Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5TOPRAK ALTI GÖRÜNTÜLEME SİSTEMLERİ <>5SERBEST KÜRSÜ
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

ELEKTRİKTE OYNANAN OYUNLAR VE SONUÇLARI OKUYUN

Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
admin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
NACİBABA

Son Giriş: Dün
Durum:
Gönderilenler: 2015
  Alıntı admin Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: ELEKTRİKTE OYNANAN OYUNLAR VE SONUÇLARI OKUYUN
    Gönderim Zamanı: 23/Mart 2017/2019 Saat 18:37

DİKKAT-->> BEN ŞİMDİYE DEK SOSYAL MEDYA GRUPLARINA HİÇ GİRMEDİM HİÇBİRİNDE HESABIM DA YOKTUR SADECE BU SİTE VAR HERŞEYİ BURDAN YAZIYORUM...

BU YAZDIKLARIMI İSTEDİĞİNİZ HER YERDE YAYINLIYABİLİRSİNİZ İZİN VARDIR ÇÜNKİ BU DURUM TÜM TÜRKİYENİN HER YERİNDE YAŞIYANLARI İLGİLENDİRİYOR BUNA KİMSE SESSİZ KALAMAZ BEN İŞİ AYLARDIR ARAŞTIRDIM BULDUM MEYDANA ÇIKARDIM VE HERKESE DUYURALIM BU İŞLER BÖYLE GİTMEZ..
1- 25 TL YMİŞ AZAMİ TELEFONA YÜKLEME YÜKLETTİM VE 3 SEFER KISA KONUŞTUM HEM BİDE BAKTIM Kİ ROBOT BAYAN TL NİZ BİTİĞİ İÇİN BÖRÜŞMELERE KAPATILMIŞ TIR DİYOR ?????HAYRET YAA EVVELDEN GÜNLERCE KONUŞURDUM TAAA NE ZAMAN BİTERDİ AKIL ALMAZ İŞLER NE DİYEYİM ????????????

2- ELEKTRİK İŞİNİ ZATEN GENİŞ KAPSAMLI YAZIYORUM AŞAĞIGA OKURSUNUZ....
3- DOĞALGAZDA DA AY NI İŞİ YAPIYORLARMIŞ..
4- YAKINDA BELEDİYELER DE SUYA AYNI İŞLEMİ YAPARLAR VEYA YAPMAZLAR ONU
    BİLEMEM........

KISACA AKKILLI SAAT NERDE TAKILI İSE İŞLER ÇOK KOLAY BUNU BİLESİNİZ..

-------------------------------------------------------------------------

ARKADAŞLAR BURDA YAZDIĞIM MEVZUULARI HAYRET VE İBRETLEN OKUYACAKSINIZ VE BU OKUDUKLARINIZ KELİMESİ KELİMESİNE DOĞRUDUR BUNDAN EMİN OLABİLİRSİNİZ ...................................ONK..23-3-2019..

OLAY ŞÖYLEDİR-->
BENİM ANA DÜKKANA KLİMA DA ÇALIŞTIĞINDA ( ARADA BİR ÇALIŞTIRIP KAPATIYORUM )TÜM İÇ LAMBALAR İKTİSATLI OLANLARDAN VE AYRICA LEED DİZİLERİNDEN YAPILI AYDINLATMALAR DA MEVCUT HAL BÖYLE İKEN AYDA BANA GELEN CERYAN FATURASI 250 OLSUN - DA 300 TL YE KADAR ÇIKIYORDU BİRDEN 500 TL GELDİ ????? BU NE YAA DEDİM ÇOK DİKKATLİ İNCELEME SONUCUNDA ZATEN FATURADA YAZIYOR ESAS HARCAMAN VE FİYATLANDIRILMASI 250 TL OLM - ASI GEREKEN FİYATIN ÜSTÜ ŞİŞİRİLMİŞ Bİ 250 DE ONLAR KOMUŞ OLMUŞ BİZİM FATURA 500 TL ...YAA AYIPTIR GÜNAHTIR BU RESMEN ABONENİ KAZIKLAMAKTIR BU PARAYI BEN SOKAKTAN MI TOPLUYORUM ZATEN İŞLER İYİCE KESAT YOK ARTIK NE İŞ NE BİŞİ , AÇIYORUM TELEFONU BİZİM TANIDIK DEDEKTÖR SATAN BAYİİLER BAŞ BAYİİLERE SİZLERDE İŞLER NASIL DURGUNLUK VARMI DİYE ADAMLAR YEMİN BİLLAH 2018 DE KOCA BİR SENEDE 10 TANE BİLE SATAMADIK OTURUYORUZ DÜŞÜNÜYORUZ NE YAPALIM KAPATSAKMI YOKSA AZ DAHA DEVAM ETSEKMİ DİYE SORUYORLAR SEN NE ALEMDESİN DİYE BEN DE DİYORUM Kİ AYNI SİZLER GİBİ BENDEKİ DURUM DA ...... KAPANAN DÜKKANLARIN SAYISI HAD SAYIDA ÖYLESİNE BİR DURGUNLUK VARKİ BEN BU YAŞIMA GELDİM BÖYLE BİR ŞEY GÖRMEDİM BU DURGUNLUK TÜM TÜRKİYE SATHINDA ...KİMSENİN AĞZINI BIÇAK AÇMIYOR..

