Giriş Sayfası Forum Anasayfası Forum Anasayfası <>5TOPRAK ALTI GÖRÜNTÜLEME SİSTEMLERİ <>5SERBEST KÜRSÜ
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

DEFİNECİLİKTE DEDEKTÖR VE DİĞER ALETLER KONULARI

Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
admin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
NACİBABA

Son Giriş: Bugün
Durum:
Gönderilenler: 2012
  Alıntı admin Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: DEFİNECİLİKTE DEDEKTÖR VE DİĞER ALETLER KONULARI
    Gönderim Zamanı: 11/Ekim 2017/2017 Saat 11:53

TÜM HERKESE SELAMLAR.................11-10-2017....nacibaba.........ONK.

EN SIK SORULAN SORULAR VE KESİN NİHAYİ CEVAPLARI..

1- Çoğu her yerde sıklıklan görülen soru --> Diyorlarki,ben bu işe yeni başlıyorum acemiyim,bana ne tür bir dedektör önerirsiniz ??????

Arkadaşlar bu iş göründüğü kadar kolay olmayan bir iştir ( bakınız NACİBABANIN YAŞAMI ) Kısmını iyi okuyunuz ben bile bu işe tamamen acemiliklen başladım ama günbegün yeni bişiler öğrenerekten bu günlere geldim..Çok aldatıldım,çok kazıklandım,yalan ve uydurma bilgiler yüzünden senelerim heba oldu gitti,, ki insanın en kıymetli şeyi dakkaları saniyeleri yani vaktidir bu hebaa olursa hem yerinde sayarsınız, hem paranız gider,doğruları bulana kadar da kaç seneniz gider o da ayrı bişidir..çok tefferuatlara girmiyecem çünki detaylar bu site içinde çok anlatıldı aynı şeyleri burda tekrarlamıyacağım..

<> İLK ÖNCE BU SÖYLİYECEĞİMİ ÇOK İYİ VE DETAYLI OLARAK HERKES Bİ DÜŞÜNSÜN.. ( USTASI NEYSE ÇIRAĞI DA AYNISIDIR )
(( ÖN TEKER NEREYE GİDERSE ARKA TEKER DE ORAYA GİDER 2+2= 4 EDER ))
Bunu niye söyledim ,sebebi köyünde,kasabanda ,şehirde velhasıl her yerde olabilir bi sürü defineci adı altında iş yapanlar vardır ama bunların yaptıkları definecilikler doğrumudur yanlışmıdır ,eksikmidir yoksa tamamen yanlışmıdır bir acemi defineci ,yeni başlıyan bunu ilkten farkedemez o kişiyi acemi kişi kendine rehber ,,öğretmen olarak atar ve o ne şekil çalışıyorsa acemi de aynen onun çizgisinde gider.
Aceminin doğruyu bulması çok zaman alacaktır bu esnada kendine başka öğretmenler de bulacaktır ve birbirlerini kötülemeler dedikodular da gırla gider acemi bir ona bakar bir öbürüne ortalıkta neler dönüyor kavrıyamaz..acemi kişi safsa,eğitimsizsse, tahsili yoksa,her şeye kanıyorsa onun çook uzun müddetler çekeceği vardır..
Ve bu sırada da değişik türlerde markalarda makineler de görecektir yok gül çubuğunlan ,yok kaynak elektrodunlan veya kişilerce yapılmış L
türü v eya düz veya daha abuksabuk bakır çubuklarlan da karşılaşacaktır o bişi der öbürü başka bişi der herkes onun bunun elindekini kötüler vs vs gider de gider.. aceminin kafası iyice karışır doğru nedir nerde bulunur bilemez..Böylecene seneler birbirini kovalar durur..
2,ci misalim de şöyledir--->> DEDEKTÖR MEVZUUSU dünyadaki tüm çeşitteki elektronik cihazlardan apayrı tutulması gerekir yapısı ,çalışması kısaca tüm özellikleri bambaşka olan bir alettir ve de dedektörlerlen çok uzun bir zaman geçirmeniz gerekir..
bir dedektörün aç ve çalış şeklindesi acemi ve yeni başlıyanlara şiddetlen tavsiyedir..bir dedektörün üstünde ne denli çok düğme ,anahtar vs varsa o kafa karıştırıcıdır acemi için ama ustası için öğle değildir o kullanır ..
KULLANICI BİR DEDEKTÖRÜN HAVA AYARLARI VE TOPRAK AYARLARI ARASINDADIR.
BUNUN ARKASINDAN DİĞER İNCE YAPILMASI ZARURİ AYARLAR GELİR EN SONU DA KULLANICI BECERİSİ TABİİ..
GÜNÜMÜZÜN EN SON TEKNOLOJİSİ BUNLARIN TÜMÜNÜ KALDIRMIŞTIR SİZİN YERİNİZE ARTIK YAPAY ZEKALAR VE BİLGİSAYAR TEKNOLOJİLERİ ALMIŞ OLUP KULLANICIYA DA SADECE BAŞLIĞI TOPRAK YÜZEYİNDE GEZDİRMEK KALIYOR BİRAZ DA ARAMA BECERİSİ ...Kısaca söyliyeceğim şey artık bu son gelişen teknolojilerlen yapılan FABRİKASYON makinelere yönelip hakiki iş yapan bir dedektör edinmeniz gerekiyor..

