKİNECİ BİR AN DÜŞÜNÜR SONRA GÜLER NE GÜLÜYON BEYENMEDİNMİ BU İŞİ DER. MAKİ NECİ DE ULEN GELENİ BAYILTTIK OLDU 4--5 KİŞİ GİDEN GELMİYOR HİÇMİ MERAK ETMİYECEKLER GELİP NE OLUYOR DİYE BAKMIYACAKLARMI HA.DOĞRU DERSİN BU İŞ TE YAŞ BAŞKA NE OLANAKLAR VAR ONLARA BAKALIM DERKEN MAKİNECİ DERKİ,,YAHU BU TARLADA BU İŞİN VARMI YOKMU DOĞRUMUDUR UYDURMAMIDIR NE OLDUĞU BELLİ DEĞİLKEN BİZ BİR SÜRÜ ŞEYER ÜRETİRİZ İLK ÖNCE BU İŞİN DOĞRULUĞUNU TESPİT ETMEK ZORUNDAYIZ ONUN İÇİN DE HİÇ TARLA SAHİBİNE HABER VERMEDEN BU UYERİ İŞLKTEN MAKİNEDEN GEÇİRELİM ÖÜRÜ DE DERKİ HANGİ TARLA YER NERESİ BİLMİYORUZ Kİ ????????????????????????????
HADİ BAKALIM ŞİMDİ NE OLUCAK OLACAK TEK ŞEY TARLA SAHİBİNLEN GÖRÜŞMEK BAŞKA ÇIKAR BİR YOL GÖZÜKMÜYOR ŞU ANDA...
MAKİNECİ DERKİ VAR EN SON BİR ŞIK DAHA NEYMİŞ O DERLER ??? DERKİ BİZİM YER İLEN BURASI KAÇ KM ÖÜRÜ DERKİ AŞAĞI YUKARI 125 KM VAR TAMAM DER MAKİNECİ GİDELİM MEMLEKETE HAVANIN YAĞIŞLI ANINI BEKLİYELİM İYİCE YAĞMAYA BAŞLAYINCA GELELİM BUNUN EVİNİ UZAKTAN TAKİBE ALALIM NASIL OLSA ALTIN BULMAK İÇİN O TARLAYA GİDİCEK BİZ DE TAKİP EDİP YERİ ÖĞRENİRİZ DER"""""DERLERKİ HAY AKLINLAN BİN YAŞA EN GÜZEL FİKİR BU..


++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++(B)-BİR AĞIR BASAN FİKİR DE ŞU GİDELİM DİREK TARLA SAHİBİNE ANLATALIM İŞİ YA KABUL EDER YA DA ETMEZ ONA GÖRE HAREKET EDERİZ TAMAM DERLER TARLA SAHİBİNİN KAPISINI ÇALARLAR ZATEN ARKADAŞLAR BUYUR EDER BUNLARI DOYURUR BAŞKA KONULARDA MUHABBET GİDERKEN BU MEVZUYU AÇARLAR TARLA SAHİBİ BİRAZ DÜŞÜNÜR SONRA TAMAM BE DER MAKİNENİZ DE VAR DİMİ EVET VAR DERLER BU AKŞAM BENİM TRAKTÖRLEN GİDERİZ ZATEN İN CİN TOP OYNUYOR KİMSELER YOK ...........
EEEEE NE OLDU O KADAR FİKİRLER SENARYOLAR HEPSİ GİTTİ AMA BU SAYILANLARIN HEPSİ OLABİLİR ONUN İÇİN VERİYORTUM TÜM BU ŞIKLARI BAKIN SONRASI NE OLDU    

BU İŞ AŞAĞIDAKİ GİBİ AYNEN OLMUŞTUR YANİ HAKİKATTIR............................ONK.......Düzenleyen admin - 25/Ekim 2017/2020 Saat 08:28
gençliğine güvenip vakit çok erken derken,belki elveda bile diyemessin giderken ONK..
Yukarı Dön
admin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
NACİBABA

Kayıt Tarihi: 03/Eylül 2017/2008
Son Giriş: 10/Nisan 2017/2024
Konum: GELİBOLU
Durum:
Gönderilenler: 2037
  Alıntı admin Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13/Ekim 2017/2020 Saat 15:56

EVET YUKARDAN DEVAMI BURADA .....................................ONK..

BAŞLARLAR HAVANIN KARARMASINI Bİ GÜZEL DE SOFRA KURARLAR KARINLARINI DA DOYURURLAR TRAKTÖRÜN ARKA KASASININ ÜSTÜNE BRANDASINI DA ÇEKERLER TÜM TAKIM ALET EDEVATLARINI DA ALIRLAR EKSİKSİZ HER ŞEY TAMAM OLUNCA HAREKET EDERLER YER KÖYE YARIM SAATLİK YOLDUR TARLAYA GELİRLER TRAKTÖRÜ KUYTU BİR YERE ÇEKERLER İNERLER MAKİNECİ TARLAYI BİR ÇAPRAZ ATARAK BOYDAN BOYA İLKTEN DOLAŞIR TÜM TYARLA KİREMİTLİK TAŞLIK YAŞAM YERİ OLDUĞU BELLİDİR SORAR TARLA SAHİBİNE MAKİNECİ BURDA SU VARMI ÇEŞME KUYU FİLAN TARLA SAHİBİ DE OLMAZ OLURMU DER GEL BAK DER 12 YALAKLI MUAZZAM BİR İKİ OLUKLU ÇEŞME BUZ GİBİ DE SUYU VAR VAY BE DER MAKİNECİ BU YER DE AŞAĞI DOĞRU EĞİLİMLİ BİR YERDİR SONUNDA DA DERE YATAĞI VAR YAĞMUR YAĞINCA FALİYETE GEÇİYORMUŞ.SEN DER NERELERDE EN YOĞUN OLARAK BU PARALARI BULUYORSUN DER TARLA SAHİBİNE O DA GEL GÖSTEREYİM DER GELİRLER BİR YERE İŞTE BU BÖLGEDE ÇIKIYOR DER TAMAM DER MAKİNECİ KURALIM HAZIRLIYALIM MAKİNEYİ DER ÇIKARIR ÇANTADAN KOLLARI BAŞLIĞI TAKAR HER ŞEY TAMAM OLUNCA ÇANTADA BİŞİLER ARAR AMA BULAMAZ BAŞLAR GÜLMEYE NİYE GÜLÜYORSUN DERLER MAKİNECİ DE BATARYAYI EVDE ŞARJDA PRİZE TAKILI UNUTTUK İYİMİ DER HAYDAAA ŞİMDİ NE OLUCAK TARLA SAHİBİNE GİT DE GETİR DER O DA TAMAM DER TRAKTÖRÜ KASADAN AYIRIRLAR BİNER TRAKTÖRE KÖYE GİDER..1 SAAT SONRA GELİR MAKİNECİ TAKAR BATARYAYI ÇALIŞTIRIR DEDEKTÖRÜ BAŞLAR ARAMAYA BU YERE HEMEN HEMEN MAKİNE İLK DEFA GİRİYOR DER TARLA SAHİBİ DE DOĞRU İLK GİREN SİZLERSİNİZ DER BOYUNA KURŞUN BAŞLAR ÇIKMAYA BİZANS ROMA BRONZ PARALAR DA ÇIKAR BAŞLAR ALTIN DA ÇIKMAYA YANISIRA GÜMÜŞ DE VARDIR KISACA HER MALZEME ÇIKMAYA BAŞLAR DERKEN EN BÜYÜK GENİŞ SİNYAL ALINIR MAKİNECİ TAMAM BULDUK KAYNAĞI DER AÇIN BAKALIM BURASINI AÇARLAR HERKEZDE BÜYÜK BİR HEYECAN DERKEN ÜSTÜ AĞIZ KISMI KIRILMIŞ ORTA BÜYÜKLÜKTE BİR KÜP VE EVET ALTIN DOLU İÇİ
YANLARDAN AÇARLAR AMA GÜÇLERİ BUNU KALDIRMAYA YETMEZ TARLA SAHİBİ BİR AKILSIZLIK YAPAR HİÇ DÜŞÜNMEDEN KÜSKÜYÜ KÜPÜN DİBİNDEN KÜPE DOĞRU İTTİRMEYİ DENER BELKİ KIPIRDAR DİYE VE KÜP KIRILIR TÜM PARA DA YAYILIR NE YAPTIN SEN YAAA DERLER O DA OLDU BİRKERRE NASIL OLSA VAKTİMİZ VAR ELLE TOPLARIZ DER TAMAM DENİR O ŞEKİLDE BAŞLARLAR TOPLAMAYA 10--15 TANE SAĞLAM ÇUVAL VARMIŞ TRAKTÖRÜN KASASINDA HER ÇUVALA 1 KİŞİNİN TAŞIYACAĞI ŞEKİLDE YÜKLEMİŞLER ZATEN 3 ÇUVALDA BİTMİŞ SONRA BU KÜPÜN ÇIKTIĞI YERİ KAPAYIP ÜSTÜNÜ DE BİŞİ OLMAMIŞ GİBİ ŞEKİLLENDİRMİŞLER..DAHA SONRA MAKİNECİ DEMİŞ Kİ BAKALIM BAŞKA DAHA BİŞİLER VARMI MAKİNEDEN GEÇİREYİM DEYİNCE TARLA SAHİBİ DE ULEN YETMEZMİ ARADIĞIMIZI BULDUK ŞİMDİ EVE GİDİP PAYLAŞALIM SONRA HERKES EVİNE DEMİŞ DOĞRU DERSİN DEYİP KÖYE DÖNMÜŞLER EVE GELİNCE GİRMİŞİLER MİSAFİR ODASINA ORTALIK YERİ AÇMIŞLAR DAHA ÖNCE KADINLARI KOMŞULARA YOLLAMIŞLAR EV BOŞ YANİ BİR BEYAZ ÇARŞAF SERERLER ORTALIK YERE TAM ORTASINA DA 3 ÇUVALI BOŞALTIRLAR,,SONRA SADECE BİR KİŞİ ALIR TEK TEK BİR SANA BİR ONA DİYE DAĞITMIŞ TÜM ALTINI
SONRA EV SAHİBİ ALIR BİR MAKAS ÇARŞAFI KESER ÇIKIN ŞEKLİNE SOKAR HADİ BAKALIM HAYIRLI OLUR İNŞAALLAH DİYEREK MİSAFİERLERİNİ YOLCU EDER...
NE GÜZEL DEĞİLMİ KAVGASIZ GÜRÜLTÜSÜZ PATIRTISIZ İŞİ BÖYLE BULANLARA ALLAH BU ŞEKLİ NASİP EDER İNŞAALLAH ............................ONK..