MİSALLER--> TELEFON ŞİRKETLERİ ABONESİNİ 200 TL LİK BORCU İÇİN İCRAYA VERİYOR HATTA 100 VE 50 TL İÇİN,E BİLE İNİYOR DÜŞÜNEBİLİYORMUSUNUZ OLAYI..?????????????

KREDİYLEN ALINAN ARAÇLAR YEDDİEMİNLERİN OTOPARKLARINDA YATIYOR MOTOSİKLETLER DE .. %80 Nİ SIFIR ARAÇ GRUPLARINDAN OLUŞUYOR VE BUNLARDAN PARÇA VS SÖKÜLÜYORMUŞ DİYE DE ÇOK KUWETLİ SÖYLEMLER VAR.
KISACA İCRAA DOSYALARI TEKERLEKLİ ARAÇLARLAN TAŞINIYOR DOSYALARIN BOYU TAVANLARA ERİŞMİŞ VAZYETTE SANKİ LABİRENTTE GEZİYORSUNUZ VS VS ...

ELEKTRİKTE NEDEN TÜM SAATLER AKILLI SAATLERLEN DEĞİŞTİRİLDİ NEDEN HER BİR ŞEY AKILLI OLMAK ZORUNDA ??????????????????????????

NEDENİ KISACA ŞU--> AKILLI SAATİ İSTEDİĞİN GİBİ PROGRAMLIYABİLİRSİN İSTEDİĞİN FİYATI KOYABİLİRSİN BU GERÇEKTİR..
ESKİ HANİ DÖNERLİ SAATLER VARDI YA İŞTE ONLARA HİÇBİŞİ YAPAMAZSSINIZ NE YAZIYORSA ONU ALABİLİRSİNİZ HİÇ KIVIRAMAZSSINIZ İŞTE BUNUN İÇİN DEĞİŞTİRDİLER TÜM SAATLERİ.. ANLADINIZ MI ANLIYAMADINIZMI YOKSA KAVRIYAMADINIZMI İŞİ DAHA AÇIK SEÇİK NET ANLATAYIM İŞİ OKUYUNUZ...

AKKILI SAATİN İÇİNDEKİ ANA KARTIN ÜSTÜNDE BİR HAFIZA ENTEGRESİ VAR İŞTE PROGRAMLAMA BURAYA YAZILIYOR VE BURDA NE YAZIYORSA SAATİN ÇIKIŞI DA BUNU VERİYOR HANİ AY SONU GEZİCİ ELEMEN VAR YA BELİNDE ONUN DA BİR BİLGİSAYARLI FATURA KAĞIDI ÇIKTISI VEREN ALET.. BU ELEMANIN ALICI VERİCİ İŞİ YAPAN BİR DEĞDİRME NOKTASI VAR ( AYNI DOKTORLARIN Dİ NLEME ALETİNE BENZER GÖRÜNÜMLÜ BİR NESNE ANLAYIN İŞTE )
SİZİN SAATE DOKUNDURUYOR ELİNDEKİ ALETİ VE İKİ BİLGİSAYAR ALIŞVERİŞE GEÇİYORLAR BU PROGRAMLAMA ŞİRKETTE HER ABONENİN GÜCÜNE GÖRE ŞEKİLLENDİRİLİP İŞLENİYOR.[ MİSAL ]--> FAKİR VE ÇOK FAKİR OLAN ABONELERE DOKUNULMUYOR ORTA HALLİYE BUNLARIN GÜÇLERİ DE BELLİ ONA GÖRE MUAMELEYE TABİİ TUTULUP SAATTE HARCANAN GERÇEK RAKKAMIN ÜSTÜNE ARTIK VİCDANLARINA KALMIŞ BİR YÜKLEME KONUYOR SONUÇTA O GEZİCİ FATURA DAĞITAN ELEMANIN BELİNDEKİ BİLGİSAYARDA O ABONEYE AİT GERÇEK FİYATIN ÜSTÜNE HAZIRLANMIŞ FİYAT YÜKLENİP TOIPLANIP SON ÇIKTI ALINIYOR

MİSAL--> NACİ EFENDİNİN SAATİ GERÇEK FİYATLANDIRMADA DİYOR Kİ NACİBABA BU AY ŞUKADAR KW ELEKTİRİK TÜKETTİ BUNUN KARŞILIĞI 200 TL ÖDEMESİ GEREK DİYOR BENİM SAAT ELEMAN BENİM SAATİN OKUMA GÖZÜNE KENDİ BİLGİSAYARINI DEĞDİRDİĞNDE BENİM SAAT İLEN ELEMANIN BİLGİSAYARI BAŞLIYORLAR İŞE ELEMANDAKİ YÜKLEMEDE DİYOR Kİ BU 200 TL NİN ÜSTÜNE 300 TL İLAVE EDİN VE ÇIKTI KAĞIDINDA BENİM BORCUM 500 TL OLUYOR BU 300 TL OLAN KISIMI DA ÇEŞİTLİ ABUK SABUK ÖDEMELER İLEN SIVAMIŞLAR ....

SONUÇ..............................ONK..............ONK...........ONK.