<> Bir dedektörün hangi marka olursa olsun sıhhatli çalışabilmesi de dünyanın sizin hangi konumda hangi ülkede olduğunuz ilen orantılıdır..
bu işin oluşabilmesi için çok donanımlı ve ülkesinin her yerinin toprak ve hava bilgilerine sahip olan bir oparatörcene   dedektörün biçimlendirilmesi a dan z ye kadar ülkenin her konumunun tanıtılması ve daha bir sürü bilgilerin verilmesi sonucu oluşmaktadır..Ancak işte o zaman o detektörden iş bekliyebilirsiniz gidip te bir dedektör dükkanından beğendiğiniz bir dedektörü satıcının da allayıp pullaması sonucu almak paranızı sokağa atmaklan eş değerdir.. bunları yazdığım için birsürü dedektör firması beni boy hedefi haline getirdiğini görmekteyim ve beni kötüleyen bir sürü yazılar ,,,, olsun kötülesinler istediklerini söylesinler ama ben sizlere doğruları anlatmaklan mükellefim aksi hesap günü benim halim nice olur.. Arkadaşlar dünya günleri çok kısadır bugün varız yarın yokuz bişileri satabilmek için yalana dolana abartılara lüzum yoktur   herşeyin doğrusu neyse onu söyleyin servet kaybedeceğinizi bilerek doğrulardan ayrılmayın .,,,,çoğu kişinin karısının aklına girip işte şöyle böyle 2 günde zengin olacağız diyerek altınlarını ,bileziklerini satıp gidip ne üdüğü belli olmayan bir dedektöre para yatırması ve sonucunda daima hüsranlan bitmesi sonuçlarında aileler parçalanmakta çoluğu çocuğu aç kalmakta borç batağına sürüklenmede sonuçta ev eşyalarını yok pahasına satmakta vs vs daha sayılamıyacak kadar acı gerçekler ortaya çıkmaktadır işte tüm bunların olmaması için sizleri senelerdir bu siteden uyarıyorum yazıyorum ama başkaları öyle desinler böyle desinler umurumda bile değildir yeterki sizler doğruları öğrenin benim tüm çabalarım bu yöndedir..............onk..

BAKINIZ EN SAF KİŞİNİN BİLE ANLIYABİLECEĞİ BİR DİLLE ANLATIYORUM İYİ DİNLEYİNİZ AYNI YAZIYI BU SİTE İÇİNDE KAÇ YERDE YAZDIM BURDA DA BİR DAHA YAZAYIM NE DENLİ ÇOK HATIRLATMA YAPILIRSA O KADAR İYİDİR.....ONK.

