Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5TOPRAK ALTI GÖRÜNTÜLEME SİSTEMLERİ <>5genel karışık mevzuular
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

mikro işlemciler,yapay zekalar,hafızalar,yüklemele

 Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazar
Mesaj
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
admin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
NACİBABA

Kayıt Tarihi: 03/Eylül 2017/2008
Son Giriş: 10/Nisan 2017/2024
Konum: GELİBOLU
Durum:
Gönderilenler: 2037
  Alıntı admin Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: mikro işlemciler,yapay zekalar,hafızalar,yüklemele
    Gönderim Zamanı: 30/Mayıs 2017/2020 Saat 23:29

31-5-2020..DE BU KONU YAZILDI...................................ONK...

KONUYU ANLAMIYAN BİR SÜRÜ ARKADAŞ SORUYORLAR.????
MİKROİŞLEMCİ NE OLA,YAPAY ZEKA NE DEMEK ,HAFIZA MAFIZA NEDİR BUNLAR AÇIKLARMISIN AMA ANLAYACAĞIMIZ ŞEKİLDE ANLAT ANLIYALIM DİYORLAR ..

ARKADAŞLAR CEP TELEFONUNA NE DİYORLAR AKILLI TELEFONLAR DEĞİLMİ HA İŞTE DEDEKTÖRLER DE ARTIK AKILLANDILAR KISACA HER ELEKTRONİK DEVRELER AKILLANDI APTALI GERİLERDE KALDI ......
YAPIMCILAR ARTIK İSEDİKLERİ DEVRELERİ İSTEDİKLERİ ŞEKİLLERDE KURUYORLAR YAPIYORLAR ÇALIŞTIRIYORLAR..
AMAAA İNSANIN AKLINI VE ZEKASINI HİÇBİRİ GEÇEMEZ ZATEN BUNLARI İNSAN YAPIYOR 1930--1940--1950--55 LERE KADAR ELEKTRONİK DEVRELER LAMBALIYDI FAZLA YER KAPLIYORLARDI AĞIRDILAR TAŞINABİLİR OLANLAR ÇOK BÜYÜK AĞIR BATARYALARLAN ÇALIŞIYORDU BATARYA LARIN ÇABUK BİTME SORUNU VARDI İLK HABERLEŞMELER MORS ŞEKLİNDEYDİ MANİPLELİ DİDİT DAT DAT GÖNDERMELİ ALMALI GÖNDERME ALMA MESAFELERİ KISAYDI FALAN FİLAN .... DERKEN YENİ BİR İCAT ÇIKTI ( TRANSİSTÖR ) DİYE HEM ÇOK DÜŞÜK VOLTAJLAN ÇALIŞIYORDU HEM ÇOK UFAKTI SONRALARI GİTTİKÇE DAHA DA UFALDILAR ARTIK ELEKTRONİK DEVRELER BU TRANSİSTÖRLERLEN YAPILIYORDU BUNA GÖRE DE DEVRE ELEMANLARI DA UFALDILAR VE BAYAĞI MÜDDET SENELER BU TRANSİSTÖRLEN YAPILAN BİR SÜRÜ CİHAZLAR PİYASALARDA BOY GÖSTERDİLER..ARTIK AVUÇ İÇİNE SIĞAN RADYOLAR YAPILIYORDU UFACIK EL TELSİZLERİ YAPILIYORDU OYSA ESKİDEN BU TELSİZLER SIRTTA TAŞINIYORDU NERDEN NEREYE,,,,TEKNOLOJİ HİÇ DURMADAN HER GÜN YENİ BİR İCATLAN DEVAM EDİYORDU DERKEN TEKLİ TRANSİSTÖRLERLEN YAPILAN DEVRELER ELEMANLARI İLEN BİRLİKTE ENTEGRE DENEN DEVRELERE DÖNÜŞTÜLER BİR SİGARA FİLTRESİ BOYUNDA BİR SÜRÜ BACAKLI SANKİ KIRKAYAĞA BENZER ŞEKİLLERDE İDİ BUNLAR İŞTE AÇIKTA YAPILAN DEVRELERİ BUNLARIN İÇİNE SOKMAYA BAŞLADILAR ARTIK MİKROSKOPİK ÖLÇÜLERE GEÇİLDİ BUNLAR YILLAR GEÇTİKÇE GELİŞTİ GELİŞTİ MİKROÇİPLER ADINI ALDILAR HEMEN HEMEN TÜM DEVRELER BUNLARIN İÇİNE MONTE EDİLDİLER BU USÜLLEN BİR MİKROÇİP İÇİNDE BİNLERCE TRANSİSTÖRÜ BARINDIRIYOR VE ÇEŞİTLİ İŞLER YAPTIRILIYORDU..

SES KAYDINA GELİNCE İLK ÇIKAN KAYIT TÜRÜ ÇELİK BİR BOBİN TELE KAYIT EDİLİYORDU SONRA MAKARA BANTLAR ÇIKTI DAHA SONRA KASET BANTLAR ÇIKTI EN RAĞBETİ GÖREN VE ÇOK UZUN BİR MÜDDET PİYASADA KALANI KASET BANTLAR OLMUŞTU ..

HEPSİNDEN ESKİSİ DE TAŞ PLAKLAR VE GRAMOFONLARDI .. GRAMAFONDA ELEKTRONİK DEVRE YOKTU İĞNEDEN GELEN TİTREŞİMİ ÇOK BÜYÜK BİR BORUNUN İÇİNDEN GEÇİRİP SESİ BÜYÜTMEKTİ BÜTÜN İŞ.. TAŞ PLAKLAR SONRALARI PLASTİKİMSİ NESNELERE KAYDEDİLDİ BUNLAR 45 LİK VE 78 DEVİRLİKLERDİ AMA BUNLARDA ELEKTRONİK ANFİKATÖRLERDE SESİ BÜYÜTÜP HOPARLÖRDEN VERİYORDU ,PLAKLAR HALEN GÜNÜMÜZDE DE GEÇERLİLİĞİNİ KORUMAKTADIR.