1.Cİ 500 TL FATURAYI ÖDEMEDİM..
2.Cİ AYA DA AYNI 500 TL FATURA GELDİMİ..????????
OLDU BORÇ 1000 TL BUNU DA ÖDEMEDİM.. BEKLİYORUM NE OLACAK DİYE ??
SONUÇTA 3 AY BORCUNU ÖDEMEYEN ABONENİN ELEKTRİĞİ KESİLİR İBARESİ VAR
VE BUNU DA ÖDEMEDİM SANKİ OTOMATİĞE BAĞLAMIŞLAR HER AY 500 TL GELİYOR OLURMU YA BÖYLE ŞEY BU AY AZ YAKARIM YAKMAM KW FARKI OLMASI MUHAKKAK ŞART AMA YOK ÖYLE BİŞİ İLLE DE HAR AY SANKİ EV KİRASI ÖDER GİBİ 500 DE 500 ..BUNU DA ÖDEMEDİM..

2İ AYRI TELEFONA DA YAĞMUR GİBİ İKAZLAR BAŞLADI GELMİYE HİİÇ ORALI OLMADIM VE CEYANI KESTİLER HİÇ İHBAR YAPMADAN ŞAK DİYE KESTİLER ??????
SONRA TELEFONLARA Bİİ SÜRÜRÜ MESAJLAR HEPSİ DURUYOR HİÇBİRİNİ SİLMEDİM EN SONU DA BENİM ABONELİĞİM İPTAL EDİLDİ BU 1500 TL DEN HANİ ABONELİK AÇTIRIRKEN BİR AVANS PARA ALIYORLAR YA İŞTE ONU BU BORÇTAN DÜŞMÜŞLER 850 TL YE İNMİŞ HESAP.. ŞİMDİ BUNU İSTİYORLAR BOYUNA TELEFONLAR BUNLARA ÇALIŞIYOR..

EN SONU DA BİLMEM NE HUKUK BÜROSUNA DEVRETMİŞLER YANİ AVUKATA O DA DEVAMLI HACİZ İLEN BENİ KORKUTMAYA UĞRAŞIYOR

EVET BU MACERA ŞİMDİLİK BU KADAR

NOT-->> DİKKAT EDERSENİZ YAZIMDA HİÇBİR ŞAHSA YÖNELİK SUÇLAMA VS YOKTUR
GEZİCİ ELEMAN VAZİFESİNİ YAPIYOR ONA KARŞIN DA HERHANGİ BİR SUÇLAMAM YOKTUR..

DUYUMA GÖRE-- DENİLİYORKİ YUKARDAN BİRYERLERDEN EMİR GELİYORMUŞ..????
MİSAL-GELİBOLU İÇİNDEN BU AY ŞU KADAR PARA TOPLANACAKMUŞ
TRAFİK POLİSLERİNE DE AYNI BU AY ŞU KADAR PARA TOPLAYACAKSINIZ
DOĞAL GAZA DA AYNI
VELHASIL KELAM NERELERDEN DE TOPLANACAKSA TÜMÜNE NOT...TOPLAYACAKSINIZ.

BAKIN ŞİRKETİN İSMİNİ BİLE VERMİYORUM BU YAZDIKLARIMA KARŞIN KENDİLERİNE GÖRE AYKIRI SENARYOLAR YAZABİLİRLER HER YAZILAN ASILSIZDIR YALANDIR ŞİMDİDEN SÖYLİYEYİM TAMAMI DOĞRU OLAN BENİM YAZDIKLARIMDIR..

VE BU BORCU ÖDESEM BİLE BU DÜKKANA BİR ABONELİK AÇTIRMAYACAM.. 2 JENERATÖRÜM VAR VE EN SON 4 KW LIK BİR İNVERTÖRÜM VAR AKÜDEN 220 VOLT CERYANA ÇEVİRİYOR 2 TANE 90 AMPERLİK AKÜYÜ PARELLEL BAĞLAYIP 12 VOLT AKIMLAN TÜM DÜKKANI İDARE ETİĞİ GİBİ 24 SAAT DE RAHATLIKLAN İDARE EDİYO
GÜNEŞ PANELİ DE VAR AMA ÇATIYA KOYDURMUYORLAR AKÜLERİ ŞARZ İÇİN SOKAĞA DA KOYAMAZSSIN ŞİMDİLİK ŞARZ EDİP KULLANIYORUM..KISACA ELEKTRİK ŞİRKETİNDEN KURTULDUM ....

DİĞER ÇOK ÖNEMLİ GELİŞMELERİ DE TOPLADIKÇA BURDAN YAYINLAYACAM..

.............OSMAN NACİ KANAT......NACİBABA......ONK...24-3-2019......
             GELİBOLU / ÇANAKKALE tel-cep-7/24--0542 724 66 56

Düzenleyen admin - 01/Nisan 2017/2019 Saat 17:08
Yukarı Dön
admin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
NACİBABA

Durum:
  Alıntı admin Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01/Nisan 2017/2019 Saat 17:46

NOT-> BU YAZIYI BUGÜN 1-NİSAN-2019 TARİHİNDE YAZIYORUM ..

