Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5DEFİNECİLİĞE, FORUMA ve HAYATA DAİR <>5Tamamen Söz Sizin Makineleriniz, Testleriniz, İddialarınız.
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Makina Seçimi

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1234>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
oktaypars Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Son Giriş: 29/Kasım 2017/2010
Durum:
Gönderilenler: 53
  Alıntı oktaypars Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13/Nisan 2017/2009 Saat 05:41
http://www.globaldedektor.com/kyzkamera.asp arkadaşlar şurdaki linke bi bakıp beni bilgilendirir seniz sevinirim gercekten doğrumu orda yazanlar otomatik toprak ayarı falan dio bi bakıp bilgilendirirseniz sevinirim saygılar
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Durum:
  Alıntı oktaypars Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13/Nisan 2017/2009 Saat 05:53
bide lecd lızer 3000 turks die bi dedektör varmış bilgisi olan varmı böyle bi dedöktör hakkında?

DERT VE HASTALIK SİNİR SAHİBİ OLMAK İSTİYORSAN  AL YOKSA VAZGEÇ 
HEPSİ BUKADAR ANLIYORSAN HER İKİ YAZINDAKİLER İÇİN GEÇERLİDİR

SAYGILARIMLAN........................OSMAN NACİ KANAT................................................O.N.K.......

Düzenleyen nacibaba - 13/Nisan 2017/2009 Saat 14:01
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Durum:
  Alıntı oktaypars Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14/Nisan 2017/2009 Saat 07:12
saol naci baba teşekkür ederim bilgilendirdiğin için allah razı olsun saygılarımla...
Yukarı Dön
vatan6161 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Son Giriş: 11/Ağustos 2017/2010
Durum:
Gönderilenler: 3
  Alıntı vatan6161 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27/ocak 2017/2010 Saat 13:27
kazikosu kullanan biriyim öyle sıkıntılı bi cihazdeyil tabi mükemmelde deyil  toprak ayarı yok aç ara sistem derinlik fena deyil ayrımda orta halli fiyatına göre fena bi cihaz deyil kzikos
Yukarı Dön
voyvodawolcan Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Son Giriş: 13/Şubat 2017/2010
Durum:
Gönderilenler: 45
  Alıntı voyvodawolcan Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27/ocak 2017/2010 Saat 20:52
Arkadaşım öncelikle hoşgeldin aramıza.Arkadaşlarda belirtmiş zaten bende yazayım makrove noktanın gpr radar diye sattıgı cihazlar zaten vlf sistem çalışan ve gpr ve radarla alakası olmıyan oyuncaklardır.Nokta ve makro grup zaten teyze cocukları.Ben nokta magduru olarak yazıyorum adamlara mail attım daha cevap atan olmadı yerden yere vurdum haklı olarak sinir sahibi oldum Naci Babanın dediği gibi.Bu aletler DFX yada XLT den bile derin gören aletler değillerdir.Nokta 106 larıda 8 metre görüyodu güya 80 cm bile görmüyor her türlü kanıtlarım.
 Derin arama yapıcaksan pi yani pulse sistem cihaz kullanıcaksın.Bunun için şu an piyasanın en iyisi hem derinlik hem ayrım hemde fiyat olarak stinger2 diye bi alet var budur.Ben bunda karar kıldım nasipse subat sonuna dogru almaya gidicem.Vatan6161 kardeşim bilir pulseci olarak stinger2 yi sanırım.Bununla ilgili derin araştırma yapmak istersen zaten internetten yapabilirsin.Naci Baba nında illaki bilgisi vardır bu sistemler hakkında.Saaygılar.
Vermeyince Mabud,neylesin Sultan Mahmut.
Yukarı Dön
karabey Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Son Giriş: 21/Mayıs 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 256
  Alıntı karabey Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03/Şubat 2017/2010 Saat 04:37
SELAMLAR VOLÇAN ARKADAŞIM PULSE SİSTEM MAKİNELERDE AYRIMIN SON DERECE ZAYIF OLDUĞUNU ,SANIRIM BİLMİYORSUNUZ.AYRIM OLMADAN MAKİNE İLE ÇALIŞMAK ÇOK ZOR BAZEN DE İMKANSIZ OLUR. TAMAYRIMLI MAKİNALAR BİLE BAZI YERLERDE TAM GÖREV YAPMAZ BUNLAR ÇÖPLÜK ALANLAR VE AŞIRI MİNERALLİ TOPRAKLARDIR. PULSE İLE BÖYLE BİR ALANDA ÇALIŞAMAZSINIZ.AYRICA ÇOK TEMİZ YERDE AYRIMI KALDIRIN WHİTES DE SİZE PULSE MAKİNA GİBİ DERİN ÇALIŞSIN .TERCİH SİZİN TABİİ SAYGILAR
Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı vatan6161 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03/Şubat 2017/2010 Saat 11:42
voyvodawolcan  sitingeri kullanmadım ama iyi bi cihaz olduğunu biliyorum en azından iyi cihazlar sırasında ilk üçe girer  en iyi cihaz demek te bence yanlış kzikosuda incele bence en iyisi lorenz yinede cihazlar kullanıcılara göre deyişe bilir  sitinger biraz daha profosyenel ve teferruatlı gibi kazikos daha basit ve pratik gibi yinede her ikiside güzel cihazlar biribrilerini biçok konuda aratmazlar
Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Durum:
  Alıntı vatan6161 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03/Şubat 2017/2010 Saat 11:48