AMERİKANIN NEWYORK KENTİNDE BİR SABAH İŞİNE GİDEN ALELADE BİR KİŞİYİ IŞINLAYALIM GETİRİP BUNU İSTANBULUN TAKSİM MEYDANINDAKİ HEYKELİN ÖNÜNE BIRAKIP GERİ ÇEKİLELİM BAŞLIYALIM BU ADAMI SEYRETMİYE ..
<> ADAM İYİCE AFFALAMIŞ ŞAŞIRMIŞ KORKMUŞ BİR VAZYETTEDİR..??
<> BEN NEREYE GELDİM BURASI NERESİDİR DİYE DÜŞÜNMEKTEDİR..??
<> GENEL OLARAK TÜMÜNÜ TOPLARSAK BU AMERİKALININ NE LİSANI,NE OTURMASI,NE KONUŞMASI,NE YEMESİ,NE İÇMESİ,NE DE HAL VE HAREKETLERİNİN HİÇBİRİ BİZE BENZEMEZ.. AMERİKALI ORADA BULUNAN BİRKAÇ KİŞİYE KENDİ LİSANINCA BİŞİLER SORAR AMA BİZMKİLER ANLAMAZ EL KOL HAREKETLERİ İLEN TARZANCA ANLAŞMIYA UĞRAŞIRLAR O DA PARA ETMEZ,,NEYSEKİ BURA İSTANBUL BİR İNGİLİZCE BİLEN VATANDAŞ YANAŞIR   SORAR HALİNİ O DA ANLATIR BEN SABAH İŞİME GİDİYORDUM KENDİMİ BURDA BULDUM DER BİZİMKİ DE BU KAFAYI SIYRMIŞ BULAŞMIYAYIM DER YOLUNA GİDER..AMERİKALI ORADA KALIR BİZE HERŞEYİNLEN YABANCI OLARAKTAN...
İŞTE O VİTRİNLERDE GÖRDÜĞÜNÜZ TÜM MARKALARDAKİ MAKİNELERİN ŞEKLİ ŞEMALİ BU AMERİKALIYA BENZER.. VARMI BİR İTİRAZI OLAN VARSA BERİ ÇIKSIN.. KISACASI BİR DEDEKTÖR HANGİ ÜLKEDE İMAL EDİLMİŞSSE İLK ÇALIŞTIRILMASI VE TÜM AYARLARI O YERE GÖRE YAPILIRSA BU DEDEKTÖR SADECE O ÜLKE VE YER İÇİN NORMAL ÇALIŞACAKTIR AKSİ DEVAMLI ÖTER ÇALIŞMAZ..
HAA ÇALIŞANI YOKMU ELBETTE VARDIR BUNLAR 50 SENE ÖNCEKİ MAKİNELERDİR BU MAKİNELERİN KUTUSU ÜSTÜNDE BİRSÜRÜ AYAR DÜĞMELERİ VARDIR VE HERBİR AYARIN SONSUZ OLMASI GEREKİR YOK KISITLI YAPILMIŞSSA O DA ÇALIŞMAYACAKTIR..BU AYARLARDAKİ ARANAN İŞLEM SINIRI ŞÖYLEDİR 012345678910 BU TAKSİMAT VARSA TAMAMDIR YOK 012345 OLMAZ SADECE BUNA DİKKAT EDİNİZ VE BU ESKİ MAKİNELER ANALOG TURLAR HER AYARI KENDİNİZİN YAPMASI GEREKİR BİLMİYORSANIZ BU İŞ DE OLMAZ...
ŞİMDİKKİ SON ÇIKAN MAKİNELER BİLGİSAYAR KONTROLLÜ KİMİ YAPAY ZEKALI FİLANDIR AÇ VE ÇALIŞ ŞEKLİNDEDİR BUNA RAĞMEN ÜLKEMİZ ŞARTLARINI BİLMEZ BU DA AYNI AMERİKALI GİBİDİR..NE OLACAK ŞİMDİ?????
OLACAĞI BAZI PAHALLI MAKİNELERDE FABRİKASYON ÜZERİNDE BOŞ BİR HAFIZA TAŞIYORSA BUNUN DA ANCAK EN AŞAĞI 10 GB GİBİ BİR ALANI VARSA BU İŞİ İYİ BİLENCE TARAFINDAN YÜKLENİR AMA BU YÜKLEYEN KİŞİNİN TÜM TÜRKİYE SATHININ HER YERİNİN BİLGİSİNE VAKIF OLMASI GEREKİR YAPABİLMESİ İÇİN
BU İŞİ BEN SENELERDİR YAPIYORUM BENDEN BAŞKA DA YAPAN YOKTUR VE BENDEN ALINAN 3 AYRI GARRETT MODELLERİNE BU İŞLEMLER YAPILIP DA VERİLMEKTEDİR ŞİMDİYE DEK HİÇKİMSE HİÇBİR SORUNLAN KARŞILAŞMAMIŞTIR,HATTA BENİM VERDİĞİM MAKİNELERDEN BUGÜNE KADAR 2.Cİ ELE DÜŞENİ DE YOKTUR....ONK..
GELELİM PULSE SİSTEM VE VLF SİSTEM İŞİNE BAKINIZ AYIRIMI KAPARSANIZ OLUR ELİNİZDEKİ MAKİNE PULSE AYIRIMI AÇARSANIZ DA OLUR VLF BUKADAR NET VE BASİTTİR....
ÇUBUK SİSTEMİ DÜNYADA DİYORUM İLK VE HAKİKİ OLARAK BENİM İCADIMDIR   HAKİKATTIR YALANI DOLANI YOKTUR BENİM HARİCİMDEKİ TÜM HEPSİ BOŞ İŞTİR KANMAYINIZ..
HAKİKİ PROGRAMLANMIŞ BİR MAKİNE VE BİR TAKIM ÇUBUK SİSTEMİ SİZE 3.000 TL YE MAAL OLUR VE BİR ÖMÜR BOYU DA BAŞKA HİÇBİRŞEY ARAMADAN İŞİNİZE BAKARSINIZ..ONK..
SİTE İÇİNDE ÇOK GENİŞ ŞEKİLLERDE HER KONU ANLATILMAKTADIR TAKİP EDİNİZ..