BU GÜN ELEKTRİK SAYAÇLARINI OKUMA VE FATURALANDIRMA GEZİCİ MEMUR ARKADAŞIN BENİM BURDA 3 AYRI YERİN ÇIKTILARINA GÖRE DURUM ŞÖYLE

ANA DÜKKANIN ZATEN KÖKÜNDEN KESTİLER NE DİYOR ? ( SÖZLEŞMESİZ ) TESİSAT
FATURADAKİ YAZAN BORÇ OLMUŞ ( 894,29 TL ) SAAT 1 DE ÖĞLEDEN SONRASI CEP TELEFONU ÇALDI AÇTIM BU BORCU KASTEDEREKTEN İCRAYA VERECEKLERMİŞ BİR AN ÖNCE ÖDE DİYOR ..BEN DE DİYORUM Kİ O ŞAAK DİYE ANİDEN KESİP İPTAL ETİĞNİZ SAATİ BAĞLAR CERYANI DA VERİRSENİZ ÖDERİM .....................
KAPATTI TELEFONU HİÇBİŞİ SÖYLEMEDEN ???.................................

SAAT 3 YİNE TELEFON ÇALDI AÇTIM YİNE AYNI MEVZUU AMA BAŞKA KİŞİ BU DA .
ONA DA AYNISINI SÖYLEDİM DİYOR Kİ YENİDEN ABONELİK AÇTIRACAKSINIZ ANCAK O ZAMAN ELEKTRİĞİNİZ BAĞLANIR ANLADINIZMI DİYOR VE O DA KAPATIYOR..
SAAT 4---->>> SAAT 5 YİNE AYNI KONULAR ELEMANLAR DEĞİŞİK HEP
YANİ YILDIRMA BIKTIRMA OYUNU OYNUYORLAR SAAT 5 TEN SONRASI ARAYAN OLMADI ARTIK..

1 AY BOYUNCA 2.Cİ DEPO OLAN DÜKKANIN ELEKTRİĞNİ KLİMASINI GECE GÜNDÜZ HİÇ KAPAMADIM BAYAĞI DA UFO KULLANDIM KISACA ELEKTRİK SARFİYATINI EN SON HAD SEVİYEYE ÇIKARDIM BAKALIM BURAYA AY SONU NE CERYAN PARASI GELİCEK NE GELDİ BAKIN ( 277,00 TL ) İŞTE BU ÖBÜR ANA DÜKKANA DA BU KADAR GELİYORDU SONRASI OTOMATİĞE BAĞLADILAR HER AY 500 TL NE AŞAĞI NE YUKARI İLLE DE 500 TL.. BENİM İSYANIM İŞTE BU DURUMA ..BELKİ YAKINDA BURASINI DA OTOMATİĞE BAĞLARLARSA KİMSE ŞAŞMASIN...............ONK...

3.C Ü YER EV OLUYOR HİÇ ÇIKTIĞIM YOK KURULU EŞYA DURUYOR BURDA ANA DÜKKANDA YATIP KALKIYORUM.BU EVİ DE RAHMETLİ ANAM YAZLIKLARI VARDI SATTILAR KOMPLE O EVİN EŞYASINI BANA VERDİ MECBUREN EV TUTTUM ..
ORANIN CERYANI AYLARDIR ( 00,00 TL ) SU PARASI İŞTE ONU DA BELEDİYE KAFASINA GÖREMİ YAZIYOR NE OLUYOR ANLAMIYORUM ( HER AY 10 TL ) GELİYOR BİRİKTİRİP KOMPLE ÖDEME YAPIYORUM...

AKÜLERİ DE İKİLEDİM BİRİ İŞ YAPARKEN ÖBÜRÜNÜ DE YAN DÜKKANDA ŞARJ EDİYORUM 135 AMPER BÜYÜK YENİ SIFIR AKÜLER BİRİ 24 SAAT KOMPLE DÜKKANI İDARE EDİYOR İNVERTÖR 4000 WATLIK YANİ 4 KW FAZLASINLAN HER ŞEYİ ÇALIŞTIRIYOR AÇTIRMAYACAĞIM BURANIN CERYANINI BU 900 TL LİK FATURAYI DA ÖDEYECEM HERKESİN SESİ KESİLECEK....YAPACAK BAŞKA BİR DURUM YOK...
Bİ DE ŞU DURUM VAR BU SON GELEN FATURADAKİ SON ÖDEME TARİHİ AYIN 11 İ
ÜLEN KİM MAAŞINI 11 NE DENK GETİRİP DE ÖDEME YAPABİLİYOR BİR 2.Cİ AY SON ÖDEME TARİHİ AYIN 20 Sİ BAZEN 25.Şİ DALGA GEÇİYORLAR Bİ DE MAHSUS BEKLEME YAPIYORLAR SON ÖDEME TARİHİNİ MECBUREN GEÇİRİYORSUNUZ BEN MESELA AYIN 25 İNDE MAAŞIMI ALIYORUM ARADAKİ FARKI FAİZLEN KAPATIYORLAR YANİ SİNEKTEN YAĞ ÇIKARNMIYA UĞRAŞIYORLAR........ONK....

BUNLARI NE İÇİN YAZIYORUM HERKES UYANSIN DİYE ..UYURSANIZ SİZLER DE BİR GÜN OTOMATİĞE BAĞLANABİLİRSİNİZ ONA GÖRE BENDEN UYARMAK..