karabey Açılır%20Kutu%20Gör son çıkan pulselerin  biçoğunun ayrımları inan fena deyil genelde metalin saflık derecesine göre pulselerin ayrımları fena deyil bence

Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03/Şubat 2017/2010 Saat 20:13
HERKESE SELAMLAR SAYGILAR......................................................................................ONK

ARKADAŞLAR HERKESİN KONUDA YAZDIKLARINI İNCELİYORUM BAKIYORUM DA  HALEN KİMSENİN DOĞRUNUN  (D) SİNİ BİLE YAKALAMIŞ DEĞİLDİR TAMAMEN ONDAN BUNDAN KULAKTAN DUYMA  UYDURMA LAFLARLAN İŞ YAPIYORSUNUZ  VEDE
KİMSE ALINMASIN  ÇÜNKÜ BİLİNÇLİ KONUŞAN YOKTUR......

Bakınız  (PULSE )  sistem makinede  başlıkta sadecene kenarı olan kısımda tek bir sargı vardır  ve bu sargı üzerinden  çok hızlı anahtarlama ilen gönderme alma yapılır  araya giren hiçbir ferenleyici  filitreler de olmadığından sürekli gönderme alma şeklinde çalışır  ve bu başlık sağa sola sallanmaz yerdeki gezdirme şekli de gayet ağır ve düz genelde hareketlerlen arama yapılır  ne denli ağır şekilde hareketlen başlık gezdirilirse aşağıları da o denli iyi bir araştırma yapıcaktır  ve bu makine ne gelirse kabul şeklinde çalışır ayırım yoktur  ancak açıp bakınca ne olduğunu anlıyabiliyorsunuz  bu sistemin usulü budur   başka bir alternatifiti  yoktur  kimse kafadan bişiler icad edip te söylemesin  bu makineler için..

PULSEDE AYIRIM VARMIŞ /AYIRIMLI PULSELER VARMIŞ ???

Evet göz boyamak için bir ayırımlı devre de konuluyor  ama sanal bir şekilde bir yapay zekalı devreye  mıknatısın çekmediği tüm ne varsa bildirilmiş ve frekansleri da verilmiş alet bu şekil bir frekansı algılarsa  evet ayırım diyor ama nedir necidir bu yakalanan o yoktur  tamamen sanal bir  devredir ve güvenilmezdir...

