Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5DEFİNECİLİĞE, FORUMA ve HAYATA DAİR <>5Tamamen Söz Sizin Makineleriniz, Testleriniz, İddialarınız.
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

toprak ayarı

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
KADİR Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 01/ocak 2017/2010
Durum:
Gönderilenler: 17
  Alıntı KADİR Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: toprak ayarı
    Gönderim Zamanı: 16/Şubat 2017/2009 Saat 13:26
Hocam bir cihazda toprak ayarı ne kadar önemli.tek tek çi cihazlarda ve orta derin cihazlarda.
toprak ayarı olmayan,otomotik ayarlı denen tek tek çi cihazların verimi nasıldır.saygılar
Yukarı Dön
KADİR Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Durum:
  Alıntı KADİR Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19/Şubat 2017/2009 Saat 10:49
Hocam sanırım meşgülsün,saygılar
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21/Şubat 2017/2009 Saat 21:52

ARKADAŞIM MERHABA SELAMLAR SAYGILAR..................................................................O.N.K..

Arkadaşım başımda çok büyük işler var  bu kış günü taşınıyorum ve 300 metreye kurulu atelyeyi 100 metreye sığdırmaya uğraşıyorum her taraf çorba gibi burda iş yapabilmek için 3 üncü ayın sonunu bile geçicek herhalde durum bu ondan cavaplarınız gecikiyor
kimse  kusura bakmasın artık........o.n.k.....

Soruna gelince  2 tür yapı sistemi var makinelerde
Tam profesyonel bir makinede hem hava hem toprak ayarını kullanıcının bizzat kendisi o yer için yapabilmelidir  çünkü makinenin diğer sistemleri bu 2 ayarın üstüne kurulur  bu ayarlardan birindeki bir yanlışlık  ordaki tüm çalışmayı etkiliyecektir bunun sonucu da aranan şeyler bulunamazlar boşuna vakit kaybetmiş olursunuz ............

Şayet makine eski sistemlerden se   kutu üstü düğmelidirler sol taraf sıraya en üstteki hava ayarı en sondaki de toprak ayarıdır genelliklen tümünde    AİR  Hava ayarı   GND--GROUND  da toprak ayarıdır  firmaca genelleme olaraktan bu her düğmenin gezdiği yerde bir nokta işaretlenmiştir  yani burası ortalama nokta oluyor  ilk çalışmayı bu şekilde başlatıp  şayet devamlı ötme durumu varsa ilk önce az bişi hava sonra toprak hep bu şekilde gidilerekten o yer için makinenin tam istediği ayar aletin ötmesinin kesilmesi sonucu işlem biter  zaten ayırımı da tam dengede bırakırsınız   DİSC yazar genelliklen  VOLUM  ü de sonda tutarsınız  ve SAPTA varsa bir tetikli mandal her 3--4  metrede bir buna basıp aleti devamlı sıfırlarsınız

BU ŞEKİLDE ÇALIŞILIR  ESKİLERDE TEK UNSUR SESİ KESMEK VE ÇOOK AZ BİR SESDE O DA  RING  RING  DİYE BİR SESİ YAKALAMAK EN İDEALDİR.................................................O.N.K..

EN İYİ ŞEKİL  VE OLMASI GEREKEN TOPRAK VE HAVA AYARI  SİSTEMLERİ

Alet kendi istiyicek ve siz yapıcaksınız  olup olmadığını da size belirtmesi lazımdır oluncaya kadar size yaptırır  toprak da aynı ancak alet bu iki ayarın tam yapılmış olduğuna kanaat getirdikten sonra çalışmaya geçer  
BU SİSTEM DÜNYAA ÜSTÜNDE TEK WHİTES ÜRÜNLERİNDE VARDIR....
VE TÜM İÇ PROGRAMLAR O YER İÇİN DOĞRU YAPILAN HAVA VE TOPRAK AYARI BAZ ALINARAKTAN KURULUR BUNDAN SONRASI auto track  AÇIKSA OTOMATİK OLARAKTAN DEVAM ETİRİLİR  ALETTE ŞAYET  BU OTOMATİĞİ AŞAN BİR UNSUR OLURSA ALET HEMEN SİZDEN YENİDEN HAVA VE TOPRAK AYARININ YENİLENMESİNİ İSTİYECEKTİR ÇÜNKİ ALETİN YAPISI HATA YAPMAMAYA YÖNELİK İMAL EDİLMİŞTİR ÇÜNKÜ PARA VERİYORSUNUZ  VE KARŞILIĞINI HER KOŞULDA ALMALISINIZ.....BUNLAR DA TAMAMİYLEN WHİTESLERDE  MEVCUTTUR