KESİNKES PALAVRA,YALAN,YANLIŞ OLAN UNSURLAR DA ŞÖYLEDİR......ONK

1-HİÇBİR GÖRÜNTÜLÜ CİHAZ MADENİ AKSAMI GÖREMEZ SADECE TOPRAK İÇİ OLUŞAN BOŞLUKLAR,MEZARLAR,TÜNELLER,MAĞRALAR GİBİ UNSURLARI BİR RENK CÜMBÜŞÜ İÇİNDE GÖRÜNTÜLER ANLIYAN ANLAR ANLAMAYAN DA AVAL AVAL O RENKLERE ŞEKİLLERE BAKAR....................NACİBABA.........ONK..

2-ARAZİLERDE KAYALARA ,TAŞLARA YAPILI OLAN RESİM,ŞEKİLLER,HARİTA BENZERİ UNSURLAR ,KABARTMA OLAN HER NESNE ELBETTE BİŞİLERİ TARİF EDİYOR SÖYLÜYOR DA ---->>> BEN BUNLARI ÇÖZERİM,,BUNLARIN KİTABI VAR,,BEN HER TÜRLÜ İŞARETİ ÇÖZERİM DİYENLER TAMAMEN YALAN KONUŞURLAR NEDEN..??????
SEBEBİ--> O İŞARETİ YAPAN KİŞİ VEYA PARA KOYUCU ARTIK HERNEYSE O YAPTIĞINI O ANDA KENDİ AKIL DAĞARCIĞINDAN YAPIYOR HİÇKİMSE BİLEMEZ Kİ O KİŞİNİN O İŞARETİ NE ANLAMDA YAPTIĞINI ÖYLEMİDİR...............ONK..

BU KONUDA TARTIŞILMASIZ SON SÖZ KİMSE İNANMASIN BEN İŞARET ÇÖZERİM YOK İŞARET DİLİNİN KİTABIYMIŞ VS VS ....İNANIP TA BU KİŞİLERLEN HAREKET EDERSENİZ HEM PARANIZ GİDER HEM DE KIYMETLİ VAKİT VE ZAMANINIZ HEBA OLUR BENDEN SÖYLEMESİ...........nacibaba.........onk...........onk.