çünki bir aletin ayırımı tam yapabilmesi için  birbirinden bağımsız  ve aynı yer içinde birbirine çok hesaplı bir uzaklıkta olarak çalışmaları lazımdır  bu şekil iki adet bobin biri ufak ebadlı verici olarak çalışır ve yeri her başlık içinde tam ortada olur  bunun tel çapı da kalınca ve sarım sayısı azdır  bu bobine en aşağı 2 parmak mesafeden başlayan 2.ci büyük bobin vardır   ve ufak olanı büyüğün ortasında kalır   ve işte bu başlığın ayırımı yapabilmesi için sağa sola hızlan sallanması lazımdır ki  verici sinyali  orta bobinden çıkıyor gidiyor toprak içinde müsade edilen son noktaya kadar sonra bu yorgun sinyali alıcı bobin topluyor  ve aradaki farka bakıyor  0 ilen 100 khz  bir kararlı sinyal yollandı  toplanırken de  0 ilen 100 khz lık sinyali hiç bozulmadan toplamak lazımdır  diyelim bu arada bir para bu sinyallerin içine düştü  hızlı sallama esnasında verici ilen alıcının  arasındaki o iki parmaklık boşluk devreye girer  ve metal bu boşluk arasında yakalanır sinyal burda tutulur  ve  pinpointing özeliğini çalıştırmak için mesela whiteslerde tetiği çekince alet all metale girer yani ayırımsız olur  pulseler gibi  bu durumda  verici orta bobinden  frekansın  şekli değişir  komple 0 ilen 100 khz ı vermiye başlar  alıcıda da aynısı olur  sonuçta ayırım ortadan kalkar  ve bulunan para da bu sayede başlığın tam ortasında tutulup sinyal vermesi sağlanır   iki bobin boşluğundan çıkar  ve ayırım olmadığı için tüm frenlemeleri meydana getiren filtrelerin de ortadan kalkmasıylen beraber alet daha da derinden algılamaya başlıyacaktır  ama bu şekle grince başlığın sağa sola hızlan sallanması da bitmiştir gayet ağır hareketlerlen düz veya yanlara yavaşçana girmelerlen  all metaldeki aramayı yapabilirsiniz .....

DEMEK İSTEDİĞİM  ŞEY ŞUDUR

BAŞLIĞI SAĞA SOLA HIZLAN SALLAMA ESNASINDAKİ OLAN ŞEY 

orta bobin  0---100 khz />  VERİRSE  ayırım sinyali yoktur bu all metaldir
orta bobin  00----+20  ilen +90  arası olursa ayırım vardır
bu kısım sadecene yolluyor  ilave bir de hamal dalgası da mevcuttur

kenar alıcı bobin de  0---100 khz/> oluşursa ayırım yoktur ne gelirse kabul şeklidir
ama ayırıma grilirse burası da aynen  00---+20 ilen +90  arası frekans oluşacağından
gönderme ilen almaç arası frekanslar hemfikirdirler yani uyumludurlar  tek şu anda olmayan şey bu iki sinyalin arasındaki istenilen metal dir
bu şekildeki bir başlığı toprakta gezdirirken sağa sola  aniden bir ses oluşuyor ilk önce girdiniz ve hızdan dolayı o maddeyi geçiyorsunuz ses de kesiliyor tabi ama yeriniz belli ve geri alıyorsunuz başlığı evet ötme yerinin üstündesiniz ve bişiyi yakaladınız ama bu nedir acaba ??

alet ayırımda ise işler şu şekilde gelişecektir
*> orta bobinden çıkan  ++20 ilen  ++90 arası müsade edilmiş arama frekansının gönderme sinyali  ni alıcı bobin de aynı anda yakalıyor ..
ve bu yakalanan sinyal makinede pre ampli ilen yükseltilerekten   sinyalin yoğunluk ve zenginleşmesine yol açılıyor ki yapılacak tahlil analiz tam kararlı olsun diye  ve sürülüyor   ayırım tüneline   bu tünel içinde karşılıklı bir sürü oda  bu odaların başında bir yakalayıcı  her kes milimetrik kendi frekansında  tabi gren sinyale allah kolaylık versin tüm bu kapılardakiler sıra ilen sinyali çeker odasına kendine ait en ufak bir şey varsa onu alır salar dışarı bu sefer ya karşı kapar ya da yan oda kapar bu böyle sürer gider en sonunda tünelden çıkan sinyalin hali içler acısıdır yerlerde sürünüyor  şişman girdi şimdi kemikleri sayılıyor ve çıkar çıkmaz da (bir silme darbesi ilen yok edilir ) bu
işler göz açıp kapayana kadar bir zamandan daha kısa sürer ve yakalanan başka bir sinyal varsa bu sefer aynı akıbet onun başına gelir  ayırımda bu işler iyi bir makinede böyle cereyan eder gider    ama pulseye konan ayırım  bu hassasiyetten çok uzaktır
burda yapay zekalı bir devreye grer sitem girdiği gibi de az sonra çıkar  burda sadecene bu sinyalin üstündeki  sağlam okunabilen frekanslar  duyurulur yani soy bir metal gibi diğerleri hayatta işlem görmez
MİSAL> Diyelim bir süper marketin kapısındaki güvenlik dedektöründen geçiyorsunuz eğerki bu dedektör en ince ayrıntılara göre ayarlıysa vay başınıza gelenler  üzerinizdeki en ufak bir metali bile algılayacaktır ama burda aranan büyük nesne en az bir silah bıçak ebadı olduğundan ayar yükseltilmiş hassasiyet körletilmiştir
işte pulsenin ayırımı da bu körletilmiş sinyalin şeklinde çalışır  ince işlere hiç cevap yoktur analiz yoktur  ...