ŞİMDİLİK SON DURUMLAR BÖYLE..........NACİBABA........ONK...
                             TARİH--1-4-2019

Düzenleyen admin - 01/Nisan 2017/2019 Saat 17:59
Yukarı Dön
admin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
NACİBABA

Durum:
  Alıntı admin Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11/Nisan 2017/2019 Saat 22:14

BU GÜNKİ TARİH-->> ( 12--4--2019 ) DUR..

ŞİMDİ MESELE ŞUDUR...........................NACİBABA..............ONK..

BU ELEKTRİKTEKİ OYNANAN OYUNLARI YAZDIM YA ARADAN BAYAĞI BİR ZAMAN GEÇTİ VE SÖYLEMİŞLER FİLANCA SİTEDE HAKKINIZDA BÖYLE SUÇLAMALI BİR YAZI VAR BUNA KARŞIN BİR CEVAP VERMİYECEKMİSİNİZ DEMİŞLER ????..

SES SEDA YOK HİÇBİR YERDE DE SADECE BENİM TELEFONLARA ARADA BİR CEVAPLAR GELİYOR BİLEMİYECEM HAKKATEN LİMAK ELEKTRİKTENMİ YOKSA BAŞKALARI TARAFINDAN MI BİR RESMİYET KAZANAMAYINCA İŞ DE OLUMSUZ OLUYOR.
BU TELEFON AÇIP TA BİZ VEYA BEN İŞTE LİMAĞIN ŞU YETKİLİSİYİM O YAZDIKLARININ TÜMÜNÜ KALDIR KALDIRMAZSSAN İŞTE ŞÖYLE BÖYLE OLUCAK VS VS ...
ARKADAŞ DEDİKLERİNDE SAMİMİYSEN TEL NOSU VERİRSİN İSİM CİSİM VERİRSİN BEN DE SENİN HAKİKİLİĞİNE İNANIRIM FİLAN DİYORUM KARŞIDAN TISS YOK HAL BÖYLE OLUNCA DEMEKKİ BU KİŞİLERİN İŞLERİ GÜÇLERİ YOK İŞTE BÖYLE ABUK SABUK TELEFONLARLAN BENİ ARIYORLAR ŞİMDİ BÖYLE İŞLER BAŞLADI ....ONK.

HEM SONRA ( LİMAK ELEKTRİK ) BENİ NE DİYE ARASINKİ ÇÜNKİ ANLATIKLARIMIN TÜMÜ DOĞRU HAYIR SEN YALAN SÖYLÜYORSUN DİYECEK HALLERİ YOKKİ,,,BAKIN HERKESE YENİDEN DAHA DERLİ TOPLU KISA ÖZ ŞEKİLDE TEKRAR ANLATAYIM......................NACİBABA....NACİBABA....ONK..ONK.