"""""""""ŞİMDİ BİR DE DİĞER YAŞANMIŞLARA BİR GÖZ ATAIM"""""""""""""""


++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Düzenleyen admin - 23/Ekim 2017/2020 Saat 09:31
gençliğine güvenip vakit çok erken derken,belki elveda bile diyemessin giderken ONK..
Yukarı Dön
admin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
NACİBABA

Kayıt Tarihi: 03/Eylül 2017/2008
Son Giriş: 10/Nisan 2017/2024
Konum: GELİBOLU
Durum:
Gönderilenler: 2037
  Alıntı admin Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19/Ekim 2017/2020 Saat 12:43

BU KISIMDA SİZLERE DEFİNECİLİKTEKİ ŞART OLAN ARAÇ GEREÇ VE ALETLER ANLATILACAKTIR TABİKİ TAM TEŞEKKÜLÜ OLMAK DEMEK KİŞİNİN ZENGİN OLMASINDAN GEÇER   ANLATIM İLKEL YÖNTEMLERDEN İLERİ DERECEDEKİ YÖNTEMLERE DOĞRU GİDİCEKTİR BU KISIMDAKİ ANLATIM TAMAMEN DOĞRUDUR ABARTILI YANLIŞ ŞEYLER KESİNLİKLEN YOKTUR İLK ÖNCE HERKEZ BUNA DİKKAT ETSİN.............ONK


***%90 LARA VARAN ORANLARDA KİŞİLERİN BU İŞE İLK BAŞLAMALARI KAZMA KÜREK İLEN OLUYOR..BU DA KONUDA HİÇBİR BİLGİ SAHİBİ OLMAYIŞ EN BAŞ SEBEB.ONUN BUNUN SÖYLEMESİ VE SÖYLENTİLER SEBEBİ İLEN TAHRİBAT BÖYLECE BAŞLAMIŞ OLUYOR,BU TAHRİBAT %100 OLARAK TARİH KATLEDİLMEKTEDİR BAŞINDAN BERİ DE SÖYLEMEK İSTEDİĞİM EN BAŞ KONU DA BUDUR..
""""" YİNE BURDA DA SÖYLÜYORUM HERHANGİ BİR TARİHİ ESERE KAZMAYI VURDUĞUN ANDA RESMEN BİR İNSANI ÖLDÜRÜYORSUNUZ AYNI EŞ DEĞERDİR,ÖLDÜRDÜĞÜNÜZ İNSAN NASIL BİR DAHA GERİ GELMİYECEK İSE İŞTE KAZMAYI VURUP DA YIKTĞINIZ BİNLERCE SENE ÖNCESİ YAPILMIŞ ESERLER DE GERİ HİÇBİRZAMAN GELMİYECEKTİR ..

               NACİBABANIN ŞANSI VE KLADERİ

BEN BU DÜNYAYA GELDİM 17--18 YAŞINDA ELEKTRONİKÇİ OLDUM ANADOLUDAN BİR VATANDAŞIN 1960 YILLARI TAHMİNEN GETİRDİĞİ BASİT DENİCEK DEDEKTÖR ŞEMASINI BUNU BANA NE PAHASINA VE KAÇA MAAL OLURSA OLSUN YAP DEMESİ İLEN DE HEM DEDEKTÖR İŞİNE HEM DE BU DEFİNECİLİK HASTALIĞINA GİRMİŞ OLDUM,GİRMEZ OLAYDIM KEŞKİ BUGÜNKİ AKLIM OLSAYDI,KAZANDIĞIM HER ŞEY BU UĞURDA HEBA OLDU GİTTİ.. İNSANDA ŞANS OLMAYINCA OLMUYOR YÜRÜMÜYOR BU İŞ,İSTER İNANIN İSTER İNANMAYIN DÜNYANIN EN MODERN EN İLERİ TEKNOLOJİK ALETLERİNLEN ÇALIŞTIM TOPU TOPU 1 ADET BİZANS ALTINI NASİP OLDU BAŞKA YOK AMA BRONZ,BAKIR,UFAK HEYKELCİKLER VS VS TONLAN ÇUVALLAN ALDIM BUNLARIN DA YARIDAN ÇOĞU MÜZELERE VE ÖZEL MÜZE İŞİ YAPANLARA GİTTİ GERİSİ ZATEN BOZUK HELE KURŞUN HADDİ HESABI YOK..
TEKTEKÇİLİK İŞİNDE ARAYACAĞIN HERHANGİ BİR ARAZİDE BOYDAN BOYA İLK ÖNCE BİR ÇAPRAZ ATARSIN VE İLK İSTENEN ŞEY KURŞUNUN ÇIKMASIDIR (KURŞUN ) DEDİYSEM SİLAH KURŞUNLARI DEĞİLDİR NORMAL BİLDİĞİMİZ KURŞUNDUR BU SÖYLEDİĞİM ,KURŞUNUN O YERDE ÇOK BOLCA ÇIKMASI DEMEK BU YERE İLK SEN GİRİYORSUN MAKİNE İLEN DEMEKTİR VE KURŞUN O DEVİRLERDE MEDENİYET OLARAK GÖRÜLÜYORDU... KURŞUNDAN UFAK HEYKELCİKLER VARDIR POSTA PULU OLARAK DA KULLANILIRDI KALIPLARIN İLKTEN YAPILMALARI DA KURŞUNUN YUMUŞAK İŞLENMESİ KOLAY OLMASI TERCİHLERİ 1.Cİ SIRAYA TAŞIR.


++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++""""DİKKAT**DİKKAT***DİKKAT BURASINI DİKKATLİ OKUYUN ......
ESKİ DEVİRLERDE KURŞUNU İNŞAATLERDE KÖŞELERE EKLEME TUTTURMA MADDESİ OLARAK KORLARDI MESELA BİR ÇEŞME DÜŞÜNÜN BUNUN TÜM TAŞLARINI ÖBÜR YANIBAŞI TAŞA TUTTURMADA ARA YAPIŞKAN MADDESİ GİBİ KULLANILIRDI BİLLAHSSA KÖŞE YERLERDE,,ÇOĞUNLUKLAN DA BU EKLENİLECEK TAŞLARIN İÇİ KISIMLARI OULUR HER İKİ TARAFIN DA BİR DE İNCE UZUNCA YERİNE GÖRE KURŞUN KALEM KALINLIĞI İŞTE BU AÇILAN DELİKTEN SICAK OLARAK DÖKÜLÜRDÜ KURUYUNCA DA HER İKİ TAŞ BİRBİRİNİ BIRAKMAZ OLURDU..
MESELA %100 OLARAK OSMANLI MEZAR BAŞ TAŞLARINDA YUKARDAKİ KAVUK TAŞI İLEN ALTI KAİDE YAZI TAŞI BAĞLANTISI OLARAK KURŞUNLAN YAPILIRDI VE
YİNE %100 OLARAKTAN MAKİNECİLER MAKİNE TUTTUKLARI BU GİBİ YERLRDE HALİ İLEN MAKİNE KURŞUNU ALGILACAK BAĞIRACAK ARAYICI DA BİR ANLIK SEVİNÇLEN HAVAYA UÇACAK TAMAM BULDUK DİYE SONRASI KATLİAM KIRACAKLAR NE KAVUK TAŞI KALICAK NE KAİDE TAŞI İÇİNDEN KURŞUN ÇIKINCA DA ÇOĞU NERDE OLDUĞUNA BAKMAZ BASAR KALAYI..
""""" ONDAN DOLAYIDIR Kİ BULUNANIN FREKANS NOSUNU EKRANDA GÖSTEREN MAKİNE GRUPLARINI TERCİH EDİN HER MADDENİN KENDİNE HAS BİR FREKANS SAYISI VARDIR BU BİLİNİRSE AZ BİR ZAMAN İÇİNDE ZATEN EZBERLENİR BAKARSIN EKRANDAKİ SAYIYA HEMEN ORDA NE VARMIŞ ÖĞRENİRSİN ONA GÖRE DE KATİLLİK YAPMAZSSINIZ.. BİR ESER BÖYLELİKLEN KURTULMUŞ OLUR...