3- ŞİMDİ ŞÖYLE BİR DURUMU GÖZ ÖNÜNE GETİRİN,,MİLYONLARCA KİŞİ ADIM ATICAK YER YOK BİR MİTİNGDELER.İĞNE ATSAN YERE DÜŞMEZ BİR VAZYETTE SEN BU KALABALIĞIN ARASINDA ACABA NE KADAR İLERLİYEBİLİRSİN KAÇ METRE GİDEBİLİRSİN İNSANLARI BİRAZ DAHA ZORLARSAN KAVGA DÖĞÜŞ ÇIKAR DEĞİLMİ
<> İŞTE TOPRAK VE İÇİ DE AYNI ŞEKİLDE BU VERDİĞİM MİSALDEN BİN KAT DAHA YOĞUNDUR DÜŞÜNÜN VE ETRAFINIZA BİR GÖZ GEZDİRİN İNSANOĞLUNUN HER BİR İHTİYACINI BU TOPRAK KARŞILAMAKTADIR O GÖRDÜĞÜNÜZ YÜKSEK BİNALAR EŞYALAR OTOLAR YOLLAR AKLA GELEN GÖZÜN GÖRDÜĞÜ HER ŞEY BUN TOPRAKTAN ÇIKAR VE BİRDEN AYILIYORSUNUZ BURNUNUZA MİS GİBİ BİR EKMEK KOKUSU GELİYOR Bİ BAKIYORSUNUZ BİR FIRININ ÖNÜNDEN GEÇİYORSUNUZ KARNINIZI BİLE BU TOPRAK DOYURUYOR... VE SİZ ELİNİZDE BİR DEDEKTÖR İLEN BU YOĞUNLUĞA DALMAK İSTİYORSUNUZ BİŞİLER BULMAK İÇİN TAŞ ÇATLASIN EN KRAL BİR DEDEKTÖR BİR ARABANIN KAPISI KADAR BİR METALİ ZAR ZOR ANCAK O DA ÖZEL ÇİFTLİ BAŞLIKLAN 4 İLEN 4.5 METREDEN DUYABİLİRSİNİZ..BUNUN İLERSİ KOCA BİR HAYALDİR VARSA İDAA EDENLER BUNLAR ELLERİNDEKİ DANDİK MAKİNELERİ SATMAK İÇİN 3 KAAT AÇANLARDIR,,SİTE İÇİNDE BUNLARIN YAPTIĞI 3 KAATÇILIKLARI TEFFERUATINLAN ANLATAN BENİM YAZILARIM VARDIR OKUYUN ORALARINI...O DELTA PULSE DEDİKLERİ REKLAMLARI BOL OLAN EL YAPIMI MAKİNELER DE 2.Cİ DÜNYAA SAVAŞI HEMEN SONRALARI ŞEHİRLERDE PATLAMAMIŞ TOP MERMİLERİNİ BULMAK İÇİN YAPILAN MAKİNELERDİR YANİ TEKNOLOJİSİ O KADAR ESKİDİR 100 SENEYİ GEÇİK BİR MAZİİ...%80 KİŞİLER NİYE BU MAKİNELERLEN UĞRAŞIRLAR ONU DA SÖYLİYEYİM YAPIMI ÇOK BASİTTİR ADETA TAŞ DEVRİ ALETİNE BENZER DE ONDANDIR...NİYE KIZIYORSUNUZ BANA HAA DOĞRUYU SÖYLEDİĞİM İÇİN DEĞİLMİ....
Bİ, DE ŞU MİSALİ VEREYİM SİZE GİDİYORSUNUZ BİR KAPORTACIYA DİYORSUNUZ Kİ USTA PARASI HİÇ MÜHİM DEĞİL BİR ARABA İMAL EDELİM ???OLURMU OLUR
SONUÇTA BİR ARABA YAPARSINIZ DA GETİRİN YAN YANA SON MODEL BİR FABRİKASYON OTO İLEN SİZİN YAPTIĞINIZI YAN YANA NEYE BENZER SİZİNKİ TAŞ DEVRİ ARABASINA AYNEN ..
BAZI BÜYÜK FİRMALAR SENELERDİR HAYKIRIYORLAR MESELA GARRETT İN MERDİVEN ALTISI,,ÇİN MALI SAHTESİ VS VS SAKININ TEK DİSTİRİBÜTÖRÜ BENİM BENİM HARİCİMDEKİLERİN TÜMÜ SAHTEDİR ALLAH ALLAH İŞE BAKIN..
İŞİN HAKİKİSİ DOĞRUSU ŞÖYLEDİR ARKADAŞLAR ...BİR DEDEKTÖRÜN HERHANGİ BİR TUTULAN MODELİNİN SAHTESİNİ YAPABİLMEK İÇİN O DEDEKTÖRÜN FABRİKASININ BİREBİR AYNISINI KURARSAN ANCAK O MEDELİ ÜRETEBİLİRSİN AKSİ HER TÜRLÜ SÖZ TAMAMEN YALANDIR YANILTICIDIR...BUNA DA HİÇBİR SAHTECİNİN MADDİ GÜCÜ YETMEZ OLSA Kİ O MARKA ÇEŞİTLİ KURULUŞLARLAN HAKLARI KORUNMAKTADIR BİR YAKALANIRSANIZ DONUNUZA KADAR ALIRLAR..
DİYECEĞİM O DUR Kİ PİYASADA ÇOK BOŞ LAFLAR DA DOLAŞMAKTADIR YERSEN YEMEZSSEN HESABI....SAFLAR UYANIN SAFLIĞIN DEVRİ GEÇTİ...