BİR DEDEKTÖRÜN TEMEL İLKESİ HERŞEYİ VE DOĞRU ÇALIŞMASININ ESASI BU HAVA VE TOPRAK AYARLARININ ÇOK MUNTAZAM YAPILI OLMASI ESASINA DAYALIDIR  BU 2 İ UNSURU KOYMAMAK VEYA GÖZARDI ETMEK YOK OTOMATİK KENDİNDEN YAPILIYORMUŞ DEMEK  ÇOK YANLIŞTIR KANDIRMACADIR ALDATMACADIR.....

GARRETTS  mesela toprak ayarını hava ayarını otomatik kendi yapıyor ama yarım saat geçtikten sonra yavaş yavaş algılamıya başlıyor  ve de bence olumsuzdur çok yanlışlar yapar  ve yapıyorda diğer buna benzer durumdakiler de aynıdır

MESELA BİR  WHİTES DFX TÜRÜ ÜRÜNDE  ALETİ HAVAYA KALDIR TETİKLE DENİYOR  BU DURUMDA O YERDEKİ HAVANIN ISISI--RUTUBETİ--HAVANIN BASINCI--DENİZDEN YÜKSEKLİĞİNİZ--BU GİBİ FAKTÖRLERİ ALIP İŞLER   ARKASINDAN TOPRAK AYARI İÇİN BAŞLIĞI TOPRAK ÜZERİNE KOYUP TETİKLEMİNİZ İSTENİR YAPINCA DA BU SEFER O ANKİ ORDAKİ TOPRAĞIN İÇİNDEKİ TÜM NE VARSA ADETA RONTGENİNİ ÇEKER  İŞTE TOPRAĞIN SRTLİĞİNİ YUMUŞAKLIĞINI KAYALIKMI NEDİR TOPRAK İÇİ OLUMSUZLUKLARI VS VS TÜMÜNÜ BİLGİSAYARA YOLLAR HAVA DA YOLLAR BİLGİSAYAR ALIR BU BİLGİLERİ İŞLER VE GEREKLİ TÜM İÇ BRİMLERE BİLDİRİLİR VE HERKES KENDİNİ BU GELEN BİLGİLERİN AYAR SEVİYELERİNE KENDİLERİNİ ÇEKERLER  OTOMATİK OLARAKTAN VE SİZ BAŞLIĞI MİLİM OYNATIĞINIZDA İŞLEMCİDE MİLYARLARCA YENİ HESAPLAR YAPILIP DEVAMLI BRİMLERE BİLGİ AKITILARAKTAN AYARLAR DEVAMLI SÜREKLİ DEĞİŞİR YENİLENİR  SİZ SADECENE GEZDİRİRSİNİZ BAŞKA HİÇBİR İŞ YAPMASSINIZ AMA MAKİNE İÇİ ELEKTRONİĞİNDE KIYAMETLER KOPAR  BUNLAR BİR ROMAN GİBİ ÇOK UZUN ANLATIMI VARDIR BENİMDE ŞU AN VAKTİM YOK İLERDE İŞLERİZ İNŞAALAH  ŞİMDİLİK BUKADAR.........................................................................................