1- BEN HEMEN HEMEN BU DÜKKANDA 10 KÜSUR SENEDİR KİRACIYIM GİRDİĞİMİN    2.Cİ YILINDA BİR SABAH BİR PATIRDI BAŞLADI BİNANIN ELEKTRİK PANOSU BENİM YATIĞIM YERİN HEMEN ARKASI DUVARINDA BEN DE SABAH 6 TA YATIP 12 DE KALKIYORUM ZANNEDERSEM 8.30 CİVARINDAYDI BU PATIRDI KALKTIM CERYANLAR DA KESİK ÜSTÜMÜ BAŞIMI DÜZELTİP APARTIMANIN GİRİŞİ NE GİRDİĞİMDE YERLERDE BU ESKİ AKILSIZ SAATLER YATIYOR VE İŞTE HAYATIMIZA YENİ GİREN BU AKILLI SAATLERLEN TANIŞMIŞ OLDUK O GÜN ..
VE HER 6 AYDA BİR HEMEN HEMEN BİR BAKIYON GELEN FATURAYA ELEKTRİK ŞİRKETİ DEĞİŞMİŞ BİRİ ALIP BİRİ BIRAKIYOR ??????? ONA DA ALIŞTIK ZAMAN İÇİNDE ....
YALNIIIIZ DIŞA PANAOYA YENİ AKILLIYI TAKTILAR SIFIR AYNI ANDA BEN DE GİTTİM BİR ELEKTİRİKÇİDEN SIFIR AKILLI BİR SAAT ALDIM GELDİM DÜKKANA VE BENİM SİGORTALARIN YANIBAŞINA DIŞ SAATTEN GELEN KABLOYA BAĞLADIM VE İÇ DAĞITIMA BÖYLE GİRDİM..
BURDAKİ MAKSADIM HER İKİ SAAT DE SIFIR YA OLUR YA DIŞTAKİNDE BİR ANORMALLİK OLURSA BU BENİM İÇTEKİ DE DOĞRU GİTİĞİNDEN DOLAYI ARADA FARK OLUŞACAK BU FARKI SORUCAM NEDEN KAYNAKLANIYOR ARKADAŞ DİYE..
VE 1.Cİ AY HER İKİ SAATTE DOĞRU GİTTİ İYİ DEDİM....
2.Cİ AYDA ÇOK AZ BİR OYNAMA OLUŞTU DIŞ AZ BİR FAZLA YAZDI HERNEYSE..
3--4--5--6 AYLAR DA DA AZAR AZAR FAZLALIKLARLAN GEÇTİ HEP BÖYLE AZ AZ KOYMALAR İLEN RAKKAM BÜYÜMEYE BAŞLADI 5 LİRADAN 50 TL YE KADAR ÇIKIŞLAR BAŞLADI FATURA SON ÖDEME TARİHLERİ HER AYIN HEP 10 U VEYA 11--12--13 LERİNE DENK GETİRİYORLAR VE BEN MESELA AYIN 25 İNDE MAAŞIMI ALIYORUM V E 26 SINDA ÖDEME YAPIYORUM VE SON ÖDEME GEÇTİĞİ HALDE KESME YAPILMAYIP ARADAKİ GEÇEN GÜNLERİN FAİZLERİNİ ALIYORLAR BİZLER BU İŞE SİNEKTEN YAĞ ÇIKARMA İŞİ DİYORUZ VE İŞİN TUHAF YANI DA Bİ DE ((      KESME AÇMA ))DİYE DE İLAVETEN PARA ALINIYOR BU RAKKAM TABİKİ 25 TL DEN AŞAĞI DEĞİL AMA BU KESME AÇMAYA NE GELEN NE GİDEN VAR HAYBEDEN PARA ALMA İŞİ..SİNEKTE YAĞ KALMADI AMA BUNLAR MENGENEYİ DAHA DA SIKIYORLAR BELKİ AZ DAHA YAĞ ÇIKARIRIZ DİYE SONRA YENİ BİR SİNEK KOYUYORLAR MENGENEYE   VE BAKIYOR--ARAŞTIRIYORLAR YENİ BİŞİ İCAD EDELİM VE PARA ALALIM DİYE ...Bİ GÜN FATURAYI İNCELERKEN Bİ DE NE GÖREYİM 10 TL SAAT KİRASI ???? ÜLEN ZATEN BEN PARASINI SAYIP SAATİ ALMIŞIM VE ORAYA TAKILMIŞ NE KİRASINDAN BAHSEDERSİN HAYRET BİŞİ??? AÇIKCASI ŞUNA BENZER BİR APARTIMANDAN BİR DAİRE BEĞENMİŞİM PARASINI SAYIP SATIN ALMIŞIM VE 1 AY SONRA SATIN ALDIĞIM KİŞİ KAPIYA DAYANMIŞ DİYORKİ ABİ KİRAYI ALMIYA GELDİM NE KİRASI BE BEN BURAYI SENDEN SATIN ALMADIMMI DİYORKİ ALDIN AMA BEN HER AY KİRAMI İSTERİM HA ÖYLEMİ İKİ KAŞININ TAM ORTA YERİNDEN BİR HAVA DELİĞ AÇMAK FARZ OLMAZMI SORARIM HERKESE ...İŞTE BUNLARIN YAPTIĞI DA BÖYLE DAHA VAR Bİ SÜRÜ ABUK ABUK ŞEYLER DE LAFI FAZLA UZATMAYAYIM ANLAYAN ANLADI ANLAMIYANLAR Bİ ZAHMET ANLIYANLARA SORSUN BEN ÇOK YORULDUM KONUDA ...........osman naci kanat....nacibaba....ONK.

2-DIŞ SAATLEN İÇTEKİ SAAT ARASINDA BAYAĞI FARKLAR OLUŞMAYA BAŞLAYINCA BAŞLADIM İTİRAZ HAKKIMI KULLANMAYA ..VAY EFENDİM SENMİSİN İÇERİ SAAT TAKAN ,,YASAKMIŞ,,ÜSÜLE AYKIRIYMIŞ,,ABONELİĞİNİZİ KESERİZ VS VS Bİ SÜRÜ BEYLİK LAFLARI İŞLERİNE GELMEDİ TABİİ..HİİİÇ ORALI OLADIM OLDUĞU GİBİ DE DURUYOR İŞTE EN SON BURANIN ABONELİĞİNİ İPTAL EDİNCE ÇIKARDIM KODUM BİR KENARA..
BAŞTAN ABONELİK İPTAL OLUNCA TABİKİ CERYANSIZ KALDIM 2 TANE JENERATÖRÜM VAR BİRİ BÜYÜK BİRİ DE UFAK UFAK OLANINI TAA 50 SENE ÖNCE CİDDEDEN ALMIŞTIM 1 KW LİK HONDA MARKA BUGÜN BİLE SANKİ SIFIR ACENTE ALMIŞIN GİBİ TEMİZ..ÖBÜRÜ DE 3 KW LİK AKSANIN.. BAŞLADIM JENERATÖR KULLANMAYA KÖŞE BAŞINA KOYUYORUM BALKON ALTI 4.CÜ GÜNÜ O MERDİVENLİ ELEKTRİK BAKIM ARACI DURDU YANIMDA DERKİ JENERATÖRLERİN SESİNDEN MİLLET RAHATSIZ OLUYORMUŞ ONUN İÇİN ZATEN BÖYLE ÇALIŞTIRMA DA YASAKMIŞ VS VS ..?? DEDİMKİ SİZİN MEVZUAT YASAKLAR KANUN KİTABINIZDA BU SÖYLEDİKLERİN YAZIYORMU YAZIYORSA GÖSTER BEN DE Bİ OKUYAYIM..DEDİM ABUK ABUK SURATIMA BAKIP GAZLAYIP GİTTİLER..