+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++


"""""""""""""""" HAKİKİ BİR HİKAYE OKUYUNUZ BURASINI""""""""""""""""

"""KAZMA KÜREKLİ BİR GURUP DEFİNECİLER HAYATLARINDA İLK DEFA BİR MAKİNECİ İLEN TESADÜFİ KARŞILAŞIRLAR BAŞLARLAR MAKİNECİYİ TAKİP ETMİYE ADAM HER YERDEN BİŞİLER ALIYOR TEKTEKÇİ YANİ BU KİŞİ BU KAZMA KÜRTEKÇİ TAKIMI BU İŞE HAYRET EDERLER VE BİR MOLA ANINDA MAKİNECİYİ SORU YAĞMURUNA TUTARLAR EN SONUNDA NERDEN ALDIĞINI KAÇA ALDIĞINI ALDIĞI YERİN TELEFONUNU VS VS HER ŞEYİ NOT EDERLER,,AKŞAM OLUNCA MAKİNECİ TEKMİŞ GÜZEL DE BİR JEEPİ VARMIŞ KAZMACILAR DA 4 KİŞİ ALIR BUNLARI DA JEE3PİNE GELİRLER KÖYE KAHVEDE ÇAY MAY İÇERLER BAYAĞI BURDA DA MUHABBET EDERLER MAKİNECİ BUNLARDAN MÜSADE İSTEYİP ÇIKAR YOLA..

BU 4 Ü KAFA KAFAYA VERİP ORTAKLAŞA BİR MAKİNE ALMAYA KARAR VERİRLER AMA NASIL PARA YOK MAKİNE DE ACAİP PAHALLI,İÇLERİNDEN BİRİNİN ŞEYTANLARI FAZLACAYMIŞ DEMİŞ Kİ ÇOK BASİT ÇARESİ VAR ÖBÜR 3 Ü HEMEN ATLAMIŞ NASIL OLACAK BU İŞ AGA BAŞLAMIŞ ANLATMAYA ...
ŞİMDİ HEPİMİZ EVLERE DAĞILACAZ SONRA HERKEZ KARISINI KARŞISINA ALSIN ÇOK CİDDİ BİR ŞEKİLDE İŞİ ANLATMAYA BAŞLASIN ŞÖYLE SÖYLENİLECEK BAK
AVRAT BUNCA SENE GİDERİZ GELİRİZ HEP BOŞUNA BUGÜN BİR YABANCIYA RASTLADIK ARAZİDE ELİNDE BİR ARAMA CİHAZI VARDI VE BOYUNA TOPRAKTA NE VARSA TOPLUYORDU BİRKAÇ GÜNDE ZENGİN OLMAK İŞTEN BİLE DEĞİL KADIN DA HEYACANLANIR DER NASIL BULACAKSINIZ BU SÖYLEDİĞNİZ PARAYI,, ADAM DERKİ İŞTE TAM BU YERDE SEN DEVREYE GİRİYORSUN KADIN İYİ DE BENDE PARA MARA YOKKİ ADAM DA SENİN ALTINLARI BOZDURUCAZ BİRKAÇ GÜNE KADAR DA ÇIKARDIKMI SENİ İHYAA EDİCEM ALTINLARA BOĞACAM SENİ DER..HEH HEH HEH BEN GÜLÜYORUM BU LAFIN ÜSTÜNE""""""KADIN AZICIK DÜŞÜNÜR TAMAM DER DİĞER 3 Ü DE AYNI TOPLARLAR ALTINLARI ERTESİ SABAH KÖYÜN MİNÜBÜSÜNLEN VER ELİNİ KASABAYA GİDERLER KUYUMCUYA ALTINI BOZDURURLAR SONRA OTOBÜS GARINA GİDİP VER ELİNİ ŞEHİRDE ALIRLAR SOLUĞU DOOĞRU DEDEKTÖR SATAN YERE GİDLİR DERTLERİNİ ANLATIRLAR BİZE KOLAY ÇALIŞTIRILAN BİR ALET VER TAMAM DER DEDEKTÖRCÜ BUNLARA EN DANDİK EN UCUZUNDAN AMA BUNLARA KAZIK MARKA BİRE 100 KATIP PAHALLANDIRIR VE DE SATAR SONUNDA BİRAZ DA KURS VERİR Bİ DE TÜRKÇE KATALOG TAMAM HEPSİ O KADAR YOLCU EDER 4 ÜNÜ DE .
BUNLAR GELİRLER KÖYE BAŞLARLAR ANTREMANA BİRİNİN EVİNİN BAHÇESİ BUİŞ İÇİN MÜNASİPMİŞ BİRİ KATALOĞU OKUR BİRİ DE MAKİNEYİ DOĞRULTUR BİR İKİ GÜNÜ DE BÖYLE GEÇİRİRLER SONRA BİR SABAH KORLAR MAKİNEYİ ÇUVALA ASARLAR EŞEĞİN YANCAĞIZINA ERZAK SU GEREKLİ NE VARSA ALIRLAR KARILARLAN HELALLEŞİP DÜŞERLER YOLA .O ESKİDEN KAZDIKLARI YERLERİ BAŞLARLAN ARAMAYA NEREYE TUTSALAR VAR BİŞİ YOK DEVAMLI MAKİNE ÖTÜYOR NEDİR BU BÖYLE DERLER CANLARI SIKILIR BU İŞE O ŞEYTANI BOL OLANI DERKİ AÇALIM SATICIYA TELEFON SORALIM İYİ FİKİR DEYİP AÇARLAR SELAM MELAM ANLATIRLAR DERTLERİNİ SATICI DA ONLARA DİREKTİFLER VERİP AYARLAMA İŞİNİ ÖĞRETİR BUNLARA 2İNCİ GÜN SONUNDA BATARYASI BİTER MAKİNENİN YEDEĞİ DE YOKTUR BU ŞARZLISI Bİ DE AYRIYETEN PİLLİK VAR AMA PİL DE ALMAMIŞLAR BAŞLARLAR BİRBİRLERİNE SÖYLENMİYE HER NEYSE YAPACAK BİŞİ YOK ARTIK DÖNERLER KÖYE KADINLAR BUNLAR MUHAKKAK BİŞİLER BULMUŞLARDIR UMUDU İLEN ÇÖKERLER BAŞLARINA BUNLAR DA MESELEYİ ANLATINCA SURATLAR 5 KARIŞ OLUR KADINLAR İŞTE ACEMİLİK DERLER BU SEFER Kİ GİDİŞLERİNDE ARTIK PÜRÜZ OLMASIN MUHAKKAK BİŞİLER BULUN ÖYLE DÖNÜN DİYE YİNE YOLCU EDERLER 4 ÜNÜ.......
AKŞAMA DOĞRU HAVA DAHA KARARMADAN (bunların çalıştıkları zaman yaz ayı oluyor) KOMŞU KÖYÜN ÇOBANINA RASTLARLAR ÇOBAN DA HAYVANLARI KÖYE DOĞRU GÖTÜRÜYOR ÇOBAN BUNLARIN YAPTIĞI İŞİ BİLİYOR VE BİRİNLEN DE EVVELDEN HUSUMETLİYMİŞ FIRSAT BU DEYİP JANDARMAYA AÇAR TELEFON VELHASIL JANDARMA BUNLARI BULUR ALIP GÖTÜRÜR KARAKOLA MAKİNE DE ÇIKINCA ORTAYA İŞLER DAHA DA KARIŞIR 1 GECE JANDARMADA KALIRLAR ERTESİ GÜNÜ SAVCILIĞA MAKİNEYE EL KORLAR VBE BIRAKIRLAR 4.ÜNÜ DE BUNLAR DÖNERLER KÖYE YOL BOYU FİKİR ALIŞVERİŞİ İÇİNDELER KARILARA NE DİYECEZ DİYE DOĞRUYU SÖYLERİZDE KARAR KILARLAR VAY EFENDİM SENMİSİN SÖYLİYEN KIZILCA KIYAMETLER KOPAR.KADINLAR ALTINLARINI İSTERLER EE NERDEN BULACAKLAR ALTINI MALTINI BİR KAVGA DÖĞÜŞ KADINLAR DERKİ BUNLARA BİZİM ALTINLARI GETİRMEDEN SİZLERİ EVE SOKMAYIZ VARIN NEREYE GİDERSENİZ GİDİN DİYE KOVARLAR..

ŞİMDİ BU 4 KAFADAR KÖYÜN 5 YILDIZLI OTELİNDE KALIYORLAR YANİ KÖYÜN
ORTAK KULLANIMLI AHIRINDALAR.
BU HİKAYE ÇOK DAHA KAPSAMLI ANLATIMLIDIR DA BEN ÖZET OLARAK YAZDIM BURAYA ......................................................ONK....

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

DEVAM EDİCEKTİR

     


Düzenleyen admin - 23/Ekim 2017/2020 Saat 09:35
gençliğine güvenip vakit çok erken derken,belki elveda bile diyemessin giderken ONK..
Yukarı Dön
admin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
NACİBABA

Kayıt Tarihi: 03/Eylül 2017/2008
Son Giriş: 10/Nisan 2017/2024
Konum: GELİBOLU
Durum:
Gönderilenler: 2037
  Alıntı admin Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21/Ekim 2017/2020 Saat 10:31


BU KISIMDA DA DEFİNECİLİK YERLERİ NASIL BULUNUR*****TEKTEKÇİLİK YERLERİ NASIL BULUNUR******ÇIKANLAR NELER YAPILMALIDIR BUNLAR ANLATILACAKTIR TAKİP EDERSİNİZ

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
KISIM 1- TARİH ( 23-10-2020 )

DEFİNE YERLERİ BİR SÜRÜ KATOGORİLERE AYRILABİLİR BUNLAR BİLDİKLERİMİZ ,İŞİTTİKLERİMİZ,BİZZAT ŞAHİT OLDUKLARIMIZ,TESADÜFÜ BULUNANLAR,ŞEHİR İÇLERİNDE,KASABA İÇLERİNDE,KÖYLERDE,ARAZİLERDE, İŞİ BİLEREK ALMALAR GİBİ Bİ SÜRÜ SEBEBLERDİR.ŞİMDİ GELELİM
HAKİKİ ANLATIMLARA.............................................ONK..