SAYGILARIMLAN.......................OSMAN NACİ KANAT.................................................O.N.K...
NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
KADİR Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Durum:
  Alıntı KADİR Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22/Şubat 2017/2009 Saat 06:32
sağol Hocam teşekkür edrim.
Yukarı Dön
ismail17 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 05/Nisan 2017/2012
Durum:
Gönderilenler: 12
  Alıntı ismail17 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22/Şubat 2017/2009 Saat 10:22
arkadaşlar benim kullandığım makina milenyum baron tek bir düğmesine basıyorsun hava ve toprak ayarını otomatik yapıyor  havaya yere kaldırmanıza gerek yok  isterseniz metalin minaralin üstünde yapın ayarını.  hiç etkilenmez  ve  yanlış  sinyal vermez  ama başka dedektörlerle bir metalin üstünde yapın toprak ayarını ne oluyor ha vire yanlış sinyal verir ayar yapmak için temiz yer ararsınız  baron da böyle bişey yok  aç aramaya başla  mineralden hiç etkilenmez minerali demir olarak gösterir ayrımda derinlik  kaybetmez bu ayarlar mıkro çipte yüklü olan fabrika ayarlarıdır.   makina hem djital hemde analoktur  bana otomatik kullanmak daha kolay geliyor ben öyle kullanıyorum otomatik pilot gibi.  iterseniz istemediğimiz metali görmeyebilir, turbo derinlik artırıcıyla ister sığ ister derinden arayabilirsiniz  hedef yeri belirleme pin pont.  çöplük modu. bir sürü özellik.  naci hocamın yorumunada  katılmıyorum yalandır  kandırmacadır yazmışsın  ama  malesef böyle bi dedektör var hocam. video çektim yollayabilirsem... herkese saygılar

ARKADAŞIM MERHABA SELAMLAR................................................................................O.N.K.

Bakınız  benim söylediğim nevzuu  ve konular  herhangi bir cihaz üzerinde   o cihazın tam çalışabilmesi için gerekli şart olan işin başı DEDEKTÖR  konusunda  temel  hava ve toprak ayarları üzerine sistem oturttulur  yani cihazın kendini kurması bu 2 ayarın çok sağlıklı olmasına bağlıdır

Ve   anlatımın söylediklerin itibarı ilen  senin dedektör kullanımın ve bilginin  hiç olmadığını meydana çıkarır   herhangi bir metalin üzerinde sen nerde gördün toprak ve hava ayarının yapıldığını  başka şeyler söyle de bunu söyledinmi sen sıfırsın hiç kusura bakma  hatta sen elindeki aleti bile kullanmasını bilmiyorsun  böyle şey olurmu   hem o aleti de hiç methetme

İLK ÇALIŞTIRMADA   BULUNDUĞUN YERDEKİ ORTAM İÇİNDE  EĞER ELİNDEKİ ALET HAKİKATTEN PROFESYONEL BİR ALET OLSA  HAVA AYARI İÇİN YERDEN 1.5 METRE BAŞLIĞI YUKARI KALDIRIP TA HAVA AYARINA BASINCA  ALET SANA OLDU DİYE BİR UYARI VERMESİ LAZIM OLAKİ  OLMADI DEDİ DEMEKKİ HAVAYA KALDIRDIĞIN YERDEKİ ORTAMDA  O DA EV İÇLERİNDE OLUR ALETİN BAŞLIĞI SAHASI İÇİNE BİR MADEN SİNYALİ GRİYORDUR ONDAN KABUL ETMEZ  DAHA BAŞKA BİR YERE ÇEKERSİN TABLAYI ORDA KABUL EDER 
SONRA TOPRAK AYARI İÇİN BAŞLIĞI YERE KOYUP BASICAN OLMADI SİNYALİ ALIRSAN YER DEĞİŞİP DEVAM EDİCEKSİN TAA Kİ OLDU DİYENE DEK  BUNLARI HAKİKİ TÜM MAKİNECİLER BİLİR SEN BİLMİYORSUN  BAŞKA YERLERDE DE SÖYLEME GÜLERLER SONRA 
MAKİNE O ÇALIŞACAĞI YER İÇİN  O YERDEKİ TÜM METALLERDEN MİNERALLERDEN UZAK TEMİZ BİR YER İSTER  MAKİNENİN İSTEDİĞİ TEK ŞEY  HAVA AYARI İÇİN O ZAMAN DİLİMİNDEKİ TÜM HAVA OLAYLARI   VE TOPRAK İÇİN O RANIN TOPRAK YAPISI   BUNLAR BAZ ALINARAKTAN DİĞER İÇ  BRİMLER  BU İKİ AYARIN ÜZERİNE OTURTULARAKTAN İŞ YAPARLAR
İŞTE BU MEYANDA ÇALIŞIRKEN OLABİLECEK YAN TESİRLER MAKİNE OTOMATİKTEYSE KENDİ HALLEDER ESKİ MAKİNE İSE SEN ANALOG OLARAK AYARLAMAN GEREKİR