3-(3)-> KW LİK İNVERTERİM DE VAR 2 TANE DE 150 AMPERLİK ÖKÜ DE VAR AYRICA BU AKÜLERİ ŞARZ ETMEK İÇİN GÜNEŞ PANELİ DE VAR DA PANELİ DAMA KOYMAYA MÜSADE YOK CADDEYE DE KOYAMAZSSIN NE YAPIYORUM BEN DE --->>BU DÜKKANIN HEMEN YAN TARAFI AP.ALTINDA BİR KİRALIK DÜKKANIM DAHA VAR ORANIN CERYANI VAR DEPO OLARAK KULLANIYORUM AKÜNÜN BİRİ 24 SAAT TÜM DÜKKANI İDARE EDİYOR BU BOŞALANI YAN DÜKKANA GÖTÜRÜYORUM ÇEKMELİ ARABASI DA VAR AĞIR ÇÜNKİ 50 KİLOYA YAKIN BURDA ŞARZA BAĞLIYORUM ÖBÜR DOLUYU DA KULLANIYORUM BÖYLE İDARE EDİYORUM ŞİMDİLİK ..BAKMIŞLAR ARTIK JENERATÖR ÇALIŞTIRMIYORUM SES YOK EMİN OLUN HER İKİSİ DE ÖYLE SESSİZLERKİ ÇALIŞIYORLARMI YOKSA KAPALILARMI FARK EDEMEZSSİNİZ ÖYLEYKEN İŞTE BOŞ LAFLAR YAPTILARDI BU SEFER DE USUL USUL GELMİŞLER GECE KAPIYA ARABALARINI DA 200 METRE ÖTEYE PARK ETMİŞLER BEN TABİİ HER HAREKETİ KAMERALARDAN TAKİP EDİYORUM DA SONUCU MERAK EDİYORUM ÇÜNKİ BENİM TÜM CAMLARIM PERDELİDİR İÇERSİ GÖZÜKMEZ BUNLAR İLKTEN DİNLEME YAPTILAR BİR 5 DAKKA KADAR SONRA KAPIYI ÇALDILAZR AÇTIM TABİ HER YER ŞIKIR ŞIKIR YANIYOR DERLERKİ SEN BU ELEKTİRİĞİ NERDEN ALIYORSUN ÇOK MU MERAK ETTİNİZ DİYORUM EVET DİYORLAR GELİN BAKIN NASIL İMAL EDİYORUM BİR İNVERTÖR Bİ DE 150 LİK AKÜ BU UFACIK ŞEYMİ BU DÜKKANI İDARE EDİYOR?? HAYRET BİŞİ İNANILMAZ İŞ DİYORLAR ARKADAŞINA DA DİYORKİ ŞURAYA BAK 24 BİNLİK KLİMA BİLE ÇALIŞIYOR DİYOR..BU SEFER YİNE AKÜDEN ÇALIŞAN VE HER YERİN AYRI UZUN LEED DİZİLERİ OLAN KISMI ÇALIŞTIRIP İNVERTÖRÜN KAPAMA DÜĞMESİNE BASINCA CERYANLAN ÇALIŞAN HER ŞEY SUSUYOR DİYORUM Kİ ŞİMDİ İNANDINIZMI TAMAM DİYORLAR İNANDIK ..............ONK.

DİYORUM Kİ İNŞAALLAH BU DA YASAK DEĞİLDİR GÜLÜYORLAR YOK BABA DİYORLAR SENİN TEKNİĞİNE HAYRAN KALDIK DİYORLAR VE ARTIK SİZİN CERYANINIZI KULLANMIYACAM ABONELİK VS DE ALMIYACAM SİZİN ŞİRKET LİMAKSA BU ŞİRKETTE NACİBABA ELEKTRİK ŞİRKETİ DİYORUM GİDİN MERKEZİNİZE GÖRDÜKLERİNİZİ ANLATIN VE ARTIK BENİ RAHAT BIRAKIN .................NACİBABA......ONK.

4- ŞİMDİ YAZACAKLARIMA BAŞLAMADAN ÖNCE ŞUNLARI SÖYLİYEYİM VE BENİ DİNLEYİN ELEKTRONİKTE ŞU ANDA ( AKILLI ) OLAN NEKADAR CİHAZ VARSA TÜMÜNDEN UZAK DURUN AYNI AKILLININ AKILSIZINA GEÇİN HER İKİSİ DE NERDE KULLANILIYORSA AYNI İŞİ YAPARLAR DA AKILLI OLANLAR TEHLİKELİDİRLER..