                  +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

BAKINIZ BURDA ŞİMDİ BU YAZDIKLARIM HAKİKATIN TAA KANDİSİDİR İYİ
DİNLEYİN.....
( A )--ÇOK ESKİ BİR RUM EVİ, EVİN BİRİNCİ ZEMİN KATINDAYIZ,DEDEKTÖRLEN HER YERİ TARIYORUZ,BÜTÜN DUVARLAR,TAVANI,ZEMİNİ,WC VE KÜNKLERİ HER YER TARANDI YOK BİŞİ EN SON MUTFAKTAKİ ŞÖMİNE GENİŞ BACA KALDIYDI DAHA BAŞLIĞI TUTAR TUTMAZ MAKİNE BAĞRDI ŞÖMİNE BACASI İÇİNE EL FENERİ İLEN BAKTIĞIMDA BİR ÇİVİYE ASILI ÇOK SAĞLAM YAPILI UFAK BİR TORBA VARDI ÇEKİYORUM BİR TÜRLÜ GELMİYOR O KADAR SAĞLAM BAĞLAMIŞLAR EN SONUNDA BIÇAKLAN KESİP ÖĞLE ALDIM İÇİNİ AÇTIĞIMDA 3 TANE REŞAT ALTINI 4 TANE ÇOK GÜZEL YAPILMIŞ YÜZÜK GÜMÜŞTEN 1 TANE DE KADIN BEL KEMERİ İŞLEMELİ O DA GÜMÜŞTEN BAŞKA BİŞİ YOK ..
BU EVDE BİR NEVİ BEKÇİLİK YAPAR ŞEKİLDE 1 YAŞLI DAYI OTURUYOR O KADAR FAKİR Kİ NE GELİRİ VAR NE BİŞİSİ KOMŞULARI YEMEK VERİYORMUŞ YARI AÇ YARI TOK ÖYLE YAŞIYOR ELEKTRİK TE YOK MUM IŞIĞINDA AYDNLANIYOR SUYU DA KESİK BEREKET BAHÇEDE İYİ SUYU OLAN BİR KUYU VAR SUYU ORDAN ALIYORMUŞ HER NEYSE BAKTIM BAKTIM NE VARSA BULDUĞUM ÇIKINDA HEPSİNİ
DAYIYA VERDİM .ÇIKTIM EVDEN...................................ONK.
KISACA HER EVİN BACASINI İYİCE KONTROL EDİN RUMLARIN GİZLİ SAKLAMA YERİ ORASIYMIŞ %80 .....

                     ++++++++++++++++++++++++++++++++++

(B)--BİZİM ESKİ MİLLET--OSMANLI-YAKIN TARİH-DEDELERİMİZ VS..VS.
İYİ DİNLEYİN %100 EVDEKİ OBADAKİ EN YAŞLI KİŞİ KİMSE O TOPLULUĞUN BANKASI ,,KASASI DA O KİŞİ İDİ.. EĞER Kİ BU TOPLULUK BİR KÖY,OBA ŞEKLİNDEYSE BU EN YAŞLI KİŞİ BİR BANKA GÖREVİ YAPARDI BU TOPLULUK İÇİNDE HER KİM MAL SATIP PARA ALIRSA BUNLAR KADINLARCA DOKUNAN HALI
KİLİM GİBİ ŞEYLER,AİLENİN HAYVANLARINDAN SATIŞLAR VARSA,ATLAR,NALLARI
DEMİRCİLİKTE YAPILAN KILIÇLAR KALKANLAR BAKIRCILIKTA YAPILAN KAZANLAR TÜM SÜS EŞYALARI,BİLLAHSSA MADENİ EŞYA ÜSTÜNE YAPILAN FİGÜRLER RESİMLER SEMBOLLER, PARA BASIMINDAKİ KALIPLAR VE DARPHANE İŞLETİMİ,YANİ AKLA HAYALE GELEBİLEN HER ŞEY BU TOPLULUKTA İMAL EDİLENLERİN AYRI KİŞİLERCE TABİİ BUNLAR ELDE EDİLEN PARALARIN ALTIN VE GÜMÜŞLERİN HEPSİ İŞTE BU BANKACILIK DENİLEN KİŞİDE TOPLANIRDI KİMİN PARASI OLDUĞU DERİ TORBALARDA BULUNUR VE ÜSTÜNDE DE İSİM YAZARDI BÖYLECE KİMİN NESİ BELLİ OLURDU.. BU KİŞİ BUNLARI NASIL SAKLARDI ÇADIRININ ORTASINDAKİ SOBA VE YEMEK PİŞİRME ATEŞİNİN YANDIĞI KÜLÜN ALTINDA YAPILMIŞ KÜÇÜK BİR ODADA
BU BANKACI KİŞİ ARADA BİR BİR KAÇ KATIRA BÜYÜK ÇUVVALLAR YÜKLERMİŞ TABİ İÇLERİ YUMRUK KADAR TAŞLARLAN DOLU OLARAK ARAZİYE ÇIKARMIŞ KORUMALARI DA VAR TABİİ DOLAŞIR DOLAŞIR TAŞLARI ORAYA BURAYA BOŞALTIR SONA OBAYA DÖNERMİŞ YANİ TOPLANAN PARALARI BİR YERE GİZLEDİ HESABI YAPARMIŞ HALBUKİ HEPSİ ÇADIRINDA YANAN ATEŞİN ALTINDA BU BİLGİ BU İŞİ YAPANLARCA SADECE BUNA EHLİ OLANLARCA BİLİNİR VE DEVRİALEM AKTARILIRMIŞ,,MESELA BİR CAMİNİN DE TAMİR PARASI VARDIR BİR HAMAMIN DA BİR KALENİN DE,SURLARIN DA,CAMİLERDE İMAMDAN İMAMA GEÇER BU PARANIN NERDE GİZLİ OLDUĞU ,HAMAMIN DA HAMAMCIDAN HAMAMCIYA GEÇER YUKARDA YAZILI KİŞİLER BU PARALARA KENDİ ŞAHSİ HARCAMASINI KESİN YAPAMAZDI YAPAN OLUP TA TESPİT EDİLİRSE ÇOK AĞIR CEZALARA ÇAPTIRILIRLARDI .TABİ ZAMAN İLERLEYİP ŞEKİLLER ŞARTLAR DA DEĞİŞİNCE TÜM HERŞEY BİTTİ KİM ALA KİM KAPANIN ELİNDE KALDI BU PARALAR YANİ BU TAMİR PARALARI ANA BANKACILIK PARALARI DA EĞER Kİ ÇOK BÜYÜK BİR SALDIRIYA KIYIMA GİDİLMİŞSSE O TOPLULUK YOK EDİLMİŞSSE VAR BÖYLE BİRÇOK ÖRNEKLER ,
İŞTE O PARALAR ORDA KALIYOR BUNLAR SENELER SONRA TESADÜFÜ OLARAK DEDEKTÖRLERLEN BULUNUYORLAR..VEYA EŞKİYA GÖMÜLERİ HEPSİ ÖLDÜRÜLÜYOR EŞKİYADAN HİÇKİMSE KALMIYOR BUNLAR DA AYNI TESADÜFÜ VEYA DEDEKTÖRLEN BULUNUYORLAR..
****** HER EVİN EN YAŞLISINDA TÜM PARALAR BİRİKİRDİ BU YAŞLI KİŞİNİN KASASI DA HER EVİN MUTFAĞINDA OCAK YERİ VARYA İŞTE İHTİYAR O OCAĞIN YANIBAŞINDA VAKTİNİ GEÇİRİRMİŞ HEM ISINIRMIŞ İŞTE O YANAN ATEŞİN ALTI KÜLÜN ALTI BİR İKİ KARIŞA PARALARI NE VARSA ORAYA KORMUŞ KÜLÜN YANAN ATEŞİN ALTI AYNI BUZDOLABI GİBİ SĞUKTUR VARSA BİR İMKANINIZ DENEYİN
DEDELERİMİZ ESKİLERİN HEPSİ BU YÖNTEMİ KULLANMIŞLARDIR...
***** RUMLARIN BİR İCADI DA ŞÖYLE BİR YERE TOPRAĞA PARA SAKLARLARMIŞ PARANIN ÜSÜNE DE KÖMÜR KOYUP YAYARLAR SONRA TOPRAĞI ÇEKERLERMİŞ ÜSTÜNE
SONRA DA ÇOK KUWETLİ SÖYLENTİLER YAYARLARMIŞ PARA KÖMÜR OLDU ÇOK KUVETLİ BÜYÜ VAR BURDA VS...VS BU DA ÇOK YAYGINDIR...