İÇİNDE DE ÖYLE SENİN ZANNIN GİBİ MİKROÇİP VS YOK   ENTEGRELERLEN YAPILMIŞ BİR CİHAZ  BENİM İŞİM BU 50 SENEDİR BUNLARIN TAMİRİNİ YAPARIM 
TEK DÜĞMEYE BASIP YAPILAN AYAR SADECENE TOPRAK AYARIDIR HAVAYI ES GEÇİYORLAR  KAYDA ALMIYORLAR  SADECENE TOPRAK AYARLARI ÜZERİNDE DURUYORLAR  BUNLARIN TÜMÜ DE SIHATSİZDİR   HAVA AYARSIZ ALETLERİN TÜMÜ AYIRIMSIZ DÜZ MAKİNELERDİR  BAŞLIĞIN İÇİNİ AÇARSAN GÖRÜRSÜN BAŞLIĞIN ÜSTE GELEN KISIM İÇERDEN TAMAMEN GRAFİTLENMİŞTİR YANİ HAVADAN ATMOSFERDEN GELEN TÜM OLAYLARI GÖRMESİN DİYE İZOLE EDİLMİŞTİR  VE ALET SADECENE SATIHLAN TOPRAK İÇİNE YÖNLENDİRİLMİŞTİR  Kİ BU ŞEKİL ALETLERİN KULLANIMI KULLANICI TARAFINDAN AYARLARIN SÜREKLİ YAPILMASI ESASIDIR   OTOMATİKLEN BAŞA ÇIKILMAZ ÇOK ŞEYLERİ OTOMATİK HASIR ALTI EDER  VE BU DURUM DA KÜÇÜK METALLERİN ALGILANMASINI İYİCENE SAĞIRLAŞTIRIP BÜYÜK METALLERİ GÖRME YE YÖNELİR   VS VS GİDER DE GİDER  ONUN İÇİN BİLMEDİĞİN KONULARDA İDAACI OLMA   ......
ANLAŞILAN SENİN DEDEKTÖRÜNDE AYIRIM DA VAR SÖYLEDİĞİNE  BAKILIRSA   AYIRIM YAPARKEN DEDİĞİ HER METAL TAM ÇIKIYORMU BUNU DENEDİNMİ  YAZARSAN İYİ OLUR
DEDİĞİNE GÖRE DE İSTEMEDİĞİN METALİ SİLEBİLİYORSUN  SENİN ALETTE AMA ÇOK DİKKAT ET  BAK BENİM KONTROLLERİMDE LABOROTUAR ARTAMINDAKİ HASSAS ÖLÇÜM ŞEKİLLERİNDE   NE ÇIKIYOR   DYELİMKİ FARZIMAL   50  ALTININ TAM FREKANSI   50KHZ
50 KHZ İN YAKLAŞIMI VE TAM VE UZAKLAŞIMI FREKANSLARI MEVCUTTUR   ŞÖYLEKİ

1000-------------------------------------------50++++++++++++++++++++++++++1000

SENİN ALETTE  SADECENE BİR 50 Yİ ÇIKARMAN DEMEK   50 DEN GERİYE  VE İLERİYE  1000 NOKTAYI DA ÇIKARMANA EŞİTTİR  YANİ BURDA 2000  NOKTAYI SİLİYORSUN   BU DA SADECENE ŞUNA TEKABÜL EDER
bu aşağısı  ayırım içindeki hanedir
0--10--20--30--40--50--60--70--80--90--96 //  SKALA BU ŞEKİLDE  KABACANA
^ burdan geri de taa 96 kadar  demir bileşikleri hanesi vardır 
incesi de şöyle gider  sadecene 50 nin bir altınlan üstünü vericem  diğerleri de aynıdır