4--SON OLARAKTAN DA BULDUKLARINIZI KENDİ YÖRENİZİN MÜZELERİNE GÖTÜRÜP DEĞERLENDİRİN.. SİMSARLARDAN UZAK DURUN BİN LİRAYA BİR PARAYI VERECEĞİNİZE YÜZ LİRAYA MÜZEYE GÖTÜRÜP VERİN" HATTA HİBE EDİN HİÇ
OLMASSA ÜLKEMİZDE KALIR..SİTE İÇİNDE BU KONULARDAKİ YAZILARIMI DA OKUYUN TAKİP EDİN..

DİKKAT-->NACİBABA.COM    BU SİTE BİR NEVİ HAKİKİ OKULDUR..BURDA TAMAMİYLEN HAKİKATLER KONUŞUR HİLE HURDA YOKTUR BİLMEDİĞİNİZ BİR ŞEYİ DE TELEFON AÇIN BANA SORUN NE BİLİYORSAM ANLATIRIM..ŞİMDİLİK KALIN SAĞLICAKLAN ÖNEMLİ GELİŞMELER OLURSA YAZARIM OKURSUNUZ...........NACİBABA.........ONK.........13-10-2017 ..gece saat 2 de yazıldı bu yazı..

Düzenleyen admin - 12/Ekim 2017/2017 Saat 20:06
definecinin yakasına her kim yapışırsa allah da onun yakasına yapışsın...AMİN..
ÖLÜM DE HABERSİZ ANİDEN GELİR ZELZELE DE..KAÇAMAZSSINIZ...
Yukarı Dön
admin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
NACİBABA

Son Giriş: Bugün
Durum:
Gönderilenler: 2012
  Alıntı admin Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12/Ekim 2017/2017 Saat 20:10
ÖNEMLİ BİR NOTTUR-->>RESİM ATAMIYORUM SİTEYE SEBEBİ DE BU RESİM ŞİRKETLERİNLEN YAŞADIĞIM SORUNLARDIR EĞER Kİ KÖKLÜ SAĞLAM BİR ŞİRKET BULURSAM BU DA GERÇEKLEŞİCEKTİR ŞİMDİLİK BÖYLE İDARE EDİNİZ...............13--10--2017    NACİBABA........ONK...
definecinin yakasına her kim yapışırsa allah da onun yakasına yapışsın...AMİN..
ÖLÜM DE HABERSİZ ANİDEN GELİR ZELZELE DE..KAÇAMAZSSINIZ...
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50