**** BU ARADA YİNE AYNISINI TEKRARLIYORUM (( HİÇKİMSE İŞARETLERİ ÇÖZEMEZ BEN ÇÖZERİM ŞÖYLE BÖYLE VS DİYENDEN UZAKLAŞIN ÇÜNKİ O KİŞİ YALANCIDIR MADEM BİLİYOR GİDER KENDİ ÇIKARIR BİR BİR BUNLARI TOPLAR DEĞİLMİ ))
İŞARETİ,RESMİ,KAZIMA İLEN YAPAN KİŞİ O AN KENDİ AKIL DAĞARCIĞINDAN YAPIYOR O KİŞİNİN YAPTIĞI İŞARET RESİM NE ANLAMA GELİYOR SADECE ONU ORAYA YAPAN BİLİR..MAHLÜKATIN TÜM ÇEŞİTLERİ DÜNYANIN HER YERİNDE VAR VE AYNIDIRLAR ADAM ORAYA BİR TAVŞANI,BİR TAVUĞU,BİR AYIYI,BİR KAPLUMBAĞI RESMETMİŞSSE SADECE NİYE ONU ORAYA YAPTIINI SADECE KENDİ BİLİR..SONRA YAPILMIŞ BU İŞARETLERİ RESİMLERİ TAHRİP ETMEYİNİZ BU İŞARETİN ALTINDA ÜSTÜNDE İÇİNDE YANIBAŞINDA VEYA ONA YAKIN YERLERDE PARA MARA HAZİNE ASLA YOKTUR ADAM PARA KOYUCU BU İŞARETLERİ O ARAZYE ÇOK GENİŞ BİR BİÇİMDE YAYAR İLERDE GELİRSEM ALMAYA BİRİ KAYBOLURSA BİRİNİ BULURUM EDASIYLAN YAPIYORLAR..TAMAM KONAN PARA BU ARAZİDE BİR YERLERDEDİR BUNU BULMAK DA ÇOK ZORDUR..
***** YİNE BUNA GÖRE MESELA BİR ÇEŞME BİR KUYU ÇOK KALIN BİR AĞAÇ BUNLAR TEMEL ALINAN İŞARET YERLERİDİR ÇEŞME YERİNDE DURUIYOR PARA KOYUCU BU ÇEŞMENİN HİÇBİR YERİNE PARA KOYMAZ O ÇEŞME ONUN İÇİN MERKEZDİR KİMBİLİR O ÇEŞMENİN KAÇ METRE ÖTELERİNDE BİR YERE GÖMMÜŞTÜR MESELA KUYU BENİM GÖRDÜKLERİM YANİ ALINMIŞLAR KUIYUYU BAZ ALIP 200--300 METRE ÖTESNE BİR YERE PARAYI KOYMUŞLAR..MESELA KOLUNUZU DİRSEK YAPIN O AÇIDA AĞAÇ DAHA GENÇKEN AYNI KOLUNUZUN DİRSEK YAPTIĞINI AĞACIN DALINA O ŞEKLİ VERMİŞ VE TAM DİRSEK YERİNİN ALTINA TAŞTAN BİR UFAK KUYU ÖRMÜŞ PARAYI KOYMUŞ ÜSTÜNE DE DÜZ BİR MERMER GİBİ PARÇAYI KOYUP TOPRAKLAN ÖRTMÜŞ BU ŞEKİL DE ÇOK VAR..
**** ŞİMDİ GELELİM ESAS İŞE TOPRAĞAKONAN TÜM PARALARIN HEPSİ DİZ BOYUNU GEÇMEZ YOK 2 YOK 3 YOK 4-5 METRELER BUNLARIN HEPSİ YALANDIR HİKAYEDİR KESİNLİKLEN İNANMAYIN TÜM TAPRAKAKİ GÖMÜLERİN DERİNLİĞİ 50-60 CM İ GEÇMZ NİYEMİ SEBEBİ DE ŞUDUR.
***** BU SİTENİN SİYAH BİRİNCİ SAYFASINDA BUNUN ISPATI VAR GİRİN BAKIN KOCA BİR KÜP VE DERİNLİĞİ GÖRÜN YAZAN YERİ TIKLAYIN BAKIN BULUNMA ANINDAN ÇIKARILMASINA PARLARINTEMİZLENME AŞAMASINA KADAR TAMAMI ESİMLİ BAKIN GÖRÜN..PARA KOYUCULAR ÇEŞİTLİ EBADLARDAKİ KÜPLÜ PARALARINI 1 METRE ALTINA BİR İLEN 2 METRELERE KOYMUŞLAR 1 SENE SONR O YERİ AÇTIKLARINDA KOYDUKLARINI BULAMAMIŞLAR NİYE ???? TOPRAK SATIHTA SABİTTİR DE AŞAĞIDA HAREKETLİDİR SIRF TOPRAK OLAN YERLERDE BU OLUYOR ŞAYET O KOYDUĞU YERİN ÖNÜNDE O KÜPÜ TUTACAK BİR KAYALIK GİBİ NESNELER YOK İSE O KÜP MEYİL NEREYE İSE ORAYA DOĞRU YÜRÜR BİR KAÇ METRE GİDER KOYAN DA BULAMAZ ,,İŞTE BU GİDEN PARA TOPRAĞIN SIKIŞTIRMASI NETİCEİNDE PATLAR VE İÇİNDEKİLER YAYILIRLAR VE SATIHA DOĞRU ÇIKARLAR YAĞMURDAN SONRA EĞERKİ O YER TARLA OLMUŞ SÜRÜLÜP İŞLENİYORSA İŞTE BU SATIHA ÇIKAN ALTIN ŞIRLAR O TARLA SAHİBİ DE BUNLARI BİR BİR TOPLAR BURAYI DUYAN BİR MAKİNECİ BURAYA DADANIRSA HEPSİNİ HATTA ANASINI DA BULUR TOPLAR..
BAKINIZ YUKARDA BAHSETİĞİM BULUINAN KOCA BİR KÜP VE DERİNLİĞİ GÖRÜN DEDİĞİM YERE GİRİN KÜPÜ BÜYÜTEREK İNCELEYİN   KÜPÜN BULUNDUĞU YER TARLA SINIRI VE HAFİF DE AŞAĞI DOĞRU MEYİLLİ KÜPÜN TÜM FIRDOLA ETRAFINI KUYU ÖRER GİBİ TAŞLAN ÖRMÜŞLER BUNA RAĞMEN TOPRAK HAREKETİ KÜPÜ ÜST BLEZİKTEN SIKIŞTIRIP PATLATMIŞ VE ÜSTTEKİ PARALAR DIŞARI VURMUŞ BUNLAR DA TOPRAĞA KARIŞIP TEKTEKÇİ HAREKETİNİ VERMİŞ VE MAKİNE İLEN BÖYLE TEKTEK TOPLANIRKEN ESAS KÜP DE ÇOK KOLAYCA BULUNMUŞ..

                    +++++++++++++++++++++++++++++

PARA KOYUCULAR BAŞLAMIŞLAR DÜŞÜNMEYE NASIL BİR GÖMÜ ŞEKLİ YAPALIM VE İSTEDİĞİMİZ ZAMAN YA BELLİ MİKTAR ALALIM VEYA FAZLA PARAMIZ VARSA ÜSTÜNE İLAVE EDELİM ÇOK SAĞLAM BİR YÖNTEM ŞEKLİNE KAFA YORMUŞLAR VE SONUNDA BULMUŞLARDA ....
****** BU İŞ ŞÖYLE OLUYOR ARKADAŞLAR
BİRİNİN AKLINA ŞÖYLE BİR FİKİR GELİYOR VE TATBİK EDİYOR SENELER YILLAR GEÇSE HİÇBİR ŞEKİLDE KAYBOLMAYACAK YERLİ KAYALIKLARA GÖZÜ TAKILIYOR DÖNÜYOR KÖYÜNE SAĞLAM BİR ÇEKİÇ VE MURÇ YANİ KESKİNİN DAHA AĞIRI VE İYİSİ BİR ORTA BOY HAVAN BİR BİDON SU YİYİCEK İÇİCEK İŞTE NE LAZIMSA YANINA ALIP EŞEĞİ YÜKLER, KOYACAĞI PARASINI DA YANINA ALIR,VE UYGUN BİR KAYALIK YER ARAMAYA BAŞLAR SONUNA AKLINA BİR YER YATAR VE O YERE AYNI BİR TENCERE İÇİ GİBİ YER OYAR YETERLİ OLUNCA İŞİ BIRAKIR VE PARASINI BURAYA DÖKER EN ÜSTE DE YAĞLI KAĞITLAR KOR BU KAĞITLAR BİRAZDAN ÜST KAPAK YAPACAK ONA KALIP OLACAKTIR HAVANI ÇIKARIP BU YERDEN ÇIKAN KAYA PARÇALARINI HAVANDA DÖĞÜP UN GİBİ YAPAR BAYAĞI ÇALIŞIR SONRA YETERLİ OLDUĞUNA KANAAT GETİRİNCE YANINDA HARÇ YAPMAK İÇİN BÜYÜCEK BİR TENCERE DE GETİRMİŞ BUNUN İÇİNDE BU UN BULAMACI SU İLEN KARIŞTIRIP SIVAMAYA BAŞLAR HARÇ KURUDUKÇA SERTLEŞİR İYİCE KURUYUNCA AYNI O YERİN KAYALIĞININ HEM ŞEKLİNİ HEM RENGİNİ ALIYORDU..
BU İŞ KISA ZAMANDA YAYILDI VE PARA KOUCULAR ARTIK BU YÖNTEMİ DENEMEYE BAŞLADI HATTA ŞANS ESERİ ADAM ÇUKUR AÇAYIM DERKEN BİR BAŞKASININ KUYUSUNA DA DENK GELİYORDU O PARAYI DA ALIP BAŞKA BİR YERE GÖMÜSÜNÜ YAPIYORDU ARTIK TOPRAĞA PARA KOYMA İŞİ BİTMİŞTİ......ONK..             