49........................................................50.......................................................51
         1000..............................................00++++++++++++++++++++++++1000

yani senin alette  bir 50 yi çıkarman demek    49 ilen 50 ve 51  de çıkarman demektir

AMA HAKİKİ BİR ALETTE HANGİ SAYIYI ÇIKARIRSAN SADECENE ONU ÇIKARIR KÜSARATLARINI DEĞİL  BELKİ 49 İLEN 50 ARASI DÜŞÜK AYARLI BİR ALTIN VARDI ONU KAÇIRIRSIN  BUNU DEMEK İSTİYORUM ANLIYABİLİYORSAN   bu da ancak işlemci kullanan bir makinece gerçekleştirilir  dünyada da tek işlemci kullanan makineler whites ürünleridir

ONUN İÇİN ALETİNDE TÜM FREKANS BANDINI AÇIK BIRAK  SADECENE AYIRIMA AL  SESSİZ MODU VARSA ONA AL ÖYLE ÇALIŞ  TEKTEKÇİLİKTE DE ÇÖPLÜK MODUNU KULLANIRSIN DERİN ARAMALARDA DA ALL METAL DURUMUNA GETİR ALETİNİ TÜM AYIRIMLARI FİLTRELERİ HEPSİNİ DEVRE DIŞI BIRAK
TURBO ARAMA DA ALALEDE HER MAKİNEDE BULUNAN (SENS)  DİR  YANİ AC_SENS  BAŞLIK İLEN TOPRAK İÇİNDEKİ SİNYALİ KISIP UZATABİLİYORSUN YANİ BUNUN SONUCU DA DERİNLİK OLARAK YANSIR DA BU DA TOPRAK TEMİZSSE ARTIRABİLİRSİN YOKSA KISARSIN MECBUREN

MİNERALİN   ++ TISI VARDIR  -----EKSİSİ VARDIR    EKSİ GENELDE FERRO DUR  YANİ DEMİR  ARTI OLAN DA KIYMETLİ OLAN METALLERİN PASI CRUFUDUR  İYİ BİR DEDEKTÖRDE BU AYARI AÇIKÇA GÖREBİLİR VE NE OLDUĞUNU DA ANINDA ANLARSIN  AMA SENİNKİNDE HERHALDE BAŞLIĞI ZEMİNE YAKLAŞTIRIP UZAKLAŞTIRMALAR İLEN ANLAŞILIYOR  ÖYLEMİ

VE DEDİĞİN GİBİ BENİM HİÇBİR YORUMUMA  KATILMA  KATILACAĞIN ZAMAN  HERHALDE BEN ÖBÜR TARAFTA OLURUM SEN DE DERSİNKİ HAKKATEN BE HAKLIYMIŞ ADAM ......

SAYGILARIMLAN.....................OSMAN NACİ KANAT.................................................O.N.K....