mesela işlemcili olan whiteslerde  2 ayrı tünel bulunur biri   demirlerin demirini incelemek içindir ki   00 --- eksiden  ---96 ya kadar olan yer dir bu ayrı bir tüneldir

00 dan++++artı ayırım içi 96+ ya kadar olan kısmın tüneli de ayrıdır ve burası çok hassastır

işte bu tünellerden çıkan son sonuçlar işlemcide işleme tabii tutulup  seslen  frekans nosuylan  grafiklen  ikonlarlan  size ne olduğu bildirilir genelde açıp bakıldığında aynı söylenen maddeler çıkar

VE ŞU DA MUHAKKAK TIRKİ BU FABRİKASINCA DA DOĞRU BİR BİLGİDİR BENİM TARAFIMDAN DA DOĞRULANAN BİR BİLGİDİRKİ ŞÖYLE
WHİTESİN  6000 D DEN EN SON GÜNÜMÜZE OLAN HER  PROFESYONEL MAKİNELERDE
 AYIRIMLAR EN SON 2 METRELERDE BİT MEKTEDİR  TABİKİ 2 METRDEKİ METALİN DE HAYLİ BÜYÜK OLMASI ŞARTTIR
GENEL KURAL  MADDE UFALDIKÇA DERİNLİK AZALIR MADDE DE BÜYÜDÜKÇE DERİNLİK ARTAR   1 LİRA BİR SAF GÜMÜŞ MADDE AŞAĞI YUKARI KULAKLIKLAN  EN FAZLA 50 CM DEN FARKEDİLMİŞTİR TABİKİ TOPRAK KOŞULLARININ ŞEKLİNE GÖREDİR BU  AYNI PARANIN DİKİNE ŞEKİL DURUŞUNDA DA  20 --23 CM DEN ALINDIĞI GÖZLEMLENMİŞTİR

VE ŞU DA UNUTULMAMALIDIRKİ  TOPRAK İÇİNDEKİ HER MADDE KENDİ AĞIRLIĞINCA BELLİ BİR DERİNLİK SEVİYESİNDE DURUR NE AŞAĞI NE YUKARI HACİM AĞIRLIK NEYSE ORDA DURUR

TOPRAĞIN 2 METREDEN SONRASI AŞAĞIDAN MEYİLİ HANGİ TARAFA İSE O TARAFA DOĞRU HERSENE YÜRÜME YAPAR ÜSTLER OLDUĞU GİBİ DURUR  BU İŞ AÇIK ALANLARDA DÜZ YERLERDE  OLUŞUR SIKI ORMANLIKLARDA VE KAYALIK ALANLARDA BU DURUM OLUŞMAZ

VE BUNU ÇOK İYİ BİLEN ESKİLER DE GÖMÜLERİNİ %95 İ  50--60  CM DERİNLİKLERE KOYMUŞLARDIR  BUNUN ALTINDAKİ DERİNLİKLERDE SADECENE KAYALIK  YERLER VE ORMANLIK YERLERDE  ORDU EŞYALARI OLARAK  ÖLEN HAYVANLARIN YÜZÜNDEN TAŞINAMIYAN DİĞER EŞYALARI ORADA İLERDE GELİP ALMAK ŞEKLİNLEN GÖMMÜŞLERDİR BUNLARDAKİ DERİNLİKLER BİLE ÇOK NADİR 1.5 METRELERDEDİR