BU GİBİ GÖMÜLERİ EN KISA YOLDAN BULMAK İÇİN BENİM YAPIM OLAN ÇUBUK SİSTEMİ İLEN KM LERCE UZAKLARDAN SORARAK VARMI YOKMU ÖĞRENEBİLİRSİNİZ SİZİ TAM NOKTASAL ÜSTÜNE DE GÖTÜRÜR VARSA MAKİNENİZ ONLAN DA BAKARSINIZ MAKİNE DE ONAYLARSA ORAYI AÇIP İÇİNDEKİLERİ ALIR GİDERSİNİZ YOKSA ELİNİZDE ÇUBUK SİSTEMİ SADECE MAKİNE VARSA BU KAYALIKLARDA TELEF OLURSUNUZ YORGUNLUKTAN KOPARSINIZ BENDEN SÖYLEMESİ BUNU DA REKLAM OLSUN DİYE SÖYLEMİYORUM İŞİN HAKİKATI BUDUR

Düzenleyen admin - 26/Ekim 2017/2020 Saat 13:55
gençliğine güvenip vakit çok erken derken,belki elveda bile diyemessin giderken ONK..
Yukarı Dön
admin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
NACİBABA

Kayıt Tarihi: 03/Eylül 2017/2008
Son Giriş: 10/Nisan 2017/2024
Konum: GELİBOLU
Durum:
Gönderilenler: 2037
  Alıntı admin Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05/Kasım 2017/2020 Saat 22:59

BU KISIMDA ANLATACAĞIM KONU ÇOK ÖNEMLİDİR DİKKATLİ TAKİP EDİP KAFANIZIN BİR YERİNE NOT EDİN ......
TOPRAK İÇİNDEKİ HER METAL CANLIDIR VE NE DENLİ ESKİ ORDA KALMIŞSSA ÜSTÜNE BİR PATİN DEDİĞİMİZ KABUK YAPAR METALİN ÜSTÜNE HİÇBİRŞEYİN TUTMAMASI SADECE ALTIN MADENİNDE VE ALTINLAN YAPILMIŞ ÇEŞİTLİ OBJELERDE GÖRÜLÜR ZATEN ALTIN BUNDAN DOLAYI KIYMETLİ METAL SINIFINA GİRİYOR..
ALTININ PATİNASI SADECE ÇÖMLEK İÇİNE KONMUŞ PARALARDA GÖRÜLÜR AYNI VAZELİNLEN PARANIN ÜSTÜNDE İNCE BİR SIVAMA ÇEKİLMİŞ GÖRÜNÜMÜ VARDIR
VE PARALARIN ÖNÜ ARKASI YÜZEYLERİNDE SİVRİ UÇLU BİR KURŞUN KALEM DOKUNUŞLU KIRMIZI NOKTALAR VARDIR PARAYI İKİ PARMAĞINIZIN ARASINA ALIP BİR OĞUŞTURURSANIZ BU ÜSTÜ SIVAMA İLEN KIRMIZI NOKTALARIN KAYBOLDUĞUNU GÖRÜRSÜNÜZ..BAKIR PARANIN PATİNİ GENELDE YA AÇIK YEŞİL YADA KOYU YEŞİLE KAÇAR BRONZ UN Kİ YA KOYU KAHVERENGİ YA DA SİYAHA KAÇAR GÜMÜŞÜN PATİNİ
BEYAZ KİREÇ GİBİDİR ,,DEMİRLERDE PAS ŞEKLİNDEDİR PASIN RENGİNİ ZATEN HERKES BİLİR...ELEKTRİKSEL FREKANS NOLARI DA ŞÖYLEDİR 00-DEMİRİN HAS FREKANSIDIR YANİ HAKİKİ SAFA KAÇAN DEMİR TÜRLERİ ÇELİKLER DE DAHİL,,
ÇOK KALİTELİ BAZI MAKİNELERDE MESELA-00 İLEN 10 ARASINDA 100 ADET KANAL VARDIR VE BU 00 İLEN 100 ARASINDA BİR METAL GÖZÜKEBİLİR BUNUN EKRANA YANSIMASI ŞÖYLEDİR 00.40 GİBİ..MAKİNEDE DİGİTAL EKRAN VARSA BUNLAR GÖZÜKEBİLİR Kİ BU SİSTEM DE VARSA BÜNYESİNDE....DAHA AÇIK AŞAĞIDA GÖSTERİLECEKTİR BAKINIZ DİKKATLİCE............................ONK..

00..........10.........20.........30.........40........50.........}}}}
100CH       100CH      100CH      100CH      100CH     100CH

BU 100 KANAL AYRILMIŞ KISIMLAR İÇİ MADENİN MİNERAL MİKROSKOPİK ŞEKLİDİR
ELEKTRİKSEL FREKANSLARI DA OSİLASKOP VE FREKANSMETRELER İLEN GÖRÜLEBİLİR ÖLÇÜLEBİLİNİR BAZI KALİTELİ MAKİNELERDE BULUNUR DEDİM YA TÜM TEFERUAT ÇOK TURLU HASSAS BİR VOLUM DÜĞMESİ İLEN AYARLANIYORDU .
BİR MİSAL VEREYİM DAHA İYİ ANLAŞILABİLMESİ İÇİN KARŞINIZDA BİR TELEVİZYON VAR VE ELİNİZDEKİ KUMANDA İLEN BULUNUP DA HAFIZAYA ALINMIŞ BİR KANAL DEĞİL DE YENİ BİR İSTASYON ARIYORSUNUZ BASIYORTSUNUZ DÜĞMEYE İSTASYONA YAKLAŞIYORSUNUZ AMA KARLI PARAZİTLİ BİR RESİM VAR DAHA DA BASIYORSUNUZ TAM O İSTASYONA GELMEK İÇİN VE GELİYORSUNUZ NET BİR RESİM VE SES BAZEN İLERİ KAÇIRABİLİRSİNİZ NETLİK GİDER GERİ TUŞUNLAN GERİ ALIRSINIZ TAM OLDUMU O YERDE BIRAKIP HAFIZAYA ALIRSINIZ .......
İŞTER BU BAHSİ GEÇEN AYAR DA BUNA BENZER O 00.........10 ARASI 100 CH
KANAL İÇİNDE ÇOK HASSAS BİR NOKTA BULUNUR VE BU BULUNAN PARÇA ÇOK KÜÇÜKTÜR ZERREDİR İŞTE BU İŞLERLEN TOPRAK İÇİ MÜHENDİSLERİ VAR ONLARIN
UĞRAŞI ALANLARI İÇİNDE GİRİYOR MADENSEL ALANLARIN YAPILARINI İNCELİYORLAR ALTIN,GÜMÜŞ,BAKIR VE DİĞER CEVHERLERİN VARLIKLARINI OLUP OLMADIKLARINI İŞTE YÖRE YÖRE DAĞ TAŞ BU İNCELEMELERİ YAPAN FİRMALAR MEVCUT BUNLARIN İŞLERİ BÜYÜK İŞLER BİZ YANLARINA YANAŞAMAYIZ..ÖYLECE BAKAR DURURUZ..... CINDIRMA GELİYOR PIRRRRR YA BÖYLE İŞTE.......ONK..
GELELİM MEVZUMUZA KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM...MESELA ACE 400İ TÜM BU SÖYLENENLERİ OTOMATİK OLARAK YAPIP EKRANA O BULUNTUNUN NE OLDUĞUNU TAM OLARAK VEREBİLİYOR DAHA TOPRAK İÇİNDE KAZMADAN O NESNEYİ ÇIKARMADAN ELİNİZE ALMADAN NE OLDUĞU BELLİ OLUYOR..ESKİ MAKİNELERLEN KAHROLURDUK LEN ORDA MI KAYDIMI NEREYE GİTTİ VS VS ŞU ANDA DA VAR DANDİK MAKİNELER ESKİYİ ARATMAZLARLAR BUNLARA KANMAYIN SAKIN SORMADAN BİŞİ YAPMAYIN ALMAYIN PARA SOKAKTA TOPLANMIYOR UNUTMAYIN.................ONK....ONK..
BU BAHSETİĞİM İŞ İÇİN WHİTESİN SPECTRA V1-V2-V3-DAHASI DA ÇIKTIMI BİLMİYORUM İŞTE BU DEDEKTÖRLERDE BU ARAŞTIRMA SİSTEMİ VAR YALNIZ MÜHENDİSLİK ALANINA GİRDİĞİ İÇİN ÇOK KARMAŞIK MAKİNE BUNLAR BENİM BİLE KAFAMI SARMADI MAKİNENİN ÇALIŞMA SİSTEMİ BASİT OLMALI AÇ ÇALIŞ TEFERUATLAN UĞRAŞMIYACAN MAKİNE İÇİNDEKİ BEYNİ YAPACAK KARMAŞIK İŞLERİ DIIT DEDİMİ BİZ AÇIP ORADA HER NE VARSA ALIP GİDİCEZ..