Düzenleyen nacibaba - 28/Şubat 2017/2009 Saat 21:52
Yukarı Dön
ismail17 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı ismail17 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25/Şubat 2017/2009 Saat 16:42
arkadaşlar kendi çektiğimiz videoları nasıl göndericeğiz yardımcı olurmusunuz.
Yukarı Dön
ismail17 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı ismail17 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03/Mart 2017/2009 Saat 09:02
naci hocam selamlar hocam yirmi yıldır bu işlerle uğraşıyorum elimden birsürü makina geçti makinaların nasıl  kullanıldğını çok iyi bilirim .gelelim toprak ayarına benim kulandığım makina otomatik toprak ayarlıdır. mesela bir metalin üstünde hava ve toprak ayarını yaptık makinanın ışıkları yanıyor ve sönüyo ama hava ve toprak ayarını o anda yapmıyor bekliyor nezaman o metalin üzerinden başlığı yan tarafa  çekiyoruz makina otomatik olarak bip sesiyle hava ve toprak ayarını yapıyor diğer makinalar gibi havaya yere kaldırmanıza gerek yok ayar tamamdır.hocam mikro çip yok demişsin ama fotorofta kos koca çip güzüküyor orda.gelelim ayrım ayarına ayrım tamdır görsel  İD  LED BAR çizgi grafiğidir.  madeni para derinliği saptaması için 10 kısımlı çizgi grafiği ve program değişiklikleri yapmak için görsel bir ters tepki verir.    (ERR.İRON.5s.TAB.ZİNK.10s.25s.50s.1DOLAR) şeklinde ben demiri iptal etmeden kullanıyorum demir bulunduğu zaman iron sekmesindeki ışık yanar kötü objelerin varlığı mesala demir  kırık bi ses tonuyla ve tekrarlanmayan ses tonu verir.çoğu iyi objeler tekrarlanan tok bir ses tonuyla karşılık verir.yan yana duran altın, gümüş,  ve demiri ayrı ayrı ses ve ışıklarla ayırabiliyor. minerali net bi şekilde ayırıyor demir mineralini iron sekmesinde ışığı yanarak ve çatırdayıcı bir sesle toprağın altındaki minaral tabakasının genişliğini ve uzunluğunu bulabiliyor tabiki makinanın çekebileceği derinlikte olsun makina çok hasas en ufak metalleride çekiyor.  burdaki  DFX sin  mikro çipi

Düzenleyen ismail17 - 03/Mart 2017/2009 Saat 14:10
Yukarı Dön
ismail17 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı ismail17 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03/Mart 2017/2009 Saat 09:07
 buda milenyum baronun mikro çipi 

SEN  KOMPLE BU ÇİP DEDİĞİNLEN BERABER TÜMÜNÜN FOTOSUNU ÇEK BAS BAŞKA KART DA VARSA ONLARI DA ÇEK BEN BU ÇİP DEDİĞNDEN BAŞKA ŞEYLER DE ARIYORUM İÇİNDE
AYNISI  GARRETT DE VAR AMA ÇİP DEĞİL DEVRELERİN TÜMÜNÜ İÇİNDE BARINDIRIYOR OLAY BU  YERDEN KAZANMAK İÇİN ŞİMDİ BU ŞEKİLDE DEVRELER VAR  SEN KOMPLE PARÇALARI ÜSTTEN NET GÖSTERİR ŞEKLİNDE  ÇEK VE YAYINLA

BU SENİN ÇİPİNİN AYNISINDAN 3 TANE YANYANA VAR  WHİTESİN  EKRANI ARKASINDA  BAK RESİMLERİ DE OLUCAK KISIMDA   SONRA BU ÇİPİN DEDİĞİNİN YANINDA UZUNLAMASINA EN AŞAĞI 40 AYAKLI  2 TANE DAHA  İŞLEM ENTEGRESİ OLMASI GEREK ONUN İŞLEMCİ OLMASI İÇİN   SENİN BU VERDİĞİN GARANTİ EKRAN  İŞLERİNİ YÜRÜTEN KARE ENTEGRELERDENDİR 
SENİN DEDMEN DOĞRU OLSA EKRANIN ALTINDA DA YAN YANA EN AŞAĞI 2 ADET BU YAYINLADIKLARINDAN OLMASI GEREK BUNLAR YOKSA BU GÖSTERDİĞİN EKRANI DA İDARE EDN ENTEGRE TÜRÜDÜR

BAK SENİN İŞLEMCİNİN YANINDA BİR APARAT VAR BU ÇOKLU KABLO SOKETİ HERHALDE EKRANA GİDEN KABLONUN SOKETİ BURAYA MI GRİYOR BUNU DA BELİRT
İŞLEMCİNİN ÜSTÜ TARİHİ  1986 MI  YAZILI  DOĞRUYSA ESKİ TEKNOLOJİ VE İŞLEMCİDEN ÇOOK UZAKTIR  YANINDAKİ SOKET EKRANA GİDİYORDUR MUHAKKAK SURETTE VE SENİN İDAANI ÇÜRÜTÜR  
SAYGILARIMLAN.....................OSMAN NACİ KANAT....................................................O.N.K...