###ŞİMDİ MASA ÜSTÜ VEYA LAPTOP DİZÜSTÜ HANGİSİ OLURSA OLSUN BU BİLGİSAYARLARDA YAZIP HAZIRLAYACANIZ NE VARSA BU BİLGİYİ GEZİCİ VE SAAT OKUYUCU ELEMANIN ELİNDEKİ CİHAZA AKTARABİLİYORSUNUZ BURAYA KADAR ANLAŞILDI HERHALDE ..BUNDAN SONRASI DA ŞÖYLE SEYREDİYOR..
OKUYUCU VE FATURALANDIRICI ELEMAN ELİNDEKİ CİHAZIN UZATMALI UCUNU SİZİN AKILLI SAATİN GÖZÜNE DEĞDİRDİĞİNDE SAATTEKİ VERİLER OKUNUYOR ELEMANIN ELİNDEKİ CİHAZ İLEN SİZİN AKILLI SAAT BİLGİ ALIŞ VERİŞİNDE BULUNUYORLAR SİZİN AKILLI SAAT DİYORKİ BU ABONE BU AY ŞU KADAR CERYAN KLULLANDI BUNUN PARASAL DEĞERİ DE ŞUKADARDIR DEYİNCE BU SEFER ŞİRKETÇE HAZIRLANMIŞ FİYATI BUNUN ÜSTÜNE EKLEYİNCE FATURA HAZIRLANMIŞ OLUYOR DİYELİM O AY SİZİN AKILLI SAAT DEMİŞKİ BU ABONE 200 TL LİK CERYAN YAKTI İŞTE BU ÇIKTI MUTEBER ALINIP FATURALANDIRILMASI GEREKİRKEN BUNUN ÜSTÜNE DE ŞİRKETÇE HAZIRLANAN EK ÖDEME KONUYOR O DA 200 TL KODU DİYELİM   OLUYOR SİZİN FATURA 400 TL ............................ONK

EĞER Kİ İŞİ ANLAMAYIP SESİNİZİ ÇIKARMAZ HİÇ İTİRAZ DA ETMEZSSENİZ BU SEFER SİZİ HER AY AYNI PARAYI ÖDEMEYE MEHKÜM EDİYOR İŞTE BANA YAPTIKLARI GİBİ HER AY 500 TL NE AŞAĞI NE YUKARI KİRA ÖDER GİBİ BENİM SAAT YAZMIŞ 240 TL İŞTE BUNUN ÜSTÜNÜ DOLDURUP ŞİŞİRİP 500 TL YAPIYORLAR BENİM İSYANIM BU İŞE BURDA FATURANIZI ALIN KARŞINIZA BAKIN ESAS ÖDEMENİZ GEREKEN ASIL MEBLAĞI ZATEN YAZIYOR ORDA BİR DE SON ÇIKTIYA BAKIN ANLARSINIZ..

HER KEZ UYANSIN BU İŞE SİZİN 1 AY YAKTIĞINIZ ELEKTİRİĞİ 2X OLARAK ALIYORLAR 250 TL HAKİKİ SARFİYATINIZ 250 DE ONLAR KOYUYORLAR OLUYOR 500 TL 500 TLYSE SARFİYATINIZ 1000 TL TALEP EDİLİYOR YAZIK GÜNAH DEĞİLMİ SOKAKTA MI TOPLUIYORUZ BU PARALARI AYIP AYIP BE ....

DENİLİYORKİ-->>YUKARLARDAN BİRYERLERDEN EMİR GELİYORMUŞ BU AY GELİBOLUDAN ELEKTRİKTEN ŞU KADAR PARA YAPICAKSINIZ VE KESİN NE YAPIP YAPIP BU PARAYI TOPLAYIN BUNLAR DA BU ŞEKLE BAŞVURUP TOPLUYORLARMIŞ.....???????????????

AYNI ŞEY TRAFİKTE DE SİZ DE BU AY ŞUKADAR PARA TOPLUYACAKSINIZ ONLARDA GELENE GEÇENE DURANA YAZIP YAZIYORLARMIŞ... ?????????????

AYNI ŞEYLER TÜM DEVLET KADEMELERİNDE YAPILIYORMUŞ...???????????

VALLA BİLMEM ATEŞ OLMUYAN YERDEN DUMAN TÜTMEZ.. DEĞİLMİ..

BU KONUYA ARADA BİR DEVAM EDİCEM........NACİBABA..12-4-2019.CUMA...ONK.

Yukarı Dön
admin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
NACİBABA

Durum:
  Alıntı admin Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16/Nisan 2017/2019 Saat 13:45

BİR SİTEDEN ALDIM BUNU BEN YAZMADIM AMA ÇOK DOĞRU ..

NE ÜLKE AMA ;Cumhuriyetle yönetilen ama Cumhuriyet bayramı kutlanmayan...Hergün Şehit...Hergün trafik kazası…. Her 10 yılda bir büyük ölçekli deprem yaşayan ama hala tedbir üretemeyen…Eğitime en fazla parayı ayıran 9’ncu ülke ama eğitimde dünyada 70’inci sırada…Dünyada en çok tv izleyen ikinci ülke..Futbolu Şikeli...Sınavı Şaibeli...İnterneti Yasaklı...Gazetecisi Tutuklu...Mizahı Sansürlü...Benzini Kazık...Vergisi Tavan...Maaşları taban..Paşa'ları İçerde...Teröristi Dışarda...Politikacısı zengin, seçmeni fakir...Tarım ülkesi ama eti, şekeri dışarıdan alan… Sloganı Durmak Yok Yola Devam..!!!

BUKADAR...........................................................ONK..
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50