YERİ GELMİŞ GELMEMİŞ AKKLIMA GELEN BİR DURUMDAN DA BAHSEDEYİM BAKINIZ
GÜNÜN 24 SAATİ GÜNDÜZ GECE SABAH AKŞAM VS SENENİN 4 MEVSİMİ TÜM BU ŞEKİLLERİN İÇİNDE MAKİNE İLEN YAPILAN ÇALIŞMALARDAKİ OLUMLU OLUMSUZ ŞARTLAR DURUMLAR GÖZLEMLERİN SONUÇLARI..
BEN TRAKYADA ÇALIŞIYORUM ANADOLU TOPRAKLARINA GEÇİNCE İŞLER VE ŞARTLAR AYARLARIN DEĞİŞTİĞİ GÖZLENDİ VE GÜNÜN 24 SAATİ TÜM DEĞİŞİKLİKLER.
******YAZ GÜNLERİNDEYİZ KEŞAN,IPSALA,ENEZ 3 GENİNİN İÇİNDE DEĞİŞİK KISIMLARDA ÇALIŞIYORUM VE ÇERNOBİL REAKTÖRÜNÜN PATLAMADAN ÖNCEKİ ZAMANDA NEREYE GİTSEK ÇOK İYİ İŞLER OLUYORDU AMA BU ÇERNOBİL PATLADI ARKASINDAN BİR HAFTA GEÇMEDEN İŞLER TERSİNE BAŞLADI GİTMEYE BAŞTAN NE OLDUĞUNU ANLAMADIK HATTA ÇOK UZUN BİR ZAMAN ANLAMADIK VE TEKTEKÇİLİKTE EVVELDEN ÇOKİYİ PARALAR BULURDUK SONRASI HASTALIKLI PARALAR ÇIKMAYA BAŞLADI YANİ İŞE YARAMAZA YAKIN NESNELER ,YER DEĞİŞTİK MEMLEKET DEĞİŞTİK TRAKYA BİR ANDA ÖLDÜ GİBİ OLDU YAPACAK BİŞİ YOKTU BOYUNA BOŞUNA GEZİP BOŞUNA BENZİN YAKIYORDUK İŞİN HEYACANI DA KALMAMIŞTI
NE YAPALIM NE EDELİM DİYE DÜŞÜNDÜM TAŞINDIM KARŞIYA ANADOLU YA
GEÇİP ORALARIN FARKLI YERLERİNDE ÇALIŞMAYA KARAR VERDİM FAKAT BU KISIMLARDA TANIDIĞIMIZ KİŞİLER ÇOK AZDI SENE DE BUNDAN BELKİ 40--45 YILLAR ÖNCESİNDEN BAHSEDİYORUM ..

DEVAM EDİCEKTİR.....................ONK....6-11-2020....................

Düzenleyen admin - 07/Kasım 2017/2020 Saat 19:36
gençliğine güvenip vakit çok erken derken,belki elveda bile diyemessin giderken ONK..
Yukarı Dön
admin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
NACİBABA

Kayıt Tarihi: 03/Eylül 2017/2008
Son Giriş: 10/Nisan 2017/2024
Konum: GELİBOLU
Durum:
Gönderilenler: 2037
  Alıntı admin Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06/Kasım 2017/2020 Saat 17:01


************BU KISIMDA DA DİYORUM Kİ İNSANIZ İLK ÖNCE******************

BU KISIMDA ANLATACAKLARIM VE SÖYLİYECEKLERİM NE DEDEKTÖRTLER NE DEFİNELER BUNLARIN TÜMÜNÜ BİR KENARA BIRAKIP KENDİ İNSANLIĞIMIZDAN BAHSEDECEĞİM İNSAN OLMAK,,ADAM OLMAK,,DELİKANLI OLMAK,,HERŞEYDEN ÖNCE BU YAŞADIĞIMIZ CANIM ÜLKEMİZİN HER NE OLURSA OLSUN DEVLETİMİZE,
KANUNLARIMIZA SAYGI GÖSTERİP BOYNUMUZ KILDAN İNCEDİR DEYİP TESLİM OLMAKTAN GEÇER ..KENDİ HALİMİZDE YAŞAYIP AİLEMİZE,ARKADAŞLARIMIZA,
DİN,IRK,SİYAH,BEYAZ DEMEDEN TÜM HERKESİ KUCAKLAMAK SAYGI GÖSTERMEK
HEPİMİZİN CANI GÖNÜLDEN VAZİFESİDİR..ALLAH CC.BİZLERİ( HAİN ) KULLARDAN
EYLEMESİN VE UZAK TUTSUN TEMMENİM BUDUR...AMİN.................ONK.....
                                  TARİH--5-11-2020

"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""

BEN OSMAN NACİ KANAT--MÜSLÜMAN BİR ANA BABADAN VE SÜLALEDEN GELDİĞİM İÇİN VE BU YAŞA KADAR KAZASIZ BELASIZ GELDİĞİM İÇİN RABBİME SONSUZ ŞÜKÜRLERİMİ SUNARIM..RABBİM BANA KABEYİ DE MEDİNEYİ DE 3 SEFER HACILIĞI DA NASİP EYLEDİ VE BU ÜLKEDE 5 SENEYE YAKIN BİR YAŞAM DA VERDİ DAHA NE İSTERİM Kİ RABBİMDEN DAHASI DA BU AHİR ÖMRÜMÜ GELİBOLU DA BİNLERCE
EVLİYALAR,YATIRLAR,ŞEHİTLER, İÇİNDE TAMAM EYLİYECEĞİM VE BURADA DA ALLAH ÖLMEYİ NASİP EYLER İNŞAALLAH ...DİYORUM..................ONK..
                      *************************

KAFAMA,AKLIMA TAKILAN ÖYLE ÇÖZÜMLENMESİ İKANSIZ SORULAR OLDUĞU GİBİ ÇÖZEBİLDİĞİM ÇOK AZ SORULAR DA VAR VE BU ALEM İÇİNDE BİN YIL YAŞASAM DA
BU İNSANLARI ANLAMAK MÜMKÜN GÖRÜLMÜYOR..
ALLAH BU KADAR GÜZEL MÜKEMMEL BİR DÜNYA YARATMIŞ YİYİCEK İÇİCEK HERŞEYİ
İNSANLARIN ÖNÜNE SUNMUŞ BU GÜZELLİKLERİ ANLATMAK NE YAZMAYA NE DE KELİMELERE SIĞAR AMA BU RAHATLIKLAR GÜZELLİKLER İMKANLAR İNSANLARIN ÇOĞUNA BATIYOR VE NANKÖRLÜK YAPIYORLAR....
YÜCE KİTABIMIZIN ÇOĞU YERİNDE BU NANKÖRLÜK MEVZUU GEÇER..VE EN ÖNEMLİ AYETLERDEN BİRİ DE DERKİ (( AKLI BAŞINDA OLAN İNSANLARIN SAYISI İKİ ELİN PARMAKLARI SAYISINI GEÇMEZ )) BEN ÇOK DOĞRUDUR DİYORUM .....ONK.
***İNSANLARIN ÇOĞU DÜNYAYA ÖYLESİNE SIKI SIKI SARILMIŞLARKİ HAKİKATLERİ GÖZLERİ VAR GÖRMEZLER,KULAKLARI VAR DUYMAZLAR,HELE DİLLERİ ÖYLE LAFLAR EDERKİ AKILLARA ZARAR,BİLMEZLER Kİ İNSANIN DİLİ EN TEHLİKELİ UZVUNUN OLDUĞUNU ADAMI İPE DE GÖTÜRÜR CENNETE DE GÖTÜRÜR....NE DEMİŞ ATALARIMIZ ELİNE,BELİNE,DİLİNE SAHİP OL...YAPTIĞIN HERHANGİ BİR İŞİNİ ASLA YARINA VEYA SONRA YAPARIMA BIRAKMA,1 DAKKA SONRA YAŞAYIP YAŞAMIYACAĞIMIZIN GARANTİSİ MAALESEF YOKTUR..TÜM İNSANLARIN YAŞAMI TAMAMİYLEN ŞANSLARA VE PAMUK İPLİĞİNE BAĞLI GİBİDİR..NİCE SÜPER ZENGİNLER VARDIR,PADİŞAHLAR DEVLET BÜYÜKLERİ VARDIR Kİ HERKESTEN GİZLİ VEYA AŞİKAR YA BİR HASTALIĞI YADA BÜYÜK BİR DERDİ VARDIR,DERTSİZ KEDERSİZ HİÇBİR İNSAN YOKTUR.
ACI NE DENLİ BÜYÜK OLURSA OLSUN İNSAN ONLAN YAŞAMAYA MECBURDUR BAZI ZAYIFLARIMIZ VARDIR Kİ BUNLAR DA KENDİ ELİYLEN YAŞAMINA SON VERİR BİLMEZKİ EN BÜYÜK BİR GÜNAHI İŞLEDİĞİNE CEHENNEMDEN HİÇBİR ZAMAN ÇIKAMIYACAĞINI BU YAPTIĞINLAN RABBİNE KARŞI GELDİĞİNİ YA BİLİR YA DA BİLEMEZ..HEPİMİZ ÇOK BÜYÜK ÇOK ÇETİN BİR İMTİHANDAYIZ YAŞAMIMIZ SÜRECİNDE. YAŞAMIMIZ KISA OLUR UZUN OLUR ÇOK UZUN OLUR BU SÜREYİ EN İYİ ŞEKİLDE DEĞERLENDİRMEMİZ LAZIMDIR, İNSANLARIN TÜM SERMAYESİ GEÇEN VAKTİDİR VAKİT GERİ GELMEZ YARIN MEÇHULDÜR..ÖMÜR DE ÇOK KISADIR EMİN OLUN BEN MESELA NASIL GEÇTİ BUKADAR SENELER DİYE DÜŞÜNÜYORUM AKLIM ERMİYOR HELE BU SON YILLAR SABAH OLUYOR AKŞAM OLUYOR GÜNLER O KADAR KISA SÜRÜYORKİ SAATLER HIZLAN GEÇİP AKIP GİDİYOR GELİBOLUYA GELELİ 25 SENE OLMUŞ NASIL HIZLAN GEÇTİ BU 25 SENE BENİM ÇOCUK KOCA DELİKANLI OLDU NE ÇABUK, HAYRET BİŞİ, İNSANIN İNANASI GELMİYOR AMA HAKİKAT HEPSİ
DÜŞÜNEN İNSANIN KAFASINDA O KADAR ÇOK SORU VARKİ HANGİSİNE ÇÖZÜM ARASIN HANGİSİNİ ÇÖZSSÜN BU ÇÖZÜMLER ACABA DOĞRUMU ,YANLIŞMI O DA BELLİ DEĞİL..             DEVAM EDİCEK.......................................................ONK.