dede
dededededede

dededede

BAK ŞİMDİ BURAYA DİKKATLİCENE  SADECENE EKRAN BRİMLERİ İÇİN  EN ÜSTTEKİ  YAN YANA OLAN   1--2--VE  HEMEN ALTTA İN- RESİMDEKİ KARTLAR ÜST ÜSTE GEÇİYOR VE ALTTAKİ EKRANIN ARKASINA SIRALANIYOR   BU KAT SADECENE APAYRI BİR ALEMDİR KENDİ BAŞINA

GEÇELİM  ÜSTTEN 4 ÜNCÜ RESME  KOMPLE ANA KART VE ÜSTÜ PARÇALARI GÖRÜLÜYOR  GÖRÜNEN KARE İŞLEMCİNİN HAKİKİSİDİR  VE 800 LÜKTÜR   ONUN İLERSİNDE ÜST KÖŞEDE UZUNLAMASINA DURAN ENTEGRE DE  BU İŞLEMCİDEN GELEN KOMUTLARI TÜM İÇ BRİMLERE VE EKRANA DA DAĞITAN   BİR NEVİ YAPAY ZEKALI KARMAŞIK BİR DEVREDİR  3 ÜNCÜ YUKARDAKİ SIRADAKİ RESİM

YANİ BURDA DİKKATLİ BAKARSAN HERKESİN GÖREV ALANI DAĞILMIŞTIR  TÜM HEPSİNİ KONTROL EDEN EMİR VEREN HESAPLIYAN SON KARARLAR İŞLEMCİDEN ÇIKAR VE DAĞILIRLAR    SENİNKİ ÇOK AYRI ÇOK UZAKTIR

ÜST BAŞTAKİ RESİMİN YANINDAKİ OLAN RESİMDE  BAK ORTADA KALIN BİR SİYAH APARAT VAR O HEM  BRİNCİ RESİMDEKİ  3 AYRI ENTEGRE Kİ BUNLAR AKILLI SİSTEM ENTEGRELERİDİR VE ALTTAKİ RESİMDEKİ EKRANIN AKIMINI KONTROL EDEN BİR NEVİ VOLTAJ REGÜLETÖRÜDÜR  BU 3 YAN YANA KARE ENTEGRENİN EN BAŞI OLAN DAHA BEYAZ RENGE KAÇANI O DA EKRAN İŞLEMCİSİDİR

DİĞER RESİMLERDEKİ ANA KARTIN TÜMÜ MEVCUTTUR VE ÜZERİNDEKİ İŞLEMCİ İLERSİNDEKİ UZUN YAPAY  ZEKALI AKILLI DEVRE  BU DA İŞLEMCİDEN GELEN EMİRLERİN BİR NEVİ POSTACIBAŞISIDIR O DAĞITIR BÜTÜN EMİRLERİ GEREKLİ TÜM YERLERE  ONUN DA TEK YAKIN PLAN RESMİ MAVCUT ORADA

SAYGILARIMLAN..........................................................................................................O.N.K...

Düzenleyen nacibaba - 08/Mart 2017/2009 Saat 00:16
Yukarı Dön
ismail17 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı ismail17 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10/Mart 2017/2009 Saat 11:00
slm hocam ben makinayı açmadım gönderdiğim fotoraflar discavrinin  sitesinden ve bu resimler milenyum baronun alt modelleridir yeni modelinin resimleri yoktur. kendi makinamı açamam çünki garantisi var. ama ben onların sitesinden resimlerini koyucam. hocam bu makinada ekran yok o yüzden vaisteki gibi kare  ekran entegresi yok. onlar mikro çip değil kare entegresidir. wihtestede bitane var barondada bitane  makinanın bütün ayarları bu mokro çipte yüklü  ve yanındada üçtane ayaklı entegre var. evet çoklu kablo soketi var  düğmelerin olduğu karttan gelen kablo soketi var.. çipin üstündeki tarih 1996 yazar.   bu makina milenyumun bi alt modeli.    buda yeni modeli  

ARKADAŞIM MERHABA ...........................................................................................O.N.K.....