SÖYLEMEK İSTEDİĞİM TEK ŞEY KİMSE DERİNLERDE HİÇBİŞİ ARAMASIN  HELE BU MAKİNECİLERİN 5--6--7-- METRELER  HEPSİ HİKAYEDİR  SATANLARIN DA KİM SÖYLÜYORSA   BİR İNCELEYİN BAKIN ARAŞTIRIN O KADAR DOZERLER KEPÇELER İLEN BİR SÜRÜ İNSAN ÇALIŞTI NE ÇIKTI  BOŞUNA EMEK VE PARA ISRAFINDAN BAŞKA
İŞTE SİZLERE NUMUNELER  DENİCEK ÇOK ŞEYLER VARDA DAHA SONRALARI GENE YAZARIM ŞİMDİLİK HOŞÇAKALINIZ

SAYGILAR .....................................................................NACİBABA.........................ONK......

dededededede

Düzenleyen nacibaba - 03/Şubat 2017/2010 Saat 20:46
NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
nacibaba Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
Forum Sahibi osman naci kanat

Son Giriş: 30/Temmuz 2017/2013
Durum:
Gönderilenler: 2334
  Alıntı nacibaba Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04/Şubat 2017/2010 Saat 08:43

WOYVODAWOLÇAN ARKADAŞ -A ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,ONK,,,,,,

Arkadaş senin anlayış kabileyitin mi zayıftır yoksa mahsusmu yaparsın ne yaparsın nereye getirirsin lafları anlamış değilim konuda bilimsel teknik detay bişi biliyorsan anlat yoksa kenera çekil lütfen.....

Ben orda ne anlatıyorum sen ne diyorsun varmı benim anlatımda yok şu bu marka veya şu bu şukardan çekermiş  yok şu marka en iyisiymiş vs vs vrmı böyle şeyler konu içinde tek bir whitesin ayırım konusu misal olarak göstermişim

yada konuyu çok iyi okuyup anlıyamıyorsun yüzelsey bakıp anında bişiler yazıyorsun bunlar olmuyor arkadaş  gene geliyoruz o yazdığım yazının başlığına maalesef ................

yazışssın cevap vermemeişim  demmekki bir yerlerde senin cevap beklediğin konu yazılıdır evvelden yazılmıştır tekrar tekrar yazmıya benim vaktim yoktur kimse gücenmesin gezin site içinde arayın bakın sorularınızın cevaplarını kaç yerde bulacaksınız  bu bir

ikincisi yok videoya çek de görelim gibi bir laf ya ben kendi çektiğim vidoda seni aldatırsam bu senin dediğin mantıklımıdır bu iş ya noter ya birkaç güvenilir kişilerin önünde yapılmalı ve hepsi de altına imzaa koymalıdırlar yani çocuk gibi konuşuyorsun bu söylediğinin de benim yazımlan ne alakası vardır bağdaşıyormu hiç...

siz stinger 2 den bahsediyorsunuz memnunsanız güle güle kullanın  şimdi bu anlatığınızlan da benim yazımda bağdaşan bir yer varmıdır

BURDA BENİM ANLATIĞIM KONU ŞU ESASA DAYALIDIR NE O CİHAZ NE BU CİHAZ  NEDE O BU MARKADIR  SONRA BEN WHİTESİN SERVİSİ DEĞİLİM BENİM ŞEKLİM TAMAMİYLEN SERBEST ÇALIŞMADIR  SADECENE LİSANS VARDIR  HEPSİ O KADARDIR BU KONUDA DA
BU YAZIDA BENİM SİZLERE İZAH ETİĞİM TEK BİR MEVZUU VARDIR O DA HİÇBİR MARKA MAKİNENİN KIYASLAMASI YAPILMADAN  ( VLF ) SİSTEM İLEN (PULSE ) SİSTEMİN ARASINDAKİ FARK VE  PULSELERİN NE KADAR UĞRAŞIRSANIZ UĞRAŞIN  BİR WHİTESİN AYIRIMDAKİ HASSASLIĞI YAKALAMIYACAĞI VURGULANIYOR WHİTES TE ÖRNEK OLARAK GÖSTERİLMEKTEDİR  BURDA DERİNLİKTEN BAHSEDİLEN KONU VE YERLER DE GERÇEK YAPILAN TEST SONUÇLARIDIR  VE BİLGİ AMAÇLI VERİLMİŞTİR HERHANGİ BİR İDAA SÖZ KONUSU DA DEĞİLDİR  ..