EN TEMİZ SESİ VEREN CİHAZ LAMBALI ANFİKATÖRLERDİR HALEN HASTASI OLANLARI VARDIR VE İMAL EDİLMEKTEDİR..100 WATA KADAR BİR GÜÇLERİ VARDI ANFİLER HER ALANDA HER BRANŞTA KULLANILMAKTADIR..

DAHA SONRALARI BU MİKROÇİPLERİN ATASI OLAN TÜRLERİN ÜZERİNDE BİR CAM PENCERE VARDI BURDAN BU MİKROÇİPE NE YAPMASI GEREKLİ BİLGİ VERİLİYORDU BUNLARA DA YAPAY ZEKALAR İSMİNİ VERDİLER..BİR ELEKTRİK DARBESİ İLEN BU ÇİPİN İÇERİĞİ SİLİNEBİLİR TEKRARDAN YAZILABİLİR ŞEKİLDİ.. BUNUN DEVAMINDA İLKEL BİLGİSAYARLAR ÇIKTI PROGRAMLAMAYI KENDİNİZ BİLİYORSANIZ YAPIYORDINIZ SONRASINDA MİKROSOFT DENİLEN BİR ŞİRKET İLK HAZIR YÜKLENEBİLİR VE KULLANABİLİR PROGRAMI ÜRETİLLER BU BİR DEVRİMDİ O ZAMANLAR KAPASİTESİ ÇOK DÜŞÜK FLOPY DENEN DİSKETLERE KAYIT YAPILIYORDU DAHA SONRA DİSK LER ÇIKTI VE BUNLARIN KAPASİTELERİ ARTIKÇA ARTTI VE SONUÇTA HARD DİSK DENEN KAPASİTE ÇIKTI HALEN DE BU KULLANILMAKTA AMA MEKANİKTİ BU ŞİMDİLERDE DE HAFIZA ÇİPLERİNDEN YAPILIYOR BU İŞ DAHA BAKALIM NERELERE GİDİLECEK ..

CEP TELEFONLARI DA İŞTE BU MİKROÇİPLERİN İYİCE UFALTILMASI SONUCU BUKADAR UFALDI CEBE SIĞAR OLDULAR,,
ŞİMDİ BAKINIZ BİR CEP TELEFONUNA YÜZLERCE AYRI İŞLER YAPTIRABİLİYORUZ BU PROGRAMLARA GİRİP O İŞE AİT NE VARSA BİSÜRÜ İŞİ YAPABİLİYORUZ ..

İŞTE GÜNÜMÜZÜN DEDEKTÖR TEKNOLOJİSİNDE DE BU MİKROCİPLER YOĞUN ŞEKİLDE KULLANILMAKTADIR MENÜLERDEN GİRİP İSTEDİĞİMİZ AYARLARI YAPABİLMEKTEYİZ ....
AMAAA TEK SORUN BURDA FARZIMAL DİYELİM Kİ TOPRAK AYARINI AYARLIYACAĞIZ MENÜDEN GİRİYORUZ BU AYARA 00 İLEN DİYELİM 100 ARASI BİR AYAR KONUMU VAR BURDA YİNE MİSAL BULUNDUĞUMUZ YERİN TOPRAK ŞARTI BURDA 70 DE TUTUYOR VE BU AYARDA BIRAKIP ÇALIŞIYORUZ SORUN YOK AMA ÖYLE BİR YERE GELİYORUZ Kİ BURASI BELKİ 200 E YAKIN BİR AYAR ŞEKLİ İSTİYOR EE BİZİM ALET 100 E KADAR SONUÇ ÖTME BAŞLIYOR KESEMİYORUZ ÖTMEYİ..
BU İŞ NEDEN KAYNAKLANIYOR OLAY ŞUDUR..........
FABRİKASI BU DEDEKTÖRÜN BU AYARINI KENDİ ÜLKESİ TOPRAKLARINA GÖRE YAPMIŞ YAPMAMIŞ Kİ BİZİM ÜLKE TOPRAKLARIA GÖRE VE HİÇ TE BU HADİSENİN OLACAĞINI DÜŞÜNMEMİŞ SABİT BİR YAPAY ZEKA YAPIP KOYMUŞ ORAYA BUNU NE PROGRAMLAMA İLEN NE DE BAŞKA BİŞİ İLEN DEĞİŞTİREMEZSSİNİZ O ŞEKİL KULLANMAYA MAHKÜMSÜNUZ YALNIZ TEK BU AYAR MI DİĞER TÜM AYARLAR DA AYNI BU ŞEKİLDE EKSİKLERLEN DOLUDUR...

BU İŞİN TEK ÇARESİ YAPIMCI FİRMANIN BİR AŞAĞI YUKARI 32 GB LİK HAFIZA KARTINI KOYMASI GEREKİR BU KART BOŞTUR BUNUN DOLDURULMASI NETİCESİNDE BU ALET İŞ YAPAR ŞEKLE GİRER BURDA VERİLEN YAZILIM ALET İÇİNDEKİ DEVRELERİ TETİKLER DEVRELER GELEN BU BİLGİLER SAYESİNDE İŞ YAPARLAR VE TÜM SORUNLAR DA ORTADAN KALKAR..

DAHA KAPSAMLI OLARAK ANLATACAĞIM AZ BEKLEYİNİZ..........ONK.....    
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50
Powered by Web Wiz Forums Free Express Edition
Copyright ©2001-2008 Web Wiz

Bu Sayfa 0,125 Saniyede Yüklendi.