BAK ŞİMDİ SEN BU İŞLERDEN BİRAZ ANLASAN NEYİN NE OLDUĞUNU HEMEN ANLARSIN BENİM BU KADAR İZAHIMA RAĞMEN SEN HALAN AYNI DİRETİYORSUN  İDDAA EDİYORSUN

SENİNKİNDEKİ   İŞLEMCİ DEDİĞİN ŞEY TÜM EKRANDA NE GİBİ ŞEYLER ÇIKIYORSA  TÜMÜNÜ İDARE EDEN YAPAN BİR TÜMLEŞİK ENTEGRE DEVREDİR   2+2=4=  EDER  BU YANLAMASINA DURANI  LEEDLERİN ARKASINDAKİ DE LEEDLERİ  GELEN SİNYAL GÜCÜNE GÖRE YAKAN FAZLA VEYA AZ YANMASINI YAPAN  ENTEGREDİR   RESMİN BİRİNİ BÜYÜTTÜM HERHALDE FİRMASI YAZMIŞ  MİKRO CHİP DİYE   MİKRO CHİPLER BU ŞEKİLDEKİ ALANDA ÇALIŞMAZLAR  BAK BİLGİSAYARIN VARSA BİR  İŞLEMCİNİN ÖN YÜZÜ BOORDA BİR DA ARKASINA BİNLERCENE YOL GÖRÜCEN  İLK ÖNCE BURDAN ANLARSIN EN BASİTİ    WHİTESİN MALINA BİR BAK EKRAN İÇİN ADAM NELER KOYMUŞ 3 TANE DEVRE  BİR EKRAN VE BİRİ DE HEM ENTEGRELER HEM EKRAN İÇİN VOLTAJ REGÜLETÖRÜ   BU İŞLER ÖYLE KOLAY DEĞİL   YANİ RESMEN ALDATILIYORSUNUZ KANDIRILIYORSUNUZ   ELEKTRONİKÇİ OLSAN BİRAZ UCUNDAN GENE ANLARSIN HEMEN MUKAYESE İLEN BİLE HER NEYSE

BİR TANE DE RESİMDE GÖRÜLEN UZUNCA OLAN ENTEGRE DE YAPAY ZEKALI İÇ BRİMLERİ İDARE EDEN EMİRLERİ İLETEN DEVREDİR BAŞKA BİŞİ YOK 

İŞLEMCİLİ DİYE İDAA ETME  FİRMASI İDAA EDİYOR AMA DEĞİLDİR BU ISPATLANIR

HER NEYSE   GÖRENLER BAKANLAR NEYİN NE OLDUĞUNU ANLIYORLAR  SEN HALEN ISRAR EDİP YAZARSAN ARTIK BEN YAZMIYACAĞIM  HEPSİ BENDEN BU KADAR SANA

SAYGILARIMLAN..........................OSMAN NACİ KANAT..........................................O.N.K.....

[/URL
çipin çıkmış hali.

Düzenleyen ismail17 - 11/Mart 2017/2009 Saat 08:09
Yukarı Dön
leadermor Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 18/ocak 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 3
  Alıntı leadermor Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11/Mart 2017/2009 Saat 16:59
oooooooooooo bu ne yaa bu makina iyi değilmii bu na karar verin sizce en iiyiy makna hangisi

EN İYİ MAKİNEYİ SORUYORSAN  GERÇEK ŞUDUR HAYATINDAKİ İLK KULLANDIĞIN MAKİNE SANA GÖRE EN İYİ MAKİNEDİR  BU KAİDEDİR  BİZİM ÜLKEMİZDE KİMİN GÖZÜ HANGİ MAKİNEDE AÇILDIYSA ONDAN İYİSİ ARTIK O KİŞİ İÇİN YOKTUR

BAK SANA BİR BİLGİ DAHA  >>DÜNYADAKİ TÜM İNSANLARIN GÖRÜNÜMLERİ  AYNIDIR AMA HUYLARI SUYLARI DEĞİŞİKTİR  MAKİNELERİ DE BÖYLE FARZET............

SAYGILARIMLAN......................OSMAN NACİ KANAT.................................................O.N.K....

Düzenleyen nacibaba - 12/Mart 2017/2009 Saat 21:25
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  12>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50