BİR DE HERKESTE SABİT FİKİR OLMUŞ VLF SİSTEM OLAN BİR CİHAZIN  HEM VLF NİN İŞİNİ YAPTIĞI HEMDE PULSENİN İŞİNİ YAPTIĞINI KİMSE KABULLENMEK İSTEMİYOR NİYE SEBEB NE TEK BİR TUŞA BASMAKLAN BU İŞ OLUYOR VE GAYET GÜZEL DE İŞ YAPIYOR NİYE İDAA EDERSİNİZKİ BEN BURDA KİMSEYE BİŞİ DAYATMIYORUMKİ KAFALARI DA BULANDIRMIYORUM BURDA BENDE TAM TEŞEKÜLLÜ BİR ATELYE MEVCUT VE BUNLARIN TÜM TESTLERİNİ YAPABİLDİĞİM GİBİ ARAZİ ÜZERİNDE DE KENDİME AİT BİR TEST YERİM MEVCUTTUR 40 SENEYE YAKIN DA ORDAKİ BİNLERCE MERDİVEN BASAMAĞI SIRA MADDELERİN  YAŞI VARDIR Kİ DOĞRU ÇIKAR BURDAKİNLEN ARAZİDEKİ HAKİKİ MADDELERİN TEST SONUÇLARI .
TÜM BENİM YAZDIKLARIM TAMAMİYLEN HER ŞEKİL TESTİN İÇİNDEN GEÇMİŞ VE YAZILMIŞTIRKİ YARIN ÖBÜRGÜN BİR MÜHENDİSLER DÜZEYİNDE HEYETİN  BENİ YALANLAMAMASI İÇİNDİR VE VARMIDIR Kİ GEREK TUBİTAK  GEREK AR-GE GEREK ÜNİVERSİTELERİN LABOROTUARLARINDAN BANA GELEN HERHANGİ BİR TEZKİP VARMIDIR VARSA NEREDE DİR İLK ÖNCE BUNLAR DÜŞÜNÜLMELİ SONRA BENİ TENKİT ETMELİ VE BU KADAR RESMİ KURULUŞ VARKEN  SİZDEN BU ŞEKİL GELMESİ ÇOK YANLIŞTIR
Yazı içinde masal gibi herkesin anlıyacağı bir şekilde anlatıyorum ki anlaşılsın diyedir  misallerlen veriyorum  detylar var şema çizip veriyorum ayırımlı ilen ayırımsızın arasındaki farkı anlatabilmek için ama gene de olmuyor  dediğim gibi yine sorun herhalde bendedir bilemiyorum .

yinede anlatmıya izah etmiye çalışayım bakın iyi dinleyin tekrar tekrar okuyun taa anlayıncaya kadar  her makinenin içinde  farzımal 6 yollu bir  trafiği çok kalabalık olan bir yol şekli olduğunu düşünün ve bu 6 yolun tam ortasında da bir trafik polisi olduğunu düşünün
bu 6 yoldaki vasıtaların tümünü en seri şekilde aksaksız duraksamadan  çok muntazam bir şekilde bu polisin idare etmesi gerekir en ufak bir hataya yer yoktur burda yoksa işler karışır gecikmeler tıkanmalar söz konusudur  burdcaki en kaliteli en pahalı eleman trafik polisidir  çünkü tüm yük onun omuzlarındadır  ve bu polisin işini çok iyi yapmasından dolayı da fiatı çok yüksektir  buraya daha düşük maaşlısını koyarsak burasındaki sorun aksamaya başlar çünki kalite gitmiştir  daha da düşüğünü koyarsak burası kör topal aksak olmuya başlar
ÇEŞİTLİ MARKA BAZINDAKİ MAKİNELERİ DE BUNA BENZETEBİLİRİZ  NEKADAR EKMEK O KADAR KÖFTE İŞİDİR  AMA BİR TV DE SEYRETİĞİM ARAZİDEKİ HER TÜRLÜ ZORLU ENGEBELLER İÇİNDE YAPILAN CİPLERLEN YARIŞMADA  ONCA PAHALLI MARKA ARAÇ VARKEN SUDAN UCUZ BİR  MARKA OLAN  (RUS YAPIMI LADA JİPİN ) DEVAMLI BAŞI ÇEKTİĞİ GÖRÜLDÜ HER ENGELİ AŞIYORDU DİĞERLERİ  TAKILIYORDU /dediler ki bu işteki sorun  kullanıcı faktöründedir evet milyarlık bir cipi o ladanın şöförüne verdiler ve  hayretlen herkes gördükü sürücüde de marifet değilmiş iş araçtaymıç  yani diyeceğim en basit bir dedektör bile bakarsınız diğerlerini alt edebilir bu mevzular  konumuz dışındadır konu or4da anlatılmıştır çöerçeve odur  ha başlarız o marka bu marka diye o zaman herkes fikrini yazar