Düzenleyen admin - 07/Aralık 2017/2020 Saat 10:05
gençliğine güvenip vakit çok erken derken,belki elveda bile diyemessin giderken ONK..
Yukarı Dön
admin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
NACİBABA

Kayıt Tarihi: 03/Eylül 2017/2008
Son Giriş: 10/Nisan 2017/2024
Konum: GELİBOLU
Durum:
Gönderilenler: 2037
  Alıntı admin Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17/Nisan 2017/2021 Saat 21:39
ÜLEN YUH BE YUH SİZLERİN AKLINIZ BAŞINIZA GELMEYECEK NASIL İNSANSINIZ AKIL ALMIYOR

BU GÜN TV HABERLERİNDE GÖSTERİYORLAR [ bugünki tarih de 17--4--2021 ....ONK...]
TAM TAMINA 20 METRE KUYU GİBİ KAZMIŞLAR BELGRAT ORMANINDA CAHİLİĞİN BU KADARI DA OLMAZ LEN 20 METREYE DEFİNE VS Mİ KONURMUŞ HİÇ Mİ AKIL YOK SİZDE HAYRET BİŞİ..

GEÇENLERDE DE TAHMİNİ BU GÜNDEN HESAPLAYIN 15 GÜN FİLAN VAR TARİHİ BİR SUR DUVARININ DIŞI KISIMINDA HEMEN SUR DİBİNDEN KAZMIŞLAR 10 METREYİ GEÇİK VAR

TÜRKİYENİN HER YERİNDE BÖYLE DURUMLAR VAR BÖYLE BASINA TV LERE DÜŞMEYEN BİR SÜRÜ KÖSTEBEKLER MEVCUT BAKIN NE DİYECEĞİM SİZLERE GİDİN İSTANBUL BELEDİYESİNE DEYİN Kİ ÖYLE YÜKSEK PARALAR VS VERMEYİN BU YERALTI METRO TÜNELLERİNE İŞİ BİZE VERİN HEM DE BİZ 4/1 PARAYA RAZIYIZ NEREDEN İSTİYORSANIZ NE GENİŞLKTE NE YÜKSEKLİKTE TÜNEL İŞİ VAR BİZ EN KISA ZAMANDA HALLEDERİZ DEYİN PARA KAZANIN ... NASIL GÜZEL AKIL DEĞİLMİ......

LEN BAKIN BURAYA AZICIK LAF DİNLEYİN (( BEN 70 SENEYE YAKIN TÜRKİYENİN HER YERİNDE DEFİNE ARADIM )) BAŞTAN CAHİLLİK ZAMANIMIZ TABİ İŞİ YENİ ÖĞRENİYORUZ AMA ALET EDEVAT MAKİNE DEDEKTÖR NE İSTERSENİZ VAR KISA BR ZAMANDA İŞİ ÖĞRENDİK ZAMAN İÇİNDE İYİCE PİŞTİK BU YOLA HARCADIĞIM PARA İLEN BELKİ 1--2- ADET JET YOLCU UÇAĞI ALIRDIM NE HAZİNESİ BE NE DEFİNE BE SIFIRA SIFIR TÜKETTİM KENDİMİ
SONRASI DURULDUM İYİCENE,, BIKMADIM BU İŞTEN AMA KENDİ İŞİME DÖNDÜM YANİ DEDEKTÖR TAMİR,AYAR,BAKIM,YÜKLEME ,SATIŞ,2.Cİ EL SATIŞ VE ÇUBUK İŞİNE BU SİTEYİ YAPTIM SİZLER İÇİN OKUYUN NEYİN NE OLDUĞUNU DOĞRU OLARAK ÖĞRENİN DİYE AMA NE GEZER OKUMAK ( DAM ÜSTÜNDE SAKSAĞAN VUR BELİNE KAZMAYI ) ŞARKÖY ATA SÖZÜDÜR BU
YOK BENİM HİÇ ŞANSIM

ARKADAŞLAR BU SİTENİN HER YERİNİ DİKKATLİCE OKUYUN DEFİNECİLİK NASIL YAPILIR NASIL ARANIR VE BULUNMASI YÜKSEK İHTİMALLİ YERLER NERELERDR VE HAKİKİ BULUNAN YERLERDEKİ TÜM GÖZLEMLER BUNLARIN HEPSİ TEK TEK ANLATILIYOR KESİNLİKLEN TARİHİ ESERLERİ TAHRİP ETMEYİN OKUYUN ÖĞRENİN OKUMAK O KADAR ZOR MU GELİYOR BİNLERCE YIL SAĞLAM OLARAK GELMİŞ BİR ESERİ 5 DAKKADA YOK EDİYORSUNUZ BU CİNAYETTİR BAŞKA SÖZ SÖYLENEMEZ.

BAKIN ( KOCA BİR KÜP PARA VE DERİNLİĞİ GÖRÜN ) E GİRİN TÜM ÇIKARILMASINDAN EN SON İŞLEME KADAR RESİMLİ OLARAK GÖRÜLMEKTE DERİNLİK 50 CM NE DENLİ BÜYÜK OLURSA OLSUN KONAN PARA 50 CM İ GEÇMEZ ÇOK PARA İSE 50 CM İLEN 1 METRE ARASNA YATAY OLARAK YAYILARAK KONUR VEYA BU YERE YAKIN BAŞKA YERLERE DE KALANLAR KONULUR GÖMÜLÜR HEP AYNI ŞEKİLLEN TOPRAKTA BU GÖMÜ İŞİ BÖYLEDİR DAHA DERİNE KONANI TOPRAK ZAMAN İÇİNDE ALIR GÖTÜRÜR KİMBİLİR KAÇ METRE NE TARAFA GÖTÜRECEĞİ BELLİ OLMAZ 50 CM DERİNLİĞE BİLE PAYI DAHA KOYMADAN AYNI SU KUYUSU GİBİ TAŞLAN ÖRERLER YUSYUVARLAK SONRA KÜPÜ KORLAR BÖYLE SAĞLAM YAPILMASINA RAĞMEN TOPRAK HER ZAMAN BİR TARAFINDAN SIKIŞTIRIR VE TAŞ YAPIYI YIKAR KÜPÜ DE EZİP PATLAMASINA SEBEBİYET VERİR VE SONUÇTA SIKIŞAN PARA SATIHA DOĞRU ÇIKMAYA BAŞLAR VE MEYİL NE TARAFA DOĞRU İSE ZAMAN İÇİNDE BU PARALAR AKMAYA BAŞLARLAR İŞTE YAĞMURDAN SONRA GÖZLEN ŞIRLAYANLARI YERİ BİLENCE TOPLANIR MAKİNESİ OLAN ANA PARAYI DA BULUR SAÇILANLARI DA TOPLAR ..................................ONK..

PARA KOYUCULAR ZAMAN İÇİNDE TOPRAKTAN VAZGEÇİYORLAR VE YERLİ SABİT KAYALIKLARI SEÇİYORLAR BURDA PARASININ BÜYÜKLÜĞÜNE GÖRE KAYADA TENCERE GİBİ YUSYUVARLAK BİR YERİ OYUP PARASINI İÇİNE DÖKÜYOR EN ÜSTÜNÜ DE BİR HAYVAN DERİSİ İLEN KAPATIYOR SEBEBİ DE O DEVİRDE ELLERİNDE ÇEKİÇLEN BU KAYALIKLARIN HER YERİNİ ÇEKİÇLEN VURURLARMIŞ BOŞLUK SESİ VEREN YERİ AÇIP İÇİNDEKİNİ ALIRRMIŞ AMA TOK SES ÇIKAN YERİ ELLEMEZLERMİŞ O TOK SESİ DE EN ÜSTTE KONAN DERİ PARÇASI YAPIYORMUŞ (( not-tok ses demek içi dolu tabii kayanın çıkardığı sesdir...ama boşluk sesi veren yer malın konduğu yerdir ondan dolayı en üstte deri konuyor)

KONUYA DEVAM EDİCEM....................................................ONK..

Düzenleyen admin - 17/Nisan 2017/2021 Saat 23:33
gençliğine güvenip vakit çok erken derken,belki elveda bile diyemessin giderken ONK..
Yukarı Dön
admin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
NACİBABA

Kayıt Tarihi: 03/Eylül 2017/2008
Son Giriş: 10/Nisan 2017/2024
Konum: GELİBOLU
Durum:
Gönderilenler: 2037
  Alıntı admin Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08/Mayıs 2017/2021 Saat 18:55
gençliğine güvenip vakit çok erken derken,belki elveda bile diyemessin giderken ONK..
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Powered by Web Wiz Forums Free Express Edition
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu Sayfa 0,220 Saniyede Yüklendi.