ŞİMDİ BAK SEN NE FİKİR YÜRÜTÜRSEN YÜRÜT NE DERSEN DE DE  ( VLF--İLEN---PULSENİN )
ARASINDAKİ FARK VE ÇALIŞMA İLKESİ ORDA ANLATIĞIM GİBİDİR AKSİNİ DE KİMSE İDAA EDEMEZ ÇÜNKÜ BİLİMSEL VE GERÇEKTİR KAFADAN ATMASYON YOLTUR  VE BU MEYANDA DA ŞU BU MARKA DA YOKTUR  VEYA ŞU MARKA YARAMAZ ŞU İYİDİR DİYE DE BİŞİ YOKTUR YAZILAN NE VARSA KONTROL EDİLEREKTEN TÜM (ACABA ???) LARI AŞARAKTAN YAZILMIŞLARDIR   YOKSA BEN BURALARDA OLAMAM  HER YAZIMI  YALANLARLAR HEM DE YÜKSEK YERLERDEN   BAK  HİÇ BİR FİRMANIN TEKNİK DETAYI GELİP TE SEN BURDA YANLIŞSSIN DOĞRUSU BU DİYENİ DE YOKTUR ANCAK TELEFON AÇIP TEHTİD EDERLER BAŞKA YAPACAKLARI YOKTUR O DA DOĞRUSU YAZILINCA  DELİKANLILIK YOKTUR MERTLİK YOKTUR

BİDE ŞU SÖZÜMÜ  ÇOK DİKKATLİ OLARAKTAN CİDDİYE ALIN ..........................ONK..

DİYORUMKİ HER YERDE ÇARŞAF ÇARŞAF ALLI PULLU  BİR MARKANIN DEVAMLI REKLAMLARI YAYINLANIYORSA TÜM MEDYADA  DERGİLERDE GAZETELERDE TV DE RADYODA  VS VS   BUNDAN UZAK DURUNUZ    SİZ KAZANIRSINIZ  BUNLAR REKLAMLAN SATAN  3 KAATÇILARDIR   BENDEN SÖYLEMESİ................................

EN İYİ MARKA FABRİKASINCA TEMSİLCİLİĞİNCE HİÇ REKLAMI YAPILMAYAN MARKA DIR BU KULAKTAN KULAĞA METHİ GİDER  AĞIR AĞIR HER BİR YERİ SARAR  ZAMAN İÇİNDE  VE GÜN GELİR TÜM DÜNYAA ÜLKELERİNİ KARINCALAR GİBİ SARAR  HER YERDE BİTER OT GİBİ     ESAS BUNLARA YÖNELİN  BUNLARI ARAŞTIRIN BULUN  İYİCENE İNCELEYİN DÜNYANIN PENCERESİ ÖNÜNÜZDE  AMA BİR SİTE İÇİNDEKİ YAZIYI GÖREMESSENİZ BURNUNUZUN DİBİNDEKİNİ DÜNYAYI HİÇ GÖREMESSİNİZ BU DA VARDIR

GEZİN TÜM SİTELERİN SATILIK İLANLARINI EN ÇOK HANGİ MARKA SATILIKTA GEZİYOR ANLA İŞTE ONDA HAYIR YOKTUR  KİMDEN EN ÇOK ŞİKAYET VARDIR BUNU DA GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURUN  DAHA SÖYLİYECEK ÇOK ŞEY VAR DA VAKTİM BUKADAR

SAYGILAR...........................................................NACİBABA.....................................ONK.

NACİBABA..............ONK..
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  <1234>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50